Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomePortalCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Keywords
Vezetőség
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Szeptember 2018
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167013 hozzászólás olvasható. in 1079 subjects
Másik oldalunk
Top posting users this week

Share | 

Hangszerek barlangja

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
SzerzőÜzenet
Ashi Angel
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 2794
Csatlakozás : 2012. Apr. 04.
Kor : 21

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Kedd Jan. 01 2013, 03:35

//NRT: Ashi - Tom, 2012.12.28//

*A csavargás teli napnak este felé vége szakad, mert feltalálom újfent a hangszerbarlangot. Ha őszinte akarok lenni kicsi reménykedek, hogy a Cruo-os lánnyal összefutok itt. A reményeim természetesen abban a másodpercben megszűnnek mikor belépek az ajtón. Egy sóhaj szökik ki a számon. Mielőtt elkezdeném sajnáltatni magam el kezdem a hangszereket nézegetni. Látszik, hogy minőségi hangszerek vannak ebben a szobában. Néha-néha lehet látni egy használtabb gitárt vagy fuvolát, de ez is azt bizonyítja, hogy jók voltak újkorukban. A sétám során egyre csak távolodok a bejárattól és egyszer csak egy kis hangszerek által eldugott részre keveredek. Itt nézegetem a gitárokat, amikor figyelmes leszek egy pár beszélgetés foszlányra. Kérdően felvonom a szemöldökömet, de nem foglalkozom velük. Elkezd valaki gitározni és hozzá dúdolni vagy valamit ilyesminek hangzik. Csöndben nézegetem a gitárokat egészen addig nem szólalok meg míg egy „szinte-mellettem” labda nem csapódik a falnak. Ijedten kiáltok fel, de el is mosolyodok mikor meglátom az ijedségem okát. A kiáltozásommal együtt hallgat el a gitáros. Valószínűleg várja, hogy megmutassam a pofimat. Mivel nem szeretném, hogy túl sokat várjon, így felkapom az eddig nézegetett gitárt és elősétálok a hangszerek mögül. Nem mondok semmit csak a színpadhoz sétálok és a fiú mellé ülök. Mivel nem akarok útban lenni megkérdezem, hogy zavarom-e. A válaszára csak bólintok és folyatom az elkezdet hangolást. Gyorsan meg vagyok vele, de mielőtt elkezdenék játszani magam mellé helyezem a basszusgitárt és kinyújtom a lábaimat. Kérdésre kérdően felvonnom az egyik szemöldökömet.*
-Még szép, hogy nem hallottál. Előtettek jöttem be és a hangszereket nézegetem ott. *Bökök a fejemmel arra ahonnan kijöttem. A lábamat magam aláhúzom és a gitárt a jobb combomra teszem és elkezdek halkan játszadozni. Valami hülye dallamot próbálok kicsikarni a gitárból. Közben figyelem a kis játékot a gazdi és a kutyus közt. Elmosolyodnom, mert eszembe jut Tequila, ő még ilyen játékos.*
-Édesek mikor játszani akarnak.*jegyzem meg és figyelem a fekete tünemény futását. Egy pár másodpercig időzik tekintetnem a kutyán, majd lassan a gitárhoz talál. Ekkor érkezik a fiútól egy édes bocsánat kérés. Kezemet a gitáron pihentetve nézek a srácra mosolyogva jelezve, hogy nincs semmi gond.*
-Hidd el tudom milyen egy örökmozgó kutya, bár most körülbelül téliálmot alszik.*Vakarom meg a nyakamat kicsit zavartan. Azt hiszem meg kéne ma sétáltatni a kutyust. Ha felkeveredek akkor tuti elviszem a pásztor kutyust sétálni. Kitervelem, hogy is fogom kipaterolni a kutyámat az ágyból és vezetni ki a hideg levegőre. Elkezd gitározni és dudorászni a fiú. Hallgatom egy kicsit a srácot, jól játszik.*
-Mit dúdolsz? *kérdezem és kíváncsian nézek a fiúra, majd szép lassan elkezdem pengetni a húrokat, most nincs konkrét dallam, amit követnem kell, most csak tiszta hangokra figyelek.*
Vissza az elejére Go down
Thomas Gledhill
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : Farkasvér
Hozzászólások száma : 740
Csatlakozás : 2009. Dec. 05.
Kor : 24
Üzenet : Épp ott, ahol lennie kell...

Rangok
Ház: Cruoris

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Hétf. Jan. 07 2013, 11:28

*Először teljesen abban a hitbe ringatja magát, hogy egyedül van a Hangszer barlangban Black-al, mikor hirtelen kiáltást hall. Egyből abbahagyja a húrok pengetését, és a hang irányba figyelget, vajon ki fog onnan előbukkanni. Nem is kell sokat várnia, egy vörös hajú, csinos lányzót pillanthat meg, gitárral a kezében. Tekintetével követi a másikat, miközben helyet foglal tőle nem is olyan messze, majd nekilát behangolni a hangszert. Először meg is lepi a kérdés, hogy zavar-e, amire nemlegesen válaszol, viszont azért bocsánatot kér, hogy ennyire sikerült megijesztenie Ashit Black teniszlabdájával. Rátérnek még arra, hogy vajon a hölgyemény mikor is jött be azon a bizonyos ajtón, de ezek szerint Tom nem volt ostoba és süket, szóval ott a pont. Ashi már rég itt volt, mielőtt ő berontott volna drága labradorjával. Közben Black is visszaér, és már várja is a labdát.*
- Huh, nekem mondod? Alig bírok vele! Ennyit még én se mozdultam ki, amióta a kastélyban vagyok. De mióta ő itt van nekem, szinte minden nap kint vagyunk a kastély körül, vagy épp a környező vidéket fedezzük fel. *válaszol kissé hosszadalmasan, de a maga modorában jópofán és viccesen. Ráadásul Ashi megemlíti, hogy neki is van egy örökmozgó kutyája, aki most épp téli álmot alszik. Erre furán pislog kettőt, Black mellett neki szokatlan, ha egy állat téli álmot alszik, de no, nem mindenki szenvedhet hiperaktivitásban. Közben ismét elkezdi pengetni a húrokat, de amolyan játékosan, mint profin, s mellé egy dalt is dúdol nem túl hangosan, de úgy tűnik, beszélgető társa fülét nem kerüli el a hang.* - Egy dalt, amit még édesanyám dúdolt mindig kicsi koromban. *válaszol egy mosolyt is megeresztve Ashi felé, végül ismét a húroknak szenteli a figyelmét, de azért az sem kerüli el a füleit, amit a lány játszik. Nem tökéletes, az igaz, de senki sem az. Inkább az ő játéka Tom füleinek pajkosságot sugall, de ha nem így van, hát ő a botfülű.*
- És te? Gyakorolsz, vagy inkább egy adott dallamot játszol? Egyébként sokat vagy erre felé? *kérdez kíváncsian, mint mindig, rá jellemző modorában. Valahogy ezt a kíváncsi hajlamot soha nem fogja levetkőzni, de talán nem is baj. Így egyszerűbb felfedezni a világot, mint magunkba fordulni. Aztán hirtelen csap homlokára, megköszörüli torkát, és kezet nyújt Ashinak.* - Ne haragudj, illetlen voltam. Tomnak hívnak, Thomas Gledhill, Cruoris. Benned kit tisztelhetek? *gyorsan teszi fel a kérdés sorozatot, szinte ki is ment a fejéből, hogy talán bemutatkozni is kéne, nem csak minden másról faggatni, miközben még partnere nevét sem tudja. Aztán ha jól alakul a nap, legalább tudja, hogy kit keressen, ha úgy adódik a dolog.*
Ashi Angel
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 2794
Csatlakozás : 2012. Apr. 04.
Kor : 21

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Szer. Jan. 16 2013, 02:44

*Sétálgatás közben a hangszerbarlangba tévedek. Egy hangszererekkel elrekeszelt kis részbe sétálok. Nem lehet látni engem az ajtóból, így a fiú sem láthat aki bejön. Nem tudom, kihez beszél csak azt, hogy nem van egyedül. Mivel engem nem zavar ez a tény folytatom a gitár kukkolást. Egy gyönyörű basszusgitárt találok. Egypár emlék elő is jön. Mosolyogva merengek előre mikor egy zöld labda csattan a falon. Felkiáltok ijedten és a fal felé pillantok, ahol egy labrador van, szájában a labdával van. Veszek egy mély levegőt és kisétálok a kuckómból, természetesen gitárral együtt. Nem köszönök először a srácnak csak leülök és elkezdem hangolni a hangszert. Természetesen némi jó modor is szorult belém és megkérdezem, hogy zavarom-e. A válaszára csak mosolyogva bólintok és elkezdünk beszélgetni. Kutyájáról is esik bár szó amire csak elmosolyodok. Szeretem a kutyákat és tudom milyen egy hiperaktív kutya, így én is tudok egypár szót hozzá fűzni.*
-Legalább nem kell félned attól, hogy ellustulsz! Labradro mellett nem lehet olyan könnyen nyugton maradni. De ahogy egypár diáktársunkkal találkozunk mindenkinek ilyen nagy mozgás igénylő kutyája van.*tűnődök el egy csöppet hangosan majd el is kezdünk játszani ki-ki a saját kis dalát. Megjegyezem, hogy tetszetős a dal, amit dúdol még a gitár dallamhoz. Nem sokára ki is derül miért dúdolja. Elmosolyodok és eszembe jut édesanyám. Mikor még Nath is otthon volt akkor énekelt nekünk. Ennek is már van 10-11 éve legalább. Az én próbálkozásomból csak tiszta hangok születnek, melyek rakoncátlanul keverednek össze-vissza. Mikor kérdezi, hogy mit játszok kicsit elpirulok, mivel ha külön-külön vesszük nagyon is szép tiszta hangok jönnek létre, de együtt nem adják meg a kellő dallamot.*
-Izé.. próbálok tiszta hangokra koncentrálni..*mondom leteszem a gitárt az ölembe. Megnyugtat, hogy nem kezd elpiszkálni, mert nem tudok rendesen játszani.*
-Mi csoda? Te vagy az illetlen? Nem voltam az aki nem is köszönt... na szóval Szia Tom. Ashi Angel vagyok. Inflatust boldogítom.*mondom és kicsit megcsóválom a fejem. Elég hülyén érzem magam, de ezt inkább nem mutatom ki és a kutya felé terelem még egy szóra a témát.*
-Egyébként a fekete jószág bőrében ki van? kérdezem és a kutyus felé bökök fejemmel. Beletúrok vörös szálaimba és elrendezem őket. Felmerül egy kérdés minek következményében teljesen Tom felé fordulok. Kivételesen egy szelíd rókavigyor terül szét a pofimon, mitől egy nem kicsit nézhet hülyének.*
-Éééés Tom még mit tudsz játszani?*kérdezem meg, már ha kettőnk közül tud egy ember rendesen gitározni akkor már nem hiába találkoztunk itt.*
-Amúgy mióta vagy itt, vagyis nem itt. Hanem az isiben?*teszem fel a hülyén megfogalmazott kérdést és kicsit meg döntöm a fejemet bagolymódra.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Jelige : Az utolsó római
Hozzászólások száma : 450
Csatlakozás : 2012. Jun. 12.
Kor : 22
Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok
Ház: Exortus
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Csüt. Márc. 21 2013, 00:15

*Az estéket is igyekszem kihasználni, amennyire tudom. Ideális idő kreatív tevékenységekre, mint például most zenélésre. Ahogy kicsit a félálom révületébe süllyed az ember gyakorlás közben, tud érdekes és jó dolgokat is csinálni, illetve élvezetes is este játszani, hiszen van pici koncert feelingje, úgy érzem. Igaz, írni is szoktam ilyenkor, meg van, amikor kivételes az eset és fizikai tevékenységet időzítek ilyenkorra, mondjuk úszást, vagy vívást, azért ez mostanság koránt sem gyakori, mivel a korábbi aszketikus terhelésből már visszavettem, nincs szükségem rá, hogy minden nap halálra hajszoljam magam. A fizikai állapotom jobb, mint valaha, most már ezt kell szinten tartanom, és lelki dolgaim is rendeződtek, nem fenyeget a veszély, hogy rossz gondolatok rántanak vissza korábbi mélypontra. Így most csak lazán nyűvöm a húrokat és koptatom a fogólapot gitáromon, Shadow-n. Jó ez a terem is, mert lehetőséget ad hangszerem kihasználására óriási felszereltsége és kényelme miatt, a hangszigeteltségéről nem is beszélve. Így nyugodt szívvel tekerhetem a Richie Blackmore témákat, amik most terítéken vannak. Mind a Deep Purple, mind a Rainbow időszakból s ahol úgy adódik, még az előttem álló mikrofonba énekelgetek is. Most például a When a blind man cries van terítéken, ez nem fog meg annyira énektémáival, Gilan itt kíméletes volt. Emellett a gitárjáték finomságát is szeretem ebben a dalban, igazán érzelemdúsan lehet játszani.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Jelige : Guitarhero
Hozzászólások száma : 1513
Csatlakozás : 2012. Nov. 06.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Csüt. Márc. 21 2013, 00:31

*Az a bajom, hogy még mindig nincs száz százalékosan megoldva a felszereléses problémám. A hétvégén tropára ment a kis Marshallom, és a gitárom húrjai is leszakadtak, valamint a húrláb is lötyögött rendesen. Az utóbbi problémákat viszont ma sikeresen kiküszöböltem, szóval túl vagyok egy húrláb, híd, és húrkészlet cserén, de erősítőm még mindig nincs, én pedig most akarok zúzni egy kicsit, amit a kombó nélkül nem igazán lehet. Leléphetnék a MOD házba is, Los Angelesbe, de akkor félő, hogy ott ragadok holnapig, nekem pedig reggel Mystralba kell mennem, hogy túladjak egy rakás krokodilon. Korán reggel fogom intézni, mert akkor senki sem keres, mindenki azt hiszi, hogy alszok, szóval lesz alibim, hogy eltusoljam az illegális tevékenységemet, ami mellesleg jó pénzszerzési lehetőség. De most, most zenélnem kell, ezért kicsit karcos gitáromat a vállamra dobom, és így indulok meg az első emeletre, ahol van a Hangszerek barlangja. Öltözékem egyébként csak egy rövid, farmernadrágból áll, valamint egy fekete trikóból. Övem természetesen most is rajtam van, tele pengetőkkel, plusz a késem és pálcám is rajta díszelegnek, zsebemben pedig ott van a Marlboro és a gyújtó. Nagy lépteimnek hála nem telik bele sok idő, hogy megérkezzek, de már az ajtónál hallom, hogy társaságom lesz. A zene viszont most túl nyálas nekem, és ha tetszik, ha nem, oda fogok pörkölni egy kis AC/DC-vel, mert ahhoz van most hangulatom. Benyitok hát, ahol megpillantok egy srácot stratocasterrel a kezében, elég ismerős nekem, de honnan is... Áh, megvan, óráról ismerem a fazont, ő az a jól öltözött srác, na majd most dumálok is talán vele.*
- Csá, Lucius! Slash vagyok. *Asszem így hívják, hát oda is lépek hozzá, kezet nyújtva, és azért a nevem is elmondom, bár remélem, megjegyezte óráról. Párszor végigmérem a gitárját, és a finomkodó játékát is rajta, majd kicsit megcsóválva a fejem valami erősítő után nézek, amit talán használni is tudnék. Kis keresgélés után találok is egyet, bár elsőre nem tudok róla sokat mondani, csak ha lefújom róla a port, így kiderül, hogy egy noname márka, legalábbis az én szememben, na de meglátjuk, mit tud ez a 80 watt. Kábelét csatlakoztatom is az én kis Les Paulomhoz, majd egy kis tanulmányozás után beállítom a megfelelő hangzást, ugyanezt elvégzem a gitáron, aztán mehet is a buli.*
- Na én zúzok egyet, ha nem zavar. *Vigyorodok el, bár ha zavarná, akkor is nyomatnám, szóval előbb rágyújtok, majd az övemre csapok egy pengetőért, aztán hadd szóljon bemelegítésnek a TNT című dal.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Csüt. Márc. 21 2013, 00:51

*Az esti gitározás egy különleges dolog számomra, gyakran megteszem és mindig élvezetes dolog, segít feltöltődni, kicsit még gondolkodni is tudok közben, mert felszabadít. Nincsenek igazén korlátok, amikor a hangok körülölelnek, és a játékra figyelek, de csak félig, mert az már zsigerből megy. Az öltözékem egyébként tőlem megszokott fekete nadrág, rajta lánc, fekete pulcsi, aminek az ujjait feltűrtem így látszik jobb csuklómon a bőr csuklószorító, amin egy vörös bőr András-kereszt van. A pálcám és a tőröm persze nálam, jól elhelyezve, de itt ilyesmire ritkán van szükség, viszont az öröd sosem alszik, én meg picit paranoiás tudok lenni. Épp a számot zárom, amikor társaságom akad. Ismerős a srác, farsangkor már láttam zenélni, meg órán is összefutottunk egyszer, bár azt nem nevezném ismeretségnek, viszont a nevére emlékszem. Igen, az órai közjátéka segített szemebe vésni.*
-Szervusz Slash! *üdvözlöm és balommal csak megfogom a gitár nyakát (hiszen nem akarok nagyon gerjedni) míg jobbal meg tudom rázni a kezét, ahogy az ilyenkor megszokott. Jókor is jött, ezzel a dallal végeztem, nem kellett félbe szakítanom, azt annyira nem szerettem volna. Viszont egyelőre csendben szemlélem, hogy mit művel. Nem célom, hogy egymás ellen zenéljünk, így inkább kivárom, hogy mit játszik, lehet majd kompromisszumra is jutunk és lesz valami kis közös megmozdulás itt a teremben ez alkalommal.*
-Nem, lehet beszállok, ha olyan. *válaszolom és állítok a magam Line6-ének csatornáján. Kis zsebkütyüm, amit a kissé öreg Fender erőlködőre kötöttem rá, ami itteni felszerelés. Van hozzá lábkapcsolóm is, de most manuálisan váltottam csatornát, amíg Slash nekikezdett. Ezt követően még egy csatornát váltottam, mert a zúzás mégse egészen azt jelentette, amit vártam. A dallal nincs probléma. Slash minden bizonnyal Angus részét játssza, én így automatikusan a Malcolméra állok rá, hozzá meg ha nem énekel, én ezt pótolom.*
-"See me ride out of the sunset, on your color TV screen..." *szerencsére Bon hangszíne nem oly érces, így az én hangommal se szól hülyén a dolog, mert a hangszínem nem a szétbagózott kategória.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Csüt. Márc. 21 2013, 01:12

*Erősítőm nincs, csak egy gitárom jelenleg, de ez sem gátol meg engem abban, hogy a húrok közé csapjak így este. Bár azt bárhol megtehetném, azért az elektromos gitár mégis olyan erősítő nélkül, mint a sör alkohol nélkül, tehát nem sokra megy vele az ember, ezért döntök úgy, hogy szokásos viseletemben megindulok oda, ahol a hangszerek tanyáznak, ott tutira találok egy erősítőt, bár tuti, hogy nem az általam kedvelt márka, mégis jobb a semminél, ha van rajta torzító. Hamarosan megérkezek, ahol épp egy ismerős srác zenélget finoman, ahogy én nem szoktam. Természetesen köszönök neki, és bár most az öltözékével nincs bajom, a köszönése mégiscsak fura, nem megszokott nálam ez a "szervusz". Ezen viszont nem akadok fenn sokáig, gyorsan keresek magamnak egy megfelelő erősítőt, amit először a gitárommal kötök össze, majd a beállításokat is elvégzem rajta. Egy cigi is kerül a számba, aminek végét természetesen meggyújtom, majd egy pengetőt kerítek a kezembe egy bűvészmozdulattal.*
- Hát, ez olyan.. *Nem is szaporítom a szót, inkább a húrok közé csapok gyorsan, de az elején nem vagyok túl lelkes, ugyanis elégedetlen vagyok az erősítővel, nem ilyenhez vagyok én szokva. A srác is átállítja a dolgait közben úgy, ahogy kell, ugyanis hallom, hogy nem úgy szól, mint amikor beléptem... Azért nem rossz, hogy gyűlnek a gitárosok a Mysterioban, de úgy gondolom, hogy nálam jobb nem igazán van e falakon belül. Lucius rááll az énekre is, tisztább hanggal kezdi, majd folytatom az én rekedtes hangommal, ami inkább Briant idézi.*
- ... Cuz I'm TNT, I'm dynamite...*Szóval a refrén az enyém a számban, amit sikeresen végig is játszunk, a kezdeti nem tetszést pedig hamar félrerakom, hogy rápörögjek a dolgokra, szóval amit láthat az már egy félig őrült Slash. De egy őrület sem tart örökké, ahogy ez a szám sem, szóval a végén kicsit kifújom magam, meg letörlöm az izzadtságcseppeket a homlokomról.*
- Hát a MOD-nak jobb kütyüi vannak, de most megteszi az én kis Marshallom helyett. *Biccentek az erősítő felé, ami itt a végére egész jól produkált, bár lehet, hogy csak a hangulat okozta ezt az érzetet. Cigimet kiakasztom a gitár fejéből, hogy szívhassak végre egy slukk füstöt belőle, amit szép lassan, karikákban engedek ki.*
- Aztán te hogy nyomod? Csak szólóban? *Találhatnék esetleg jobb témát is, de most nincs agyam hozzá, meg ez a zenélés is adja magát, szóval majd kiderül, hogy hogyan viszonyul a srác a dolgokhoz, hozzám, úgy fogok én is hozzá, de eddig nincs para.*

//fagy//
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Csüt. Ápr. 04 2013, 22:59

//Olvadás//

*A hangszerteremben új ismerősre teszek szert. Eddig szimpatikus az arc. Már hallottam farsangkor zenélni, de azért kíváncsi vagyok, hogy most mit fakít. Ki tudja, lehet, hogy gyakrabban fogunk együtt jammelni, ha most esetleg összerázódunk zeneileg. Slash rágyújt, így kicsit nagyobb távolságot tartok meg, mint amúgy tenném, nem vagyok oda túlzottan a füstjéért, a pipáét bírom csak. *
-Akkor meglátjuk. *mondom arra, hogy ez olyan, amibe be lehet szállni. És valóban így is történik. Hamar közös éneklős-gitározós lesz az egész. Ismerem a számot, hogyne ismerném, így nincs ezzel probléma, de ismeretlen dolgokba is gyorsan be tudok kapcsolódni, ha hallom, hogy milyen hangban van a nóta. Meg jól is tudok más hangszerekhez alkalmazkodni, zenélésben is simulékony vagyok. Persze ez is véget ér egyszer, így mikor vége, kicsit beszélgetünk is.*
-Nem rossz ez, bár én arra esküszöm, hogy valami kellemes multi effektet kapcsoljak az erősítőre, a digitális cuccok most már elég jól szólnak és sokoldalúak. *megvan a témában a véleményem. A magam "kis" POD-ja a lábkapcsolóval gyakorlatilag egy külön erősítő sok lehetőséggel, elég praktikus.*
-Most nincs banda, de odahaza játszottam együtt pár emberrel. Jó kis banda, volt, csak én voltam a legfiatalabb, bár nem származott belőle semmi hátrányom, sőt... *na igen, az a zenekar sokat adott nekem, a srácoktól sok dolgot tanultam és eltanultam, na nem igazán zeneileg... abban eddig se volt hiba.*
-Téged meg láttalak farsangkor, úgyhogy feltételezem, hogy ti továbbra is együtt nyomjátok. *idézem is fel kicsit a jó pár héttel ezelőtti eseményeket.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Csüt. Ápr. 04 2013, 23:25

*Nem zavartatom magam amiatt, hogy nem vagyok egyedül, sose teszem, hangoskodok én mindig mindenhol, de most erősítő hiányában csak itt tudok Los Angelesen kívül, szóval össze is rakom a cuccokat, majd egy kis hangpróba után figyelmeztetem a srácot, hogy itt nagy zúzások lesznek. A cigi se maradhat ki, így kapásból leszűröm, hogy ő nincs oda az ilyesmiért, hanem nem távolodna el tőlem. De engem ez se zavar, nekem jól esik, és kész, szóval így mehet is a zenélés, ami egy AC/DC számmal kezdődik. Bekapcsolódik Lucius is a ritmus szerepében, még jó, hogy nem áll le velem versengeni, mint szólógitáros, mert akkor lenne ám haddelhadd...Az éneket is nyomatjuk a zene mellé, így az igazi, rekedt hangon, majd a végére érünk, és nyilvánvaló, hogy először a gitáros, zenés téma fog szóba kerülni.*
- Hát nem tudom, nekem nem jönnek be az ilyen nagyon digitális cuccok...A Marshallra esküszöm, én is olyannal járok mindenhova, csak egy csata során kicsit érdekes állapotban hoztam haza. Láthatod ezen is..*Emelem felé a gitárt, amin bizony akad még egy-egy karcolás, de már csak a lakkozáson szerencsére. A felszerelés pedig nálam kimerül ott, hogy pedál, mert tényleg nem rajongok a mindenféle géphangért, meg a digitális gitárokért, amin már kb. húrok sincsenek. A tremolós csodákért sem vagyok oda, éppen ezért való nekem az ilyesmi gitár. Na de engem érdekel, hogy miként nyomatja Lucius a popszakmát, de ahogy hallom, hasonló előélete van zenei téren, mint nekem.*
- Ja, Los Angelesben nekem is volt egy-kettő az öt év alatt.. Ott szerettem bele a koncertezésbe. *Vallom is be, hisz tényleg voltak király pillanatok, nem is volt akkor jobb egy jó kis kocsmai zenélésnél, közben whisky, meg fiatal kiscsajok.. Az volt az igazi, de azért most sem panaszkodhatok, mert mindenem megvan végül is, és ebből a mindenből ismét a banda kerül előtérbe.*
- Jaja, vágod így sorban ismertem meg mindenkit.. aztán szereztem cuccokat, kérót, és egy héttel előtte összeállt a bagázs. Azért volt csak olyan kis koncert, hanem zúztunk volna többet is. *A dicsekedés itt is megvan, még ha burkolva is, de nem hagyhatom ki soha, és ez kivételesen nem csak rám irányuló büszkeség, hanem a többiekre is, mert őket is tisztelem a tehetségük miatt, és azért is, mert mostanra már a barátaimmá váltak.*
- Gondolom te is nyúzod a húrokat jó pár éve.. jól nyomod amúgy. *Bólogatok közben, mert tényleg nem béna a srác, hazudnék is, ha leszólnám, de erre nem kerül sor, mert elismerem én a tehetséget, pláne ha zenéről van szó.*
- Dalokat is írsz? *Kérdezek rá, mert szerintem ez is fontos tényező, én szoktam, és lassan a többieknek is be fogom mutatni, hogy mit alkotok unalmasabb perceimben.
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Csüt. Ápr. 04 2013, 23:42

*Slashel zenélgetünk a hangszeres teremben. Össze tudjuk hangolni amit csinálunk, így nincs probléma. Emlékszem, egyzser Alinoxszal zenéltem itt együtt, aki pedig igen más irányba érdeklődik zeneileg, mint én, mégis sikerült közös produkciót összerántani pár perc erejéig. Most meg ezzel a sráccal még fedi is egymást a zenei világunk, így abszolút nincs probléma. A ritmusra és az éneklésre megyek rá, most nem szólózom, azt csinálja csak Slash. Nincs kedvem most ennél a dalnál annyira villogni, meg amúgy is ő kezdte el, nem akarok ennyire belepofátlankodni.*
-Nekem bevált, főleg azért, mert elég széles skálán mozog az, amit játszani szoktam, így néha még egy-egy gyakorlás is megkíván többféle hangzást, amit ez meg tud adni jó minőségben. *Marshallék is oda jutottak, hogy modellezős erősítőket is gyártsanak, meg digitális cuccokat használjanak fel. Az analóg technológia már méreg drága, ha az ár-érték arányt nézem bizonyos szemszögből. És mondjuk Line-6-ék meg a legjobbak között vannak a műfajban. De azért biccentek, hogy megértettem mire gondolt, ízlések és pofonok ugye.*
-Én két zenekarral működtem, mert az első rövid életűnek bizonyult. *többet is megtudok Slash hátteréről, amit szépen el is raktározok magamban. Jó tudni az ilyesmit. Mondjuk L.A. személyiségével kapcsolatban is megmagyaráz számomra ezt-azt.*
-Egy hét alatt azért jó teljesítmény volt összepakolni, nem panaszkodhattok. *mondom is, hiszen jól össze lett az rakva, ezt el is ismerem, igaz, nem minden szám tetszett, de itt nem ezt értékeltem.*
-Igen, elég régen kezdtem játszani. A nevelésem kulcs része volt a zenei alap, amit megkaptam. Köszi. *vigyorodok is el. Egy kis infót azért én is megosztottam magamról, ha már korábban ő is mesélt.*
-Igen, akad rá példa, hogy összerántok ezt-azt. Igaz nem ebben a stílusban. Pontosabban nem is tudnám a stílusát meghatározni. Drop D-s zúzás és kész. Te szoktál írni dalt?*na igen, nem konkrét stílusban írok, csak ami jön. Sokszor improvizálásból persze. És vissza is kérdezek, hiszen érdekel a válasza.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Pént. Ápr. 05 2013, 00:11

*Parádé az, amit leművelünk, komolyan, már csak a többiek hiányoznának ide, és ténylegesen egy fullos banda állna itt, három gitárossal, egy énekessel és egy dobossal. De ettől most eltekintek, mert nem fognak ők most ide varázsolódni csak úgy, szóval további beleéléssel játszom, ahogyan a másik is, így tényleg nem lehet ránk panasz. Aztán a szakmaibb részre is rátérünk, amiben már másabb a véleményünk, én kicsit konzervatívabb vagyok, míg ő nyitott az újítások felé.*
- Hát nekem a kedvenc a Guns N Roses, szóval arra tökéletes a jelenlegi felszerelés. Négy nagy Marshall azért elég egy próbaterembe. Bár mostanában elég sok stílusban kell remekelnem..*Magyarázom is tovább a dolgot, mert tényleg sokoldalú zenét játszunk, de kérdéses, hogy ez továbbra is így lesz, vagy csak addig, amíg megtaláljuk a saját stílusunkat? Igazából mindegy, a lényeg, hogy élvezzük, amit csinálunk, és ezzel nincsen semmi probléma.*
- Ja, ismerős, valahogy nekem is így volt. Az első az mindig csak próba szintű, főleg ilyen fiatalon. *Nem megszokott, hogy 13-14 évesen az ember első bandája világhíres lesz, szóval nincs ebben semmi probléma, az első banda jó haverkodni, fejlődni, nem is keveset. Aztán beszélek a MOD-ról is, ha már így szóba került, mire meg is kapjuk a dicsérő szavakat, melyek azért jól esnek főleg olyan embertől, aki ért a dologhoz, és nem csak úgy mondja, hanem ténylegesen a dolgok mögé lát.*
- Kösz..Hát ott voltunk egész nap, én még éjjel is ugye, mert akkor nem kellett elpakolni mindent. *Hisz nálunk a kevés szabály egyike, hogy az utolsó ember lepakol a pincébe, és ezzel akkor sincs gond, hogyha Rachel marad a végére, mert varázslónövendékek vagyunk, vagy mik, és nem csak a cigisdobozt lehet kireptetni a boltból, hanem a nagy ládákat is a helyükre lebegtethetjük pillanatok alatt. Engem még érdekelnek azért dolgok, mégpedig az, hogy Lucius csak más számokat játszik el, vagy ír saját számokat is, és az utóbbi elképzelés győz, mint ahogy azt vártam.*
- Szoktam ja, Szóló, ritmus, meg basszus gitárra. A dobot meg hagyom majd Axelre, mert ahhoz semmit nem konyítok. Kivéve az ütőtöréshez..na az megy rendesen. *Próbáltam már korábban is, meg a saját dobszerkónkon is ügyködni, de sehogy sem akar menni a dolog, így kénytelen vagyok megmaradni annál, amiben őstehetség vagyok.*
- És te játszol más hangszeren? *Kérdezek rá, mert azért látszik, hogy nagyon otthonosan mozog a zenében, szóval nem lepődnék meg.*
- Amúgy ha van kedved, egyszer elugorhatsz L.A.-be, próbára. Mehetne egy közös zenélés is. *Igen, ő már a sokadik ember, akinek felajánlom, hogy lessen be, de Lucius valamilyen szinten más helyzetben lenne, mert be is tudna kapcsolódni a zenélésbe.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Pént. Ápr. 05 2013, 00:42

-Igen, az úgy megállja a helyét. *mondom arra, hogy a négy Marshall elegendő. Amit mond az korrekt, nincs hiba, egyet is értek vele. Bár ha sokoldalúan akar játszani, akkor lehet nem árt egy-két kütyü, mint a zajzár, meg booster, ilyesmi, mert nem lehet mindent ugyan azzal a hangszínnel lejátszani. Legalábbis szerintem. Mondjuk ha a zenekar különböző érdeklődése miatt megy ez, akkor az nem biztos, hogy olyan hosszú életű csapat lesz, ha csak nincs különleges egyetértés, mert nekem az első banda ilyen volt: mindenki ment a feje után.*
-Igen, valahogy úgy... mindig srácok, akik csak bulizni akarnak egyet, aztán ebből lesz valami. *nálunk se volt sokkal másabb módon. Végül is én akartam komolyan az egészet, a többieknek inkább a piálásról szólt, de ezért is váltottam csapatot ugyebár. De megdicsérem a produkciójukat, hiszen az komoly munka volt, látszott rajta. Nem a dalokat ítélem meg, hiszen feldolgozások voltak, hanem az ő munkájukat.*
-De meg is lett az eredménye és a látszata. *teszem hozzá. Majd a dalszerzésről is beszélgetünk kicsit. Megtudom, hogy még basszusra is szokott írni. Én abba személy szerint annyira nem nyúlok bele, mert nem érzem magam olyan jónak. Mondjuk ez azért van, mert anno az Everything-ben a basszerunk nagyon jó volt, komoly témákat hozott mindig össze, mindig voltak önálló futamai is, ha játszottunk. Viszont az ütőtörésen nevetek is, hiszen jó poén volt.*
-Én csak a szóló és ritmus témákkal foglalkozom igazából, na meg arra éneket és szöveget esetleg. *kinek a pap, kinek a papné. Mert hozzám ezek állnak közelebb.*
-Nem, csak énekelni. Bár basszusgitár volt már párszor a kezemben. *majd kapok is egy ajánlatot, amit egy fülig érő vigyorral nyugtázok. Ez feldobott éppenséggel. Biztos élni is fogok a lehetőséggel.*
-Oké, majd összedumálunk, mert szívesen jammelnék veletek. Majd meglátjuk, mi sül ki az egészből. *mondom, majd elnyomok egy ásítást. Késő van cseppet, én meg fáradt is vagyok, mert ma is edzettem. Így összepakolom szépen a cuccomat.*
-Asszem én megyek. Ha maradsz, akkor további szép estét. *köszönök el, s távozok,vagy egyedül, vagy ketten, majd kiderül. Annyi biztos, hogy itt az ideje pihennem már.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Pént. Ápr. 05 2013, 01:14

*Azért abban egyetértünk, hogy egy Marshall mindig jó, főleg ha nagy, hát még négy darab belőle.. Az már igazi istenség a számomra, mellé az arany-tigris mintás Gibsonom, és semmi panaszom sincs. Én erre a szerelésre esküszöm, ilyenen tanultam meg, és egy darabig ez meg is felel nekem. Tovább lépünk kicsit a bandák felé, amiben mindkettőnknek van tapasztalata, és ezt meg is osztjuk egymással.*
- Az elsőben én is züllöttem rendesen.. Ott lettem olyanná, amilyen most vagyok, de nem bántam meg. *Vonok vállat, mert tényleg ott kezdődött minden, a cigi, a pia, a kocsmai élet, és sorolhatnám. De ha az nem történt volna meg, akkor most lehet, hogy teljesen más személyiségem lenne, abba meg belegondolni is rossz, mert tökéletesen elégedett vagyok a mostanival. Ennek köszönhető a sok ismerős is, akikből aztán összeállt a MOD, szóval erről is ejtünk pár szót azért, ha már így elismeri a munkánkat.*
- Hát igen, szerencsére sok pozitív visszajelzést kaptunk, még olyantól is, aki nem volt ott. *Negatív pedig egy se, szóval azért valamit csak alkottunk.. valami nagyot. A dalok írása is nagynak számít az én szememben, így erről is elbeszélgetünk, elmondom, hogy én miben mozgok, ritmus, szóló, és basszus tabok írásában, bár az utóbbit majd Patrick átdolgozza, hisz neki kell igazán beletanulni a dologba.*
- Na az se nagyon megy nekem, a szövegírás...*Említem meg, akárcsak a dobos karrieremet, ami szó szerint derékba törik minden alkalommal. Éppen ezért érdeklődök még, hogy egyéb hangszert is bűvöl-e, vagy csak a gitárt, de a tippem nem jön be.*
- Nekem csak egy-két számhoz jó a hangom. De arra ott van nálunk Rachel, aki iszonyat jól hörög, na meg Axel, akinek tényleg passzol a hangja Axl Rose-hoz. *Árulok el némi információt még a tagokról, ezzel is felkeltve az érdeklődését, ami addig fajul, hogy meghívom egy próbára, amiből talán lehet több is, de ez még a jövő zenéje.*
- Na zsír, úgyis összefutunk valahol, legkésőbb az egyik órán. *Jegyzem meg én is vidáman, mert egyébként tényleg így van, órákon kívül nem nagyon látom a srácot. De ahogy látom menni készül, szóval egyedül maradok, mert én még akarok egy kicsit zenélni, ha már vettem a fáradtságot, és idejöttem.*
- Rendben, én még maradok. Csáo! *Köszönök is el, majd ha becsukja maga mögött az ajtót, akkor rázendítek ismét, most már egyedül.*
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 430
Csatlakozás : 2012. Jul. 29.

Rangok
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Vas. Május 05 2013, 20:51

//Sharlotte - Zaine, NRT, 2013.05.05.//

*Az életben két dolog van, amit nagyon szeretek: a sport és a zene. A sportot magam is űzöm, capoeirázom, több játékot is próbáltam már, imádok mozogni, rendszeresen teszem is, azért nézek ki úgy, ahogyan. A zene pedig mozgat engem, érzéseim, gondolataimat írja le és befolyásolja, továbbá a capoeirához is szükséges, hiszen zenére sportolunk, "táncolunk", küzdünk. Nem csak hallgatni szeretem, hanem művelni is, az apró bökkenő viszont, hogy nem játszok hangszeren, nincsen zenei képesítésem, ez azonban nem rémít meg és hátráltat, egyszer mindent el kell kezdeni. Pontosan ezért keresem most fel a hangszerek barlangját, melyről hallottam már ezt-azt, tudom, hogy hol van, és némi bolyogás után nyitok be, hogy a rengeteg hangszertől rögtön meg is toppanjak a küszöbön, majd még az ajtó kilincsét fogva ámuldozzak. Tényleg lejjebb ereszkedik az állam. Ezek után lépkedek be lassan, azt sem tudom mihez nyúljak, mert itt tényleg minden található, többről azt sem tudom, hogy mi, hogyan kell használni. Félek, hogy ha gyorsan megyek, valamit fellökök, karcolok, vagy tönkreteszek, de hamarosan már a hatalmas dobok szúrják ki a szememet. Ahhoz nem kell nagy tudás, mert nem kell akkordokat tudni, itt elég ütni, nekem is ez a célom, hogy némi dühöt vezessek most le, ezért hát oda is sietek, majd a dobok mögé ülve veszem kezembe az ütőket, hogy pörgetni kezdjem az ujjaim között... sikertelenül. Rögtön a földre esnek, én azonban nem lankadok, tovább gyakorlok, később pedig csak egy kézzel, egyetlen ütővel, mert a kettő megterhelő. Pontosan úgy nézek most ki, mint egy lázadó. A lyukas, fehér tornacipőhöz fehér térdnadrág és atléta megy, majd ahhoz egy vörös kendő, mely kalózosan van a fejemre kötve. Nem vagyok piszkos, csak viseletes a ruhám, néhol szakadt, de ettől függetlenül barnásabb bőröm szépen mutat a fehér alatt, s ugyan hajamat most a kendő takarja el és nyomja le, a zöld tekintetem igen eleven. Kiegészítő, vagy pénz nincs nálam, egyikre sincs keret. Nem sok idő, míg fel fogom adni az ütők babrálását, majd pedig először halkan, majd egyre hangosabbak kezdek egy-egy ütemet verni, próbálgatni, amolyan mozgásos stílusban, gyorsan, ütemesen. Nem tudom, hogy miként is megy...*
Sharlotte Johanson
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : Élet és Halál kézenfogva
Hozzászólások száma : 88
Csatlakozás : 2012. Nov. 03.
Üzenet : Valamilyen sorozatos tünemény a halál; a pokol kapui bárki számára nyitva állnak.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Hétf. Május 06 2013, 17:41

//NRT - Zaine és Sharlotte - 2013. 05. 05.//

* Csodás érzés ám az antiszoc énemet magam mögött hagyni, és élni. Viszont ha már nézetet váltottam, akkor talán stílusba is egy kicsit lehet újítani, tehát elugrottam egy kicsit vásárolni, és az lett belőle, hogy noha még mindig sok a sötét, de lényegesen több színes és farmert cucc is szerepet kap már, aminek én csak örülni tudok. Furcsa ugyan ennyire másban lenni, de én azért furcsán boldogan indulok el szobámból újfajta összeállításban egy kicsit sétálni. Imádok bolyongani, legalábbis már most, és az időpont egyáltalán nem zavar, még korán is van, a hányinger viszont egy kicsit igen. Ma már párszor rám jött, de ugyanazzal a lendülettel el is múlik gyorsan, tehát igazából nem aggódom miatta, csak megyek tovább, és az első emelet környékén állok meg, azaz lassítok, mikor valamiféle hangot hallok. Ütemes, hangos, mintha dob lenne, ezért azonnal követni kezdem, a forrás után kutakodok. Egyszer még a vesztembe visz a kíváncsi természetem, de most nem úgy néz ki, csak egy méretes szobát találok tele hangszerekkel és egy fiút. Ahogy meglátom automatikusan elmosolyodok, mert ismerős is valahonnan, és még a tűsarkaim kopogásától függetlenül is próbálok a lehető leghalkabban bejönni. Ez nem mondhatnám, hogy megy is, tehát muszáj lesz valamit csinálnom. *
- Öhm.. szia. Folytasd csak, nem akarok zavarni. * kezdem is rögtön szabadkozással. Furcsa ez tőlem, de tényleg nem akarom, hogy miattam hagyja abba. Aztán reakciójától függően le is lépek ám, ha kell, csak előbb körülnézek még, mert tényleg annyi minden van itt. Meg annyira nem lepődök, hiszen ennél érdekesebb vagy lehetetlenebb dolgok is szoktam erre lenni, de azért gratulációm hozzá, hogy itt aztán mindent megtalálnék, amit akarnék. Igen, csak akarnék, én nem játszom hangszeren. Semmi sem nyerte el eddig annyira a tetszésemet, hogy én azt csináljam. Ellenben néha szoktam énekelgetni. Szerintem borzasztó, de ha unatkozok elmegy. *
- Játszol is egyébként dobon, vagy csak úgy most csinálod? * nézek aztán feléje egy mosoly keretében. Amit csinál, az így egész jól hangzik, de én ennyiből nem tudok megállapítani semmit, és ez a kérdés érdekel, tehát muszáj megkérdeznem, úgy érzem legalábbis. *
- Ja, bocs, Sharlotte vagyok, téged hogy hívnak? * jut is eszembe, mit felejtettem el. Azért egy kicsit furcsán jön le, hogy bocsánatkéréssel kezdem, aztán itt dumálok, bemutatkozok meg érdeklődök is felőle, de hát alapjában véve érdekes személyiség vagyok, így annyira nem meglepő. Meg persze ha nem zavarok tényleg, akkor maradok is, szeretek ismerkedni. *
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 430
Csatlakozás : 2012. Jul. 29.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Hétf. Május 06 2013, 22:53

//NRT - Zaine és Sharlotte - 2013. 05. 05.//

*Rengeteg alkalom van, mikor nem figyelek másra, csak arra, amit éppen csinálok, s ez is ilyen, ezért teljesen át is adom magam a zenének... vagy a dobnak, ami nem tudom, minősül-e már zenének, viszont nekem tetszik, ezért is bólogatok rá ütemesen, néha be is hunyva szemeimet. Mivel nem látok időnként ilyen okból, és nehéz is hallani, ha ilyen hangos a hangszer, illetve eleve nem figyelem az ajtót, mert úgy hiszem, azért ki nem hallatszik, és egyedül leszek, mert innen nem szoktam ki-be járó embereket látni, eddig is egyedül voltam, nos... ezen okok miatt nem is veszem észre a lányt, csak akkor, amikor rám is köszön. Azonnal abba marad az ütögetés, némileg meglepetten tekintek rá, talán meg is ijeszt kicsit, de nem vészes, csak a szemeimben látszik, nem rezdülök meg.*
- Hello... észre sem vettelek, mondjuk ilyenkor a helyedben észrevétlen maradnék, és akkor tényleg nem zavarnék. *mondom a szemöldököm felvonva, de szavaimból hallatszik, hogy nem sértésnek és kötekedésnek szánom, ez egyszerű tényközlés, apró mosolyom pedig nyugtató is lehet számára. Érdekes, hogy zavarni nem akar, de egyből kérdéseket tesz fel, ezért le is engedem az ütőket magam mellé, míg őt figyelem, s csak egy pillanat múlva szólalok meg.*
- Szerinted? Kíváncsi vagyok, hogy mit gondolsz, játszom-e vagy nem, mert ezek szerint egyik lehetőség sem egyértelmű abból, ahogy csinálom. *dobom vissza a kérdést, mert ez is érdekel, hogy vajon milyen lehet ez egy avatatlan, vagy kívülálló fülének, jó-e egyáltalán. Tényleg hihetetlen egy lány, a következő kérdésére már el is mosolyodom, mert egyértelmű, hogy szeretne beszélgetni, engem pedig nem zavar, nem létfontosságú amit most művelek.*
- Nem kell ám szabadkoznod, megmondom mindig amit gondolok. Zaine a nevem. *mutatkozok be, viszont most érthető okokból nem nyújtom neki a kezem, hiszen az ütők vannak benne, hiába nem játszom még, mert a lányra figyelek, így neki is egyértelmű lehet, hogy nyugodtan le is ülhet valahova, ha pedig nem így volna, akkor némi idő után mutatok mellettem egy székre.*
- Te min játszol? *érdeklődöm, elvégre az ember ide azért jön általában - szerintem -, hogy zenéljen, mert bármilyen lehetőség adott, ha pedig nem játszok, akkor próbálgat, esetleg mást hallgat. Lehet, hogy ő most az utóbbi kategóriába tartozik, de ki fog derülni, még nem tudom mit gondoljak róla.*
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 106
Csatlakozás : 2012. Dec. 27.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Pént. Jún. 14 2013, 23:14

//NRT - Freya - Alinox egyik karaktere - 2013.06.14.//

*Rúgja meg a norvégiai lemming! Képtelen álom jönni szememre, hiába forgolódom-dobálom magam az ágyon hatalmas sóhajtozások, nyújtózkodások, rúgkapálások-ütlegelések közepette, hiába számolok magamban ezerig, nézem a plafont mereven vagy hunyom le pilláimat pár percre, agyamat kapcsolva ki, egyszerűen nem sikerül. Talán valami probléma lehet? Átok, rontás? Ki akarhatna nekem ilyet? Mindenki, akivel eddig találkoztam. A fáradtság, álmatlanság, meg is teszi a hatását, végül dühösen ülök fel és csattannak meztelen talpaim a földön, majd lassan rájuk is ereszkedem, s dobogó léptekkel tépem fel az ajtót, hogy gyorsan távozzak, nem túl nesztelenül zárva be az ajtót. Nem érdekel most semmi, köpök a szabályokra! Éhes-szomjas vagyok? Tanulnom kéne? Olvasnom? Áh... unatkozom, azért nem tudok dönteni. Azonban van valami, ami minden esetben képes nyugalmat sugározni felém, ez pedig a zene. Lévén, hogy tudok a zongorán játszani, nincs is más dolgom, mint kiosonni - jobban szólva kicsattogni - a klubhelyiségből, s a megszokott úton haladni apró, halk s szapora léptekkel, mint egy rágcsáló, úgy osonva a falak között, árnyékommal festve őket. Nem telik sok időbe - hiszen nincs tolongás a folyosón -, már ott is vagyok, ahol utam végét járja, s kezeim most a kilincsre fonódnak, aztán óvatosan húzva ki az ajtót lépek át rajta, s csukom be az utánam keletkező rést. Pizsama van rajtam, teljesen kék, sötét nadrág és hosszú ujjakkal rendelkező felső. A pálcám azonban nincs nálam, sem ékszer, sem más egyéb kiegészítő vagy pénz, és hajam sem olyan rendezett már mint nap közben, ennek ellenére fitt vagyok, ez látszik az arcomra ülő hévből és a szememben játszó tüzes táncból. Azonnal a zongora elé pattanok, s bemelegítés képpen, hogy egyáltalán felfogjam hol is vagyok, nyomkodni kezdem a billentyűket, eleinte rendezetlenül, véletlenszerűen, majd már rendezettebben játszok apró dallamokat, végül pedig egy-egy ritmus vagy dalkezdemény is kijöhet. Nagyobb művekre nincs erőm - egy csöppet nem aludtam, ezért nem lehet megvetni -, tehát nem is fogok most előadást tartani ezreknek, ez csupán a saját szórakoztatásomra van. Ahogy mindig, attól a pillanattól fogva, hogy az első hang fel is csendül, beszáll a fülemen, kirántja az összes gondolatot, s onnantól csak a zene van és más semmi.*

A hozzászólást Freya Andersen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 17 2013, 18:08-kor.
Patrick Davis
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus

Hozzászólások száma : 414
Csatlakozás : 2011. Sep. 24.
Kor : 23
Üzenet : Aki küzd, veszíthet, de aki nem küzd, az máris veszített.

Rangok
Évfolyam: Egyetemista diák

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Vas. Jún. 16 2013, 20:44

//NRT: Freya-Patrick 2013.06.14.//

*Kellemes zongora szól álmomban. Mintha valóságos lenne... várjunk csak? Ez tényleg a valóságban szól! Kinyitom a szemeimet, és először nem tudom, hogy hol vagyok, de aztán rájövök. Elaludtam a Hangszerek barlangjában, és ha nem kelt fel a zongora, talán aludtam volna reggelig. Picit megdörzsölöm a szememet, majd szép lassan feltápászkodok a földről. Kicsit megropogtatom a gerincemet, megjegyzés: ne aludjatok el a földön. Ránézek a bal csuklómon levő órára, és látom, elég késő van már, egy jó ideje itt heverhettem már. Na de csak leesik, hogy ha zongoraszót hallok, akkor valószínűleg valaki játszik is az említett hangszeren, így barna tekinteteimet arra fordítom.*
-Szia! Szépen játszol! *indulok el a leányzó felé, miközben beletúrok a hajamba, hogy álljon valahogy. Az igyekezetem sikertelen, össze-vissza kócos, de ez nekem még amúgy jól is áll. Öltözékem egy laza farmer halásznadrágból áll, fehér tornacipőből és szintén fehér atlétatrikóból. Ékszert nem viselek, csak az órát.*
-Egyébként Patrick vagyok, Patrick Davis. Nincs egy kicsit késő zongorázgatni? Mondjuk zenéléshez sosincs túl későn vagy korán, az mindig aktuális. Szóval vegyük úgy, meg se szólaltam. Nem tudsz aludni?*teszem fel a kérdést, miután kisebb monológot tartottam. Amúgy arcomon barátságos mosoly van, amióta csak megszólítottam., Ahogy végignézek rajta, feltűnik nem mindennapi öltözete. Vagyis ha úgy nézzük mindennapi, de inkább csak a szobájában viseli az ember... na jó hagyjuk most keltem, még a gondolataimat se tudom rendbe szedni.*
- Jó a pizsid. *bökök fejemmel ruházata felé, és ez nem sértés , semmi ilyen szándék nincs benne. Sosem láttam még ezt a leányzót, remélem, normális és barátságos, és ezen az esti órán egy jó ismerősre tehetek szert.* 
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 106
Csatlakozás : 2012. Dec. 27.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Hétf. Jún. 17 2013, 19:58

//NRT: Freya - Patrick 2013.06.14.//

*Természetesen nem szaglászom körül, hiszen miért tenném? Rettentő késő van, senki nincs már itt, hangszert sem hallok, és annak apró az esélye, hogy más is ilyenkor szeretne muzsikálni. Nyugodtan ülök hát le a zongora elé, számomra nem ismeretlen, tehát már játszani is kezdek rajta, elsőként gyakorolva, bemelegítve, majd pedig improvizálni kezdek. Nincsen agyam műveket játszani, ahhoz fáradt és álmos vagyok. Hamarosan azonban szemem sarkából mozgolódást pillantok meg, olyat, amit nem foghatok tekintetem káprázására, s mire fordulnék oda, már meg is szólít egy hang, amire önkénytelenül rezzenek aprót össze. Vádlón tekintek rá az ismeretlenre, szemöldökömet húzva össze, úgy kezdem el méregetni arcát.*
- Megijesztettél! Mikor kerültél te ide? *kérem őt számon, azzal nem törődve, hogy köszönt és dicséret hagyta el a száját. Tudom, hogy szépen játszom, nem véletlen játszom... Ezek után derül viszont ki, hogy az idegen annak ellenére, hogy tetszik neki zeném, nem képes csendben maradni, s rögtön mondatok tömkelegét zúdítja rám, míg ujjaim nem mozognak nyilván, hiszen rá figyelek és nem a zongorára.*
- Hát Patrick... nekem nincs késő, aludni pedig valóban nem tudok. Te mindig ilyen sokat beszélsz? *válaszolok neki miután magamhoz térek a döbbenetből, s egy kérdés is rögtön csatlakozik a kijelentések mellé, mert nem tudom megállni, hogy ne kérdezzek rá. Igen tudom... most kéne őt figyelnem, s rögtön egy személyiséget húznom magamra, amivel meg tudom téveszteni, ellenben most ehhez is fáradt vagyok, semmi kedvem hozzá, főleg nem pizsamában. Ez neki is feltűnik, szavaira viszont oda mordulok neki, hiába mosolyog.*
- Talán valami gond van vele? *mondok ennyit, mert többet jelen pillanatban nem tudok reagálni, igazából cserben hagy eszem és erőm. Türelmetlenül horkantok egyet, nem érdekel ez most, igazából nem szeretnék társaságot, de ha már itt van, akkor nem tudok mit kezdeni vele. Az azért érdekelne, hogyan került ide, mert ha ő kérdezgetett, akkor nekem is lehet.*
- Milyen hangszeren játszol? *teszem hát fel kérdésem, s a zene talán egy közös út, amin haladhatunk ketten, mert már most látom, ránézésre, hogy igen különbözőek vagyunk, bár ez igaz rajtam kívül mindenkire. Talán csak a húgom az, akivel valamilyen szinten egyezem, és képes vagyok elviselni őt. Meg ő engem.*[/size]
Patrick Davis
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus

Hozzászólások száma : 414
Csatlakozás : 2011. Sep. 24.
Kor : 23
Üzenet : Aki küzd, veszíthet, de aki nem küzd, az máris veszített.

Rangok
Évfolyam: Egyetemista diák

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Szomb. Jún. 29 2013, 15:56

//NRT: Freya - Patrick 2013.06.14.//

*Valahogy sikerült elaludnom a Hangszerek barlangjában, és csak 10 óra után, zongoraszóra kelek fel. Kis ébredezés után meg is szólítom a lányt, ki kicsit összerezzen, láthatóan megijesztettem, és ennek hangot is ad.*
- Bocsánat, nem az volt a célom. *mosolygok rá bocsánatkérőn, majd az órámra nézek. * Hogy mikor? Hát, délután fél hat körül jöttem. Aztán valahogy elaludhattam, most keltem. *mondom, majd kicsit talán többet beszélek egy szuszra, mint kéne, és ezt a leányzó is megjegyzi.*
- Igen, szeretek beszélni. Te mindig ilyen mogorva vagy? *vonom fel az egyik szemöldökömet visszakérdezve, de lehet, hogy csak nem találtam jó kedvében. Megrázom a fejem, nincs nekem gondom a pizsamájával, azt vesz fel amit akar, szabad ország.*
- El is mehetek, ha gondolod, talán zavarok... *vetem fel, majd arcát fürkészem, él-e a felkínált lehetőséggel.*
- Gitározok. Zongorán kívül te jászol még valamin? Tényleg, nem is tudom a neved, hiszen nem mutatkoztál be... *mondom kis célzással, hogy szeretném tudni a nevét, ha mást nem, csak a keresztnevét. Nem tudom, hogy fog alakulni még ez a kis találkozás, nem úgy tűnik, mintha a kékszemű társaságot akarna magának, mindenesetre nekitámaszkodok a zongora oldalának, és úgy nézek a lányra.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Szer. Feb. 05 2014, 22:47

Eléggé le vagyok korlátozva, mert nem tudok varázsolni, és múltkor történt egy kis gebasz is üzleti téren, amit még nem sikerült tisztáznom. Így most nem igazán mászkálok ki, mert hajlamos vagyok bajba kerülni, amivel amúgy nem lenne baj, de ezen a helyen, ahol mindenki egyből pálcát ránt, és azt használja p*csmérésre, nem sokra megyek csak késsel és testi erővel. Így míg le nem jár a büntetés, kicsit visszább veszek, és a ma estét inkább a hangszerek barlangjában fogom tölteni. Famulusom kiküldetésen van, megbíztam azzal, hogy járja kicsit Mystralt és figyeljen, nehogy lemaradjak valamiről, így ő ma nem fog velem tartani. Öltözékemet a szokásos szóval jellemezném, ugyanis fekete bakancsban vagyok, mi igen lazán van fűzve, hosszabb szárába pedig bele van bújtatva a farmerom szára, melyet a töltényes övem tart a helyén. Gitározáshoz mondjuk jobb lenne a pengetős öv, de a francbak sincs kedve most átvenni.. Felül egy fehér pólót viselek, rajta egy pirosas kockás inggel, mi lazán lóg rajtam. Kell még erre a bőrdzsekim, és így egész fasza az összkép, mondhatnám tökéletesnek is. Hajam egyik oldalra csapva, gitárom hanyagul lóg a hátamon, jobb kezemben erősítő, balban pedig egy üveg, kivételesen Jameson whisky. Számban pedig egy Marlboro fityeg, így haladok szépen a hangszerek barlangja felé. Megérkezvén keresek egy konnektort a kis Marshall erősítőmnek, összekötöm a gyönyörű arany Les Paul gitárommal, így minden készen áll egy kis zúzásra. Még kortyolok egyet a whiskyből, rágyújtok egy újabb cigire, és nem is húzom az időt, elkezdek egy szólót játszani. Elején még csak lightosan, majd ahogy belemerülök, elkezdek ide oda mozogni, ugrálni, meg persze a fejrázás sem maradhat el. Csak be ne gyulladjon a hajam a cigitől...
Jake Ellswood
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Hozzászólások száma : 26
Csatlakozás : 2014. Jan. 29.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Szer. Feb. 05 2014, 23:06

Úgy döntöttem, hogy a ma estémet a hangszerek barlangjában folytatom. A szobámban gitározgattam egy kicsit, de mivel onnan kiküldtek, lévén az egyik szobatársam és a barátnője heves csókolózás közepette törték rám az ajtót, jobban láttam gyorsan távozni. Azt hiszem, hogy egy darabig nem is mehetek vissza, úgyhogy fogtam a gitár tokomat, fekete válltáskámat és megindultam kedvenc helyem felé. Az egyik kedvenc helyem felé. Állati király helyek vannak itt a suliban, és tény, hogy a Hangszerek barlangja az egyik legkirályabb az összes közül. Egy laza sportcipő van rajtam, egy egyszerű farmer, egy fehér póló, kezemen a szokásos bőrkarkötőm és az órám, a hajam pedig enyhén össze van kócolva - vagyis be van lőve. A teremhez érkezve már messzebbről hallom, hogy valami nincs rendben, valaki odabent elég durván zúz. Merthogy ez zúzás, mi más. Egy széles vigyor jelenik meg az arcomon és eszembe jut az Inflatusos srác, Slash. Ő szokta ilyen durván nyomni, így hát kíváncsian nyomom le a kilincset és lépek be a terembe. Szinte meg sem lepődök, amikor meglátom a srácot, ahogy ugrál és hajat ráz és még jó, hogy nem gyulladnak ki a keze alatt a húrok. Elvigyorodom, lerakom a gitáromat, és egy gyors lépéssel az erősítőnél termek és egyszerűen lehalkítom. Majd kíváncsian, karba tett kézzel várom, hogy mit is reagál erre a srác. Ismerjük már egymást, beszéltünk párszor és gitároztunk is már itt együtt, úgyhogy nagyon remélem, hogy nem fogja egyből leátkozni a fejemet.
- Üdv Slash! - köszöntöm vigyorogva.
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Szer. Feb. 05 2014, 23:25

Gondok, mindig csak a gondok, nehéz az ember élete, de a zene az örök, legalábbis az én életemben, és ennek a hobbimnak, ami igazából már egyrészt a munkámmá is vált, hódolok ma este. Hamar birtokba is veszem a hangszerek barlangját, ami ma este új nevet kap, méghozzá Slash barlangja, és akinek ez nem tetszik, annak valami nagyot kell alkotnia zenei téren, hogy elvegye tőlem ezt a címet ma este. Megérkezve nem is habozok sokáig, gyorsan összerakom amit kell, iszok, rágyújtok, aztán mehet is az állat szóló amolyan Slash módra. Olyannyira belemerülök a dologba, hogy észre sem veszem, mikor valaki belép a helyiségbe szintén egy gitárral. Amire figyelmes leszek az az, hogy hirtelen halkul el a Marshallom.
- Mi a pi.. - Halkulok el, mikor kiszedem a hajszálakat a szememből, és észreveszem Jake-et. Jól van, szakmabeli a srác, neki elnézem, hogy beleavatkozott a korábbi mesterműbe. Gitáromon lehalkítom a két pickupot, majd a cigit is kiveszem a számból, hogy érthető legyen, amit dumálok.
- Csáó haver! Na mi az ábra? Jöttél tapsolni? - Lépek oda a Cruoshoz egy gyors kezelés erejéig, és el is nevetem magam, majd izzadt hajamba túrok, hogy ne lógjon a képembe minden hosszabb tincs. Lehajolok az erősítőm mellé, ugyanis korábban oda tettem a whiskyt, és a kezébe nyomom, hogy igyon belőle, majd utána iszok én is. Jobban jön így az ihlet..
Jake Ellswood
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Hozzászólások száma : 26
Csatlakozás : 2014. Jan. 29.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Szer. Feb. 05 2014, 23:31

Már messziről hallom, hogy valaki iszonyatosan zúz a barlangban, és vigyorogva sétálok be. Nem is kell nagyot csalódnom, hiszen Slash-t találom az erősítője mellett, gitárjával a kezében. Mindig elgyönyörködöm ebben a gitárban, és most is vetek egy pillantást rá, majd a srác átszellemült fejére, végül gyors mozdulattal, pofátlanul vigyorogva halkítom le egyszerűen az erősítőt. Egy enyhe káromkodás hagyja el a száját, majd észrevesz és immár vigyorogva lép oda hozzám, hogy lekezeljünk. Megszorítom a kezét és lazán nekidőlök a falnak, lassan levéve a gitáromat a hátamról.
- Tapsolni? Ugyan már! - vigyorodok el és lenézően pislogok a srácra.
- Neked soha - kacsintok rá vidoran. Körbenézek és örömmel konstatálom, hogy egyedül vagyok a barlangban. Talán mindenki mást elriasztott Slash zúzása, csak engem nem. Helyes! Amikor az üveget felém nyújtja, elhúzom a számat és lazán visszautasítom.
- Kössz, de a suliban nem iszom. Nem akarom, hogy kivágjanak. Már nem sok van a rovásomon, és jövőre kezdem az egyetemet. De Mystralba simán lemehetünk majd inni egyet - hárítom el a kínálást és kezdek bele a magyarázatba, majd mire a végére érek, elgondolkozom, hogy végül is minek magyarázkodom?
- De egy cigivel megkínálhatnál - vigyorgok pofátlanul a srácra, majd a zsebembe túrok.
- Gyújtóm az van - nevetem el magam. A cigizést valahogy soha nem tartottam tilosnak. Az egy szükség, amit baromira nem korlátozhatnak. Sem itt, sem máshol. Ha meg mégis elkapnak, hát... Odassa neki, ennyi még belefér.
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   Szer. Feb. 05 2014, 23:51

Ha nem Jake jött volna be, akkor talán parádéztam volna egyet a lehalkítás miatt, de így nem teszem meg, csak köszönök neki, meg az ilyenkor szokásos formaságok. Rég találkoztunk, így érdekel, mi van vele mostanság, mert velem azért zajlik az élet rendesen ha akarom, ha nem. Ami pedig a tapsot illeti..
- Jól van, akkor csak irigyeld a mestert! - Vigyorodok el a dolgon, de szerintem még mindig én vagyok a legjobb gitáros az iskolában, és még azt is meg merem kockáztatni, hogy Mystralt is belevegyem az állításomba. Jófej vagyok, így megkínálom whiskyvel a srácot, de mikor meghallom azt a kifogássorozatot, amit levág nekem, hát a pofám leszakad..Vagy inkább a tüdőm, mert ezeket hallva bizony megakad a füst, majd ha kiköhögöm magam, akkor vázolom neki a szitut.
- Na ne szívass.. Másfél éve vagyok itt, de szerintem már több hülyeséget csináltam, mint te.. És piával még nem buktam le, de cigivel annál többször. - Kezdek is nagy magyarázásokba, majd a Mystralos dolog hallatán csak megrázom a fejem. Nem mondom el róla a teljes szitut, sőt, még röviden sem, de legyen elég annyi, hogy oda most nem.
- Mystralt most hanyagolnám, nincs kedvem hozzá. Akkor már inkább Los Angeles! - Dobom is fel az ötletet, mert hát van nekünk egy házunk ott a bandával, ahová alkalomadtán vihetünk haverokat is, persze vannak azért tabu személyek. Ugyan cigivel nem kínáltam meg, de ez nem azért van, mert fukarkodok, szóval már nyújtom is felé a doboz piros Marlbit, hogy vegyen belőle, majd egy kis sztorizásba kezdek.
- Amúgy azt vágod, hogy nem tudok varázsolni még úgy egy hétig? Múltkor az egyik spanommal kicsit kidekoráltuk a főfolyosót, aztán a magisztered rajtakapott minket..Ja, és cigi is volt a dologban, szóval dupla élvezet..Két hétig nincs mágia! Erre varrjál gombot! - Biccentek végül, várva az ő véleményét a témáról. Így már talán fog neki derengeni, hogy miért is nincs annyira kedvem Mystralhoz. Viszont ha már így itt vagyunk, akkor el is mehetnénk ténylegesen Los Angelesbe, hiszen ő még úgysem járt a MOD házban, és biztos vagyok benne, hogy bírná.
- Van kedved dobbantani innen? - Teszem fel a kérdést, mert ott jobban lehetne lazulni, dumálni, meg azért a felszerelés is kicsivel jobb, mint itt, ha esetleg jamelnénk egyet.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Hangszerek barlangja   

Hangszerek barlangja
Vissza az elejére 
17 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» [Játékos Küldetés] A Mantikor barlangja