Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomePortalCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Keywords
Vezetőség
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
November 2018
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167049 hozzászólás olvasható. in 1080 subjects
Másik oldalunk
Top posting users this week

Share | 

Film - és Zeneajánló

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter

Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.

Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

TémanyitásTárgy: Film - és Zeneajánló   Szer. Jan. 20 2010, 00:10

Úgy gondoltam, hogy létrehozom ezt a topicot, melynek neve elég rendesen árulkodik tartalmáról.
Ez a téma arra szolgál, hogy filmeket és zenéket ajánljunk egymásnak. Mivel mindannyian különbözőek vagyunk, ezért megoszthatjuk azokat a dolgokat egymással, amiket nagyon szeretünk.
Ide bárki írhat, aki kedvet érez rá, tehát nyugodtan ajánljatok egymásnak filmeket, zenéket, viszont az alábbi pár pont alapján, ha szabadna kérni. Bárki szerkesztgetheti az ajánlóját, lehet nagyon szépen kidolgozottat is írni és természetesen várjuk majd a véleményeket is.

Filmajánló:

- Kérnék egy rövid filmleírást (de persze ne írjunk le mindent, csak hangulatmeghozás céljából) és ha lehet, akkor ne netről kivágottat, hanem saját szavainkkal írjuk le, hiszen úgy mindenki tudja, hogy kit miért és miként fogott meg az adott film
- Kérnék képeket az adott filmről - nem nagy képeket, méretezzétek és 300x300-nál ne legyenek nagyobbak a képek, mert különben elcsúszik a fórum és annak senki se fog örülni. (ha valaki szeretne, akkor trailert is belinkelhet itt)
- Egy értékelést is kérnék, hogy 10-es skálán ki hányasra értékeli a filmet (aki írja az ajánlót, attól természetesen)
- Egy szereplőlistát is szeretnék látni, hogy tudjuk, kik is játszanak benne
- Természetesen a film típusa se maradhat el (horror, akció, vígjáték)
- Ezen kívül, ha van kedvetetek, tehát nem kötelező, le lehet írni azt is, hogy mi tetszett a legjobban az adott filmben.

Zeneajánló:

- Pár szót az adott bandáról kéne írni
- Kik játszanak az adott zenekarban és ki min játszik
- Milyen jellegű zenéről van szó (műfaj)
- Linkek a zenéről (youtub-os természetesen)
- Aki ajánlja az adott zenét, mi tetszett meg neki benne
- És itt is kérnék egy értékelést, tehát, hogy egy 10-es skálán hányas számára ez a banda
- És még a kedvenc számra is kíváncsi lennék az adott bandától.
Vissza az elejére Go down
Miranda Reyes
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 452
Csatlakozás : 2010. Jan. 17.
Kor : 25

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Jan. 20 2010, 02:55

Ha már valaki volt olyan kedves, ügyes, hogy létrehozott egy ilyen filmes - zenét topicot, hát ne hagyjuk üresen. Smile Köszi Sid.

Szeretem a filmeket és a zenéket, bár mostanság nem sok filmet láttam. Nem volt kedvem, időm. Maradok a sorozatok híve inkább. De most a VAN zenekarról írnék nektek egy ajánlót. (Remélem minden szempontnak megfelelőt sikerül összehozni, ha marad még kérdés bennetek, kérdezzetek itt nyugodtan.)

Mióta egyetemista vagyok (szeptember) sok mindent éltem meg. Így történt az is, hogy egy szerdai napon este fél 8 felé fizika gyakszi után barátnőmmel betévedtünk az egyetemnél található kis kávézóba és mint kiderült aznap este 8tól a VAN zenekar játszott ott. No nem ilyen idilli ez az egész, tudatosan mentünk oda. (Előtte e-mailben értesülhettünk a progiról.) Kisebb technikai bíbelődés után fél 9 felé kezdetét is vette a mini koncert. Számomra nagy élmény volt, még nem hallottam ilyen stílusban játszani embereket. De ennyi élménybeszámoló után következzen pár infó a zenekarról. (Hivatalos honlapjuk alapján szerkesztve.)

2008 elején állt össze a jelenlegi felállás: (<-- A név is ekkor alakult ki, annak örömére, hogy végre VAN zenekar. Korábban is próbálkoztak, de ekkor alakult ki ez a formáció.)

*Dickmann Roland: furulyák, akusztikus gitár, középkori duda
*Ibrányi András: dob, percussion
*Karácsonyi Szabolcs: elektromos gitárok
*Karosi Roland: ének, akusztikus és elektromos gitár
*Márton Gábor: basszusgitár

Saját dalokkal szállnak ringbe melyek között van ami akusztikus (tehát csak hangszerek által előadott, nincs benne ének) és zenei szöveggel aláfestett is. Zenei stílusba nem igazán sorolható, sokféle ember és ízlés találkozik a srácoknál, így valami sajátosat hoznak össze. De leginkább a "progresszív rocktól a folkig, a drum and bass-től a barokk zenéig" kifejezéssel írják le a maguk zenei stílusát.

Egy kép a debreceni konciról, amin ugye én is ot voltam ... valahol egy másik sarokban. Smile

Hogy mi tetszett meg bennük? Talán a sokféle műfaj keveredése. Hallottam már hasonlót az Enigmától, de ilyet még nem. Meg a srácok közvetlen stílusa. Szóval nekem nagyon bejött. 10-es skálán 8, 9 pontot kapnak tőlem.
Minden számuk ígéretes, jóféle, de a kedvenc a "Fent és lent" című. Tetszik a dallamossága. (Nem tudom, hogyan nevezik ezt, de legjobban valami láncszerű dologhoz tudnám hasonlítani. Ahogy halad előre a dal és épül az előző sorra... hááát valami ilyen érzésem van ezzel a számmal kapcsolatba. XD Aki érti érti, aki nem nem. Hallgassátok őket! Smile Ennyi.)

Végül pár link a számokhoz: (bocsi a nem túl jó minőségért, de csak mások által felvetteket találtam itt)
//Felhívnám még a figyelmet a furulyákon játszó srácra. Nem semmi -azaz számomra. A tempó, ahogy játszik és van hogy egyszerre két furulyán - sípon is. Valaki utána csinálná? Very Happy //
https://www.youtube.com/watch?v=HEK_Qra8BtQ
https://www.youtube.com/watch?v=fiqafyv5hvU

és a hivatalos oldal, ahol minden infót megtaláltok: http://vanzenekar.hu/

Ui.: Meg kell még jegyezni, hogy nem sok magyar zenekart szeretek, de ők belopták maguk a szívembe. Jó kis muzsikát hoznak össze. Minden hangulathoz lehet találni tőlük (is) valamit. Engem kifejezettem felpörgetnek.
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter

Üzenet :
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Jan. 20 2010, 14:12

Igazán nincs mit. ^^ Reméltem, hogy valakinek tetszik majd ez a topic ötlet, én biztosan olvasgatni fogom, meg majd irkálok én magam is ajánlókat, amit lesz valami jó kis ötletem, hogy mit is.

Meghallgattam a VAN együttes zenéjét, a link alapján és hááát, nekem annyira nem jött be. Tudni kell rólam, hogy egy metálos lány vagyok és az ilyen zene nekem túl nyugis, de mindenesetre relaxálni tökéletes és nem mondom azt se rá, hogy rossz, csupán csak tényleg furcsa a számomra, nem szoktam ilyesmit hallgatni, de azért nyitott vagyok más stílusra is. Smile Viszont 10-es skálán most nem pontoznám, mert tényleg fogalmam sincs, hogy mennyit is adnék rá.

Amúgy tök jó dolog lehetett egy fizikai gyakorlat után, én azon biztos rosszul lettem volna *utálja a fizikát* és ez kissé pihentető zene, szóval megértem ám, hogy így mennyire jó volt.

Szóval köszi, hogy ezt megosztottad velünk. Smile
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Hozzászólások száma : 8123

Rangok
Ház: Inflatus - Házvezető

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Jan. 20 2010, 14:47

Na akkor én is Very Happy

Amúgy Miranda zenéje hmm érdekes. Nem az én stílusom de ez nem jelenti hogy rossz mert ugye ahány ember annyi szokás én tegnap belehallgattam és hát ténleg az a relaxolós fajta, én meg kicsit hiper vagyok, de nálam van a hiba mert nagyon 1 síkon hallgatok zenéket minden esetre szerintem érdekes^^

Agathodaimon

Na akkor bemutatok én is egy bandát bár, általába, elég sok van ebben a stílusba, de kevesebb fog meg. Ez viszont igen. Nemzetiséget tekintve egy román srác volt a banda alapító de maga a banda német. A csapat 1995ben alakult kezdeben Black metalt játszottak, most már "Gothic"nak írják őket de szerintem inkább lehetne nevezni a Black és gót egyik keverékének, mert mindkettő elem megvan benne. Viszont szerintem nagyon dallamos zenéket játszanak, legalábbis az a pár album amit végig hallgattam tőlük erről tanúskodott, főleg az újabbak.

Csapat felállás:

gitár, ének : Sathonys (Martin Wickler)
basszusgitár : Till Ottinger
billentyűk : Felix Ü. Walzer
ének : Jonas Iscariot
gitár : Jan Jansohn
dob : Manuel Steitz

Akit érdekel, és nem ismeri itt lehet bele hallgatni

https://www.youtube.com/watch?v=AEMbE8sFGOg&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=ZmD6Sj4qQx8&feature=relate

Megtetszeni úgy egészbe az egész tetszik bennük, nálam úgy megy hogy belehallgatok tetszik tetszik nem nem Very Happy

Kedvenc szám háát mostanába elég sokat hallgatom az előbb linkelt Heliopolis című számukat.
BÁr nem kedvenc banda de azért szoktam hallgatni . Skálázás háát nehéz. 10esen úgy 7est dobnák rá.

Magiszter
Magiszter

Üzenet :

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Csüt. Jan. 21 2010, 14:49

Interjú a vámpírral

Én egy filmajánlóval kezdenék, méghozzá az egyik kedvenc filmemet szeretném bemutatni nektek. Gondolom, hogy már sokan ismeritek, de aki még nem, annak mindenképpen meg kell néznie.
Egyet hozzátennék: nem a híres színészek miatt szerettem meg a filmet, hanem az egész történet maga fogott meg (na jó, Banderas is, aki a kedvenc színészem ^^).

Anne Rice regényén alapuló filmről van szó, mely horrorisztikus elemektől kezdve egészen a romantikáig is kiterjed. Egy ember történetéről van szó, aki keresi a halált és végül egy vámpír találja meg, Lestat. Egy ideig a két vámpír együtt éli meg a mindennapokat, évtizedek repülnek el fölöttük, míg nem egymás ellen fordulnak, egy fiatal lány miatt, akit Claudiának hívnak. A lány mellé később Louis, a főszereplő vámpír egy nőt teremt, akik hála későbbi barátainak, meghalnak. Így eljön a bosszú ideje, majd pedig találkozik ismét mesterével és nemsokára már éli tovább örökké tartó életét.
A film érdekes megközelítésben mutatja be egy vámpír életét, mivel egy interjúval kezdődik, ahol Louis egy riportot ad egy sima, halandó embernek az életéről és mindent elmond neki.

rendező: Neil Jordan
író: Anne Rice
forgatókönyvíró: Anne Rice
zeneszerző: Elliot Goldenthal
operatőr: Philippe Rousselot
jelmeztervező: Sandy Powell
látványtervező: Dante Ferretti
vágó: Mick Audsley, Joke van Wijk

szereplő(k):
Tom Cruise (Lestat de Lioncourt)
Brad Pitt (Louis de Pointe du Lac)
Christian Slater (Daniel Malloy)
Antonio Banderas (Armand)
Kirsten Dunst (Claudia)
Stephen Rea (Santiago)
Thandie Newton (Yvette)

Műfaj: horror (bár szerintem van benne romantika és dráma is)
Saját értékelés: 10/10 (ez a film nálam megérdemli)

És hogy mi tetszett meg benne? Minden. A könyvet sajnos még nem olvastam, de amint lehetőségem lesz rá, meg fogom tenni és akkor talán majd összehasonlítást is tudok mondani a film és a könyv között.

Update: Demien, én szeretem az Agathodaimont ^^ szóval én is csatlakozom hozzád, hogy az jó zene.
Miranda Reyes
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 452
Csatlakozás : 2010. Jan. 17.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Csüt. Jan. 21 2010, 15:38

Először az Agathodaimonra reagálnék. Mivel mindenevő vagyok zenei téren, így ez is belefér nálam. Azt nem mondom, hogy a kedvencei közéi is be fog kerülni. De el kell mondanom, hogy hallottam már kevésbé tetszetőset is. A két szám, amit linkeltél nem rossz, csak rólam meg azt kell még tudni, hogy nem bírom igazán a rekedt hangon éneklést. Ez van. Csak csodálni bírom az ilyen embereket. Egy koncertet végignyomni így "énekelve", azért nem semmi. Smile Alapból a zenei aláfestés tetszik, arra menne a 7, 8 pont, de összességében nálam olyan 5 körül van. Köszi Dem, hogy megismertetted ezt velem. Legalább most már nem mondhatom, hogy még csak nem is hallottam róluk...

Aztán a film. Sajnos azt hiszem még nem láttam. De ígéretesnek mutatkozik. Valamikor, ha lesz kedvem, társaságom tuti meg fogom nézni, a leírtak alapján csak jó lehet. Egyedül az ijesztgetős horrort nem bírom, de ez nem tűnik olyannak, szóval meg lesz nézve. Utána már többet tudok mondani.
Írtad, hogy könyvben is megvan. Na igen ... lehet, hogy azzal kellene kezdeni. Smile

Végül köszi mindkettőtöknek, hogy betettétek ezeket ide. Remélem még sok hasonló leírás, élménybeszámoló, véleményezés kerül ide. (Gondolkodom, hogy még egy bandát bemutassak nektek, de egyelőre megmaradok a gondolat szintjén. Razz)
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Hétf. Jan. 25 2010, 14:34

Az interjú a vámpírral nekem kultusz film szóval nagy kedvenc a vámpíros filmek között én inkább kalandnak mint horrornak nevezném de sztem ez nem is baj lélektanilag rohadt jól sikerült. Mert lehet jó romantikus filmet is csinálni vámpírokkal ^^

Na egy kis zene Very Happy

For My Pain: No ez egy finn zenekar, tervezete 1999ben jött , Altti Veteläinen és Petri Sankala ötlete nyomán. Viszont csak pár évvel később jött létre maga a banda. Na aki ismeri a Nightwisht annak beugrik Tuomas Holopainen neve na ő is billentyűsködik a bandában.

Na és akkor a tagok.

Ének : Juha Kylmänen
Billentyű :Tuomas Holopainen
Gitár :Olli-Pekka Törrö
Gitár :Lauri Tuohimaa
Dobok :Petri Sankala
Basszusgitár :Altti Veteläinen

Hmm stílust tekintve hááát, nemtudom igazából itt utána néztem kicsit magának a stílusnak ők Új gótnak hívják hát lehet benne valami, mert tuti nem rendes gótXD. Tényleg nagyon szép dallamos zenéket játszanak igazából engem ez is fogott meg bennünk, mégha nem is látszik hogy szeretném az ilyesmit pedig igazából ezek fognak meg jobban Razz, ha skálázni kéne a bandát én egy 10esen 7-8 körül adnák nekik, azt hiszem ez a banda akinek talán az összes számát szívesen hallgatom.

Na linkek:

https://www.youtube.com/watch?v=zF0sOnWf6V8&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=j3inRxvZLNE&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=apKvbuI6xYI&feature=related

Na és itt a kedvenc is

https://www.youtube.com/watch?v=-WFow3im_nE&feature=related

Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Hozzászólások száma : 2305
Csatlakozás : 2009. Nov. 27.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Kedd Jan. 26 2010, 04:29

Na akkor én is kreálok ide valamit, de előbb egy kis összegzés az eddigiekről. Very Happy

VAN zenekar: Hát, mivel Siderishez és Demienhez hasonlóan én is egy metálfanatikus vagyok, így ez a zene nálam szintén inkább csak háttérzenének menne el, mert zavarni nem zavaró, de mivel nem a stílusom, így nem is hallgatnám úgy, hogy kimondottan arra figyelek. Smile

Agathodaimon: Na ez a banda viszont már annál inkább. Őket én is nagyon szeretem, bár igaz, inkább csak az újabb lemezeket, a régiekért annyira nem rajongok, de ez az új stílus nagyon el lett találva. Nekem ugyan másik szám a kedvencem tőlük, méghozzá ez.

Interjú a vámpírral: Hát itt viszont ellent kell mondanom. Nem mondom azt, hogy rossz film, de én nem rajongok annyira érte. Nekem túl szupersztár produkció lett, túl sok nyálas színésszel. Na nem itt alakítanak úgy, de pl Brad Pitt meg Cruise-t... nekem nem olyan hiteles vámpírok. Én inkább a másik véglet vagyok, Kárhozottak királynője fan Very Happy

For My Pain: Ezt a bandát nem igazán szoktam hallgatni, így véleményt nem tudok róla mondani, vagy pont ez az? Vannak tőlük albumaim, de valahol egy dvd-n, nem a gépen, szóval nem igazán olyanok, akiket sűrűn hallgatok. Pedig a goth zenét nagyon is szeretem, de nem velük az élen Very Happy

Na és akkor e hosszú összegzés után jöjjön a banda, melyet most én ajánlok nektek Very Happy

Rebellion

A Rebellion egy német power metál banda, jelenleg viking power metál kategóriába sorolnám. Nem volt ez mindig így, mivel az első két albumuk világa még a sima heavy metál témákra alapult: motorok, háború, metálzene... 2005-ben előálltak egy ötlettel és mára elkészítettek egy 3 albumból álló viking témájú lemezkompozíciót.

Lássuk hát, kik is eme remekművek megalkotói:
Ének: Michael Seifert
Gitár: Uwe Lulis
Basszer: Tomi Göttlich
Dobok: Gerd Lücking
Gitár: Simone Wenzel

Stílus: (viking) power metál

Nekem azért tetszett meg, mert egy viking mániás állat vagyok xD Imádom azokat a dolgokat, ami az északi kultúrával kapcsolatos és ennek az utolsó 3 albumnak a témája csak ezzel foglalkozik. Ez által ismertem meg őket és leginkább ezeket az albumokat hallgatom, így a régebbiekről nincs nagyon véleményem, de ezeket olyan 10/10-esre értékelem. Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok és egyeseknek nem ér 10-et, de nálam a viking téma nagyon sokat lendít rajta. És a zene is elég pörgős, szóval tőlem megkapják a max pontot. Smile

Akkor hát jöjjön egy kis bemutató:

Két jó kis pörgős szám:
https://www.youtube.com/watch?v=egwSY7aha90
https://www.youtube.com/watch?v=ADxrWzG8Z2A&feature=related

És egy kicsit nyugisabb, szebb hangvételű szám:
https://www.youtube.com/watch?v=PRx_4gMhWLs&feature=related

A hozzászólást Josh Barker összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 03 2010, 04:02-kor.
Jack Sharpy
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 169
Csatlakozás : 2009. Dec. 30.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Kedd Jan. 26 2010, 16:33

Na akkor itt az én best em Very Happy nem tudom mennyien szereretitek a metalcore-t de ezt meg kell hogy mutassam xd

A Bullet For My Valentine története 1996-ban kezdődött, amikor Matt és Moose a Trauma nevű együttesben játszott, ám Moose úgy döntött, hogy nem szeretne többet gitározni.
Elhagyta az együttest, és Padge segítségével elkezdett dobolni.

Később, 1998-ban ismét találkoztak a Bridgend College nevű iskolában,
és megalapították az új zenekart, a 12 pints of my girlfriend's blood-ot, majd elég hamar nevet változtattak Jeff Killed John-ra.
Aztán 2004 ben az első lemez szerződés után lett Bullet for my valentine

Nekem ez volt az első rock irányába történő zenekar amit halgattam Very Happy és ennek hatására kezdtem el gitározni is .

Tagok

* Matthew Tuck - ének, ritmusgitár

* Michael Padget - gitár ,háttérvokál

* Jason James - basszusgitár, vokál

* Michael Thomas - dob

egyik kedvenc keményebb zeném tőle a
https://www.youtube.com/watch?v=j_xDrhkCFgg
és
https://www.youtube.com/watch?v=1V86VfXxSec

Meg két lágyabb Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=oJEN9b7lW7Q
https://www.youtube.com/watch?v=3RiM5eVrCQ4

Ezt meg joshnak küldöm
(vikingmetál féle de nem az a nagyon kemény
sokat nem tudok irni róla mivel én is csak 4 napjahallgatom őket)[ Korpiklaani ]

https://www.youtube.com/watch?v=BCe2PWZcs4M&feature=related
Josh Barker
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Kedd Jan. 26 2010, 16:54

Bullet For My Valentine: Na ezt a bandát is ismerem Very Happy Nem sűrűn hallgatom ugyan a zenéjüket, de van egy szám, amit imádok tőlük, nekem ez a kedvenc:
https://www.youtube.com/watch?v=QuXxt89s6kQ

Én azon lestem nagyot velük kapcsolatban, hogy elég sok helyen emo kategóriába is esnek, pedig nemtom mi közük van hozzá. Legalábbis amennyit én hallgattam, nekem nem tűnt fel. Viszont olvastam róluk egy leírást, ami tetszett Very Happy
Többen nevezik őket emocore-nak, screamo-nak vagy egyszerűen emonak, amelyre Matt csak ennyit nyilatkozott: “sokkal inkább érdekel minket, hogy milyen zenét játszunk, mint ahogy a kiba**ott hajunk kinéz”.

Korpiklaani: Köszönöm az ajánlót, de őket már nagyon régóta ismerem, idén májusban lesz az 5. alkalom, hogy élőben is látom őket. Mondjuk ők egyáltalán nem nevezhetők viking metált játszó bandának, inkább folknak, de a szakkifejezés rájuk a humppa metál, magyarul csűrdöngölés mindhalálig Very Happy
Feldolgozás ugyan, de erre aztán lehet bulizni: https://www.youtube.com/watch?v=6z4DRPG7rbc
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Jan. 27 2010, 14:30

REbellion

2 szó: K***a jó. Lehet már halgattam ezelőtt is de akkor valahogy nem ragadtam le annál viszont most az Arise számot kb minden nap hallgatomXD Szóval köszi oda vágós.

Bullet For my Valentine

Háát van vagyis volt tőlük egykét számom a régi gépen néha néha hallgattam is nem játszanak rossz zenét bár én is inkább pár csak számot hallgattam ami megmaradt jobban de jó kis banda.

Hűűű KorpikXD őket szeretem csak ne mindig a berúgásról, a favágásról meg az ilyen Finnvidéki tanyasi nótákról énekelnénekXD de nagyon dallamos jó kis bada én is bírom őket.

Na és most jöjjön egy kis zene tőlem. Ennek a bandának nehezen néztem utána mert sztem nem olyan ismert viszont egykét számuk rohadtul bejött.

Saurom.

Eredeti neve Saurom Lamderth 1996-ban alakult, most sasoljatok AndalúziábanXD egy San Fernandó nevezetü városban. Hmm maga a stílusuk hát ők Trubadúr metálnak nevezik de ebbe elég sok keveredés is van Ez egyfajta keveréke a power, folk, kelta metal stílusoknak szerintem egész jó kis banda. BÁr ha megnézitek a képet akkor ott fel van sorolvaXD

Na itt vannak a problémák mivel annyira rejtett banda hogy annyit derítettem ki hogy a banda énekesét Miguel-nek hívják többet nem XD remélem most az egyszer elnézhető nekem.

A stílust már mondtam szóval kezdem a kedvenc számmal

https://www.youtube.com/watch?v=lfFtx9w937A&feature=related

És mi tetszett meg? Na itt van egy épkézláb ötlet. Az énekes. K***a nagy beleéléssel tolja ami nekem tetszik, meg tényleg fasza. Pedig annyira nem szeretem a Szappanopera nyelvet de ez kivételesen szerintem nagyon el lett találva.

Pár szám:

https://www.youtube.com/watch?v=W1O-FlylFCo&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=IAC1QnYfZDI&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=lN6GXI0aXYo&feature=related

ÉS ha pontozni kéne háát ebben a stílusban nálam egy 8 simán persze úgyhogy nem sok számukat hallgatom

Na és akkor tőlem is egy kis metalcore

In This Moment

Na a banda amerikai, méghozzá azt hiszem dél Kalifornia, stílust tekintve Metalcore zenét játszanak, szerintem ez is egész jó néha napján, bár a nő hangja kicsit néha sipítozós de valamikor egész jól elvannak találva, azért ezek közül is jópár szám van amit szeretek hallgatni

Banda
Maria Brink
Chris Howorth
Blake Bunzel
Jesse Landry
Jeff Fabb

Igazából jó pörgős azért is szerettem meg másrészt meg nem tudom belefér az ízlésvilágombaXD

Na de akkor pár szám

Kedvenc

https://www.youtube.com/watch?v=YAo3Nefox2w&feature=fvst

Pár másik szám
https://www.youtube.com/watch?v=eecFm2iRo7Q&feature=channel

https://www.youtube.com/watch?v=khairmZadHg&feature=PlayList&p=95ECB0D87A1076E9&index=0&playnext=1

https://www.youtube.com/watch?v=MJTf357J7wM&feature=PlayList&p=95ECB0D87A1076E9&index=3

Nálam egy 7es pontot kap

Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Feb. 03 2010, 01:07

A Powerwolf egy 2005-ben alakult power metál banda. A szövegeik és a kinézet alapján keresztény metálként is említik egyesek, de ez alatt senki ne gondolja azt, hogy meg akarják téríteni a közönséget. Smile Elég, ha csak pl a St. Satan's Day vagy a Catholic In The Morning... Satanist At Night című számokat említem, máris látszik, hogy mégse egy pap énekel nekünk a templomban. Ha ilyen lenne egy mise, még én is mennék minden nap Twisted Evil

Lássuk hát a zenekar tagjait:
énekes : Attila Dorn
gitár : Matthew Greywolf
basszus : Charles Greywolf
dobos : Stefane Funčbre
billentyűs : Falk Maria Schlegel

Stílus: power metál

Hogy mi tetszett meg bennük? Minden. Imádom a jó kis pörgős zenét és azt is, ha ilyen Carmina Burana stílusú háttérzene van. Na ezekből mindkettőből bővelkedik ez a zene. A szövegvilág a farkasemberekre, legendákra, mitológiákra, leginkább a román mitológiákra épül, de persze, mint azt feljebb említettem, bővelkedik egyéb témákban is. Nem tudnám külön kiemelni, mi fogott meg benne, az ének pazar, a zene pörgős és iszonyat dallamos, a szövegek szintúgy nagyon jók, szóval minden összhangban van és tökéletes.

A bandáról egy sajátos leírás: „Az Úr 2003. esztendejében két német farkas-testvér; Charles, a brácsás és Matthew, a lantos úgy döntött, hogy vándormuzsikussá lesznek. Útjukon csatlakozott hozzájuk Falk, az orgonás és a Stéfane, a dobos Franciahonból. Énekmondót a távoli Románföldről találtattak és azt beszélik, Attila emberfarkas, akit átok változtatott farkassá.” Így tartja a legenda.

Értékelés: gondolom már mindenki rájött magától is, de azért le is írom. Ez a banda nálam abszolút 10/10-es, gondolkodás nélkül megérdemlik,

Na és akkor jöjjenek a linkek:
Kedvenc számot nehéz kiemelni, így inkább dobok be párat, ami napjában többször meghallgatok Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=I0w0M13Zu6A
https://www.youtube.com/watch?v=h17uxVZkL3Y&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=JvQveuug7cI
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Csüt. Feb. 04 2010, 13:20

Powerwolf:

Hát igen nekem is te mutattad Very Happy, azóta elég sokszor hallgatom őket, a legtöbb számuk nagyon be is jön bár én szeretem a lassú számaikat is mint pl a Lupus Dei de annyi biztos hogy nagyon jó zenét tolnak.

Én is jöttem egy bandával. Lassan valami filmel is kéneXD

Gothminister

Norvégiában alakult a banda pontosabban Osloban, stílusát tekintve Gothic/Industrial metált játszanak jelenleg azt hiszem 3 albumot dobtak ki.

Tagok:

Gothminister - ének
Machine - gitár
Halfface - billentyűs hangszerek
Chris Dead - dob
Icarus - gitár

Ami tetszett:

Hát, maga a stílus fogott meg, szeretem a Gót stílust, meg az industrialt is, itt meg elég jól össze keverték szóval nálam ez így egybe nagyon bejött, főleg az új album, bár a régiekről is van pár kedvenc szám. Nameg tetszenek a szövegeik, ami még sokat nyom alattban nem beszélve az énekről ami megint ütött nálam, főleg a refréneknél.

Értékelés:
Hááát, igazából talán a Deathstars miatt kapna 9et de azoknak voltam a koncertjükön és sztem ott nagyon elbaszottan nyomják, ezeknél meg koncert felvételek alatt is élvezhető számokat tolnak azt mondom nálam 10/10es arányt kap.

Na és a linkek:

A kedvenc nálam:

https://www.youtube.com/watch?v=dv7re4mIex4&feature=related

Na és másik két link amit nagyon szeretek

https://www.youtube.com/watch?v=ijuaR6Md_30&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=J1NsWPJAWBs&feature=related

Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Csüt. Feb. 11 2010, 16:54

Na gondoltam nem hagyom kihűlni a fórumot csinálok még egy zene ajánlót a következő már film lesz Very Happy
Naa báár kedvencnek nehezen lehet mondani egy zenekart mert sok stílus van de nálam ez valahol mégis csak a kedvenc. Nagyon megfogott

A banda 1997 tavaszán alakult Finnországban, pontosítva Joensuuban. Stílusát tekintve, talán Dallamos Death metálnak/Melodic Death lehetne nevezni, egyszerre nevezhető kemény zúzós másrészről pedig dallamos kicsit talán atmoszférikus zenének nevezni, a dalszövegek, ahogy sokszor a hozzájuk tartozó dallam sokszor álomba illő, szomorú képet mutatnak.( Pl:Szerelem halál párhuzam) Ez pl nagyon bejött nekem is.

Banda felállása:

Ville Friman-gitár

Niilo Sevänen-basszus, ének

Markus Hirvonen-dob

Ville Vänni-gitár

Ami tetszett:
Nagyon bejön , a dallama , illetve a dalszövegei a zenéiknek, ezek nagyon megfogtak, egyszerre kemény zúzós és egyben valami szomorú kissé talán depresztikus , eddig ennél a bandánál vettem észre ezt a legjobban. Nameg álltalában ezeknél lefordítom a dalszövegeket, és azokat is imádom, itt be is merem vallani hogy már érzékenyültem el egykét számuknál ^^

Értékelés:
Semmik köntörfalazás, nálam ez a banda 10/11es méghozzá acélosan,XD azt hiszem ezeknél van hogy az összes számukat végig hallgatom és tetszenek is, szóval azt hiszem abszolute kedvenc.

Linkek: (Rengeteget tudnák ami tetszik de csak párat küldök Very Happy ) Kedvencet külön nem emelek ki mert mindet imádom

https://www.youtube.com/watch?v=K003TNG40P8
https://www.youtube.com/watch?v=i9_02hsKfag&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=XTUvYutNkFg&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=6EP0sZ0KhGI&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=zjMCS-B8V3o&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=f9QCK6l6gKg&feature=related

Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Márc. 17 2010, 01:45

A Children Of Bodom egy 5 tagú finn metál zenekar. Stílusilag nem könnyű őket bekategorizálni, hiszen a black, a death és a power metál különböző jegyeit ötvözi. Leginkább tehát őket melodic death metálként lehet emlegetni. Az együttes még 1993-ban alakult, bár akkor még IneartheD néven indultak. A mai nevüket akkor találták ki, mikor első nagylemezüknél a kiadó névváltást kért. A nevet telefonkönyi keresgélés után találták ki és a finnországi Bodom-tónál történt gyilkosságok miatt választották pont a Children Of Bodom elnevezést. A dalszövegek legfőbb témái: a kaszás halál, személyes érzelmek, háborúk illetve a névadó Bodom-tó története.

Tagok:
Ének, gitár: Alexi "Wildchild" Laiho
Ritmus gitár: Roope Latvala
Szintetizátor: Janne "Warman" Wirman
Basszusgitár: Henkka "Blacksmith" Seppala
Dob: Jaska Raatikainen

Arra a kérdésre, hogy mi tetszett meg bennük, a válasz nagyon egyszerű: minden! Ők a kedvenc együttesem, Alexi példakép mind énekben, mind pedig gitározásban, de önmagában az egész együttest imádom. A COB tipikusan egy olyan zene, amit bármikor el tudok hallgatni és bármilyen kedvem legyen, mindig sikerül vele javítani rajta. Nálam abszolút favoritok! Smile

Értékelés: 10-ből 100. De ha komolyan akarok beszélni, akkor 10-ből 1000. Very Happy

És akkor végül, de nem utolsó sorban egy kis betekintés a munkásságukba:
Smile Pretty For The Devil: https://www.youtube.com/watch?v=ySwPM439F0U
Silent Night, Bodom Night: https://www.youtube.com/watch?v=Q67tf_5zauE
Downfall: https://www.youtube.com/watch?v=su0dkHstMYI
Sixpounder: https://www.youtube.com/watch?v=tXwVf9gS9Vw
Angel's Don't Kill: https://www.youtube.com/watch?v=NNiGpmLPQ8E
És a csapat becenevét (Hate Crew) is adó Hate Crew Deathroll: https://www.youtube.com/watch?v=IXw4xpY6ZHU
Aysha Darkblood
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 2314
Csatlakozás : 2009. Nov. 28.
Üzenet : "Nőnek lenni jó. Jó nőnek lenni meg pláne!"
/Christina Agueila/

Rangok
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Márc. 17 2010, 11:48

Sweeney Todd

Filmről:
Egy naiv borbély - Benjamin Barker él Londonban a feleségével - Lucyval és gyönyörű kislányával - Johanna-val. Természetesen a felesége és lánya szépségét más is észreveszi - személy szerint a város bírója, Turpin bíró. Koholt váddal a borbélyt börtönbe zárják Ausztráliában, a bíró pedig magához csábítja Lucyt és a lányát, aki ekkor még alig 1 éves. 15 évvel később a borbély visszatér Londonban a fogságból, ahol csak a bosszú éltette és felkeresi egykori lakóhelyét, ami Mrs. Lowett piteboltja fölött található. Sweeney Todd néven újra megnyitja borbélyüzletét és bosszút esküd felesége haláláért és lánya eltulajdonításáért. Mrs. Lowett titkon szerelmes a férfiba, és mindenben segít neki és így a férfi bosszút áll és Mrs. Lowett húsos pitéi is híressé válnak. Tim Burton filmjében ismét feltűnik a már oly' ismert páros: Johnny Depp és Helena Bonham Carter.

Képek:

Értékelés:
10/10 Eszméletlen jó minden színész hangja, ebben a filmben szerettem bele Johnny Depp-be. Nem is belé, hanem a hangjába. Very Happy

Szereplők:

Johnny Depp (Sweeney Todd)
Helena Bonham Carter (Mrs. Lovett)
Alan Rickman (Turpin bíró)
Timothy Spall (Beadle Bamford)
Sacha Baron Cohen (Signor Adolfo Pirelli)
Jayne Wisener (Johanna)
Jamie Campbell Bower (Anthony Hope)

Típus:
Az első musical-horror/thriller. (Bár szerintem egy kis dráma is van benne)

Nekem eszméletlenül tetszettek a dalok. Az fogott meg az egész filmben. Érdekes, szórakoztató dalok vannak benne és a színészek hangja is megdöbbentően remek. A már jól ismert páros is nagyon jól alakít. Habár a kivitelezés nem valami jó (gondolok itt a narancssárga,víz halmazállapotú vérre), a sztori és a színészek alakítása elnyomja ezt az apró kis tényezőt. Nekem a favorite! Ajánom mindenkinek! Smile ♥️
Jane Swan
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Hozzászólások száma : 1153
Csatlakozás : 2009. Dec. 06.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Vas. Ápr. 11 2010, 14:43

Hát.. aki még nem ismerné.. Úgyis itt a tavasz meg minden. Smile

Szerelmünk lapjai
(The Notebook)

Rachel McAdams és Ryan Gosling a Szerelmünk lapjai című filmben
Kattintson a képre!
színes, magyarul beszélő, amerikai romantikus film, 123 perc, 2004

rendező: Nick Cassavetes
író: Nicholas Sparks
forgatókönyvíró: Jeremy Leven
operatőr: Robert Fraisse
díszlettervező: Chuck Potter
producer: Lynn Harris, Mark Johnson
executive producer: Toby Emmerich, Avram "Butch" Kaplan
vágó: Alan Heim
adaptáció: Jan Sardi

szereplő(k):
Gena Rowlands (Allie Calhoun)
Ryan Gosling (Noah Calhoun)
Rachel McAdams (Allie Hamilton)
Kevin Connolly (Fin)
James Garner (Duke)
Tim Ivey (Rower)
Starletta DuPois (Esther)
Allie és Noah tizenévesek voltak, amikor találkoztak, az első pillanattól kezdve rokonszenveztek egymással. Kibontakozó szerelmük hamar beteljesedik. A lány gazdag szülei azonban ellenzik kapcsolatukat, így a két fiatal útja elválik egymástól. Amikor néhány esztendővel később újra találkoznak, a szerelmük újjáéled, és Allie-nek hamarosan választania kell társa és társadalmi rangja között. Történetüket, melynek fontos jelentősége van számára, egy idős úr olvassa fel újra és újra egy hasonló korú hölgynek.

Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Pént. Ápr. 16 2010, 13:19

Fear Of Domination

Na erről a bandárol magyarul nem igen találtam semmit, így bevetettem angol fordítói énemet. A csapat 2006 nyarán alakult a finnországi Saku-ban Jan-Erik Kari és Jaakko Arteli voltak az alapítók, az első demójuk a Perfect World címet viselte, majd később kiadtak egy albumot a Call of Schizophrenia címmel
Stílust tekintve, valahol az Industrial metal, és a Melodic Death között lehet akárcsak a hasonló címmel megálldott amerika banda a Fear Factory. Lehet hogy zeneiséget tekintve hasonlóság is fedezhető fel a két banda között, bár nekem ez jobban bejön mégha csak 1 albumuk is van , bár az előzőt is szeretem^^

A banda tagjai:

Saku Solin
Vocal
Jaakko Arteli
Dobok,Vocal

Lauri Ojanen
Basszusgitár

Johannes Niemi
Gitár

Jan-Erik Kari
Gitár

Niina Telén
Szintetizátor,Vocal

Ami megfogott benne, talán éppen az ami a Fear Factoryban, tehát hogy jól keverik az industrial és DEath elemeket, zúzós dallamos, tetszenek nagyon a refrének, annak ellenére hogy pörgősek( A túl pörgős számokat nem szeretem annyira) Na meg megint csak a dalszöveg ami szintén tetszetős számomra.

Számok.:Csak 1 albumról tudtam válogatni lévén ebből élekXD mást még nem találtam.
https://www.youtube.com/watch?v=reC1Ta-FMKE
https://www.youtube.com/watch?v=NYmtckXiWa8&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=-dqpvFJdkp4&feature=related

És a kedvenc:
https://www.youtube.com/watch?v=ckD55WUrjTs&feature=related

Nálam eddigi értékelés 7/10

The Road:

Hát kezdeném úgy hogy talán az Armageddon óta nem láttam olyan filmet ami hasonlóan hatott volna a lelki világomra mint ez a film. Nem lövök le belőle sokat aki szereti a tragédiákat nézze meg. Megéri.

A film Cormac McCarthy sikerkönyve alapján készült
A történet maga úgy kezedődik hogy egy apa és a fia magányosan vándorolnak az egyesült álamokban útnak délnek. Körülöttük a világ kihalt. Posztapokaliptikus világ ez ahol nem sokan maradnak életben. A mostani civilizációnak már csak a romjai emlékeztetnek hogy milyen lehetett régen. Az emberek 2 felé szakadtak. Akik megmaradtak embernek, és akik állatok módjára vadásznak, és kannibálokká, rabló bandává lettek. A film maga a vándorlásról szól és az apa és fia megpróbáltatásairól. Meg kell jegyezni bár a világ durva nem is kicsit, ez nem akció film. Sokkal több lélektani hatása van, bár hogy kinek mennyi ezt magatoknak kell eldönteni. Az hogy miért lett ilyen az állapot nem mondják konkrétan a filmbe, ahogy a fiú és apja nevét se fogjátok hallani. Hogy miért? Ezen mindenki gondolkozzon el maga, ahogy majd a végén a film mondani valóján is. A filmnek nagyon sötét atmoszférája van, tehát aki nem szereti az ilyesmit az inkább ne nézze meg, mert elvont film.

Annyira nem is a képi világ fogott meg, inkább maga a film lélekre gyakorolt hatása, illetve a történet egyes részeinek lassú kibontakozása a film közbe, nagyon jól leadják azt amit át lehet érezni, bár mindenki másképp áll hozzá, engem az apa – fia kötelék az ami megfogott, meg majd ami az anyáról kiderül.(Mivel ő nem szereplője a dolognak, majd film közbe mutatják csak mi történt vele) Annyit kell mondjak méghogy én hosszú ideje nem sirtam filmen de ennél 2X is. A közepén és a végén
Ha itt is lehet pontozni nálam abszolút 10/10

Szereplők:
Viggo Mortensen,(Aragorn. Ő az apa Very Happy )
Codi Smit-McPhee,
Charlize Theron,
Guy Pearce

A film eddig csak feliratosként van, hogy mo-n bemutatták e nem tudom, de igazából a szinkronos verzió nem is igazán izgat, szerintem ez így angolul a legjobb

http://mysterio.hungarianforum.net
Josh Barker
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Pént. Ápr. 16 2010, 22:39

A Svartsot egy dán folk metál banda. 2005-ben alakultak meg, azóta pedig összesen négy lemezzel boldogítottak minket, de ebből csak kettő nagylemez. Sajna a kislemezeket eddig nem tudtam beszerezni Sad De a rendes albumok nagyon ott vannak! Very Happy A csapat a folk metállal ötvözi a black és death metál elemeket, ebből kapjuk a Svartsotot Twisted Evil A csapat nagy része sajnos a 2008-ban távozott a zenekarból, így mindösszesen két alapító tag maradt meg a bandában.

A jelenlegi felállás:
Ének - Thor Bager
Szólógitár - Cris J.S. Frederiksen (alapítő tag)
Ritmusgitár - Cliff Nemanim
Basszusgitár - James Atkin
Furulya, síp, stb - Stewart Lewis (alapító tag)
Furulya, síp, stb - Hans-Jørgen Martinus Hansen
Dobok - Danni Jelsgaard

Hogy mi fogott meg benne? Azt hiszem, páraknak már nem mondok újdonságot azzal, hogy imádom a folk és viking metált! Very Happy A Svartsot pedig remekül ötvözi a folk és death metál elemeket, ráadásul a szövegeik középpontjában is a pogányság, északi mitológiák illetve maga a dán folklór áll. Szóval jó kis hörgős-morgós ének mellett rengeteg népi hangszer. Hát kell ellél több magyarázat? Very Happy

Értékelés: vagy nem tudok jól értékelni vagy csak elfogult vagyok az ilyen zenékkel szemben, de nekem 10/10 Very Happy Igazából az új lemezt még nem hallgattam ronggyá, de az előzőt... Very Happy Szóval tényleg nálam megérdemlik, még ha akkor a csapat 80%-a más is volt Very Happy

És akkor jöjjön a várva várt bemutatás:
Gravøllet: https://www.youtube.com/watch?v=R7WnZGkPuVE&feature=related
Bersærkergang: https://www.youtube.com/watch?v=FH8WFsx8Cbg&feature=related
Spillemandens Dåse: https://www.youtube.com/watch?v=LM5umz7geCY
Lokkevisen: https://www.youtube.com/watch?v=lyJ3hCeaetk
Den døde Mand: https://www.youtube.com/watch?v=M7OwGfa8t4Q
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Jún. 16 2010, 11:46

*Svartsot-ot ő is szereti Very Happy*

No megint jelentkezek egy bandával, ami nem más mint a T3CHN0PH0B1A. HÁt magyar oldalakon nem igen találtam róluk semmit pedig kerestem infókat így amit össze kapargattam írom le Very Happy szóval ha valaki pontosabb infókat talál róla, akkor nyugodtan irja bele Very Happy

A csapat 2001ben alakult, nemzetiségüket illetve Olaszok, asszem Torinoiak. Stílusukat tekintve, kemény elektro Black vagy Industrial Black vonalon mozognak, elég jó stílusba szerintem. Eddig 3 nagyobb lemezzel rendelkeznek, valamint van egy remixes kisalbumuk is.

Mi fogott meg benne? Igazából, szeretem a Blacket is és az Industrial-t is bár azért a túltechnos dolgokat nem, de mnden esetre ezek egész jól össze heggesztették a kettőt, szóval így kietlen reggeleken, szívesen el tudom hallgatgatni mert szerintem jó, főleg mivel pörgős, de nem túl csörömpölős zene. Nálam úgy megütötték azt a szintet ameddig a tüctüc rész hallgatható, és jól nyomatják hozzá a károgásokat, hörgéseket miegymás szóval csemege Very Happy

Nálam 8/10

A zenekar tagjai:

H.J. "Snuff 238" Mazend - Énekes+Dalszöveg író
5k0tt Mazend - Gitár
RadikAl 9K - Billentyűs
Gabryel Kian - Basszus
Dorian Redrum - Dobok

Lemezeik:
-Albedo Level
-The Dancefl-Horror: N.A.S.A. vs I.N.R.I.
-Grave New World

és akkor pár link:

https://www.youtube.com/watch?v=fB4x7CHfMlQ&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=XtWtedFXbhY&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=ffkgCPHg1FM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=6QQC2QR5TTo&feature=related
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Pént. Júl. 02 2010, 03:57

No jöttem láttam ma éjjelemet Death bandák kutatásával végeztem és találtam pár k***a jót, ezek közül egyet be is mutatok majd holnap a többitXD

Szóval a banda neve: Frosty Eve

A csapatról magyar oldalakon megint nem igen találtam infót (Már meg se lepődök -_- ) Így a külföldi oldal infó alapján dolgozok.

A banda 2004ben alakult, hovatartozásukat nézve pedig Kínaiak, még hozzá Bejing-iek,ott alakult elvbe a bagázs, albumokat tekintve, van pááár, legalábbis ahogy olvastam nem csak 1 és egy kis albumuk van eddig név szerint tudok, és kínai rovásjeleket még nem tanultam meg olvasni xD (A facebookos oldaluk kínaiul van) Szóóval Stílus nézve ez a banda Melodic Death-et nyom, ahogy belehallgattam a számaikba szerintem a Boodomra hajaz, legalábbis nekem az jutott eszembe róla, sőt ahogy olvasgatom a Youtubos hszeket nem csak nekem szóval valami Bodoom klónként lehet számontartva. Viszont valamiért ez meg fogott, pedig a Bodomot nem szeressem, ne kérdezzétek miért valamiért nem jött be (Félre értés ne essék attól még jó bandának tartom csak én nem igen hallgatom), lehet mert kicsit mégis más sémát tolnak. Frankón dallamos kemény, néhol váltakozó ének hang. Megfogott ennyi

Értékelni kéne akkor 10/8as mert a többi albumukat nem igen hallottam (Ha van?) És pár szám alapján nem marasztalok az egekig senkit, de ezt az albumukat már le is kaptam szóval majd hallgatgatom Very Happy

Banda tagok:

Miao Zhenzhong - Ének
Hao Xin - Gitár
Zhang Yi - Gitár
Zhao Hui - Basszus
Yang Tianguang - billentyűs
Wang Dong - dobos

Lemezeik:
Dying Dreamland (Démo - 2007)
Polar Night (CD - 2009)

Szóóval ennyi lenne a tömény adalék infó és most jöhet pár ütősebb nóta Very Happy

Throne Of Sadness -Jó kis pörgős hörgős dobtémás cucc tele ba**va gitárral frankó Very Happy - https://www.youtube.com/watch?v=n1EAKNnqDFs&feature=related

Assassin Compact - A szám mellé oda is irták Childrenéket szóval gondolom hasonlíthat hozzájuk vagy feldolg nem tomXD - https://www.youtube.com/watch?v=1I3EnpT2pJo&feature=related

Evil in Mind - A Legjobb amit hallottam tőlük Very Happy egyszerüen megfogott, dallamos dara.(Az első perctől rohadt jó) Very Happy - https://www.youtube.com/watch?v=x2iAom_72_4&feature=related

Josh Barker
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szer. Júl. 14 2010, 00:57

A Wednesday 13 egy amerikai horror punk banda. A csapat a nevét az énekesről kapta, akinek ez az egyik, legismertebb művészneve. Olyan bandákban énekel még, mint a Murderdolls vagy a Frankenstein Drag Queens From Planet 13. Az együttes 2004-ben alakult, azóta három nagylemezt, egy EP-t és egy koncert DVD-t adtak ki.

Tagok:
Wednesday 13 – ének
J-Sin Trioxin – gitár
Nate Manor – basszusgitár
Jonny Chops – dobok

Ami megtetszett bennük: Maga a stílus. Jóféle bulizene, iszonyat jó énekhanggal és úgy alapba minden. Nem ez a fő stílusirányzatom, de nagyon bírom ezt a bandát. Igazi tökös zene Very Happy

Értékelés: Párszor már mondtam, hogy ebben szar vagyok, szóval mivel nagyon szeretem, amit tolnak, így 10/10 Very Happy

Na és akkor pár bemutató szám a sok duma után:
Till Death To Us Party: https://www.youtube.com/watch?v=MzEj_YuBZUU
Bad Things: https://www.youtube.com/watch?v=odmJfoi_RQA
Kill You Before You Kill Me: https://www.youtube.com/watch?v=b_gAhNywOSw
I Love To Say Fuck: https://www.youtube.com/watch?v=520L6QMLdi8
Haddonfield: https://www.youtube.com/watch?v=1i2F8xNpQmw

Vannak különös éjszakák, mikor az emberek csak árnyak, míg az árnyak talán emberek.
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Pént. Júl. 16 2010, 20:44

Wednesday 13 jó Smile

Most jöjjön egy kis eltérű témájú zene. Igazából én is csak az utolsó 1 évbe kaptam rá jobban az úgynevezett " Trailer zenékre" Nos ezért is a bemutatóból pár dolog ki fog maradni mint például zenekar tagjai, mert egy egész kórust lehetetlen lenne felsorakoztatni. A lényeg hogy ennek a csapatnak a komponált művei közül rengeteg Filmtrailer kölcsönzött már zenét. Tehát alapvetően amolyan Epikus immediate stílusnak lehetne mondani. Szóval amit pl filmek elején hallgattok Very Happy

Néztem pár ilyen csapatot mint a X-Ray dog, Audiomachine, Epic Choir Action stb de mégis ez fogott meg ami nem más mint a "Two Steps from Hell" nevet viseli. Értékelés nálam 10/10 mivel konkrétan nem ilyet hallgatok de nálam ezek döntötték be a kertkaput, ha már a hideg futkos a hátamon az a legjobb jel Very Happy, Az ilyen zenéket amúgy mesélések közbe szoktam hallgatni jobban megmozgatja a fantáziám, és tudok jól mesélni ^^ Elég sok "Albumuk van" tehát aki szereti az ilyen stílust nekik ajánlani tudom. Sokkal többet nem tudok monadni hallgassatok bele és szeressétek vagy utáljátok Very Happy Itt a weboldaluk -> http://www.twostepsfromhell.com/ illetve bizonyos helyeken úgy kb 2.4 gigás pakkot lehet leszedni.

https://www.youtube.com/watch?v=FLDySOopM1A&feature=related(Egyszerüen nagyon szép )

https://www.youtube.com/watch?v=GB65Ol-FasU&feature=related (Ez is rohadt nagy)

https://www.youtube.com/watch?v=n2eHeTeomRM&feature=related (Ez kicsit zúzósabb persze elmaradhatatlan kórussal viszont az elektronyos is beszállt Razz )

https://www.youtube.com/watch?v=Z8PcfX0xgC4&feature=related (MEgintcsak egy Dynasty albumos szám úgy tűnik itt metálosabbra fogták )

https://www.youtube.com/watch?v=7gxFGSCnD74&feature=related

Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Hétf. Júl. 19 2010, 14:04

Nem hagyjuk kihalni a fórumotXD Na a mai nap megint melodeathből áll nálam, aztán találtam a winyómon egy egész jó kis zenét játszó bandát (meg szeritnem valaki mutatta is), valszeg régebben többet hallgattam mostanába hátrébb szorultak pedig jók.

Dark Age

Német banda, stílusát tekintve Melodic Death metalt játszanak. A zenekar 1995ben alakult, Hamburgban. Kis hazánkban (Legalábbis fórumok, weboldal stb szerint) nem igen ismertek, Felléptek már a Wacenen és még pár nevezetesebb Festen, nevezetjük elég régi zenekarnak, van is pár albumuk, szerintem ha lesz időm le is szedem az összeset, mert újra hallgatva egész tetszetősnek hallatszik a cucc.

Ami megtetszett:Egyszerűen az egész, tetszik hogy ez a károgós hörgős hang keveredik a tiszta énekkel, jó a dallama, meg egykét Lyricst lefordítva a téma se rossz

Tagok:

Eike Freese - Ének & Gitár
Jörn Schubert - Gitár
André Schumann - Dobos
Alex Frank - Basszusgitár
Martin Reichert - Electronics

Megjelent albumjaik:

The Fall (1999)
Insurrection (2000)
The Silent Republic (2002)
Remonstrations (2003)
Dark Age (2004)
Minus Exitus (2008)
Acedia (2009)

Értékelés

10/8 azért egész nap nem hallgatnám őket.

Számok:

https://www.youtube.com/watch?v=dEE3v6tkVQU (Devote Yourself To Nothing)

https://www.youtube.com/watch?v=0aNI1vn83qo&feature=related (Kingdom nevercome )

https://www.youtube.com/watch?v=cX-i1Ep2xZQ&feature=related (Outside the Inside)

https://www.youtube.com/watch?v=XpkZOY35CyU&feature=related (We Who Suffer)

Magiszter
Magiszter

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Film - és Zeneajánló   Szomb. Júl. 31 2010, 15:22

Na ismét fejrázás.

A következő zenekar is egy (Hasonló ami az eddigi is volt death banda. Ami nem más mint a SepticFlesh

A banda görög alapítású, és mondhatni eléggé idős zenekarról van szó, hiszen 1990ben alakult. Stílusát tekintve Death metalt játszanak(Dallamos fajta) bár több stílus töredéket is belevittek a zenébe. Minden esetre a zenekar 2003ban feloszlott majd 2007ben újra is alakult a Metal Healing Fesztivál alkalmából. Azóta jelent meg albumuk is, egy darab Communion címmel. Nagyon sok mindent nem lehet elmondani a zenekarról, néhol kicsit monoton, néhol pörgősebb muzsikáik vannak, néhol hörgő, néhol tiszta hangot használó énekkel. Az énekest nagyon bírom benne, megfogott.

A bandatagok:

Spiros Antoniou - Vokál, basszusgitár
Sotiris Vayenas - Vokál, gitár
Chris Antoniou - Gitár, samples
Babis Bob Katsionis - billentyű
Fotis Giannakopoulos - Dobok

Értékelés:
Össze hasonlítva a régebbi albumok is jók voltak, de az "új" még jobban tetszik, szeretem mint mondtam főleg az énekes, meg a zenei hangzás miatt, nem csak csépelés, hanem jó dallama van a számoknak, bár nem egy Insomnium de nálam ez is 10/10

Lemezek:

Communion (2008)
Sumerian Daemons (2003)
Revolution DNA (1999)
A Fallen Temple (1998)
Ophidian Wheel (1997)
Esoptron (1995)
Mystic Places of Dawn (1994)

Pár Link:

https://www.youtube.com/watch?v=bnStJQPA0XE&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=ZM2eOuQyovs&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=pyx5tZDK0kA&feature=related