Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomePortalCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Keywords
Vezetőség
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Szeptember 2018
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167013 hozzászólás olvasható. in 1079 subjects
Másik oldalunk
Top posting users this week

Share | 

Curriculum- első emeleti folyosó

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next
SzerzőÜzenet
Luka Dubois
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás : 2012. Mar. 11.
Üzenet : Lehet, hogy nem vagyok tökéletes, de legalább mindig önmagam vagyok.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Csüt. Ápr. 19 2012, 23:21

*Nem igazán nézem, hogy pontosan merre is járkálok, egyszerűen csak megyek, amerre a lábam visz. Lépcsőkön le-fel, termekből ki-be, nincs ennél jobb dolgom és menetelés közben tudok a legjobban gondolkozni, mert, ha egyszer leülök, akkor nagy az esélye annak, hogy belealszok a nagy elmélkedésbe. Na de jelenleg éppen az első emeleten rohanok át, mikor a termet látva eszembe ötlik, hogy mért is van már egy ideje olyan érzésem, mintha megfeledkeztem volna valamiről. A bamba nézelődésnek viszont egy jó hatása is van, méghozzá az, hogy kiszúrom a földön ülő leányzót, így hozzá is lépek, s megérintem a vállát, hogy realizálja, már nincs egyedül. A rémült pillantás láttán viszont hátrahőkölök kissé és értetlenül meredek rá. Az mondjuk igaz, hogy legutóbb nem voltam túl kedves, de véleményem szerint azért túlzás ez a reakció, a kérdésről már nem is beszélve.*
- He? Te meg miről beszélsz?*pislogok kicsit, roppant érthetetlen pillantást küldve felé. Nem igazán vágom, hogy mi a problémája most, tehát kicsit kétségbeesetten pillantok körbe, hátha látok valakit, aki talán választ tud adni a kérdésemre.*
- Az órán történt valami?*jövök rá hirtelen, ahogy újra végignézek a termet elrejtő ajtón, majd némileg megvilágosodva fordulok vissza hozzá.* - Nem tudom, hogy mit láttál, de eszem ágában sincs megölni téged. Épp a békülésen gondolkoztam.*teszem még hozzá és őszintén csillogó szemeimből láthatja, hogy nem hazudok. Időközben aztán, továbbra is előtte a térdeimre ereszkedek, így némileg kényelmesebben tudok szemkontaktust teremteni vele.*

//fagy//
Vissza az elejére Go down
Carolayn Natri
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : Jigoku no musume
Hozzászólások száma : 169
Csatlakozás : 2012. Apr. 03.
Üzenet : Attól még hogy valaki feketébe öltözik, attól még nem sötét a lelke. Általában pont azoknak van a legszebb lelkük, és lehet hogy akik pedig a legszebbek kívülről, épp azok rohadnak belűről.

Rangok
Ház: Cruoris

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Pént. Ápr. 20 2012, 19:34

//Olvad//
*Friss zavarodottságból egy ismerős, s most egyben ijesztő és egyben nyugtató hangot hallok. A hang gazdája nem más mint Luka. Megérinti a vállam amitől én megijedek, de igazából nem is tőle, hanem attól aki az imént megakart ölni.*
~Elég hülye kérdést teszek fel neki, mivel hogy ha meg is akarna, akkor nem mondaná el nekem. Sőt még inkább megakarna nyugtatni hogy hátba támadhasson, és úgy ölhessen meg….úristen! Nem is ismerek magamra. Tiszta paranoiás lettem ettől a feladattól. Azt hiszem hogy megakar ölni az egyetlen akiben fura módon megbízok. ~
*Kezdek kicsit felébredni, de ez után eléggé nehéz. Pláne hogy most kezdem levetkőzni azt a tényt hogy megkellett őt ölnöm, és kezd felszínre törni belőlem az a mérhetetlen düh, amit szerencsére nem a teremben adtam ki, mert úgy jártam volna mint az a srác aki elveszítette az eszét. Semmi kedvem nincs megjátszani magam, mert tényleg földre vitt ez a dolog, de épp azért leszek sokkal erősebb. Ránézek Lukara, akinek az arcára kiült a nyilvánvaló aggodalom, és az összezavarodottság, ami a viselkedésem miatt van. De túl friss ez az élmény. Túlságosan mélyre ment ahhoz hogy most rögtön higgyek neki.*
~Az illata! Hát persze! ~ *jut eszembe. Ugyanis az illúzió valóban nagyon pontos volt, ám volt valami ami nem stimmelt a szemén kívül. Az illata. Nem volt semmi illata, nem hogy olyan mint az eredeti Lukanak. Használhat bármit, bármilyen tusfürdőt, az illatán egyik sem tud változtatni. Bólintok a kérdésre.*
-Mindenkinek az volt a feladata hogy megkell ölnie egy olyan személyt akit….*hirtelen végig gondolom hogy mit is akarok mondani, de meggondolom magam, nehogy úgy járjunk mint Párizsban.* -….meg kellett ölni egy olyan személyt akihez köti valami érzelmi szál. *mondom halkan se lehajtom a fejem.* -Megakartál ölni. *suttogom szinte.* - Megakartál ölni, ezért nekem kellett téged megölni. *összeszorítom a fogaimat, ahogy eszembe jut a tekintete. *
-Ölelj meg! Kérlek! Minden hátsó szándék nélkül kérlek rá. Hogy tudjam hogy most már vége van. *kérem halkan szinte suttogva, remegő hangon, mert majdnem elbőgöm magam.*

Luka Dubois
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Pént. Ápr. 20 2012, 19:52

*Meglepődök, mikor meglátom a fal mellett kuporgó alakot, s döbbenetem csak tovább fokozódik, mikor rájövök, ki is az illető pontosan. Nem gondolkozok túl sokat azon, hogy most tulajdonképpen rosszban vagyunk, így azonnal hozzá lépek és mellé guggolva próbálom jelezni felé, hogy itt vagyok. Reakciója viszont teljesen érthetetlen és nem is túl reális, legalábbis véleményem szerint, hiszen veszekedésen kívül, semmi mást nem csináltam, olyat meg aztán pláne nem, amiből azt lehetne leszűrni, hogy végezni akarok vele. Így amit pedig mond, nos azt még ennyire se értem. Próbálom elmagyarázni neki, hogy nem akarom megölni, de még bántani se és ahogy látom szép lassan kezd megnyugodni. Mikor végre újra megszólal, akkor úgy tűnik, hogy kezd megjönni az esze, hiszen teljesen normálisan válaszol a feltett kérdésre. Érdeklődve figyelek, néhány helyen megemelve a szemöldököm kicsit, de mikor a végére ér sóhajtok egy aprót.*
- Érdekes óra lehetett, de amit láttál nem történt meg valójában. Élek és virulok és téged se akarlak kinyírni.*bátorító, tőlem megszokott vigyort küldök felé, ami le is olvad abban a pillanatban, hogy meghallom a kérést. Nem számítottam rá, így természetes, hogy meglepődök kicsit, de azt nem mondhatnám, hogy ellenemre van a dolog, így előre dőlök és tenyeremet a hátára simítva húzom magamhoz. Beszívom a már ismert illatot és finoman a hajába csókolok.*
- Ne aggódj már vége van. Milyen problémás vagy, legközelebb nem hagylak egyedül órára menni.*vigyorodok el és nem titok, hogy próbálom elviccelni a dolgot, hiszen egy vidám fickó vagyok, így nem fekszik nekem túlzottan a lelkizés és a vigasztalás se.*
- Nem akarlak sürgetni, de mennünk kéne valamerre. Elég kényelmetlen itt a folyosó közepén.*dörmögöm a fülébe, hiszen továbbra se engedem el. De akkor is azt gondolom, hogy elég kellemetlen itt ücsörögni a földön, vannak ennél sokkal hasznosabb helyek is.*
- Vissza akarsz menni a hálódba? Vagy mit szólsz mondjuk a szükség szobájához?*kíváncsiskodok kicsit. Annyi biztos, hogy most semmi izgalom nem tenne jót neki, az utóbbi helyet pedig kellemes környezetté lehet változtatni, legalábbis én így tudom.*
Carolayn Natri
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : Jigoku no musume
Hozzászólások száma : 169
Csatlakozás : 2012. Apr. 03.
Üzenet : Attól még hogy valaki feketébe öltözik, attól még nem sötét a lelke. Általában pont azoknak van a legszebb lelkük, és lehet hogy akik pedig a legszebbek kívülről, épp azok rohadnak belűről.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Pént. Ápr. 20 2012, 20:12

*Jól esik, nagyon jól esik az hogy lehajolt hozzám, majd leguggolt hozzám. Miután elmeséltem hogy mit is történt, kezdem kicsit, najó nagyon megkönnyebbülni, hogy ha már így biztatgat akkor már tényleg nincs baj. De ezt akkor hiszem el ténylegesen amikor megölel, és mindenemet átjárja az illata. Elmosolyodva bújok hozzá, mert amint magához húzott, és átölelt rögtön megnyugodtam, és rájöttem, hogy nincs mitől félni, nem tettem meg azt amit tettem, és ő se akar megölni.*
-Nem is vagyok problémás…..annyira. Lehet hogy ezért nem sikerült semmi nekem a szerelmi életemmel kapcsolatban. Túlságosan bonyolult személyiség vagyok. *nevetek most már, és tényleg őszintén. * -Ajánlom is, hogy elkísérsz. *bújok hozzá még közelebb. Ám szavaira eszembe jut hogy fázik a hideg kövön a fenekem, ezért belátom hogy igaza van, viszont most sehova nem szeretnék menni. Csak vele lenni, mert eddig ha tetszik neki ha nem egyenlőre csak mellette érzem magam nyugodtnak. *
-Nem. *felelem halkan.* -A hálóba ne. Ha most egyedül maradok, akkor biztos hogy csak a fejemet törném minden hülyeségen és nem tudnék aludni, bár most még szerintem nem is tudnák igazából. *elgondolkozok, mert ebből egyenesen azt lehetne kikövetkeztetni hogy ha aludni szeretnék akkor vele. Kicsit elmosolyodok a saját kis hülyeségemen, meg a két értelmű mondaton, de nem érdekel, nem foglalkozom azzal hogy most mit érthet félre, mert ha magamnak nem is ismerem be ott legbelül az se lenne ellenemre…sőt.. *
-A szükség szobája lenne a legjobb. *felelem, majd nagy nehezen, de elengedem. S felállok, majd már egy kis mosollyal az arcomon nézek rá.*

Luka Dubois
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Pént. Ápr. 20 2012, 20:56

- Akkor már ketten vagyunk érdekes személyiséggel, esélyes, hogy halálra idegesítjük majd egymást.*nevetek fel, majd bólogatok, hogy bizony vele fogok tartani az órákra, le se tud majd rázni. Amikor bújik, hagyom, hogy közelebb furakodjon és továbbra is gyengéden tartva őt, szorosabbra vonom az ölelést. S az igaz, hogy szívesen maradnék még így, de sejtem, hogy már fázhat rendesen, hiszen egy ilyen hatalmas kastély kövezete bizony elég hideg tud lenni néha. Tehát fel is vetem, hogy jó lenne menni valamerre.*
- Akkor a hálót hanyagoljuk, amúgy se hagynálak szívesen magadra.*mosolyodok el őszintén, amit ugyan nem lát, de ettől még neki szól a bájos mosoly. Kissé felnevetek a szavaira, amiket ugyan nem értek félre, de tudom én, hogy lehetne. Mindenesetre a szavaira bólintok, majd elhúzódva felállok és a kezem nyújtom, hogy felsegítsem.*
- Nem tudom pontosan, hogy merre van, szóval ne szidj, ha eltévednénk.*vigyorgok rá, majd kezét megfogva elindulok a megfelelő irányba. Míg nem érünk oda hallgatok és azon vagyok, hogy összeszedjem a gondolataimat. Meg kell beszélnünk a párizsi incidenst, ehhez kétség sem fér, s ha már így összefutottunk, akkor megragadom a remek alkalmat. Tehát teljesen a gondolataimba merülve, szorosan fogva a kacsóját haladok, míg hirtelen meg nem torpanok az egyik fal előtt.*
- Azt hiszem ez lesz az.*nézek rá, majd elengedem a kezét és elkezdek fel-le sétálni előtte, nagyon remélem, hogy nem néz teljesen reménytelennek. Mindenesetre megkönnyebbülten sóhajtok, mikor megjelenik az ajtó, hiszen ez jelzi, hogy a megfelelő helyen vagyunk, s ezen fellelkesülve oda is lépek a bejárathoz és egy határozott mozdulattal szélesre tárom.*
- Csak utánad!*mosolyodok el, s ha belép akkor egy hangulatos, kékes színben játszó nappalit láthat. Fotellal, kanapéval, kandallóval, benne lobogó tűzzel, legalábbis nagy vonalakban ennyiből áll a szoba. Elégedett vagyok az eredménnyel, hiszen elég jól sikerült, s ha ő bent van, akkor utána libegek és becsukom az ajtót.*
Gabriel Perez
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : Madrid sötét Angyala
Hozzászólások száma : 359
Csatlakozás : 2012. Mar. 04.
Kor : 22

Rangok
Betöltött poszt: Jegelt karakter

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Ápr. 30 2012, 12:24

*Kora reggel kelt, sokkal korábban, mint azt gondolta volna, tekintve, hogy Briannel elég sokáig fenn voltak. Lassan kikászálódik az ágyból, elmegy letusolni, felöltözni, majd egy cetlit hagyva elvonult kifelé. A cetlin csak ennyi áll „lementem a gyengélkedőre, ne aggódj, majd jövök. Vigyázz a kutyára. Ölel: Eiden”. És így is gondolta, ahogy haladt lefelé, majd a betegszobában várt türelmesen míg a gyógyító is felébredt, majd kivizsgálást kért. Amióta él, nem kért ilyet, csak a saját megfigyeléseire alapozott, és a tegnapi vita után úgy döntött, talán kevésbé aggódna Brian is, ha pontosan tudnák a diagnózist. Minden vizsgálatot elvégeztek, vért vettek tőle, vérnyomást mértek, a tüdejét is megvizsgálták, terheléssel együtt is tehát volt egy kis futópados dolog is. Reggelizett, majd újra vért vettek, és minden egyes centimétert átvizsgáltak rajta amit csak lehetett. A végeredmény két óra után, hogy kapott egy karperecet ami 24 órán át fogja figyelni minden egyes rezdülését, illetve az asztmájára kapott inhalálót, és valami légzéskönnyítő varázslatot. Kapott étrendet is, hogy mit egyen majd, mi jó, mit kerüljön. A „kerülje a stresszt” mondatnál mintha a plafont kezdte volna el bámulni. A látását javítandó szemüveget kapott, amit mindig hordania kell, eddig csak közelre nem látott, most már távolra sem, úgyhogy bemérték mennyire nem megy, és meg is csinálták neki a szemüveget.*
~Tisztára okos fejem lett tőle…ezt tuti meg fogja Brian is jegyezni.~*Vigyorodik el, majd mivel végeztek, így fel is áll és távozik, mivel nincs komolyabb ötlete, és még fel sem akar menni (meg egyesek szerint ennie is kell), így kilép a folyosóra és körbenéz, majd elindul a Nagyterem irányába, nem túl gyors tempóban, egy könyvet lapozgatva, tehát nem is figyel igazán a környezetére. Fehér ingben, fekete nadrágban van, az oldalán egy fekete válltáska, és persze szemüveg, az új!*
http://jeffi-olvas.blogspot.com/
Marcus Mccannt
Egyetemista Inflatus
Egyetemista Inflatus

Hozzászólások száma : 335
Csatlakozás : 2010. Jun. 16.
Kor : 25
Üzenet : Tudod, mindenkinek van egy-két sebe, amit nem akar felszakítani.

Rangok
Évfolyam: Egyetemista diák

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Ápr. 30 2012, 12:37

*Egy csodálatos holló repül végig a hosszú folyosón, halk károgással adva tudtát önmagáról, majd kicsivel később én magam is befordulok a sarkon, így követve a halált hozó madarat. Még magam sem tudom, hogy miért pont ilyen famulust teremtettem magam mellé, de nem bánom, egy picit sem... Nem vagyunk mindig együtt, de néha, amikor egyedül érzem magam, jól esik a közelsége. Zozo ismét el van veszve, de nem, most ki fogok tartani, mert lehet, hogy ismét egy komoly dolog miatt tűnt el az iskolából, mert nem hiszem, hogy a múltkori után kerülne engem.*
~ Csak ne legyen baja. ~ *halkan felsóhajtok, így nézek végig szép szemeimmel a folyosón és már ki is szúrom, hogy hollóm az egyik diákot szúrta ki célpontjának, én pedig csak fejet csóválok, amikor a másik fekete üstöke a hosszú szárnyaktól össze lesz borzolva, majd már tova is repül a madár, én pedig úgy érzem, hogy nem ártana helyette is elnézést kérnem.*
- Bocs, azt hiszem, a famulusom ma túlbuzgó. *tekintek is a szemüveges fiúcskára, amikor odaérek hozzá, de nem igazán nézem meg, nem tudok most mit kezdeni vele, csak lazán jobbom felé nyújtom, hogyha már így alakult, miért ne mutatkozzak be alapon.*
- Marcus Mccannt vagyok, az Inflatusból! *biccentek is felé, majd ha végignéz rajtam, akkor fel is mérheti öltözetem. Magas vagyok és izmos, hajam nem túl hosszú, de nem is túl rövid, ugyanis növesztem vissza, olyanra, amilyen régen volt, ahogy Zoárdnak tetszettem, tehát vállig ér jelen pillanatban. Egy fekete nadrágot viselek, kényelmes sportcipővel és felül pedig egy szürke színű, rövid ujjú póló van rajtam, így jobban kiemeli izmos testem. Kezeimen egyébként ékszer kifejezetten nincsen, de pár fekete bőr fel van vezetve a karjaimra, ezek adnak amolyan másabb megjelenést a számomra. Én így érzem jól magam, szóval nem akarok megváltozni sem.*
- Hmm, elsős vagy? Nem emlékszem, hogy láttalak volna eddig a suliban. *ez a cuki kék szem és rövid haj, na meg szemüveg, hát teljesen ismeretlen a számomra, inkább aranyos, mintsem esetleg egy bunkó külsejét festi le előttem, tehát egyértelműen újnak titulálom magamban, bár tény, hogy én se ismerhetek itt mindenkit.*
Gabriel Perez
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : Madrid sötét Angyala
Hozzászólások száma : 359
Csatlakozás : 2012. Mar. 04.

Rangok
Betöltött poszt: Jegelt karakter

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Ápr. 30 2012, 12:48

*Teljesen belemerült az olvasás és lépkedésbe, így a hajába szálló madárnak hála felsikított. Már annyira nem fél az állatoktól, de azért a hirtelen jött támadástól még ő is beparázik, a karjára néz, vajon ezt a hírtelen szívritmus növekedést holnap, hogy fogja megmagyarázni a gyógyítónak? Bár tuti elhiszik neki, hogy egy madár viccesnek találta a haját szétbarmolni.*
-Eiden Perez, Cruoris.*Fogadja el a másik kezét, majd meg is rázza azt. Tekintetével minden esetre a madarat keresi, valami miatt szeretné elkerülni, hogy megint a hajába kössön ki. Tekintete végül visszatér a másikra, a könyvet amit a sikítással együtt dobott el, fel veszi a földről, ezzel együtt mérve végig a másikat. Sóhajtott! Már megint, sóhajtozik.*
-Igen elsős, nem nagyon mászkálok. Most is csak ott voltam, és reggelizni indultam…a madarad mindenkire rágerjed?*Csak hogy tudja, hogy a halálmadár rá pályázik (rossz ómen), vagy mindig valakit kipéciz akit szívathat.*
-Te felsőbb éves vagy, mert öregebbnek nézel ki nálam…*Rájött, hogy talán nem kellene le „vénezni” a másikat ennyire nyíltan, bár ő csak megállapítást közölt.*
-Nincs kedved reggelizni?*Próbálja menteni a menthetőt, nem akar bunkó lenni senkivel sem…bár menthetetlenül néha sikerül. Minden esetre tesz pár lépést a Nagyterem irányába, reményei szerint a másik követi, elvégre miért ne tenné? Így majdnem délben az ember akár már reggelizhetne is!*
http://jeffi-olvas.blogspot.com/
Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : kitartóan nemtörődöm
Hozzászólások száma : 512
Csatlakozás : 2012. Apr. 24.
Üzenet : "Az, hogy senki sem számít rá, hogy megteszed, még nem jelenti azt, hogy képtelen vagy rá."

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Szomb. Május 05 2012, 16:27

*Nekiállt megírni a házikat. Nem is az a nagy szó, hogy megcsinálja, hanem az, hogy mindezt úgy teszi, hogy nem tíz perccel ezelőtt kellett volna leadnia, vagy jobb esetben fél nappal. Eric-kel imádta ezt művelni, főleg, mert olyan jó volt nézni, ahogy már megint pattanásig feszíti a nagybátyjánál a húrt azzal, hogy késik. Itt viszont a tudtára adták, hogy nem éppen szereti senki a késést, és egyelőre nem akarna kellemetlenségeket... pontosabban van az úgy, hogy ilyesmi is érdekli, mint most is. Egy félig elrágott végű ceruza társaságában gubbasztott a füzet fölött mostanáig, de éhesen nem lehet dolgozni. Nem rendesen, teljes odafigyeléssel. Szerencsére van nagyterem is, így hátrahagyva a még meg nem válaszolt kérdéseket, elindult megkeresni azt az ebédlőként funkcionáló termet. Habár fekete háromnegyedes nadrágjában, amihez ugyanolyan színű tenisz és éppen lehetőleg nem két számmal nagyobb ing társul, továbbra sincs könnyű dolga senkinek sem, ha meg akarja állapítani, hogy fiú-e vagy lány. Smink és szinte mindenféle ékszer (a fülbevaló ma már úgysem igazán mérvadó) hiányában ezt sok esetben csakis a hangja egyértelműsíti, addig meg filozófiai disputák alanya lehetne e tekintetben. Két kezét zsebre dugva sétál lazán a folyosón, nem kergeti senki, amikor hirtelen egy hangot hall maga mellett.*
- Nocsak, nocsak, fiacskám... az illemet beléd sem nevelték beléd. Vagy netán elvitte a macska a nyelvedet, hogy nem tudsz köszönni? *kérdezi egy nem éppen kedves női hang. Megáll, körbefordul, de nem lát senkit, már vállat is vonna, és indulna tovább, de ismét megszólal az illető. *
- Itt fent, fiam. Jobbra... hát már a szemeddel is bajok vannak, nem csak a nyelveddel? *jön a további megjegyzés, mire végre észreveszi a vörös tollas nőszemélyt, avagy az ő megfogalmazásában hisztérikát a falon a kép keretben. *
- Nem csak az én szememmel van baj, azt hiszem, de a viszontlátásra. *válaszol, ha már kérdezték, és mellé csap egy gúnyos mosolyt. Már menne is, hátat fordítva a képnek. *
http://immanenciahurok.blogspot.ro/
Cornelia Brown
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Hozzászólások száma : 210
Csatlakozás : 2011. Sep. 24.
Kor : 23
Üzenet : Sose felejts el mosolyogni, még akkor sem, ha szomorú vagy! Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba!

Rangok
Évfolyam: 3. évfolyamos diák
TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Szomb. Május 05 2012, 16:47

*Mostanában hanyagolta az olvasást, pedig egész jó elfoglaltság egy olyan lány számára, akinek nem igazán vannak barátai. Nem feltétlenül visszahúzódó, de igazából nem is az az óriási társasági ember, aki ne találná fel önmagát egyedül. Most épp az első emeleten ül az egyik ablakpárkányon, és a Parfüm című könyvet olvassa. Izgalmas történet, és nem is szakítja félbe senki ezen az iskolarészen. Öltözete, mint mindig, fiús, hiszen ruhatárának nagy részét három bátyja levetett ruhái alkotják, amit ő nem szégyell. Most épp Louis egyik régi pólóla van rajta, ami szürke színű, bő, és a kopott minta kedvenc autóját, a BMW-t ábrázolja. Lejjebb farmer és kopottas szürke tornacipő látható. Hajával semmi extra nincs, ugyanúgy féloldalasan van levágva, és mivel bal oldalon hosszú, így olvasás közben néha a füle mögé tűri, hogy ne lógjon a képbe. Pont végére ér egy fejezetnek, mikor hangokat hall, így szamárfüllel bejelöli, hol jár a könyvben, majd kitekint az ablakból a folyosóra. A külső alapján fiúnak tűnik a diák, de a hangja mutatja, hogy bizony lány. Connie kicsit megörül, mert eddig nem találkozott az iskolában olyannal, aki hasonló stílusban öltözködött volna, mint ő. A visszhang miatt nem érti tisztán, hogy miről beszélnek, így mikor elhallgatnak, megszólal.*
- Minden oké? Összevesztél egy festménnyel? *kérdezi Cornelie apró mosollyal, és ha a lány közelebb sétál, akkor kezd ismerőssé válni neki az arc.*
- Őő nem találkoztunk mi már nem olyan rég őőőő árnymágia órán? *kérdezi, mert rémlik neki a lány, és azon az órán volt legutóbb.*
- Amúgy Connie vagyok. Cornelia Brown. *mutatkozik be, és bénácska jobb karját a másik felé nyújtja.*

Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Üzenet : "Az, hogy senki sem számít rá, hogy megteszed, még nem jelenti azt, hogy képtelen vagy rá."

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Szomb. Május 05 2012, 17:14

~Most tényleg egy képpel veszekszem?~*fut át az agyán a kérdés, miközben közli, hogy ő márpedig távozna, ám azért még visszafordul csak azért is, mivel gyakorlatilag leszemtelenezték, él a lehetőségével. *
- Amúgy csak egy pillanat... *mondja félhangosan, és közelebb hajol a képhez, aminek az alján van némi írásra emlékeztető krikszkraksz, hát elkezdi kibetűzni. *
- A f... fú... fúria. Ó, hogy a Fúria tetszik lenni. Így már mindent értek... *széles vigyorral közli mindezt, nem érdekli az sem, hogy most ezek után minek hordják le, mert bizony a kép ott szidja és mondja fűnek-fának. Most már tényleg menne a nagyterem felé, amikor valaki megszólítja. Szerencsére nem a hisztérika hangját hallja, így először is megfordul, és ismerős arccal találkozik a tekintete, ráadásul olyan lány áll előtte, akinek a stílusa meglepően hasonló. Szóval vannak még errefelé ilyen érdekességek rajta kívül. *
- Jah, persze. Leoltottam. Most vagy egy életre szivatni fog, vagy kussolni. *válaszol, ha már kérdezték, hogy minden rendben van-e, de közben gondolkodiki azon az árnymágián, és igen, igen. Már meg is világosodik, amikor hallja a nevét a lánynak. *
- Tényleg, Connie... melletted ültem. Athalie Rapace. *mutatkozik be ismét. Nyakba ugrani nem fog, a kezét meg a zsebébe mélyeszti, de azért láthatóan nem közellenség számba sorolja a lányt. *
- Lehet nyugodtan Thalienak is hívni. *jegyzi meg végül, majd visszabámul elégedetten a puffogó képre. Egyelőre hallgat a nő, szóval minden rendben. *
- ööööh... esetleg nagyterem fele tartasz? *kérdezi végül. Nem barátkozik nagyon, de jó lenne nem csak ellenségekkel rendelkezni, szóval netán beszégethetnének, eddig ez fordult meg az agyában. De mindjárt kiderül, mi lesz. *
Cornelia Brown
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Hozzászólások száma : 210
Csatlakozás : 2011. Sep. 24.
Kor : 23
Üzenet : Sose felejts el mosolyogni, még akkor sem, ha szomorú vagy! Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba!

Rangok
Évfolyam: 3. évfolyamos diák
TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Szomb. Május 05 2012, 17:30

*Egy ideje egy egész izgalmas könyvet olvas az első emelet egyik ablakpárkányában, mikor is egy kisebb veszekedés üti meg a fülét, szóval becsukja a könyvét, és utánanéz, mi folyik tőle nem messze. Egyik diáktársa beszélget kicsit hangosabban az egyik képen levő nővel, aki Connie-nak már most nem szimpatikus.*
- Hát, nekem úgy tűnik, nem tetszett neki túlzottan, hogy visszaszóltak neki... de nem tűnik, mintha ezt nagyon a szívedre vennéd... *jegyzi meg Cornelia hangosan gondolkodva, de nem sértésnek szánta ezt a gondolatot, szimpla megjegyzés. Egyébként ismerős neki a lány, így rákérdez, hogy nem futottak-e már össze a legutóbbi órán, és be is mutatkozik.*
- Jaj tényleg... bocsi az ismételt bemutatkozásért, a memóriám most úgy tűnik, cserben hagyott. *mondja mosolyogva, mert az tényleg kiment a fejéből, hogy Athalie mellette ült akkor.*
- Nem terveztem feltétlen odamenni, de most, hogy mondod, megkívántam valami sütemény féleséget, szóval ha mész, elkísérlek. *mondja, és immár feláll a párkányról, és könyvét a kezébe fogja, majd ha úgy van, egymás mellett lépdelve elindulnak a nagyterembe.*
- Amúgy, Thalie, mivel sikerült kivívnod annak a hisztérikának az ellenszenvét? Vagy min kezdtetek el veszekedni? Én csak a hangokat hallottam, a szavakat nem igazán tudtam kivenni. *kérdez rá Connnie, és tekintetét a másik felé fordítja, így várva a választ, miközben a lépcsőn lépkednek lefelé.*

Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Szomb. Május 05 2012, 18:00

- Ő kezdte... *jegyzi meg a vállát megvonva, végtére is az egy normális dolog, hogy nem ismer mindent egyből itt az iskolában, mintha itt született volna. Szerinte a kép csak megkapta azt, ami jár neki, és passz, tényleg nem fogja szívre venni. Csak legyint egyet, nem veszi zokon. Különben is az az óra már rég volt, és mellette ült vagy röpke öt percig, amíg nem kezdtek el párban gyakorolni aztán meg az ajtókon túl magukban. *
- Nyugodtan. *feleli, ha már csatlakozik a lány. Egyelőre legalább egy ember, aki nem hiszi róla, hogy harap, annak ellenére, hogy amúgy jócskán zakkant és tényleg nem barát-alapanyag, bár ez utóbbi az időszakaitól is függ. Connie másodszor kapja el jó periódusában. A kérdésre kissé elhúzza a száját, de hamarosan csak válaszol. *
- Leszemtelenezett, hogy nem köszöntem neki. Gyakorlatilag egy nárcisztikus hisztérika. Kíváncsi lennék, mi vitte rá azt az embert, aki ezt megfestette, hogy ilyesmire vetemedjen. *teszi fel a költői kérdést, miközben felfigyel arra a könyvre és pár fokot közelebb is hajol, hogy megnézze, a cím olvastán meg még egy halvány mosoly is megjelenik az arcán. *
- Süskind? Az egy jó könyv. Beteg egy alak volt az a Grenouille, de bírom.*jegyzi meg, és ismét kihúzza magát, már ami nála ezt jelenti, mert ettől még mindig előre görbülnek a vállai és korántsem egyenes a háta, de előre néz, a lába elé. *
Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 19:10

*Tegnap majdnem sikerült összetörnie magát a kviddicspályán, így ma még csak meg sem fordult a fejében, hogy bármi olyan tevékenységre adja a fejét, amiből ilyesféle gond származhatna. Magához képest különben éppen meglepően egyszerű és éppen zenét sem hallgat. Világosszürke kapucnis felső van rajta, hozzá pedig sötétkék farmer és szürke teniszcipő. Haja úgy van fásülve, hogy csak bal oldalon látszik az, hogy mennyire rondán megnyirbálta pár nappal ezelőtt, ám a kapucni alatt még ez sem feltűnő. Nem a folyosó a legjobb hely arra, hogy ne botoljon senkibe, de talán itt kevesebb az esélye, hogy ismerősökbe botlik például. Hóna alatt vaskos könyvet szorongat, ami kivételesen nem tananyag, hanem Wilde összes művei, bár ő éppen csak a Dorian gray arcképét olvassa. Úgy kapta a könyvet a nagynénjétől- kezdte annak tekinteni végre Freyyát- hogy biztos benne, hogy tetszeni fog neki. Az első öt oldal alapján még nehéz eldönteni, de arra sincs elég oka, hogy abbahagyja, így most ezzel együtt sétál végig a folyosón, és kapaszkodik fel az egyik szimpatikus ablakpárkányra, lehetőleg messze a fúriától, mert nem szeretne vele újabb nézeteltérésekbe bonyolódni. Felhúzza a térdeit, hogy kényelmesen el tudja helyezni rajta a könyvet, majd felüti, kisimítja a szamárfület a lap sarkán, amivel jelölte, hogy meddig is jutott el, és ismét belevág az olvasásba, egyáltalán nem szentelve annak figyelmet, hogy mi is zajlik nem messze tőle a folyosón. *
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Jelige : Az utolsó római
Hozzászólások száma : 450
Csatlakozás : 2012. Jun. 12.
Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok
Ház: Exortus

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 19:40

*Lucius közeledik a folyosón, a földszint felől. Most jött fel a lépcsőkön. Valószínűleg kint volt és mozgott valamit, mert kissé izzadtan tapad testére homokszín pólója. A nadrág katonai terepgatya, meg egy túracipő hozzá. Az erőben volt futni, mint kis kikapcsolódás a tanulás mellett. Az enyhe izzadtság ellenére nincs kellemetlen szaga, sőt az általa használt markáns illatú férfi parfüm mindent elnyom, még így is, ami hozzá köthető illat lenne. Nem is rossz márka a Farenheit... Na de kicsit elfáradt, ami nem meglepő, bár ez a jól eső fáradtság, viszont lába picit tiltakozik a terhelés ellen, na meg a fiú hirtelen nőtt s még nem mindig tudja mit kezdjen végtagjaival, így sikerül saját lábába megbotlani és egy jó csattanós hasra esést bemutatnia, pont annál az ablakpárkánynál, ahol a lány olvasgat. Nem töri össze magát, tud esni, így ösztönösen tartja előre derékszögbe hajlított karjait, izmai megfeszülnek s egy szabályos előre esést mutat be, ami nagy csattanással jár, ugyanakkor csak alkarjait üti meg, az meg nem vészes.*
-A jó életbe... *morogja, mikor feltápászkodik és magát porolgatja.*

//Bocsi, kicsit belemélyedtem egy házi gépelésébe Smile //
Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 20:01

*Egyre jobban belemerül az olvasásba, és néha elismerően bólogat, amikor Wilde azt írja le, hogyan készül Hallward festménye Dorianről. Szeretne ő is annyira jól festeni, de valahogy nincs érzéke a színek tökéletes megválasztásához, a grafikával még mindig jobban boldogul, bár abból sem kiemelkedő tehetség, de legalább a színekkel nincs gond, minden fehér és fekete, legfeljebb szürke. Wotton eleve nem szimpatikus, el is húzza a száját néhol, bár el kell ismernie, hogy kétségtelenül van igazság a szavaiban, de attól még idegesítő tud lenni. Egy sóhaj kíséretében lapoz, Sybil sem lesz a kedvence... összevont szemöldökkel olvassa a nagy rajongás leírását, meg azt a lelkesedést, amivel a házasság gondolatát illetik, mikor jön már olyan rész, ahol nem erről áradoznak. Éppen végére érne a fejezetnek, amikor hirtelen csattanást hall. Eddig minden zaj forrása néhány lépés volt, nemrégiben az, ahogy az egyik lány teniszcipőben csúszni igyekezett egy darabon a csiszolt kőpadlón, nem éppen sok sikerrel, viszont annál hangosabban, na meg az, ahogy valaki beszólt a fúriának, hogy ne legyen már megjegyzése mindenkire, unatkozzon máshol, de csattanás nem szerepelt eddig a műsorban. Nem csukja be a könyvét, csak megáll az ujja a szó végénél, amit már elolvasott és oldalra néz. Valaki éppen az ablak előtt esett el, amelyiknek a párkányán ül.*
- Hé... minden oké? *kérdezi csak úgy a biztonság kedvéért, bár úgy tűnik nincs nagybaj, ha a fiú már fel is tápászkodott és éppen a nadrágját porolja. Ebből levonva a következtetést, inkább vissza is fordul a könyvéhez és elolvassa a mondatból hátralévő pár szót. *
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 20:12

*Az erdei futásból tér vissza hősünk s épp az elsőn próbál átvágni, amikor megbotlik saját lábában és elesik. Szerencsére meg tudja úszni, de a festmények gúnyos röhögését azért megspórolta volna a mai napból... de sebaj, nem foglalkozik velük, inkább a ruha porolgatás pótcselekvésébe menekül, hiszen a teljesen edzésre, főleg természetben való tartózkodásra kijelölt ruházata, főleg a nadrág nem szorul ilyesmire, ami kosz rajta van, azt így nem lehet eltávolítani, ami meg most a padlóról rákerülhetett, semmiség.*
~A fenének vagyok ilyen béna ilyenkor...~ *gondolja, meg még szép és nyomdafestéket nem tűrő dolgok is eszébe jutnak, de oldalról megszólítják. Nagy akciója keretében észre se vette a lányt.*
-Óh igen, persze. *válaszol gyorsan, majd egy izzadtságtól nedves kósza tincset simít ki a szeméből. Arcán már ott a megszokott halvány mosoly, mely szája szegletében bujkál. Ez akkor jön elő, ha valakivel beszélget, vagy netán új ismeretséget köt, mint most is.*
-Lucius vagyok. Mágikus lények órán már láttalak. Legalábbis úgy emlékszem. *igen, arcok megmaradnak könnyen, azt nem felejti el, az ilyen szemeket meg még inkább nem. Reméli azért most nem küldik el.*
-Mit olvasol? *a könyveket szereti, evidens, hogy felmerül a kérdés, ahogy megpillantja a kötetet a leányzó kezében. Ez még nem tolakodó kíváncsiság, úgy érzi.*
Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 20:31

*Igyekszik mihamarabb átrágni magát Sybil általa csöpögősnek ítélt áradozásain, amikor hirtelen az eddigiekhez képest kissé szokatlan műsornak lesz fültanúja, valaki éppen melette vágódik el a folyosó padlóján. Talán ha a másik ablakig elért volna, akkor nem venné arra sem a fáradtságot, hogy felemelje a fejét, így viszont legalább azt megkérdezi, hogy minden rendben-e. Addig is, amíg válaszra vár, befejezi a félbehagyott mondatot, és ismét betűri a lap sarkát, csak hogy biztosra tudja, hol is hagyta abba az olvasást, még mielőtt becsukná a könyvet. Bólint a válaszra közben, attól, hogy a könyv fölé hajol, még hallja, majd ha már becsukta azt, akkor a fiúra pislog, és arra, hogy emlékszik rá mágikus lények ismeretéről, enyhén vörös színt ölt az arca, és zavartan húzza jobban az arcába a kapucniját. Túl meggondolatlan ötlet volt a haját levágni, egyszerűbb és nagyszerűbb változás lett volna, ha mondjuk vörösre festi, vagy bármi hasonló szelídebb megoldást választ, de késő bánat. Nyel egyet, és jobb lábát lecsúsztatja a párkányról, majd lógatni kezdi alig öt centivel a padló fölött, ha nem hajlítja be a térdét kicsit, akkor simán éri is a földet a cipője. *
- Öhh... valami rémlik. Athalie vagyok. *kezet nyújt, majd ha kezet ráztak, akkor ismételten visszarakja mancsát a könyvre, mintha bárki legalábbis lenyúlni szeretné tőle. Nyitná is ki, ám újabb kérdést tesz fel a fiú, így inkább még mindig csukva felé tartja azt.*
- Oscar Wilde összes, bár éppen csak a Dorian Gray arcképét olvasom, és már kivégeztem a Bunbury-t. Te olvastál már tőle valamit? *kérdezi, ha már felmerült a könyv, kíváncsi lenne, valaki más mit gondol a regényről, mert neki egyelőre elég vontatottnak tűnik, hiába mondja a nagynénje, hogy annyira jó. Közben most már teljesen oldalra fordul, a falnak döntve jobb vállát, és mindkét lábát lóbálni kezdi, ölében tartva a könyvet, ha a fiú fel akarna ülni, így már neki is jut hely a párkányon. *
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 21:04

*Az enyhén szégyenteljes eltaknyolás egy új fordulatot vesz, mikor felfedezi, hogy egy lány üldögél a párkányon, sőt, még ismerős is egy óráról, ami nem is oly régen volt. Így hát a szokásos "jól vagy" kérdésen túl, ami ilyenkor felmerül, egyéb beszélgetést is kezdeményez.*
-Örvendek. Szép név... utoljára egy régi könyvben találkoztam vele, valami Jókai írta. Two worlds of Tímár volt a címe. Ez egyik szereplő szintén Athalie volt. *mosolyodik el biztatóan. Elfogadja a kezet, de nem megrázza, hanem könnyed csókot lehel az ujjhegyekre, ahogy egy réges-régi illemtankönyv írta valamikor.*
~Jót tesz egy kis játék.~ *gondolja, hiszen komoly esélye van, hogy valami érdekes kerekedik ki ebből a gesztusból. Most majd kiderül. De szépen felül Athalie mellé a párkányra és úgy kezdenek a könyvről beszélni.*
-Be kell vallanom, a művet nem olvastam, de a történetet hallottam, amit olvasol. Egyszer el kéne... Illetve egy másik Wilde műnek részleteit olvastam, de az egy versemmel áll kapcsolatban. *fejti ki. Igen, ilyen téren vannak hiányosságai, de biztos pótolni fogja. Az élet hosszú, igaz jó könyv is temérdek van.*
-Bár furcsa, hogy Oscar-t olvasod, annyira manapság nem bevett olvasmány. *bár az is igaz, hogy mondjuk Byron meglepőbb lett volna.*

//Bocsáss meg, csak telefonom volt, sürgős//
Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 21:27

*Abbahagyta az olvasást és megszólalt, aminek az lett a következménye, hogy hamarosan beszélgetésbe is elegyedik a fiúval, bár hogy ez mennyire lesz hosszú, az majd még eldől. Egyelőre csak becsukja a könyvet, és bemutatkozik. Talán még jót is tett neki, hogy tegnap lefejelte azt az oszlopot a kviddicspályán, mert most nem okoz dilemmát egy kézfogás a bemutatkozás mellé, ám arra nem számít, hogy a fiú nem kezet ráz vele. Levegő után kap, kézcsókhoz aztán végképp nem volt szerencséje eddigi élete során, és úgy kapja el a kezét, visszaejtve az ölébe, mintha megégette volna. Pontosabban ez tévedés, ő nagyon is szereti a tüzet, talán az nem okozna ennyire hirtelen mozdulatot részéről, de mindegy is. Visszahúzza a kezét, és a könyvét szorongatja tovább.*
- Kösz. A könyvről nem hallottam, állítólag valami zsidó név és azt jelenti, hogy Isten dícsérete... fogalmam sincs miért kaptam, szóval akár ahhoz a könyvhöz is lehet köze. *válaszolja végül rövidebb hallgatás után, még mindig a könyvét bámulva. Az apja erről sose beszélt, az anyját meg nem volt alkalma megkérdezni. Ha már a fiú megkérdezte mit olvas, akkor inkább felmutatja a könyvet, a nevén töprengeni úgysem érdemes. *
- Aha... *bólogat a Dorian Gray arcképe a fiúnak még csak hírből ismerős, és közben tovább lógatja a lábát, majd hirtelen kapja fel a fejét, és hagyja abba a láblógatást is. Kérdő tekintettel fordul a fiú felé.*
- Versed? Komolyan verseket írsz? *kérdezi hirtelen, majd úgy dönt, hogy ez most túlságosan is lelkesre sikerült, így ismét a könyvet kezdi bámulni, ismét nekidöntve vállát a falnak. *
- Ühm, mindegy is... csak szeretem Poe verseit, meg úgy egyáltalán a verseket, de a rímekkel mindig bajban voltam, szóval csak... klassz lehet. *mondja végül, és szórakozottan húzza végig a kezét a könyv gerincén. Arra, hogy furcsa, hogy Wilde-ot olvas, megrántja a vállát. *
- Ajándékba kaptam, de amúgy sem rajongok a népszerű könyvekért. Van néhány régi, amit jóval érdemesebb olvasni, mint valami elcsépelt szerelmi történetet. *válaszolja újabb vállvonás kíséretében. *

//nem harapok Razz//
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 21:42

*Bár a nap kellemetlen élménye megvolt, azért öröm az ürömben, hogy újabb ismerőssel lesz Lucius gazdagabb. Be is mutatkoznak egymásnak s Lucius kezet csókol, amivel sikerül némi spontán reakciót kicsalni a másikból. Az enyhén félénk reagálásra a fiú még jobban elmosolyodik, belül szorgalmasan jegyezve, hogy mit lát és mire következtethet. De ennyivel nem elégszik meg, igyekszik szemkontaktust is tartani.*
-Hát az se mai darab, az biztos... bár régen nagy népszerűségnek örvendett. De egyébként nem is meglepő neved jelentése, hiszen, ha eltorzulva is, de ott van benne az a jel, ami erre utal. Mostanra csak egy L betű, de komoly jelentése van. Az olyan nevek, mint a Dániel, Sámuel, Gábriel mind-mind héber nevek s ezekben a nevekben az -el Istenre utal. *fejtegeti. A magántanárok jól kiokították pár aprósággal kapcsolatban is, mert az ilyesmi érdekelte a fiút, akinek az agya szivacsként szívja fel az elhangzott ismereteket. Majd Athalie mellé ül s tovább folyik a társalgás. Mikor felé fordulnak, igyekszik ismét szemkontaktust létre hozni, a mélybarna szempár nyugodtan merül a csodás zöldekbe.*
-Igen, ha érdekel, elmondhatom. *bólint, majd a lány lelkesedése alább, hagy, de késő, elárulta magát. A kifejtést is türelmesen meghallgatja, közben a lányt veszi szemügyre most kicsit részletesebben.*
-Poe nálam is alapvetés bizonyos tekintetben. De ezzel nem akarom azt mondani, hogy mímelem a stílusát, mert erről szó sincs, az én stílusom eltér az övétől, de akkor is fontos hatásom. *majd újabb apróságot tud meg a másikról, ami neki annál fontosabb.*
-Hát hallod nem mindennap találkozok olyanokkal, mint te. Kicsit egy rugóra jár az agyunk, eddig úgy vettem észre. De az biztos, hogy elég intelligens vagy. *mert találkozott a falak között már ellenpéldával is.*
Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 22:10

*Nem éppen tud mit kezdeni az emberekkel, és Lucius gesztusa nagyon meglepő számára, mert ilyesmire egyáltalán nem számított. Elhúzza a kezét és a könyvét szorongatva kerül szóba a neve, aminek a jelentését és az eredetét ismeri, de hogy miért is kaphatta ezt a nevet, arról nem tud semmit. Bólogatva hallgatja a nevéhez fűzött magyarázatot, ami részben új, sosem nézett annak utána, hogy melyik betű utalhat arra, hogy a nevében valahol el van rejtve bármi Istenre utaló, csak tudomásul vette a jelentését. *
- Aha, érdekes. Sose néztem ennek utána. *jegyzi meg végül, miközben elraktározza az információkat, majd felpillant, amikor a versekről esik szó, sőt rá is kérdez kissé meglepődve és lelkesen. Tényleg szereti a verseket, még ha nem is hangoztatja. A lelkesedését azonban hamar ítéli túlzottnak, de már tényleg késő, így inkább csak ismét maga elé bámul, de hallgatja a választ, és Poe-ra bólogat. *
- Szerintem nagyon nagyon jó... Zord Holló vagy, ős nemes te, éji part küld, vad határ, Mondd, mily néven tisztel ott lenn a plútói, mély, vad ár?" S szólt a Holló: "Sohamár!" *mondja csak úgy, ezt nagyon is szereti, nem azért, mert talán az egyik legismertebb verse Poe-nak, hanem csak úgy, a hnagulatáért. *
- Kösz. *motyogja arra, hogy intelligensnek tartja a fiú, és felé fordul ismételten egy rövid időre. *
- A kortárs irodalom elég kiábrándító tud lenni, nem hiszem el, hogy egyesek annyira el akarják adni a semmitmondó sztorijaikat, amennyire így van. *rázza meg a fejét, bizony neki Poe, meg Wilde, meg a régi klasszikusok sokkal többet érnek. *
- Hm, van amúgy nagy kedvenced esetleg? *kérdezi a kisebb kirohanás után, bár tény, hogy nem érti, mitől az népszerű, ami. *

//fagy//
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 22:55

//Olvadás//

*A bemutatkozást követően hamar társalgás veszi kezdetét, az ilyenkor szokásos protokoll semmiségek egyike kerül éppen elő, bár elég sajátos formában, Lucius név fejtegető kiselőadása révén.*
-Ez csak véletlen, hogy pont így jött ki a lépés, más eredetű névnél lehet nem tudtam volna visszafejteni. *mosolyodik el megengedően. Tényleg véletlenszerűen jött ki a lépés, ez kicsit beszédes név volt, de sok nem az egyébként. Majd a versek kerülnek szóba és Lucius számára idéznek is, amit örömmel hallgat végig, majd megtapsolja picit.*
-Ügyes és szépen, kifejezően mondtad. Bár a novelláit is nagyon szeretem, azok is kifejezetten olvasmányosak. *teszi még hozzá, mert nem csak a verseket olvasta. De ezek szerint az ő versére nincs, igény, így nem hozakodik elő vele, nem erőszak a disznótor.*
-Azért születnek értékes, meg olvasható művek is, csak azokat esetleg kevésbé reklámozzák, de léteznek. Én elég sok jót olvastam, persze nem sok szerzőtől, csupán egy-egy, aki sorozatokat ír könyvekből, mert a történet egy kötetbe nem férne el. Mondjuk egy Francia História, ami két emberöltőt tárgyal, tizenkét kötetben fért csak el jól. *fejti ki ismét álláspontját. Mert ma is születik érték, csak a régi korokhoz hasonlóan a szemét és a tömegkultúra elfolytja azt és nem engedi levegőhöz jutni. Ez nem új probléma.*
-Nem tudnék így kiemelni kedvencet, mert sok jó írás van, de az utóbbi időkben Moliére komédiái szórakoztattak. És neked Wilde-on kívül? Mondjuk Byron? *kérdi őszinte kíváncsisággal. Valahogy hasonló a kettő neki kicsit.*

A hozzászólást Lucius Rufinus összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 17 2012, 23:34-kor.
Athalie Rapace
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 23:31

*Hallgatja a neve jelentéséről meg eredetéről szóló fejtegetést és igyekszik meg is jegyezni, ennyire alapos kutatást végtére is ő soha nem végzett e téren, viszont szeret új dolgokat megtudni, és ez konkrétan az. Bólogat is néha, majd eljutnak a versekig, amikor is szóba kerül Poe, ha már megemlíti, és még idéz is A hollóból, azt tényleg rengetegszer olvasta és lassan már teljes egészében fel tudja mondani emlékezetből is, viszont az imént valami másról volt még szó, és ezt nem felejtette el. *
- Az biztos, de bocs... az előbb még a te verseidről volt szó, és azért még érdekelne. Ott tartottunk, hogy Poe hatással van rád. Van még más is? *kérdezi felpillantva, ennyire hamar nem lép túl egy témán, főleg, hogy az előbbi kérdésére Lucius belekezdett a mesélésbe arról, hogy milyen stílusa is van, ha nem szól közbe, akkor talán már többet is tudna. A modern irodalomról a továbbiakban kifejti a véleményét, eléggé negatív hangvételben, mert szerinte a nagyrésze olvashatatlan ponyva, vagy még az sem. Kérdőn néz fel a fiú válaszára, majd megadóan megvonja a vállát.*
- Lehet, de akkor tényleg nagyon gyenge a reklámjuk, mert amit szinte mindenki ismer, az általában valami nagyon csöpögős szerelmi izé vagy lapos krimi... nem igazán ismerek egy jót sem. *sóhajt egyet, igaz, hogy a világ végén aztán tényleg csak arról hall, aminek nagyon jó a reklámja, talán ez sem a legjobb alap, de ha mondanak neki valami értelmeset, még hajlandó elismerni, hogy íródhatott jó kortárs szerzemény is. *
- De ha már franciák, egyszer Proustot olvasnék, azt mondja a nagynéném, hogy érdekes. *jegyzi meg, majd ha már eljutottak a kedvencekig, fordul egy kicsit, hogy ne csak a könyvét bámulja, bár a szemkontaktus sem feltétlen erőssége.*
- Byron jó. A Child Harold's Pilgrimage meg a Hebrew Melodies az, amit eddig olvastam, azok tetszettek. Wilde meg még nem kedvenc, de esélyes rá, és Poe, meg Lovecraft... Stehpen King... Tolkien... Azt hiszem, körülbelül ennyi, de még rengeteg könyvet nem olvastam, szóval bővíthető lista. *válaszolja, miközben gondolatban igyekszik összegezni, azért is áll meg a nevek között hosszabb- rövidebb pillanatok idejére. *
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   Hétf. Szept. 17 2012, 23:55

*A nevek kérdéséről váltanak, miután nincs mit különösebben hozzátenni. A következő téma már nem oly' szokványos, a költészetről ilyen idős emberek között nem az első megbeszélt témák közé tartozik, de ez most egy kivételes és szerencsés eset, így Lucius örömmel megy bele a dologba, élvezve a helyzetet.*
-Hát kérlek igyekszem sokoldalúan írni, több hatás is érvényesül írásaimban, köztük a múlt elemei, mert szeretek régi versformákat elővenni s újra megtölteni őket tartalommal, a régihez hasonlatosan, de a mai embernek picit érthetőbben, illetve belső hangomra hallgatva. De vannak modern hangvételű verseim is, melyeket az adott hangulat és belső ritmus formál. Mert szabad verset azért nem nagyon írok, az már túlzás lenne. De itt egy példa, az említett Wlide történet alapján. *és megköszörüli torkát, majd bele is kezd saját versébe. Sajnos nem tudja elég kifejezően mondani, sajátokkal ez nem könnyű.*
"Egy voltam a Föld rózsái közül Allah kertjében
Fehér, csak ilyen volt még a földkerekségen
Patyolat szirmaim itták a friss hajnali harmatot
Miket az ég könnyként hullajtott alkonyi fényben
Búcsúztatva örök lágykezü sötét szeretőjét az éjt,
Hosszú száramon szellőben magason ringott fejem
Így látott meg hajnalkor az ékes tollú bülbülmadár
S lobbant lángszívében örök rőt tűzlángú szerelem
S ez olyat szült keblében, melyet addig nem ismert
S ekkor művelt először: énekelt, lágyan meseszépen
Hogy érzése áradatát betetőzze, míg szállt éneke
Testemet saját magához nagy hévvel szorítva ölelte
Vérét töviseim kiontották s szirmaim vörösbe vonták
Hogy a rózsa örökkön vörös legyen s a bülbül énekeljen
S holtukból utódaikban viruljon majd örök szerelem." *majd elhallgat, amikor befejezte, de nem vár sokat, hogy ismét beszélni kezdjen, csak annyit, amennyi az éréshez elég a másiknak.*
-Kicsit nyál, de nincs mit tenni, az arab-perzsa muszlim világ költészetét ez jellemzi, bár ami azt illeti ételeiken is érződik ez. Sok fűszer, sok méz alkalmazása. Írásban pedig rengeteg jelző és még sorolhatnám. *kicsit az orientalista dolgokban is járatos, bár egyáltalán nem túlzottan, inkább az arab világ vonatkozásában.*
-Én történelmi regényeket forgatok inkább pont ezért. Ott vannak a Cornwell könyvek, Bernard Cornwell kiváló kortárs regényíró. Na meg egy olyan író is van, aki nem oly rég, pár éve halt meg, Douglas Adams. Az mondjuk igaz, hogy egy mágus nehezen forgatja könyveit, mert ismerni kell hozzá mugli dolgokat, de én sokat tanultam belőle. A Galaxis útikalauz stopposoknak öt részes regénysora fergeteges és cseppet sem szokványos, semmilyen tekintetben. Az a könyv kiszámíthatatlan, tényleg lehetetlen kilogikázni, hogy mi fog történni. *áradozik picit. Igen, ez az egyik gyengéje. A könyvek, meg a humor.*
-Az eltűnt idő nyomában... *biggyeszti le kicsit az ajkát. Olyan nem szeretem dolog ez.*-Lehet még nem vagyok hozzá elég érett, de nekem az már túl elvont és nem jön be. De Brecht se vesz le a lábamról és még sorolhatnám a huszadik század első felének azon íróit, akiket deviánsnak tartok... *igen, az időszakban elég sok beteg elme ténykedett, és a posztmodernség átka azóta is tart.*

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Curriculum- első emeleti folyosó   

Curriculum- első emeleti folyosó
Vissza az elejére 
17 / 19 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next
 Similar topics
-
» Folyosók
» Bárpult az első helyiségben
» Nolah & Ashley // Első típusú találkozás.
» Mosdók és fülledt folyosók környéke...
» Az első igazi randi - Flora & Leo