Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
Avignon                  I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
Avignon                  I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
Avignon                  I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
Avignon                  I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
Avignon                  I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 Avignon

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-21, 11:53 pm

*Néhány kilométerre a várostól, egy fura lény árnyéka töri meg a hold fényét, amint éppen leszállásra készül, a közeli Moreau birtokon. Ez a lány viszont nem más mint egy Hippogriff, és nincs egyedül, ugyanis a hátán egy sötét köpenybe burkolódzott alak foglal helyet, aki miután az állat földet ért le is pattan róla. ránézésre, sovány, magas termetű ember lehet, hosszú kissé göndörebb hajjal, világos szemekkel. A férfi elég messze volt, méghozzá Párizsban, de hogy miért az már az ő dolga. Csupán csak lágyan legyint egyet a "paripa" farán aminek hatására az állat meg is indul érezve hogy most jó ideig nem lesz rá szükség, és a közeli erdő homályába veszik.Meg kell jegyezni hogy az erdő egy része is a férfi tulajdonát képezi, ahogy a bár nem túl nagy de igencsak lakályos ház is, ami felé a férfi meg is indul. *
~Pósta ellenőrzés~*fut át az ágyán, miközben lassan kinyújtva a kezét lehúzza róla a fekete bőrkesztyűt, majd végig simítva a levélládán annak egy része felvillan majd magától kinyílik. Nem sok levél várja, egészen pontosan csak egy darab, amit precizen megforgatva a kezében szórakozottan zsebre is vág, nem annyira fontos hogy ma este ezzel foglalatoskodjon. Csupán csak lassan az erdő felé fordítja gyanakvóan a tekintetét, majd kezével két fordított F jelet rajzol , amit aztán át is húz a kezével, és a jelek aktiválódva kinyitják az ajtót, ő pedig ha minden igaz be is fog lépni rajta.*


Avignon                  Avignon
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 12:11 am

*Nem is olyan régen Lucius és Nath felmérték a terepet Azkaban környékén, így már tudják, mekkora védelemmel kell számolniuk. Bár nem tűnt a dolog túl vészesnek, a férfi mégis úgy gondolta, még várniuk kell. Trystant még valahogy mindenképpen be akarja szervezni a csapatba, mivel a további kutatásai sajnos nem jártak nagy sikerrel. Az a férfi viszont még megbízhatónak tűnt, csak mikor le akart rá csapni, hirtelen nyoma veszett. Azóta is időnként ellátogat a férfi birtokának környékére, hogy megnézze, visszatért-e már Trystan, de mindhiába. A többiek is egyre inkább támadni akarnak már, és ő maga sem akar tovább tétlenül ülni, így ma utoljára indul útra felkutatni Trystant, ha nem találja otthon, lesz ami lesz, holnap támadnak. Az avignoni erdőben a semmiből tűnik fel hirtelen egy westerncsizmás, kék farmeres, barna bőrdzsekis alak, Lucius személyesen. Mélyet sóhajt, ahogy körbepillant, hisz már rengetegszer járt itt az elmúlt időszakban, potyára. Minden bizonnyal most sem jár sikerrel, így holnap nehezebb lesz a dolguk. De egy próbát még megér a dolog, így sétálni kezd a sűrű fák között, míg el nem ér az erdő széléig, ahonnan már látja a Trystan birtokán álló házat, és még valamit... világít a lámpa.*
-Ezt nem hiszem el. Van ekkora mázlim? *lepődik meg Lucius, de a körülmények óvatosságra intik, így figyelmesen közelíti meg a házat. Mivel azonban semmi vészjóslót nem vesz észre, így az ajtóhoz sétál, majd kopogtat, s még csenget is. Most mindenképp el akarja érni a férfit, mielőtt újra elszalasztaná a lehetőséget.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 12:26 am

*Csupán csak kinyitja az ajtót, az ő "egyszerű" módján, majd be is sétáll a házba. Ahogy bemegy az előszobába ér , ami szinte azonnal a nappaliba nyúlik. Bejövetelére a terem végébe lévő kandalló mintha magától kapcsolna be és már ropog is melegen a fa , amit még elmenetele előtt pakolt bele.*
-Otthon édes otthon..*mondja ki fennhangon egy sóhajjal, és már készülne hogy töltsön magának egy teát, és levegye a köpenyét, meg a kabátját, de ekkor kopogtatást hall, az ajtóban. Kissé hirtelen néz hátra a hang irányába, szeme pedig résnyire szűkül. Csupán csak hallk léptekkel indul meg az ajtó felé, majd kezét a kilincsre téve kivágja maga előtt az ajtót, ami szerencsére befelé nyílik, de keze már suhanna be a köpenye alá, viszont ekkor veszi észre Luciust, és arcára ki is ül a csodálkozás jele, de nemsokára érezhetően pozitívvá változik az arcberendezése.*
-Quelle surprise beau soir lucius*mondja, miközben ki is lép az ajtón megfelejtkezve, hogy nem éppen érthető nyelven szólalt meg, kivéve ha Lucius nem konyít kicsit a francihához, na de ez más napra tartozik.*
-Még mindig csapni való a stílusod...*méri végig a férfit, miközben tekintete ismét kérdővé válik, úgy néz vissza régi ismerőse arcára.*
-Szerencséd van hogy itthon találtál, holnap ilyenkor már ismét Párizsba lennék... Gyere beljebb.*mondja elállva az útból, és ha a férfi bejön, be is csukja maga mögött az ajtót.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 12:41 am

*Amikor az erdőből kiérve Lucius megpillantja, hogy a Moreau ház ma nem üres, alig akar hinni a szemeinek. Mennyi ideje próbálja utolérni a férfit, de eddig nem járt sikerrel, s most, hogy egy utolsó próbálkozással áll elő, most végre sikerélménye van. Persze ez még nem lehet teljes, hisz egyelőre azt is ki kell deríteni, hogy tényleg Trystan jött-e haza, illetve még rá is kell vennie, hogy álljon az Ellenállás mellé. De haladjunk szépen sorjában, először ki kell deríteni, hogy nincs-e valami gyanús a környéken. Miután semmi ilyet nem vél felfedezni a férfi, az ajtóhoz sétál, majd kopogtat rajta, ami pár másodperc múlva hirtelen nyílik ki előtte. A hirtelenség őt is arra sarkallja, hogy pálcája után kapojon, de mikor felismeri Trystant, és a másik is őt, keze visszaereszkedik maga mellé. A szavakat hallva kicsit elmosolyodik.*
-Ennyire nem értek a francia nyelvhez. *jegyzi meg Lucius, a beszólásra pedig csak sóhajt egyet, s egy apró mosollyal csóválja meg a fejét.*
-Én is örülök, hogy újra látlak Trystan. *nem érti, miért szólják le sokan a stílusát, neki ez tetszik és kész. Mégsem flangálhat mindenki fekete köpenyben, mint Batman.*
-Remélem nem úgy lesz. *fűzi hozzá még a beinvitálás előtti szavakhoz, majd besétál a házba. Amint becsukódik az ajtó, csak leveszi magáról a kabátot, s alkarjára teríti, miközben lassan lépked az előtérben.*
-Szép a házad. Rég jártam már itt, nem is tudom már, hogy mikor. *jegyzi meg úgy mellékesen, s bár fontos az érkezésének oka, nem akarja rögtön ezzel letámadni a másikat.*
-Azt hittem, már sosem talállak itthon. Több hete, sőt, nem is tudom már mióta kereslek. Már azt hittem, vissza se térsz ide. *jegyzi meg amolyan célzásként, hogy bizony valami okból kifolyólag kereste fel ma Lucius, főleg egy ilyen késői órán.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 12:58 am

*Úgy tűnik, hogy amikor ajtót nyit, már támadna, és még csak nem is ő lenne az egyedüli, ugyanis Lucius is pálcáért nyúl. Viszont ahogy észre veszik egymást, nemsokára mindketten felhagynak ezen tervükkel, és meg is történik a köszöntés.*
-A lényeg hogy légy üdvözölve.*mondja most már mosolyogva, bár azért látszik arcán, hogy fáradt is, bizonyára kimerítette az út. A beszólása úgy tűnik eléri a férfit, és akárhogy is titkolja, azért szerinte sikerült kicsit csípkelődőnek lennie, vele szembe, bár ez nem rossz indulat, inkább csak régi ismeretség okán megengedi magának. Na de beljebb invitálja a házba, de még mielőtt bemenne, hallja ám azt a bizonyos mondatot, amire kíváncsian fordítja a fejét a férfi felé, miközben becsukja maga mögött az ajtót.*
-Hmm.. Miért van olyan érzésem Lucius, hogy nem csak azért jöttél hogy meglátogass?*kérdezi miközben lassan az asztalához lép, ahol egy üveg vörös bort egy mozdulattal bont fel, majd tölt két pohárba, és az egyiket a férfi felé nyújtja.*
-Egésség... saját termés. 92es évjárat azt hiszem.. És hogy mikor? Lássuk csak... talán azokba az időkbe amikor nálatok voltam külügyi dolgokba, az a fura ügy miatt, amikor a tag, rituálisan ölt meg 14nél fiatalabb kislányokat. Csúnya egy ügy volt.*emlékezik vissza, de hát nem olyan jó már az ő memóriája se.*
-Amúgy szépnek szép. Kár hogy mostanában alig vagyok itthon.*mondja, miközben a belső zsebébe nyúl, és nemsokára el is kezdi kipakolni a cuccokat az asztalra. Van köztük 4 darab rúnatőr, három különös tenyérméretű kristály két csomag súlynehezéknek is elmenő golyóbis, valamint egy fura fémkesztyű is aminek mintha rá lenne erősítve a végére egy dupla pálca... Elég sok minden, de hát a férfi nagy felfedező, és rúnákkal egész szépen ki tudja spécizni az öltözetét, elvégre varázstárgy szakértő is.*
-Egy ideig nem is akartam. Miután hazatértem párizsba, a minisztériumi aurorszolgálatot szélnek eresztették, és bezáratták a varázstárgyak osztályát is, így az én osztagomat is deaktiválták. Most már legalább tudjuk miért. Azóta barátom a Francia forradalomnak élek.*mondja miközben kissé ki is húzza magát, így talán érthető, miért is van ilyen keveset itthon.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 1:18 am

*Eleinte Trystan franciául köszönti Luciust, de ő abból nem sokat ért, mert bár tud valamennyit ezen a nyelven, azért nem túl sok mindent. Szerencsére a férfi inkább áttér a közérthetőbb nyelvre, így Lucius egy kis mosollyal biccent.*
-Köszönöm. Így már mindjárt érthetőbb. *egy kis régi ismerősi ugratás még belefér, mielőtt mindketten besétálnának a házba, Trystan megjegyzésére pedig Lucius csak hátrapillant, majd egy félmosollyal felel.*
-Mindig is vágott az eszed, talán ezért. *jegyzi meg, majd beljebb sétál, s körbepillant. Emlékszik még valamennyire a helyre, bár azóta azért változott itt egysmás. A megjegyzésre viszont előbb csak egy pohár bort kap, amit át is vesz, majd kicsit megemeli Trystan felé.*
-Köszönöm. *mondja, majd csak hallgatja, ahogy a férfi visszaemlékezik, s pont belekortyol a borba, mikor elfintorodva rázza meg a fejét, de nem az italtól, inkább az emléktől.*
-Ne is mond. Az egy elmebeteg vadállat volt. *fűzi hozzá, majd a ház dícséretére is reagál a férfi. A kevés itthonlétre viszont Lucius picit felnevet.*
-Tényleg? Észre se vettem. *jegyzi meg kissé irónikusan, majd csak a pakolászó férfire pillant.*
-Nem mondom. Te mindig így fel vagy szerelkezve? *kérdi, majd csak hallgatja tovább a férfit, de a végén összeráncolja szemöldökét.*
-Forradalom? Már az időutazáshoz is értesz? Én is jártam mostanság Párizsban, de én nem láttam forradalmat. *nem nagyon érti a dolgot, de inkább rá is tér jöttének okára.*
-De amiért most itt vagyok, annak köze van a Minisztériumhoz és annak, miért veszítetted el az állásod. Még így is jól jártál barátom, akár Azkaban mélyén is csücsülhetnél... *remélhetőleg már felkeltette annyira a másik érdeklődését, hogy rátérjenek a fontos dolgokra, hisz tényleg régen találkoztak, s lenne miről beszélni, de most mégis ez a legfontosabb.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 1:33 am

*Csak elmosolyodik a szavakra, majd nemsokára mind a ketten bemennek a házba, az ajtó pedig bezárul mögöttük, nem kell hogy óvatlan tekintetek lássák őket. Ezután megjegyez valamit, amit úgy tűnik Lucius se hagy szó nélkül*
-Mondjuk úgy hogy szeretek elgondolkozni a problémákon, na meg a játékszereim se hagytak még cserben.*mondja egy félmosollyal, hiszen bár tud bánni a pálcával nem hiába volt a mágikus tárgyak osztályán ügynök. A borra csak bólint, majd egy kis vissza emlékezés következik*
-Az. De végülis befellegzett neki, nem tudom hogy még mindig az Azkaban mélyén csücsül e vagy már megkapta a Dementor csókot?*gondolkozik, hiszen az ügy végét nem várta ki, hiszen volt még dolga máshol is, na meg csak az ügy felgönyölítésében segédkezett. A következőre már csak elmosolyodik.*
-Hát gondolom elég sokszor jöhettél ide potyára. Sajnos mostanában örülök ha egy egy éjszakára haza tudok jönni. *mondja, miközben elkezdi kipakolni a cuccait, majd Lucius szavaira meglepetten néz fel a férfira végül oldalra dönti a fejét.*
-Óh nem árt az óvatosság, na meg nem tudom mire lehet szükségem útközbe, tehát jobb mindenből egy kicsit. Pár Leviniai Rúnaytőr, csak vágd bele egy emberbe, rögtön megered a nyelve, egy csomag kémszem golyó, két kristálycsapda, kizárólag démoni deaktiválás esetére és a kedvencem.*mutatja be végül a kesztyűt, amit fel is húz, s a fém mintha automatán megszorulna a kezén amolyan vasöklöt mintázva, meg is szilárdul, majd kivágódik alóla a két pálca.*
-Őt én magam fejlesztettem ki, ritka gyors mozgékony, és megjegyzi a gazdája varázslatait, olyan mintha ő irányítaná a kezed, így sokkalta gyorsabban tudsz varázsolni. Kíváncsi vagyok hogy egy ilyen kis játék szerrel melyik párbaj hős lenne méltó ellenfél.*vág egy ravasz vigyort, végül csak komolyabban néz a férfire, hiszen komoly dologról is van szó.*
-Nem nem éppen. És gondolom nem véletlenül nem láttad. titkos szövetkezés. A forradalom a minisztériumot akarja elfoglalni. Mármint a franciát... azért is vagyok párizsban jelenleg. DE ezek a marcona katonák sokan vannak... Amúgy nem tudom mi folyik itt Lucius csak annyit hogy valami idegen hatalom léphetett közbe, felszámolta a minsiztériumot, és új embereket ültetetett a helyünkre... Amúgy meg az Azkabanba biztos nem. Az angolföld. Na meg úgy ismersz mint aki hagyom magam? De most már kivele miről van szó? Kezdesz nagyon kíváncsivá tenni*emeli a szájához a poharat remélve, hogy Lucius kinyögi végre miről van szó.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 2:01 am

*A két férfi egy kis röpke szóváltás után végül a házban folytatja a beszélgetést, méghozzá egy régi üggyel kapcsolatban. A kérdésre Lucius csak bólint egyet, majd megjegyzni.*
-Megkapta, ami járt neki. *ebből Trystan is tudhatja, hogy a második feltételezése a helyes. Arra már nem is válaszol, hányszor utazott ide hiába, úgysem lényeges, az a fontos, hogy ma végre sikerrel járt, s remélhetőleg Trystannal együtt térhet vissza Cracoba. Ezután a francia férfi elkezdi kipakolni a holmijait, amit Lucius meglepetten néz végig, hisz elég sok minden kerül elő. Trystan persze rögtön büszkén be is mutatja kis arzenálját. Mindegyik érdekesnek és hasznosnak tűnik, de az a kesztyű tényleg nagyon praktikus, Charles ellen pedig kifejezetten jól jönne.*
-Nem mondom, ügyes kis találmány. Ráadásul a hasznunkra is válna. *jegyzi meg, bár azt még nem mondta el, mire fel a többesszám, de hamarosan úgyis beavatja a barátját a dolgokba. Viszont a forradalmat nem érti, ő semmi ilyesmivel nem találkozott párizsi útjai során, így rá is kérdez a dologra. Ahogy viszont Trystan megadja a magyarázatot, Lucius arcán egy apró kis mosoly jelenik meg, majd a kérdésekre közelebb lép, s barátilag rámarkol a másik vállára.*
-Barátom. Nem is tudod, mennyire hasonló célokért harcolunk. *mondja komolyan a férfi szemeibe pillantva, majd belekortyol az italába, aztán a nappali felé pillant.*
-Szerintem üljünk le, aztán elmesélek mindent. *jegyzi meg, s ha ez megtörténik, akkor bele is kezd a mesélésbe.*
-Azt mondtad, valami idegen hatalom átvette a Minisztérium fölött a hatalmat? *kérdi, bár majdnem kijelentésnek hatnak szavai.*
-Én tudom, ki az az idegen hatalom. A neve Charles Hellrain. Egy több száz éves mágus, aki eredetileg már régen meghalt, de lepaktált a démonvilággal és halhatatlan erőre szert téve kitűzte célul a világuralmat. *foglalja össze kicsit a lényeget, de azért többet is mond.*
-Nem csak a francia Minisztériummal vannak zűrök. Az Angol Mágiaügyi Minisztérium is az ő kezében van, ahogyan az összes többi is. Azokat az aurorokat, akik nem voltak hajlandók behódolni neki, megölte vagy bezáratta a börtönökbe. Ezért lepett meg, hogy titeket csak felszámoltak... úgy tűnik, itt lassabban ment végbe a dolog, mint odahaza. *jegyzi még meg, majd ismét Trystan szemeibe pillant.*
-Azért jöttem, hogy a segítségedet kérjem. Én is Ellenállást szervezek, de nem a Minisztérium ellen, hanem egyenesen Charles ellen. Állj mellénk, és segíts a harcban. Onnantól a Minisztériumok visszaszerzése már gyerekjáték lesz. *hangja komoly, látszik, hogy tényleg fontos neki ez az ügy, s talán már a másiknak is egyre jobban összeáll a kép, miért kereste annyit Lucius.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 2:30 am

*A szavakra csak bólint, bizonyára így történt, megkapta ami járt neki, de már sejti, hoyg ennél keményebb dolgok miatt kereste fel a férfi.*
-Hasznunkra?*kérdezi mikor végig mutatta a találmányait, megakadva a kesztyűnél, majd végülis azért bólint.*
-Szó ami szó van belőle pár raktáron, tudod készítettem párat, ha esetleg megsérülne egy de mit értesz azon hogy a hasznunkra?*most már egyre kíváncsibb, ezután pedig mesélni kezd. Végül amikor Lucius megszólal, tagadhatatlanul meg is lepődik a férfi.*
-Áh.. szóval azt mondod te is valami ilyesmi miatt vagy itt? Akkor számíthatok egy újabb közös ügyre?*kérdezi , miközben engedelmeskedve le is ül, jelezve hogy mesélhet, most már tényleg kíváncsi a dologra, hiszen egyre furább dolgok mennek végbe, de érzi hogy Lucius sokkalta többet tud annál, amit eddig mondott. Csupán csak nyugodtan hallgatja végig, de meglepetését nem tudja színlelni, végül bólint*
-Szóval azt akarod mondani , hogy ez a Charles? Valami félig démon erővel megáldott személy, aki már régen meghalt de újjá éledt, és most arra pályázik hogy elhozza az apokalipszist? Mert eddig kb úgy hangzik.. És azt hiszem a neve nem ismeretlen. Valahol olvastam róla...*nem tudja, hogy hol, így aztán meg is rázza a fejét, miközben finoman kortyolni kezd a borból, viszont amikor Lucius rátér arra, hogy mit szeretne, szemei kidüllednek, és bizony a bort azon nyomban köpi ki a száján, természetesen nem Luciusra hanem valahova félre maga mellé. Érezhető rajta hogy tombol benne az adrenalin*
-Oh, mon Dieu Lucius, hát te tényleg meg vagy húzatva? Vagy korán akarsz meghallni? Egyenesen belesétálni egy démoni erővel megáldott fickó barlangjába? *kérdezi kicsit hangosabban, majd arcizmai hirtelen megmerevednek, és homlokát is össze ráncolva dönti oldalra a fejét.*
-Végülis ... miért ne, mikor mondtam én neked nemet? *mondja és ezzel felhúzza a maradék italát is, majd kiegyenesedve feláll.*
-De ide nagyobb fegyverek kellenek akkor Gyere velem.*mondja kissé katonásan majd előre is lép, és a fal melletti kandalónál meghúzva egy kart, a padlóba mintha egy eddig nem látott beépített lépcső alakja kezdene kőrvonalazódni. Amint megjelenik a lejárat , a férfi csak jelez felé hogy kövesse.*
-Közbe mesélhetnél, erről a bizonyos Felkelésről... eddig hányan is vagyunk pontosan? CSak hogy biztosra tudjam hogy meghalok, vagy kételkedjek e benne...*mondja kissé fejet rázva.*~angolok... nincs ki a négy kerekük~
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 2:55 am

-Ahogy mondod, hasznunkra. Az Ellenállás hasznára. *jegyzi meg egyelőre röviden, majd elárulja Trystannak, hogy bizony hasonló célokért küzdenek, s így talán könnyebb lesz rávenni az együttműködésre is.*
-Azt hiszem igen, de ez rajtad is múlik. *mondja, majd felveti, hogy inkább ülve kéne megbeszélni a részleteket, s így is tesznek. Helyet foglalva Lucius rögtön bele is kezd a mesélésbe, igyekezve minél jobban beavatni Trystant a részletekbe. Megbízik a férfiban, régóta ismeri, ráadásul mint kiderült, egy célért küzdenek, még ha nem is teljesen pontosan. Trystan visszakérdezésére bólint a férfi.*
-Ahogy mondod. Bár nem az apokalipszis a cél, csak a totális egyeduralom, bár... az majdnem ugyanaz. *mondja egy sóhaj mellett, majd hozzáfűzi.*
-Talán egy iskola kapcsán olvashattál róla. Régen a Mysterio Feketemágus képzőben volt magiszter, még az iskola elsüllyedése előtt. Egészen pontosan neki köszönhető, hogy akkor az óceán alá került a suli. *ad egy kis támpontot, honnan is lehet ismerős a név, majd nem kertel tovább, rátér a lényegre, és Trystan segítségét kéri Charles legyőzésében. A reakció nem lepi meg, igazából nagyonis érthető, bár ha mesél még Lucius, talán bíztatóbban fog hangzani a helyzet.*
-Már harcoltam Charlessal, azóta a fejemre pályázik, szóval édesmindegy, hogy hogy döntenék. Egy életen át nem lehet bújkálni, mert az már nem élet. De nem is kell. *mosolyodik el kicsit Lucius, majd hozzáfűzi.*
-Nem csak én akarom eltüntetni a színről Charlest. Megölni ugyan még nem sikerült, de már nem is örökéletű. Az egyik diák sebezhetővé tette. Még mindig piszkosul erős, de összefogva már el tudjuk intézni. *a ravasz mosoly továbbra is megmarad arcán, míg várja a választ, majd a beleegyezénél ismét Trystan vállára csap.*
-Ez a beszéd. Nem csalódtam benned barátom. *ő is felhörpinti a maradék bort, majd a szavakra most ő ráncolja össze a szemöldökét.*
-Nagyobb fegyverek? Kíváncsivá tettél. *áll fel Lucius is, majd a kandalló mellé sétálnak, ahol hamarosan egy rejteklépcső tűnik elő.*
-Cseles. *jegyzi meg egy félmosollyal Lucius, majd megindulnak lefelé a lépcsőkön, Lucius pedig mesélni kezd, ahogy kérik.*
-Ellenállás. *javítja ki, majd a számadatokra kicsit felsóhajt. Na igen, érthető, hogy mindenki ezt kérdezi elsőre, de a számok nem hangzanak olyan jól... egyelőre.*
-Veled együtt hatan. De ez nem lényeges, holnapra rengetegen leszünk. *fűzi hozzá, majd el is meséli miért.*
-Körbeszaglásztunk kicsit Azkaban környékén. Charles nem számít rá, hogy bárki önként be akarna jutni a börtönbe, de mi pontosan ezt fogjuk tenni. Betörünk Azkabanba és kiszabadítjuk az aurorokat, aztán irány egyenesen Charles. Nem hagyunk időt neki felkészülni, rögtön támadunk. *sok új információt megtudhatott most a férfi, többek között azt is, hogy holnap már az életét fogja kockáztatni a nagy összecsapásban.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 3:34 am

-Ó akkor teszek párat el sutyiba hogy legyen nektek is.*mondja titokzatos nézéssel a férfira nézve, elvégre ami kell az kell. A következőre csak elismerően bólint.*
-Túl sok mindent fektetsz a vállamra Lucius, a végén még azt fogom hinni, hogy szerény személyem létfontosságú.*vigyorodik el egy kicsit, persze csak humorizál, hiszen Trystan még a legrosszabb esetekbe is megőrzi a humorérzékét. A következőre csak elismerően néz*
-Akkor igen csak nagy lehet az egója a fickónak.*mondja, majd nemsokára meg is említi a nevet, és a férfinak ez valahonnan ismerős, amit meg is jegyez.*
-Áh.. így már értem. A Mysterio neve itt sem ismeretlen. A Múlt évszázadba pár relikvia került a francia minisztérium tulajdonába, pár tárgy, amit még az elsűllyedt roncsokból hoztak fel. Igazán érdekes darabok. Szóval azt mondod ő volt az oka?*kérdezi elkerekedett szemekkel, majd hallgatja tovább Luciust. Persze a rakció hihető hogy ilyen lett, a bor pedig a padlón köt ki. A válaszra viszont csak lassan elhúzza a száját*
-Ej... öreg fiú , ha téged kiütött, akkor tényleg eléggé tápos lehet.... de ha te azt mondod, hogy el tudjuk, akkor hiszek neked.*mondja végül, beadva a derekát, végül pedig bejelenti, hogy szüksége lesz pár fegyverre.*
-Nagyobbak, hatásosabbak, olyasmi amire neked és talán másoknak is szükségetek lesz...*mondja, majd le menve a lépcsőn csak felnevet.*
-Kell.. ha véletlen felhozok egy nőt, nem kéne tudnia, hogy egy fegyverraktáron csücsül. Na de búj bejjebb..*mondja, és ezzel fel is oltja a villanyt, és a páros egy terembe érkezik, ahol különböző állványokon sorakoznak fel különböző fegyverek. A férfi az asztalhoz siet, persze közbe hallgatja a szavakat.*
-Áh értem... szóval azt mondod, hogy mi ketten és még négy gyászhuszár megrohamozzuk , anglia egyik legjobban őrzött fegyenc börtönét, és még azt is el akarod velem hitetni hogy kiszabadítunk egy sereget. akkor erre szükséged lesz..*mutat fel a tenyerébe egy apró sárgán izzó gömböt.*
-Én csak Durranós meggynek hívom de valójában elég sokmindenre képes.. nézz csak oda..*mutat egy közeli falhoz, ami bizony ilyen teszt célra van kitervezve majd neki vágva, szinte azon nyomban darabokra szaggatja a falat, a maradék része pedig mintha szét olvadna.*
-Tuti hatás... Ezen kívül van néhány köpenyem ami megtöri a fényt, valamint néhány vértem amibe beépítettem pár kristályt, pár átkot képes felfogni, ezt nevezhetjük a mágusok golyóálló mellényének. Valamint...*lép oda az egyik állványhoz, egy óriási pörölyt levéve, de fél kézzel majd egy kis sunggal át is dobja Luciusnak.*
-Ezt..*mondja, és ha a férfi megfogja, bizony érezheti hogy pihe könnyű hatalmas méreteihez képest.*
-Ha egyszer lendíted egy kis szellőt gerjeszt, ha kétszer akár kisebb sorfalakat dönthetsz fel vele... háromszor még nem volt rá szükségem.. Kell? *kérdezi végül a fallnak támasztva, majd egy cigit elővéve rá is gyújt.*
-Azt hiszem mindenből pakolok be egy kicsit, aztán meglátod mennyire kellenek majd a cuccok jó? Abból csak az az egy van*mondja miközben várja a férfi válaszát, ami után már indulhatnak is.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 4:04 am

-Az jó lesz. *vigyorodik el kicsit a férfi, majd a szavakat hallva bólint egyet.*
-Igaz, ami igaz, tényleg szükség van rád. Nem vagyunk sokan, nehéz megbízható embereket találni. *feleli, majd mesél kicsit Charlesról és a Mysterioról is, viszont valami felkelti az érdeklődését.*
-Pár tárgy? Egészen pontosan mik? *érdeklődik kicsit, mivel ő nem tudott a francia Minisztérium ezen ügyködéséről, a kérdésre viszont csak rábólint. Azt is elárulja, hogy harcolt már Charlessal, de elbukott.*
-Nem csak engem. Az egyik magisztert megölte, aki a démonológiához ért. Én az árnymágus magiszterrel együtt küzdöttem meg vele, de meg se kottyant neki. Sőt, valahogyan képes volt megsokszorozni magát. Képzelheted, mikor egymagában is legyőzhetetlen volt, akkor lett belőle harminc... *csóválja meg a fejét, majd hozzáfűzi ismét.*
-De ez már a múlté. Legalábbis a halhatatlanság. De az ereje akkor is megmaradt. De legyőzzük. Együtt sikerhet, ha elegen vagyunk. *bólint ismét, majd mivel Trystan beleegyezik a dologba, hatásosabb fegyverekről kezdenek beszélni. Meg is indulnak a kandallóhoz, ahol egy kar segítségével egy lépcsősor bukkan elő, egy rejtett pincébe vezetve.*
-Véletlen, mi? *vigyorodik el kicsit Lucius, majd beljebb sétál, de közben még elárulja, hányan is vannak.*
-A mi munkásságunk alatt még valóban az volt. De Charles túlságosan is elbízta magát és nem védeti eléggé a börtön. Nem számít erre a húzásra. *feleli Lucius, majd beérve a terembe egy egész fegyverarzenál tárul a szeme elé így el is füttyenti magát.*
-Ejjha. Nem csodálom, hogy ezeket nem odafent tárolod. *jegyzi meg, majd odapillant a bemutatni kívánt kis játékszer felé. Rá is pillant a férfi kezében lévő izzó gömbre, majd cinikus arckifejezéssel Trystanra pillant.*
-Durranós meggy? És még az én stílusom a csapnivaló... *csóválja meg a fejét, de mikor Trystan a falhoz vágja a gömböt, s az darabokra robbant mindent, Lucius hátrakapja kicsit a fejét.*
-Tényleg hatásos... *bólogat elismerően, majd ismét a férfire pillant.*
-De a nevén még dolgozz. *egy kis mosoly, majd csak hallgatja tovább a felsorolást. miközben bólogat is időnként. Amikor viszont Trystan fél kézzel lekap egy hatalmas pörölyt és azt felé hajítja Lucius hirtelen kap utána, arra számítva, hogy mindjárt letöri a kezét, de semmi, mintha csak egy tollat tartana a kezében.*
-Mi a ... *pillant a fegyverre, majd Trystanra.*
-Ez habszivacs? Azzal nem megyünk sokra. Bár ijesztegetni jó. *mondja, majd hamarosan meghallja a fegyver erejét is.*
-Nem rossz. Bár nekem nem lesz rá szükségem. Tudod, sok mindent tanultam, mióta nem találkoztunk. Többek között teljes mértékben uralom mind a négy elemet. *nem dicsekvésből mondja, de pöröly ide vagy oda, ő nagyobb hatást is el tud érni puszta kézzel, bár valamelyik másik ellenállónak még jól jöhet.*
-Rendben, minél több cuccunk van, annál jobb. Ráadásul a csodamütyűrjeiddel megintcsak előnyben leszünk, ezekkel nem számol alapban az ember. *bólint Lucius, majd visszadobja a pörölyt, aztán egy másik fura, tüskés valamit lebegtet maga elé.*
-Ez meg mi a fene? Robbanó sündisznó? *kérdi kissé vigyorogva, s kíváncsian várja egy újabb mütyűr bemutatóját, na meg persze azt is, hogy Trystan elkezdjen összepakolni, amiben ő is segít, ha tud.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 4:48 am

-HÁt minden esetre megtisztelő Lucius barátom hogy engem annak találsz.*mondja egy félmosollyal, hiszen Luciussal azért volt pár ügye már ismeri a vén "farkast" . A kérdésre csak kicsit elhúzza a száját*
-Nem volt időm megvizsgálni őket, de régi, talán ősmágiához tartozó tárgyak. A fura csak az hogy ősmágiát legalábbis azt a fajtát ,használni talán a harmadik, negyedik századba használtak. A Mysterio viszont nem lehet olyan régi.*néz a férfire komoly tekintettel, de nem ragad le a témánál. A következőre viszont csak nyel egyet*
-Hát nem mondom az szép teljesítmény... remélem tényleg komolyan gondoltad hogy most már legyőzhető.*mondja, miközben le is érnek a pincébe, bár előtte még Lucius mesél, amire most már csak a férfi is bólogat és válogatni kezdenek a fegyverek között.*
-Amúgy ez nem fura. A nagy hatalmak elbízzák magukat. Jókor kell lépni, azt hiszem te jó vezére leszel ennek. Amúgy meg... nem is vinnék fel ezekből a cuccokból semmit. A végén a saját kormányom csukna le, tudod ez olyan mellék hobbi, varázstárgyak készítése ilyesmi..*mondja kissé ártatlanabb arcot vágva, de hát valaki dominózik valaki ezt csinálja. Ezután elkezdi bemutatni őket*
-Hagyd már... te meg az angol barátaid, azt se tudják mi a különbség ízlés és ízlelés között. Különben is nem én hordok bőrkabátot Westerncsizmával..*mondja kissé lemondóan csóválva a fejét, ami után demonstrálja is a bombát.*
-Hát tuti hogy hatásos... elvégre saját tervezés. Ezzel akár egy kaput is szétszedhetsz. És kicsi is. *mondja majd foyltatja tovább kicsit el is vigyorodva a dolgokon.*
-Ó nem. Könnyített acél tehát egy sima kalapácsnak megfelelő fájdalmat tud okozni ha pofonvernek vele. De ha nem hát nem*mondja, majd a következőkre csak meglendíti a pálcáját és elmosolyodik*
-akkor hát ezeket magunkkal visszük.*mondja, és nemsokára egy tértágított zsákba bizony ezek a cuccok be is lesznek pakolva, maguktól. Lucius viszont megkaparint valamit, ami szinte ahogy megszólal, mintha kioldódna.*
-Azt... azzal óvatosan le a földre......*kiálltja, de már késő így csak annyit tehet, hogy ellöki a barátját, hiszen a tüskék jobbra is balra is kivágódnak egyenesen bele a falnak. Eltellik néhány pillanat, és egy kattanács jelzéséve, mintha a falak megroggyannának, és valami fura zöldes anyag kezdené marni őket. De ez semmi, mert apró de egyre sűrűsödő füst kezd el terjengeni és Trystan nem rest, egy fura maszkot kapni a szája elé, majd lucius arcára is nyom egyet. Szerencsére a polcokon ez is volt. Ha minden igaz ezután csak jelez a kezével hogy menjenek kifelé, a zsák pedig repülve követi őket, mígnem megérkeznek a ház elé, ahol a férfi leveszi a maszkot, rosszállóan nézve a másik férfira. A ház ajtaja automatán csukódik be szinte leszigetelve magát*
-Ilyenek vagytok ti angolok, mindenbe bele ütitek az orrotokat. Az előbb szabadítottál el egy jó adag halálos gázt, elég ritka készítmény, kb úgy fél new Yorkal lenne képes végezni ennyi adag. Mák hogy a ház hermetikusan zár, ha hazajövök takaríthatok.... Na de menjünk, azt hiszem hogy több keresni valónk már nincs itt. A hippogriffem meg majd megvár.*mondja, és ha minden igaz várja, hogy Lucius felkészüljön és mutatva az utat elhopponáljanak.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2010-12-22, 5:11 am

-Hidd el, én örülök neki a legjobban. *biccent egy kis mosollyal, majd a Mysterioból felhozott tárgyakról kezdenek diskurálni.*
-Az ősmágia még stimmel, de az a kor... az iszonyatosan régen volt. *állapítja meg ő is, és ilyen múltkor nem igazán tud ő sem, de annyi biztos, hogy ha sikerül visszafoglalni az iskolát, akkor alaposabban utánajár a Mysterio múltjának. Közben Charles pokoli erejéről is mond pár szót Lucius, ami láthatóan cseppet sem tetszik Trystannak, s nem is olyan biztos a dolgában, mint Lucius.*
-Elsőkézből tudom. *bólint a válasz mellé, hisz Nath mondta neki, s ő is tette ismét halandóvá Charlest. A további beszélgetés folyamán jól esnek Luciusnak a bíztató, elismerő szavak, így egy félmosollyal felel.*
-Kösz, igyekszem megtenni, ami tőlem telik. *feleli, a sajátos hobbira viszont nem szól semmit, tényleg nem lenne biztonságos ezeket odafönt tárolni. Egy röpke bemutatóra is sor kerül, amit megelőz némi csipkelődés is.*
-Nem értem, mi bajod vele. Kényelmes és szerintem jól néz ki. Én legalább nem öltözök Zorronak. *vigyorodik el, majd már robban is a fal. A kis izzó gömb hatásosságát nem lehet vitatni, így csak elismerően bólogat Lucius, a pöröly viszont számára nem túl hasznos dolog, hisz szelet ő amúgy is tud csinálni, így meg csak plusz holmi lenne, de másnak jó lehet, így szól is Trystannak.*
-Tedd csak el, más még hasznosnak találhatja. *a francia férfi máris elkezd összecsomagolni, közben Lucius egy újabb mütyűrért nyúl, valami tüskés izéért. Hozzá se nyúl, csak maga elé lebegteti, de az üvöltésből és Trystan rávetődéséből ítélve ezt se kellett volna. Lucius az arcához szorítja a kapott maszkot, majd mindketten kisietnek az épületből. Ott csak szembefordul Trystannal, aki most elég rosszallóan tekint rá.*
-Bocs... *mondja röviden, mert már el is kezdi korholni a másik, mire ő is belelendül.*
-Ti franciák meg semmit se tudtok úgy összerakni, hogy az stabil legyen? Csak lebegett a cucc, meg se fogtam, erre majdnem népirtást rendeztem. Az ilyesmikre nem ártana ráírnod, hogy "Fejlesztés alatt" vagy valami. *vág vissza, hisz ő tényleg nem csinált semmi rosszat, mégis majdnem katasztrófa lett a vége. Csak sóhajt egyet, majd ismét megszólal.*
-Tényleg bocs. De akkor induljunk. Éjszakára a rejtekhelyre megyünk, Cracoba, holnap pedig irány Azkaban és Charles. *fűzi még hozzá, majd maguk mögött hagyva Franciaországot már el is hoppanálnak Olaszországba, az Elveszett városba, ahol Lucius egy szobát ad a férfinek, majd mindketten nyugovóra térnek. Holnap igen kemény napnak néznek elébe, ami az egész világ jövőjére nagy hatással lehet.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-03, 7:21 pm

//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*Ahogy egyre közeleg az év vége, majd pedig következik az új év, egyre sürgetőbbé válik néhány feladat, ami megoldásra vár. Az egyik ilyen fontos feladatot Luciusnak kell elintéznie, ehhez viszont el kell hagynia a Mysterio-t egy kis időre, hogy Franciaországba utazzon. Mivel azonban nem egy hosszú utazásra készül, így csomagokat nem készít, tervei szerint legkésőbb holnap már vissza is tér az iskolába. Most viszont ideje készülődnie, mivel nem akar túl későn megérkezni ismerőséhez.*
~Remélem otthon lesz, mert ha nem... Lehet, hogy kellett volna küldenem hozzá egy baglyot, de így nagyobb a meglepetés.~ *elmélkedik magában a férfi, miközben a tükör előtt áll, s épp fekete ingje gombjait gombolgatja. Alul amúgy egy szintén ilyen színű nadrágot visel, lábaira viszont a régi jó cowboycsizmája került. Amikor az utolsó gombok is megvannak, még egy pulóvert is magára vesz, az előzőekhez hasonló színben, majd az egyik szekrényhez lép, kitárja ajtaját, s alaposan végigméri tartalmát. Úgy jó egy percnyi nézelődés után végül kivesz egy üveg bort, elolvassa a címkéjét, majd egy apró mosollyal biccent.*
-Ez jó is lesz. *a szekrényajtót visszacsukja, majd a borral a kezében a kabátjáért nyúl, amit gyorsan magára is kap, majd belső zsebében elrejti az üveget. Az asztaláról azért még elveszi a pálcát, amit szintén zsebre rak, majd egy utolsó körbepillantás után már meg is indul a kijárat felé. Amint az ajtó becsukódott, Lucius vesz egy mély levegőt, majd a következő pillanatban már el is tűnik az északi főtorony folyosójáról, s pár pillanat múlva már Avignon-ban bukkan fel, Trystan Ivon Moreau, régi cimborája birtokán. Ahogy körbepillant, a környék továbbra is nyugodt és csendes, bár hasonlóan hideg, mint amikor két éve, nagyjából ugyanilyen időben erre járt. Most viszont van egy nyugtalanító körülmény is...*
-Nem ég a lámpa. Fenébe. *sóhajt egyet Lucius, de úgy van vele, ha már idáig eljött, egy próbát megér, hogy be is kopogjon. Talán a ház valamely másik részében van a férfi, azért nem égnek az innen látható lámpák, de talán tényleg rosszkor jött, és nincs itthon a másik. Mindenesetre ő azért odasétál az ajtóhoz, majd négy erőteljesebb kopogással ad hangot ittlétének, bízva a legjobbakban.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-03, 11:02 pm


//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*Az idő, mint általában, most is kellemes, s bár a decemberi hideg már kezdi éreztetni a hatását, főleg ilyenkor éjszaka, mikor a szél már-már fagyosan fújja át az ember fáradt végtagjait, még mindig nem nevezhető kimondottan zordnak az idő. Lucius talán még jó időpontot is választott, a hely meglátogatására, ugyanis így talán még láthatja milyen a birtok pompájának leáldozójában, ugyanis a ház kertjének gyümölcsöse és az épület mögött húzódó szőlőtőkék már-már láthatóan elhalni készülnek, hogy aztán majd a meleg beálltával új erőre kapjanak. No de ennyi talán éppen megteszi, annak, hogy mit is láthat a magiszter, ki egykori ismerősét jött meglátogatni. Megfigyelései jók, ugyanis a ház valóban egy szemernyi fényt nem bocsájt ki magából, igazándiból pont úgy néz ki, mint ahol nincsenek otthon. Amikor viszont kopogtatni kezd az ajtón, fura hangokra lehet figyelmes. Ha jól körülnéz az ajtón, egy szemformájú kukucskáló lyukát veheti észre, ami most bizony mozogni kezd az ajtón. Egyébként a szerkezet valóban úgy néz ki, mintha egy emberi szem lenne, csupán csak a benne lévő fémes színű lencséből lehet arra következtetni, hogy Tristan, valószínűleg nem emberi szemekkel figyelteti a házát. Azt azonban már a férfi is tudhatja, hogy most tetőtől talpig végig lesz mérve, ugyanis a szem jól megnézi ki érkezett. Ezután azonban az ajtó másik oldaláról, egy hang szólal meg, melyet már ismerhet Lucius, hiszen a hang gazdája nem más, mint Trystan.*
-Eh. arról a Cowboy csizmáról ahogy nézem már sose fogsz leszokni, pedig talán először dicsértem volna meg az öltözködésedet...* Mire Lucius azonban szóhoz jutna, már egy kattanással ki is nyílik a zár, s az ajtó mögött feltűnik a már jól ismert férfi alakja, ki szinte semmit sem változott mióta Lucius utoljára látta, maximum csak abban, hogy hosszú barna sörényében pár őszes hajszál is megjelent, pedig nem sokkal idősebb mint a férfi. A háta mögött azonban tényleg sötét van, elég fura lehet, hogy a férfi így él bent a házban, de hogy miért az éppen titok.*
-Ha nem egy hamvaiból feléledt sötét nagy erejű halhatatlan mágus legyőzéséhez toborzol sereget, akkor búj beljebb, még van egy kis dolgom aztán a rendelkezésedre állok, addig is megnézheted, min dolgozok, már csak a tesztelése van vissza. Frenetikus, le fog esni az állad, ha meglátod.*mondja egy fél mosollyal, s kézfogásra is nyújtja a kezét, s ha megtörtént a köszönés pálcát gyújtva be is vezeti a házba, át az előszobán egészen, míg a műhelyig (amire Lucius talán emlékezhet, hiszen járt már itt, nem egyszer). Lucius csak annyit láthat, hogy a levegőben fura kelta eredetű rúnák égnek sárgán, s kéken villózva, Trystan ekkor csak arra felé bök a pálcával, miután egy nagyobb villanás következik, s ezután a fény is visszatér a szobába. A műhely egyébként most is olyan, mint régen, tele van mindenféle kacattal, és egyéb használható, vagy éppen használhatatlan kütyüvel. Amit azonban a férfi láthat, egyáltalán nem illik a képbe. Ez a valami nem más, mint egy hosszúkás formájú bőrkabát, amiben az előbb villódzó rúnák már-már beleégtek, s szép díszítő elemei lettek a ruhadarabnak. *
-Tádáám.*tárja szét a kezét a férfi Luciussal szemben, arcán látszik, hogy valamivel nagyon elégedett, talán kissé érthetetlen is lehet Lucius számára, hogy miért.*
-Nos, miben lehetek szolgálatodra Mon Ami?*kérdezi enyhe kíváncsisággal az arcán, miközben hátát neki dönti a fallnak, s továbbra is Luciust figyeli, hiszen kíváncsi miért is látogatta meg Lucius.*

Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-08, 6:22 pm

//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*A papírmunkán kívül is akad még feladata az Exortus ház fejének, s az egyik ilyen elintéznivalót a mai napra ütemezte. Remélhetőleg jókor fogja felkeresni Trystant, hogy elbeszélgessen vele pár dologról, de ebben csak akkor lehet teljesen biztos, ha már a ház előtt áll, s a férfi ajtót nyit neki. Éppen ezért nem is habozik sokáig, miután mindent magához vett, amire szüksége van, már hoppanál is Avignonba, egyenesen a Moreau birtokra, ami sajnos kihaltabbnak tűnik, mint amit a férfi várt. Na de bízik benne, hogy a kivilágítatlan ház ellenére talán mégis odabent találja majd barátját, így hát oda is sétál az épülethez, amin rögtön kopogtatni kezd. Bár bentről nem szűrődik ki hang, valami furcsa zaj mégis megüti Lucius fülét, majd végül egy szemgolyóval is szembetalálja magát, ami alaposan végigméri.*
-Mi a... *hőköl hátra egy pillanatra, de megnyugodva veszi észre, hogy Trystan nem kezdett bele afféle kísérletekbe, hogy embereket és házakat keresztezzen, ez csupán egy újabb kütyüje lehet. Épp mikor eme gondolat miatt fellélegzik, ismerős hangot hall odabentről, a szavakat hallva visznot csak lepillant lábbelijére, majd elmosolyodva csóválja meg fejét, közben pedig már ki is nyílik az ajtó.*
-Van, amitől nem szívesen válik meg az ember. Ahogy te sem a különféle kütyüidtől. *feleli a másik szavaira, majd a beljebb invitálásra már csak felnevet.*
-Nem, most nem, szerencsére. *úgy tűnik Trystan épp valami újabb kis játékszerén ügyködik, amit -kapva az alkalmon- most rögtön be is akar mutatni Luciusnak. Ha már így váratlanul toppant be a férfi, akkor nem mondhat nemet minderre, így hát beljebb is sétál, miközben kezet is fognak, s elmosolyodva bólint a szavakra.*
-Abban biztos vagyok. *a köszönés után viszont Trystan pálcáján gyújt fényt, hogy tovább haladhassanak, mire Lucius kicsit be is szól cimborájának.*
-Na mi van, nem megy jól a varázskütyü biznisz? Csak nem kikötötték az áramot? *nevet fel kicsit, hisz nem szokta meg, hogy valaki pálcával világítva invitálja beljebb a házába, bár sejti, hogy valami más állhat a dolog mögött. Az úticél nem más, mint a már jól ismert műhely, ami szintén sötétbe burkolózna, ha nem villognának a levegőben a színes rúnák. Már épp kérdezné a másiktól, hogy mindez mire jó, mikor Trystan bök egyet a pálcával, s egy nagy villanást követően ismét világos lesz, így jól láthatóvá válik a hatalmas kupi is, bár ez sem újdonság ezen a helyen. A magiszter körbe is pillant, így szúr ki egy bőrkabátot, amin a rúnák vannak, s úgy tűnik, ez volt a nagy mutatvány, aminek barátja most nagyon örül.*
-Öhm, és mi is ez egész pontosan? Diszkó bőrkabát? Biztosan te leszel a táncparkett ördöge ezekkel a világító, holografikus rúnákkal. *piszkálódik kicsit ismét nevetve Lucius, de tényleg fogalma sincs, hogy mire jó ez az egész. Persze valóban jól mutatnak a rúnák a kabáton -már ha nem világítanak-, de hogy ez mi célt szolgál? Bizonyára a másik hamarosan elárulja. Amikor viszont rákérdez Lucius jöttére, a férfi egy félmosollyal nyúl belső zsebébe, előhúzva egy üveg márkás, régi bort, amit cimborája felé mutat.*
-Talán beszéljük meg egy ital mellett. Mit szólsz? *át is nyújtja a franciának az üveget, majd mivel jól ismeri a helyet, megindul a nappali felé, ahol talán már szintén világítanak a lámpák, s csak ott tér rá jötte okára.*
-Ugye emlékszel még az iskolára, amit két éve segítettél visszafoglalni? Mondd csak, hogy tetszett az a hely? *kezd el finoman érdeklődni, s remélhetőleg lassan kap egy pohárral abból az olasz borból, s a többit majd közben tárgyalják meg.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-09, 8:52 pm


//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*Luciusnak nem kell csalódnia, ugyanis bár a ház sötétbe burkolózik, Trystan azért itthon van, s pár perc után, be is engedi a férfit. A fura szem természetesen nem tesz semmit a magiszterrel csupán csak a minisztériumi egyik újabb biztonsági rendszerét láthatta működés közben.*
-Még szép hogy nem, de nekem hivatásom, hogy ehhez hasonló "kütyüket" használok, téged viszont még egyszer nem láttalak lovagolni.*vág vissza eszesen a francia egy ravasz mosollyal, természetesen csak húzza Lucius agyát, mint ahogy mindig, de ettől függetlenül kedveli a férfit. A házba nemsokára be is invitálja, majd egy kis szóváltás után indulnak meg a szokatlan sötétben a férfi műhelye felé. Szinte már számított valami hasonló csípős megjegyzésre a férfitól, de természetesen erre is meglesz a maga válasza, ami még csak nem is hazugság.*
-De képzeld, nagyon jól megy, és pénzügyi nehézségeim sincsenek, tudni illik, a minisztériumban elég jól megy a sorom, mellé pedig még egy két maszek munkát is bevállalok, mint a mostani. A sötétség pusztán azért van, drága jelmágiához nem értő barátom, mert olyan rúnákkal dolgozok, amik bár egyenként nem veszélyesek, de fúzióban használva az erős fény olyan hatással lehet rájuk, aminek következtében akkorát pukkahnatunk, hogy még Párizsban is láthatják a gombafelhőt, amit hátra hagyunk.*fintorodik el egy ici picit, de azért a boldog mosoly mégis csak ott munkálkodik szája szegletében. A villanás ezután következik, hiszen amin dolgozott készen áll, így a fény is visszatér a szobába, Trystan pedig be is mutatja a fura rúnákkal teleírt kabátot, amin dolgozott. Lucius válasza azonban ismételten csak arról nyilvánul meg, hogy nem érti mi ebbe a csodálatos. Ez természetesen érthető is, de egy feltalálónak, mint Trystan bizony mélységes megrökönyödés, így aztán legyint is egyet.*
-Áh. te meg az ötleteid. Ez kérlek szépen egy igencsak fontos holmi. A svéd sárkányrezervátum finanszírozza személyesen a kutatásaimat, hogy egy a dolgozóit megvédő dizájnos kialakítású védelmet hozzak létre.*mondja, és már le is veszi a helyéről, s bele is bújik a cuccba, amibe meg meg nyújtja a végtagjait, arcán pedig nem kis büszkeség sugárzik.*
-És én megtaláltam a megoldást, szimpla jelmágia, az egész, amit ruhán alkalmazunk. Cserébe képes akár a sárkány tűz hőjétől is megvédeni minket, úgy hogy felfogja a hőt. A gond csupán még az vele, hogy bár a hőt kint tartja, a ruha olyan magas hőfokra hevül, hogy nehéz lenne lehúzni anélkül, hogy valamelyik testrészünk el ne, olvadna, ami kívülről hozzáér, a lehűlési idő pedig úgy két-három hét. Elképzelheted mit káromkodtam amikor erre rájöttem, viszont a jó hír, hogy sikerült beépítenem egy olyan rúnát, aminek segítségével megszüntethetőek a gravitációs szabályok, tehát akár lebeghetsz is..*nevet fel, de végül csak bólint az ajánlatra, miközben meg is nézi magának az italt.*
-Hmm nem mondom, ez már jó ízlésre vall..*mondja megindulva a nappali felé, de a dugót már útközben kibontja s két poharat hozva, tölt is mindkettőjüknek, ezután végül helyet foglal, majd csevegő hangnemben kezd el beszélni, félre simítva barna üstökét, miután átnyújtotta a bort régi barátjának.*
-Nos nem is tudom Lucius, talán egy picit több hulla volt a kelleténél, illetve a berendezésként szolgáló antik démonok és agresszív feketemágusok, akik a fejemre pályáztak, határozottan azt sugallták, hogy a helynek rossz a Feng-suija. Mindamellett igencsak kellemesen éreztem magamat a kiránduláson, amire elrángattál, leszámítva három bordámat, illetve az átlyuggatott tüdőmet, amikor az az állat neki vágott a falon lévő dísz fáklyatartónak*iszik egy nagyobb kortyot a borból. Na, igen, ő nem úszta meg olyan könnyen, jó pár napig feküdt a gyengélkedőn, utána pedig már tért is vissza Franciaországba helyre állítani a rendet a minisztériumban, bár voltak, akik rosszabbul jártak, pl. meghaltak.*
-Összegezve, bájos. igen bájos egy hely az az iskola, főleg a Gyógyító kisasszony. Bemutathatnál neki. De miért is kérdezed?*teszi fel a nagy kérdést, hiszen biztosan valamit szeretne Lucius, már csak az a kérdés mit.*

Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-14, 12:49 am

//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*Furcsa ez a kémlelő az ajtón, sikerül is vele meglepni Luciust, a beszólás viszont már nem olyan meglepő, már megszokta, hogy a stílusa miatt megjegyzéseket kap. Viszonozza is a gesztust, mire újabb válasz érkezik, erre viszont csak egy mosoly mellett csóválja meg fejét.*
-Két éve nem is láttál, biztos tudod mennyit lovagolok. De van némi igazság a szavaidban, a lovak nem nagyon csípik, ha egy farkas ül a hátukon. *nevet fel kicsit, majd végül beljebb is kerül, ha már Trystan beengedi. A kézfogás után viszont a francia férfi világító pálcával hívja még beljebb barátját a házba, mire nem bírja megállni Lucius, hogy ne piszkálódjon kicsit. Biztos benne, hogy nem pénzügyi gondok miatt nem égnek most a lámpák, de mindig szerették ugratni egymást, hát most miért ne tenné? Trystan viszont már elő is áll a válasszal, mire ismét csak fejcsóválást kap.*
-Te meg a robbanó holmijaid. Múltkor is ezzel fenyegettél, most is. Kezdem azt hinni, hogy engem akarsz eltenni láb alól. *vigyorodik el, ami pedig a Minisztérium honoráriumát illeti, azt neki se kell bemutatni. Szép kis összeget gyűjtött össze aurorsága alatt, bár most sem kell panaszkodnia, mióta a Mysterioban magiszter. Na de hamarosan eléri a páros a műhelyt, ahol a levegőben vibráló rúnák egy pálcaintésre beivódnak a bőrkabátba, s a házban újra kigyúlnak a fények. A "tádáám" önmagában azonban még nem ad magyarázatot arra, hogy mire is jó ez a kabát, s mivel a lehetőségek tárháza végtelen, komoly próbálkozás helyett inkább ismét heccelni kezdi barátját a férfi. A legyintésre csak elmosolyodik, az azt követő szavak viszont már felkeltik érdeklődését, így jobb kezével állához nyúl, míg a ballal jobb könyöként támasztja meg a levegőben.*
-Sárkányok... nocsak, kezd érdekessé válni számomra is. *jegyzi meg, miközben Trystan magára teríti a kabátot. Valóban jól néz ki ezekkel a mintákkal, viszont mint kiderül, közel sem tökéletes. Vannak még vele problémák, ráadásul több is, mint azt Trystan gondolná.*
-A lebegés érdekes döntés volt, viszont a gond nem csupán az, drága misztikus lényekhez nem értő barátom, hogy túlhevül a kabát. Sárkányokból is rengeteg fajta létezik, s a tűzokádók csak az egyik fajtái. Van amelyiknek jeges lehelete van, másik mérgező harapással bír, míg megint másik egy szárnycsapással arrébb repíthet. Arról nem is beszélve, hogy a lávasárkányoknak jóval forróbb a tüze, mint a hagyományos tüzet okádóknak, tehát azt hiszem van még mit finomítanod rajta. *vigyorodik egy kicsit, miután ő is megcsillantotta kicsit a tudását. Bizony aki iskolában tanít ezekről a lényekről, annak nem árt mélyrehatóan ismerni minden részletet. Na de most nem a sárkányok, de még csak nem is a rúnákkal védett kabát miatt vannak itt, egy fontosabb témát kell megbeszélni, ehhez viszont egy kis italt is hozott a férfi, amit át is ad, hogy a másik is megnézhesse.*
-Miért, mit hittél? *vigyorodik el ismét, majd pár pillanat múlva meg is indulnak a nappali felé, hogy ott folytassák a beszélgetést, immár egy-egy pohár bor mellett. Mielőtt azonban Lucius a közepébe vágna, kicsit puhatolózik, így hallgatja Trystan válaszát, miközben kortyolgat.*
-Hát igen, legutóbb senkinek nem volt könnyű dolga ott. *bólint egyet, majd az utolsó szavak után kicsit elvigyorodik.*
-Ha megteszed amit kérek, ígérem bemutatlak titeket egymásnak. *pár másodpercig még megmarad a mosoly Lucius arcán, majd végül kicsit komolyabbra vált, s egy mély sóhaj után megszólal.*
-Az előbb a műhelyben azt kérdezted, mit tehetsz értem, ugye? Nos a válaszom az, hogy hagyd ott a Minisztériumot! *pillant a másik szemeibe, s ha Trystan elsőre azt is hiszi, hogy a férfi viccel, a tekintete elárulja neki, hogy nem így van.*
-Az ok pedig, amiért ezt kérem tőled nem más, mint hogy szeretném, ha te is a Mysterioban tanítanál. Szükségünk van egy kiváló jelmágia tanárra, márpedig én nálad jobb embert nem ismerek erre a posztra. Csak hát a Minisztérium és egy feketemágusképző nem járhat épp kéz a kézben. *szavai után ismét szájához emeli a poharat, s ahelyett, hogy tovább beszélne, inkább inni kezd, hadd fogja fel és eméssze meg Trystan a hallottakat.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-14, 7:59 pm

//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*A kérdésre, csupán csak egy gyors válaszra telik a férfitól, szó, ami szó tényleg régen látták egymást, na, nem mintha ettől elfelejtette volna régi ismerősét Trystan.*
-Mondjuk úgy, hogy ahhoz túlságosan ismerlek, na meg amúgy sem ismerlek valami túl nagy ló barátnak.*vág vissza egy kisebb vigyorral, majd miután megtörténik a kézfogás a magiszetr beljebb is lesz invitálva a házba. Amikor az auror elmondja mi is ennek az oka, viszont hallva a választ felnevet.*
-Csupán csak veszélyes a tudomány, amivel dolgozom, különben is eddig túlélted nem? Na, akkor ne panaszkodj.*mondja enyhe sértettséggel az arcán, melynek azért jó része mű érzelem, de ezt tudhatja a másik is, hiszen általában az ő kapcsolatukba azért bele- bele fért a másik ugratása. Végül bemutatja a férfinak, az új szerzeményét is. Nem lepődik meg, és nem is neheztel a másikra, amiért nem tudja, mire lehet jó. A kérdésekre felelve, azonban a saját pofonja csattan vissza, mert bár lehet Lucius nem ért a jelmágiához, de Trystan se annyira a misztikus lényekhez. 1-1 az állás.*
-Öhm.. Azért azt nem mondanám, hogy tudatlan vagyok, van egy hippogriffem. Minden esetre kösz a plusz infót ezek szerint kezdhetem előrről, sebaj, a következő változat már tökéletes lesz. Lehet maradnom kellett, volna a harci felszereléseknél*mondja elhúzott szájjal, arcán látszik, hogy nem kicsit zsörtölődik. Hallott már pár sárkányról, de annyira nem ismeri őket, mint Lucius az már biztos. Azonban tudja ám az auror is, hogy régi ismerőse nem csak beszélgetni jött a régi idők emlékére, hanem valamit komolyabb ok vezérelhette is, így kerül elő a bor s ők elindulnak a nappali fele. A válaszra most csak egy kisebb, ravasz mosolyt ejt semmi többet, inkább tölt az italból mindkettejüknek, végül egy rövid kóstolóval konstatálja, hogy tényleg jó minőségű ital, amit Lucius hozott. A kérdés azonban picit váratlanul éri, s bár ez nem látszik rajta, bizony gondolkodóba ejti Trystant, Lucius jövetelének valódi okáról.*
-Elég sokan meghaltak, nem is tudom kik élték túl a "kiscsapat" közül a harcot rajtam, és rajtad kívül.*mondja egy picit elgondolkodó arccal. Fura mód miután helyre állt a rend, az egész ügy elfelejtődött, pedig nem kis port kavart, és a veszély is óriási volt. Így aztán nem is szólal meg egészen addig, míg Lucius végig nem mondja, amit szeretne. Trystan most már hallani akarja az egészet, és bár eleinte arcán KB az a kifejezés olvasható le, mintha azt figyelné a másik szemébe, hogy viccel e, ez bizony szépen lassan elmúlik, arcizmai azonban meg se rezdülnek, mintha meg se lepte volna, amit a férfi mond, egészen, míg meg nem szólal.*
-Tudod Lucius. Az elején azt hittem, hogy viccelsz velem, de most már tudom, hogy mi az igazság.*kezd bele nyugodt, komótos hangon, egy kisebb mosollyal az arcán miközben feláll, és le fel kezd el járni a nappaliban, beszéde közbe pedig KB olyan hangszínre vált, mint aki most készül valami nagy szónoklatot mondani.*
-Szóval ha jól gondolom az a terved, hogy így két év után eljössz hozzám, hozzám akinek eddig tökéletesen megfelelt a pálya amire készült, remek helyem van a minisztériumban, elég jó fizetéssel, és te felkínálod nekem ezt a fene jó ajánlatot..*mondja teljesen bele élve magát, s egy kört még arra is szakít, hogy a poharát felvegye és azzal folytassa a sétálgatást, miközben néha kortyol belőle párat.*
-És én igent mondok, aztán a lemenő nap fényébe kézen fogva ellovagolunk a varázslatos Hippogriffen a naplementébe és boldogan fogunk élni tovább, mindketten a kis aranyos feketemágus család növendékek tanításának szentelve az életünket. Na, nem azért mert van egy Hippogriffem a garázsban de, lenne egy kérdésem...*folytatja teljesen barátságos hangon, szinte már álmodozást színlelve, majd hirtelen fordul a magiszter szemeibe fúrva a sajátját.*
-TE teljesen megőrültél, vagy mi a kórság van? Ide jössz, és azt mondod, hogy menjek tanítani a feketemágus képzők egyik legősibb helyére? A minisztériumnak meg csak vessem oda, hogy kiszálltam. Ennyi erővel azt is kérhetnéd, hogy vonuljak be önkéntes száműzetésre az Azkabanba.*Mondja megemelve a hangját, persze nem kiabál, de az előbbi nyugodtság után észre vehetően megnőtt az adrenalin szintje, láthatólag nem akar hallani a saját fülének.*
-Legalább..... legalább próbálj meggyőzni, hogy nekem miért lesz ez olyan nagyon jó, különben is nem bírom a kölyköket, legutóbb az Akadémián vállaltam el egy külön órát nyomozástanból, az eredmény három ősz hajszál, Lucius három ősz hajszál kilencven perc alatt.*Mondja miközben már oldalra is fordul, mint aki meg akarná mutatni a hajszállakat. BÁr eléggé heves a reakciója, de a férfi a szemében mégis látott valamit, valami pozitívat, mintha a meglepettség mögött lenne valami kíváncsiság is.*

Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-26, 12:25 am

//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*Igaz, ami igaz, sosem volt az a nagy lovagló stílusú ember, így végül csak bólint egy aprót, majd beljebb sétál, majd barátjai szavaira csak felnevet, s két kezét amolyan védekezőn maga elé emeli, ő bizony nem panaszkodik. Útjuk egészen a francia férfi műhelyéig vezet, ahol Trystan éppen egy új holmiján babrál, ami elméletileg épp most készült el. Amikor viszont a férfi elmagyarázza Luciusnak, mire is jó a rúnákkal ellátott kabát, hamar kiderül, hogy Trystan bizony nem ért túl jól a sárkányokhoz, emiatt több helyen hibádzik ez a sárkányok ellen védő kabát, nem csak ott, hogy túlhevül.*
-Ugyan már, nem biztos, hogy elölről kell kezdeni. Bár én annyira nem értek ezekhez a varázsjelekhez, de talán utólag is hozzá lehet még adni párat. Vagy nem? *kérdez vissza, mert hát tényleg nem túl jártas az ilyesmiben, majd még azért hozzáfűzi.*
-De örülj neki, hogy még időben kiderült a dolog. Lehet, hogy nagyobb bajba kerültél volna, ha egy ilyen kabátot adsz át a megrendelőnek, mintha kicsit késve kapják meg. Így nem kerül feleslegesen életekbe. *azért ez se mindegy, bár tény és való, hogy ő maga se repesne az örömtől, ha eddigi munkáját hirtelen dobhatná a kukába, és kezdhetne mindent nulláról. Az ügy viszont, ami miatt Lucius felkereste francia ismerősét komolyabb, mint a sárkányok elleni védelem, így hát túllépve a témán, némi bor kíséretében már vissza is mennek a nappaliba, hogy ott térjenek rá a férfi jöttének okára. Mikor már mindkettejük kezében ott a pohár, benne a finom itallal, Lucius elő is áll a farbával, bár eleinte inkább érdeklődve, semmint rögtön a közepébe vágva. Így kerül szóba a pár évvel ezelőtti ügy is, Charles megbuktatása, ami bizony valóban sok életet követelt, de legalább sikerült elérni a céljukat, a világ megszabadult egy zsarnoktól.*
-Valóban sokan meghaltak sajnos... de legalább nem értelmetlen halált haltak. Ha Charles még élne, minden bizonnyal jóval több ember halt volna már meg azóta. *hangjából kiszűrődik, hogy nem örül az áldozatoknak, hisz régi ismerősei voltak, volt, aki több is volt annál. De mindenki tisztában volt a veszéllyel, a kockázattal, tudták, mivel állnak szemben, és sajnos egy ekkora ütközetnél elkerülhetetlenek az áldozatok. De most nem is azért jött, hogy megemlékezzenek a halottakról, így végül el is árulja, hogy azt szeretné, ha a másik otthagyná a Minisztériumot, s vele tartana, hogy aztán a Mysterioban tanítson. Furcsamód szavai semmi különösebb hatást nem váltanak ki a férfiből, így kissé félrebillentett fejjel pillant a másikra, amikor az végre megszólal. Amikor viszont Trystan szinte szavalni kezd, már érződik, hogy nem fog minden simán menni, de Lucius csak helyesel.*
-Ahogy mondod. *biccent is egyet, de mikor Trystan a "kézen fogva lovagláshoz" ér, nevetve megrázza a fejét.*
-Nem, ilyenre én nem gondoltam, és remélem te sem... *szúrja közbe, de valószínűleg csak magának, mert a másik csak folytatja tovább mondókáját. Végül el is szakad a cérna a másiknál, s kissé kifakadva ontja szavait a magiszterre, aki viszont teljes nyugalommal kel fel, s áll szembe a másikkal.*
-Egyfajta kórságom van ugyan, de nem őrültem meg. És ami az összegzésed illeti... igen, pontosan ezt mondtam. Leszámítva persze az Azkabant. *feleli egy kis mosollyal. Nem is várt nagyon más reakciót barátjától, és ami azt illeti, némileg meg is érti. Ő sem gondolta volna pár éve, hogy egy feketemágus képzőben fog tanítani, azok közül is ráadásul az egyik olyanban, ami a legkeményebbeket képzi ki. A sorsa mégis így alakult. Trystan viszont mintha mégsem zárkózna el teljesen a dologtól, kicsit érdeklődni kezd, némi panasszal megfűszerezve, mire Lucius nevetve közelebb lép, s megveregeti a másik vállát.*
-Az őszülés ellen nem tudok túl sok jót mondani, maximum hogy szerintem még jól is állhatna. Ami viszont a dolog többi részét illeti... *a mosolya lassan alábbhagy, s komolyan pillant a másik arcára.*
-Az ok, amiért szerintem velem kéne tartani nem túl nehéz. Bár a Minisztréiumnak dolgozol, te nem igazán vagy igazi auror. Hányszor is voltál éles bevetésen? Nekem nem rémlik túl sok alkalom... *csóválja meg kicsit a fejét, de még mielőtt barátja zokon venné szavait vagy mentegetőzne, gyorsan folytatja.*
-A minisztériumnak csak a kütyüjeid miatt kellesz, nem mint ember. A Mysterioban viszont rád van szükség. A tudásodra, arra, hogy te magad tanítsd ki a jelmágia csínját-bínját. Nem csak a homijaidra van szükségünk, hanem rád barátom! *szorítja meg kicsit a másik vállát, s szemeiből eltökéltség sugárzik. Ő bizony rá fogja venni Trystant, hogy vele tartson, s ha a francia kicsit belegondol az előbbi szavakba, lehet, hogy nem is kell olyan sokáig győzködni. Pár pillanatig még csendben mered a másik szemeibe, némi gondolkozási időt hagyva, majd végül egy kis mosoly mellett újra megszólal.*
-Nos mit mondasz? Elvágtatunk a hippogriffeden? De azt felejtsd el, hogy fogom közben a kezed. *vigyorodik el, majd kiissza az utolsó kortyot a poharából.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Trystan Ivon Moreau
Tanár
Tanár
Trystan Ivon Moreau


Hozzászólások száma : 46
Csatlakozás : 2010. Sep. 19.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Jelmágia tanár
Évfolyam:

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-27, 2:49 pm

//NRT - Lucius és Trystan - 2012.12.03.//

*Bár Lucius nem ért a jelmágiához annyira, viszont a sárkányokhoz annál inkább, ebből adódóan ad át némi kellemetlen vízhangú információt Trystan számára, amiből a férfi azt a következtetést vonja le, hogy bizony ez így nem lesz jó, a férfi további szavaira viszont csak idegesen int.*
-Lényegtelen, ha lesz egy szabad hetem, olyan ruházatot hozok össze, ami még az armageddont is túléli, szóval köszi, de nem kell vígasztalgatni.*mondja komoly hangon, de azért egy kisebb mosolyt megenged magának. Amúgy is kísérletező jellem, nem ez az első ilyen esete, a férfi azonban más miatt jött, s bár még nem tértek rá a témára, az auror érzi, hogy nincs már messze a pillanat.*
-Nagy valószínűséggel már ha egyáltalán lett volna valaki aki túléli.*teszi hozzá komor hangon, neki is volt jópár ismerőse az aurorok között akik ott haltak, de ez az élet rendje. Az ember megszületik ki élvezi amit az élet neki adatik, aztán meghal, s csak nagyon kevesen hagynak igazi nyomot maguk után. A magiszter ezután viszont elárulja jövetelének célját, s pár pillanatig úgy tűnik mintha Trystan nem is venné komolyan a dolgot, így kezd el szavalni szó szerint, mintha valami előadáson lenne, amikor Lucius közbe szól, csak int egyet a kezével.*
-Miért milyesmire gondoltál? Amivel az előbb előálltál van olyan őrült ötlet, mint amit éppen mondok, de had fejezzem be.*folytatja még mindig teljesen nyugodt, mondhatni derűs hangon, majd hirtelen csap át kifakadásba, s bizony végig is mondja azt, még ha egy levegővel is kell elmondania az érveit. Végül csak durcás képpel, kezeit össze fűzi a mellkasa előtt majd hallgatja a férfi szavait.*
-Mindegy Lucius, kezdem úgy érezni hogy így vagy úgy de egyre hajmeresztőbb ötleteit támadnak eltudod képzelni mi történik ha kiszállok? Üldözött leszek, akárcsak te, nehogy azt hidd, hogy a te fejed nincs ott a Francia és az Angol mágiaügyi minisztérium kőrözöttjei között, lehet hogy legálisan még nem engedélyeztek hajtóvadászatot, de senki nem örül neki, hogy most éppen ő ellenük készítesz fel egy csomó kölyköt.*mondja szinte egy levegővel, de hangja valamelyest kezd lenyugodni, egészen odáig míg Lucius az aurorságára nem tér ki, ugyanis ekkor azért a szavakért cserébe kap egy szúrós pillantást.*
-Hőőő… Állj le egy percre, az hogy nem dolgozom általában kint a terepen egyáltalán nem azt jelenti hogy nem tudnék, amúgy mióta elhagytad a köteléket, elég sok Sz*rt pucoltam el élesbe is, amit kettőnknek kellett volna..*morogja vissza, de azért hagyja végig mondani amit Lucius szeretne. Sajnos nehéz bevallani, de egyvalamiben igaza van, a minisztériumtól soha nem kapott olyan megbecsülést mint anno mondjuk Lucius, hiszen ha volt is közös ügyük, általában a férfi mellett ő mindig csak a másodhegedűs dolgát végezte. A minisztérium valóban nem engedte ki sokszor éles bevetésre, tényleg csak a kütyüi miatt tartották, de mint embert nem igazán becsülték. És persze az együtt megoldott ügyeknél is általában Lucius meg a többi harci auror kapta a Respektet. Trystan ezzel szemben soha nem volt féltékeny a másikra, hiszen szerette a munkáját, de ami tény az tény, és Lucius most keményen megmondta, végül pedig a férfi arca is megkönnyebbül s Trystan is felsóhajt, és elgondolkodóan néz a másik szemébe. Gyorsan dönt, és gyökeresen más választ ad, mint amire eddigi viselkedése mutatott.*
-Végülis, ha úgy vesszük elég veszélyes munkát végzek.. Bármikor bekövetkezhet egy kisebb baleset, mondjuk egy robbanás ami magával viszi a birtokot és én is meghalok.. Aki halott azzal pedig nem foglalkoznak nemde Lucius?*kérdezi, majd a hirtelen ötlettől vezérelve fel is nevet. Fura lehet a másiknak a hirtelen hangulat változás, de ha ismeri Trystant tudhatja, hogy bár szeret órákig a műhelyében kuksolni, de egyben a kalandokat is, a tanítás, egy „tiltott” helyen pedig mi ha nem egy kaland?*
-Szerencsére van egy kísérletem ami ebbe segít. Pár éve dolgozok egy emberi famulusom, a saját képemre akartam teremteni, beleplántálva a véremet, a dnsemet. Tudom nem éppen jó istent játszani, és ami azt illeti merültek is fel viselkedésbeli problémák, túl veszélyes lett, így a projektet leállítottam. De a külseje most kapóra jöhet. A birtokot a levegőbe repítem, az aurorszolgálat pedig megtalálja a szétroncsolt hullámat. Itt a vége fuss el véle.*issza ki a maradék italt a pohárból majd elmosolyodva a vállon veregetésre bólint.*
- Meggyőztél Mon Ami, és bocsásd meg ha bunkó voltam, néha előfordul. De saját szobát kérek, olyat ahol folytathatom a kísérleteimet, illetve alakítsatok ki egy helyet Aramis számára.*mondja komoly hangon. Bizony idióta név lehet egy Hippogriffnek, de úgy tűnik nem csak Luciusnak vannak ízlés ficamjai, végül Trystan kezet nyújt felé.*
-És azt hiszem a meghívásért cserébe most ki kell ebrudáljalak a lakásomból. Elég sok dolgom van még, össze kell csomagolnom, illetve meg kell tennem a szükséges előkészületeket. Pár nap múlva jelentkezek az iskolátokban. Addig is sok szerencsét.*köszön el a férfitól, és ha minden igaz, és Lucius elmegy, neki is kezd a csomagolásnak.*

//Köszi a játékot Smile//
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime2012-12-29, 9:47 pm

*Egy hozzá nem értőnek igencsak hasznos holminak tűnhet Trystan új találmánya, Lucius viszont inkább felhívja a másik figyelmét a hiányosságokra, hisz akad belőle bőven. Érezhetően nem örül ennek a francia, s bár próbálja derülátóbbá tenni Lucius, nem jár sok sikerrel.*
-Abból majd én is kérek egy példányt. De lehetőleg nem a prototípust. *hecceli ismét barátját, hátha ettől kicsit jobb lesz a kedve. A téma viszont egyéb dolgokra terelődik, így Charles is szóba kerül, kinek hála több barátjuktól is végleg búcsút kellett venniük. Áldozatuk azonban egy nagyobb célt szolgált, sokkal több ember megmenekült a zsarnok gyilkológéptől, mintha hagyták volna kibontakoztatni a férfi tervét. Sajnos a régi bajtársakat nem tudják visszahozni, de nem róluk megemlékezni érkezett a magiszter, így végül rá is tér a kérésre, miszerint azt szeretné, ha Trystan vele tartana, otthagyva a Minisztériumot, s jövő év elejétől kezdve már a Mysterioban tanítana. A heves reakció cseppet sem lepi meg Luciust, nem is számított arra, hogy szó nélkül rábólint az ajánlatra a másik. Néha közbeszúr Trystan mondandójába egy-egy mondatot, de mikor az inkább csendre inti, csak biccent egyet, s hallgatja tovább barátját. Azért teljesen csendben nem tud maradni, főleg az Azkaban említésénél.*
-Igen, tisztában vagyok vele, hogy az én nevem is felkerült a feketelistára. De ez van, változnak az idők. De mint látod, még mindig élek, és még egy auror sem próbált levadászni. Nem olyan veszélyes egy feketemágus élete, mint azt aurorként hiszi az ember. Na meg amúgy is... mi már ismerjük azt az oldalt is, a taktikákat, a trükköket, a módszereket. Feleannyira nem érhet minket meglepetés, mint egy olyan feketemágust, aki mindigis azzal foglalkozott. *győzködi tovább a férfit Lucius. hisz nem hülyeség amit mond, tényleg lépéselőnyben vannak, na meg eddig is meg tudták védeni magukat. Lucius viszont itt még nem áll le, azzal is előhozakodik, hogy a Minisztérium nem mint emberre tekint Trystanra, hisz alig küldik ki terepre, inkább csak a holmijaira van szükségük. Ellenben a Mysterioban ez egészen más lenne. Tisztában van vele, hogy szavai kemények, talán bántóak is a másik számára, de igazak, s ha ebbe Trystan is belegondol józan ésszel, talán belátja a dolgot.*
-Persze, hogy nem azt jelenti. Épp ezaz. Te is tudnál élesben harcolni, de nem hagyják, hát nem érted? *kérdi, közben végig a másik szemeibe nézve. Hagyja neki, hogy végiggondolja a dolgokat, s látszik is a francia arcán, hogy forognak a fejében a fogaskerekek. Egy ideig csak csendben állnak egymással szemben, majd Trystan arca ellazul, s újra megszólal. Szavai meglepik a másikat, eleinte nem érti, mire akar célozni, de aztán leesik, s kicsit elmosolyodva csóválja meg a fejét.*
-Én nem gondoltam ilyen drasztikus eltűnésre, de végülis van benne ráció. De azt te is jól tudod, hogy nem tudod a végtelenségig elhitetni a Minisztériummal, hogy meghaltál, ahhoz egy helyben kéne mindig maradnod. *az ötlet nem rossz, de nem is tökéletes, bár tény, hogy egy ideig biztosan nyugta lenne a franciának.*
-Emberi famulus? Ilyenkor ijesztő vagy, tudsz róla? *nevet fel a magiszter, majd a nagy bumm ötletére csak bólint egyet, s végül rákérdez, hogy akkor mennek-e. Pozitív választ kap, mire kiszélesedik mosolya, majd a szavakra csak int egyet a kezével.*
-Nem probléma a külön szoba, elég nagy a kastély. Aramis meg majd kint lehet a lovardában Athos, Porthos és d’Artagnan mellett. *nevet fel ismét a névválasztáson, majd lepillant a felé nyújtott kézre, miközben a másik tovább beszél.*
-Hamarabb dosz ki, mint gondoltam, de mivel úgyis fel akarod robbantani a házat, nem is bánom. Helyesen döntöttél barátom! Pár nap múlva találkozunk! *rázza meg a másik kezét, majd ha már így ki lett penderítve, meg is indul az ajtó felé, ahonnan még int egyet a franciának, aztán már vissza is hoppanál az iskolába, s tudatja magisztertársaival, hogy sikerrel járt a tanárkereséssel.*

//Én is köszönöm! Smile//
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Ajánlott tartalom





Avignon                  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avignon    Avignon                  I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Avignon
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: Külföld :: Franciaország-
Ugrás: