Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomePortalCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Latest topics
» Szobát szeretnék
Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeby Sideris Valbraith Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38

» Mystral kikötője - A rév
Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeby Wilhelm Jager Csüt. Aug. 14 2014, 13:51

» Mystral parkja
Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeby Sophia Winterfors Vas. Aug. 10 2014, 00:43

» Karakterkép igénylés
Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeby Annabella Cullins Csüt. Júl. 31 2014, 12:39

» Az életre kelt szoba
Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeby Fekete Ambrus Pént. Júl. 25 2014, 14:42

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Másik oldalunk

Share

Penna Varázs

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Héderváry Fruzsina
Diák Exortus
Diák Exortus
Héderváry Fruzsina

Hozzászólások száma : 149
Csatlakozás : 2012. Mar. 05.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Penna Varázs - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Május 05 2012, 18:24

*Mivel úgy veszem észre, hogy a fontosabb, iskolában gyakran használt dolgaim nem valószínű, hogy kibírják néhány napnál tovább, így kénytelen vagyok kivonulni a szigetre, hogy pótoljam a hiányosságot. Nincs túl sok kedvem a sétáláshoz, de úgyis hétvége van, ami azt jelenti, hogy valójában semmi dolgom, így nem is húzom az időt sokáig és már megyek is. A boltban az eladó próbál ugyan segíteni, de meglehetősen gyorsan sikerül jobb belátásra térítenem, mikor meglebegtetem felé az előre megírt listámat. Csak azokat vagyok hajlandó megvenni, amik ezen szerepelnek, így bármivel is próbálkozna, az úgyse sikerülhetne, s ezt minden bizonnyal ő is belátja, tehát békén is hagy. Épp azzal vagyok elfoglalva, hogy kiválasszam a jobbat egy lila és egy narancssárga füzet közül, mikor egy teljesen ismeretlen srác oldalazik oda hozzám és úgy tesz, mintha olyan jól ismernénk egymást. Ugyanakkor nem véletlenül tartanak kifejezetten okosnak, így egy pillanat alatt felmérem a helyzetet és egy mosollyal a fiú felé fordulok.*
- Valóban, nem gondoltam volna, hogy itt futunk össze.*tökéletesen eljátszom, hogy régi ismerősök vagyunk és elégedetten látom, hogy az eladó be is veszi a dolgot, mivel meglehetősen gyorsan távozik, hatalmas megkönnyebbülésemre.*
- Nem probléma. Idegesítő alak, nem igaz?*bökök fejemmel a pulton könyöklő és láthatóan duzzogó alak felé, de a továbbiakban nem vagyok hajlandó foglalkozni vele. A kéz láttán pedig az egyik füzetet átveszem másik kacsómba, a szabaddal pedig megrázom a fiúét.*
- Héderváry Fruzsina.*egy apró, tartózkodó biccentést ejtek még meg a dologhoz, majd már húzom is vissza kezemet, hogy ismételten szemügyre vehessem a két dolgot, de továbbra se tudok dönteni, így végül a fiú felé fordulok, aki, legalábbis véleményem szerint nem lehet sokkal idősebb nálam, tehát nyugodt szívvel tegezem le, nem törődve az ő magázós dolgaival.*
- Szerinted melyik a jobb?*megmutatom mindkettőt, majd türelmesen várom a választ és az adott füzetet, ami egyébként vonalas, szépen a kosárba ejtem és egy lépést távolodok, hogy a kockás részlegből is szerezzek valami használhatót, ha pedig ezzel is megvagyok, akkor még egy sasszé és már a simák között válogatok.*
- Egyébként te is a suliba jársz?*kíváncsiskodok kicsit. Remélem, hogy valóban korombeli és csak a neveltetés miatt volt olyan a megszólítás, amilyen, mert elég kínos lenne, ha mondjuk egy tanárt vagy egy városbelit tegeznék le ilyen természetesen.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Ambrus
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Fekete Ambrus

Jelige : Mr. Középkor
Hozzászólások száma : 597
Csatlakozás : 2011. Jul. 11.
Kor : 25
Üzenet : A véletlen titkos erői tőled függenek, te tudod kormányozni őket, mert ha ezt a hitedet elveszíted, a véletlenek reád rohannak és eltaposnak. A véletlent mindig a saját szolgádnak tekintsd, még akkor is, ha ez csak illúzió.

Rangok
Ház: Cruoris
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Május 05 2012, 19:04

* Nem túl kellemes, ha az ember minden nap egy csínnyel találja szembe magát, amit ráadásul egy medve követ el ellene. Dont nagyon nem kedveli Ambrus, de ha ezt így folytatja, akkor Alaster fog neki esni az állatnak, mert büszke lényként – amit a metrix jelleme tovább erősít – jobban zokon veszi a dolgokat, de ez mindegy is, mert megint elhagyják a csatateret és a varázsosba repülnek.
A pennavarázsba belépve Ambrus alig tudja lerázni magáról a boltost, ezért a szó helyett új módszerhez folyamodik méghozzá a megtévesztés. Szerencsére, ezt nem tiltja vallása, ezért ezt a lapot kijátszhatja. A boltban leszólít, egy leányzót ki szerencsére veszi a lapot, amit az Isten ismét kap egy áldást az említett személlyel együtt. Amint az eladó lelépett megkönnyebbülten sóhajt fel a cruos diák.*
- Köszönöm, hogy megmentett ebből a kínos helyzetből és nem szoktam ilyeneket mondani senkiről, de igen. Pénzéhes pedig az egyértelműen kőbe van vésve, hogy nem hajszoljuk a vagyont. *Céloz itt Ambrus ismét a biblia egy részletre, de mivel a leányzó intelligensnek tűnik, valószínűleg gyorsan felfogja mire is akar kilyukadni a keresztény vallásos csóka. Illedelmesen bemutatkozik, majd kezet is nyújt, de a név hallatán széles mosoly terül szét az arcán.*
- Áá még egy magyar. Külön öröm a városban üdvözölni önt. *Majd az orra elé dugott füzeteket kezd el figyelni. Kinézte mindegyik ugyan olyan, csak a más a színűk.*
- Ööö… *gondolkodik el egy pillanatra, majd a narancssárgára mutat.* - Szerintem ez jobban illik az kisugárzásához.*De ha már itt jár, akkor ő is levesz egy kis noteszt a polcról, mert a másik már kezd betelni és új pergamen se ártana a házikhoz tekintve, hogy a másikak eláztak.*
- Igen. Második évfolyam, Cruo ház. *Majd ismét a leányra pillant és végig méri pillantásával.*
- Önnel viszont még nem találkoztam. Felsőbb vagy Alsóbb éves? Engedelmével még azt is megtippelném, hogy Exortusos. *Az inflások nem lennének ennyire közvetlenek és már Ambrus is egy jó ideje idejár, hogy az ilyesmit kiszűrje. Amúgy a lány nagyon szimpatikus neki és nem zavarja, hogy nem magázza, sőt kicsit örül is neki, mert volt olyan diák, amelyik visszategezte. Ő ugyan nem tegez le csak pár közeli ismerőst még is jó tudni, hogy nem nézik annyira idősnek a korabeliek.*

Héderváry Fruzsina
Diák Exortus
Diák Exortus
Héderváry Fruzsina

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Május 05 2012, 19:23

*Nem mondom, hogy nem lepődök meg azon, hogy egy teljesen ismeretlen srác lép oda hozzám, de hamar kiszúrom, hogy mi is az oka a dolognak, így rögtön lépek is, hogy beszálljak a játékba, hiszen nem akarom megszívatni azzal, hogy úgy teszek, mintha nem tudnám miről beszél.*
- Ugyan, semmiség. Szóval vallásos vagy.*emelem meg fejem egy kicsit. Nem úgy kérdezem, mintha problémát jelentene, egyszerűen csak meglep a dolog, hogy valaki ilyen mit keres egy feketemágus képzőben. Mondjuk aláírom, hogy én se tűnhetek túlságosan idevalónak.*
- Én is örülök, hogy ugyanabból az országból jöttünk. Merrefelé laksz?*szemeim azóta érdeklődve csillognak, hogy meghallottam a nevét, hatalmas dolog, legalábbis számomra, hogy összefutottam valakivel, akivel erről el lehet beszélgetni. Szinte azonnal váltok anyanyelvemre, s addig nem is változtatok majd ezen, míg meg nem kér arra, hogy térjünk vissza az angolra. A tanácsra biccentek és már rakom is a megfelelő füzetet a kosaramba, majd lépek tovább egyet, azután még egyet, hogy itt ismét leragadjak egy rövid időre a sok színes borítót figyelgetve.*
- Alsóbb,nem olyan rég érkeztem és remek tipp, valóban az vagyok.*bólintok egyet, majd kis gondolkozás.* - Honnan tudtad? Bár, ha belegondolok, akkor az inflások elég tartózkodóak.*kissé megvakarom az államat, majd újra haladok egy kicsit, ezúttal a tollak előtt megtorpanva. Rövid pillantást vetek a listámra és már szórom is szükséges írószerszámokat a kosárba.*
- Egyébként miért magázol? Megszokás, vagy ennyire idősnek tűnök. Mond, hogy nem.*rémült pillantást küldök a fiú felé és kissé megcsipkedem arcbőrömet. Azzal mondjuk tisztában vagyok, hogy a szemüvegnek hála öregebbnek néznek a koromnál, de azért ennyire nem kéne.*
- Egyébként milyen a második, nagyon nehéz?*eddig nem igen futottam össze felsőbb évessel, aki meg mégis az volt, azzal nem hoztuk szóba a tanulást, így megragadom az alkalmat arra, hogy megérdeklődjem ezt.*

//fagy//
Fekete Ambrus
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Fekete Ambrus

Jelige : Mr. Középkor
Hozzászólások száma : 597
Csatlakozás : 2011. Jul. 11.
Kor : 25
Üzenet : A véletlen titkos erői tőled függenek, te tudod kormányozni őket, mert ha ezt a hitedet elveszíted, a véletlenek reád rohannak és eltaposnak. A véletlent mindig a saját szolgádnak tekintsd, még akkor is, ha ez csak illúzió.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Május 17 2012, 23:02

//Olvad//

*Kicsit magát is meglepve a fiú csak úgy váratlanul is oda sétál a boltban tartózkodó lányhoz, hogy lerázza a számára cseppet sem szimpatikus eladót. Szerencséje van Ambrusnak, mert egy inteligens leányzóval van dolga, aki azonnal levágja a helyzetet, sőt az eladó gyanúját eloszlatva belemegy a játékba, de ha már így összehozta őket az Isten keze, akkor megismerkednek egymással egy kicsit jobban.*
- Igen, keresztény. *A csajszi nagyon jártas, ami tovább mutatja milyen okosos is. Ugyan nem akar Fruzsinától Ambrus semmit, de mindig is kedvelte az okos embereket és ez valamilyen szinten imponál neki, hogy a leányzó ilyen ruganyosan áll a dolgokhoz.*
- Ön nagyon tájékozottnak tűnik, de mintha, egy picit meglepné a dolog. Remélem nincs ellenére a dolog. *Nem tűnt úgy mintha zavarná, de a Cruos diák a végletekig jól nevelt és udvarias és egy pillanatig sem szeretne kellemetlenséget okozni segítőjének.*
- Vilniusban. Magyarországon, pedig Hollóházán laktunk, laktam. *Javítja ki magát, de nem kapkodva. Fiatalon otthagyta az országot, de még mindig emlékszik rá. Szerette azt a helyet bár nem köti oda túl sok pozitív emlék, de azért örül, hogy talál egy honfitársat, főleg, hogy ennek így örül Fruzsina. Az, hogy anyanyelvükön szólal, meg viszont nagyon meglepi Ambrust, bár cseppet sem zavarja, sőt kis mosolyt csal az arcára, de azonnal viszonozza a kedves gesztust és onnantól kezdve így beszélgetnek. Ez aztán jól meglepi a tulajt ugyan is ő egy mukkot nem ért belőle és egy darabig leesett állal bámulja őket, majd a dolgára megy, szerencsére. Közben még gyorsan dűlőre jutnak a kósza füzetre, majd még a kosárba kerül pár megvásárolandó eszköz, ami miatt végül is találkozott a két halandó.*
- Felsőbbnek tippeltem volna, de ha szorgalmas, amit nem kétlek évfolyamot is léphet, de amilyen jól informált gondolom már értesült az ezzel kapcsolatos dolgokról. *Nagyon bejön a fiúnak, hogy ilyen művelt személlyel társaloghat magyarul, mert ettől egy kicsit az egész nosztalgikus, ami jó érzéssel tölti el.*
- Igen, pontosan. Ha pedig Cruorises lenne, akkor már biztos felfedeztem volna kegyed kiemelkedő személyiségét. *Lassan araszolgatnak lépésről-lépésre, amit, a fiú cseppet sem bán, hisz élvezi a lány társaságát főleg a meghitt csevegést.*
- Ugyan, dehogy, hisz Ön egy elbűvölő fiatal hölgy. *Nevet fel a fiú szolidan, majd vonásait rendezve válaszol a kérdésre.*
- Pusztán csak megszokás és neveltetés. Remélem nem zavarja. De ha megnyugtatja a tudat mindenki mást is magázok. Egykezemen megtudom számolni hány embert tegezek. *Csatol mondanivalója végére még egy halvány mosolyt, hisz tényleg nem az Exos ellen van kifogása.*
- Szerintem nem. Ugyan úgy kell tanulni, mint az alsóbb évfolyamokon. Itt is ha megtalálja az ember a mágiaág saját energiáját akkor minden gondtalanul megy. *Hát igen ez szép és jó pont úgy hangzik, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Mondjuk ez úgy is van, egyedül Ambrus áll hadilábon a Pyromágiával ugyan is nem hajlandó és nem is tudja használni. Elméleti szinten minden megvan és valószínűleg a képességileg sem lenne gond ez pusztán mentalitási hozzá állás, ami miatt, majd még lesz egy beszélgetése az Exortus ház magiszterével, mert nem maradhat emiatt örökre másodikos.*
- De ha van konkrét kérdésed nyugodtan tedd fel, de szerintem nem nehéz. Gyakorlás kérdése az egész. *Közben Ambrus a pénztár felé sétál, ahol ki is fizeti a dolgokat, majd kabátja zsebébe rejti, a vásárolt dolgokat végül visszasétál beszélgető társához.*
- Meghívhatom egy italra? Elég szeles az idő. Nekem jól esne egy meleg ital. Megtisztel azzal, hogy velem tart? *Nem szánja tolakodásnak, sőt akár még az ajánlatot is visszautasíthatja. Most minden döntés a lányon múlik.*

Héderváry Fruzsina
Diák Exortus
Diák Exortus
Héderváry Fruzsina

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Május 17 2012, 23:39

- Nem arról van szó, hogy ellenemre lenne, egyszerűen csak meglepődtem. Nem hittem volna, hogy járnak vallásos emberek is az iskolába.*rántom meg vállam egy kicsit. Eszembe se jutott, hogy ez valami negatív dolog lenne, nincsenek előítéleteim, csak azután mondok véleményt, hogy valamennyire megismertem az illetőt. A lakhelyre bólintok egyet, elég messze van tőlünk, de ettől függetlenül könnyedén meg tudnám mutatni egy térképen, akár csukott szemmel is. Mikor a srác hozzám hasonlóan, magyarul válaszul megkönnyebbültem mosolyodok el és innentől kezdve nem is váltok vissza. Az angollal sincs semmi bajom, folyékonyan, anyanyelvi szinten beszélem, de azért mégiscsak más egy kicsit visszatérni a gyökerekhez.*
- Igen, már utána néztem a lehetőségeknek és személy szerint remek ötletnek tartom. Remélem, hogy sikerül majd eljutnom arra a szintre, hogy felsőbb évfolyamba kerüljek, ha meg nem, akkor még mindig ott vannak a vizsgák. Kíváncsi leszek rájuk.*nem mondhatnám, hogy túlzottam megizzasztana a gondolatuk. Úgy vélem már most is eleget tudok ahhoz, hogy könnyedén átmenjek, persze abban is biztos vagyok, hogy sose tudhat elég sokat az ember. A következő szavak hallatán kicsit elpirulok, majd fel is kuncogok rajta. Na nem a bókolás miatt, de érdekesnek és szimpatikusnak tűnik ez a fiú, örülök, hogy így összefutottunk.*
- Nem zavar, ha neked ez így könnyebb, akkor csak nyugodtan. Remélem nem zavar, hogy én nem viszonozom ezt a gesztust.*persze ha nagyon akarja magázhatom, csak hát sose szoktam senkit, általában még a felnőtteket is csak nagy ritkán, így elég nehezen jönne számra a dolog. A szavakra érdeklődve figyelek és bólogatok is hozzá néhányat. Persze ez nem jelenti azt, hogy megfeledkeztem volna a vásárlásról, így a kosaram is telik szépen, majd még egyszer ellenőrzöm a listámat, s mikor látom, hogy minden megvan elégedetten bólintok és a zsebembe gyűröm a papirost.*
- Igazából az érdekelne, hogy bármilyen állatot választhatok famulusnak? És mi a helyzet a legendás lényekkel?*érdeklődök kicsit. Természetesen ezeknek is utána olvastam, de nem találtam rá konkrét utalást, így ha már felajánlotta, akkor élek a lehetőséggel és faggatózok.*
- Ó, köszönöm a meghívást. Örömmel elfogadom.*mosolygok rá vidáman, majd én is kifizetem a holmikat és a zacskóval a kezemben kilépek a boltból és az ajtó előtt várom meg Ambrust.*
- És merre gondoltad? Az itteni helyekben még nem vagyok teljesen járatos.*ez persze nem jelenti azt, hogy ne néztem volna meg mindent legalább egyszer, de attól még nem olyan egyszerű emlékezni mindenre.*

//Mona eltűnt, szóval fagyunk//
Gabriel Perez
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Gabriel Perez

Jelige : Madrid sötét Angyala
Hozzászólások száma : 359
Csatlakozás : 2012. Mar. 04.
Kor : 23

Rangok
Betöltött poszt: Jegelt karakter

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeVas. Május 20 2012, 16:23

-Emlékeztetnélek, csak egy évvel vagy öregebb nálam…ööö vagy 17-el?*Néz nagy szemekkel a fiúra. Attól függ! Eiden jelenleg alig egy hónapos ha onnan nézzük, ha meg a lelkét nézzük akkor meg valóban csak egy év válassza el őket. A felelőtlent aláírja, de a tinitől libabőrős lesz a háta. Nem akar tini kategória lenni!*
-Jó lenne, ki akarok kerülni ebből a székből amint lehet, és nem áll majd fenn annak az esélye, hogy elvágódom és összetöröm magamat. A tornásztatást is majd folytatnunk kell*Néz Brianre, reméli hogy benne van, mert nincs kedve este még visszamászni a gyógyítóhoz tornásztatás céljából, Brian is kifejezetten jól megoldotta tegnap!.*
-Ott még sosem voltam, a pennákat meg mindent amit eddig használtam azt otthonról hoztam még.*Azért volt olyan nagy a táskája és nehéz. Minden szart otthonról elcipelt, amit így utólag nem is bánt meg, hiszen már nincsen otthon ahova hazamehetne. Egy házon kívül ahol MÉG nem volt, de van kulcsa hozzá meg címe. Azt is majd meg kell keresnie!*
-Van ilyen hely? A parkban nem szoktak olyan sokan lenni, és könnyű oda jutni.*Így belegondolva azaz egy könnyen megközelíthető hely van csak amiről Eiden is tud. A vízesés kicsit neccesebb, bár biztos nem lenne ott senki sem…bár kánikula közeledik, úgyhogy ez sem biztos.*
-Hát nem kerekesszékre találták ezt így ki.*Egy apró grimasz de próbál elférni, nem leverni semmit sem. Mivel ő maga sem járt még itt sosem, így mindent megnéz! Ezzel persze az idő telik.*
-Szerinted kell valami innen nekem a tanuláshoz is? Mert rajzoláshoz már találtam.*FÉL órájába telt kiválasztani a pergameneket és a tintát-tollat. Tehát tudni lehet a rajzolásban eléggé igényes és az igényeit nehéz kielégíteni. Mindazonáltal a nézelődés is jó dolog. Az ölében már több ívnyi papír van, két normál penna, két kicsit drágább féle, amiket majd tesztel Eiden, hogy jó-e vagy sem. Illetve talált egy új naplónak való füzetet is, úgyhogy azt is begyűjtötte. Árban elég jól tartják magukat, bár Briannel ellentétben Eiden anyagilag nincs kötve semmihez sem.*
-Új naplót akarok kezdeni, így hogy, már önmagam vagyok.*Néz mosolyogva a fiúra, majd egy rózsaszín penna előtt leparkol.*
-Öööö….*Oldalra dönti a fejét és fintor suhan át az arcán. Lehet hozzá venni rózsaszín naplót is, amin csillogó szívecskék vannak. Eiden arcáról a rémületet lehet leolvasni…meg hogy hányingere van a rózsaszíntól.*
-Borzalmas, ez ízlésteleeeen*Brianre emeli a tekintetét, hogy lásson valami emberit és szépet is.*
http://jeffi-olvas.blogspot.com/
Brian Valentine
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Brian Valentine

Hozzászólások száma : 663
Csatlakozás : 2011. May. 13.
Kor : 24
Üzenet :
Ha el akarod érni az álmaidat, harcolnod kell! Akkor is, ha ez azzal jár, hogy piszkos leszel az úton.

Rangok
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeVas. Május 20 2012, 17:00

- Elméletben lehet, de sokkal többnek érzem.*csóválja a fejét. Általában saját magát felnőttnek gondolja, míg a fiút csak egy gyereknek. Persze a viselkedésül miértjeinek megvan az oka, hiszen a múltjuk ennél különbözőbb már nem is lehetne, így nem csoda, hogy a legtöbb dologra teljesen másképp reagálnak.*
- Ne legyél türelmetlen, az nem segít. És jó, majd lefekvés előtt.*belegyezik a tornáztatásba is, bár annak azért annyira nem örül, hogy hála neki megint szép foltos lesz a fiú lába, de azt is tudja, hogy csak emiatt nem hanyagolhatják a dolgot, hiszen fontos ahhoz, hogy a srác minél hamarabb kikerülhessen a székből.*
- Gyanítom elég sok helyen nem voltál még, ezen majd javítanunk kell.*mert hát nem járja, hogy már ennyi ideje ide jár és alig látogatott el eddig valahova. Persze a maradék néhány nap most már nem oszt nem szoroz, de később majd elrángatja a fiút mindenfelé. A kérdésre csak bólint, nyilván van ilyen, csak még ki kell találnia, hogy a parkon kívül mi alkalmas még erre, ha meg semmi, akkor majd mennek oda.*
- Igen nem ártana ahhoz is venni valamit.*dünnyögi és a vásárlás elkövetkező részében azzal van elfoglalva, hogy végignézze a kínálatot, hátha talál valami használhatót. Tollra és füzetre mindenképp szüksége lesz majd a másiknak, így azok nézegetésével üti el az időt. Közben azért azt is megfigyeli, hogy mit vesz a srác, a rózsaszín pennás-naplós résznél meg csúnya fintorba torzul az arca.*
- Azt hiszem nincs olyan ronda szavam, ami illene erre.*szinte rávicsorít a füzetre, majd arrébb is lép onnan, hogy kezébe vegyen egy másikat, aminek látványától szinte érzi, hogy helyrejön meggyalázott ízlése. Az árát meglátva viszont felszisszen és úgy ejti vissza a helyére, mintha minimum leprás lenne, hát nem véletlen, hogy nem vásárol itt soha semmit, neki túlságosan is drága ez a hely. Végül két, viszonylag értelmes árban lévő füzetet helyez a srác gyűjteményei közé, valamint pár egyszerű sötétkék tollat.*
- Ezek kellhetnek majd az órára.*ad magyarázatot is cselekedetéhez és arcán látszódik, hogy ez azt jelenti, hogy elvárja, hogy a közeljövőben meglátogassa a tanórákat a srác, máskülönben kényszeríteni fogja rá, az pedig nem lesz kellemes élmény. Egyébként már kezdi unni a vásárlást, így előre indul, hogy megnézzen néhány tökéletesen hasznavehetetlen holmit.*
- Komolyan vesz valaki ilyet?*emel fel egy tintát, ami színváltósnak hirdeti magát. Kételkedve rázza meg az üveget, de nem történik semmi, így unottan visszahelyezi, oda, ahol találta és folytatja a polcon való nézelődést.*
-
Ahogy mondja fiatal úr. De ha valami hasznosabbra vágyik javaslom az önjavító pennát, vagy a láthatatlanul író tollat.*lép mögé a boltos és kedves, kissé talán pénzéhez mosolyával torpan meg, majd mutogatni is kezdi az említett dolgokat a fiúnak, bár vásárlója arckifejezését látva, mintha kezdene elmenni a kedve az egésztől.*
- Törődjön a saját dolgával.*morran a férfira, majd fél kézzel eltolja az útból és egy utolsó szúrós pillantást küldve felé visszacsörtet barátjához, hogy megérdeklődje mennyi időt szándékozik még eltölteni itt. Reménykedik benne, hogy nem túl sokat.*
- Na mindent összeszedtél?*érdeklődik jóval kedvesebb hangon és arccal, mint amit alig egy perce még az eladóval szemben használt és közben megáll a fiú előtt és kérdőn tekint rá.*
Gabriel Perez
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Gabriel Perez

Jelige : Madrid sötét Angyala
Hozzászólások száma : 359
Csatlakozás : 2012. Mar. 04.

Rangok
Betöltött poszt: Jegelt karakter

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeVas. Május 20 2012, 17:19

-Pedig majdhogynem egykorúak vagyunk.*Mosolyog rá a másikra. Megjegyezné, hogy ő maga elméletben felfogásilag komolyabb, a halottsága miatt, de rá kell jönnie, hogy a túlvilági emlékei napról napra egyre homályosabbak, így lassan belecsúszik az élők rendjébe, és nem feltétlen fog mindig annyira „halott” lenni, mint néhanapján.*
-Próbálok nem türelmetlennek lenni, de tizenhat éve erre vártam, hogy élhessek, és most minden hirtelen olyan nehéz lett. Elég csak az elmúlt hónapunkat néznünk…. Meséltem a dokinak, hogy segítettél a lábammal, azt mondta egész jól ment neked.*Vigyorog rá a másikra. El akarja vele hitetni, hogy tényleg nem gond, hogy úgy néz ki utána mint akit megvertek. Az csak a látszat, és többet segít mint árt.*
-Ott voltam, ahol veled voltam. Egyedül nem nagyon mászkáltam el sosem, talán a konyhába és a madártoronyba voltam nélküled. Meg az erdőbe de ott is összefutottunk!*Így visszanézve Eiden nem felfedező típus, azaz az , csak éppen egyedül nem óhajt felfedezőnek állni. Kell mellé mindig valaki, hogy elinduljon valamerre. Persze a magas dolgok kiestek a tériszonya miatt…de akkor is maradt elég hely, amit még nem látott,…akár csak a szigete tekintve is.*
-Hát…ezen még nekem is merengenem kell.*Vigyorodik el, majd inkább fordul, hogy nehogy még egyszer a rózsaszín csodára vetüljön tekintete, bár megtalálta a hupikék és furalila tesóit is annak a szettnek, úgyhogy mára a sokkolása meglett!*
-Oksi.*Néz fel a fiúra amikor kapott még az ölébe dolgokat, majd elválnak egy kicsit mert Eiden marad a naplók környékén. Tökéleteset akar, bár van egy sejtése, hogy nem fog olyat találni, végül úgy döntött, hogy inkább több ívnyi papírt vesz, és hozzá mindent ami kell, hogy naplóba kösse majd őket, majd csinál saját naplót! Körülbelül eddigre ér vissza Brian. Felé néz majd bólint.*
-Minden megvan, csak fizetni kell, meg majd felvitetni a szobádba.*Ha segítenek odajutni a kasszához akkor mindent lerak, megkéri csomagolják be, majd megadja a fiú szobájának helyét. Nem akarja az egészet elcipelni magával, a saját szobájába nem viteti mert lassan egy hónapja nem járt ott …a kígyó lehet már megdöglött! Majd a végösszeget hallgatja és bólint majd fizet is. Kész vagyont hagyott itt, de hát…semmit nem vett amit nem fog használni, tehát úgy véli teljesmértékben jól járt.*
-Kitaláltad merre menjünk? Ahol lehet piknikezni!*Hozta az ebéd-vacsorát tehát itt fog enni, és nem az út közepén, úgyhogy örülne valami kellemes helynek ahol pihenhet-ehet, élvezheti Brian jelenlétét.*
-Lehetne már 24-e…sokkal nyugodtabb lennék.*Néz a másikra, miközben ha megvan merre mennek akkor arra el is indul, bár rövididőn belül a haladás Briantől függ mert Eiden karja elfáradt, és nem akarja megerőltetni.*
http://jeffi-olvas.blogspot.com/
Brian Valentine
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Brian Valentine

Hozzászólások száma : 663
Csatlakozás : 2011. May. 13.
Kor : 24
Üzenet :
Ha el akarod érni az álmaidat, harcolnod kell! Akkor is, ha ez azzal jár, hogy piszkos leszel az úton.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeVas. Május 20 2012, 17:49

- Majdnem.*bólint egyet. Tényleg nincs olyan nagy különbség kettőjük között, de továbbra is csak elméletben van ez így, gyakorlatban rengeteg mindenben mások, ami tulajdonképpen nem is akkora tragédia.*
- Akkor ezt a négy napot már csak kibírod és minden könnyebb lesz. Valóban?*továbbra is erősen kételkedik ennek az igazában, de ha a gyógyító ezt mondta, akkor minden bizonnyal igaz, s ugyan továbbra se lelkesedik túlzottan a tornáztatásért, de ha a fiú tényleg azt akarja, hogy ő csinálja meg, akkor nyilván mindent meg fog próbálni, hogy a lehető legjobban menjen neki minden.*
- Nem tűnsz túl kalandkedvelő típusnak, na sebaj, majd megmutatok mindent.*mosolyog a fiúra és valahogy azért jó érzés, hogy olyan helyekre viheti el, ahol még nem járt. S ugyan itt a szigeten körbevezetni valakit nem nagy szám, de annak, aki még nem látott mindent, biztosan izgalmas lehet. Végül sikeresen megérkeznek a boltba, ahol szinte rögtön meglelik a legrondább dolgot, majd a rémületen túlesve Eiden folytatja a vásárlást, míg Brian elindul szétnézni a boltban, de a kóválygást is hamar megunja, így vissza is tér a sráchoz, hogy megkérdezze, mehetnek-e végre.*
- Olcsóbb lenne, ha mi cipelnénk fel.*jegyzi meg mindegy mellékesen. Neki tulajdonképpen mindegy, amíg nem ő fizeti, csak hát szegényként mindig gondol az ilyen spórolós, praktikusabb dolgokra, de végül is Eiden majd eldönti, hogy mit szeretne. Hátrébb húzódva várja, hogy véget érjen a fizetés, az összeg hallatán meg elfintorodik és szinte el is sírja magát, ő ennyit biztosan nem dobna ki csak úgy az ablakon.*
- Szerintem maradjunk a parknál, majd leülünk a füves részre.*feleli rövid gondolkozás után és újra előre engedve a fiút, ő is kilép a boltból, majd megindul a tolókocsi mellett. Időközben pedig azon mereng, hogy találniuk kéne valamit, amit leterítenek a földre, mert mostani ruházata is túl sokba került ahhoz. hogy csak úgy leücsörögjön benne a földre.*
- Akárcsak én.*sóhajt egy aprót. Ugyan az utóbbi két napban már egész jól működött minden, de ettől függetlenül nem tud tökéletesen megnyugodni, hiszen a hónap maradékában még bármi váratlan megtörténhet. Nem megy túl gyorsan és fél szemét folyamatosan a srácon tartja, így anélkül is észreveszi a fáradtságot a másikon, hogy szólna róla, így oda is lép mögé és az út hátralévő részében tolja a széket.*
- Megfelel?*érdeklődik mikor megérkeznek és az úttól valamivel távolabb eső füves placc közepén lefékez.* - Invito takaró!*emeli pálcáját a kastély felé és ha szerencséje van, akkor hamarosan meg is érkezik a szükséges holmi, főleg, hogy mostanra már szinte tökéletesen használja új fegyverét is, legalábbis az egyszerűbb varázslatok esetén mindenképpen. S néhány perc múlva egy apró mosollyal nyugtázza a tényt, hogy hívott dolga a kezében landol, amit aztán ki is terít.*
- Maradsz a székben vagy leülsz ide?*érdeklődik a sráctól és válaszától függően vagy segít neki kiszállni vagy nem, ő maga viszont mindenképp leereszkedik az anyagra és egy sóhajjal végig is dől rajta, majd csípőjét megemelve előszedi a cigisdobozát és alsó ajkát harapdálva kérdőn pillant Eidenre.*
Ginger Rosenberg
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Ginger Rosenberg

Hozzászólások száma : 624
Csatlakozás : 2011. Sep. 26.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jan. 28 2014, 21:04

//NRT: Katherine és Ginger – 2014.01.28.//

Most, hogy elérkezett egy újabb tanév, úgy érzem, hogy ideje lenne kicsit bevásárolni, mivel nem kicsit fogytam ki a füzetekből, na meg a pennákból. Mák, hogy nincs már toxicológiám, mert azon kívül, hogy nem bírtam azt a tantárgyat, jó sok mindenre volt szükség hozzá, és annak idején még pénzem se igazán volt rá. Most viszont a drága nagybácsim készségesen segít nekem, szívesen egyengeti a jövőmet, persze csak akkor, hogyha maradok majd az egyetemre is. Én pedig… már miért is ellenkeznék? Tarkh is maradni szeretne, tehát jó lesz ez így, utána pedig majd eldől, hogy mi lesz még a jövőben. Mivel kissé már szállingózik a hó, ezért szépen be vagyok öltözve, úgy sétálok végig Mystral hosszú utcáján a Pennavarázs felé és most még kissé ezüst színű sálamat is igazgatni kezdem. Nem sok minden látszik amúgy belőlem, lábaimat fekete nadrág fedi és magas szárú csizma, amelybe a nadrág szára is bele van kissé tűrve, felül fekete szövetkabát, amelynek némi színt az ezüst színű sál, na meg sapka ad. Kesztyű nincs rajtam, annyira azért nem fázom még, és ha mégis úgy alakulna, a kabátom zsebei kellemesen melegek, na meg egy pillanat alatt el tudom végezni a megfelelő varázslatot, hogy felmelegítsem magam. Vállamon egyébként egy táska is lóg, amibe majd a megvett cuccokat tervezem pakolni, de más már tényleg nem látszik rajtam. Vörös, hosszú tincseim kibontva vannak, arcomat pedig kevés, ezüstös smink díszíti, így passzolva öltözetemhez is.
~ Ott is van. ~ - szúrom is ki hamar azt a bizonyos üzletet, ahova nekem menni kellene, így kerülök ki még néhány útban lévő gyalogost, majd amint sikeresen elérem az ajtót, már ki is tárom azt, hogy bekukkantva már érezhessem is a kellemes meleget, amely odabentről árad.
- Jó napot! – köszöntöm is az eladót, aki mosolyogva int nekem, de mivel éppen két vendéggel foglalkozik, ezért nem jön oda hozzám. Nincs is rá szükségem, feltalálom én magam, így gombolom ki kabátomat, majd veszek fel egy kosarat, hogy ez után a füzetekhez menjek először és majd később vizsgálom meg a többi árut.
Katherine d'Argenta
Diák Exortus
Diák Exortus
Katherine d'Argenta

Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás : 2012. Feb. 18.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeKedd Jan. 28 2014, 23:18

Egy újabb tanév kezdődik, és én is, mint legtöbb diáktársam bejárom Mystral-t. Új köpeny, talár, néhány új ruha is elfér a szekrényemben, és persze a Penna Varázs sem maradhat k a sorból. Hallottam olyan pletykákat, hogy lehet kapni színváltó pennát, illetve olyat is, aminek a tetején aprócska láng ég a tetején, és annak fényében változik, hogy helye-e a szó, amit leírsz. Állati lehet, úgyhogy el is határoztam, hogy meglátogatom ezt a boltot (is). A mai délutánomat erre szántam, hogy vásárolgassak, így egy nagyobb hátizsákkal és néhány zacskóval térek be az üzletbe. Ahogy látom, vannak bent néhányan és az egyik leányzót ismerem is, így mosolyogva intek oda neki. Ő is köszönt, de fordul is vissza az eladóhoz, hogy valamit kérdezzen tőle.
~Talán megvár és mehetünk együtt vissza a suliba.~- jut eszembe egy aprócska gondolat, amitől egy lágy mosoly kúszik ajkamra. Megcsóválom a fejemet és lassan kigombolom derékig érő, fekete szövetkabátomat és meglazítom szürke sálamat. A kabát alatt egy fekete farmer nadrág van, valami egy magas sarkú szintén fekete bokacsizma. Szerencsére még nincs akkora hó, hogy tényleg csizma kelljen hozzá, és szépen takarítják is az utakat, úgyhogy nyugodtan lehet ilyen csinos cipőkben járni. Magamhoz veszek egy kosarat és a polcok között sétálgatva nézelődök. Az egyik polcsornál befordulva sikeresen elbambulok egy gyönyörű színváltós füzetre pislogva és kicsit bele megyek az előttem álló lányba. A kosaram csak lágyan ütközik neki, úgyhogy biztos nem fog elesni, és hogyha szerencsém van, nem s fogja leharapni emiatt a fejemet.
- Hoppá. Bocsánat, csak... - pislogok ismét fel a füzetre, majd a lányra és szégyenlősen elmosolyodom.
- Azt hiszem kicsit elbambultam. Nézd, milyen szép az a füzet! - mutatok fel a polc egyik felső polcára, ahol fel van állítva a csinos spirál füzet, melynek az eleje lágyan váltogatja a színét.
Ginger Rosenberg
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Ginger Rosenberg

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Jan. 29 2014, 13:52

Azért nem tervezek óriási bevásárlást, de akadnak dolgok, amiket nem ártana megvennem, és ha már itt vagyok, akkor talán az én kis kékszeműmnek is szerzek néhány cuccot. Ahogy ismerem, ő úgyis lusta eljönni csak azért ide, hogy megvegye magának a kellő cuccokat, és ha el is indul Mystralba, máshol köt ki. Tehát úgy számolok, hogy nagyjából két főre szerezzek meg minden szükséges dolgot, így kezd el gyűlni a kosaram. A stílusunk hasonló, tehát nincsenek csicsás cuccok közöttük, csak egyszerű, egy-két színből álló füzetek. Jelen pillanatban épp egy fekete, bőrkötésű naplóféleség felé tekintek, ami olyan magasan van, hogy még lábujjhegyre is hajlandó vagyok jelen pillanatban nyúlni azért, hogy megszerezzem magamnak. Tudom, használhatnék mágiát is, de minek mindenhez? Sárvérű vagyok, amúgy se megszokott még ez a két év után se az, hogy mindenben megkönnyítsem a dolgomat. A naplót éppen elérem, és már venném le, amikor meglök valaki hátulról, én pedig erre nem számítva dőlök kissé jobban neki a szekrénynek, aminek az eredménye az lesz, hogy jó pár füzet a földön köt ki, de az a fenti naplóféle a kezembe kerül.
- Uhh, banyek. – a boltos már felénk is tekint, én pedig bocsánatkérően intek felé. – Elnézést! Mindjárt összeszedem! – ő csak valami olyasmit motyog nekem, hogy reméli is, én pedig végre meg tudok fordulni, hogy a nekem jövő csaj felé nézhessek végre. Bocsánatot kér, tehát a fejét nem fogom azért leszedni, így csak megcsóválom a fejem egy apró sóhajjal.
- Semmi gond, csak szedjük gyorsan össze ezeket, mert ki leszünk téve. Én pedig szeretnék még vásárolni előtte. – mosolyodom el cseppet, miközben már le is guggolok, hogy gyorsan felkapkodjam a földön lévő füzeteket, majd elkezdem ez után visszahelyezni őket a helyükre. Amikor a lány ismét megszólal, majd egy színváltós füzetre hívja fel a figyelmemet, lassan tekintek én is abba az irányba, majd biccentek egy aprót.
- Eléggé érdekes. Mondjuk nem hozzám való. – láthatja is a kezemben lévő fekete füzetecskéről. Régebben azért jobban lekötöttek az ilyen érdekes dolgok, de mostanra már megszokottá vált. A naplót azért a kosaramba csúsztatom, majd ez után nézek vissza a lányra. A rendetlenség eltűnt, tehát most már foglalkozhatunk egymással normálisan.
- Amúgy Ginger vagyok. – nyújtom felé jobbom, miután a bal kezembe átveszem a kosarat és hogyha megrázza, akkor utána engedem csak el. Nem hiszem, hogy zavarná az ilyesmi, de aztán majd csak kiderül.
- Szedjem le neked azt a füzetet? – nem tudom, hogy hányadikos, vagy hogy egyáltalán boszorkány-e. Nem mindenki az Mystralban sem, és hát ki tudja, hogy a Mysterioban tanul-e ő is. Elég sok embert nem ismerek, főleg az alattam lévő évfolyamból, mert így ránézésre nem idősebb nálam, az én évfolyamomban lévő órákon pedig még biztos, hogy nem láttam.
Katherine d'Argenta
Diák Exortus
Diák Exortus
Katherine d'Argenta

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Jan. 29 2014, 14:14

A polcsor közé befordul nem úgy sikerül, ahogy szerettem volna, ugyanis nekiütközöm valakinek, aki nem éppen a legstabilabb pózban ácsorog. Nyújtózkodik egy fekete bőrkötéses naplószerű könyvért, én pedig nem is figyelek, hiszen teljesen elvonja a tekintetemet azt a színváltós füzet. Nagyon szép, ám tényleg képes lennék megvenni és használni? Lehet, hogy egy csomóan kiröhögnének miatta, hiszen mégis csak egy feketemágusképzőben vagyunk. Színváltós füzet? Hát nem is tudom. Minden esetre a gondolkodást igen hamar felfüggesztem, ugyanis hangosan potyognak le a füzetem a polcról.
- Ajajj... - nyöszörgöm és egy fél pillanatig várok, hogy vajon letépik-e a fejemet, vagy átkot szórnak-e rám, de szerencsére most ettől nem kell félnem. Gyorsan bocsánatot kérek és pirulva nézem a boltos, aki rendre int minket. A lány enyhén bosszús, de nem tűnik olyan típusnak, hogy elákozzon a francba, úgyhogy gyorsan én is segítek neki összeszedni a füzeteket. A mosolyától egyből bátrabb leszek és egy halk kuncogás hagyja el az ajkamat.
- Oké - motyogom, és gyorsan összeszedem a füzeteket, és felállva a helyükre teszem őket. Ismét bocsánatot kérek, és felhívom a figyelmét a lánynak arra a színváltós füzetre. Az bezzeg nem esett le. Minő szerencse... A lány közli, hogy nem igazán hozzá való a füzet, mire elmosolyodom.
- Hát igen... Itt mindenki annyira fekete - csóválom meg a fejemet és hallatszik a hangomon, hogy baromira nem sértésnek szánom, egyszerűen csak inkább ténymegállapításként. Az sem zavar, hogy jelen pillanatban rajtam sincs egyetlen egy szín sem a feketén kívül, maximum a hajamban a fehér raszta tincsek.
- Azt hiszem, én sem veszem meg. Még a végén kiröhögnének - vonom meg a vállamat mosolyogva, elutasítva a lány ajánlatát, hogy levegye-e nekem. Végigfuttatom a szemet a polcon, majd megakad a tekintetem a lány kezében lévő bőrkötéses könyvön, ami lassan belecsusszan a kosárba. Bemutatkozik és kezet is nyújt, amiin először meglepődök, de széles mosollyal fogok vele kezet.
~Nahát, nem sokan engedik, hogy hozzájuk érjek. Kellemes meglepetés.~ -jut eszembe egy gondolat és igyekszem elfojtani a lelkesedésemet.
- Katherine, Exortus - mutatkozom be én is kedvesen mosolyogva és lágyan megszorítom a lány kezét.
- Naplót írsz? - bökök fejemmel a kosárban lévő fekete füzetre. Nem mintha olyan baromi sok közöm lenne hozzá, persze, de hát... Kíváncsi vagyok, és én is naplót írok már vagy 12 éves korom óta.
Ginger Rosenberg
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Ginger Rosenberg

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Jan. 30 2014, 02:19

Hát nem éppen úgy sikerül levennem azt a bizonyos naplót, ahogy azt én szeretném, mivel egy leányzó a hátam mögé kerülve kissé meglök, így jó pár áru a földre kerül a boltos legnagyobb örömére. Azért a naplót sikerül megmentenem, de az már biztos, hogy most jól kell viselkednünk, ha nem akarunk vásárlás nélkül távozni. Nekem mindenképpen szükségem van az itteni cuccokra, tehát hamar pakolászásba is kezdek és szerencsére a lány is segít nekem. Nem tart sokáig, pillanatok alatt összeszedjük a cuccokat és a pasas is békén hagy minket, most már kikerülünk szúrós pillantása alól. Ideje tehát ismerkedni, ha már így belém botlott, de még mielőtt eljutnánk a bemutatkozáshoz, egy bizonyos füzet kerül előtérbe, ami eléggé feltűnő odafent. Nem hozzám való, ez tisztán látszik rajta.
- Fekete? És mindenki? Ezt mégis hogy érted? – oké, most fekete cuccokban vagyok és van nálam egy fekete napló is, de azt nem magamnak veszem. Na meg, én szeretem a színeket és bár rózsaszínt tény, hogy nem húznék fel, de nincs nekem gondom az ilyesmikkel, még a hajam is vörös. Tehát kíváncsian várom, hogy megmagyarázza a dolgot, mert ez így most nem kicsit volt furcsa első lendületre nekem.
- Kiröhögnének? Mit érdekel Téged mások véleménye? Ha tetszik, akkor igenis vedd meg! – nem értettem soha az ilyen embereket, akik másoknak akarnak megfelelni, szóval már fel is nézek a füzet felé és egy kis pszichokinézisnek hála a kezeimbe is lebegtetem, majd ez után nyújtom át a lánynak. Én úgy érzem, hogyha tetszik neki valami, akkor azt vegye meg és használja, ne másoknak akarjon már megfelelni, én se tettem soha se ezt. Tarkh is eleinte lenézett, mert sárvérű és szegény vagyok, mégis, mára elfogadott úgy, ahogy vagyok.
- Szerintem ragaszkodj ahhoz, aki vagy és ne legyél tömegember, abba semmi jó sincs. – ezt a pár szót azért még megejtem neki, miközben arcát fürkészem és végül sort kerítek a bemutatkozásra is, tehát kezem felé nyújtom, amit el is fogad szerencsére. Megrázom kissé, majd ez után még azért én is hozzáteszem a házamat.
- Én Cruos vagyok. Nem is tudtam, hogy te is a Mysterioba jársz… bár persze, nem ismerhetek mindenkit. Hányadikos vagy? – akkor ha már így ismerkedünk, rákérdezek még néhány apróságra, akár csak ő. Szeretek beszélgetni és ismerkedni az emberekkel, tehát most is nyílt leszek, véletlenül se visszahúzódó vagy elutasító.
- Naplót? Én? – oké, nem esik ám le azonnal, így eleinte értetlen pillantásommal találkozhat, de amikor rájövök, hogy a kis fekete tárgyra gondolhat, amit az előbb csúsztattam a kosaramba, akkor csillannak meg szemeim.
- Nem, ezt csak a páromnak veszem. Ő szereti az ilyen dolgokat, aztán gondoltam hátha tetszik majd neki. – magyarázom is meg a dolgot, miközben kissé arrébb sétálok a füzetektől. Azt hiszem, hogy itt mindent beszereztem már, ideje a pennák után is nézni. Néhány tök egyszerű bekerül rögtön a kosárba, de kéne még más is.
- Te is az új év miatt vásárolgatsz vagy csak úgy? – fordulok azért idő közben Katherine felé is, tehát nem zárom ám ki őt a vásárolgatás közben se. Úgyis tök ritkán szoktam csajokkal dumálni, valahogy mindig a fiúkkal jöttem ki jól eddig.
Katherine d'Argenta
Diák Exortus
Diák Exortus
Katherine d'Argenta

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 31 2014, 15:32

Az ütközést követően igen gyorsan felszedegetjük a lehulott cuccokat, és úgy érzem, hogy egy kellemes beszélgetésen és ismerkedésen leszek túl, miután kilépek a Penna Varázsból. Nagyon szeretek ismerkedni, és habár nem vagyok egy "társaság középpontja" alkat, mégis szeretem, hogyha emberek vesznek körül. Normális, jó fej emberek és nem olyanok, akik tök bunkók és minden ok nélkül. Az ilyet valahogy soha nem tudtam megérteni, de az az igazság, hogy most már nem is akarom, hiszen itt a Mystero-ban van néhány furcsa ember. Úgyhogy inkább elfogadom a dolgokat és ennyi. Mást úgysem nagyon tehetek. Minden esetre Ginger igen jó fejnek tűnik, aminek nagyon örülök. nem olyan tipikus "fekete" illető, amit meg s jegyzek, mire a lány kicsit kérdőn néz rám.
- Hát... - kicsit megvakarom a fejemet, majd végignézek a bolton, és kicsit közelebb lépek a lányhoz.
- Tudod, itt valahogy egy csomó ember totál feketébe öltözik, és tök búskomor, vagy éppen mogorva és bunkó. Nem tudom, hogy miért van ez. De vélhetőleg azért, mert ez mégiscsak egy... feketemágusképző - halkítom le a hangomat az utolsó szónál, és vetek egy pillantást az eladóra- nem tudom, hogy a mystrali lakosok mennyre vannak tisztában azzal, hogy mellettük egy feketemágus képző működik, de tény, hogy én ezt nem nagyon szeretem reklámozni.
- Aki ide jön, akkor biztos, hogy van valami az életében, ami olyanná tette, amilyen. Szóval... - harapom be az ajkamat és kissé félve pislogok fel a lányra.
- Érted, hogy mit akarok mondani? - várok egy picit, hogy a leányzó kifejtse a véleményét ezzel kapcsolatban. Persze, lehet, hogy eddig csak én találkoztam ezekkel az enyhén bunkó és mogorva emberekkel, és az iskola másik fele meg tök jó fej és színes és vidám. De ezt azért kötve hiszem. Közben a füzetre kerül a szó, én pedig megmutatom neki a színváltós füzetet, majd megjegyzem, hogy amúgy meg nem s érdekel, mert tuti, hogy egy csomóan kinevetnének, vagy megszólnának érte. A lány úgy tűnik, hogy igazán a szívén visel az egyediséget, de enyhén felháborodva közli, hogy bizony ne érdekeljen engem más véleménye, egyszerűn, ha tetszik, akkor vegyem meg! Egy kedves, majd egyre szélesebb mosoly jelenik meg az arcomon, és határozottan bólintok.
- Rendben, akkor megveszem - ejtem bele a kosaramba a füzetet és szép lassan elgyönyörködöm benne, mikor azt veszem észre, hogy Ginger már néhány polccal arrébb jár. Nem tudom, hogy szeretné-e, ha követném, vagy ilyenek, de mikor továbbra is hallom, hogy beszél, gyorsan utána sietek.
- Most megyek másodikba. Sajnos buktam egy évet. Az Inflatus-os tárgyak nem nagyon mennek... - motyogom el az utolsó mondatot, és kicsit lesütöm a szememet. Természetesen a szüleim sem örültek neki, hogy buktam, de hát... Sajnos ez van, biztos nem én vagyok az egyetlen. A naplós magyarázatra elmosolyodom.
- Hát, hogyha tőled kapja, akkor szerintem biztosan fog tetszeni neki - válaszolok és lágyan megvonom a vállamat. Nem vagyok egy nagy kapcsolt guru, gazából nekem még soha nem volt komoly kapcsolatom, szóval tök nem értek hozzá, de azért gondolom, hogyha a szerettünktől kapunk valamit, annak ígyis-úgyis örülünk valamilyen szinten. A pennás résznél lelkesen kezdem kutatni azt, amiért de jöttem.
- Igen, nekem s kellett néhány füzet, meg néhány extra dolog. Viszont amúgy... - itt kicsit kuncogni kezdek, mint egy kislány.
-... szeretem az extra dolgokat és valakitől hallottam, hogy itt lehet olyan pennát kapni, aminek tűzcsóva van a végén. És hogyha valamit rosszul írsz, akkor piros lesz, ha jól, akkor kék. Ilyet keresek. Biztos állat jól nézhet ki - mesélem lelkesen a lánynak. Már előre félek, hogy mit s fog rólam gondolni, de végül is épp mondta az előbb, hogy vállaljam magam és igenis vegyem meg azt, ami tetszik. Szóval igenis meg fogom venni azt a pennát, ha megtalálom. Körbenézek, és az egyik polcsor végén meg is látom kirakva a pennákat, majd halkan felnyögök és elhúzom a számat. hogyha Ginger nem követett, akkor lassan visszamasírozok hozzá.
- Annyira mégsem izgis az a penna... - motyogom, és néhány egyszerűbbet pakolok a kosaramba. a helyzet az, hogy igencsak borsos áron árulják, és nekem most jelenleg nincs annyi pénzem, hogy akár csak egyet is megvegyek belőle, így hát maradnak a rég, jól bevált pennák. Slussz-passz.
Ginger Rosenberg
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Ginger Rosenberg

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Feb. 05 2014, 15:13

Nem számítottam ilyen jellegű találkozásra, így most kissé meglepődöm, amikor a lány nekem jön, de szerencsére nem történik nagy baj, hamar össze is pakolunk magunk körül, majd ez után megkezdjük a beszélgetésünket. Így ránézésre talán ismerős, de nem vagyok biztos benne… Nem mindig olyan jó az arcmemóriám, akármilyen ciki is ez. Ez a fekete dolog viszont nem túl világos a számomra, ezért is szeretném, ha kifejtené a dolgokat nekem, de mintha nem menne neki azonnal vagy csak aggódik valaki miatt? Felvonom szemöldököm, amikor magyarázni kezd és amikor a tudtomra adja gondolatait, halkan felkuncogok.
- Hát nem tudom, szerintem te nagyon felületesen ismerkedsz akkor. Akadnak itt ilyen emberek, ez tény és főleg az Inflatus házban, de szerintem rengeteg más stílusú ember is van, szóval a te általad említett feketébe öltözött emberek nincsenek többségben. – régebb óta járok ide, mint ő, ez tuti biztos, és én nem túl sok olyan embert ismerek. Ha nyitva tartja a szemét és normálisan ismerkedik, akkor rá fog jönni arra, hogy rengeteg tök jó arc ember jár ide, csak tényleg nyitottnak kell lenni és nem ítélkezni. Bár ha rögtön ilyen szöveggel támad le másokat, akkor talán értem, hogy mitől aggódik.
- Értem, hogy mit akarsz mondani, de hülyeségnek tartom, bocsi. Én nekem semmi rossz se volt az életemben, nem azért jöttem ide. Szóval… én azt ajánlom, hogy légy nyíltabb és ne ítélkezz, úgy te is megismerhetsz majd más embereket. – eszem ágában sincs elijeszteni magamtól vagy negatívan viselkedni vele, de szeretném felvilágosítani, hogy tudja, nagyon-nagyon nagyot téved ezekkel a szavakkal, amiket most nekem mond. Nem is értem, hogy miért ez a véleménye… Na mindegy, ez nem az én bajom, inkább próbálok is témát váltani, így amikor arra a számomra nem túl szép, de Kath-nek tetsző füzetre terelődik a szó, ismét kifejtem ám neki a véleményem, az mindig van. Határozott egy csaj vagyok, szóval nem aggódom feleslegesen, neki se kellene.
- Engem is elfogadtak itt, pedig itt találkoztam először a mágiával. Nem mondom, hogy könnyű volt és hogy csak pár hónapig szívattak, tovább… de mostanra sikerült beilleszkednem, több barátom is van és párom is, szóval hidd el, az egyediséget értékelik, csak tarts ki magad mellett! – kacsintok is felé kedvesen és amikor látom, hogy talán szavaim hatnak rá, még szélesebbé válik az arcomon addig is jelen lévő mosoly. Ezt már szeretem. Lehet, hogy kicsit el van veszve a lány, de ha úgy van, akkor lehet, hogy segítek neki egy picit, legalább csak tanácsokkal, amiket neki kell eldöntenie, hogy megfogad-e vagy sem. Na de ideje folytatni a vásárlást, így térek át a pennákról, de eközben se feledkezem meg a lányról, akiről hamar kiderül, hogy most másodikos és bukott is már egyszer.
- Többen ismételnek itt éveket, ez nem gáz… A hibáinkból tanulunk és szerintem most már te is jobban odafigyelsz arra, amire kell. Egyébként én nekem se megy minden inflás tárgy, elsőbe például utáltam a halotti mágiát. – húzom is el számat, mert ez tényleg így van. Egyszerűen szenvedtem az órákon, főleg, amikor Mr. Cornwlade még kényszerített is dolgokra… de túléltem és bár most se sokkal könnyebb az élet, azért megbirkózom vele, mert muszáj, bár a nekromancia igen csak hasonlít ahhoz a bizonyos elsős tárgyhoz… legnagyobb sajnálatomra. A kezemben lévő naplóról is ejtünk néhány szót, amit nem magamnak veszek, hanem Aristarkh-nak, aki véleményem szerint örülni fog majd neki. Mindig örül, ha kap tőlem valamit, szóval tuti ez most is így lesz.
- Igen, én is így gondolom. – bólogatok is hozzá, majd egy kérdés is megfogalmazódik ám a fejemben, amely bár személyes, mégis felteszem. – És neked van barátod? Sok jó pasi jár ide. – hű, hát engem is nem egy környékezett már meg és akartak szétszedni Tarkh-tól, de eddig még nem jött össze és a kapcsolatunk az orosz fiúval is egyre erősebb. Nem hiszem, hogy ez valaha is változna. Ez után kanyarodunk csak vissza a vásárláshoz, így kíváncsiskodom még tőle és egy igazán érdekes pennáról kezd el mesélni nekem, szép szemeim is felragyognak közben.
- Hű, az jól nézhet ki! Keressük meg! – természetesen vele tartok, így megyünk oda a pennák azon részéhez, ahol a különlegesebbek vannak és amikor meglátom az árát, szám is eltátom picit. Én is elég csóró vagyok és bár a nagybátyám mostanában támogat és Tarkh is mindent megad nekem, amit csak szeretnék, azért egy egyszerű pennára én nem költenék ennyit.
- Kb. mintha aranyból lenne, olyan ára van. Ez röhejes. – húzom el számat is és a lány szavairól sejtem, hogy ő is hasonló oknál fogva nem veszi meg azt. Lehet persze, hogy én tévedek, nem ismerem még igazán, de ez az ő döntése.
- Akkor maradjunk a simáknál. – vonom végül meg a vállaimat és dupla adagnyit már be is pakolok a kosárba, hiszen Tarkh-nak is vásárolok és hát sejtem, hogy a fiú fogja állni majd az én dolgaimat is. De ő gazdag, nem is kicsit, szóval néhány füzet és penna belefér.
- Te akarsz még valamit venni? Mert én szerintem fizetek. – kérdezek is rá, így sétálok oda az eladóhoz, aki nemsokára már zacskózza is nekem a cuccokat, én pedig kifizetem azt az összeget, amit kér, de ez után még nem tűnök el, hanem Katherine-t várva állok meg az ajtó mellett, így ha ő is esetleg végez, akkor teszek fel egy kérdést neki.
- A sarkon láttam egy forralt bor árust. Nem iszunk egy picit? Úgyis hideg van és addig picit még dumálhatnánk. – akad majd még dolgom, de ha már így összefutottunk, akkor miért tűnjek el rögtön? Egy pici beszélgetés nekem még belefér és ha neki is, akkor bizonyára együtt hagyjuk majd el a boltot, hogy megkeressük azt a bizonyos forralt borost.
Katherine d'Argenta
Diák Exortus
Diák Exortus
Katherine d'Argenta

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimePént. Feb. 07 2014, 22:30

Úgy tűnik, hogy eléggé eltér a véleményünk az ide járó emberekről. Kíváncsian hallgatom Ginger fejtegetését a témával kapcsolatban és az igazat megvallva kicsit elhúzom a számat. Hogy felületesen ismerkednék? Igen, az lehet. A helyzet az, hogy nem sok emberrel sikerült szoros kapcsolatot kötnöm. Nem sok nyílt, társaságközpontú emberrel ismerkedtem meg és a helyzet az, hogy mivel általában átveszem a környezetem hangulatát, így a visszahozódóbb emberekkel én is visszahúzódóbb vagyok. Türelmesen és figyelmesen végighallgatom a lányt, majd egyszerűen megvonom a vállam.
- Hát... Elég sok bunkó emberrel találkoztam már. Persze nem vagyok itt régóta, lehet, hogy épp a rossz emberekbe botlottam bele. És amúgy meg nem azt mondtam, hogy nincsenek jó fej emberek, mert persze, hogy vannak! -jelentem ki és mosolygok a lányra, jelezve, hogy ő is ezek közé tartozik.
- Csak hát... Hogyha valaki bunkózik az emberrel, az szerintem jobban megmarad benne. Legalábbis bennem biztosan... - vonom meg a vállamat és igyekszem lezárni ezt a témát. Nem egyezik a véleményünk ezzel a témával kapcsolatban és ez így van rendjén, hiszen nem egyezhet mindenkinek a véleménye mindenben. A csilli-villi füzet végül a kosaramba landol, és mosolyogva szemlélem meg néhány másodpercig. Milyen jól fog mutatni majd a könyveim mellett. Szóba kerül Ginger párja is, és rá is kérdez, hogy nekem van-e valakim. Enyhén elpirulok, és hirtelen egészen érdekesnek tűnnek a tinta-eltüntető satírozók.
- Nem... Nincs barátom - jelentem ki és mivel nem akarok bunkó lenni, felnézek a lányra és elmosolyodom egy picit. Eközben Ginger tovább beszél, így követem a pennákhoz, és el is mesélem neki, hogy milyen csodapennáról hallottam ebben a boltban. Ő is elég lelkesen tűnik, ami ismét egy széles vigyor varázsol az arcomra. Hamarosan meg is találjuk a híres pennát, de egyikünk sem veszi meg, mert elég borsos ára van.
- Hát igen... Elég sokat kérnek érte... - biggyesztem le kicsit az ajkamat, mint egy kislány az álom babája előtt.
- Én azért veszek egy színváltósat - döntöm el határozottan, és a csinos fehér penna is a kosaramba landol. Nem sok mindent vettem, de ez bőven elég. 3-4 füzet, néhány alap penna, a színváltós füzet és egy egyszerű penna.
- Nem, azt hiszem, hogy nekem is elég ennyi - nézek a kosaramba, majd előveszem csinos kis pénztárcámat és beletúrok. Ennyi pénzem biztos, hogy van, úgyhogy nem aggódok, habár a szivárványos füzet sem egy-két tallérba kerül. Beállok Ginger mögé a sorba és figyelem, ahogy kifizeti a dolgokat. Hátranézek és látom, hogy megvár, küldök neki egy mosolyt és gyorsan én is kifizetem a cuccaimat, és a válltáskámba gyömöszölöm őket.
- Te is jössz vissza a suliba? - teszem fel a kérdést, de a lány megjegyzi, hogy látott itt a sarkon egy forralt borost.
- Úh, oké. Szeretem a forralt bort! - vigyorodom el, és pát intve az eladónak kilépek Ginger után. Egy kicsit megcsap a hideg és ki is ráz, de végül is hamarosan a forró bort ölelgetem magamhoz és úgy ácsorgok a lány mellett.
- Ez tök jó ötlet volt!
Ginger Rosenberg
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Ginger Rosenberg

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Feb. 10 2014, 00:16

Én úgy érzem, hogy a Mysterio nagyon sokat változott az évek alatt. Az egyetemisták között több olyan illető van, akikről Kath mesél, de azóta már akadnak itt bőven jó arcok is, tehát ideje, hogy ezeket ő is észrevegye. Lehet, hogy nem tetszik neki a véleményem, de ez engem nem érdekel. Nem fogom azt mondani, amit hallani akar és így a szemébe hazudni, én őszinte ember vagyok, tehát a kőkemény igazságot fogja hallani tőlem és talán ha most nem is, majd a jövőben értékelni fogja. Nem kell nekünk se rögtön jóban lennünk, majd az idő eldönti, hogy miképp alakul a viszonyunk.
- Szerintem biztosan így van. Nem is értem, hogy akadhatsz mindig ilyen társaságra. – ismerem is be, mert hát ez tényleg örök rejtély marad a számomra, de talán majd változni fog a dolog. Amikor viszont meghallom, hogy a bunkó emberek jobban megmaradnak benne, ösztönösen nevetem el magam, majd amikor észbe kapok, hogy ezt lehet, hogy félreérti, zavartan mosolyodom el.
- Ne haragudj, nem Téged nevettelek ám ki, csak tudod, az én párom is hónapokon át nagyon gonoszul viselkedett velem, egy igazi tapló volt… sokat sírtam is miatta, de mégis máshogy alakultak a dolgok egy idő után. Ezért is mondom, hogy bármi változhat. – bennem is tehát mély nyomot hagyott az az eset és nem is tudtam elfelejteni azt a sok mindent, amit elsőben az orosz miatt kellett átélnem, de megbocsátottam neki. Oké, ittasan néha felhozom a témát, de már nem számít, mivel vele vagyok és bár azt nem tudom, hogy egyetem után még mi lesz, nem tudok annyira előre tervezni, azért remélem, hogy még együtt leszünk és én is meg tudok majd barátkozni az ő terveivel, az ő életvitelével. Na de nem Tarkh-on akarok agyalni most, így inkább meggyőzöm az exos lányt, hogy vegye meg azt, ami neki tetszik, majd ha már én meséltem neki a páromról, én is kérdezgetek ám tőle egy picit.
- Akkor majd biztos lesz. Jó pár helyes srác jár ide. – kacsintok rá játékosan, és ezzel nem titkolom el azt, hogy azért én se vagyok ám vak. Ott van például Mathis vagy Alexi… na jó, rajtuk inkább nem is kéne gondolkodnom tovább, hol is vannak azok a pennák? Áh igen, meg is vannak, ideje bepakolni párat, és ez után megnézni azt, amelyikről a lány beszélt, de ez az ár, amennyiért árulják. Pff… szégyelhetnék a pofájukat. Amikor viszont Kathrine is úgy dönt, hogy megvett mindent, amit csak szeretne, ideje lesz fizetnünk. Azért hagyok itt némi pénzt, de szerencsére nem vészesen sokat, így miután minden megvan, felkapom a zacskót, amibe a boltos csomagolta a cuccaimat, majd az ajtóban várom meg a lányt, hogy egy kis időt még vele tölthessek, már ha benne van. Egy kis forralt borra vágyom és azt együtt jó elfogyasztani és bár tény, hogy nem értettünk egyet néhány dologban, nekem ettől még egyáltalán nincs negatív véleményem róla.
- Nem, majd csak később, még be akarok nézni pár üzletbe. – ismerem is be, de előbb a borocska, amit nemsokára fel is hozok neki. A vigyorából látom, hogy nincsen ellenére, így hagyjuk el az eladót, akinek én csak egy gyors „viszlát”-ot mondok, majd már ki is érünk a hűvös levegőre.
- Lehetne már nyár. – jegyzem meg picit dideregve, miközben megigazítom sálamat, majd begombolom a kabátomat is, de közben haladok ám Kath mellett, egészen a borosig, ahol mindketten kérünk egy-egy pohárral és a fizetés után azt szorongatva sétálunk tovább. Valószínűleg egy pici séta még belefér, aztán irány vissza a suli, nekem pedig a másik üzlet.
- Bizony, és elég finom is, csak iszonyat forró. – fújom is meg egy korty után, mert kezdem úgy érezni, hogy le akar égni a nyelvem. Na jó, nem tudom ám visszafogni magam, így bököm meg kissé könyökömmel a csajt.
- Kath… biztos van olyan srác, aki tetszik neked a suliban. Mesélj már egy kicsit. – tudom, hogy még nem ismer, de csajok vagyunk, miért ne pletyizhetnénk egy picit? Ebben nincs semmi rossz, én pedig nem hiszem, hogy tovább adnám a kapott infot, max Tarkh-nak, de másnak tuti nem. És hát igen, ajánlom, hogy ne pont az én kékszeműm tetsszen neki, mert akkor nem leszünk jóban. Érte harapok!
Katherine d'Argenta
Diák Exortus
Diák Exortus
Katherine d'Argenta

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Feb. 15 2014, 13:14

A véleményünk úgy tűnik, hogy nagyon nem egyezik és habár ezen kicsit elgondolkozom, végül is arra jutok, hogy bizonyára baromira más körökben mozgunk. Igyekszem majd kicsit jobban nyitva tartani a szememet, bár nem tudom... Hogyha valaki bunkó, akkor azt nem lehet nem észrevenni, és ugyan így vagyok a jó fej emberekkel is. Őket is simán észre lehet venni és jó élményként marad meg az emberben, hogyha találkozik valakivel, aki kedves és jó fej volt vele. Ginger is bizonyára az utóbbi csoportba fog nálam tartozni, és örülök, hogy máris meghazudtolta a Mysterioról alkotott véleményemet. Bár egy fecske nem csinál nyarat... Minden esetre igyekszem elgondolkozni ezen a dolgon, és kíváncsian hallgatom a lány történetét, hogy olyan emberrel jött össze, aki tök bunkó volt vele. Döbbenten próbálom megemészteni az információt.
- Úristen, de akkor hogy jutottatok el egyáltalán odáig, hogy szerelmesek legyetek egymásba? - döbbent kérdés hangzik el tőlem, és persze abba nem gondolok bele, hogy az, hogy együtt járnak még közel sem jelenti azt, hogy szerelmesek is. Minden esetre nekem baromira nem logikus az, hogy ahhoz fűzzön gyengéd viszony, aki előtte megríkatott egy csomószor. Úgy tűnik, hogy eléggé máshogy gondolkozunk ezzel a lánnyal, ami persze nem baj, egyszerűen csak furcsa nekem. Hamarosan fizetünk, még szerencse, mert egy igen kényes téma jön fel. Remélem, hogy nem fog többet eszébe jutni a kíváncsi lánynak, de persze nem úszom meg. Fizetünk, majd odakint megvesszük a borokat, és sétálni kezdünk az utcán, mikor Ginger ismét felhozza a témát. Elpirulok, vörös leszek, mint a pipacs, és a válasz előtt kortyolok egyet a forralt borba. Kicsit megköszörülöm a torkomat, majd sóhajtok egyet.
- Hát... Tudod, még elég tapasztalatlan vagyok ilyen téren... - sütöm le a szememet. El sem tudja képzelni mennyire. Elég ciki lehet, hogy ilyen idősen még csak szájrapuszit kaptam a volt barátomtól, és csak egymás kezét fogtuk.
- De igen, van egy srác... Lucius.Vele egész jóban vagyunk, és hát... Eléggé bejön - sütöm le a szememet, és egy furcsa halk kuncogás kúszik ki az ajkaim közül, majd pislogva nézek fel a lányra, hogy vajon mit szól ehhez.
Ginger Rosenberg
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Ginger Rosenberg

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Feb. 15 2014, 15:19

Szeretném felnyitni Kath szemeit, mert úgy érzem, hogy nagyon felületesen látja még itt a dolgokat, pedig már nem új a Mysterio falai között. Persze lehet, hogy sok negatív emberrel futott már össze, de mindenkit meg lehet ismerni, csak hagyni kell alakulni a dolgokat. Hogy élő példával is éljek, ne csak hangember legyek, így fel is hozom a számomra legkézenfekvőbb esetet, ami az én kapcsolatom. Nem gondoltam volna, hogy valaha is össze fogunk jönni Tarkh-al, de mégis így alakult, én pedig nagyon is örülök neki. Ahogy látom, az exos lány rendesen meglepődik, így vigyorodom el arcát fürkészve, majd végül mesélek is neki tovább.
- Eleinte ő nagyon lenézett engem és ott rúgott belém, ahol csak tudott. Órákon is többször leégetett, de valahogy egy idő után elkezdtünk közelebb kerülni egymáshoz. Tudod… mindig tetszettünk a másiknak így külsőre és azt hiszem, hogy eleinte ő csak kihasználni akart. Régen is mindig megkapta a csajokat, gondolta most is így lesz és hát az érzések lassan kialakultak, egyre több időt töltöttünk el együtt, majd segített is nekem és hát azóta is együtt vagyunk. – pedig voltak néha gondok, sok olyan ember volt, aki megpróbált szétszedni minket, de senkinek se sikerült és már nem is fog. Most már én se vagyok egy elsős kis sárvérű, aki semmit se tud a mágiáról, és azt, aki az enyém, én mindenáron megvédem. Na de ideje most már fizetni és ez után elhagyni a Penna varázst, hogy a forralt boroshoz térhessünk át. Veszünk is magunknak egy-egy pohár finomságot, majd miközben azt iszogatva sétálgatunk tovább, én kíváncsiskodni kezdek ám felőle.
- Ez nem számít. Nem azt kérdeztem, hogy kivel mi volt, csak azt, hogy tetszik-e esetleg valaki. – tényleg nem várok én tőle többet. Nem faggatózom ilyen mélyen rögtön, hiszen nem is ismerem még, de remélem, hogy azért ez változni fog, végülis, még simán lehetünk jóba, és nekem se ártana több lány barát, mivel igen csak kevés van. A név viszont nem várat magára, én pedig kissé elkerekedett szemekkel nézek a másikra.
- Lucius? A Rufinus? – nem hiszem, hogy a magiszterre gondolna, őt nem túl egyszerű megközelíteni, már csak az az inflás csaj miatt se, de Lucius? – Ő az, aki Lis-sel volt. Nem tudom már, hogy van-e valami még közöttük, de azt igen, hogy a csajt nagyon megviselte a dolog. – húzom el picit a számat és hát igen, én a cruos csajt sajnálom picit, mert vele mégis csak jóban vagyok, míg Kath-et most ismertem meg. Persze, semmi közöm sincs ehhez, de nah…
- De akkor sok szerencsét. Lucius már biztos tovább lépett rajta, szóval gondolom szabad. – na, most legyek majd okos. Vajon kellene beszélnem Lis-el? Áh nem, jobb lenne, ha ő is ténylegesen tovább lépne és találna már magának egy normális pasast, Lucius túl sok fájdalmat okozott neki és Kath-nek se akarok rosszat, hogy esetleg ez miatt máris egy ellenséget szerezzen. Vacilálok ám nagyon, így jobb is, hogy inkább a boromat kortyolgatom tovább és nem kotyogok tovább.
- Amúgy tényleg helyes srác, bár nekem elég fura a viselkedése. – bár Kath-nek meg talán az enyém az vagy majd Tarkh-é lesz. Még jó, hogy nem vagyunk egyformák.
Katherine d'Argenta
Diák Exortus
Diák Exortus
Katherine d'Argenta

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Feb. 17 2014, 15:53

Nagyon nem tudom elképzelni, hogy hogy jöhet össze két olyan ember, akik utálják egymást. Én nem tudnék egy légtérben lenni egy olyan emberrel sok ideig, aki mindig csak szívat, bunkó velem, kihasznál és ott rúg belém, ahol tud. Nem nagyon tudom ezt felfogni, minden esetre türelmesen meghallgatom Ginger történetét, és csak halkan hümmögök, végül hozzáteszem:
- Örülök, hogy minden rendben veletek, remélem még sokáig együtt lesztek - mosolygok kedvesen és látszik rajtam, hogy tényleg őszintén ezt gondolom, még akkor is, ha nem értem, hogy hogyan is jöhettek össze. Lassan kisétálunk a Penna Varázsból, megigazítom a táskámat, miután elpakolok, majd immár egy pohár forralt borral a kezünkben sétálunk tovább az utcán. Gingernek még dolga van, úgyhogy nem tudom meddig ér rá, én már ráérek, hiszen a bolt után vissza akartam menni a kastélyba, de ez a kitérő igen csak a kedvemre való. A kérdés azonban, ahogy a lány faggatózni kezd, kicsit - nagyon - zavarba hoz. Nem sűrűn beszélgetek ilyesmiről senkivel, és habár a barátnőimmel megnevetgélünk egy-egy jó pasit, valahogy még nem vagyok annyira tapasztalt, hogy ilyenekről beszélgessek. Pipacsvörös arccal válaszolok hát a lánynak, aki néhány infót mesél a srácról. Ginger elmeséli, hogy az egyik csajszit igencsak megviselte a dolog, hogy szakítottak a fiúval.
- Oh, sajnálom. Ezt nem tudtam - mondom és valóban kicsit megdöbbenek. Persze, hogy is várhattam volna, hogy a srácnak nem volt még senkije? Olyan naiv vagyok ezen a téren.
- De nem hiszem, hogy ő egyáltalán észrevesz engem, szóval... - sütöm le a szememet és megvonom a vállamat, majd a bort kezdem el kortyolgatni, ami már kezd iható hőmérsékletű lenni.
- Ti mióta vagytok együtt a pároddal? - nézek fel a lányra kíváncsian és egy apró mosoly jelenik meg a szám sarkában.
Ginger Rosenberg
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Ginger Rosenberg

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeKedd Feb. 18 2014, 23:50

Lehet, hogy nem kellene ennyire nyíltan beszélnem Kath-nek Tarkh-ról és rólam, hiszen tényleg furcsa lehet egy kívülállónak az, hogy mi ketten végülis hogy jöttünk össze. Hát igen, furcsa volt, de szerintem ennek is megvan a maga varázsa, de hát mindent embere válogat. Lehet, hogy mazochista vagyok, mondhat bárki bármit, de nagyon jól jártam ezzel az orosz, kékszemű fiúval.
- Igen, én is. És köszi, kedves tőled. – mosolyodom el szavai hallatán, hiszen tényleg kedves amit mond, még akkor is, hogyha nem ismer minket. Jó fej csajnak tűnik, egy igazi kedves lánynak, neki talán tényleg nem menne egy olyan kapcsolat, mint az enyém, de bizonyára ő is megfogja majd találni magának azt a srácot, akivel boldog lesz. Elég szép hosszá és szerintem nem buta, szóval miért ne? Na de ezen nem kéne agyalnom, nincs közöm a dolgaihoz, így inkább fizetek, majd miután a Penna Varázst magunk mögött hagyjuk, a forralt bor veszi át a főszerepet, na meg még egy kis beszélgetés, amely Luciusra terelődik. Nem hittem volna, hogy pont az a fiú tetszik majd meg Kath-nek, de hát úgy tudom, hogy többen szemet vetettek már rá. Egy igazi szépfiú, ezt beismerem, de mégis valahol nagyon magának valónak tűnik nekem, bár tény, hogy nem ismerem igazán, nem beszélgettem még vele sűrűn, valahogy nem is kerestük egymás társaságát. Lis is eszembe jut ám és bár nem kéne, mégis megemlítem azt a lányt.
- Nem nagy dolog, mindenkinek volt itt már több kapcsolata, Lucius pedig már pár éve ide jár. – nem kisfiú, ez látszik rajta. Nem tudom, hogy Lis előtt vagy után volt-e valakije, ennyire azért nem vagyok beleavatva a dolgokba, de ennyi infot azért elmondhattam róla nem? Bár ez a srác magánügye.
- Nem tudhatod. – mosolygok rá bíztatóan, de mást már nem mondok. Látom rajta, hogy milyen zavarban van ez az egész után, aranyos, remélem, hogy akit majd választ, azzal jól fog járni. Idő közben viszont a borom elfogy, így egy útba eső szemetesbe dobom az üres poharat, majd amikor meghallom a kérdést, felcsillannak szemeim.
- Most lesz februárban két éve. Szóval elég jól haladunk. – tényleg, vajon hogy ünnepeljük meg majd idén a kapcsolatunkat? Na, azt hiszem, hogy sürgősen beszélnem kell Aristarkh-al. Beszélgetnék még egyébként tovább, de tényleg akad még más dolgom is, így állok meg most már a kikötőnél, hiszen én errefelé vettem az utat és ahogy nézem, a révész is itt van, szóval ha Kath visszatér a suliba, még csak várnia se kell.
- Én viszont most megyek, ha nem bánod. Remélem, hogy máskor is összefutunk, jó volt kicsit dumálni. Na szia! – nincs sok kedvem már a vásárolgatáshoz, de a szabóhoz muszáj benéznem, hiszen rendeltem tőle egy érdekes kis ruhadarabot. Sajnáltam rá a pénzt, de néha vannak dolgok, amikre ki kell adni. El is hagyom tehát a kikötőt, hogy a szabó legyen a következő állomás és hogyha most már nem futok össze senkivel sem, akkor minden bizonnyal utána én is visszatérek az iskolába.

//Köszönöm a játékot! Very Happy //
Katherine d'Argenta
Diák Exortus
Diák Exortus
Katherine d'Argenta

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Feb. 19 2014, 14:48

Ahogy a fúkra terelődik a szó, igencsak zavarba jövök. Nem nagyon szeretem ezt a témát, és nm s nagyon szoktam ilyesmikről beszélni, csak ilyen említés módján. Lehet, hogy kicsit prűd vagyok, fogalmam sincs. Minden estre elég tapasztalatlan, és az, aki tapasztalatlan, nem nagyon szeret ilyesmikről beszélgetni. Mindig félek,hogy valami eget rengető baromságot mondok. Meghallgatom Ginger történetét Tarkról, amit nem gazán tudok felfogni, de végül s sok boldogságot kívánok nekik. Persze, hiszen miért s ne tenném? Örülök, hogyha az ismerőseim boldogok. Bár tény, hogy nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog alakulni ez az egész kapcsolat, főleg hogy ilyen döcögősen indult...
Természetesen a téma folytatódik a pasikkal, én pedig elárulom, hogy Lucius az, aki most tetszik. Annyira nem ismerem a fút, de velem mindig jó fej és kedves, egy órákra s jártunk, hiszen évfolyamtársak voltunk két évig. Most úgy tudom, nem lépett évfolyamot, én viszont igen, szóval nem lesz közös óránk, amit azért sajnálok. Kicsit megdöbbenek, mikor Ginger elmeséli, hogy volt itt barátnője, és elég csúnyán összetörte a leányzó szívét. De hát nem is értem, miért lepődök meg ezen ennyire, hiszen Lucius helyes srác, biztos nem én vagyok az egyetlen, aki titokban vágyik rá. Minden esetre kifejezem a sajnálatomat, majd végül ismét a lányra terelődik a szó.
- Két éve? Nahát, az szép idő! - mosolygok és elismerően biccentek a lány felé. Az ellentétek vonzzák egymást, vagy mi? Hamarosan Ginger elköszön, én pedig mosolyogva intek utána. Biztos vagyok benne, hogy még össze fogunk futni a lánnyal. Szimpatikusnak és jó fejnek tűnik. Eggyel több ember a "Jófejek" listáján.

//Én is köszönöm, élveztem! ^^//
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Penna Varázs   Penna Varázs - Page 2 I_icon_minitime

Penna Varázs
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2