Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomePortalCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Keywords
Vezetőség
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Január 2019
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167307 hozzászólás olvasható. in 1080 subjects
Másik oldalunk
Top posting users this week

Share | 

Szivárvány tó

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
SzerzőÜzenet
Loren Volmorick
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 62
Csatlakozás : 2012. Aug. 06.
Kor : 22

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Csüt. Jan. 10 2013, 22:01

*Egyedül szeretnék lenni, letisztázni magamban mindazt, ami az órán történt, de erre most nem lesz lehetőségem, hála annak, hogy Mihailt is itt láttam. Nem kedvelem a fiút, főleg azért nem, mert valamiféle vadnak tekintett és ahogy láttam, még csak nem is bánta a dolgot. Viszont nem én leszek az, aki elmegy innen előbb, tehát már meg is szólítom a fiút, de annak rideg szavaira csak kissé felciccenek.*
- Ez nem hangulat kérdése, nekem sincs te hozzád, mégis itt vagy, ismét. *sóhajtok is fel halkan, de picit sem hatnak meg negatív szavai. Nem volt soha egy barátom se, nem kellett kedvesnek se lennem és bár múltkor próbálkoztam - egy kicsikét -, most nem fogok, hanem az igazi Lorent adom, így egy bosszantó kis átokkal támadok felé, miután felhívom figyelmét a harcra és mivel nem védekezik, lábai már táncra is kelnek, mely jelenet láthatóan mosolyt csal egyébként szép arcomra.*
- Ne akarj parancsolni nekem! Majd megszűnik, addig is, élvezd a táncot. *még mit nem, azt hiszi, hogy amit mond, azt majd én megteszem? Nem is tudom, hogy milyen világban él, inkább könyörögnie kellene, akkor esetleg, de így? Még kevésbé van hozzá kedvem, de kérdése igen csak vicces a számomra.*
- Ha el akarnék bánni veled, akkor nem gyakorlást említenék és meglehet, hogy más jellegű varázslattal támadnék ellened, amit még csak nem is ismersz. *sejtheti tehát, hogy nem óhajtok olyan jellegű fájdalmat okozni neki, mint ahogy azt ő hiszi. Ahogy viszont a fegyver felém szegeződik, kissé meglepetten pillantok rá.*
- A mágusok pálcával küzdenek, tedd te is azt! *rivallok rá, de az íj már meg is indul felém, elég nagy sebességgel, én viszont nem fogok odébb ugrálni, inkább varázsolok.*
- Protego! *hozom is létre a pajzsot, amely fel is tartja a támadó fegyvert és ez után pálcám ismét lendül a fiú felé. Ezek szerint meg kell őt győznöm, hogy harcoljon? Hát legyen!*
- Umbra vincula! *a megfelelő pálcamozdulat se marad el, tehát egyik kezem felfelé emelem, másikkal már elő is hívom az árnyakat, melyet szerencsére ilyenkor már könnyedén meg tudok tenni, így azok közül az egyik a fiú fegyverét fogja le, tolva el tőle, a másik pedig erősen nyakára tekeredik, azt kezdi el fojtogatni, bizonyára úgy, hogy csúnya foltot is fog hagyni a bőrön.*
- Ha nem harcolsz velem, akkor megöllek! *ejtem ki ridegen a szavakat, mivel nem vagyok én az ilyesmihez hozzászokva. Az árnyak egyre erősebben szorongatják a fiút, az íj lefogva, tehát azzal nem fog tudni tenni ellenem, rajta múlik hát, hogy mennyire fontos a saját élete. Öltem már embert és bár most nem szándékozom, mégis úgy hiszem, hogy ez kellő motiváció lesz a másik számára.*
Vissza az elejére Go down
Mihail Slavici
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 44
Csatlakozás : 2012. Dec. 20.
Üzenet :
"- Nem hiszek az Ördögben.
- Az kár.. Ő hisz Magában."

Rangok
Ház: Exortus
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Csüt. Jan. 10 2013, 22:15

* Nem telik bele, csak pár perc, hogy meg is láthassam végre társaságomat, kinek őszintén, és kissé sem kedvesen mondom meg véleményem róla. Nem feltétlenül neki szól ez, mint inkább a tegnapi események beszélnek belőlem, de annyira mindegy már, hiszen még neki áll fentebb. *
- Mintha még engem hibáztatnál azért, mert erre támadt kedvem jönni, és az én hibám, hogy találkozunk, megint. Azért a realitások talaján igazán megmaradhatnál, Loren. * meredek rá most már értetlenül, nem ismerem a lányt, de ami tény, az tény, én pedig meg is mondom ezt neki. De nem élvezhetem sokáig szabadságomat, hiába vagyok rákészülve arra, nem lesz velem túl kedves, mivel hamarosan lábaim önálló életre kelnek egy varázslat következtében, amely az ő pálcájából röppen felém, én magam pedig szitkozódva követelem, hogy engedjen szabadon.. most meg mi ütött belé, ismét? *
- Akkor te miért teszed? Nem játszol fair játékot egyáltalán! * kiáltok most már rá, térjen észhez, én nekem komolyan nehezemre esik vele bármit is kezdeni.. nem bánthatom, de mégis meg kellene védenem magam. Kettős érzéseim vannak, végül egy figyelmeztető lövést küldök felé a puskából, nem reagálva előző szavaira semmit sem, tökéletesen célozva még így is, hogy szinte egész testemben mozgok az átok miatt, volt időm gyakorolni mindenféle szituációt. *
- Miért parancsolgatsz nekem? Mást nem tudsz, csak szemétnek lenni? Veled is ezt tették? Én nem ártottam neked! * kiáltozásom végül ordításba megy át, én ezt nem tűröm. Én ne parancsoljak? És ő mit tesz? Kivédi a nyilat, én pedig automatikusan kihasználom az időt, hogy újra töltsem a puskát gyorsan. Pár másodperc, s máris felé szegeződik, míg felemeli kezét, hogy varázsoljon, én újra lövök, újra lába irányába, de fentebb, a combba.. tanuljon meg tisztelni, ha én is azt teszem, s mivel a varázslattal lehet elfoglalva, talán most betalál. Ha pedig mégsem, vagy már nem is tudom, s elkapnak létre hozott árnyai, nem tudok ellent mondani kezem távolodásának, el is ejtem a fegyvert a hóba, pálcámtól pedig nem szabadulva kapaszkodnék szabad kezemmel a nyakamat fojtogató árnyba, amennyiben képes lennék rá.. de nem, hideg bőrömet éri kezem, semmi mást. Vagy itt halok dühben égve, vagy reagálok valamit.. *
- Piroinito! * küldök felé egy jókora adag tüzet, krákogó hangon szólalva meg. Emlékezhet, a tűz is jó barátom, ezért is választom most ezt a támadási módot.. és komolyan, ha megpörkölődik, most nem bánom csak igazán, ha az összes haja, húsa, és minden oda lenne.. ez a lány maga a megtestesült zavarodottság, én pedig nem kérek belőle. *
Loren Volmorick
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Csüt. Jan. 10 2013, 22:35

*Ez az én terhem, amit szeretnék megkönnyíteni, ezért jöttem el a tóhoz, de valaki természetesen rossz helyen van. Nem is tudom felfogni, hogy képes mindig az utamba kerülni. Természetesen túlzok, nem mindig, ez csak a második alkalom és bár lehetnék kedvesebb és megpróbálhatnék beszélgetni vele, most túlságosan is feszélyez a hely, az, ami legutóbb itt történt, így hát bele is kötök szépen a fiúba, kinek láthatóan nem tetszenek szavaim és vissza is vág. Kölcsönösen nem csípjük egymást, talán így a legjobb.*
- Rossz felé jöttél, most nem kellett volna. *rázom is meg a fejem, tehát sejtheti, hogy valami dolgom lehet itt, de hogy mi, arra már nem fog fény derülni, ugyanis egy harcot kezdeményezek, természetesen normális keretek között, mivel vagyok ennyire tisztességes, így támadom hát meg, először egy táncoltató átokkal, így teste már mozgásba is kezd, ajka pedig ellenkezni, szinte parancsolgatni akar pont nekem, amit nem kéne, elegem volt abból, hogy mindenki parancsokat osztogat, itt ezt nem fogom eltűrni, elég otthon.*
- Mert ilyen vagyok! *vetem is oda, nem engedve, hogy bármiféle lelkiismeretfurdalást keltsen bennem a másik, de ahogy további szavait meghallom, miután kivédem támadását, úgy dermedek meg és bizony betaláltak a szavak.*
- Semmi közöd sincs hozzá, hogy velem mit tettek. Én se ártottam senkinek, de ez mást se érdekelt, a világ kemény Mihail, tanulj meg élni benne. *na nem mintha ismerném, de eddig az jön le nekem a fiúról, hogy kerüli a konfliktusokat, hogy nem hajlandó küzdeni, pedig muszáj lesz, éppen ezért is hozom létre az árnyakat, de közben ő se tétlenkedik, továbbra is mugli eszközökhöz folyamodva támad rám és bár lábam mozdítom, mégis combom szélébe szépen bele is áll a nyíl, így remegek meg, ajkamba harapok, de egyetlen hang se jön ki a torkomon. A barna ruha lassan egy pontban vörös lesz, a nyíl bennem marad, én viszont varázsolok, mintha mi sem történt volna. Apám egy valamire nagyon jól megtanítottam: bírd a fájdalmat és a kínokat. Tehát bár lábam iszonyatosan fáj, szenvedek, ebből most semmit se mutatok ki, inkább teszek róla, hogy ezt az íjat békén hagyja egy ideig és szépen nyakára is tekerem csápjaimat, fojtogatni kezdve vele az elsős fiút és bár megfogná azt, képtelen rá, én viszont csak szorítok rajta még jobban, de ahogy látom a pálca mozdulatát, hirtelen engedem le kezem, megszüntetve az árnyakat, majd már arrébb is ugrok, ugyanis egy újabb pajzsot nem tudok most létrehozni, ennyire nem vagyok gyors. A tűzet tehát sikerül kikerülnöm, legalább az nem pörköl meg és bár az nyíl még jobban belém furakodik, mégse érek lábamhoz, csak egyetlen pillantást vetek rá, majd dühösen legyintek újból a másik felé.*
- Reducto! *elég közel került a parthoz, a táncoltató ártás szerintem lassan elmúlik, szóval ha minden igaz, akkor Mihail most szépen repülni fog, egyenesen bele a jéghideg vízbe. Érezze csak meg, hogy milyen az, amikor valaki beleesik télen a hóba. Ez a tettem viszont, ahogy a fiú valószínűleg a vízbe kerül térít észhez, túlzásba vittem, gyermeteg viselkedés volt mindez részemről, így fel is kelek, nem porolva le magam és lépek oda lassan a víz közelébe, de mégis megtartva attól a pár méter távolságot, hogy még csak véletlenül se kerülhessek bele. Úgy állok ott, a parton, jobb lábam picit remeg, a nyíl még mindig bennem, én pedig mintha erről tudomást se vennék, úgy keresem zöld tekintetemmel a fiút, remélve, hogy nem történt különösebb gond és fel tud jönni majd a felszínre.*
Mihail Slavici
Diák Exortus
Diák Exortus

Üzenet :

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Csüt. Jan. 10 2013, 22:52

* Nem tudom, miért kellett kipécéznie magának, én nem érzem korrektnek szavait egyáltalán, de már csak tekintetem villan felé, teljesen felesleges lenne vitába szállnom vele, főleg, hogy még egy átkot is szór rám, mely éppen eléggé megkeserít és bosszant. De ezek után újból olyasmikkel áll elő, amik számomra olyannyira nem logikusak, s az egy dolog, hogy nehézkesen, de valamit mégis teszek, ő egy elég durván ellentmondásos személyiség, s számat mégis képtelen vagyok befogni. *
- Ez nem indok.. * reagálok megrökönyödve, de végül már olyannyira kikelek magamból, egyszerűen csak ordítok, és kiabálok vele, hát nem tudom, miért így próbál érvényesülni velem szemben, de mintha mégis képben lenne, s talán szavaimban akadhat némi igazság, legalábbis ledermedése ezt bizonyítja. *
- És mi jogon hatalmazod fel magad arra, hogy megnevelj? Semmi közöd hozzám, szóval akár kipécézhetsz mást is. * köpködöm felé dühös szavaimat, már most tudom, érzem, milyen az, hogy tiszta szívből gyűlölni valakit, hogy utálni. Nem is vagyok rá kíváncsi, és sosem leszek, de mintha valami eldurranna agyamban, úgy lövök felé ismét egy nyilat, mely most láthatóan betalál, s kissé ki is zökkenti a lányt.. de nem úgy reagál, ahogy vártam. Számomra ez a helyzet új, de tudom, az ember fájdalomküszöbe nem annyi, hogy megharapja szája szélét és ennyi.. nagyon nem. Vele tényleg történt valami, ami engem már cseppet sem érdekel, csak az, hogy mennyire értelmetlen most ez az egész, s hogy lábaim járása lassan leáll, de az árnyait mégsem tudom lefejteni nyakamról. A tűz persze jól jöhetne, talán duplán is, nesze, itt van, amit akart, küzdök, de ez már nem kell.. árnyai megszűnnek, én pedig bár átkozom a tűzzel, mégis térdre rogyom, lihegve és köhögve kapkodom levegő után, nyakamat dörzsölve. Nem is tekintek már felé, értelmét sem látom, az átkot hallva mégis rávillannak kékségeim, s egy pillanatra a levegőt is benntartva érzem meg a lökésszerűséget, ugyanis ismerem ezt az alap igét is, tudom, hogy testem el fog taszítódni onnan, ahol most vagyok.. magas vagyok, de mégsem egy izomkolosszus, egy nagyobb szél is felkapna.. ez az átok pedig egyenesen belerepít a vízbe. Testem egy erőteljes reccsenést csikar ki a víz felszínére fagyott jégtömbből, mely minden bizonnyal hátamat sebesíti, és pillanatokkal később a jeges, irtózatosan hideg víz úgy marja egész testem, mintha savba kerültem volna. Jó pár métert süllyedek így, háttal lefelé, de már kapálózom közben, nem más a célom, mint a túlélés. Így igyekszem felfelé hajtani magam, orromon át inkább kifelé fújni a vizet, de mégis legurult tüdőmbe pár csepp jeges csoda, s az sem segít sokat, hogy fejem végül hirtelen bukkan ki a vízből. S mivel a jégtakaró összetört, lassan, de biztosan, minden szó nélkül, vacogó fogakkal kaparom el nehezülő végtagjaimmal magamat a víz szélére, s vánszorgom is ki dideregve, üres tegezzel, szinte csontig átfagyva dőlve kábultan a parton végig. Lábaim még a vízbe lógnak, tehát annyira nem távolodtam el a parttól, de fel sem tudok kelni innen, köhécselve párat formálok néhány szót jéghideg ajkaimmal. *
- Szánalmas.. a.. viselkedé.. sed.. * nyöszörgöm, amennyire tudom erőteljes hangon, hogy újra erőt vegyek magam vacogásom közepette, s legalább a vízből kikerüljek teljesen. Nem tudom, mennyire fog sikerülni, további köhögőrohamaim is lennének, de úgy érzem, képtelen vagyok rá, s kékülő ujjaim is csak akarnák markolni a havat, testem alatt, de esélytelen. A kezében az életem, hisz ezt akarta, s ha mást nem, de egy alapos tüdőgyulladást minden bizonnyal sikerült összeszednem, hála neki. *
Loren Volmorick
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Csüt. Jan. 10 2013, 23:03

*El se tudja képzelni, hogy szavai mennyire betalálnak nálam, de mégis, az ember nem dönthet a saját sorsáról, az én világomban nem, így most se fogja úgy megúszni a dolgokat, ahogy azt szeretné. Eléggé dühös vagyok, ő pedig rossz helyen van rossz időben, tehát most már csak én nem reagálok szavaira, úgy folytatjuk a harcot és egy nyíl is lábamba kerül, melynek fájdalmát érzem ám, ahogy húsomon áthatol és hátul jelenik meg egy része, mégis, most nem foglalkozhatom vele, a fájdalmat nem szabad kimutatni, mert csak még nagyobb fájdalom fogja követni, én legalábbis ezt tanultam, így hát ezen az elven élve folytatjuk a küzdelmet, egészen a tűzig, mely után már nem tudok magammal mit tenni, dühöm eléri tetőfokát, így küldök egy átkot a másik teste felé és már látom is, ahogy berepül a jéghideg vízbe. Nem irígylem, egy picikét sem, és rögtön észhez is térek, tudva, hogy túllőttem a célon, tehát már meg is közelítem a tavat és úgy figyelem, ahogy a víz buborékol, majd nemsokára kimászik a jégre és hosszú másodpercek után a partra kerül, teljesen vízesen, valószínűleg átfagyva, már ami a jelekből következik. Csoda, hogy ilyen bakancsban képes volt feljönni a felszínre. Még azért van mit mondania nekem, kezeim ökölbe szorítom, majd megérezve a fájdalmat lábamban rogyok le mellé.*
- Muszáj volt kiadni magamból, de ezt nem akartam. *ismerem is be, majd végül nem húzva tovább az időt irányítom pálcám mellkasára, majd el is hangzik tőlem a testfelmelegítő varázsige, mely egy órán át hatni fog a fiúnál.*
- Aestus! *a pálca vége egy pillanatra felvillan, és bár más hatás nem látszik, a fiú érezni fogja, hogy a hideg eltávolodik tőle és bár ruhája nedves marad, már nem fog fázni és így ha minden igaz, a betegséget is meg tudja majd úszni. Csak halkan sóhajtok fel, majd nézek le remegő lábamra és töröm ketté a nyílat, mely bennem van, tehát az elejét, majd ez után egy határozott mozdulattal távolítom el magamból a gaz fegyvert.*
- Ez se volt szép. *szólalok meg, rá se nézve a másik arcára, de sejtheti, hogy a fegyverre gondoltam. Kezem már vérző testrészem fölé is kerül, így kezdem el azt a magnetizációval gyógyítgatni, folyamatosan arra koncentrálva. Mély seb, ezt a fiú is láthatja abból a vérmennyiségből, mely a nadrágomon van, illetve a havon is látszik jó pár helyen, ahova értékes aranyvérem csöpögött.*
Mihail Slavici
Diák Exortus
Diák Exortus

Üzenet :

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Csüt. Jan. 10 2013, 23:17

* Egész hirtelen és megmagyarázhatatlan számomra most ez a helyzet, éppen csak csendes magányomban kerülnék távol egy kicsit a zajtól, erre bele kell csöppennem egy értelmetlen harcra, amely gyakorlás néven futna? Bár kezdem azt érezni, csupán csak én jöttem vele szembe legelsőnek, s rajtam töltheti ki a dühét. Miért akar megleckéztetni? Mintha ő lenne az anyám, vagy a tanítóm, vagy bárki..ők sem bántak velem sosem így, nem érzem hát szükségét annak, hogy ő ezt tegye. Lassan azért beindul nálam is a védekező mechanizmus, és most még csak rossz érzésem sincs amiatt, hogy bántsam őt. Mintha őrült volna, a szavak pedig nem hatnak rá, s ha már így felbosszantott ebben a teljesen lehetetlen dologban, nekem is akadhat valami a tarsolyomban. Egészen addig, míg a vízben nem kötök ki.. azért ez már sok, kissé durva, talán még meg is ölne tényleg? Nem is tudok gondolkozni sem, ahogyan testemet körülöleli a hideg, s bár ilyenkor az élni akarásom, amennyire lehet, hajtja az adrenalin, szóval nagy nehezen, de kiszenvedem magam a partra végül. Hideg. Igen, mást nem is érzek, s ahogy kikecmergem, mínusz fokok lévén szerintem még fagyásnak is indulnak testemen a vízcseppek, tehát lassan majd ruhámnak is meg kell keményednie körülöttem. És ház mozdulni is alig tudok, s beszélni is. Fejem lassan fordul felé arra, amit hallok, de nem tudok már mit mondani, s mihelyst pálcája nekem szegeződik, megijedni sem tudok már, olyannyira kezdek bekábulni ettől a jeges vizes pancsolástól. Tényleg várnék már egy újabb kínt, amit minden bizonnyal nem is éreznék, hisz úgy át vagyok fagyva, ám ennek ellenére a pálca villanását követően fura, éltető, kellemes meleg kezd áradni testemben. *
~ Ez meg mi? ~ * indulnak be agykerekeim is, s egy próbát ujjaim mozgatása is megér. Működik.. karom is, lábaim is, egész testem, hideget pedig egyáltalán nem érzékelek már, csupán csak a meleget.. de ne várja, hogy megköszönjem neki. *
- Nem volt szép? Ezek után felőlem el is vérezhetsz.. nem tudom, mi ütött beléd, de nem vagyok egy boxzsák, amin bármikor kedvedre gyakorolhatsz és fenyegetheted. Nem vagy te nekem senkim, hogy ezek után még én sajnáljalak.. * meredek meg kissé, miközben feltápászkodnék, hálámat egy percre sem kifejezve, amiért végül mégis megmentett. Az sem tűnik fel, hogy igen, a halálát kívánom, agyamba lassan, de biztosan fogja beenni magát a mérgező düh és megvetés, amit most iránta érzek. Tudnia kell, mit gondolok, szépen meg is kapja a magáét, kissé sem kedvesen, de ezután már egy pillantást sem kap, csak végtagjaimat próbálgatva kelek fel, hogy íjpuskámhoz tántorogva kapjam fel azt a földről, és induljak is meg innen.. nem tudom, hová megyek, de nem fog érdekelni se ő, se a bocsánatkérése, sem pedig semmi más. Hogy mire volt ez jó, nem tudom, nem tudok méltó ellenfele lenni, bosszút sem esküszöm.. de nem is akarok több időt fecsérelni rá, nem érdekel. Hagyjon csak békén, szóval inkább az irányt a kastély felé veszem, méghozzá futólépésben, már ha sikerül, s el is tűnök is hamarosan szemei elől, beleveszve az erdőbe, otthonomba. *
Loren Volmorick
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Csüt. Jan. 10 2013, 23:29

*Ahogy a fiú teste a vízbe kerül, úgy térek észhez. Más esetben nem érdekelne, hogy szenved, bármi baja is van, de a víz egy olyan tényező, amely képes erre, hogy én is normális legyek. Szerencsére nem szükséges nekem kimentem, megoldja ezt magától is, de ahogy látom a parton, elfeküdve, teljesen átfagyva, nem tudom megállni, hogy ne ismerjem be, ezt tényleg nem így terveztem. Bizonyára nekem is jó lenne, hogyha akadnának barátaim, de nem tudom, hogy mi az, ahogy azzal se vagyok tisztában, hogyan is kell az emberekkel beszélgetni. Mégis teszek egy kedvezőbb lépést, felmelegítem a fiú testét, ezzel mentve meg az életét és miközben ő testét mozgatja, érzékeli a varázslat hatását, én a nyíltól szabadítom meg sajgó lábamat, de a szavai, amiket hozzám vág, csak összeszűkült szemmel követem tekintetét és nem is vagyok rest visszaszólni neki.*
- Sajnálj? Soha, senki sajnálatára se vágytam és azt az örömet se fogom megadni neked, hogy láss elvérezni, szóval inkább még most tűnj a szemem elől, mielőtt visszaváglak a vízbe, mindenféle segítség nélkül. *morgom oda neki, és hogyha így folytatja a jövőben is, akkor biztosan lesz még néhány harcunk egymással. Nem érdekel, hogy fiatalabb nálam, ha ekkora szája van, akkor viselje csak el a következményeket. A gyógyítást folytatom és amikor ő már eltűnik a közelemből, nagyjából rendbe is jövök, tehát nem is maradok itt tovább, felkelek és bár picit bicegve, de magam is megindulok a Mysterio irányába. Azt hiszem, hogy ez a nap se úgy alakult, ahogy terveztem és jobb lenne távol maradnom a tótól és környékétől, ugyanis akárhányszor járok erre, mindig valami negatív történik. Vajon legközelebb mire kell számítanom?*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Jelige : Az utolsó római
Hozzászólások száma : 450
Csatlakozás : 2012. Jun. 12.
Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Vas. Jan. 27 2013, 23:56

*Lucius kizarándokolt ma este a tóhoz kicsit. Az évszak és az időpont garantálja, hogy nem lesznek itt sokan, ami neki tökéletesen jó. Nem hiányzik semmilyen kompánia, tevékenysége is magányos. Szereti ezt a helyet, szép és változatos. Ideális arra, hogy rendezze itt gondolatait. Erre pedig nagyon is szüksége van. Egy lumos segítségével ad fényt magának s így telepszik egy fa törzséhez, a táskájában magával hozott pokrócra. Erre készült, így pár szükséges dolgot tett be: forró ital, pokróc, papír, íróeszköz. Ami egy remete estéhez jól jöhet. Persze tőre is nála van, de a táskába. Egyszer már volt itt kellemetlen támadásban része, de jól tudja, ha ismét lakomázni akarnak belőle, akkor nem venné hasznát.A fölösleges hősködésnek amúgy se lenne sok értelme és erőt se érez magában rá. Megtört cseppet. A közelmúlt eseményein mereng a holdat bámulva, ami már magában is komoly fényt ad most. Sorok, gondolatok keringenek a fejében, de ha megpróbálná leírni, elszállnának. Dalfoszlányok is belibbennek, majd tovatűnnek. Álmos, de nem tud így elaludni, így egy réveteg állapotban van. Sok kérdést oldott már meg így, termékeny állapot ez, csak időt kell rá szánni. Ne is sejti, hogy nem ez lesz a ma esti menetrend...*
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 430
Csatlakozás : 2012. Jul. 29.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Jan. 28 2013, 00:13

*Sajnos, csak a második év elejére érzem úgy, hogy sikeresen pótlom hiányosságaim döntő részét, ami a varázslatokat, a mágia ismeretét, és a beilleszkedést illeti. Persze pár, praktikus, de számomra nem túl érdekes ige nincs még birtokomban, hiába található az alapvetők között, és ismerkednem kell néhány furcsa szokással, ennek ellenére az első év anyagát hozzám mérten jól sajátítottam el, tehát úgy érzem van tehetségem. Ilyen gondolatok mellett marad időm magamra, arra, hogy ebben a teljesen új és ismeretlen életben a régi énemet ápoljam, ne feledjem el, tehát biztonságosan kapcsolódjak majd ehhez a léthez, hiába akarna az változtatni rajtam.*
~ Kár, hogy nincs társaságom. ~ *szomorkodom magamban, mert bár ismerőseim, barátaim segítenek a tapasztalat gyűjtésében, és néhány szimpatikus diákkal is találkoztam már, nekem nem tanácsos egyedül járni a sötétben, tekintve a közelmúlt eseményeit. Famulusom nem tart velem jelenleg, mert bár együtt hagyjuk el a révészt, és tévedünk a természet útjára, ettől függetlenül vadászni indul, a tudat viszont megnyugtató, hogy a közelben van. Szükségem is van arra, hogy kicsit egyedül legyek... a saját gondolataimmal, amik a sorsomat, múltamat, jelenemet és jövőmet firtatják, személyeken időznek el, helyeket járnak be, s természetesen egy-egy emlék kép bizony érzelmeket ébreszt bennem, melyek cseppet sem pozitívak, inkább a magány, fájdalom, szomorúság hírnökei. Öltözékem időhöz illő, mert a sötét éj mindig hideg, főleg az enyhe fuvallatokkal, és a hold fénye nem ad meleget, inkább kísértetiesen csillog a lágyan ringatózó habokon, melyek tőlem jobbra terülnek el, hiszen a tó körül sétálok, a víz, és a halkan, zizegve suttogó növények közé szorítva. Mint mindig, most is egy fehér, lyukas tornacipő van rajtam, hozzá pedig világoskék, gyűrött, szakadt nadrág, melyet kopott, fekete övem tart rajtam, ám fekete pólómat a szövetkabátom takarja, melynek gombjai helyükön, tehát nem látszik sok belőlem. Pálcám a zsebemben van, ezen kívül azonban más nem található ott, főleg nem pénz, hiszen abból még mindig nincsen, s ezt a kiegészítők hiánya is mutatja. Külsőm most hanyag, hajam némileg rendezett csak, de pár tincs makacsul mered el más irányba, arcomon pedig borosta található, ami szokatlan. Sötét, gondolkodó tekintetem méri fel a kietlen tájat előttem, míg lassan taposom az utat magam alatt, ám ahogyan haladok, szemem érzékeli, hogy amit egy ideje nézek, az nem egy fatörzs, hanem egy fekvő ember. Kíváncsian vonom fel szemöldökömet, s némileg gyorsítok lépeimen, amíg a rossz végkimenetelre is készülök lelkiekben, illetve fizikailag, testem feszülését tekintve. Amint azonban közelebb érek, pár méterre az alaktól állok meg, s arcomra gúnyos mosoly húzódik.*
- Lucius... csak nem az iskolából is dobtak, ha esetleg évet kéne ismételned, mert olyan csúfosan buktál el? *kérdezek rá, mivel egy ideje nem láttam, sem órán, sem az épület falain belül, s mivel másodikos óra már volt, ő pedig nem tette tiszteletét... reménykedem abban, hogy nem sikerült neki az év. Biztosan nem tudom, de hiányából arra következtetek, hogy ez az egyetlen logikus magyarázat. Akár tévedek, akár nem, egy férfinak nem való az önsanyargatás, az elmélkedés a csendben sírdogálás. Máshogyan kell a feszültséget levezetnem!*
- Mit szólnál, ha azt játszanánk, hogy én vagyok a rendőr, te pedig az illegális bevándorló? Legyőzlek, mész haza... ha te győzöl, felőlem feküdhetsz a köveken. Még verekedned sem kell... nem vagy medve alkat. *vigyorodom el, idézve hangosan veszekedésünkből, s remélem érti a célzást, mert elő is húzom a pálcámat. Nincs kedvem verekedni, ilyen hidegben remegnék, a kabát pedig akadályoz, szükségtelenül varázsolni azonban nem fogok, hiába tanultam már erre igét. Nem mindenem a mágia, szoknom kell.*
- Lovagiasan megadom a kezdést... *zárom le a témát, míg pár métert hátrálok, s most ha minden igaz, akkor egyikünk sincs közelebb a vízhez, mert egymással szemben helyezkedhetünk el, párhuzamosan a parttal. Kíváncsi vagyok, gyáva-e, és ha nem, akkor képes lennék-e győzni. Most minden figyelmem erre koncentrálom... a terv pedig működik, mert nem olyanon gondolkodom, amin nem akarok.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Jan. 28 2013, 00:28

*Sok gondolat kavarog a fejében, nem is tud rendet teremteni és nem is akar. Az kialakul magától. Meditálni lehet fókuszáltan is, de most nem arra van szüksége, sokkal inkább erre. De nem teheti sokáig, mert egy idő után hangokat hall. Léptek. Élesek az érzékei a körülmények miatt és könnyen kiszúrja. Azt is, hogy férfi, vagy netán megtermett nő. De inkább férfi a magabiztosságuk alapján. Keze a pálcáján. Most már nem céltalanok a gondolatai. Rendezettek, készek egy esetleges összecsapásra is, mert az ördög nem alszik és vólban, Zaine jelenik meg. Szavai egyszerűen leperegnek Luciusról. Listől más volt hallani, az érdekelte, ellenben ez nem. Fel se kellett vérteznie magát ehhez. Felül, majd feláll, szépen lassan. Nem kapkodja el, nem engedheti meg, hogy a vérnyomása ingadozzon és ettől megszédüljön.*
-Bánatodra nem. Magam jöttem ide gondolkodni. Abban viszont nincs csúfos, ha az ember eszméletlen vagy hagymázos állapotú egy betegség miatt. Ha az nincs, én sem bukok. *fogalmazza meg lényegre törően. Könnyed, abszolút nem zavarja az egész.Az igazat elmondta, hogy a másik mit gondol, nem érdekli. Kicsit meg is lepi a mérhetetlen közöny, amit Zaine irányában érez. Aztán helyre teszi ezt is. Munkája volt benne, direkt alakította ezt ki. Erről pedig nem is mond le.*
-Nem vagyok játékos hangulatomban. Hívjuk simán villongásnak a dolgot. *mondja tömören. Erre nem vágyik. A másik megkapja amit akar, neki meg nyugta lesz.* -De jól mondod, nem vagyok az. *ereszt meg egy félmosolyt. Az emlék mulattatja cseppet és eszébe idézi azt is, mennyi mindent tervezett... és mennyi mindent nem tett meg, amitől gyorsan leolvad s csak a helyzetre koncentrál.*
-Köszönöm. Hát akkor... Incarcerandus! *villámgyorsan lendül a pálca, mert az, hogy nem medve, azt jelenti, hogy nem is olyan lassú. Bár szerencsétlenül választott igét, túl hosszú, sok lehetőséget hagy reagálásra, ha a másik elég gyors.*

A hozzászólást Lucius Rufinus összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 28 2013, 00:40-kor.
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Jan. 28 2013, 00:39

*Magányosan, saját gondolataim társaságában sétálok. Imádom az éjszakát, és hiába veszélyes most számomra, nem tud érdekelni. Vonz a sötétben az ismeretlen, ilyenkor pedig egyenlően takar el mindenkit a fénytelen éjszaka... nincs kivétel, akit direkt nem vesznek észre az emberek, mondjuk mint engem. A hideg ellenemre van, saját hazámban nem gyakori, viszont a kabát segít rajtam, tehát a csendes, sötét természetet járva leszek figyelmes valamire, valakire. Nyilván érdekel az ismeretlen, ezért felkészülten indulok feléje, ám amint tudatosul bennem kiléte, rögtön elsavanyodik szám íze, és bár a kaland gondolatára el is tűnnek a mogorva elmélkedések, a kínos érzések, most némi harag veszi át a helyét. Gyűlölet nem, nem tett sokat ellenem, viszont minden tekintetben ellenség, s van egy lezáratlan ügyünk. Miért tanulok itt, ha nem használom a képességeimet? Muszáj... próbára tennem magam... ha egy gazdag, varázsló gyermeket győzök le, azzal bizonyítom, hogy sikeresen illeszkedem ide. Ezért szólítom meg a neki járó stílusban.*
- Te tényleg bukott tanuló vagy... tudod persze, lehet kifogásokat találni, de nekem úgy sikerült az évet teljesíteni, hogy nem az elején érkeztem, és eddig semmit nem tudtam a mágiáról. Kifogások mindig akadnak majd neked, de szerintem mélyen belül tudod... hogy nagyjából annyi kihagyásod lehetett mint nekem, és előnyödet sem tudtad használni. *villan meg a szemem, mert azt nagyjából tudom, hogy mikor érkeztem, mennyit hagytam ki a kezdéstől számítva, és Lucius mikor tájt tűnt el a szemem elől... nem pont ugyanolyan, de hasonló a mértéke. Én így látom, bár őszintén szólva nem tartom szégyennek a bukást, és annyira nem érdekel ez... persze, hazudhatna, viszont úgy gondolom, hogy ő nem ilyen alkat, tehát hiszek neki.*
- Az a te szokásod... ha azt is teszem, tőled tanultam. *vágok vissza, következő szavaira pedig már semmit nem mondok. Igazam van, tudom, és talán ő is érzi, hogy muszáj rendeznünk magunk között a vitát, amiért mind a ketten felelősök vagyunk. Fogalmam sincs, ki indul most előnnyel, mert Lucius talán az óta már pótolgat, én pedig sokat még nem vettem a másodikos anyagból... ő viszont képzettebb varázslatok terén, ellenben nekem is sikerülnek már az igék. Kíváncsi leszek, ezért tekintek most a fiúra ellenfélként és nem ellenségként.*
- Protego! *védem ki a varázslatot, mert eleve készülök a támadására, s hiába gyors, nem ér váratlanul, a szó pedig igen hosszú... gyorsan kapcsolok én is, nem mondhatni rám sem a lassúság átkát. Most viszont én jövök, tehát azonnal rá is szegezem a pálcámat, s arra vagyok kíváncsi, képes-e védekezni normálisan. Először legyen alapvető a küzdelem.*
- Deprimo! *robbantok a lába elé gyorsan, s ha nem védekezik időben, talán el is veszítheti egyensúlyát, illetve a törmelékek is kárt tehetnek benne. Innentől kezdve azonban várom a támadást, mert bár nem tudom hogyan zajlik egy viadal, egyelőre tesztelem őt, s talán így tűnik nekem igazságosnak... kérdés, maradunk-e ilyen szinten.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Jan. 28 2013, 00:56

*Az esti meditálásnak és gondolkodásnak lőttek... Más estén kell majd ezeket a kérdéseket rendeznie. Nem baj, van még ideje. Nem is kevés, ami azt illeti. Most viszont egy olyan dolog kezd kibontakozni, ami felélénkíti valamelyest, ugyanakkor nem lelkesedik az egészért. Nem is megy bele szócsatába.*
-Én se év elején érkeztem, de erről felesleges vitázni. Nem is akarlak semmiről meggyőzni. *a szavai magáért beszélnek, nem taktikázik, illetve ezt a taktikát választotta, az egyszerűséget. Most ő is az, teljesen egyszerű és egységes. Máskor máshogy zajlana az egész, de most nem, egy ilyen pillanatában kapták el.*
-Öröm hallani, hogy hatok a környezetemre. De játék és játék közt is megvan ám a különbség... Az árnyalatokat sose szabad elfelejteni *ismét egyenesen osztja meg a gondolatait, Az ő játékai másabbak, ez egyértelmű. De azért Zaine is elismerte, hogy van szórakoztató elem az egészben... és nem is meglepő, hogy a másik ilyen módon áll hozzá és így csinálja. Teljesen megérti, hiszen kielemezte és ízekre szedte magában azt, amit megtudott és annak alapján teljesen logikus a dolog, Zaine nem hazudtolja meg magát ebben sem. De elindul a harc is. Nem épp jól választ elsőre, de az az igazság, hogy a másik feltámasztotta benne a kedvet a játékhoz. Nem harcnak fogja fel az egészet, csak egy picit kockázatosabb játéknak. Ha már megzavarták, legalább legyen értelme a dolognak... Zaine várhatóan hárít és Lucius fel is készül a védekezésre, de nincs szüksége varázslatra, a varázslatban, amikor Zaine eljut a Depr- részig, már tudja mit kell tegyen. Így jól időzítve szépen kitér, testét használva. Így csak néhány földdarab koppan a lábának, de az nem zavarja, mert a következő támadást már új szögből indíthatja.*
-Confundo! *most valamivel rövidebbel operált, kiderül mi lesz a dolog vége, de ez se igazán komoly támadás.*
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Jan. 28 2013, 01:07

*Hiába tervezek a parton nyugalmas, magamat rendező sétát, a bonyodalom pontosan az utamba fekszik, s bár nem botlok át rajta, mivel előbb figyelek fel rá, ettől függetlenül érzem én is, hogy most nem lehet elsétálni mellette... sem fizikailag, sem elméletben. Nincs kedvem beszélni, de még sem érzem egyenesnek, ha védtelenül támadok rá... az nem én vagyok, én harcos vagyok, aki a harc szellemét élvezi, nem pedig gonoszként írtja ellenségét. Pár szó hangzik el közöttünk, mivel azonban ezt gyorsan akarom zárni, nem reagálok túl sokat, inkább legyintek, ezek után pedig a párbajra térünk rá. Szerencsére el is fogadja, s mivel a kezdés lehetőségét adom át, támad, de ezzel nem is ér váratlanul, tehát sikeresen védekezem. Alapvetően kóstolgatom még, ezért gyorsan támadok ellen, ám érezhetően vág a másik esze, és gyorsan reagál a szavakra, el is szambázik előle, én pedig a védekezésre készülök fel. Marad az én szintemen, ami kicsit már kezd frusztrálni, ezért egyszerűen hárítok.*
- Protego! *védem ki, s úgy érzem itt az ideje pörgetni az egészet. Még azt hiszi játék, én is gondolkodom a következő lépésemen, mert komoly harcra most nem készültem, tehát csak kicsit akarom a színvonalat emelni. Valahogyan úgy kéne győznöm, hogy annak hatása legyen... állandó hatása, ami akár idővel, de uralmat vesz fölötte. Gondolkodj Zaine...*
- Nem lesz baj, ha egy kicsit megpörgetem? *vigyorodom el, míg azért nem állok egy pontban, hanem próbálok oldalazni, pontosan a vízzel szembe kerülni, s lehetőség szerint el is várom, hogy Lucius a másik irányba tartson, a távolságot tartva közöttünk. Figyelmem rajta, a mozdulatain, próbálom arcáról a gondolatokat olvasni, s a következő lépést ki is találni... ennyire nem megy, de haladok, legalább gyorsan reagálok, és kellően érzékelem őt. Nem másra koncentrálok, hanem a párbajra. A következő pillanatban azonban villám sebességgel rajzolok egy kört, s ha védekezni szeretne, akkor bizonyára ő is azt fogja tenni, mert már át is bökök rajta...*
- Fatum orbium! *hozok létre egy árnygömböt, ami lehetőség szerint a fiú mellkasa és válla felé tart igen nagy sebességgel. Kíváncsi vagyok mit talál ki, mert talán érdemes lehet védekezni... én közben picit hátrálok, és egy nagyobb, előttem fekvő fatörzs mögé érek be. Remélhetőleg tudom majd hasznosítani... előbb viszont még játszok egy kicsit.*

//Fagy.//
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Vas. Feb. 10 2013, 23:10

//Olvadás//

*Nem igen kívánta egy procikája se, hogy Zaine-el fusson össze, de megtörtént. Lenne dolga így is bőven, sok kérdés, amit magában tisztáznia kéne, de ezt kénytelen mind félrerakni, mert most a tetteknek kell előkerülnie. Nem akarja annyira az egészet, de nem fog kitérni a másik elől, ennyit nem veszített magából, hogy ilyesmit tegyen. Megelégszik azzal, hogy most nem ő provokálta a dolgot. Abszolút tárgyilagosan is áll neki a dolognak, sőt még kis nemtörődömséggel is. Zaine hasonló szinten reagál, bár azt Lucius nem tudhatja, hogy mennyire komoly a másik ilyen tekintetben és a képességei mit tesznek lehetővé a szituációban, de az, hogy árnygömböt kap annyira meg se lepi. Főként azért, mert neki is kedvenc eszköze, ha komoly szituáció van. Viszont ezzel az egész komolyabbra fordul, most már ő sem lankadhat, de egyelőre védenie kell. Az árnypajzzsal nincs is probléma, a Protego mellett sokszor gyakorolta, hogy ha kell, reflexből mehessen. Pálcája az előríás szerinti kört írja le*
-Scutum! *így nagy valószínűség szerint az árnygömböt felfogja a pajzs, viszont Lucius már a visszatámadást is megkezdi a védés után egyből, kezei már feje felett tenyérrel össze is záródnak.*
-Armorum armorum… *rövid kántálás és egy kisebb méretű csatacsillag már kezében is van, hogy sebészi pontossággal hajítsa el. Gerellyel nem a legjobb, de csatacsillagokkal komoly eredményei vannak, most is jó irányba tart. Zaine-nek gyorsnak kell lennie, bár volt felkészülési ideje, hiszen amikor Lucius kezei feje fölé kerültek, már kezdhetett számolni azzal, ami következik, így nincs kevesebb esélye védekezni, mint eddig.*
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Vas. Feb. 10 2013, 23:29

*Most, hogy itt a lehetőség, nem fogok hátrálni. Miért tenném? Mert előnyöm van? Eddig Lucius-nak volt előnye, mivel nem tudtam semmit, mikor ide kerültem, és vele összetűzésbe keveredtem, talán könnyedén győzött volna le, mágiával biztos, de amilyen nyugodt volt, és ahogy Vixi őt emlegette, talán még a verekedésben is ellenfélre leltem volna. Nem élt a lehetőséggel, hiába kerestem őt, tehát most azzal kell számolnia, hogy a játékszabály változik, én változtatom önkényesen, mert már meg is tehetem... késő bánat, tudom, hogy a büszkesége miatt nem fog ellenkezni, s mivel a második év még nem kezdődött el javában, ezért nem indulok hatalmas tudással ellene. Az élet sem mindig egyenlő küzdelmeket ad. Néhány szó után tehát a párbajé lesz a főszerep, ezért halkulunk el idővel, hogy a másikra kezdjünk el koncentrálni. Alapvető varázslatokkal támadunk, védekezünk, de aztán úgy gondolom, ideje valami igazán veszélyeset venni elő az elsőből, viszont védi támadásomat. Közben tervezek valamit, ami talán zavarni fogja, vagy eldöntheti a küzdelmet, mert ki kell löknöm őt a forgalomból maradandóan. Mi zavarhatná az embert? Itt a környezet, s bár elég hideg van, nem akad zavaró tényező, vagy... Amint azonban látom, hogy mit tesz pálcájával és kezével, rögtön rajzolni is kezdem a kört, jó nagyot, hogy szinte egész testem fedje, s míg ő beszél, addig én ezt művelem, tehát már mondom is az igét.*
- Scutum! *védem most én ki az ő árnyfegyverét, de az én dolgom, hogy ne tudjon időben védekezni, tehát most már nem érdekel, hogy egyszer támadunk, egyszer védünk... legyen csata, szorítsam meg az ellenfelet. Nyerni akarok, nem elhúzni, röviden győzni, hogy bizonyítsam, jobb vagyok, nem esik nehezemre!*
- Sectumsempra! *küldök felé egy átkot, s gyorsnak kell lennie, mert most én is az vagyok, erre fektetem a koncentrálást, de már ezek után lendül is a kezem a magasba, pálcámat másik kezembe veszem át, míg az energiát szabad kezemre fogom koncentrálni. Nem akarok sokat, de mivel végeztem, kettő pontosan elég lesz...*
- Umbra vincula! *nyomom meg a második "U"-t, és ha minden igaz, két árnycsáp jelenik meg, annyit tudok kezelni, többet már nem mernék, és a fiú felé indulnak, különböző irányból, az egyik balról a másik jobbról, úgy kötözve meg őt lehetőleg, fejjel lefelé fordítva. Nem szólok semmit, most nem annak az ideje van, egyszerűen indulok meg én is, és a csápok most a tó vízébe hajítják, nem a part közelébe, de nem is túl távolra, úsznia kell pár métert, mire egyáltalán földet érhet lába. Remélem, hogy működik, itt most a gyorsaságon múlik minden, és bár árnymágiát alkalmazunk, Lucius nem véletlenül bukott meg és nem véletlenül volt kihagyása.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Vas. Feb. 10 2013, 23:48

*Rövid szóváltás történik a két fiú között, de a lényeg az marad, hogy az egészből rögtönzött párbaj lesz. Lucius belemegy, mert miért is ne? Nem veszíthet vele semmit. Nem érdekli az egész, megvan a maga nyűgje, gondja és az nagyon távol esik ettől. Így megy bele a játékba s tényleg játék színvonalon kezd neki, ilyen én-te sakkjátszma szisztémával. A gondolatai is máshol járnak néha, de annyira nem, hogy hibázzon is, legfeljebb annyiban, hogy sokkal inkább félvállról veszi az egészet és nem vesz tudomást arról, hogy a másiknak ez, - vele ellentétben-, szívügye és ezért nyerni is akar. Épp ezért lepi meg az agresszív támadás és tudatosítja benne ezt, de nem ér rá tervezni, mert védekezni kell. A pajzsa meg is teszi, amit kell s vissza is küldi az áldást, bár valahol tudja, hogy fölösleges, ide ennyi kevés lenne. Csak fenntartja a másik játékát, ennyi becsület van benne. Nem fűti harci szellem, győzni akarás, ami máskor megvan, hideg fej és lazaság van, hányavetiség. A kaszaboló átok már adja magát az árnygömb után, a másik kedvenc Luciusnál, bár ő inkább már csak kivégzésnek alkalmazza. Igen, az a kegyetlenség és könyörtelenség sincs most benne, ami máskor előjön, ha pálcával harcol. Helyette csak véd.*
-Salvio Hexia! *mert ő ilyet is tud. És már a támadást kezdené kivitelezni, lendülne a pálca, amikor Zaine ismét támad. Meglepi a dolog, nem is tagadhatja. Ismét éber álomban volt, nem vett tudomást a környezetéről és ez hiba volt. Az árnycsápokkal így nincs ideje és esélye felvenni a küzdelmet. Amikor a levegőbe kerül és meglendül, már sejti, hogy mi lesz a dolog vége így csak becsukja a szemét. Hamarost a vízben köt ki, nagy csobbanással merül el, érzi a jeges ütést, ahogy a hideg víz körülveszi és kezdi belőle a levegőt kipréselni, majd egy tempóval fel is jön a felszínre, hogy végre levegőt is vehessen s szeméből is kisöpörje vizes haját. Csendben kezd kifelé tempózni a hideg vízből. A fogai vacognak, de valahogy nem tudja a hideg se meghatni. Már hat napja önkínzó edzés tréninget tart és úszott így a tóban egy kicsit, de egy nap láz volt a válasz érte. Most mint ázott kutya vergődik partra s rázza meg magát.*
-Hallod, neked is ki kell próbálni, igazi vérnyomáskezelés! *jegyzi meg Zaine felé fordulva s pálcáját elrakja. Nem látszik az arcán semmi, semmilyen érzelem, sőt a tekintetében sem. Két hónapja még számított volna, most már nem.*

Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Feb. 11 2013, 00:05

*Én nem úgy gondolkodom mint ő, nekem ez fontos, mert azt jelenti, hogy méltó vagyok a varázsló névre, hogy nem hátrálok rögtön az első ellenfélnél, hanem kiállok, tanulok, és az első adandó alkalommal, mikor a másik hajlandó részt is venni benne, akkor adom neki vissza az egészet. Nyerni akarok, de a játék sem maradhat el, a szócsata, az apró kezdés, úgy figyelem és melegszem be, kezd nagyobb lenni a tét, ahogy a mágia is hatalmasabb, mert már nem csak alapot használunk, hanem árnymágiát, ami első évfolyamban a leginkább meghatározó, kemény tárgy, amivel rengeteg helyzetet lehet megoldani, és hiába vagyok más ház tagja, én ezt is tanultam, mert készültem a mérkőzésre. Büszke vagyok magamra, az évfolyam lépésre, hiába nem indulok nagy előnnyel, a másiknál ez is számít. Ahogy sejtem, ő sem buta, nem adja fel, egyszerűen védekezik és támad, de mintha nem volna magánál... csak én látom így? Nem ismerem, ellenben úgy gondolom, hogy ez is igazi küzdelem, és elismerés: aki harcolni, győzni akar, aki jobb a másiknál, az minden helyzetben jobb. Kemény vagyok, de büszkeségem hajt. Látom azonban, hogy nem játszhatjuk ezt sokáig, tehát tartós megoldáson töröm fejemet, s bizony hamarosan ki is találom az oda-vissza adogatás közben. Egy figyelemelterelés, ami sikerül, majd már az árnycsápok őt kapják fel, erre pedig mosolyom diadalittas, úgy hajítom a jéghideg tóba. Nem tudok róla, hogy norvég lenne és nem Daphne a neve, tehát bizonyosan nem fogja bírni, nem úgy, mint a lány. Nocsak... talán még ő is adhatta volna az ötletet. Némán állok, vigyorogva figyelem a jelenetet, ahogyan mászik ki, de a pálcát nem engedem le, viszont én harcos vagyok, van bennem annyi, hogy nem fojtom vízbe, hiába tehetném meg.*
- Nem szeretek elázni... ez a leégés másik formája. *vetem vissza, s mikor a pálcáját rakja el, én csak a földre szegezem enyém, nem rakom el, mert nem bízom benne. Egy darabig szemlélem, de teljességgel tudom, hogy mit akarok, és mire vagyok kíváncsi. Én nem vagyok gonosz, még nem ölte ki belőlem a jót az iskola, és képes vagyok a saját értékrendemhez igazodni.*
- Legyőztelek. Aki jobb, minden helyzetben jobb. Elismered a vereséged, ezzel az én fölényem? *szegezem neki egyenesen a kérdést, de mielőtt még válaszolhatna, hirtelen lendül a pálcám, s talán ez a másik számára ijesztő lehet, nem akarok gonoszságot, nem fenyegetem és nem kényszerítem, éppen ellenkezőleg... mutatom, hogy én igazi ellenfél vagyok, és nem ellenség.*
- Aestus! Remélem értékeled. Nem olyan vagyok, mint amilyennek gondolsz. *közlöm vele kimérten, de mivel adok neki válasz lehetőséget, és kérdeztem is valamit, ezért várok. A varázslat segítségével felmelegítem őt, tehát nem lesz problémája, maximum ruhát cserél, mert a nedves öltözék zavaró így is. Részemről ez így tisztességes, a küzdősportban is ilyen vagyok, ez az értékrendszerem, s most vagyok elégedett... ha a vízbe fojtanám, vagy hagynám szenvedni, lassanként fagyni meg, az nem volna hozzám méltó győzelem.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Feb. 11 2013, 00:27

*Kelletlen küzdelem bontakozik ki, már ami Luciust illeti. Nincs abban a hangulatban, hogy komolyan küzdjön, nem akarja a győzelmet, szinte semmit sem akar ettől az egésztől. Meg is látszik tevékenységén, azon, hogy elsődleges célja az, hogy épp bőrrel ússza meg az egészet, így a komolyabb támadásoknál is csak a védekezésre koncentrál. Támadhatna, küzdhetne komolyan, de nincs kedve, nincs célja, a másiknak pedig van. Zaine hamarosan meg is kaphatja egy részét annak amit akar, mert Luciust a vízbe küldi, akinek fizikailag kellemetlen a dolog, annyi szent, de nem vészes. Jó ideje sanyargatja magát és ennél a kis incidensnél egy decemberi enyhe lázgörcse is keményebb volt, így vacogás a maximum, amit az egész kivált belőle, na meg a szája lilul el. A pálcát is elteszi, hiszen megvolt, amit a másik akart. Zaine csak leereszti, amire Lucius elereszt egy félmosolyt.*
~Ó igen, a bizalmatlanság! Mennyi mindent tehetnék…~ *gondolja magában, de nem tesz semmit. Nem véletlen nem alkalmazta egyik kedvencét a küzdelem során, bár most kicsit viszket érte a tenyere, de ez az érzés is csak a háttérben motoszkál, gyorsan el is múlik, még kérdésekre is felelnie kell. Meg is tenné, de hirtelene, még mikor a száját nyitja, már Zaine tesz is egy gáláns megnyilvánulást. Régi ismerős a varázslat, még tavaly nyáron találkozott vele. Igen, akkor a jégmezőn Bruno segítette ki ezzel. Szép kis kaland volt, így egy kis nosztalgiát beiktat, de gondolatai hamar visszatérnek a tópartra, ahol ő áll, immár nem vacog, nem is fázik.*
-Ezt a csatát megnyerted, ez tagadhatatlan. De az állításod többi része nem állja meg a helyét. Nem vagy jobb, vagy különb. Köszönöm a gáláns tetted természetesen. *mondja végül Lucius megfontoltan. Hogy aki egyszer jó, minden helyzetben jó? Ugyan! Gondolatban legyint is a dologra. Aki egyszer jobb volt, még nagyobbat bukhat, a Capitolumhoz közel a Tarpeji szikla… ezt már megérezte hat napja.*
-De honnan tudod, hogy milyennek gondollak? Édeskeveset tudsz te rólam, nemhogy a gondolataimról. Ugyan kérlek! *legyint egyet most már ténylegesen is. Ő nem empatikus ember, ennek ellenére jól átlátja, hogy kit mi mozgat, jól tud spekulálni és következtetni, analitikusan gondolkozik, így Zaine esetében is van komplett diagnózisa s azt látja, hogy a másiknak fogalma sincs arról, mi is a véleménye róla. De nem akar ebbe az egészbe belemenni. Nincs kedve ehhez, fontosabb kérdések emésztik, amiket jóval a másik elé helyez. Zaine számára nem jelent annyit, mint december előtt. Akkor másképp látta a dolgokat, fontosabb volt ez az egész, de mostanra jelentősségét vesztette. Nincs türelme ehhez.*
-Nekem viszont mára ennyi elég volt. Jó éjt! *mondja, majd fogja cókmókját és távozik. Mystralban fog éjszakázni, ahogy tervezte.*

//Köszönöm//

Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Hétf. Feb. 11 2013, 00:57

*Régen tervezzük ezt, de most jön el az ideje. Engem nem érdekel, a másik mit tesz, én harcolok, mert harcos vagyok, mert fontos, ezért játszom vele kicsit, piszkálom, aztán viszont hamarosan pár ide-oda varázsolgatást követően a tóban köt ki. Remélem, hogy fázni kezd, az nehezítheti a koncentrálást, és mivel hideg a víz, nem melegedhet magától fel, ezért akár a kihűlés veszélye is fent áll, ami eleve hideg időben nem történik lassan. Nyilván nem tervezek halálos játszmát, az nem én vagyok, embert sem öltem még, nem is szeretnék egy darabig, csak mikor már muszáj lesz, és úgy érzem, a tisztességes győzelem többet ér, mint az ellenfél teljes porba tiprása.*
- Aki győz, az jobb, nem győztem volna, ha te lennél a jobb. Meglep az eredmény, szerintem bírtad volna még, viszont ez meg azt jelzi, hogy lelkiekben vagy gyengébb. *rántom meg vállamat, nekem egyszerű a logikám, és ez nekem tökéletesen meg is felel. A kérdésére viszont nevetésben török ki, nem vidáman, inkább lemondóan, hitetlenkedve. Komolyan azt hiszi, ő mindent tud, de róla senki semmit? Vagy nagyon buta, vagy nagyon naiv, vagy nagyon öntelt és beképzelt, azonban egyik sem járható út a szememben, és bár az én lelkem tiszta, amiért segítek rajta jelen helyzetben, hiszen fel is melegítem, úgy érzem, sose leszünk barátok. Nem érzi tettemben a békülő jobbot, többet én sem tudok tenni.*
- Látszik amit gondolsz, ne képzeld olyan okosnak és titokzatosnak magad. *felelem neki, amit viszont mond, arra már csak biccentek, és intek egyet. Nekem sincs vele több beszédem, nem értékel eléggé, pedig amiért nem harcolt úgy, ahogy szerintem tudna, nagyobbat kaphatott volna, még fel is melegítettem, de neki ez sem elég. Én vagyok túl jó? Talán, de nem rágom magam rajta, ha nem leszünk barátok, nem leszünk barátok, az nem gond. Némán indulok el, és próbálom magamban elnyomni, a csalódottság apró érzését. Inkább a diadalra koncentrálok, míg nyugovóra nem térek majd a hálómban, ahová indulok.*

//Köszöntem én is.//
Kenan Reeves
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 73
Csatlakozás : 2012. Dec. 24.
Üzenet : Szokjál hozzá ahhoz a gondolathoz, hogy a halál semmit nem jelent nekünk, mert minden jó és minden rossz az érzékelésben van... Ameddig mi létezünk, a halál nincs jelen, amikor pedig a halál megérkezik, mi nem vagyunk többé.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Pént. Feb. 15 2013, 15:00

*Itt vagyok egy ideje (pontosan nem tudom, mennyi ideje) de még mindig nem ismerek mindent. Ez elég szokatlan egy érzés, mert otthon mindennek tudtam a pontos helyét, itt pedig rendre eltévedek. Egyáltalán nem szórakoztató dolog, hogy még éjfélre se találok vissza a szobámba. Másnak talán igen, de én nem élvezem. Most viszont nagyjából tudom a visszafelé vezető utat, csak el ne felejtsem. Ellenőrizni kéne. Szóval, ez az ösvény, aztán ott van az a tata, aki visszavisz, az aulából pedig fel a toronyba. Remek, tudok én! Azt viszont nem, most hol vagyok, ezért felemelem a kicsit sem érdekes földről a tekintetemet, és körülnézek. Hűha, azért azt be kell vallanom, van itt néhány jó kis hely, ez a tó azoknak az egyike. Kíváncsi vagyok, úszni lehet-e benne. Mármint biztos lehet, csak nem biztos, hogy ajánlott. Hát, talán ráveszem magam a kiderítésére, talán egyszer, valamikor. Egyébként sincs olyan jó idő, hogy úszni kelljen, bár nem fázok, elég szellős öltözékem ellenére sem. Egy régi, fekete ing, háromnegyedes farmer, és voilá. De azért kiegészítőnek itt van velem két kis késecském, és kivételesen a botot sem felejtettem eltenni. Valami viszont hiányzik már egy jó ideje, és kezdenek is elvonási tüneteim is lenni. Ez pedig a cigi. Talán vissza kéne mennem a kastélyba, és meg kéne keresni füstös szobatársamat, hogy szerváljak tőle egyet. El is döntöm, hogy így teszek, de előtte még maradok egy kicsit felmérni a terepet. Ebből következik, hogy cipőtlen, mezítlábas lábaimmal lassan elindulok a part mentén.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Jelige : Guitarhero
Hozzászólások száma : 1513
Csatlakozás : 2012. Nov. 06.
Kor : 24

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Pént. Feb. 15 2013, 15:27

*Egy nehéz ébredés után végre a reggelin is túl vagyok, amit igazából magamnak szeretek összerakni, nem bízom én a manókra. Nem vagyok egy úri személyiség, de azért még mindig nem csípem, ha a manókezeikkel összefogdossák a kajámat. Ma sem szívhatom egész nap a szoba levegőjét, nem rejthetem el magam a világ elől, ezért teljes felszereltséggel hagyom el a szobámat, szakadt farmerom és kopott tornacipőm, egy póló amit bőrdzsekim fed, na meg a pálca-kés-gitár-pilótaszemüveg biztosítja a Slash jelenséget. Akarok ma egy kicsit hókuszpókolni, és a mai tervemhez vízre van szükség, rengeteg vízre. Éppen ezért vágok át a lehető leggyorsabban az erdőn, hogy végül a tó mellé érjek, ahol el is kezdődhet a tűzijáték, miután rágyújtok egy Marlborora.*
- Mobiliarbus! Piroinito! *Ejtem ki a varázsigét, miközben pálcámat egy farönkre szegezem. Az első lépés sikerül, a rönk magasra repül a tó fölé, majd egy varázslatot alkalmazva gyújtom azt meg. Jó kis célzó gyakorlat, de legyen értelme is, keltek egy kis feltűnést, már ha van itt valaki.*
- Bazieto! *Így most már egy kisebb üstökösként töri meg az égő rönk a tó felszínének nyugodtságát. Egyre jobban kezd tetszeni ez a varázslós dolog, le se tagadhatnám, ezért indulok meg a part mentén, közben még párszor megismételve a korábban elvégzett folyamatot egészen addig, amíg fel nem tűnik egy fura alak.*
~Ilyen nyáriasan? Ez se normális...~ *Morfondírozok magamban, és remélem, hogy nem egy természetvédelmi őr, vagy valami, akinek nem tetszik az unaloműző, gyakorló tevékenységem. De szerencsém van, ugyanis rájövök közben, hogy ez nem más, mint a keménytalpú szobatársam, Kenan, akivel a jelenlegi állásunk kettő-null. Öcsém, ez oké, hogy cipő nélkül, de hogy ennyire rövidben, ez már sok. Hallótávolságba érve odaszólok azért hozzá, kíváncsi vagyok, hogy mit akar itt, talán pecázni.*
- Csáó haver, hát te mi járatban? *Érdeklődök, miközben felpöckölöm a csikket a levegőbe, és pálcám segítségével messzire röppentem.*
- Eltévedtél talán? A cipőt még talán megértem, a hobbitok is mezítláb mászkálnak, de rövidnadrág meg ing? Érzel te egyáltalán fizikai hideget? *Vonom össze a szemöldököm, miközben odaérve hozzá kezet is nyújtok üdvözlésképp.*

A hozzászólást Slash Daniels összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 15 2013, 21:02-kor.
Kenan Reeves
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Üzenet : Szokjál hozzá ahhoz a gondolathoz, hogy a halál semmit nem jelent nekünk, mert minden jó és minden rossz az érzékelésben van... Ameddig mi létezünk, a halál nincs jelen, amikor pedig a halál megérkezik, mi nem vagyunk többé.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Pént. Feb. 15 2013, 15:45

*Felfedező körutam egyik állomása ez a tó, ami eléggé elnyeri a tetszésemet. Nem vagyok túlságosan oda az ilyen dolgokért, de azért én is meglátom, ha valami szép. A tó bámulása viszont nem előbbre való, mint a kényszer, hogy cigit szerezzek. Ezért el is döntöm, hogy egy kis séta után megkeresem szobatársamat, akinél általában mindig van cigi, úgyhogy szerválhatok tőle egyet, ha most is lesz nála. Elindulok a part mentén, a tavat, meg az azt körülvevő dolgokat sasolva, mikor valami csobbanást hallok. Csak nem valaki úszni akart, és fejest ugrott a vízbe? Annyira én se vagyok hülye, hogy megpróbáljam, legfeljebb majd tavasszal. De úgy tűnik, senki nincs a vízben, csupán egy nagy farönk, ami valamiért füstölög is. Azt használták gyújtósnak, csak félrement? Hamarosan választ kapok a kérdésemre, mikor megpillantom Slash-t, valószínűleg ő bűbájoskodott azzal a rönkkel. Felettébb örülök a megjelenésének, nem mintha annyira kellemes és szuper lenne a társasága, de ha jól látom, leledzik nála némi cigi, ez pedig jó hír.*
- Szevasz! Épp felderítő úton.*na, most már nagyjából tudom, eszembe jutott, úgy másfél hónapja jöhettem. Ilyen gyorsan telik az idő? Észre se venni. Nyilván ezért tévedek el még mindig. A srácnak viszont most nincs igaza, nem tévedtem el, viszont hobbit sem vagyok. És ami azt illeti, nem is fázok.*
- Eddig nem igazán tapasztaltam. Egész jó idő van, nem gondolod?*kérdezem vigyorogva, csak hogy piszkáljam. De azért valóban érdekes felvetés, hogy ő miért érzi hidegnek ezt az időt, mikor szerintem a decemberi meg januári időhöz képest ez szinte már tavasz. Elmélyült gondolataim közepette azért elfogadom az üdvözlésképp felém nyújtott kezet, közben sikeresen kiszúrom a gitárt. Hogy kerülte el eddig a figyelmemet?*
- Te mindenhová cipeled magaddal? Nem félsz, hogy ellopják?*ha magamból indulok ki, akkor lehet még a környéken néhány tolvaj vénával megáldott egyén. Én mondjuk nem fogom ellopni, mert nem tudok zenélni, meg elég érdekes lenne, ha a szobámban rejteném el, amit a szobatársamtól lopok, de másoknak azért megtetszhet.*
- Van nálad egy kölcsön cigi?*azaz visszaadom, amint szerzek egy dobozzal, vághatja le a szavaimból, és az elvonási tünetek enyhítése érdekében remélem, hogy nem az volt az egyetlen, aminek a csikkét odébb repítette.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Pént. Feb. 15 2013, 16:06

*Nem árt nekem egy kis gyakorlás, főleg olyan, amilyen még a tetszésemet is elnyeri, így egy kis gyújtogatás a víz fölött tökéletes ötletnek bizonyul. Ha a levegőbe célzok, akkor vagy eltalálom a rönköt, vagy nem, de utóbbi esetén sem lesz probléma. Egy ideig elszórakoztatom magam menet közben, egészen addig, amíg észre nem veszek egy őrültet, aki ráadásul a szobatársam. Távolból szólok oda a hiányos öltözetű srácnak.*
- Aaha.. És mit derítesz fel? A februári halállományt? *Kérdezek ismét egy félmosollyal, Kenan tipikusan az a srác, akinek jó beszólni, mert nem sértődik meg, hanem visszaszól, így nyugodt szívvel piszkálgatjuk egymást. Persze a ruházata sem maradhat kérdés nélkül, és válaszából kiderül, hogy elég érzéketlen a hideget illetően.*
- Nézz az égre, felhős! Ez már rossz. Ráadásul amíg alacsonyabb a hőmérséklet, mint Los Angelesben, addig nekem hideg van! *Elé terítem a tényeket, miközben feljebb húzom a cipzárt a dzsekimen. Lehet, hogy egy kicsit negatív vagyok az időt illetően, de ez ellen nem tehetek. Kezet rázunk köszönésként, és következő kérdésére csak felnevetek, látszik, hogy nem ismer, ha ilyet kérdez a srác.*
- Ugyan kérlek..Ezt csak akkor lehetne ellopni tőlem, ha holtan feküdnék. *Nevetésem után csak egy sunyi vigyor kúszik az arcomra. Persze próbálták már ellopni, de látszik, hogy ki került ki győztesen, hiszen most is a hátamon lóg a gitár. Remélhetőleg ő sem fog ezzel megpróbálkozni, különben a múltkorihoz hasonló dolgot érezhet, csak most megmutatnám neki, hogy milyen hideg a víz. De nocsak, cigi kell neki, és én általában nem vagyok fukar, hogy ne adjak, ezért belső zsebemből előkerül a fém Marlboro doboz, amit átnyújtok neki, és miután kinyitja, megtalálhatja benne a gitár alakú gyújtómat is.*
- Na és tudod már, hogy mire való? Vagy mutassak pár trükköt? *Pörgetem meg a pálcámat a bal kezemben, mondjuk most nem rajta tervezek kísérletezni, hanem tényleg mutathatok neki néhány dolgot, amit már én is megtanultam, már ha hajlik rá. Közben a cigimet is elpakolom a helyére, persze csak ha visszakapom.*
Kenan Reeves
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Pént. Feb. 15 2013, 16:26

*Felderítő utamon összetalálkozom Slash-sel, aki most is a pálcájával szórakozik, úgy tűnik, nagyon bejön neki ez a varázslósdi, jó neki. Azért ha már itt van, nem megyünk el szó nélkül egymás mellett, abból a megfontolásból sem, hogy cigi kell, így amikor megszólít, én visszaszólok.*
- Ahha, arra gondoltam, szerezni kéne egy pecabotot, és kijönni horgászni. Hátha kifogom a Loch ness-i szörnyet.*hordok össze mindenféle hülyeséget. Több szempontból hülyeség, egy, még sosem horgásztam, kettő, miért élne a Loch ness-i szörny ebben a tóban? De általában megszokott tőlem, ha hülyeséget beszélek, szóval nem érheti meglepetésként a srácot, ahogy az sem, hogy nem sértődöm meg ilyen ksi dolgokon. Ahhoz több kell, hogy megsértsenek. Az öltözködési stílusom úgy tűnik, még mindig foglalkoztatja, ahogy az is, hogy nem fagyok le ilyen cuccokban. Ha lenne rá tudományos magyarázat, azzal szolgálnék, de csak szerény személyem véleményét közölhetem. Szavaira valóban felpillantok az égre, de nem értem, mi olyan rossz neki ebben. Annyira nincs sok felhő, hogy aggódni kelljen miatta.*
- Akkor szerezz be egy hősugárzót, mert egy ideig ez így marad.*vonom meg a vállam egy kárörvendő mosoly kíséretében. Én sem hideg helyről jöttem, ezért is fura, hogy így bírom a hideget, de neki aztán nem lehet túl jó, ha ilyen enyhe és kellemes időben is fázik. Kezet rázunk, és kiszúrom a gitárját, arról teszek fel egy kérdést. Szavaira egy mosollyal válaszolok, és a következő szavakkal:*
- Néhány tolvaj a gyilkolástól sem riad vissza, ha el akar venni valamit.*ezt nyilván ő is tudja, mert nem úgy tűnik, hogy burokban nőtt fel, tudja, mire képesek az emberek. Ebből a szempontból talán szerencsés is, hogy varázsló, mert a sima embereket könnyedén elintézi, de ha varázsló akar tőle ellopni valamit! Az én apám ezzel foglalkozott, úgyhogy tudom, vannak a varázslók körében is hivatásos tolvajok. Cigi iránti vágyamat viszont ki kell elégíteni, úgyhogy kérek is tőle egyet, amit meg is kapok. Kinyitom a dobozt, először a számba veszem a cigit, majd az öngyújtók ezzel az igen szép példányával meggyújtom, aztán visszarakom és visszaadom Slash-nek. Első körben fújom ki a füstöt, mikor a pálcát illető tudásomról kérdez. A normális reakcióm az lenne, hogy kijelentem, honnan vett olyan hülyeséget, hogy én ezzel tudok bánni, de férfiasan be kell vallanom, kísérletezgettem már vele, az ellenszenvem ellenére is.*
- Találtam néhány varázsigét, és kipróbáltam őket, úgyhogy már fogom, mire van.*árulom el a nagy titkot, majd fél kezemmel a pálcáért nyúlok, és megcélzom az egyik közelben állomásozó fát. Mi is volt az az ige? Derpi... demri... deprimo! Na, tudok én, kérem szépen.*
- Deprimo!*célzom be a fát, ahogy a gyakorlásnál csináltam, és annak köszönhetően most nem is lepődöm meg, mikor a varázslat célt ér. Még jó, hogy már gyakoroltam, így nem égek be a bénázásommal. Ártana is szegény egómnak.*
- Te miket tudsz?*kérdezek rá, miközben leeresztem a botot magam mellé, a cigit pedig újra a számhoz emelem, hogy élvezzem végre, amit eddig nélkülöznöm kellett.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   Pént. Feb. 15 2013, 17:03

*Ismét értelmes beszélgetés van kialakulóban kettőnk között, de ezt már megszokhatnám, ez történik, ha két nem fix ember összetalálkozik egymással.*
- Nincs itt Loch Ness-i szörny, el kell keserítselek.. A múltkor balhézott itt valami cápával, és nem köszönte meg amit kapott. *Folytatom a hülye sztorit ami nincs ellenemre, de egyébként semennyire sem hiszek abban a skót szörnyben. Piszkálgatjuk egymást, miközben kitérünk még az időjárásra, na meg, hogy hogyan bírja ezt a hideget ilyen lenge öltözékben. Ez nem normális dolog! Lehetetlen!*
- Hát nem vagy egy motiváló személyiség, de szerencsére nem kell mindig tűrnöm ezt az időjárást most már..*Ugyanis bármikor mehetek Los Angelesbe, ahol végre saját kérónk is van, így annyi időt töltök ott, amennyit akarok. Meg amúgy is, mire mennék egy hősugárzóval itt a szabadban? Még azt is hordozzam magammal, jó vicc.. Szó esik a gitáromról is, na meg annak ellopási veszélyéről, de egy cseppet sem félek ettől, meg tudom védeni azt, ami az enyém.*
- Ha megölnek, akkor már mindegy, nem? De azért azt sem engedem könnyen. *Engem megölni, hah, jó vicc! Sosem voltam az a fajta, aki csak úgy hagyná magát leteperni aztán meglopni. Volt rá példa, hogy fordítva sült el a támadó terve, és most ő szagolja alulról az ibolyát, de ezt neki nem kell tudni egyelőre. Kérésére cigit is kap, amit persze luxus lenne megköszönni, ennyit pedig elvártam volna, úgyhogy csak komoly arccal veszem vissza a dobozt, miközben a pálcahasználatról kérdezem Kenant, és válaszára csak meglepetten nézek arcába.*
- Nocsak nocsak, megtört a jég.. Nem rossz!*Jelentem ki, miközben végignézem az elterülő fát, aminek a gyökérzetét kirobbantja. Tényleg fejlődött a múltkorihoz képest, akárcsak magamat látnám, mert amikor idejöttem, nekem még pálcám sem volt. Na de hogy én mit tudok, nem is gondolkodok sokáig a kis tüzes show bemutatásán.*
- Na figyelj..*Vigyorodok el sunyi módon, majd következik a bemutató.*
- Descendo! Mobiliarbus! Piroinito! Bazieto! *Hangzanak is el tőlem a szavak, így szépen sorban kidől egy méretes fa, amit a tó fölé repítek, hogy meggyújtsam, és ha szépen ég, akkor méretei tovább növekednek, és így landol a tóba egy nagy csobbanással.*
- Na hogy tetszik? *Kérdezem meg a véleményét, hisz a mutatvány látványos is, és dinamikus is a gyorsaságomnak hála. Szeretek a tűzzel játszani, ezt ő maga is leszűrheti, hisz korábban is hasonló dolgokat láthatott tőlem.*

A hozzászólást Slash Daniels összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 15 2013, 20:54-kor.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Szivárvány tó   

Szivárvány tó
Vissza az elejére 
21 / 25 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next