Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomeCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167013 hozzászólás olvasható. in 1079 subjects
Másik oldalunk

Share | 

Mystral főutcája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
Dorian Deamer
TS Inflatus
TS Inflatus

Hozzászólások száma : 331
Csatlakozás : 2009. Dec. 09.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Káoszmágia tanársegéd
Évfolyam: Egyetemista diák

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 18:13

*A szavakra eleinte kissé zavart tekintetet ábrázol, hiszen nem gondol ő semmi rosszra, viszont ezt nemsokára fel is váltja a nevetés, miközben int is egyet, hogy szó sincs arról amire a másik gondolna.*
-Kizárólag csak a ruha elgondolása járt a fejemben semmi több..*teszi hozzá magyarázat képpen egy kis mosollyal, nem kellenek ide a félre értések, még akkor sem ha a lány csinos is. A Magiszterekre térve azonban a szavak hallatán, csupán egy vállrántással felel.*
-Szerintem találkozott nálad már sokkal rosszabbakkal is, amúgy miért is jobb neki ha nem lát? Én már azért pár perce ismerlek, és nem vettem észre semmi veszélyeset rajtad..*mondja egy félmosollyal, afféle kekeckedés képen amit természetesen nem komolyan gondolt ám.*
-Azért majd óvatosan azokkal az átkokkal, nem mind olyan amit simogatásra használnál.. sőt igazából vannak olyanok is amit még azoknak se kívánnék akiket nem kedvelek annyira.*húzza el a száját, hiszen minden tantárgynál található pár igencsak kemény átok, de majd bizonyára ezt Jackelyn is meg fogja tapasztalni, ha eljön az ideje, addig meg talán benő a feje lágya.*
-Hát miért te mit gondoltál tovább tanulás alatt? Szerintem az a legcélravezetőbb ha tökéletesítjük magunkat, ez meg éppen arra szolgál.*mondja amolyan saját nézőpontként, de még nála is eldől, hogy mit hoz a jövő, hiszen még semmi sincs kőbe vésve. A következő szavakra viszont kissé felnevet.*
-Eddig még az, várd csak ki a következő éveket, amikor átálltok az elemi dolgokra, azok lesznek aztán még kemények, amúgy nem bájitaltan hanem Toxicologia.. Itt csak mérgekkel foglalkozunk, főzőtudomány meg nem kell hozzá.*mondja derűs hangon,persze a többiekre is megvan a véleménye.*
-Én szeretem a halotti mágiát, érdekel mi van a "túloldalon" a többi tantárgyal is elvagyok, bár mint mondtam nálam a jelmágia nem volt annyira tetszetős, viszont az árnymágia tetszett... LEsznek még ennél jóval keményebbek is minden házban.*mondja, komoly hangon, a kérdésre azonban most nem fűz semmit, csak bólogat, hiszen ezt a részt nagyjából már kitárgyalták.*
-Igazából még nem tudom, de valószínűleg vissza térek alaszkába, és megpróbálok a saját lábamra állni, de távolabbi ötleteim még nincsenek, talán ezért nem baj ha tovább maradok itt.*mondja vállrántva, hiszen bár vannak ötletei, de még távolinak tűnnek, bár már ez az utolsó éve , tehát annyira talán mégse.*
-Szerintem annyira nem lenne égő, de akkor ezek szerint majd máskor hívlak meg valamire ám legyen.*mondja vigyorogva, de ez afféle tréfa akar csak lenni részéről, s nemsokára már a bejárat előtt vannak.*
-Itt is vagyunk, a kopasztól az ajtó másik oldalán nem kell megriadni, ő a kirendelt Security emberke.. Amúgy egész normális fazon leszámítva hogy egy két ajtós szekrény.*mondja jókedvűen , majd körbe nézve egy pillanatig mintha elgondolkodna, végül aztán vissza tér a tekintete a lányra.*
-Nos valami ötlet? Már ha még ráérsz, vagy kíváncsi vagy valamire ami a várost illeti? Tényleg te miért jöttél a Mysterioba?*lehet így első talákozásra fura kérdés, de általában sok embertől megszokta kérdezni, bár hátsó szándéka sosincs a kérdéssel.*
Vissza az elejére Go down
Jackelyn McKinney
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 242
Csatlakozás : 2012. Mar. 11.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 18:43

*Szeretek viccelődni, mindig is lecsapok ha lehetőség adódik, és elégedetten figyelem Dorian, eleinte zavart arckifejezését, de utána és is vele nevetek, mikor leesik neki a dolog.*
- Hát jó, sosem illik egy férfit arra kényszeríteni, hogy árulja el, mi jár a fejében. *nyújtom ki rá a nyelvem tovább viccelődve, ám ez részemről teljesen megszokott napi rutin, komolyabb dolgok még csak meg sem fordulnak a fejemben. A kis hecc után megindulunk valami iható felé, természetesen beszélgetve az úton. Persze néha elég félreérthető vagyok, a megfelelő bolondsági fok és magabiztosság keverékéből adódóan, így mikor pimaszkodni kezd a srác, vigyorogva meg is rázom a fejem.*
- Nem vagyok veszélyes, csak ha feldühítenek. Egyszerűen arról van szó, hogy nem bírom a felnőtteket, és ők sem engem. Valahogy sosem tudtam kijönni velük, még akkor sem mikor próbálkoztam. Nekem nem tetszik az ő földhözragadtságuk az élet terén, nekik meg az, hogy előbb akarok futóversenyt nyerni, mint megtanulnék járni. Sok fura dolgom van. *magyarázom meg, hogy mit is értettem előző szavaim alatt. Úgy látszik Dorian egy kicsit értettebb mint én, ez jön le nekem megfontoltságra intő szavaiból, de én csak tovább vigyorgok.*
- Ugyan már! Mint mondtad... nem látszom veszélyesnek, nem? *dobom vissza egy megfelelő pillanatban előző mondatát. Nem tűnik olyan gyereknek, akinek a mindene a tanulás, így azért meglepődöm, mikor a továbbtanulással jön, de nem teszem szóvá, hiszen az eredeti cél valóban ez lenne... Kissé zavarba is jövök, mikor rátérünk arra, hogy még a tantárgy nevét sem tudom megtanulni rendesen, ezt pirulásom jelzi, és feszengve szólalok meg.*
- Na látod... már a nevével is bajban vagyok. *vonok vállalt, remélve, hogy ezzel tovább is léphetünk, és ennek érdekében teszek is szavakkal. Viszont mikor terveire tér rá, újra elér a meglepettség szele. Hogy lehet, hogy egy ilyen srác, aki pontosan el akar sajátítani mindent, visszatérne a hétköznapi életbe ezek után?*
- De nem értem. Eljössz ide, megtanulsz kiátkozni embereket a Marsra, és utána haza mennél egyszerű életet élni? Pedig a továbbtanulás lehetőségével még az ördögi kacajt is meg tudod tanulni, amilyet a filmek főhősei szoktak alkalmazni, ha nagyon gonosznak akarnak tűnni. Az pedig alappillére egy nekromanta birodalomnak. *mert ha a saját lábára áll, szerintem mehetett volna... kevésbé veszélyes helyre is. Legalábbis a híresztelések szerint, ez bizony egy olyan hely, na meg ahogy be is állítja az egészet Dorian is... nem áll össze a kép. Közben megérkezünk a klubbhoz is, és újra előjön a heccelődés a fiúból, amit persze nem hagyhatok viszonzatlanul.*
- Nos, akkor majd behajtom rajtad. Remélem tudsz táncolni. *teszek rá egy lapáttal, mert ha meghív, akkor táncolnia is kell majd velem, de ettől még nem változott a véleményem, hogy nem fogom se magam, se őt égetni azzal, hogy nem megfelelő felszerelésben több kilométernyi futás után csapzottan állítok be szórakozni.*
- Óh, ne aggódj, az ilyen alakok nem ijesztenek meg. *kacagok fel, mikor a biztonsági őr a téma. Ahogy érzékelem viszont, csak nem akar tőlem elszakadni, amit őszintén szólva nem is bánok, mert fáj ám, hogy otthon kellett hagynom a barátaimat, és most egyedül vagyok. A magány pedig megrémiszt.*
- Nocsak, valaki nem akar ám elengedni engem. *utalok egy picit, tovább játszadozva, de ez után szinte rögtön felveszem az elgondolkodó képemet.*
- Legyen, a tancuccok boltját majd felfedezem, amúgy sem hiszem, hogy sokat fogok járni azokba, a legfontosabbat pedig már megmutattad. Majd a következő sétánkra is kell hagyni valamit... tehát most mondjuk mutasd meg a kedvenc helyed. Ha van ilyen. *ötletelek, hogy merre menjünk, és igazából érdekel, hogy egy ilyen fajta fiúnak vajon merre lehet a kedvenc helye, ahol sok időt szokott tölteni.*
- Egyébként azt hittem, lejött már neked, hogy megszöktem otthonról. Kell egy hely, ahol ellehetek, és nem tűnt ez a suli olyan rossz helynek. De még úgyis meglátjuk... *így nyilván terveim sincsenek még, hiszen nem célzatosan jöttem ide, hogy, na, én most mágus leszek. Azonban én nem mozdulok, mivel arra várok, merre is indul most Dorian, ugyanis ő vezet.*
- Mondd csak, vannak ebben az iskolában ilyen csoportosulások? Vagy diákok, akikre oda kell figyelni? *kérdezem meg még, hogy vajon milyen is a "belpolitika" ezen a helyen.*
Dorian Deamer
TS Inflatus
TS Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 19:03

*A felnőttekről szóló dolgokat, mondhatni igencsak érdeklődve hallgatja, még ha arcán azért akkora jelként ez nem is látszik.*
-Szerintem nem te vagy az egyedüli "problémás" gyerek. Biztos vannak páran akik nem jönnek ki a felnőttekkel, de hát erre szokták mondani, hogy ha nem próbálod meg, nem is tudod hogy menni fog e.*mondja el a véleményét, bár neki is megvan a sajátos stílusa, de a magiszterekkel például semmi baja nincs, pedig ők is felnőttek.*
-Jogos.. Egy pont neked..*vigyorodik el, hiszen vissza kapta, amit még ő mondott nemrégen, de hát ezen nem fognak össze veszni, viszont nemsokára a továbbtanulásról szól a párbeszéd, amit Dorian talán meglepő de preferál, legalábbis saját maga számára, hiszen érdekesnek tartaná azt a bizonyos továbbfejlődést, amit majd ez eredményezhet.*
-Kezdők balszerencséje majd belejössz..*vigyorodik el, mintha észre se venné azt a bizonyos pirulást, viszont amikor a kérdés elhangzik, arca kissé titokzatosabb lesz.*
-Hát nem mondom vannak elképzeléseid... Amúgy nem mondtam hogy egyszerű életet akarok,de azért túlságosan extrémet sem, hogy aztán tíz év múlva egy gyufásskatujában kelljen össze szedni a maradványaimat. A szüleim példáján tudom hogy a mi családunk elég sok más mágus csoport célpontja, talán éppen azért mert néha olyanok amilyenek.. Amúgy lehet aurorvadász leszek.*ránt vállat, innen döntse el a másik, hogy mit ért hétköznapi élet alatt. A klubhoz érve azonban nem mennek be, hanem elnapolják azt a bizonyos vizitet ott bent, egy olyan napra, amikor a lány is rendbe szedettebb. Szavai azonban megmosolyogtatják Doriant, aki egy kisebb vállrántás keretében válaszol is.*
-Úgy ahogy, tudod ha a szüleid arisztokrata nemzettség, akkor elég sok mindent meg kell tanulnod, amihez kedved nincs, a tánc minden est alap pillére.*kacsint egyet titokzatosan, az őrre pedig csak szerényen elmosolyodik, amikor azonban a lány a következővel jön, már hangosabban nevet fel.*
-Ó, nem mondom egészséges egozimusból azt hiszem nincs hiány, lehet csupán csak nem akarok egyedül unatkozni erre nem gondoltál?*válaszol egy félmosollyal, de azért megkérdezi, mihez lenne kedve, s nemsokára választ is kap, bár eléggé fura egy kérés ez.*
-Igazából túl sok kedvenc helyem nincsen, néha néha kiülök a kikötőhöz a mólóra egy egy sört meginni, miközben nézem a naplementét... Már párszor gondolkoztam hogy csinálok róla egy tájképet, csak lusta voltam lecipelni oda a festő állványom, de ha akarod mehetünk arra is..*mondja fejét oldalra döntve, persze amit mond nem hazugság, nincs mit csodálkozni rajta, hiszen szorult elég sok művészi én ebbe a fiúba, mindegy is, ha a másiknak kedve van hozzá , akár mehetnek is. A következő szavakra csak némán kezd bólogatni, bizony az elmondottak alapján nem nehéz kitalálni hogy a lány valószínűleg szökött.*
-Lejönni lejött, a szavaidból, de azt még nem mondtad el miért pont a Mysterio.. De ahogy hallom eléggé találomra választottad, vagy azért mert ez van a legmesszebb az otthonodtól? Amúgy hogy milyen azt meglátod később, de egy biztos nem egy séta galopp ez a három év, szóval remélem van kitartásod.*mondja egy barátságos félmosollyal, a következő kérdésre azonban ismételten csak vállat ránt.*
-Nem igazán tudom mire gondolsz... Vannak a Sentinelek és a tanársegédek, igazából rájuk kell figyelni ha úgy van, de ha olyanra gondolsz mint diákönkormányzati elnök vagy a színjátszókör képviselője olyan nincs.*feleli nevetve, de talán ezeket már a lány is sejtheti.*
-És aztán, ha itt végzel utána merre? Te olyan világfelfedező stílusnak nézel ki..*mondja mosolyogva, miközben egyenletesen szedi a lábait.*
Jackelyn McKinney
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 19:35

*Dorian sok szempontból megfontoltabbnak tűnik mint én, ezt már nem először veszem észre, így kezdek már nem is csodálkozni ezeken a megszólalásain, amelyek értettebb gondolkodásról tesznek tanúbizonyságot.*
- Hát hidd el, amilyen én vagyok, biztos elkerülhetetlen lesz néhány látogatás a magiszterem szobájában. *hagyom a srácra a dolgot, ha már ennyire rá akar beszélni, bár lehet, hogy erről szó sincs, de nagyon ragaszkodik az álláspontjához... Persze azért figyelek ám a kis szópárbajra, és elkönyvelem magamnak a srác pimaszságait is, így mikor alkalmam adódik, vissza is szúrok neki, ami be is jön, s ezt egy vigyorral nyugtázom. Érdekes téma a tantárgy és a tanulás kérdése, viszont a jövő valahogy sosem izgatott, így annyira nem tervezek visszakérdezni Dorian szavaira, mikor arról beszél, hogy kinek mi is az izgalmas, de amint megemlít egy lehetséges foglalkozást saját maga számára, muszáj mégis megtennem.*
- Aurorvadász? Nahát... olyan is van? *kérdezem zavartan, ám ennek a zavartságnak az oka bizony az, hogy az én szüleim tulajdonképpen aurorok. Lehet, hogy nem szívlelem őket, de mégis ijesztő, hogy olyan helyre kerültem, ahol megtanulhatom, hogy hogy kell őket... inkább nem is gondolom tovább. De mivel nem tűnik vészjóslónak Dorian, ezért csak szavakban, utalgatva, de megegyezünk egy következő találkába is, legalábbis részemről, mert hogy én komolyan gondolom, az biztos. Szavai azonban vigyorgásra ösztönöznek.*
- Csodállak. Én nem bírtam volna. De remélem tudod, hogy itt nem balettozni szokás és tangózni. *kacarászom a srácon, be-be szólogatva neki, persze mértéket tartva. Hiszen nyilván tudja.*
- Akkor unatkozzunk együtt. Elvégre én sem akarok egyedül unatkozni. *hagyom annyiban a dolgot vidoran. Ezek után azonban érdekes ötlettel állok elő, kissé talán meg is lepi, hát még engem, mikor a festéssel jön.*
- Hogy mi? Nálunk az ilyenre fényképezőgépet szoktak használni. Jézusom Dorian, naplemente, festmények... tiszta romantikus, de látszik hogy még csak tanulgatod, mert a sör annyira nem illik a képbe. Szívesen megnézném, hogy mit szeretnél lefesteni.*pimaszkodom megint, jelezve közben azt is, hogy merre menjünk, de legbelül valahogy érdekesnek találom ám, hogy fest, olyan nem megszokott, valahogy nem nézem ki belőle, és pont ezért érdekes.* - Egyszer azért néznék tőled képet. *jegyzem meg őszintén, hiszen kíváncsi vagyok, vajon mit is tud, ha már megemlítette. Ezek után azért én is visszakapom, az előzőleg tárgyalt téma kérdését, így bólogatok, mikor a legtávolabbi pontról beszél, mert valóban ezért jöttem ide. Látom viszont, nem igazán érti a kérdésem megint, ami annyira nem gond, ráérek magyarázni.*
- Színjátszókör... hát ez jó. *kacarászom egy csöppett kezembe temetve arcom, de aztán próbálok megkomolyodni, hogy nevetés nélkül felelhessek.* - Nem, tudod én arra gondoltam, hogy ilyen klikkek. Mint például a menő srácok, vagy a sportolók, művészek, vagy akik minden pénteken holtestet boncolnak... ilyesmik. *teszem tisztába a helyzetet, de mivel már válaszolt, ezért nem hiszem, hogy a magyarázat megváltoztatta volna a véleményét. Persze ha már miért pont iskola, akkor mi leszek ha nagy leszek is van, így sóhajtva megrázom a fejem.*
- Talán. Nem rossz ötlet. De nem szeretek a jövőre gondolni, azért élünk most, hogy erre koncentráljuk. Nekem úgyis minden tök bizonytalan... *felelem egy kicsit talán komolyabban, mint amilyen szoktam lenni, de mivel nem akarok itt leragadni, rögtön el is mosolyodom. Akármennyire is nem akarom, mégis csak felötlik bennem a kérdés, hogy mi lesz velem, s elcsendesedem néhány percre, míg Dorian mutatja az utat.*
Dorian Deamer
TS Inflatus
TS Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 20:05

-Szerintem van jobb dolguk is, mint pár kihágás miatt diákokat fogadni, főleg hogy itt még nincs házirend se, vagy valami szabály.*mosolyodik el, bár azért próbál normális életet élni, de nem igen fél attól , hogy bármilyen szabályt megszegne. A következőre azonban nem válaszol azonban csupán kissé elgondolkozó pillantást vet, majd tekintetét az ég felé emelve válaszol.*
-HÁt.. igazából nem tudom de ha nincs majd lesz, sok olyan mágus van aki ilyennel foglalkozik..*mondja vállrántva, mintha egész eddig nem is nagyon agyalt volna a dolgon. A klubbhoz érve azonban felmerül még pár ötlet, s a lány még figyelmezteti is Doriant, hogy nem éppen báli estéket szerveznek egy ilyen helyen, amire a fiú csak egy apró vigyort ejt meg.*
-Akár hiszed akár nem tudom, tudod párszor voltam már bent, és megy a másik fajta tánc is. Amúgy nem kell csodálni, én ebbe születtem akkor bele, amúgy egész élvezhető leszámítva a jópofizásokat a diplomácia érdekében.*ránt vállat, bár látszólag nem igazán érdekli már a múlt, azért akkor nehéz volt kibírni néhány ilyen estet.*
-Viszont megvan az előnye is, hogy ismerkedek, építem a kapcsolataimat, és amikor kell hasznot tudok húzni belőle.*teszi még hozzá egy kisebb mosollyal. Tud ő ilyen fejjel is gondolkozni. A következőre azonban csak felnevet, majd megrázza a fejét.*
-Én eddig nem is unatkoztam, de ha te igen akkor sajnálom hogy ilyen unalmas alak vagyok.*feleli egy ravasz mosollyal, viszont amikor elárulja hogy fest s hozzá fűz pár dolgot kissé meglepett arccal hallgatja a lányt.*
-Nem azért festek mert romantikus hanem, mert kikapcsolja az agyamat, amúgy meg egy dokk elég koszos hely ahhoz hogy "koszos" italt igyak, de hogy ne rontsam el a romantikus énemről kialakuló képedet elárulom ritkán sörözök.*na meg ritkán is borozik de azt már nem kell a lány orrára kötnie, minden esetre úgy gondolja itt nincs arról szó hogy mihez mi illik.*
-Amit látok, tudod a pillanat kap el, ha valami megtetszik és van nálam eszköz megpróbálom papírra vetni ennyi..*mondja egy apró mosollyal nem nagy dolog, s még művésznek se nevezné magát, hiszen maximum csak érdeklődik a művészet iránt. Ha minden jól megy, azonban nemsokára megindulnak a kikötő felé, persze eközben is folytatódik a témázás, s most már a fiú is fel lesz világosítva, hogy is gondolta ezt Jackelyn.*
-Hát szerintem én elég menő vagyok..*vág, amolyan már bájosnak mondható egoista arcot, na de mielőtt még a lány azt gondolná hogy túl nagy a bőr azon a bizonyos pofán elneveti magát.*
-Nem tudok ilyenekről. Az iskola két részre osztható. A normálisakra és a normálatlanokra, és vannak azok akik ezek közt foglalnak helyet... hopp ez már három mindegy.*magyarázza tovább a lánynak, miközben hallgatja természetesen őt is, a szavaira azonban mélyen felsóhajt.*
-Áh.. szóval a sikerhez vezető út, karbantartás miatt zárva.. Ne aggódj ilyen van mindenkinél, nálam is..*áll meg egy pillanatra a dokkoknál majd tekintete az iskola felé néz.*
-Mit gondolsz tegyük el magunkat holnapra? Én kicsit elfáradtam lehet jól esne egy alvás, na meg Venethia is morcos..*néz le a hóleopárdra aki idáig csak csendben követte őket.*
-Ha van kedved az auláig elmehetünk együtt is, aztán majd még össze futunk valamikor biztos..*mondja a lány fele egy apró félmosollyal, s vagy vele, vagy egyedül de mindenképp át fog menni a suliba, s ha minden igaz útjaik ott el is vállnak.*
Jackelyn McKinney
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 20:21

*Kellemesen csalódok Dorian szavai miatt, hiszen az rettentő nagy buli, ha nincs semmiféle szabály, és éppen ezért önkénytelenül elmosolyodom, már csak a gondolatra is, hogy nincs kötöttség.*
- Nahát, ez jól hangzik. Akkor viszont jó arcok lehetnek, akik ezt kitalálták. Lehet mégis csak meg tudunk majd élni békében egymás mellett. *bátorodom fel, mivel az ilyet szeretem, máris sokkal szimpatikusabb ez a hely. Jókedvem azonban letöri a fiú terve, miszerint aurorvadász lesz, de amint kiderül, hogy nem is biztos, hogy van ilyen foglalkozás, meg is könnyebbülök. Azért nem szeretném holtan látni a szüleimet. Inkább nem is válaszolok, csak zavartan mosolygom, mert nem akarok erről a témáról beszélni, és sikeresen fel is vesszük a vidámabb tempót újra, mikor a táncra kerül a sor.*
- Elhiszem, csak ugratlak. *mondom, de arra inkább nem reagálok, hogy miért is jó ez a kapcsolatszerzés, mert nekem eltérő a véleményem, bár igaz, hogy a fiú nézőpontjából is van értelme a dolgoknak, engem mégsem vonzz az ilyen.* - Hát igen, az sem utolsó szempont. *zárom azért le ennyivel, jelezve hogy hallottam a mondat többi részét is. Úgy látszik nem figyelek eléggé, így behúz a csőbe, amire csak egy kis elismerő vigyorgást kap.*
- Nocsak...nocsak... egy-egy. Egálban vagyunk. *ismerem be, hogy most ő nyert ezzel a megjegyzésével az unatkozásról. Azért komolyan próbál cáfolni engem, a festegetés terén, de én csak kajánul visszavigyorgom rá, mintegy jelezve, hogy beszélget nyugodtan, én akkor elkönyveltem magamnak kis művészként.*
- Ugyan már, nem kell magyarázkodni. Szerintem ez klassz dolog. *és valóban, így is gondolom, tehát a kijelentésem is helytálló és komoly. További mondatait viszont végigkacagom, mert meglepő, de humorérzéke is van, ami jó dolog, s mivel nevetek, csupán csak bólogatni tudok szavaira. Kissé fáradok, akkor szoktam hahotázással ébren tartani magam, tehát ötlete sem elvetendő, miszerint térjünk haza.*
- Igen, persze, menjünk. Kezdek fáradni. *egyezem bele, és akkor az ő társaságában teszem meg az utat az auláig, onnan pedig egyedül a klubbhelyiségig, hogy le tudjak fürödni végre.*
Élias Adachi
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 979
Csatlakozás : 2011. Mar. 07.
Kor : 22
Üzenet : Az élet értéke úgy nő, ahogy a haláltól való távolsága csökken.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 19:29

*Egy tizenhat éves fiú, és egy nagy termetű, büszke járású tigris sétál a város főutcáján. A fiún kék farmer van, valamint egy laza, fekete ing, és egy sportcipő a lábán. Jobb csuklóján arany karóra, szája alatt apró, kék piercing, ami már jó pár hónapja ott van, zsebében pedig a pálcája. Szőkésbarna haja kissé kócosan áll, nem volt ideje és kedve ahhoz, hogy végigszántson egyszer rajta a fésűvel. Ha valaki távolról látja őket, azt hinné, hogy beszélgetnek valamiről, de ha közelebb ér, láthatják, hogy inkább csak élénken vitatkoznak.*
- Nem igaz. Nincs hozzá jogod.*ismétli meg már vagy századszorra El, és egy újabb szúrós pillantást küld a nagymacska felé.*

- Dehogynem. A famulusod vagyok, de nem a szolgád. A barátod vagyok, és egy barátnak jogában áll kinevetni a másikat.*felesel nagyon nyugodtan, rezzenetlen arccal a tigris.*
- Hah! Nekem köszönheted, hogy vagy, és kinevetsz. Nem azért teremtettelek, hogy azt hallgassam, hogyan röhögsz a hátam mögött.*pillant szeme sarkából Lénára. Az a célja, hogy bűntudatot keltsen a tigrisben, de ez láthatóan eddig még nem sikerült. Egy napja veszekszenek ezen, pedig Léna Nyv jellemű, vagyis igazi társnak kéne lennie. És persze az is, csak kissé öntudatos, és ha tudja, hogy neki van igaza, akkor nem tágít.*
-Tudod mit? Kérdezzünk meg valakit. Rengeteg ember van az utcán, csak van valaki, aki igazat adhat nekem.*a fiú fintorogva néz famulusára, de inkább meg se szólal, csak rábólint a javaslatra. Léna elégedetten bólint, és szemével kutatni kezd valaki után, aki igazságot tehetne közöttük.*

A hozzászólást Élias Adachi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Ápr. 03 2012, 19:59-kor.
Elisaveta Varlock
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 1849
Csatlakozás : 2011. Mar. 06.

Rangok
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 19:42

*Enyhén szólva is boldogságban úszkál egy ideje. Reggel óta nagyszerű a kedve, s ezt még a tanulásra tett bosszantó kísérletek se rontották el, pláne, hogy sikeresen eljutott addig, hogy átnézzen minden eddig vett anyagot. Így semmi egyéb dolga lévén úgy dönt, hogy csavarog egy kicsit a városban. Nem szándékozik nagyon puccos helyekre menni, így ruházata rövid farmerszoknyából, tornacipőből és világoskék pántos felsőből áll. Pulcsit eszébe se jut magával vinni, elég melege van anélkül is. Tehát mindössze a pálcáját veszi magához, mielőtt Ulixal a vállán, arcán hatalmas mosollyal elhagyná a hálókörletet.*
- Szörnyen kéjenc fejed van.*jegyzi meg a tollas, de gazdája jó hangulatát a beszólogatás se ronthatja el, ma legalábbis semmiképp. Így remek kedvvel libeg le a lépcsőn, majd a révész csónakjába beülve áthajókázik a túlpartra.*
- Mihez lenne kedved?*pillant az éppen tollászkodó madárra, aki ki se nézve fehér tollazatából nyögi vissza a meglehetősen elégedetlen választ.*
- Aludni!*dühe egyébként teljesen jogos, hiszen a vörös leányzó legszebb álmából rángatta ki azzal, hogy mászkálhatnékja van. Persze az is igaz, hogy abban az esetben is morcos lenne, ha gazdája egyetlen szó nélkül hagyta volna magára. Magyarán semmi sem jó neki. A válasz hallatán Elisa lehunyja a szemét, ami bőven elég arra, hogy aprót koccanva nekimenjen egy szembejövőnek. Meglepetten pillant fel és apró mosolyt küldve a srácra szabadkozni kezd.*
- Ne haragudj, nem figyeltem. Minden oké?*érdeklődik tőle, miközben fél szemmel a fiú mellett haladó tigrist is szemügyre veszi. Az állat láttán szinte biztos abban, hogy egy famulushoz van szerencséje, tehát az áldozata bizony Mysterios.*
- Nézhetnél néha magad elé is.*kotyog közbe a madár is, de a lány jelenleg nem foglalkozik vele, bár azért az is észrevehető, hogy közben a tollas is alaposan megszemléli a másik kettőt.*
- Még egyszer bocsánat. Egyébként Elisaveta Varlock vagyok, inflatusos sentinel.*teszi oda a posztját is. Már elújságolta a barátjának, még a vidámparkban, tehát nincs oka arra, hogy elhallgassa mások elől.*
Élias Adachi
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 19:57

*A főutcán sétálgatva folytatják huszonnégy órás veszekedésüket, és eddig úgy látszik, egyikőjük se fog engedni a másiknak. Hát mindketten elég makacsak, és boldogan hajtogatják saját igazukat. Léna épp eldönti, hogy kikéri valaki, egy szimpatikusnak látszó valaki véleményét, El pedig kissé morogva, zsebre dugott kézzel megy mellette. Ezért csak akkor veszi észre, hogy valaki túl közel ér hozzá, mikor nekimegy az illetőnek. Felkapja a fejét, hogy lássa, kivel ütközött össze, és egy ismerőst pillant meg. Bár még két szónál többet nem beszélt a lánnyal, mégis ismerős. Már épp válaszolna a kérdésre, mikor valaki megelőzi.*
- Hát persze, ne aggódj. Egy ilyen kis ütközéstől nem törik be az a kemény feje.*a megszólaló természetesen Léna. A srác egy nagyon rosszalló pillantást küld felé, majd a lány felé fordul.*
- Persze, minden oké. Ja, és ne törődj ennek a nagyszájú tigrisnek a baromságaival, kicsit félre sikerült.*persze ezt csak azért mondja, mert pár órája eléggé tele lett a macskával a hócipője. Egyébként Léna jól sikerült, de ha mégse így lenne, azt se vallaná be soha. Közben jobban megszemléli a lányt, és tollas barátját, aki, amint hallja, ugyanolyan képességgel rendelkezik, mint Léna.*
- Élias Adachi, szintén infla, egyébként meg már találkoztunk. Ja, és már küzdöttünk is egymás ellen, bár elég rövid ideig tartott.*mintegy mellékesen teszi ezt hozzá, hisz az nem volt komoly, akkor csak óra volt.*

- Ha már így összefutottunk, szeretnénk megkérdezni tőled valamit, mert te értelmes lánynak látszol.*Léna nem teketóriázik, azonnal a lényegre tér, szinte letámadja szegény lányt, ahogy közelebb is lépdel hozzá, várva a válaszát, figyelmen kívül hagyva gazdája lemondó sóhaját.*
Elisaveta Varlock
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 20:19

*Miután sikeresen végez minden eltervezett tanulással, úgy véli ideje kidugnia az orrát a szobából, ami viszont azzal jár, hogy kénytelen felrázni Ulixot is, aki kissé kómásan és igen morcosan röppen a vállára, jelezve, hogy mindenképpen vele tart. Álmosságát jelzi egyébként az is, hogy nem szövegel folyamatosan, csupán aprócska reakciókat ejt el gazdája minden kérdése után. Kellemes kis sétáját azonban félbeszakítja egy aprócska ütközés, minek következtében megtorpanva kér bocsánatot. Nem lepődik meg a beszéd hallatán, famulusa mellett volt ideje megszokni a szószátyár állatokat.*
- Ó te is beszélsz. Én Ulix vagyok és te?*dől előre egy kicsit a madár, mikor hallja a szavakat. Láthatóan örül annak, hogy végre összefutott valakivel, aki hasonló képességekkel rendelkezik, mint ő.*
- Megértelek, néha ő is elég idegesítő tud lenni.*nevet fel, mire a tollas sértődötten csíp bele a fülébe.* - Au, mit művelsz?*szisszen rá morcosan, de a famulus elfordul tőle és inkább a tigrissel foglalkozik.*
- Hopsz, az megeshet. Nem vagyok túl jó az arcok megjegyzésében, szóval könnyen előfordulhat, hogy találkoztunk már. Ne vedd magadra, hogy nem emlékszem.*vakarja meg a fejét egy kicsit, zavart mosolyt küldve a fiúra. Igazat beszél, valóban nem épp a legjobb az ilyen dolgokban, tehát gyakran kiröppennek a fejéből az emberek, ha nem hagytak túlságosan nagy nyomot benne, illetve nem beszélgetett velük egy jó ideig. Léna szavainak hallatán aztán kissé meglepetten fordul oda, de végül bólint egyet.*
- Persze kérdez csak, bár nem ígérem, hogy válaszolni is tudok rá.*vonja meg a vállát, de azért kérdőn pillant az állatra és várja, hogy megkapja azt a bizonyos kérdést, aztán ha mindezen túl vannak, akkor ismételten Éliáshoz fordul.*
- Úgy örülök, hogy végre tavaszodik. Kellett már egy kis meleg.*simít végig szoknyája szélén. Nem kedveli a hideget, teljesen nyár és tavasz párti, így neki hatalmas megkönnyebbülést jelent az, hogy végre kezd felmelegedni a levegő.*
- Egyébként csak sétálsz vagy konkrét céllal érkeztél?*kíváncsiskodik kicsit. Nem akarja feltartani, ha esetleg siet valahova, ezért is kérdez rá. Viszont ebben az esetben is örömmel elkíséri, ha nem titkos az úti cél, ha pedig csak úgy kóvályog a srác, akkor kénytelen lesz felkészüli arra, hogy egy darabig nem tudja majd levakarni magáról a hölgyeményt.*
Élias Adachi
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 20:41

*Sétájuk hirtelen az szakítja félbe, hogy összeütköznek egy vörös hajú lánnyal és annak baglyával. Amint az első kérdés elhagyja Elisa száját, Léna azonnal siet, hogy válaszoljon a fiú helyett. Úgy tűnik, a lány baglyát érdekelni kezdi a tigris, mert ő is beszél.*
- Az én nevem Léna. Mondd, hogyan tart meg a szárnyad a levegőben? A tested sokkal nagyobb, és mégis tudsz repülni. Hogy csinálod?*őszinte érdeklődéssel várja Ulix válaszát, hiszen ez a kérdés azóta foglalkoztatja, hogy először látott madarakat repülni. A fiú közben a lányra figyel, és kicsit elmosolyodik a szavaira.*
- Hát, ez az átka annak, hogy beszéd képességet kaptak.*néhanapján eltűnődött azon, hogy talán hiba volt ezt a képességet adnia famulusának, de aztán eszébe jut, hogy így legalább mindig van valaki, akivel tud beszélgetni, és Léna nagyon okos ahhoz, hogy érdekes beszélgetéseket folytassanak.*
- Semmi gond, nekem pont az ellenkezője van. Egyébként röviden El.*saját maga által kreált becenév, volt már, hogy valakinek csak ezt mondta, és nem a teljes nevét. Aztán a beszélgetésbe Léna is bekapcsolódik egy kérdéssel Elisa felé, és mikor a tigris meghallja a választ, elmosolyodik.*

- Szóval, tegnap voltunk Pyromágia órán, ahol ő..*néz hátra a válla fölött El-re.*- Elszúrt valamit, és én nevettem, mert óra előtt azt mondta, hogy mindent meg tud csinálni, majd meglátom. És most azon veszekszünk, hogy szabad-e nekem kinevetnem őt, mikor neki köszönhetem az életem, vagy nem.*hosszan fejti ki a kérdést, hogy érthető legyen. Gazdája szeme eközben folyamatosan elsötétül, és villámokat kezd el szórni a szószátyár tigris felé.*
- Szóval, az lenne a kérdés, hogy igen, vagy nem.*fejezi be a hosszú kifejtést, és győzelmének biztos tudatában néz fel a lányra. Szinte érzi a hátába fúródó villámló tekintetet, de nem törődik vele.*
- Én is, bár csak azért, mert újra lehet úszni a szabadban, anélkül, hogy megfagynék.*a télen ezért csak az uszodába járhatott, meg ha edzeni akart, a konditerembe. És mivel semmi dolga nem volt a tanuláson kívül, amiben már jó sok gyakorlata van, rászokott arra, hogy rendszeresen látogassa a termet, és ez már meg is látszik.*
- Á, semmi konkrét, csak kellett egy kis környezetváltozás, nem jó egy helyen veszekedni folyton.*márpedig az elmúlt huszonnégy órában ez volt a program, ezért is jött ki Lénával a városba, hogy itt talán meg tudja győzni famulusát az igazáról.*
- És te? Indultál valamerre, vagy szintén céltalanul vagy itt? Mert ha az utóbbi, elmehetnénk valamerre. Kicsit fárasztó egyfolytában egy famulussal veszekedni.*még az idegeit is próbára tette a tigris, amilyen makacsul hajtogatja az állat a saját igazát, ezért jó lenne valami felfrissülés, kicsikét másabb elfoglaltság is.*
Elisaveta Varlock
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 21:08

- Nem olyan nehéz, csak kitárom a szárnyaimat, csapok vele egyet és már repülök is.*magyarázza a tollas és szemléltetésképpen felemelkedik a levegőbe, majd megkerüli a kíváncsi famulust, s csak utána ül vissza a lány vállára.* - Hát azóta tudok, hogy megalkottak. Nem tudom miért. Ti tudjátok?*fordul a két ember felé, mire Elisa csak megrántja a vállát és kérdőn pillant a srácra. Hátha ő tud valami okosan mondani.*
- Nos igen, de legtöbbször örülök, hogy ilyen.*simogatja meg madara fejét, s ezután rögtön elmagyarázza, hogy mi is lehet az oka annak, hogy nem emlékszik a másikra. Sajnos elég szitaszerű memóriával rendelkezik e téren, s még nem volt lehetősége javítani rajta. A szavakra aztán csak bólint és a becenevet is megjegyzi.*
- Rendben El, én meg általában Elisa néven futok.*mosolyog rá. A teljes keresztnevét nem szokta és nem is nagyon szereti használni, tehát az a biztos, ha jó előre közli mindenkivel, hogy miként szólítsa. A famulus kérdését érdeklődve hallgatja, majd mikor a tigris a végére ér egy kis sóhajjal guggol le hozzá.*
- El a barátod igaz? Mert nem szabad kinevetni egy barátot, még akkor sem, ha a jelenet tulajdonképpen vicces. Persze az se jó dolog, ha valaki túl magabiztos.*mosolyog a srác felé, majd ismételten az állatra néz.* - Mindenesetre még, ha butaságot is csinál, neked akkor is támogatnod kell őt, hiszen ezt várod el te is tőle. Persze, amikor nagy ostobaságot csinál, akkor néha nem baj, ha nevetsz rajta egy kicsit.*mosolyodik el, majd ha Léna engedi, akkor finoman megsimogatja, s csak ezután áll fel. Talán kicsit hosszabb választ adott, mint kellett volna, de hirtelen ez jutott eszébe.*
- Nekem nem épp az úszás miatt, azért nem vagyok túlságosan oda.*azt mondjuk nem teszi hozzá, hogy ennek oka főleg az, hogy még véletlenül se tud úszni. Pontosabban valamennyire tud, de ez épp csak arra elegendő, hogy ne fulladjon meg. A szavakra aztán csak bólogat, a kérdésre pedig megrázza a fejét.*
- Csak sétálni jöttem ki. Egész délelőtt tanultam és szükség volt már egy kis levegőzésre. Egyébként benne vagyok, menjünk valamerre. Legalább addig se ácsorgunk itt az út közepén.*egyezik bele vidáman. Örül annak, hogy társaságra akadt, így semmi ellenvetése a dologgal kapcsolatban.*
- És merre szeretnél menni? Ha nem nagy gond, lenne kedved benézni az édességeshez? Kifogytam a készletekből.*mosolyodik el. Nem titkoltan édesszájú, s ugyan mindig van nála valami csoki vagy hasonló, de az utóbbi időben elég sokat fogyasztott belőle.*
- Meg fogsz hízni, ha így folytatod.*kapcsolódik bele a társalgásba Ulix is, aki nem pártolja a cukorkafogyasztást. Na nem mintha gazdáját túlságosan érdekelné a dolog, így ezúttal is elintézi egy szemforgatással a reakciót. S ha megkapja a választ Élisától, akkor el is indul a megfelelő irányba.*
Élias Adachi
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 21:30

*A két famulus hamar felfedezi egymást, és örülnek, hogy szintén beszélő famulusra akadtak, így Léna azonnal faggatni is kezdi a baglyot.*
- Jó lehet repülni, bár azért nem próbálnám ki. Én nem a levegőbe születtem.*a bagoly kérdésére a fiú is csak megvonja a vállát, túlságosan bonyolult lenne elmagyarázni a dolgot, és most ahhoz nincs türelme. Közben azt is megemlítik, hogy bár néha idegesítő az állatok beszéde, nem bánták meg a választást. Közben a lány azt is elmagyarázza, hogy miért nem emlékszik rá, és tisztázzák, ki milyen nevet szeret inkább. A lányéra csak bólint, már eleve Elisának kezdte szólítani magában, az eredeti úgyis túl hosszú. Közben Léna feltesz egy kérdést Elisának, a választ pedig ő, és gazdája is kíváncsian hallgatja. A kérdésre a famulus bólint, természetesen, a barátja. Mikor a lány a fiú túlzott magabiztosságát emlegeti, csak kicsit elfintorodik. Hát jó, talán igaza van Elisának, de hát ilyen a természete.*
- Hmm... Hát, jól van, elfogadható válasz. Nem tévedtem, tényleg értelmes vagy.*egy dicséret a lány felé a famulus részéről, úgy tűnik, tetszik neki a válasz, és mivel okos állat, talán meg is fogadja. Ha nem is olyan sok ideig, pár hétig mindenképpen. Ha pedig ezt a témát letudták, a tavaszt említik, hogy miért is jó, hogy végre eljött ez az évszak is.*
- Nekem az a kedvenc sportom. És nem túlzott magabiztosság azt állítanom, hogy szuperül csinálom.*kicsit csipkelődik, nem bunkóságból mondja ezt, ez pedig a hangján is érződik. Aztán eldöntik, hogy mennek valamerre, és épp találgatni kezdene, de Elisa megelőzi, és ő javasol valamit.*
- Jó ötlet, amúgy is kezdett hiányozni az édesség.*egyezik bele mosolyogva, így már el is indul a helyes irányba Elisa mellett, mellette pedig Léna.*

- Ne egyél sok édességet, kárba vész a munkád.*jegyzi meg hangosan suttogva a tigris, pusztán csak azért, mert nem akarja, hogy gazdája egész téli munkája kárba vesszen. Reakcióként csak vég egy fintort a tigris felé, majd újra Elisa felé fordul.*
- És ha nem titok, tegnap mit csináltál? Érdekes óráról maradtál le, meg kellett küzdenünk egy cerberussal.*meséli a lánynak, bár azért nem sajnálja annyira, hisz akkor a lány is tanúja lett volna a dolognak, ami miatt már egy napja veszekedett Lénával.*
Elisaveta Varlock
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 21:47

*Ulix kedvét leli a másik beszélő famulus társaságában, így hamar megtalálja vele a közös hangot. Ez a dolog egyébként elég szokatlan nála, mivel általában nem szokta kedvelni a famulusokat. Mindenesetre végül túltárgyalják a repülős témát, ahogy a neveket és egyéb apróságokat is. Majd jön a nagy kérdés Lénától, amire Elisa megpróbál a lehető legjobban felelni, s láthatóan elnyeri az érdeklődő tetszését. A dicséretre rámosolyog és el is pirul kissé.*
- Köszönöm.*biccent egyet, majd már fordul is a fiú felé, hogy megossza vele az örömét, miszerint végre tavaszodni kezdett. Az úszással ő maga annyira nincs nagy barátságban, így csak kinyújtja a nyelvét szaktársa felé.*
- Te és a nagy önbizalmad.*kuncog. Persze nem akarja megsérteni a másikat, aki remélhetőleg nem is veszi annak a dolgot, egyszerűen csak piszkálódik. Elég gyakran tesz ilyet mikor épp jókedve van. Az emberek pedig vagy hozzászoknak ehhez vagy elmenekülnek a közeléből.*
- Téged kedvelni foglak.*kacsit rá, hallva, hogy sikerült egy másik édesszájúval összefutnia, akinek a jelek szerint a famulusa is hasonló véleményen van, mint Ulix. Tehát egyik se ért egyet a túlzott szénhidrát bevitellel.*
- Én is mindig ezt mondom neki, de sose figyel rám.*panaszkodik Ulix, hallva a tigris szavait, majd úgy lépdel, hogy szemmel tarthassa a szőröst. Valószínűleg vele szándékozik társalogni a nap további részében.*
- Nem titok. Semmi különös nem volt, egyszerűen csak elnéztem az időt és mire feleszméltem már rég elkezdődött az óra. Késve pedig inkább nem jelentem meg rajta.*kis sóhajt ereszt meg. Reméli, hogy magisztere nem nagyon tud a dologról, vagy ha mégis, akkor nem lustaságnak könyveli el, mert ezúttal tényleg nem ez volt az oka annak, hogy kihagyta az órát. Időközben aztán a bolthoz is megérkeznek, ha minden igaz, s talán be is lépnek. Elisa szeme pedig egyből felcsillan a sok édes ketyere láttán.*
- Nézzünk el arra!*rángatja maga után a fiút, teljesen közvetlen stílusra váltva, ami remélhetőleg nem zavarja a másikat, ha pedig esetleg mégis, akkor majd úgyis jelezni fogja.*
- Egyébként mit is vettetek múlt órán?*tér vissza az előző témára, miután sikeresen elszakad a cukorkák nézegetésétől és képes egy kicsit koncentrálni a beszélgetésre. Ulix egyébként nem jött be vele a boltba, hanem megvárja míg végeznek odakint.*
Élias Adachi
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Kedd Ápr. 03 2012, 22:12

*A két famulus hamar beszédbe elegyedik egymással, miközben gazdáik is ugyanezt teszik. Pár apróság után jön Léna kérdése, amire a lány szép választ ad, olyat, ami elnyeri a tigris tetszését, és meg is dicséri Elisát. Ahogy a tigris látja azt az enyhe pírt a lány arcán, elégedetten fordul vissza Ulix felé, hogy folytassák megkezdett beszélgetésüket. A két diák is ugyanezt teszi.*
- Egyelőre még egészséges határokon belül mozog.*egy pimasz kis félmosoly, úgy tűnik, egyszerre jó kedve lett, és ilyenkor szeret viccelődni. Ha rossz kedve van, akkor nem viccelődik, de hát ezt ki lehet találni. Közben kitalálják, hova menjenek. Az édességbolt mellett döntenek, mert kiderül, hogy mindketten szeretik az édességet.*
- Ezt örömmel hallom.*néz a lányra vigyorogva. Ezzel is növekszik az egója, ami egyébként még nem nagy, csak egy kicsit, szóval jó is, ha növekszik. A két famulus láthatóan megint egy véleményen van, mindketten védeni akarják a diákokat a sok édességtől.*

- Hát nem meglepő. Az emberek általában nem hallgatnak ránk, jóval értelmesebb állatokra.*azért a famulusnak is megvan a magához való önbizalma, látszik ez a szavain és azon, hogy mindig azt hiszi, neki van igaza.*
- Hát igen, Faith biztos nem örült volna.*bár nem ismeri a lányt, azért nem hiszi, hogy nagyon kedves lett volna a késő lánnyal. Közben a bolthoz is megérkeznek, ahova Léna inkább nem lép be, mert nem akarja, hogy miatta tiltsák ki a két fiatalt a boltból, inkább odakint beszélget a másik famulussal. Mikor a két diák belép a boltba, a fiú még ki sem gyönyörködheti magát, bámulva a sok ízletes édességet, Elisa már rángatja is el valamerre édességet nézni. Ez most nem zavarja, és még tűrni sem esik nehezére.*
- A tűzlabdákat. Nem túl nehéz.*azt már nem említi még egyszer, hogy valamit mégis elszúrt. Közben csillogó szemekkel kezdi el bámulni az egyik polcon magányosan leledző édességeket, és azon tanakodik, mit vegyen.*
- Ha akarod, megmutathatom, de ha egyedül szeretnéd bepótolni, az is mindegy.*vonja meg a vállát, miközben egyesével elkezdi pakolgatni a kezébe a különböző ízű csokikat, és mindenféle édességeket.*
- Te mit veszel?*kérdi a lánytól, továbbra is gyűjtve a kezébe az édességeket, de közben figyelve a lányt, hátha megakad a szeme valami olyasmin, ami őt is érdekelné.*

//fagy//
Elisaveta Varlock
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szer. Ápr. 04 2012, 19:22

//olvad//

- Addig jó.*mosolyog vissza. Úgy látja, hogy valóban kedvelni fogja a srácot, legalábbis eddig. Mondjuk elég kevés olyan személy van, akivel ő ne tudna eltársalogni akár a semmiről is. Szerencséje van, hogy remek beszélőkével áldotta meg a sors. Egyébként előbbi megállapítását meg is osztja a célszeméllyel, a reakcióra pedig halkan kuncogni kezd és visszavigyorog.*
- Pedig jobban tennék. Akárhányszor az ellenkezőjét csinálja, mint, amit én mondok, mindig bajba kerül vagy elront valamit.*panaszkodik Ulix egy kicsit, miközben féloldalasan gazdájára néz, aki nem bírja szó nélkül hagyni a dolgokat.*
- Miről beszélsz? Ez nem is igaz.*húzza fel az orrát, s úgy dönt, hogy sokkal jobban jár, ha az elkövetkezendő időben inkább az emberibb társaságával foglalkozik inkább.*
- Na igen, gyanítom, hogy rajtam mutatta volna be a varázslatot.*sóhajt egy kicsit. Ugyan nem ismeri tökéletesen a lányt, habár találkoztak már. Viszont abban biztos, hogy nem tett volna zsebre egy esetleges késést, így inkább nem is ment sehova. S mivel a bolthoz is megérkeznek, majd be is lépnek, már rángatja is maga után a srácot, hogy megnézzen valami színeset, s a dologból magához is vesz egy csomaggal.*
- Szóval a tűzlabdákat.*bólogat, mint aki nagyon vágja a témát, s tulajdonképpen így is van, hiszen tavaly már tanult pyromágiát. S míg beszélgetnek a kezében tartott kupac bővül néhány gumicukorral, táblás csokival és egyéb édességekkel, néhány különlegességgel is köztük.*
- Köszönöm, de azt hiszem menni fog. Már tanultam egyszer. Bár azért megkereslek majd, ha esetleg mégse menne.*ígéri vidáman, majd a kérdés hallatán odafordul és a fiú arcába tolja a karjaiban ringatott szerzeményeket.*
- Ezeket.*mutogatja is meg sorban a különböző színű és csomagolású termékeket, s néhányhoz még lelkes kommentárt is fűz. Majd ha mindketten végeznek, akkor a pénztárhoz lépked, hogy kifizethesse a dolgokat, s ha ezen is túl van, akkor a szatyrot a kezében lóbálva kilép a helységből.*
- És te miket találtál?*kíváncsiskodik, s közben igyekszik rákukkantani a másik csomagjára. Majd az üzlet előtt, kissé arrébb húzódva az ajtóból ismét Elhez fordul.*
- Valami egyéb ötlet esetleg? Vagy vissza a suliba?*érdeklődik, miközben tekintetét végigfuttatja az égen, hogy megnézze mégis milyen ütemben sötétedik. Tudniillik nem szándékozik túl sokáig kint maradni.*
Élias Adachi
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szer. Ápr. 04 2012, 19:40

*Úgy tűnik, kedveli a lányt, és az is őt, amit meg is oszt vele. A fiú már elsőre úgy látja, hogy bizonyára Elisának nem sok ellensége lehet, róla inkább az jön le, hogy mindenkivel kedves, és nem kezd el ok nélkül bunkózni.*
- Makacs egy faj ez az ember.*ért egyet a bagollyal nagyokat bólogatva Léna. Gazdája csak vigyorogva nézi a lány reakcióját, de rendbe szedi arcvonásait, mikor Elisa ismét felé fordul.*
- Még szerencse, hogy ezt nem kellett senkin bemutatni.*ugyanis a fiú biztos benne, hogy megint ő lett volna a kiszemelt célpont, ha senki nem jelentkezik önként, ugyanis van annyira peches, hogy ez megtörténjen. Közben be is lépnek a boltba, ahol a lány azonnal el is rángatja az egyik irányba, miközben az előző óráról kérdez.*
- Tanultad? Hogyhogy?*kíváncsiskodik, mert biztos nem a legkézenfekvőbb válasz lesz a helyes, vagyis hogy a lány már volt egyszer másodikos. Nem, az túl egyszerű lenne, így hát érdeklődve várja a választ.*
- Oké, gyere csak, gondolom meg tudod találni a szobámat.*bólint rá mosolyogva a lány ígéretére. nem lenne rossz, így kicsit villoghatna is a tudásával, de inkább azért lenne jó, mert így jó társaságban tölthet el egy kis időt. Közben egy másik kérdést is feltesz a lánynak az édességekkel kapcsolatban, amik, akárcsak nála, eléggé elszaporodtak Elisa két kezében. Kíváncsian közelebb hajol, úgy figyelve meg a különféle csokikat és mindenféle édességet, mosolyogva hallgatva a hozzájuk fűzött kommentárt, és ha a lány nem bánja, egyet-kettőt közelebbről is szemügyre vesz. Ezután mindketten odaballagnak a pénztárhoz, ahol mindketten fizetnek, majd kezükben egy-egy szatyorral kilépnek a helyiségből.*
- Főleg a kedvenceimet, de néhány újat is kipróbálok.*magyarázza, miközben elengedi a szatyor egyik fülét, hogy megmutassa szerzeményeit a lánynak. A kérdésre kicsit eltöpreng, majd megvonja a vállát, és egy ötlettel áll elő.*
- Mit szólnál, ha visszamennénk a klubhelyiségbe, és ismerkedés közben eltüntetnénk édességhiányunkat?*kérdezi mosolyogva a lánytól, és ha megvan a válasz, akkor Lénát kezdi keresni, aki ott várakozik az egyik fal mellett, megpróbálva nem halálra rémisztené a járókelőket.*
Elisaveta Varlock
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szer. Ápr. 04 2012, 20:09

- Az az. Nem is értem, mire olyan büszkék.*mondja, s valószínűleg sóhajtana is hozzá, ha egy bagoly képes lenne ilyesmire. Gazdája erre inkább már nem is reagál, úgyis csak vita lenne belőle, hanem inkább visszafordul Éliáshoz. A szavakra aztán csak bólogat, őt ugyan annyira nem zavarják az ilyen bemutatók, pláne, hogy szerencséje szokott lenni, s a tanárok a legritkább esetben hívják csak ki.*
- Valamin nyertem, hogy kiválaszthatok egy másodikos tárgyat, amire bejárhatok.*pontosan már nem emlékszik, hogy mért is kapta ezt a lehetőséget, de annyi bizonyos, hogy jó ötlet volt, pont ezt választani, hiszen a pyromágia egyike azon dolgoknak, amiket igazán szeret és még a gyakorlati rész is jól szokott menni belőle.*
- Persze, nem probléma.*vigyorodik el. Olvasni tud, tehát a nevek alapján nyilvánvalóan nem lesz nagy tudomány meglelni a megfelelő szobát. Ugyan abban nem teljesen biztos, hogy barátja örülne a ténynek, hogy holmi idegen fiúkhoz császkál fel tanulni. S ahogy famulusát ismeri, a madár első dolga lenne elkotyogni a hírt. Majd a bolthoz érve szépen bevásárolnak, s ahogy nézi nem ő az egyetlen, aki éhhalálra számítva pakolja két kezébe az édességeket. A fizetés után mindketten elhagyják a boltot, s Elisa engedve kíváncsiságának beleles Éliás szatyrába.*
- Jól hangzik. Már úgyis kezd folyni a nyálam, ha a sok finomságra gondolok.*nevet fel, majd türelmesen hagyja, hogy Ulix a vállára telepedjen és végre abbahagyja mocorgást. Ez viszonylag gyorsan meg is történik, így el is indulhatnak a révész felé.*
- Nem akarok túl tolakodó lenni, de van barátnőd?*érdeklődik. Ha már közvetlen, akkor jól csinálja, tehát tökéletesen figyelmen kívül hagyja az olyasmit, mint a magánélet és mindenféle dologról érdeklődik. Egyébként, ha minden igaz, akkor ezalatt beülnek a csónakba is, hogy hamarosan már az iskola lépcsőin sétáljanak felfelé.*
Lilith Corivan
Egyetemista Inflatus
Egyetemista Inflatus

Hozzászólások száma : 791
Csatlakozás : 2010. Feb. 24.
Kor : 24
Üzenet : Amíg nem találkoztunk, a magány volt az egyetlen társam. Könyörgöm, ne engedd, hogy visszatérjen!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Ápr. 05 2012, 19:44

- Az meglehet, de olyan furcsán néztél rám, hogy nem bírtam megállni. *mosolyodom is el, mivel látnia kellett volna magát. Meglehet, hogy a külsőm furcsa, főleg a fehér testem és a fekete ruháim miatt, de nem érzem úgy, hogy ez által csúnya lennék vagy olyan, amit nem lehet normálisan nézni. Tehát meg sem fordul ilyesmi a fejemben, inkább társalogni kezdek ezzel az orosz fiúval, mivel túl sokat nem tudok róla és ha már összefutottunk, akkor kihasználom az alkalmat az ismerkedésre, amely nem megy ám olyan egyszerűen, de ahogy közelebb lép hozzám, szép szemeim megcsillannak.*
- Ne próbálj meg fenyegetni, mert nincs túl sok esélyed velem szemben, én pedig nem szándékozlak bántani. *jelentem ki nyugodtan, igen csak magabiztosan, mivel nem kenyerem most az erőszak, azért, mert tanár vagyok, még bármit nem tehetek meg és bár sentinel is voltam egy darabig, ez nem jelent semmit.*
- Meglehet, de majd ha akarod, elárulod nekem. És én nem szoktam hamar ítélkezni, nem ismersz még engem! *csóválom is meg cseppet a fejem, jobbnak látjuk viszont tovább is lépni ezen a témán, így próbálkozik Aristarkh egy lány nevével, aki bár mond nekem valamit, túl sokat nem. Tudom, hogy inflás és másodéves, na meg a famulusát is láttam már, de beszélni még nem beszéltem vele túl sokat.*
- Tudom ki ő, de nem mondanám, hogy ismerem. *én ennyivel le is zárom az említését annak a lánynak, mivel semmi közöm sincs hozzá, minek beszélgetnék róla? A saját tárgyam érdekesebb, így amikor arról érdeklődik, már sokkal készségesebben felelek és mint látom, nem igazán örül neki, amely láttán halkan fel is nevetek.*
- Ne parázz rá, akkor nem lesz vele gondod. Az év első felében a hullák közelében kell lenned, de utána más jellegűvé válik a halotti mágia. Többet nem árulok el. *mesélek neki titokzatosan, de ideje lenne elhagyni a kastélyt, még mielőtt bezárnak a boltok, így máris a bejárati ajtó felé indulok és mint hallom, Tarkh is velem tart, mivel kint szeretne tanulni.*
- Csak ne halaszd el túl sokáig, mert lehet, hogy egymásra épülő anyagokat veszünk. *pillantok is rá, miközben becsüccsenek a révész csónakjába, ahova az orosz fiú is nemsokára beül, majd jó pár perc múlva már a másik szigeten vagyunk, így a kikötőnél könnyedén ki is lépek a ladikból.*
- Csak vásárolni. Tudod, mindjárt itt a húsvét, tehát nem ártana vennem valamit Luciusnak... vagy legalább valami olyasmit, amit át tudok neki formálni valami szépre. *mesélgetek is neki és Lucius nevét is tök egyértelműen ejtem ki, hiszen nem látom értelmét, hogy miért kéne titkolnom a dolgokat, a hírek amúgy is gyorsan terjednek, lehet, hogy ő is tud a kapcsolatunkról.*
- Van kedved a tanárnéni társaságához vagy inkább hagyjalak békén tanulni? *teszem fel a nagy kérdést még, miközben meg is indulok a főutcán, így tekintve ide-oda a kirakatok között.*
Aristarkh Y. Zhukov
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Jelige : Pimasz ruszki
Hozzászólások száma : 2154
Csatlakozás : 2011. Dec. 15.
Kor : 21

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Sentinel, Árnymágia tanársegéd

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Ápr. 05 2012, 20:11

*Ahogy hallom, jól éreztem, és valóban meglátszódott rajtam minden egyes apró gondolatom ami a megjelenését követte, így egy kicsit le is sütöm a szememet, mert nem áll szándékomban nagyon elárulni magam, az ilyen hatalmas hiba.*
- Sajnalom. Csak tudod, nem pont igy kepzeltelek el. *pillantok rá ruházatára, amivel egyébként semmi baj nincs. Na persze nem képzelődtem rajta sokat, csak megpróbáltam belőni, hogy milyen jellem is lehet, mer Jas óta nem hagy nyugodni a gondolat, hogy valakit hibásan ítélek el. A közös téma azonban nehezen megy, így jutunk el a fenyegetésig, és eléggé megütközök azon amit és azon ahogy mondja. Egyrészt, nem fenyegetésnek szántam, csupán célzásnak, másrészt elég nyugodtan reagálta le, ami azért jó jel... szóval talán nem egy dühöngő jellem.*
- Nem fenyegetesnek szantam. Csak elmondtam, hogy mi a helyzet. *javítom ki ugyan olyan nyugodtan mint ő, viszont következő szavaira csak a fejemet csóválom.*
- Nem titok, de nem all szandekomban sajnaltatni magam. Majd talan maskor. Ha rettentö benanak bizonyulnek, akkor elmondom miert van. *utasítom vissza finoman, de furcsa szomorúsággal a hangomban. Egyszerűen nem kell mindenkinek tudnia, nem én akarok a suli mártírja lenni.* - Es tudom, hogy nem ismerlek. De te se engem. *mosolyodom el halványan, de ezek után is hiába próbálkozom más témával, nem jön össze.*
- Csak gondoltam ismered, biztos vannak ilyen barataid. Öt is erdekli az ilyen, azert mondtam. De ha nem, hat nem. *vonom meg kicsit a vállam, jelezve, hogy nekem aztán mindegy. Inkább el is indulunk, és biztatására érdeklődve felpillantok. Nahát... ilyet is tud?*
- Aha, ez mar jol hangzik. *azt inkább nem említem meg, hogy nem tudok olyat, hogy ne parázzak rá. Kedves gesztus volt tőle, sejtésem szerint nem osztogatja mindenkinek...*
- Okes, amugy sem szeretem tolni magam elött az anyagokat. *bólogatok kicsit, hogy értettem: tanulnom kell, ha nem akarom, hogy elnáspángoljon. Persze érdekes az egymásra épülő anyag, kicsit el is gondolkodom, de nem kérdezek rá, nyilván nem árulná el, hiszen az még a jövő titka. Helyette végre tudok kérdezni valamit, ami érdekli is, és mikor meghallom a nevet, először le sem esik. Aztán kezd lassan összeállni a kép.*
- Lucius? Mint a magiszter? *hökkenek meg egy kicsit. Nah ez a csaj tudja, hogy mitől döglik a légy... Aztán furcsa kérdés jut eszembe.* - Mondjak, hogy kedves. Tenyleg? *érdeklődöm meg, mert vele még nem találkoztam, de mindenki kedvesnek festi le, ellentétben a többi magiszterrel, ami nem igaz, mert Sideris is kedves... na persze szerintem. Sikerül a csónakból is kiszállni, és most már leplezetlenül elvigyorodom.*
- Tanarneni? *kacarászom magamban. Ez jó...* - Nem, van kedvem meg a tanarneni tarsasagaban lenni! *jelentem ki határozottan. Azt nem kell tudnia, hogy ezzel a tanulást is halasztom ám... így zsebredugott kézzel meg is indulok utána, nézelődve, hogy vajon merre megy.*
Lilith Corivan
Egyetemista Inflatus
Egyetemista Inflatus

Üzenet : Amíg nem találkoztunk, a magány volt az egyetlen társam. Könyörgöm, ne engedd, hogy visszatérjen!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Ápr. 05 2012, 21:52

- És miért érdekel téged ennyire Lucius? *teszem fel a nagy kérdést, mivel szavaiból hallom ám, hogy mástól bizony rá fog kérdezni minderre és mivel a páromról van szó, nem hagyhatom mindezt egyszerűen figyelmen kívül, így hallgatok hát el, mert erre bizony választ várok. Ez után irány az antikvárium, ahol valamiféle ékszert kellene beszereznem, amely majd a gyakorláshoz fog kelleni nekem és mint hallom, szépen félre lettem értve, ő azt hitte, hogy kedvesemnek akarok valamit venni, pedig ez nincs teljesen így.*
- Úgy, hogy ne legyen nagyobb a karkötő mondjuk, mint az én csuklóm. Pontosan passzoljon hozzám, érted? *és már fel is veszem a gyűrűt az ujjamra, pont azt, amelyet mindketten kinéztünk és mivel látom, hogy tökéletesen passzol rá, már el is indulok, hogy fizessek, de Tarkh szavaira is figyelek ám, tehát már válaszolok is neki.*
- Persze, hogy lehet. Ereklyetant szeretnék gyakorolni és egy varázstárgyat létrehozni belőle. Érdekes egy tárgy, meglepő, hogy érdekel. *talán sejti, hogy azért, mert a cruoris ház tantárgya, nem pedig az enyém, mégis tetszik, akár csak a tavalyi rítusmágia, mely segítségével már egyszer meglephettem Luciust. Miután fizettem, a táskámba is pakolom a vett dolgokat és már intek is az eladó felé, hogy el is hagyhassuk ezt a helyet.*
- Nincs rá szükségem, egyszerűen átformálom. Így értettem a készítést! *magyarázom is a srácnak, majd miután kilépünk az üzletből, körbe is nézek, de aztán visszafelé indulok meg, a kastély irányába, mivel nem tervezek túl sok sétát mára.*
- Na és neked melyik tantárgyak tetszenek a legjobban? Mert azt már tudom, hogy az enyém nem... *mosolyodom is el, hogy nehogy már csak rólam beszéljünk egész végig, hanem igenis legyen szó egy picikét az elsős fiúról is.*
Aristarkh Y. Zhukov
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Ápr. 05 2012, 22:07

*Rengeteg szempontból kisfiú vagyok még, és amint nincs mellettem egy apa, aki szemmel tartson, máris nem tudom tartani magam megfelelően. Pont ez történik most is, bár tudom, hogy nem szabad ennyire kíváncsinak tűnni, és csak fokozatosan kell kérdezgetni, én mégsem tudom magamba fojtani azt ami érdekel, és ezt a lány is észreveszi.*
- Mert meröben mast allitanak rola, mint a többi magiszterröl, es nem tudom miert. Nem mellesleges, te keltetted fel a kivancsisagomat most. *nyilván érti, hogy a férfi múltjával kapcsolatban, nem pedig vele kapcsolatosan érdeklődöm úgy ahogy nem kéne. Nagyobb beszélgetés a boltban alakul ki, mikor segíteni akarok neki, de nem csak én őt, hanem ő is félreért engem.*
- Persze, hogy ertem, csak vicces volt a kifejezes. *bólintok egy kicsit, hogy azért nyilván fogtam az adást, de hamarosan már meg is van minden, így indul fizetni a lány.*
- Nahat ez erdekesen hangzik. Marmint, hogy targyakbol hozol letre varazstargyat. *csodálkozom el, hogy mennyire klassz témái is vannak az én házamnak. Nem mindenféle emberi belekkel való foglalatoskodás... Viszont egyre több érdekességet mond, és nem győzök csodálkozni... már előre várom a következő tanéveket.*
- Atformalod? Varazslattal? *mert hogy ezt veszem le a szavaiból, és ez elég érdekesen festhet. Jó lenne már ha ilyeneket tanulhatnék, de hát az messze van... Most viszont ahogy rám terelődik a szó, gondolkodás nélkül válaszolok.*
- Arnymagia. *rövid és tömör amit mondok, de ez a lényege. Persze azért kifejtem jobban is, ha már így megkérdezte.* - Kepzeld bejött egyszer Ms. Valbraith is tanitani. Jo volt. Egyebkent meg olyan lazanak tünik a misztikus lenyek, meg a toxicologia, a spirit pedig erdekesnek. *sorolom is fel azokat, amik igazán lekötnek. Persze a többivel sincs gond... nagyjából.* - Na es te? Kettöt mar tudok, biztos van több... *dobom vissza a kérdést, miközben az iskola felé haladunk.*
- Amugy mi lesz ha kikerülsz innen? Mivel tanarseged vagy, ezert akar maradhatnal is tanitani, nem? Legalabbis van aki ezt szeretne. *azért az is érdekel, hogy egy ilyen fajta lány mihez szeretne kezdeni magával majd a jövőben. Elég sok lehetősége van. Nekem is kéne tudni majd párat.*
Lilith Corivan
Egyetemista Inflatus
Egyetemista Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Ápr. 05 2012, 22:31

*Nem tudom felfogni eleinte, hogy miért is érdekli ennyi minden Luciusról, így erre rá is kérdezek és ahogy hallom, Tarkh se rest válaszolni is minderre. A szavaira csak picit felsóhajtok, ez egy olyan téma, amit a régi diákok tudnak, de az elsősök közül nagyon is kevesen.*
- Hát jó, végülis elmondhatom... *kezdek bele, mivel előbb-utóbb úgyis kiderül, főleg ha nagyon utána jár a témának.* - Ő egy auror volt, akit annak idején szimatolni küldtek a Mysterioba, méghozzá a Minisztérium. De azóta sok minden történt, a Minisztérium megbukott, a régi vezetők halottak, ő pedig itt maradt tanítani, mivel meghalt az Exortus ház vezetője egy harc során, Lucius pedig segített Ms. Valbraith-nek és Demiennek. *Demient nem hívom másképp, hiszen a családom régi barátja és engem is kiskorom óta ismer. Tehát csak elmosolyodom picit, furcsa ez a történet, főleg, mivel nagyon is régen történt már, de ennyiből talán most már ért a fiú és remélhetőleg meg is fog elégedni a válaszommal. Beérünk viszont az üzletbe, ahol megveszem a két ékszert és amikor már fizettem, ki is sétálunk a főutcára, de menet közben nem maradunk csendben, hanem tovább dumcsizunk, de most már egészen természetesen, nem érzem azt a feszültséget, amit eleinte.*
- Hát az Ereklyetan erről szól. A te házad tárgya, azt hittem, hogy tudod. *azért, mert elsős, előre láthatóan utána tud nézni a tantárgyaknak, így picit meglep, hogy ezt nem tudta, de nem teszem szóvá, inkább kibököm, hogy Luciusnak majd magam készítek egy tárgyat.*
- Nagyon erős a mágikus erőm, ezért könnyedén át tudom formálni és szintén egy te házad tantárgyával, a metamorf mágiával. Bár rítusmágiából is tudok egy varázslatot, de azt már túl egyszerűen alkalmazom, mindig kell a kihívás. *kacsintok is a srác felé, majd most már én is érdeklődni kezdek felőle, hogy vajon ő miféle tantárgyakat szeret és ahogy hallom és sejtettem, az árnymágia mellett dönt.*
- Úgy tudom, hogy elsőben ő tanítja végig az árnymágiát, szóval máskor se várj mást. És elhiszem, hogy jó volt, jó tanár, mind a hárman azok. *bólintok is rá saját szavaimra, de ez után már én kerülök elő, hogy vajon engem mi érdekel.*
- Kettőt? A halotti mágián kívül mit tudsz? *nevetek fel, de aztán válaszolok ám.* - Egyébként engem minden mágiaág érdekel... na jó, talán a jelmágia és a toxicológia kevésbé, de a többi érdekel... ja és a terramágiát se szeretem, az megy a legkevésbé. *húzom is el a számat, mivel sose voltam jó belőle és nagyon is gáz volt, főleg, mert Lucius tanította nekem és ő mégis csak a párom, aztán pont abból a tantárgyból szerencsétlenkedtem. *
- Tanítani semmiképpen se fogok maradni. Először egy betegséget kell legyőznöm, utána pedig valószínűleg a nekromancián belül maradok és Luciussal tervezem a jövőm. *a betegségre nem térek ki, nem óhajtom elárulni a gyenge pontomat neki, tehát hogy le akarom győzni az üvegtest hatását... A révészhez is odaérünk, így szállok be a csónakba, de azért még folytatom ám a beszélgetést a sráccal.*
- És te? Mihez kezdesz ha itt végzel? És miért jöttél pont ide tanulni? *teszem fel akkor már én is ezeket a személyesebb kérdéseket, ha már ő is ezt tette az előbb, így nyugodtan fürkészem arcát, miközben néha az ujjamon lévő gyűrűre tekintek.*
Aristarkh Y. Zhukov
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Ápr. 05 2012, 22:57

*Azt hittem nem fogja nekem elárulni, hiszen olyan határozottnak tűnt... de lehet, hogy nem akarja, hogy esetleg téves információt halljak, és megeshet, hogy ő is egy kicsit elferdíti a dolgokat, elvégre a párjáról van szó, akit valószínűleg nem kicsit szeret, legalábbis a szavaiból ítélve, én mégis érdeklődve hallgatom őt komoly arccal nézve a szemeibe.*
- Ki volt Lucius elött a haz feje? *engem most ez izgat igazán, nem az, hogy Lucius hogyan került ide. Igen... nem tetszik hogy auror volt, de ha a másik két magiszter megbízik benne, bizonyára jó helyen van ott, azon a magas poszton. Meghallom ám, hogy az én vezetőm Ms. Valbraith, de az Infla feje már Demien... nocsak, több mindenkit is ismer ez a lány.*
- Demien? Öt is... ismered? *kétlem hogy egyszerre két magiszterrel lenne, egyrészt mert nyilván szereti Luciust, másrészt pedig az elég durva lenne még egy ilyen helyzethez is... Ezek után viszont újra a tárgyakra terelődik a szó, mivel nem kevés érdekességet említ.*
- Nem, csak az elsös targyakat tudom, eddig akarmit kerdeztem barkitöl, senki nem mondott semmit. Marmint tantargyneveket igen, de hogy mi miröl szol... *szóval fel is adtam egy idő után, hogy kérdezgessek, ami szerintem jobb mint könyvtárban utána kutatni, hiszen én is diák vagyok, ők is, így fontos a véleményük azoknak akiket megkérdezek. Ahogy hallom eléggé tisztában van saját magával, így bólogatok neki, elvigyorodva a kacsintáson, viszont most olyat mond ami meglep.*
- Hat akkor azt mondta tanarseged van, es a többi ora elmaradt, amikor pedig vele gyakoroltam nem emlitette, hogy ö lesz a tanar a tovabbiakban. De ha igy van, az csak jo. *vidulok fel kissé, hiszen a lány egy magiszterrel van, ráadásul tanársegéd, bizonyára nem tudja tévesen. Visszakérdezése meglep, hiszen ő mondta az előbb...*
- Hat te mondtad. Ereklyetan. Figyelek am rad... *már ha ezzel tesztelni akarta, hogy figyelmesen hallgatom-e a szavait, akkor igen.* - Az a jo, ha az ember szeles erdeklödeskörü. Bar nagyon szereted a halottit, belöled kinezem, hogy sok mindent szeretsz meg. *arra inkább nem térek ki, hogy miért nem mehetett neki a terra, hiszen nem is tudom, és nem is lényeges. De az érdekel, hogy az ő sorsa mi lesz ha kikerül innen, és kissé azért tévedtem, viszont a a párjával kapcsolatos dolgot magamban sejtettem, csak inkább nem említettem meg.*
- Ah... hat jo... gyogyulast. Eleg erdeklödö vagy, szerintem meg fogod lelni a modjat, hogy kigyogyulj. *nekem ez a véleményem, hiszen nem kevés segítsége is van, tehát csak sikerülni fog majd egyszer. Arra inkább nem kérdezek rá, hogy milyen a betegsége, bizonyára nem szeretné elárulni, ha eddig sem tette... magánügy. Be is szállunk közben a csónakba, mikor már meghallom a jól ismert kérdést, de most nem tudok olyan lazán válaszolni mint máskor, mivel pont ez a téma miatt nem tetszik a halotti, így kissé talán zavartan cseng a hangom.*
- Folytatom... a csaladi vallalkozast. De ahhoz meg kell tanulni eletben maradni. Azt pedig itt tudom elsajatitani. *adom meg a választ, elégségesnek ítélve a mondandót. Kissé hallgatok most, de végül csak kijön belőlem valami, ami talán elhamarkodott, de végülis igaz.*
- Tudod talakoztam Jas-el. Megemlitettelek neki a tanulas kapcsan, es mondta, hogy jo fej vagy. Hat a targyad miatt en nem igazan ezt gondoltam, de tevedtem. Tenyleg jol eltudtunk beszelgetni. *nézek bele a szemeibe, mert ahhoz képest, hogy mennyire gonosznak gondoltam és magának valónak, egyáltalán nem az. Na persze ettől nem lett a barátom, csupán azt hiszem sikerült elfogadnom őt.*
Lilith Corivan
Egyetemista Inflatus
Egyetemista Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Ápr. 05 2012, 23:13

*Ha már annyira kutakodni akar, akkor inkább elárulok én neki pár információt Luciusról, de amikor hallom, hogy egy előző magiszter érdekelné, csak megcsóválom a fejem.*
- Ketten is voltak előtte, de mindketten meghaltak. A nevük nem lényeges. *ennyivel le is zárom és a hangom hordozásából sejtheti, hogy nem óhajtok tovább erről beszélni, tehát belőlem nem fogja kiszedni azt a két nevet, nem is látom értelmét elmondani. Inkább kitérek még a másik két magiszterre is és ahogy hallom, Demien ismét felkelti az érdeklődését.*
- Túl sokat kérdezel, nem mondták még? Régóta ismerem... ennyi. *tényleg kezd az agyamra menni ilyen szinten. Szimpi a srác, most már biztos, de ez a rengeteg kérdés már nagyon is zavaró, mivel olyan dolgokat is szeretne tudni, amelyekhez semmi köze sincsen. Így hát ezen tovább is lépünk, majd a többi tantárgyra terelődik a beszélgetésünk és végül Siderisre és az árnymágiára.*
- Nem tudom, én csak annyit tudok, hogy most ő van. De te hogy-hogy vele gyakoroltál? Ilyen jóban vagy a magiszterrel? Ez fura... ő eléggé... kemény. *köszörülöm meg picit a torkomat is és azt hiszem, hogy eljött az ideje annak, hogy most én is kérdezzek tőle. Na de az én érdeklődési köröm is szóba jön, így bólintok rá arra, hogy értem én már, hogy arra gondolt és bár szeretem a tárgyat, most csak gyakorolni fogom.*
- Nem a kedvencem, de azt is tanulni kell. *magyarázom is meg neki, tehát picit szerintem félrekövetkeztetett. A jövőmről is mesélek egy picit és elég hamar rájön ám arra, hogy velem kapcsolatos, így biccentek felé, amolyan köszönésképpen, majd sóhajtok is picit.*
- Kössz, igyekszem! *sajnos Demien és Lucius se voltak képesek segíteni nekem, tehát nem egyszerű a dolgom, de meg fogom tudni, hogy miképp is hagyhatnám magam mögött az üvegcsontúságot. Tarkh-tól is visszakérdezek, az ő jövője is érdekelne már akkor, így hallom, hogy valamiféle családi vállalkozás lesz, de mivel így mondja, úgy érzem, hogy nincs közöm hozzá, tehát nem is kérdezek most rá erre, bármennyire is kíváncsi vagyok, majd talán egyszer, később... ha ismét találkozunk.*
- Aham... *erre most mégis mit mondhatnék? Inkább csak kitekintek a csónakból, úgy nézve meg az óceán vízét, de ő ismét megszólal, méghozzá igen csak őszintén, én pedig fejemet megdöntve figyelem kék szemeit.*
- Szerintem az embert nem az érdeklődési köréről kellene elítélned, ez nem szép dolog ám. *na de megérkezünk az iskolai kikötőhöz is, így ki is pattanok a csónakból, majd ha Tarkh is követ, akkor az aulába megyek.*
- Viszont én most megyek, örültem a találkozásnak, aztán majd ha előbb nem is, órán találkozunk, szia! *kezemet is felemelem, hogy egy picit intsek neki, de aztán tovább már nem maradok, így tűnök el a nyugati torony irányában.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   

Mystral főutcája
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Utcák és terek
» Bronx utcái
» Sunagakure utcái
» Utcák és terek
» Kumogakure Utcái