Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomeCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167013 hozzászólás olvasható. in 1079 subjects
Másik oldalunk

Share | 

Mystral főutcája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
Caleb Valerious
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus

Hozzászólások száma : 547
Csatlakozás : 2010. Mar. 26.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szomb. Márc. 17 2012, 16:13

*Nem gondoltam volna, hogy a mai tervem egy kicsit késni fog, de mégse hagyhatom csak úgy a földön szerencsétlen lányt, mivel a vérét is kiszúrom ám így távolról, tehát oda is lépek hozzá, majd elé guggolva teszek fel egy érdeklődő kérdést és amint hallom, jól van. A kabátja ujja véres lett, mivel azzal kezdte el törölgetni az arcát, de én azért kedvesen adok is neki egy zsepit, majd tovább kérdezgetem, de mintha a falnak beszélnék, olyan jellegű választ kapok.*
- Aham, mert így volt kedved... *bólogatok aprókat, elismételve a válaszát, végül a nevemet is elárulom ám neki, amit szerencsére viszonoz is. Elmosolyodom kissé, így figyelem furcsa viselkedését, mert egyelőre nem tudom hova tenni ezt a szöszkét, akinek kabátjából egy felső kúszik elől. Felvonom szemöldököm, úgy nézek le a ruhadarabra, amit már fel is kap és mintha itt sem lett volna, úgy kezd el menekülni előlem. *
- Mi a... *ezek szerint egy kis tolvajjal van dolgom. Arra nézek, amerről futott, majd a szőkeség után, így sóhajtok fel kissé. Most be kéne mártanom? Áh, én nem vagyok olyan, amúgy se származna ebből semmiféle hasznom se, így inkább csak egyszerűen, nyugodtan irányítom rá a pálcámat. Először a lábbilincselő átok jut eszembe, de félő, hogy akkor ismét eltaknyolna szerencsétlen, így inkább egy másik varázslattal állítom meg.*
- Petrificu totalus! *a sóbálvány átok bizonyára betalál, mivel nincs túl messze tőlem, én pedig már elég tapasztalt varázsló vagyok, így hát nyugodtan indulok meg felé, hogy végül odaérve elé sétálhassak. Kék szemeibe nézek, majd ez után a kabátját veszem szemeim célkeresztjébe.*
- Nem szép dolog ám a lopás. Finite incantatem! *irányítom rá ismét pálcámat, így oldva fel az átkot, de minden szavam hallhatta az előbb. Viszont mivel közvetlenül előtte vagyok, maximum nekem jön, de kikerülni nem fog tudni, ugyanis bal kezem az ő jobb kezének felkarjára téved, így szorítom meg kissé, hogyha nem maradna nyugton.*
- Hé, lazíts már, nem akarlak bántani és be se köplek, rendben? Mégis minek futsz el előlem? Azt hiszem, hogy segítettem rajtad és most se voltam durva, akkor mégis mire véljem ezt? *teszem fel a nagy kérdést, végig szemeibe nézve és mivel elég erős vagyok, nem érzem úgy, hogy könnyen el tudna menekülni előlem a kicsike. Csak beszélgetni akarok, nem bántani, remélem, hogy ezt ő is érzékeli...*
Vissza az elejére Go down
Mikaela Johnson
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 171
Csatlakozás : 2011. Nov. 21.
Kor : 22
Üzenet : "Mindenkinek az életében vannak olyan fejezetek, amelyekről az ember reméli, hogy sohasem tudódnak ki."

Rangok
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szomb. Márc. 17 2012, 16:33

* Szerencsétlenül alakulnak dolgaim de hát meg is lepődnék ha nem így lenne, a tolvajlás után szépen megütöm magam ahogy átesek egy kukán majd pedig egy fiú figyelmét is felkeltem ki készségesen odajön hozzám és kedvesen érdeklődik utánam. Miután a zsepit elfogadom és törölgetni kezdem arcom lopva néha az üzlet felé lesek, semmi kézzel fogható magyarázattal nem tudok szolgálni miért rohantam olyan fejvesztve, így hát szavaim nem is győzik meg őt egy kettőre.*
- Néha nem árt egy kis futás...* jó hogy nem úgy vagyok öltözve mivel szegényes farmerom, felsőm és kabátomat láthatja rajtam tehát nem edzéshez vagyok öltözve de hát nincs megírva sehol sem, hogy kötelező a melegítő. Bemutatkozik és én is megteszem sietve nagyokat pislogva arcába ahogy egyre inkább kirajzolódik előttem, idősebb nálam ezt jól látom de hát nálam szinte mindenki az, így állok hát fel hogy tovább álljak de ekkor kipottyan az egyik ruha mire kissé megijedek, így hát felkapva azt spurizok el a sráctól mielőtt még beköpne. Kicsit még vérzik a homlokom de én csak továbbra is kezemben szorongatom pálcám a ruhával együtt most az a cél, hogy minél távolabb jussak, így amikor elhangzik egy ige mit alig hallok hirtelen merevedek le úgy mentemben, akárhogy is akarok nem tudok mozdulni, még számat sem tudom kinyitni ellenkezésem jeléül.*
~ Elkapott! ~* nem akarom elhinni, hogy itt semmi sem sikerül, hamarosan pedig már előttem is van ez a zöldszemű srác ki szép kék szemeimből immáron riadalmat olvashat ki mikor meghallom szavait. Inkább visszaadom ruhákat csak ne nyomjon fel, eljárok én a sajátjaimban míg le nem rohadnak rólam de nem akarok hűvösre kerülni még egy éjszakára sem. Tudom, hogy ott bent nem olyan jó nekem... sőt. Egyszer csak megszünteti az átkot én meg lépek tovább ahogy tettem volna varázslata előtt, így koccanok neki mitől a libabőrök is kipattognak testemen mik szerencsére nem láthatók, jobb s balra is lépek, hogy megpróbáljam kikerülni, de ő utam állja s végül meg is érint mitől nagyot nyelek.*
- Nem?* jut el agyamig nagy nehezen amit mond, hisz figyelmem nehezen tudom elvenni kezéről, a testi érintkezést igen nehezen viselem így elvonva tekintetem szeméről lesek a kezére.* - Elengednél ha szépen kérlek?* pillantok vissza rá kissé tartva tőle s szemeim is azt sugallják, hogy félek. A sok kérdés után csak vetek egy pillantást magam mögé majd vissza rá, jobban mondva felsőtestére s megvonom vállam.*
- Azt hittem vissza akarsz hurcolni a boltba miután megláttad a felsőt. Vagy kihívod a zsernyákokat, de én azt semmiképpen sem akartam megvárni.* kékségeim bejárják ruházatát s vállait, igen jól öltözött tehát úgy vélem sok pénze van.*
- Gondolom neked nincsenek az enyémhez hasonló gondjaid...és törvénytisztelő polgár vagy, nem gondoltam, hogy megértenéd.* tekintetünk találkozik mivel végre belemerek nézni szemeibe, túl kicsi vagyok én hozzá képest s úgy hat rám mintha fölém tornyosulna mitől még kisebbnek érzem magam.*
l
Caleb Valerious
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus

Hozzászólások száma : 547
Csatlakozás : 2010. Mar. 26.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szomb. Márc. 17 2012, 16:51

*Hirtelen esik le, hogy miért futott és hagy most is magamra, de nem vagyok egy olyan srác, aki ezt nyugodtan hagyja. Nem látom értelmét a menekülésének, így hát utána fordulok, majd egy könnyed átokkal már el is találom őt. Nem bántom, ezt talán majd idővel ő is érzékeli, tehát végül lassan odaérek hozzá, elé sétálok, majd már beszélni is kezdek hozzá. Meg se lep, hogy fél, ez egyértelmű, mivel lopott, de hogy miért tette, azt egyelőre én nem tudom. Bár látom, hogy nem a legjobb az öltözködése, lehet ez akár valami furcsa stílus oka is vagy bármi másnak, még nem gondolok arra, hogy szegény lehet, mint a templom egere. Végül feloldom az átkom, így kapom el egy pillanatra, ahogy nekem ütközik, majd amikor ki akar cselezni, szépen kezét is megfogom, egy picit megszorítom és így tisztázok előtte mindent. Remélhetőleg most már egy cseppet megnyugszik, mert így nem valami egyszerű beszélgetni, így ahogy visszakérdez, aprót bólintok is.*
- Nem! *szép szemeim arcát fürkészik, de mintha kerülné a tekintetem és most már kezemre néz, pont oda, ahol őt fogom és végül rám tekint, egy félős kérdés feltevése után. *
- Ha nem akarsz elfutni ismét, akkor igen. *még pár másodpercet várok, amíg erre valamit reagál, majd végül kezem elereszti őt és egy lépést távolodom is tőle, hogy ne legyünk azért ilyen közelségbe egymáshoz, úgy figyelek most már teljes mértékben rá.*
- A Mysterioba járok, nem a törvényt tisztelem. *döntöm oldalra a fejem, hiszen egy feketemágus palántától tényleg most ilyet várt? Mert ha igen, akkor még sokszor csalódni fog, valószínűleg pozitívan, de azért az itteni üzletekből való lopás annyira nem gyakori, így egyértelműen meglepett ez a cselekedete. Aprót sóhajtok szavaira, de inkább még nem mondok semmit, csak egy közeli árushoz lépek, kérek tőle egy szatyrot, majd amikor megkaptam, egy kedves mosolyt még villantok az öreg nénire és végül Mikaela előtt ki is nyitom azt.*
- Túl feltűnő a kabátodba gyömöszölve cipelned azokat. Tedd bele és vidd kézbe, úgy mindjárt könnyebb. *ha fél, hogy elveszem a ruháit, akkor csak átnyújtom neki a zacskót, pakolja bele úgy, ahogy akarja. Bár már rég elvehettem volna, de mi okom lenne rá? Sajnálnom kéne talán ezt a lányt, de nem tudom, nem ismerem, semmit se tudok róla, így hát egy ideig még elnézem, majd aztán fejemmel a távolba intek.*
- Én épp az Édességek viharába tartottam, velem jössz? Meghívlak egy csokira. *kedveskedek egy picit, talán jól esne neki is, de ha nem jön, akkor útjaink el fognak válni, mivel az én tervem tényleg egy pár csoki beszerzése volt és ehhez továbbra is tartom magam.*
Mikaela Johnson
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 171
Csatlakozás : 2011. Nov. 21.
Üzenet : "Mindenkinek az életében vannak olyan fejezetek, amelyekről az ember reméli, hogy sohasem tudódnak ki."

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szomb. Márc. 17 2012, 17:15

* Mikor lebukok - legalábbis én úgy vélem, hogy szépen sikerül összerakni a mozaik darabkáit -, akkor jobbnak látom ha minél gyorsabban elválnak útjaink mivel nem ismerem őt, nem tudom miként is reagálna tettemre, minden esetre ezt nem akarom megvárni. Nem jutok túl messzire hála neki persze, nem értem miért nem hagy elmenni, bár fordított esetben talán én is így tennék, minden esetre a félelem átjárja dermedt testem ahogy ráébredek, hogy elkapott és azt tehet velem amit csak akar s ezt láthatja is szemeimen ahogy elém lép hol pár szó után feloldja az átkot. Neki is esek picit majd megpróbálom kikerülni mindkét oldalról mi nem sikerül és picit bosszús is leszek tőle, de sejtem az erőviszonyokat így csendben meghúzom magam főleg mikor meg is fogja karomat. Szavai megnyugvást jelentenek számomra bár még közel sem bízom benne, hisz nem ismerem.*
- Nem tudtam.* motyogom mire kékségeim a kezére tévednek majd vissza, ahogy meg is érem arra, hogy eresszen el, túl közel van és én félek a fiúktól, tudom milyenek tehát szeretném a tisztes távolságot s azt ha kezeit a helyén tartaná.*
- Nem fogok. Ígérem, csak...* pillantok vissza kezeire amik még tartanak kis ideig majd végül elereszt így reppenek arrébb szinte egyszerre vele. Kérdéseire meg is adom válaszom miközben felmérem öltözetét s egész megjelenését mire meg is adja a maga válaszát.*
- Nem tudtam, hogy a Mysterioba jársz...honnan kellett volna tudnom?* teszem fel a kérdést ahogy nagy nehezen végre felnézek a szemeibe, így távolabbról nem feszélyez már annyira bár így sem tudom figyelmen kívül maradni, hogy milyen magas, ahogy az árushoz lép úgy figyelem minden rezdülését, hogy eltudjak szaladni ha mégis számomra rosszra fordulnának a dolgok, igaz hiába való lenne de én már csak ilyen vagyok. De ő csak egy szatyrot kér a nénitől mégpedig azért, hogy én eltudjam pakolni a ruhákat, így újabb megkönnyebbül fellélegzés szakad ki belőlem s ahogy felém tartja, hogy pakoljak csak bele, méregetni kezdem majd beleejtem azt amit a kezemben tartok.*
- Kössz, kedves vagy...csak nem tudom miért.* motyogom elhalkulva utóbbi szavaim, szépen előhalászok még egy felsőt majd még egyet s végül az utolsót is beleteszem, ahogy pálcámat is farmerom derekába tűzöm majd elveszem tőle a szatyrot mielőtt még megtetszene neki és odaadná a csajának.*
- Nem tudom viszonozni semmivel... ha így is áll az ajánlat akkor igen, jól esne egy csokizás.* szerencsére a suliban azért akad nyalánkságból is bőven de általában mindig olyankor kívánom meg az édességet mikor sétálgatok vagy a szobámban vagyok és hát ezért a szenvedélyért nem fogok lemászni a toronyból.*
- Remélem köztünk marad... tudod tök nehéz itt beilleszkedni és még nem is sikerült igazán, nem szeretném ha leírnának e miatt... Caleb.* pislantok fel rá, úgy érzem ezt jó ha tisztázzuk de aztán megvonom mégis csak a vállam.* - Bár nem tűnsz egy olyannak ki visszaél mások helyzetével... * nehéz ezt megállapítani pár perc alatt de szerintem ha élvezné mások szorultságát akkor már feldobott volna, a lehetősége megvolt rá.*
Luka Dubois
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 204
Csatlakozás : 2012. Mar. 11.
Üzenet : Lehet, hogy nem vagyok tökéletes, de legalább mindig önmagam vagyok.

Rangok
Ház: Inflatus

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 16:38

*Most, hogy az iskola körbejárásával is végeztem úgy döntök, hogy ismét átvonulok a szigetre, hogy megnézzem magamnak a fellelhető szórakozási lehetőségeket. Szívesen beülnék egy kocsmába vagy bevetném magam egy bulizósabb helyre, de kora délután talán mégse kéne ilyesmire vetemedni, esetleg majd később, ha nagyon nincs más. Na de akárhogy is legyen fogom magam és nekiindulok. Meleg van ma, annak ellenére, hogy fújdogál a szél egy kicsit, így ruházatom most csak egy világos, koptatott farmerből, fekete cipőből és feltűrt ujjú ingből áll, hajam a szokásos módon fésülve. Nem sietek sehova, így nyugodtan, halk fütyörészés közben haladok le a lépcsőkön, majd kitárom a kaput és megrohamozom a révész csónakját, mielőtt elszelelne.*
- Szép napunk van, nem igaz?!*jegyzem meg a köszönés után, mire csak bólogatást és hümmögést kapok válaszként. Na de nem csüggedek, inkább folytatom a magyarázást a csöndes révésznek, míg el nem érjük a túlpartot. Megkönnyebbültnek látszik, mikor kiszállok mellőle, amin kicsit meg is sértődök. Ezen állapot viszont nem tart túl sokáig, mivel figyelmemet elvonja a nézelődés. Egyelőre nem tervezem, hogy bárhova bemegyek, így egyszerűen végighaladok a főúton és felmérem a lehetőségeket. Az még nem tudom, hogy a mai estémet rászánom-e egy kis bulizásra, bár ez is tervbe van véve a közeljövőben, de ha esetleg találkozok egy szemrevaló teremtéssel, akkor meggondolom a dolgot. De addig is, marad a mászkálás.*
Mikael Hargreaves
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Jelige : primus inter pares
Hozzászólások száma : 152
Csatlakozás : 2012. Mar. 07.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 17:21

*Végül, így utólag nem is tűnik olyan soknak az, amit meg kellett tanulnom. Néhány óráról csúsztam le csak, a gyakorlást pedig igazán bepótolhatom majd máskor, amikor lesz rá alkalom és idő. Na meg kedv. Ma ugyanis azzal a határozott gondolattal ébredtem az ágyban, hogy hagyom a könyveket ott, ahol előző éjjel letettem és inkább teszek egy rövid kirándulást a városba. Ennyi pihenés igazán jár nekem, sőt.. szóval reggel kicsit tovább aludtam (bár így is még ketten ágyban voltak a többiek közül), aztán egy ráérős reggeli után átcsónakáztam ide. Kicsit szokatlan azért ez a tétlenség, hogy nincs semmi dolgom és nem is mondhatnám, hogy feltétlenül ki is tudom élvezni. Mármint eddig kevés tényleges szabadidőm volt. A családban mindig segíteni kell valakinek, ha másnak nem, hát a két húgomat felügyelni. Most viszont nincs itt senki közülük, csak én és az a temérdek idő, amelyet fogalmam sincs mire használjak fel, ha már egyszer tanultam, eleget olvastam is.. mindentől be tud sokallni az ember előbb vagy utóbb.
Egyszóval céltalanul sétálok a főutcán, megnézve egy-egy szimpatikusnak tűnő kirakatot. Legalább az idő szép, lassan már elhiszem, hogy valóban közeledik a tavasz, a kabátomat nem is hoztam magammal csak egy lengébb, szolid, sportosabb, könnyedebb szabású mellényt viselek a fehér ing fölött. Akármennyire nem szeretek hajón ülni (fogalmam sincs, hogy ez az ellenszenv miből ered, sosem ért semmi trauma), talán az a pár perc amíg átérünk, igazán megéri ezt a nyüzsgést. A jó időre való tekintettel ugyanis az utcák tömve vannak emberekkel, beszélgető nőkkel, férfiakkal. Ha becsuknám a szemem, majdnem olyan, mintha London forgalmasabb utcáit rónám. Ellenben jól teszem, hogy másképp döntök és inkább nyitva tartom, mert két három bolttal arrébb Luka jön szembe, akit utoljára a szobában láttam reggel és még igen jóízűen aludt. Barátságos mosollyal az arcomon intek neki már jó előre.*
Luka Dubois
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 17:45

*Nincs semmi dolgom, úgy igazán semmi. Na jó, ez így nem teljesen igaz, mivel nem ártana végre elkezdeni a pótlást, de egyelőre semmi kedvem hozzá. Végtére is ilyen szép időben mégis kinek lenne hangulata egy halom könyv fölött görnyedni. Így hát, amint kivet az ágy, elkészülők és már megyek is, hogy ezúttal a városban lévő érdekességeket szemléljem meg. Utamat a révész felé veszem, akivel kellemesen végigbeszélgetem az utat, pontosabban én fecsegek, ő meg csak bólogat párszor, de jelenleg ez is bőven megteszi. Na de nem is ez a lényeg, hanem, hogy immár a főutcán haladok végig, s nézelődök hátha látok valami izgalmasat, avagy hátha kiszúrom valamelyik tanulótársamat, vagy valakit, aki hasonlónak tűnik. Hatalmas a tömeg, így kevés esélyét látom annak, hogy meglássak valaki ismerőst, ennek ellenére kitartóan küzdöm előre magam. Nem kell túl sokat sétálnom, mikor feltűnik egy igencsak ismerős alak, s mikor rám integet már biztos vagyok benne, hogy egyik szobatársam az. Így hát meg is indulok felé, arcomon a szokásos vidám mosollyal. Már majdnem megérkezem hozzá, mikor látóterületembe kerül egy nagyobb darab férfi, akivel kis híján frontálisan ütközünk, szerencsére viszont még épp idejében veszem észre és oldalazok arrébb, máskülönben igencsak fájdalmas tapasztalatot szereztem volna.*
- Nem hiszem el, hogy nem tud figyelni.*morgolódok, mikor megtorpanok a srác előtt, de jókedvem hamar visszatér, így el is mosolyodok.*
- Szia.*intek, s egészen megkönnyebbülök, hogy megúsztam a sok lökdösődést. Na de örülök szobatársamnak, tehát nem is hagyom, hogy a találkozás ennyivel lezáródjon, ami azt jelenti, hogy rögtön beszélni is kezdek.*
- Régóta itt vagy? Szörnyen korán kelhettél.*dünnyögöm, mivel rajtam kívül már senki nem volt a szobában, mikor végre felkeltem, s számomra még ez az időpont is korai, tehát félek belegondolni, hogy a srác vajon mióta lehet fent.*
- Egyébként csak sétálgatsz vagy vásárolni jöttél?*kíváncsiskodok tovább és már előre eldöntöm, hogy csatlakozok hozzá bármerre is menjen, kivéve akkor, ha a kastélyba tart, mivel én épp onnan jövök. Tehát kevés értelmét látom már most visszatérni oda.*
Mikael Hargreaves
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 18:02

*Szerencsére viszonylag megbékéltem a tömeggel, mármint nem jelent problémát kitérni mások útjából, vagy ha véletlenül nekimennék valakinek a vállammal, akkor bocsánatot kérni. Csak néhány szó az egész és mindenki derűsebben megy tovább, mintha morgolódna. Ezek az üzletek már ismerősnek hatnak, mivel egyszer már végigsétáltam a főutcán, így kaptam némi rálátást, hogy mi hol lehet. Sajnos a legtöbb hely, ahova be lehetne ülni, már tömve van emberekkel, mindenki igyekszik kihasználni ezt a napsütéses időt. Szerencse, hogy még többen inkább úgy döntöttek, hogy a természet lágy ölén élvezik ki, annyival is kevesebb az utcán tolongó emberek száma.
Neki viszont láthatóan nincs szerencséje, pont valaki olyat fog ki, akit nem dob fel az időjárás, és meg sem fordul a fejében, hogy a szembejövőt kikerülje. Murphy igazán jó barátja lehet a fiúnak, ha ennyire kedveli.*
- Üdv. Szép kitérés volt. *Utalok ezzel arra, ahogy valósággal elvetődött a 100 kiló tömény izom elől. Nem mondom, hogy nem szórakoztatott azért a jelenet, de a káröröm nem az én műfajom.. csak azok esetében, akiket nem kedvelek. Luka pedig eddig nem adott rá okot, hogy ellenségesen viselkedjek vele, vagy rosszat gondoljak róla. Hacsak nem a megrögzött kommunikációs kényszere, de igazából az sem zavar.*
- Csak egy-két órája jöttem ki, és így is többet aludtam, mint szoktam, csak nyolckor vetett ki az ágy magából. *Ez nagy szó, mert átlagban hat vagy hét óra magasságában kelek. Nem tehetek róla, nagyon lassú ébredő vagyok, ha felkelek az ágyból, még legalább egy óra, kávé vagy tea és egy zuhany kell ahhoz, hogy magamhoz térjek.*
- Gondoltam ha már ilyen jó idő van és a tanulás oroszlánrészét is letudtam, akkor megajándékozom magam egy kirándulással a városba. A cukrászdát már az elején kinéztem magamnak, ha van kedved eljöhetnél velem, egyedül azért mégsem olyan szórakoztató. *Ha lány lenne felajánlanám, hogy fizetem a rendelését, de szerencsére az erszényem ma biztonságban marad, na nem mintha fukar lennék, de két kézzel sem lehet szórni a pénzt.*

//fagy//
Luka Dubois
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 19:38

//olvad//

*Semmi bajom a sok emberrel, tehát nem mondhatni, hogy túlzottan zavarna a tömegnyomor. Könnyedén és megszokottan lavírozok a sétálók halmazai között, megszoktam már az ilyen mozdulatokat, hiszen Párizs nem épp egy csöndes és nyugodt falucska. Szerencsém viszont abban a pillanatban hagy el, amint megindulok szobatársam felé, mivel majdhogynem összemegyek egy nagyobbacska fickóval. Hatalmas szerencsémre viszont még épp idejében sikerül arrébb ugranom, szó szerint és képletesen is, így úszva meg a kellemetlen találkozást.*
- Ja, bár majdnem kilapított.*borzongok meg kicsit. Na nem mintha én olyan nyeszlett vagy gyengécske lennék, de azért kevés esélyét látom annak, hogy akárcsak egy épp csontom is maradt volna, ha mi ketten összemegyünk. Legjobb esetben is a földön kötöttem volna ki. No de megúsztam, ez a lényeg, így túl is lépek rajta.*
- Az bizony elég korán van.*húzom el a számat. Én már a koránkelés gondolatától is frászt kapok, nem véletlen, hogy ma is ilyen sokáig durmoltam. Alapvetően amúgy is az éjszakai életre vagyok berendezkedve, tehát nappal kevéssé vagyok éber. Ami pedig a tényleges felébredést illeti, nos nekem nem csak néhány perc esetleg óra kell, mint a legtöbb normális embernek, hanem legalább egy fél napra, valamint kiadós reggelire, koffeinbombára és zuhany alá bedugott fejre van szükségem, minimum.*
- Hoppá, szóval te már el is kezdted a pótlást? Ráadásul már majdnem kész is vagy?*nem tagadom, hogy meglepődtem, de nagyon ám. Mondjuk azt belekalkulálhatnám, hogy én bizony igen lusta természet vagyok, szóval nagyrészt ez lehet az oka annak, hogy még mindig ugyanott tartok, ahol eddig. Vagyis sehol.*
- Cukrászda? Az édességes boltra gondolsz?*érdeklődök, mert én eddig egyetlen cukit se vettem észre. Ugyan azon se csodálkoznék, ha esetleg mégis lenne, mivel legutóbbi ittjártamkor csak végigrobogtam néhány utcán, tehát annyira azért nem erőltettem a nézelődést.* - De bármi is legyen az, elkísérlek.*egyezek be az akadékoskodás ellenére, hiszen már jó előre megfogadtam, hogy nem hagyom meglépni, ha már összefutottunk. Szerencsére pénz is van nálam, tehát nyugodtan költekezhetek, annak ellenére, hogy annyira azért nem vagyok eleresztve. Na nem mintha a családom nem lenne elég gazdag, viszont legalább ugyanennyire fukar apával áldott meg a sors, ami azt jelenti, hogy minden alkalommal pontosan kiszámolja mennyit költhetek. S most kifejezetten örülök annak, hogy a srác nem lány, mivel így még véletlenül se kell az övét is kifizetni.*
- Merre?*teszem fel a kérdést, mielőtt megszokásból nekivágnék a nagyvilágnak, pláne, hogy sejtésem sincs róla, hogy mégis hova, illetve milyen irányba megyünk. Tehát megvárom, amíg válaszol és csak utána indulok meg, nyilvánvalóan a mutatott útvonalon.*
- Történt veled valami érdekes?*fordulok felé, de mivel képes vagyok egyszerre beszélni és járni is, így természetesen nem állok meg. S míg a feleletet várom ügyelek a szembejövőkre és közben azért nézelődök is, hogy tudjam merrefelé kóválygunk. Hiszen nem ártana legközelebb is eltalálni ide, ha épp úgy adódik a helyzet.*
Mikael Hargreaves
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 20:13

*Nem csodálom, hogyha nehezen kel, mikor ő a takaró alá kerül, én már legalább másfél-két órája alszom. Szeretek kipihent lenni, az ember sokkal jobban képes összpontosítani és koncentrálni, mintha csak pár órát tudott volna aludni. Ez majd az órákon lesz igazán kifizetődő, elsősorban, de én amúgy is szeretek friss és éber lenni, ha már emberek között járok. A megjegyzésére csak egyetértően bólintok, lehet, hogy valóban korai időpontnak számít, bár mivel a minimálisan elvárható nyolc órát átalszom, ezért nem érzem annak.*
- Az elmúlt pár napban csak ezzel foglalkoztam. Beáldoztam a hétvégémet, cserébe már a végén tartok, te hogy állsz? *Talán pont azért, mert ennyire eltérő napirendünk van, sosem láttam tanulni, meg gyakran el is kerüljük egymást. Nem szándékosan, csak így alakul. Fogalmam sincs tehát, hogy ő hogyan áll az elmaradásával. A reakciójából ítélve még nagyon az elején. A következőkre csak enyhén vállat vonok.*
- Fogalmam sincs, csak a cégért láttam, amiben benne volt az édesség szó, nem időztem el túl sokat előtte, ellenben lehet, hogy jól jönne. Nem vagyok nagy édességrajongó, viszont amikor fáradt az ember sokat segít néhány szem szőlő-, vagy savanyú cukor. *Nem szokták kinézni belőlem, hogy ilyenekkel élnék, de hé, mindenkinek megvannak a maga bűnei. Én néha csokoládéevésre adom a fejem, jobb, mintha bankot rabolnék.*
- Viszont azon is gondolkoztam, hogy azt inkább az étterem után kéne megejteni, nem tudom te hogy vagy vele, de én még nem ebédeltem. *Túlságosan elfoglalt a császkálás és a nézelődés, például nem is tudom most pontosan mennyi lehet az idő, de az ég aljából ítélve gyanítom, hogy már nem délután kettő, három.*
- Mindkettő arra van, hogy legyen? Én igazság szerint előbb ennék. *Tekintve, hogy tényleg éhes vagyok. De azért az udvariasság kedvéért ildomos megkérdezni őt is, én tudok kompromisszumot kötni, plusz-mínusz fél órában igazán nem halok bele az éhségbe, legfeljebb el kell tűrni a méltóságomon aluli élettani funkciókat, amit esetleg mások is hallanak majd - gyomorkorgás.*
- Nem igazán. Már ha azt nem számítjuk, hogy nap mint nap furcsábbnál furcsább és egzotikus állatokkal futok össze a diákok társaságában. Igen, nevezhetjük érdekesnek, ha befordulsz a sarkon és szembejön egy oroszlán.. *Az utolsó mondatot inkább magamnak mondom, mintegy summázatképpen. Persze, azóta utánanéztem ennek a famulusrendszernek, node mégis..*
Luka Dubois
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 20:41

*Így vagy úgy, de azért egyszer csak én is ágyba kerülök minden este, bár cserébe legalább délig alszok. Ha meg valaki mégis arra vetemedne, hogy idő előtt felébreszt, nos akkor nagyon morcos tudok lenni. Bár legalább abban szerencsém van, hogy a szem alatti karikák és hasonlók messziről elkerülnek, általában. Ugyanakkor igencsak fáradt szoktam lenni, ha nem alszom le a napi szükségletemet, ami sok-sok óra.*
- Nos... mindegy, mit hazudjak. Én még el se kezdtem.*sóhajtok kicsit. Már előre elmegy a kedvem, ha a sok tanulnivalóra gondolok, egyrészt utálok mindent, ami elmélet, inkább a gyakorlatokkal vagyok kibékülve, másrészt azt se mondanám, hogy túlzottan fogékony vagyok a magolós dolgokra. Szóval nagy elhatározásra lenne szükségem ahhoz, hogy egyáltalán kinyissam valamelyik tankönyvet, na de majd valamikor arra is sor kerül, most viszont inkább az útba ejtendő boltról kérdezősködök.*
- Én se tudom, de legutóbb, mikor erre jártam csak egy édességboltot vagy mit láttam.*rántom meg a vállam.* - Én szeretem az édeset, főleg a nagyobb éjszakai kimaradások után. Olyankor jól jön egy kis plusz energia.*vigyorodok el. Ami pedig az édesimádatomat illeti, nos azok akik megismernek általában könnyedén elhiszik, hogy képes vagyok bármit megenni, ami tele van cukorral. Nem túl férfias tudom, s a barátnőim előtt annyira nem is szokásom hangoztatni, de szeretem őket.*
- Jól hangzik, ma még nem ettem semmit.*érdekes is lett volna, hiszen nem olyan rég keltem és első utam a szigetre vezetett. S eddig ugyan nem éreztem jelét annak, hogy lyukadozna a gyomrom, de most, hogy kajaszerzés került kilátásba, bizony kezdem érezni a követelőzést. Tehát tiltakozás nélkül megyek bele az ötletbe.*
- Kezdjük az étteremmel, csokit venni később is tudunk.*indítványozom, tökéleteseten egyetértve a megállapításával. Persze az is igaz, hogy nem halnék bele abba a rövidke időbe, míg kifosztom az édességes boltját, de ha már úgyis étkezek, akkor jobb lenne valami normálissal kezdeni, erre pedig tökéletes lenne az étterem.*
- Á a famulusok, ha jól gondolom. Utánanéztem néhány dolognak, mert érdekelt. Jó lenne már ott tartani.*álmodozok el egy kicsit, de igen gyorsan visszatérek a valóságba, hogy újabb kérdést szegezzek a mellettem haladónak.* - Te gondolkoztál már azon, hogy milyen állatot szeretnél?*személy szerint én rengeteget meditáltam a dolgon, s rengeteg ötletem van, de végső megoldásra még közel se találtam. Mondjuk az is igaz, hogy rengeteg időm van még addig, a vizsgákról már nem is beszélve.*
- Ez az igaz?*állok meg egy épület előtt, amin jól láthatóan díszeleg az étterem felirat, tehát ez amolyan költői kérdés csupán, olvasni azért még én is tudok. Végül aztán, ha minden igaz, akkor be is lépünk az étterembe. Egy pillanatig majdnem kitárom a srác előtt az ajtót, de rájőve, hogy ő még véletlenül se lány, s ez így igen furán nézne ki, inkább simán előre engedem, az ajtóhoz egy ujjal se nyúlva és utána lépek be.*
- Jól néz ki. Hangulatos.*dünnyögöm és pillantásommal az egész helyet felmérem, hiszen ez is olyasminek tűnik, amire még szükségem lehet a jövőben, legalábbis nagyon remélem, hogy így lesz. Ezalatt aztán, már ha minden igaz, akkor eljutunk egy üres asztalhoz is, ahova talán le is telepedünk.*
Mikael Hargreaves
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Hétf. Márc. 19 2012, 22:00

*Szerencsém van azzal, hogy én különös barátságot ápolok az elméleti dolgokkal, azok valahogy mindig jobban mentek egyébként, mint a gyakorlat. Azaz nem tudom. Arra csak nem alapozhatok, hogy az alapvető varázslatok elég hamar sikerültek, hiszen azok egy átlagos képességű gyereknek sem jelentenek kihívást. Majd most fog kiderülni, hogy pontosan mennyire is megy a kivitelezés, amikor komolyabb varázslatokkal állítanak majd szembe. Mindenek előtt majd tényleg még az első órát megelőzően valamikor keresnem kéne egy helyet és szépen végigpróbálgatni a tanultakat - jobb lesz, ha társaságban már viszonylag tisztában leszek a képességeimmel és határaimmal.*
- Nem is olyan sok, ha rászánod az időt, és leülsz, egy ültő helyben meg lehet tanulni. *Csak az úgy még nekem sem ment, hosszú távon elzsibbad a nyakam, fájni kezd a hátam.. mint mindenkinek aki huzamosabb ideig görnyed a könyv felett.*
- Na, akkor megegyeztünk. *Evés után jöhetnek majd az édességek. Egyszerre sokat nem tudnék belőlük enni, de nem is kell. Sosem értettem azokat, akik habzsolják mondjuk a csokoládét. Minek? Nem is érzik az ízét.
El is indulok, ne vesztegessük az időt, talán még van hely valamelyik asztalnál. Jó lenne, mert nincs sok kedvem még kivárni, amíg visszahajózunk. A famulus-téma viszont érdekes, jó elképzelésnek tartom, bár még mindig tartózkodom némileg az állattartás gondolatától. Meg tudnám csinálni persze, és mivel nem egyszerű házi kedvencekről van szó, izgalmas is persze.. ugyanakkor furcsa is.*
- Sajnos még elég távol vagyunk ettől, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem gondolkodtam rajta. Én valami madarat tudnék elképzelni. Csendeset. Vagy egy kutyafélét. *A többi vagy túl hangos vagy túl.. túlságosan nem való hozzám. Ezzel a két variációval meg tudnék békélni. Viszont mondjuk egy papagájon az első pár nap után túladnék, famulus avagy nem az..*
- Ez lesz az, és tényleg jól néz ki, ha nem kéne ennyit gyalogolni, míg elérünk ide, akkor még el is gondolkodnék, hogy gyakrabban egyek itt, mint a kastélyban. *De az út túl hosszú, és végtére a nagytermi koszt sem rossz, sőt, de szeretem az ilyen békésebb helyeket, ahol nem hetven ember étkezik egyszerre, vagy csúcsidőben még több.
Belépve aztán kiszúrok magunknak egy üres asztal hátrébb, helyet foglalok és megvárom amíg Luka is hasonlóan tesz, majd magam elé húzom középről a három étlap közül az egyiket. Még nem néztem milyen áraik vannak, ha nem olyan barátságosak az sem baj, ennyi most belefér.*
- És te? Ha már most választani lehetne milyen állatot szeretnél? *Térek vissza az előző témához, de már a kínálatot nézem közben.*
Élias Adachi
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 979
Csatlakozás : 2011. Mar. 07.
Üzenet : Az élet értéke úgy nő, ahogy a haláltól való távolsága csökken.

Rangok
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szomb. Márc. 24 2012, 17:44

//Pyromágia 2.//

*Jó idő volt egész nap, El mégsem akart kimenni. Mondhatni bal lábbal kelt fel, és ez elvette a kedvét a bóklászástól, sőt még a tanulástól is. Egész nap az ágyán feküdt és Lénával beszélgetett, akinek a tél hidege után most furcsa volt a meleg, és szintén nem akart kimenni a szobából. De a délután beköszöntével nem úszhatja tovább meg, ki kell mennie, mert a tárgyak nem repülnek el Mystralból a kastélyba. Így feláll, zsebébe dugja pálcáját, majd már indul is, egyedül, tigrise nélkül. A víz csillogó felszínét nézi, míg átér a szigetre, majd onnan zsebre dugott kézzel, lehajtott fejjel megy tovább a város felé. Hamarosan már Mystral főutcáján sétál, továbbra is a földet bámulva. Nincs kedve bámulni sem a kirakatokat, sem az embereket. De ahogy megy, egyszer csak nagy lökést érez a mellkasánál, és néhány métert hátrarepül. Kezét gyorsan kirántja a zsebéből, hogy tompítsa az esést, ez sikerül is. Feléledt éberséggel próbálja meg kideríteni, ki támadt rá, miközben feláll, és előveszi a pálcáját. Minden teljesen nyugodt, szinte alig vannak az utcán, és egy olyan sincs, aki esetleg a támadója lehetne. Azért nem megy tovább, hanem mindenfelé elnéz, hogy megtalálja a rá támadó varázslót. A feje felől hall meg egy varázsigének tűnő szót. A hang, ami kimondja, különösen éles, magas, egészen fülsértő. Felnéz, de nem látja, ki az.*
- Protego.*mondja ki gyorsan az igét, mielőtt az a varázslat elérhetné. Az ige időben ki lesz mondva, de a varázslat ereje olyan nagy, hogy a pajzs csak tompítja az erejét, és még ettől is elesik. Most már ingerült, nem csak éber, és nagyon szeretné megtudni, ki szórakozik vele. A felé a ház felé néz, ahonnan jött a varázslat, és odaemeli a pálcáját.*
- Deprimo.*az ige a ház tetejébe robbant bele. Nem zavartatja magát amiatt, hogy ez valaki háza, ez nem érdekli. Csakis a ház tetejéről kíváncsian lekukucskáló tányérszemű, nagy fülű illető.*
~Egy manó?~*kérdi magában meglepetten, miközben a manót nézi, kinek arcán a kíváncsiságot felváltja egy gonosz mosoly, gonosz szándékkal a szemekben. A fiú összeráncolt szemöldökkel néz rá. Vajon miért támadt rá egy manó? Valaki parancsára, az biztos, de kiére? Nem akar ezen túl sokat agyalni, inkább támadásra emeli pálcáját, még mielőtt a manó tenné meg ugyanezt.*
- Umbra vincula.*jobb kezével tartja a pálcáját, mert bal keze a használhatóbb, és mikor megjelennek a csápok a bal kezén, azokat a manó felé irányítja, hogy elfoghassa velük. A manót azonban nem ejtették a feje lágyára, tudja, mivel védekezzen, és a következő pillanatban olyan erejű tűz jelenik meg, ami betölti a fiú egész látóterét. A csápok már a tűztől is eltűnnek, de ha mégsem, attól igen, hogy leereszti a kezét, hogy védekezhessen. Egy kapualjba húzódik, hogy ne érje el a tűz, és miközben várja, hogy ez megtörténjen, eszébe jut valami, amit pont a manónak köszönhet. Óvatosan kiles a fal mögül, hogy megnézze, hol a manó. A kis lény már az utca kövén áll, és türelmetlenül pislant ide-oda, hogy felfedezze valahol őt, és rátámadhasson. A srác hirtelen ugrik elő a fal mögül, pálcáját a manóra tartva.*
- Stupor.*a manó persze könnyen kivédi, de nem is az volt a fiú célja, hogy sikerüljön a varázslat. Mert amint az ige elhagyja a pálcáját, újabbat indít útnak. A pálcát a manó feje fölé helyezi kicsivel, ami könnyű, mert a kis lény nagyon alacsony, majd végighúzza előtte, mintha félbe akarná vágni.*
- Lux vorago.*figyeli a jeleket, hogy felizzanak-e, mert ha nem, sürgősen új búvóhely után kéne néznie. De a jelek felizzanak, ő pedig elégedetten ereszti le a pálcáját. A manó megindul felé, valószínűleg azért, hogy végezzen vele, de mikor nekiütközik a lángbörtön falának, az megégeti a karját. A fiú nem pazarol időt arra, hogy kigúnyolja a manót és dicsekedjen neki, mert tudja, hogy negyed óra, és a manó újra szabad, azt pedig nem akarja megvárni. Ezért inkább gyorsan megfordul, és elsiet a kastély felé.*
Jackelyn McKinney
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 242

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szer. Márc. 28 2012, 18:09

*Sokkal érdekesebb téma a famulus mint gondoltam, és hát tulajdonképpen nem teljesen új nekem a varázslóvilág, alap varázslatokat és dolgokat tudok ám, de mégis, ilyennel még sosem találkoztam így nem tartom cikinek kérdezni, és Dorian válaszol is készségesen.*
- Nahát, ez tök jó! És mondd, milyen képességek vannak? Olyan amit kitalálsz, vagy hogy van ez egyáltalán? Fogsz egy nagymacskát és rárakod a képességeket mágiával? *érdeklődöm még egy picit mélyebben, talán ha erre válaszol kielégítően, akkor elég lesz nekem ennyi, a többinek majd utána nézek, biztos van valahol leírás, és talán nem látszik rajtam, de szeretek könyvtárba is járni... Kissé rám terelődik a figyelem, az órám révén, és a fiú kérdését hallva csak elmosolyodom. Nem tartom furcsának, hogy nem tudja, ez itt nem Amerika, ráadásul varázsló világ is, ahol teljesen mások a szokások.*
- Steampunk. Tudod, ez is olyan stílusirányzat, mint a rocker, vagy az emo, vagy cyberpunk, csak ez nem zenei, hanem inkább öltözködés, életvitel és felfogás. Annyira nem vagyok a híve, hogy utóbbiakat kövessem, de az öltözködést bátran szoktam felválalni, bár most nem láthatod, mert nem találtam olyan ruhát, ami futáshoz alkalmas lett volna. *kezdek belelendülni a magyarázatba, de ha már Dorian is válaszol, akkor én is szépen kifejtem neki, hiszen ő is ezt teszi.* - Kissé régiesebb, alapjában véve a mult újraélése a jövőben... tehát mintha a régi vadnyugat visszajönne ötven év múlva, csak rengeteg lenne a technikai újítás, de a társadalmi szint megragadna. Nagyjából ennyi... kicsit sok is elsőre. *vigyorodom el a végére, hiszen nem akarom untatni a srácot, de rövidebben nem tudtam neki elmagyarázni. Bókjára csak hálásan mosolygom, valóban szórakoztam vele egy ideig, és nem kis munkám van benne.*
- Igen, valami olyasmi... *bólogatok neki egy kis sóhajjal a család témára, de szerintem ezzel le is zártuk, mert nem akarok erről beszélni. Szóba jön ehelyett a származás kérdése, és ahogy hallom, nem lőttem messzire.*
- Hát, akkor valóban helyesen csengett a neved, hogy ki tudtam következtetni. *mosolygom tovább vidoran, és már a famulusról is kérdezek, ha a neveknél tartunk, meghallgatva Dorian válaszát, ami igen csak bensőséges viszonyt sugall közte és a famulus között. Mintha jó barátok is lennének... furcsa. Bár a furcsaságok nem állnak tőlem távol. Az antiszociálisak viszont annál inkább, így erre is kitérek, de az Inflatusos válasza azért kissé lelomboz.*
- Hát... akkor majd megpróbálom elkerülni őket... *csóválom meg lemondóan a fejem picit, de túllépek rajta, nem kell előre izgulni, az sose jó. Viszont újra rajtam a szó, így a pirulás még egy kis ideig ott marad a fiú pimaszkodása miatt, azonban ez tulajdonképpen nem zavar, nem olyan feltűnő.*
- Igen, mondák már... *vigyorgom zavartan, ám hamarosan már a hátralévő utat is eltervezzük, így felpattanva követem őt, miközben azon gondolkodom, melyik kérdést zúdítsam rá előbb.*
- Okés... hát akkor. Mivel ha ti vagytok a legfelső évfolyam, nem logikus, hogy nálatok is tanársegédek legyenek, hiszen új az anyag. Ennél fogva, titeket a magiszterek tanítanak, ugye? Milyen alakok? *kezdek is egy bemelegítő kérdéssel, mivel nem akarom egyszerre túl sok mindennel bombázni.*
Dorian Deamer
TS Inflatus
TS Inflatus

Hozzászólások száma : 331
Csatlakozás : 2009. Dec. 09.

Rangok
Betöltött poszt: Káoszmágia tanársegéd

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szer. Márc. 28 2012, 18:39

*A lány eléggé bele melegszik a dolgokba, ami a kérdéseket illeti, bár a mostanira a fiú kissé ide oda ingotatja a fejét, jelezve hogy azért nem teljesen így van.*
-Nem, azért vannak határok, de igencsak sok képesség van amit adhatsz egy famulusnak. Van jó pár amit tanultunk és ezeket jelek formájába visszük fel rájuk, a teremtésükkor. Igazából már maga a teremtés se úgy megy hogy fogunk egy élő állatot, és rárakjuk, eredetileg őket is el kell készíteni, de nem akarok ellőni mindent, majd az év végén úgy is el kell készítenetek. Jelmágián legalábbis erre készítik fel az embereket, mondhatni ők lesznek a hab a tortán.*mondja el kissé bővebben továbbra is, hiszen ezek nem titkok, na meg nem olyan szófukar fiú Dorian sem. Minden esetre rákérdez erre a Steampunkos dologra is, és úgy tűnik Jackelyn eléggé kimerítő választ ad a számára.*
-Ó így már értem, hát minden esetre tényleg érdekesnek tűnik, de nekem kissé kusza.. A múlt felspécizve modern technikával hát...*mondja vigyorogva, de bármennyire próbálja nehezen tudná elképzelni, főleg azt a hasonlatot amit a lány mondott. A származási helyeknél már csak néha néha mosolyodik el, végül pár szót ejtve a famulusról rátérnek a többi emberre is, akik között azért akad bőven jó néhány sötét alak.*
-Néha ők találnak meg téged, de azért majd szurkolok hogy ne így legyen, van néhány normális, néhány normálatlan de szerintem ettől réteges az iskola összetettsége, de egyenlőre halálesetről még nem hallottam csak azért mert két diák össze akasztotta volna a bajszát.*mondja elgondolkodva, na de nem is akarja megijeszteni a másikat, nehogy aztán megrettenjen az előtte álló évektől. A következő szavakra viszont csak elvigyorodik, hiszen valóban kissé hiperaktívnak tűnik a csaj, na de ez se túl nagy baj, jobb mintha zord, szótlan és arrogáns lenne. Eközben már el is indulnak, s pár percnyi séta után, már a főutcán folytatják tovább az útjukat, ahol Jackelyn elő is áll azzal a bizonyos kérdéssel, amire viszont nem kap azonnal választ, hisz ezt át kéne gondolnia.*
-Minket csak ők oktatnak, és hogy milyenek? HÁt nem is tudom konkrétan attól függ kire vagy kíváncsi, Mr Fenris a házvezetőtök, például egész jófejnek hat valahogy kevésbé sötét mint a másik két házvezető, bár ezen nem csodálkozok mert előtte Auror volt a fickó, ha a igazat szólnak a hírek... Sokatn nem tudok róla, egész segítőkész fickó, bár néha egész extrém viseletet képvisel..*vigyorodik kissé el a végén, na de még a sorban van két ember akiket be kéne mutatni.*
-Ms Valbraith már kevésbé ismert, igazából ahogy észre vettem ő nem az a nő aki hamar teregetné ki a titkait, vagy hagyná hogy megismerjék szóval ismered, olyan mintha lenne előtte egy fal, ami ridegséget tükröz elegancival... Nehezen kiismerhető de jó tanár, bár lehet a saját diákjai jobban ismerik nem tudom.*ránt vállat a szavak végeztével végül aztán jöhet az utolsó ember, a saját házvezetője.*
-Mr Cornwlade is eléggé fura egy figura, valamikor egész barátságos a diákokkal mondhatni kötetlen valamikor viszont komor, és hideg, akárcsak a halottjai, amivel foglalkozik, gondolom ő se az a fajta akit könnyen ki lehet ismerni bár melyik magiszter az?. Igazából a saját házvezetőm, de nem tudnám megmondani milyen ember, főleg ezzel az új arccal, amit öltött..*húzza kicsit el a száját, hiszen nehéz megszokni, bár nem tudja ez minek lett köszönhető nála, na de mivel eleget beszélt, kezdi már ő is úgy érezni hogy kezd kiszáradni a szája.*
-De ha kíváncsi vagy rájuk miért nem keresed meg őket? Szerintem egyik se harapná le a fejedet..*mondja amolyan ötletként, ha már ennyire érdeklik a lányt.*
Jackelyn McKinney
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Szer. Márc. 28 2012, 18:58

*Dorian nem rest elmagyarázni nekem a dolgokat, és ennek örülök, mert tapasztaltabb, mégis segítőkész, ami jó, mivel erre azért szükségem van. De szavaira csak elvigyorodom a végén, és rákacsintok.*
- Hát rendben, akkor majd meglátom az órákon. *bólogatok, és tulajdonképpen ennyi információ elég is nekem, tehát több kérdésem sem volt nagyon, ezt a témát is kimerítettük. Abból, hogy milyen személyes a közte és famulusa között lévő kapcsolat, amit bár biztosra nem tudok, mégis én úgy érzem, ha valóban ridegebb az állat, Doriant biztos közel érzi magához, ebből vonok le következtetést, na meg gondolom úgy, hogy a fiú nem biztos, hogy szívesen árulná el saját famulusa képességeit. Hisz példának is felhozhatta volna, még sem tette... Inkább rajtam a szó most már tehát, és nem is csodálkozom azon, hogy nehezen érthető amit mondok.*
- Hát igen, nem meglepő, de rátapintottál, szerintem pont a furaság, és a kitűnés a lényege. Majd ha még találkozunk bármikor, biztos látsz majd rajtam egy-két ruhát, és el tudod majd képzelni. *vetem fel az ötletet, na nem úgy, mint aki kifejezetten ezért találkozna bárkivel is, de biztosan simán megeshet, hogy összefutunk a folyosókon. Rólam viszont a többi antiszociális diákra terelődik a szó, és ha eddig letört voltam, most egyenesen rémült. Halál? Ezt most komolyan mondta? Úgy beszél, mintha eddig nem történt volna meg, ez igaz, de bármikor bekövetkezhet...*
- Aham... értem. *vágok igen csak riadt képet, de ilyenkor jó szokásomhoz hívem rögtön elhessegetem a gondolatot, rásegítve erre azzal, hogy sétálni indulunk. Kérdezek is, ha már megengedte, és türelmesen végighallgatom szavait, de mikor az ötletével jön, megrázom a fejem.*
- Annyira azért nem érdekelnek, sose voltam kibékülve a felettesekkel, bár tény, hogy nem akarnék velük rosszban lenni... csak tudni szerettem volna, kik is vezetik a házakat. Érdekesen hangzik amit mondtál. *felelem, hogy azért tisztázzam némi képp a helyzetet. Ekkor azonban az út szélén megpillantok egy árust, és portékái között az ételeken kívül bizony víz is van, így oda lépek egy kis időre, hogy kérjek is egy üveggel. Ki tudom fizetni, így adom át a pénzt az eladónak, s mindeközben Dorian is bizonyára megvár.*
- Csak vettem egy kis vizet. *közlöm az egyértelmű tényt, mikor melléje érek, és már bontom is kifelé a palackot, hogy igyak belőle egy-két nagy kortyot. Mindez után megtörlöm számat, és az üveg nyitva marad a kezemben, úgy haladok tovább, ismét a fiúra pillantva.*
- És érdekeseket tanultok? Nekünk múlt órán jóslástan volt, hát nem mondom, érdekes egy óra volt. Ti is hasonlókat vesztek, vagy azért már varázsoltok is valamit? Bepótoltam az elmaradt tananyagot, és veszünk egy-két érdekes varázslatot mi is. Gondolom nálatok már komolyak vannak, ha végzősök vagytok. *dobok fel még egy témát, ami érdekel, hogy tulajdonképpen nagyjából mire számíthatok itt. Mindeközben haladunk a főutcán is, és a boltok kirakatára sem vagyok rest rápillantani, de persze a fiú válaszát is figyelem, mert tekintetem időről-időre visszatalál rá.*
- Egyébként... lehet itt valahol szórakozni? *jut is eszembe egy fontos kérdés, és hogy teljes legyen az összkép, még tanácstalanul körbe is pillantok, mert ilyes fajta hellyel még nem találkoztam mióta megyünk, és ha nem volna, nagy gond lenne bizony számomra.*

//Fagy.//
Bruno Stora
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris

Jelige : Mackótestvér
Hozzászólások száma : 431
Csatlakozás : 2011. Jul. 12.
Kor : 23
Üzenet : Az élet legnagyszerűbb dolga azt tenni, amiről mindenki azt mondja, ne tedd!

Rangok
Ház: Cruoris

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Márc. 29 2012, 19:07

*A mai délután se múlhat el kocogás nélkül, de most kicsit korábban lejöttem, így mára végeztem, de azért egy sörre még beülök a fogadóba. Nem maradok sokáig, csak egy pohár erejéig, így most már szürke melegítőszettemben és tornacipőmben a rév felé battyogok Donnal az oldalamon. Most egész jó kedve van, de azért még mindig komolyan lépked mellettem. Mp3 a fülemben, szól a zene hangosan, nem hallanám meg, ha szólnának, bár szerintem nem is igazán keresne senki, nem vagyok én itt olyan népszerű, na nem mintha az akarnék lenni. A szél kicsit fúj, és mintha az eső is csöpörögne, így a fejemre húzom a kapucnit, és úgy folytatom utamat a révészhez.*
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Jelige : Szőke Ciklon
Hozzászólások száma : 4182
Csatlakozás : 2010. Dec. 20.
Kor : 24

Rangok
Betöltött poszt: Sentinel

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Márc. 29 2012, 19:21

*Úgy tűnik, rá szokom a divatra természetesen csak a magam stílusában. Egyre többet járok, a La Morte szabászatba, hogy új ruhákat varrassak magamnak. Jön a nyár és szeretném kicsit feldobni a szerkényem, amibe most már hajlandó vagyok szoknyát is beengedni. Azt hiszem ez a divat felé hajlásom Alinoxnak köszönhető. Persze szokásos lyukas-bakancsos stílusom még mindig meg van, amit a mai ruhakölteményem is bizonyít. Néhány gönc és cipő már meg is jött. Lehet kicsit túlzásba vittem a vásárlást, mert annyi szatyrom van, hogy úgy fel vagyok pakolva, mint egy málhás szamár. De cseppet sem bánom, mert imádom mindegyik darabot. A sok szatyortól kicsit nehezen és döcögve, de biztosan haladunk a révész felé. Még a macsekom is besegít, ki egy szatyrot visz a szájában melyben a köröm lakkjaim vannak.
Miközben merően bambulok előre számolva a lépéseket, hogy végre ott legyek már és minél hamarabb megszabadulhassak, cuccaimtól kiszúrok magam előtt két medvét, akik közül az egyiket meg is szólítom bár lehet észre sem vesz.*
- Bruno! *Kiálltok utána az utcán.*
Bruno Stora
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris

Üzenet : Az élet legnagyszerűbb dolga azt tenni, amiről mindenki azt mondja, ne tedd!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Márc. 29 2012, 19:40

*A futás utáni kimelegedésben roppant jól esik a hideg sör a Véres hajnal fogadóban, mit jóízűen el is fogyasztok, de mivel nem lerészegedés a cél, így fizetek, és távozok is. Famulusom is velem van, nem nagyon megyünk sehova se külön. Nem tervezek mára semmi extrát, így ráérős tempómban sétálok a révész felé, fülemben hangosan szól az ütemes hip-hop, így nem is hallom meg, hogy Mona a nevemet kiáltja, pedig megállnék, hiszen vele jóban vagyok, bár a múltkori fullasztós átkos dolog miatt picit neheztelek rá, de nem éri meg haragudni rá, hiszen ő az egyetlen barátom.
Tehát én nem veszem észre a mögöttem közelítő leányzót, ám a famulusom annál inkább. Megérzi Mona famulusának szagát, és morogva fordul hátra, amire azért én is reagálok. Kiszedem a fülemből a füleseket, és én is 180 fokos fordulatot veszek. Mikor látom, hogy semmi veszély, ám Don idegesen lépked, erőteljesen rászólok.*
- Don, meg se próbáld! Nem szenvedek el miattad még egyszer egy fulladást! *nézek rá komolyan, és ez szerencsére hatásosnak is bizonyul, mert bár még mindig bizalmatlanul szemléli a párost, de nyugdton marad legnagyobb megkönnyebbülésemre. Fél szememet rajta tartom, de közben üdvözlöm is az exost.*
- Hello Szöszi! Kifosztottad a boltot? Ez nem igazán rád vall. *mondom kicsit gúnyosan-cukkolódva, miközben szatyraira bökök kezemmel.*
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Márc. 29 2012, 19:52

*Bizony a bolt készletét most rendesen megritkítottam, de cseppet sem érdekel. Dögös akarok lenni és még esti, szórakozós ruhákat nem is néztem, pedig ha megint elakarom tekerni Luka fejét akkor muszáj lesz. Élveztem azt az estét és bármikor megismételném, mert a fiú remek társaság, de ha már itt tartok, akkor gyorsan le is szólítok magam előtt egy jóképű szinglit. Bruno ugyan nem reagál azonnal, de famulusa Don kiszúr minket. Nem mondanám, hogy örülök a medvének, hisz legutóbb miatta támadtam meg legjobb barátomat, de van ilyen. Nagini szerencsére nem mutat semmi agressziót. Tökéletesen tudja, hogy egy medvével szemben semmi esélye. Na nem mintha ez gond lenne, hisz pár másodperc alatt képes átvedleni, de most nem akar balhézni, ami a másikról nem mondható el. Szerencsére Bruno még időben kiszúrja a jeleket így leállítja a „szemüvegest”*
- Halihó, Bátyus! Ááá, dehogy. Mindért fizettem. *Mosolygok rá szélesen, de ahogy meghallom a cukkolódást-mimikát váltok és kidugom a nyelvem.*
- Ha-ha. Rájöttem, hogy dögös vagyok, és amúgy sem árt a változatosság. Inkább ragadj meg párat, mert vágják az ujjaim. *Nyújtok, felé pár cipős vackot miközben elkottyintom magam.*
- A legutóbbiért meg bocsi. *Meresztek rá boci szemeket, hisz tényleg nem akartam bántani, mert imádom az én mackótestvérem. *
- Na is mi járatban erre? Nincs kedved valami közös programhoz? *Sorolok a fiú szabad oldalára, míg Nagini mellém áll a lehető legmesszebb Dontól.*

Bruno Stora
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Márc. 29 2012, 20:15

*Az utcán baktatva a rév felé bizony nem hallom meg Mona szólítását, ám Don eléggé figyelmes helyettem is. Szíve szerint megtámadná a szőke lány macskáját, ám sikerül leállítanom, mielőtt Nagini torkának ugrana. Kis cukkolódás belefér a leányzóval, minek következtében rám lesz sózva egy rakat szatyor.*
- Valaki nagyon félrevezethetett a dögösséggel kapcsolatban. *mondom komolyan, vagyis úgy, mintha komolyan mondanám, de ha Mona figyel, észreveheti rajtam, hogy nem gondolom komolyan, mert tényleg nem. Szép lány, de én nem tudnék rá máshogy tekinteni, mint szinte testvéremként szeretett barátként.*
- Azt hittem te nagy, erős és rettenthetetlen vagy, de csalódnom kellett benned... szégyelld el magad. *húzom tovább a szőke agyát, mit igen csak élvezek, de elveszek tőle szatyrokat, amiknek van súlyuk, de járok edzeni, szóval nem vagyok puhány, hogy ne bírnám.*
- Nem gáz, de azért legközelebb szólhatnál, mielőtt megátkozol. *mosolyodok el, hogy lássa, nem haragszom komolyan a múltkori kis incidens miatt, amit drágalátos famulusom okozott.*
- Futni voltam, aztán beültem egy italra a fogadóba, most meg tervezek visszamenni a suliba. *felelek séta közben.*
- Tőled meg se kérdezem, egyértelmű, merre jártál. *emelem meg kissé a szatyrokat.*
- De, persze, lógjunk valamerre. *egyezek bele, miközben töröm a fejem, hova mehetnénk. *
- Valamelyik nap érlelődött bennem egy gondolat, mi lenne, ha átruccannánk Svédországba? Kis nosztalgia, bulizgatás, ilyesmi. *vetem fel az ötletet, mi tényleg eszembe jutott pár napja. Megoldani meg tudjuk az utazást, varázslók vagyunk, remélhetőleg Mona is benne van, de miért ne lenne? A cuccokat le kéne pakolni előtte, de aztán akár irány Svéd hon. Na nem köt oda túl sok szép emlék, de azért voltak ott jó pillanataim.*
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Márc. 29 2012, 20:42

*Nem megy simán minden, de most legalább ez összejött. Sikeresen Bruno figyelmét is magamra terelem, akire gyorsan rásózok, pár szatyrot had cipekedjen ő is ha már ilyen nagy és erős férfi embernek termett. *
- Ha-ha. *Bokszolok szabad kezemmel a vállába, mert megérdemli. Továbbra sem szólhat be nekem csak úgy minden büntetés nélkül. Most, hogy már az egyik kezem üres sokkal szabadabban és gyorsabban mozgok, mert kevesebb az akadály.*
- Bruno! *Hisztizek neki, mert nincs ötletem a visszaszóláshoz.*
- Nem kellett csalódnod. *Vágom dacosan hátra a hajam. Természetesen tudom, hogy csak húzza az agyamat, de a játékhoz két résztvevő kell é én partner vagyok az ilyenben.*
- Amúgy is… legutóbb sem én hápogtam, mint egy partra vetett hal. *Hát igen az ebédlőben csúnyán elintéztem szegényt, amiért bocsánatot is kérek. Szerencsére tesókám nem haragszik érte, ezért ezt a témát le is zárom kár tovább rágni a csontot. Nincs kedvem az iskolában plöttyedni, ezért csavargásra invitálom cimbimet kinek remek ötletem támad.*
- Te egy zseni vagy! *Ölelem át szabad kezemmel, majd nyomok egy nagy puszit az arcára.*
- Lepakoljuk a cuccokat és már mehetünk is. *Vigyorodom el szélesen, majd a révész csónakjába dobom a cuccom. Még átérünk a sulihoz, addig gyorsan vázolom az ötletem.*
- A szatyrokat gyorsan lepakolom a szobába, összeszedek pár cuccot, ami esetleg kellhet aztán találkozzunk az aulában az oda és visszautat megoldom csak bízd rám. A famulusokat szerintem most hagyjuk itthon úgy is csak egy-két napra megyünk. *Vigyorgok szélesen, majd ki is pattanok a csónakból. Remélhetőleg a Cruosnak minden megfelel.
Pikk-pakk lepakolok a szobámba, majd egy nagyobb válltáskába behányok pár ruhát és egyéb cuccot, hogy ha kell valami, akkor legyen, majd két zsupszkulcs készítésének állok neki.
Nincs kedvem nagyon tárgyakat keresni és valami olyan kell, amit biztos nem hagyok el és szükség esetén bármikor nálam lehet, ezért két bőrkarperecet választok. A helyet nem határozom meg, mert így sokkal egyszerűbb, ezért külön-külön mindegyikre rajzolok egy körbezárt háromszöget természetesen tintával. Ezután jöhet a varázsige.*
- Transporto, transporto! *Mutatok, rá néhány perc különbséggel a két ékszerre miközben hangulatom megromlik. Nem mondhatnám, hogy örülök neki, sőt az utazástól is elmegy a kedvem, de ez csak tíz perc, ezért lazán kibírom.
Bruno lent vár, ezért lesétálok, bár már korán sem olyan fürgén, mint korábban.*
- Bocsi mindjárt visszatér a kedvem. Mehetünk? *Nézek rá. Nincs kedvem megmagyarázni a dolgokat, majd rá jön, ha tanulja. Miután beleegyezett a srác felemelem a csuklómat, hogy meg tudja fogni a karperecet.*
- Ez egy zsupszkulcs és oda visz minket, ahova akarjuk, csak azt el kell képzelni. Hova szeretnél kilyukadni? Mit szólnál először egy kis kocsmázáshoz? *Az árvaházba később is visszanézhetünk, de ha már ott vagyunk, akkor igyunk egyet a régi szép emlékére, és ha ezt megbeszéltük, akkor már mind a ketten repülünk is vissza hazánkba.*

Bruno Stora
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Csüt. Márc. 29 2012, 21:05

*Monával találkozom össze Mystral főutcáján, ki egy rakat szatyorral szambázik, így én lovagias módon segítek neki, de azért a cukkolás nem maradhat el. Jó mert Mona veszi a poént, és nem dobja be a sértődöttet egy kis viccelődés miatt. Ha így lenne, nem is lennénk jóban. Jót nevetek, mikor kissé hisztizni kezd.*
~Bruno lő, gól!~ *gondolom magamban jókedvűen, miközben kitalálom, hogy menjünk Svédországba nosztalgiázni kicsit. Mona kapka kap az ötleten, és egy puszival megspékelt ölelést kapok, mi kicsit váratlanul ér, ha őszinte akarok lenni. Mona teljesen felpörög, nem is jutok szóhoz úton a suliba, és mikor a szőke energiabomba a szobájába megy pakolni, én is felbattyogok a Déli főtoronyba, egy mini sporttáskába teszek egy váltás melegítőszettet, meg némi alapdolgot, aztán Don felé fordulok.*
- Viselkedj kérlek rendesen, amíg nem vagyok! Ambrust idegesítheted, az nem érdekel túlzottan. *mosolyodok el kissé gonoszan szobatársamra gondolva, akivel bár most semleges a viszonyom, nem szimpatizálok azzal a jókisfiúval túlzottan. Intek famulusomnak, aztán lemegyek az aulába, hova az exos előtt érek le.*
~Lányok, órákig készülődnek...~ *gondolom magamban, és a lépcsőre leülve várom, hogy Mona megérkezzen. Egy idő után le is jön, és látom a rossz kedvét, mit nem tudok hova tenni, de remélhetőleg tényleg jó kedvre derül majd.*
- Ja, hogy te zsupszkulcsot is tudsz már csinálni? Erről lemaradtam. *mondom, és felállok.*
- Tetszik az ötlet. Tudok is egy jó helyet, de nem jut eszembe a neve... A repülőtértől nem messze volt egy jó kis kocsma, voltunk is ott párszor... tudod melyikre gondolok? *kérdezem fejemet törve, de nem ugrik be a hely neve. Remélhetőleg Monának eszébe jut, de lényeg a lényeg, ha arra kerül a sor, megfogom a karkötőt, és már érzem is a húzást, és hamarosan már svéd levegőt szívok.*
Dorian Deamer
TS Inflatus
TS Inflatus

Hozzászólások száma : 331
Csatlakozás : 2009. Dec. 09.

Rangok
Betöltött poszt: Káoszmágia tanársegéd

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 17:22

//Olvad Jackelynnel//

*Az órákról nem mond el többet, valószínűleg ha a lány szorgosan fog járni az órákra, hamar megtudja, hogy miféléket fognak még venni, na meg persze nem ő akar az lenni aki mindent elmond, főleg hogy elsőbe voltak olyan anyagok amik nem is igazán jöttek be neki. A ruházkodásról viszont megtud egy két okos dolgot, és mikor már a lány azt hozza szóba, hogy biztos fog látni rajta hasonló ruhadarabot, kissé el is mosolyodik.*
-Majd meglátjuk, de szerencsére a képzelő erőmmel nincs túl sok probléma, amúgy a kitűnés a szürkeségből sokszor máshol is jelen van.*utal itt az öltözködésére, bár ő köztes emberke, s bár kívülről kissé zordnak tűnik, nem kell sok hozzá , hogy kiderüljön, a látszat csal. Viszont vannak más fajta - féle emberek is a Mystreioban, akikről ejtenek néhány szót, s a lány arcáról könnyedén le lehet olvasni, hogy ilyenekkel nem igen akar találkozni,ám az arckifejezés ismételten csak mosolyt csal Dorian arcára.*
-Általában ha az ember simán elkerüli őket nem kötnek bele.*teszi még hozzá, bár nem tudja ezzel mennyire tud javítani a helyzeten , de hát megpróbálni meglehet. A magiszterekről beszélve azonban csupán egy kisebb vállrántással jelzi, hogy ő is hasonló képpen gondolkozik, bár bizonyára mindkettőjüknél vannak eltérések a gondolatmenetekbe.*
-SZerintem nem lehet egy világvége beszélni velük, meg mondom a többség bár komoly de egész normális, szerintem néha nem baj, ha az ember ismeri például a saját magiszterét.*mondja fejét oldalra döntve, persze ez csak vélemény nyílvánítás volt részéről semmi több, nem akar ő bele beszélni mások dolgába Megérkezve a városba azonban a lány úgy tűnik meg is találta aki kell neki, s rögtön be is szerezi tőle a vizet, a szavakra a fiú csak aprót bólint, a kérdésre azonban ide oda kezdi dönteni a fejét.*
-Hát mondhatni érdekeset, attól függ kinek mi köti le a fantáziáját, mondjuk nekem pont a jelmágia amin belül vettük a jóslást éppen nem, de például hozzátok képest harmadikba, sőt másodikba is már teljesen gyakorlat központú a tanítás, szóval minden órán tanulsz kb egy vagy több átkot, mondhatni némely elég nehéz... *mondja még hozzá téve elgondolkozva, miközben ismételten lépésre emeli a lábát, feltéve ha a másik is jön vele.*
-A mostaniak elég komolyak , bár még az elején vagyunk az anyagoknak, gyanítom hogy a végére már egész sok mindent fogunk tudni, na meg ha a hírek nem hazudtolják meg magukat lesz még tovább tanulásra is esély... Neked amúgy eddig mi a kedvenced, és mi a mumus tantárgyad?*kérdezi egy kisebb mosollyal az arcán puszta kíváncsiságból, viszont amikor a kérdést hallja tekintete a messzeségbe szegeződik s ki is nyújtja a kezét előre mutatva.*
-Arra felé van egy klub. Egész jó hely és a balhésabb embereket nem igen engedik be, mint például a fogadó részeg kocsmabútorait.. Tudtommal nonstop nyitva van, lehet táncolni, inni enni, miegymás, ha akarod megmutathatom, már csak azért, hogy tudd hova kell menni ha ki akarsz kapcsolódni..*ajánlja fel derűs hangon, hiszen neki még van ideje, legalábbis egy kicsi biztosan, egy kis séta és városbemutató pedig még simán belefér.*
Jackelyn McKinney
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   Vas. Ápr. 01 2012, 17:45

*Persze nem akarom, hogy mindent most tudjak meg, és Dorian megpróbálja néhány mondatba belesűríteni nekem az egész éves tananyagot, főleg, hogy valóban érdeklődöm a mágia iránt, de talán koránt sem veszem olyan komolyan mint kéne, így annyiban is hagyom a témát... Így inkább az öltözködés jön szóba, és ahogy elnézem neki és nekem is megvan a saját ízlésem, na nem mintha az övével gond lenne, de speciel így én nem tudnék ruházkodni. Szavaira azonban kissé felkacagok.*
- Csak vigyázz, hogy merre visz a fantáziád, a lényeg a ruha elgondolása, tehát az mindenképpen legyen rajtam, ha megpróbálod elképzelni, hogyan is nézhetek ki. *kacsintok rá a srácra, ám ezek után ez a fajta kis pajkosság rögtön el is tűnik belőlem, amint szóba jönnek a többiek, és vidámságom helyét most egy kis aggodalom veszi át, viszont mivel nem óhajtok sokáig reszketni a dolgok miatt, és Dorian is próbál azért nyugtatni, hagyom is elröppenni vészes gondolataim. Mindig jó téma az iskola, ha két ismeretlen találkozik, ráadásul az egyik új, így jönnek szóba a magiszterek is.*
- Hát hidd el, a saját magiszterem nevében mondhatom, jobb neki míg nem lát engem. *nevetgélek kedélyesen, de ez a mondat nem egoistán hangzott el, hogy esetleg én árthatnék bárkinek is, inkább valami kis keserű önkritika csenghet benne vissza a fül számára, ugyanis tudom mi a véleményem a felnőttekről és az övéké rólam... Inkább át is csapunk téma terén a felsős órák ösvényére, és bevallom érdekes amit hallok, így bólogatok magam elé, kissé a távolba merengve, már előre megörülve a sok-sok rontásnak és ártásnak, amit a többiekre szórhatok heccből.*
- Jól hangzik, minél több annál jobb. *felelem magabiztosan, olyannyira, hogy a fiú számára le sem eshet, hogy én bizony nem veszem olyan komolyan az átkok súlyát mint kéne, inkább úgy jöhet le számára, mintha egy tudálékos kislány lennék, ami furcsa is lehet, hiszen nem olyannak nézek ki...*
- Tovább tanulás? Hát az nem nekem való. Kivéve ha valami jó kis pálcalengetést és csiribí-csuribú-abrakadabrát tanulunk mellé. *véleményezem elhamarkodottan a jövőt, ahogy én azt szoktam... sose izgatott hogy mi lesz majd, hiszen a mostban nem kéne az akkorra gondolni.* - Hat mivel nem rég jöttem, így nem voltam a legtöbb órán még, igazából csak egyen vettem részt. A házam tantárgyai kellemesen lazák és veszélymentesek a többihez képest, például a misztikus lények érdekesek, szeretem az állatokat... bár nem olyanokat vettünk eddig. Mondjuk főzni nem tudok, tehát a bájitaltan nem annyira... *emelem is fel a kezeimet, a tárgyak neveinél ökölbe szorított kezemből kinyújtva egy-egy ujjam, azzal számlálva meg, hol is járok a hat mágiaág közül.* - A te házad mágiája nagyon nem az esetem, rosszul leszek a holtaktól, szerintem jobb békében hagyni őket..., de ez a limonádé jósolgatás fekszik, mert veszélymentes, bár ki tudja mi lesz még. Ehhez még jön a spirit is, mert az is lazának tűnik. Az árnymágia pedig érdekes, csak nagyon tanulgatósnak hat... *jutok a végére a felsorolásnak, kicsit többet is mondva mint amit diáktársam kérdezett, de nem zavar, mindig is nagy dumás voltam.*
- Tényleg, te tovább fogsz tanulni? Vagy mit szeretnél csinálni az iskola után? *pillantok rá hirtelen, ahogy eszembe ötlik ez a kérdés. Idő közben azért szerzek egy kis vizet, azt még mindig kortyolgatom, és Dorian ajánlatára elgondolkodó képet vágok.*
- Hát jó, elvezethetsz, de csak a bejáratig. Tiszta szutyok vagyok, annyit futottam, így égő lenne bemenni. Majd máskor megmutatod belülről is. *vigyorodom el, és követem is őt, hogy vezessen csak oda, ahova tervezte, hiszen az ilyen helyek érdekelnek ám, csak most éppen nem alkalmas... előbb le kéne zuhanyoznom.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Mystral főutcája   

Mystral főutcája
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Utcák és terek
» Bronx utcái
» Sunagakure utcái
» Utcák és terek
» Kumogakure Utcái