Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomeCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167013 hozzászólás olvasható. in 1079 subjects
Másik oldalunk

Share | 

Ereklyetan terem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter

Hozzászólások száma : 29040
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.

Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

TémanyitásTárgy: Ereklyetan terem   Szer. Jan. 02 2013, 00:11

Ereklyetan terem

Ez a tanterem a többivel ellentétben, a déli toronyban található, tehát a Cruoris ház otthonánál. Ha besétálsz az Árnyak folyosóján, akkor ha jól megnézed a fáklyákkal díszített falakat, egy résznél nincsen fáklya, de nem is egy normális ajtó található, hanem mint a széfeknél, egy tömör, kört formáló ajtón át juthat be a diák az Ereklyetan terembe. Egyszerűen csak a harmadikos diáknak, aki órára megy, kezét rá kell tennie a bejárati falra, tehát erre a kör alakú ajtóra és ez után az kitárul előtte, így engedve be őt, de szorosan a diák mögött be is csukódik az ajtó.
És hogy mit lát az, aki betér erre a helyre? Egy hatalmas helységet a toronyban, mely tele van ablakokkal és különféle szekrényekkel. A szekrények dugig vannak pakolva különféle tárgyakkal, amelyek valószínűleg arra fognak szolgálni, hogy a diákok ezeken is gyakorolhassák a bűvölésüket. A terem közepén viszont egy korlátos rész található, azon belül pedig két gömb, melyek a levegőben lebegnek. Nem csak dísz mindez, hanem Sideris műve, de hogy mire fog majd szolgálni év közben ez a kis különlegesség, az majd kiderülhet a harmadikosok számára. Egyébként asztal és szék nem igazán van a teremben, tehát most már nem a körmölés lesz az elsődleges az órán. Aki jegyzetelni akar, az pedig biztosan megoldja majd valahogy.
A terem egyébként két szintből áll, egy vékony csigalépcső vezet a fenti részhez, ahol le lehet nézni a terem alsó szintjére és szintén tele van szekrényekkel, ahol további tárgyakra lehet lelni majd az órai gyakorláshoz!

Talán említenem sem kell számodra, hogy ez a démon az, melyet a legtöbbre tartok.
Testem börtönében tombol most is a Lappangó… hallom üvöltését, érzem testetlen csapásai súlyát.
Tombol, mégis én uralom. Ez a hatalom… mérhetetlen. Ez az érzés az, amiért élek.
Talán majd te is megismered ezt az érzést, és rabjává válsz.
Ne feledd, a börtönőr ugyanolyan rab, mint akit a ketrecbe zárt.
Vissza az elejére Go down
Theodore Morderston
Tanár
Tanár

Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás : 2012. Dec. 06.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Rítusmágia, Ereklyetan tanár
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Hétf. Jan. 21 2013, 20:47

//Nos, mivel páran lemondták az órát, Élias meg törölte a hsz-ét, mielőtt megvárta volna, hogy jön-e mégis csak vki az ereklyetanra, így az órát már most lemondom, így értelme se lenne megtartani. Remélem, hogy a következőre majd jöttök páran! //
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Jelige : Szőke Ciklon
Hozzászólások száma : 4182
Csatlakozás : 2010. Dec. 20.
Kor : 24

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 20:40

*Komolyan bele kell vetnem magam a tanulásba, mert nem bírnám magam elviselni, hogy újra évet kelljen ismételnem. Az előző évben szépen elvoltam és csak kicsit bántam meg, hogy így döntöttem, de ezt az évet nem fogom csak úgy eltunyulni, így máris a mai ereklye tanórára készülök. Hiába erőltetem buksimat, nem jut eszembe, hogy a zsupszkulcson mi mást vettünk még. Vettük a tárgyba zárt mágiát, ez most beugrott, de nem hiszem, hogy ezt már a második órán vennénk. Mindegy is inkább pakolok. A vállamra csattintok egy táskát, amibe azért dobálok be pár kacatot hátra szükség lesz rá az órán. Toll, papír, bundás mogyoró az útra.
Villám ellenőrzés a tükörben és már mehetek is. Szőke derékig érő hajamat, most egy kék kövekkel díszített csattal tűzőm el, de csak az elejéből pár tincset. Szememet füstös sminkkel emelem ki, míg számra kicsit sötétebb piros rúzst teszek. Fekete csillag fülbevalóm a helyén. Felveszek egy bordó pólót, aminek válla fekete szegecsekkel van díszítve. Ehhez egy fekete rövidnadrágot, de hogy ne fázzak veszek alá egy fekete csipkeberakásos harisnyát. Csizmám a lábamon, ezüst pálcám az oldalamra csatolva. Belebújok még vörös vállrészes fekete műbőrkabátomat. Ujjaimon jó pár gyűrű is látható, szeretem őket, majd pár bőrkarkötő és indulás. Lehet, hogy ez így órára sok, de utána átruccanok a pokolszája klubba, hogy jól záruljon az éjszaka.*
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Hozzászólások száma : 6833
Csatlakozás : 2010. Feb. 08.
Üzenet : Ha valaki belép az életedbe, hagyd. Köszöntsd, bárki is az, élvezd, amit hoz, még ha csak rövid időre is. Ha menni akar, engedd. Értsd meg, hogy a távozása nem tőled függ, egyszerűen eljött az ideje...

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 20:45

* Nem kell messzire mennem ahhoz, hogy ma részt vegyek az Ereklyetanórán, mivel ezt az anyagot a Déli Főtoronyban vesszük, így hát felesleges idő előtt elindulnom, nem hajt a tatár. Remek kedvem van mi már több napja tart s az, hogy ma óra is van mi ráadásul az egyik kedvenc tantárgyam, hát tényleg nem panaszkodhatom semmire. Szépen felöltözök, így a végeredmény egy farmernaci lesz egy dekoltázsos hosszú ujjú fekete felsővel, hosszú hajamban fekete hajpánt így az elülső tincsek nem fognak akadályozni semmiben, szép arcom pedig teljes egészében látható lesz. Egy kis smink, de tényleg csak egy leheletnyi mi szememre kerül kiemelve azt, egy pillantást vetek a végeredményre majd elhagyom a fürdőt hogy a szükséges holmijaim magamhoz vegyem. Nem viszek semmi mást csak egy füzetet minek fedőlapjára egy tollat tűzök,lehet nem lesz rá szükség most sem ahogy Raiden óráján sem de jobb felkészülni sem mint hogy valami hiányban szenvedjek, nem akarom már így az elején kihúzni a gyufát az új tanárnál kire amúgy is kíváncsi vagyok, már a bálon is felkeltette az érdeklődésem. Pálcám a fekete övemhez csatolom s intve famulusomnak hagyom el szobámat, kis idővel pedig a klubhelyiséget is, hogy kiléphessek az Árnyak folyosójára s pár lépést tegyek ahhoz a bizonyos körhöz mi hasonlít egy széf nyitójára, de a helyett, hogy megforgatnám csak ráhelyezem tenyerem, hogy kitáruljon előttem az ajtó. Belépve körbenézek az ismerős terembe, nem változott semmi az utolsó látogatásom óta így hát egy tetszetős padhoz sétálva helyezem asztalra füzetem és pálcám hogy aztán Mona elé vetve egy pillantást köszönjek neki.*
- Hello Mona!* eresztek meg felé egy mosolyt majd lecsüccsenek s gondolataim már is a tanerő irányába kalandozik. Kíváncsi vagyok a tanítási módszerére tehát semmi pénzért nem hagynám ki ezt az órát. Na jó lehet valaki kedvéért igen, de az a lényeg, hogy most itt vagyok és újra vegyem a mai anyagot.*

Electra Richter
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Jelige : A humorista
Hozzászólások száma : 231
Csatlakozás : 2011. Oct. 10.
Kor : 22
Üzenet : Élek, s hogy meddig, nem tudom,
meghalok, bár nem akarom,
megyek, s egész utam titok,
csoda, hogy jókedvű vagyok.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 20:55

*Kíváncsi vagyok, mi lesz a mai órán, úgyhogy persze, hogy nem hagyom ki. Az első anyag, a zsupszkulcs készítés igen hasznos, ezért remélem, hogy a mai is legalább ilyen jó lesz. Szerencsére a terem itt van ebben a toronyban, úgyhogy nem kell sietnem, de ideje lenne indulni. Kényelmes ruházatot választottam, egyszerű farmert és egy New York-os pólót, ami tele van csillogó flitterekkel. A csillagos fülbevalóim a helyükön himbálóznak, a nyakláncom pedig a nyakamban lóg. Ezen kívül további kiegészítőim egy kis enyhe smink, világos kék körömlakk a körmeimen, a hajam kiengedve omlik a vállamra, és a pálca a zsebemben. Hozok még magammal tollat és füzetet is, ha esetleg kellene. Kiscicám, az én Bartim nem tart velem az órára, van neki annál jobb dolga is, hogy végigülje az egészet, szegény még unatkozna is talán, és a csavargást amúgy is jobban szereti. Általában én is szeretem, de szorgalmas is vagyok, szeretek minél több dolgot megtanulni, főleg új varázslatokat, így ezt az órát nem hagyom ki. Hamar oda is érek a teremhez, nem jártam még itt, úgyhogy egészen új a környezet, de ketten már tartózkodnak itt.*
- Sziasztok!*köszönök oda a két lánynak, majd odasétálok az egyik padhoz, amelyik a legszimpatikusabb, arra lepakolom a cuccaimat, és amíg várom az órakezdést, a füzet borítójára való rajzolgatással ütem el az időt.*
Theodore Morderston
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:00

*Ismét eljött egy újabb nap, amikor órát kell tartanom a Mysterioban lévő diákság számára, de most nem az egyetemistákkal fogok találkozni, hanem a harmadévesekkel. Kissé kíváncsi vagyok, hogy vajon ők mennyivel másabbak a felettük járó társaikhoz képest, így elintézem az utolsó simításokat a házikban, majd a lapokat magamhoz véve indulok is el a déli főtorony felé, ahol megtalálható az a bizonyos Ereklyetan terem. Kedvelem ezt a tárgyat, már hogy ne kedvelném, egész életemet az ereklyéknek szenteltem és bár most is foglalkoznék a saját dolgaimmal, valamit valamiért elv alapján mégis eleget kell tennem az itteni kötelezettségeimnek is. Öltözetem teljesen fekete, így amint a teremhez lépek, a diákok már láthatják is hosszú, fekete nadrágomat, bőrcipőmet és hosszú ujjú ingemet. A gombok természetesen begombolva és nincs nálam láthatóan más, csak néhány lap, amit a kezemben tartok, illetve a pálcám, amely oldalamnál lóg a combomat érintve lépteimkor. Hajam hosszú, fekete, melyet jelen pillanatban is kibontva hordok, arcom pedig kissé beesett, sápadt, szemeim pedig oly sötétek, mint az éjszakai égbolt. Nem hiszem, hogy túl barátságosnak lenne nevezhető a megjelenésem, de nem óhajtok változtatni rajta, inkább a terem közepére sétálok, ahol mindenki láthat, az ajtó pedig lassan be is csukódik, ezzel jelezve, hogy nem örülnék a későknek. *
- Üdvözlök mindenkit a mai estén. Aki még nem ismer, annak szeretnék bemutatkozni, a nevem Theodore Morderston és bár nem vagyok magiszter, mégis elvárom ugyanazt a tiszteletet, amit nekik adtok, mert aki erre nem képes, az akár most is távozhat a teremből. *mutatok is kezemmel az ajtó felé, majd végül kissé megköszörülöm a torkom, úgy hordozom végig tekintetemet a megjelent diákokon.*
- Mielőtt belevágnánk a mai tananyagunkba, szeretnélek megkérni titeket is, hogy mutatkozzatok be. *ez számomra fontos lenne, hogyha úgy alakul, tudjam, kit hogyan is kellene megszólítanom. Remélhetőleg most mindenki megteszi majd, nem úgy, mint az egyetemisták között a múlt órán Varg és ha mindezen tovább jutunk, meg is kezdem a tanítást.*
- A mai nap egy olyan ereklyével ismertetlek meg titeket, amelynek segítségével pálca nélkül is képesek lesztek olyan varázslatokra, amelyeket eddig csak pálcával tudtatok végrehajtani. Van valakinek ötlete, hogy milyen jellegű varázstárgy lehet ez? Nem kell túl hosszan kifejteni, röviden elég. *lesznek még kérdéseim, tehát nem szeretném, ha esetleg egy megbukott diák az egész anyagot elmondaná, mert mondjuk ez pont ment neki. Saját tempót akarok diktálni, nem pedig átadni a tanítás lehetőségét egy diáknak és mivel a kollégák szerint már történt hasonló, ezért jobbnak látom résen lenni ilyen téren és előre figyelmeztetni őket.*
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Üzenet : Ha valaki belép az életedbe, hagyd. Köszöntsd, bárki is az, élvezd, amit hoz, még ha csak rövid időre is. Ha menni akar, engedd. Értsd meg, hogy a távozása nem tőled függ, egyszerűen eljött az ideje...

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:11

* Mivel nem sokkal hét előtt érkezem így nem kell sokat várnom az óra kezdéséig, még mosolyogva köszönök a szöszi leányzónak de aztán nem sokkal utána már meg is érkezik a férfi. Második benyomásra is olyan mint elsőre, fura egy alak meg kell hagyni s nem is egy hű de jó pali, de van benne valami ami megmagyarázhatatlan számomra, nem is értem mi és miért. Hamar el is kezdi az órát s ahogy az kinézhet belőle nem tűr el semmiféle rendbontást, nem tartom magam egy óra zavarónak tehát nem is érdekel az a bizonyos ajtó, majd ha végeztünk itt a dolgunkkal akkor elhagyom a teremet, de most ha sorra kerülök röviden és tömören mutatkozom be.*
- Jasmine.* biccentek felé aprót, nem hiszem hogy valaha is kimondaná a teljes nevem na meg szerintem tisztában van vele de ha nem hát akkor ez van. Nem vagyunk sokan tehát hamar túlesünk ezen a procedúrán, bele is vágva az anyagba hangzik el a kérdés min elgondolkodok kicsit, de aztán már hangzik is a feleletem ha éppen nem beszél senki.*
- Ez egy olyan varázstárgy mit öt varázslattal ruházhatunk fel, így ha nincs nálunk pálca akkor sincs gond ha bajba kerülünk.* tényleg nem ragozom hosszan pedig tudnék még mondani a kitételekről, de felhívta a figyelmünket arra miként is reagáljunk, hát akkor részemről ennyi is.*

Electra Richter
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:13

*Izgatottan várom ezt az órát, mert remélem, hogy valami hasznos dolgot fogok megtanulni. Bár néhány évvel ezelőtt, még a rendes sulimban nem voltam egy mintadiák, de rossz sem, és mióta ide járok, már egy jó ideje, megpróbálok a lehető legjobban tanulni. Nem azért, hogy megfeleljek az otthoniak elvárásainak, hanem mert szeretem a mágiát, és minden új dolog nagyon érdekes. Amíg nem jön a tanár, rajzolgatással ütöm el az időt, és mire hét óra lesz, a füzetem borítóján már ott díszeleg az Amerikai kontinens vázlatos rajza. Mikor belép a terembe a számomra ismeretlen férfi, leteszem a tollat a padra, és rendesen kihúzom magam, érdeklődve szemlélve meg az új tanárt. Tudtam, hogy három új tanár van ebben az évben, de még eggyel sem találkoztam órán belül, úgyhogy természetesen kíváncsi vagyok, miben más ő a magiszterektől, vagy hogy ugyanolyan jó-e. Arckifejezése nem túl barátságos, de jobbra ne számítson az ember lánya egy feketemágus képzőben, és a morcos kifejezés ellenére lehet, hogy jó tanár, és esélyt adni mindenkinek kell, úgysem szoktam első látásra ítélni. Hamarosan a nevét is megtudom, de ő még nem ismer minket, úgyhogy be kell mutatkozni.*
- Electra Richter, cruoris.*árulom el a nevem és ezzel együtt a házamat is, majd kíváncsian várom, mi lesz a mai óra anyaga. Az első szavak alapján érdekesnek hangzik, pálca nélkül olyat varázsolni, amit eddig csak pálcával lehetett, kíváncsivá tett ez a rövid ismertető. De persze az óra nem lenne óra, ha nem kéne nekünk is találgatni, tippelni és elmondani, amit gondolunk, úgyhogy összeszedem az ötleteimet, aztán ha megvannak, ki is mondom őket.*
- Valami olyasmi lehet szerintem, hogy fogunk egy tárgyat, valahogy megtanítjuk azokra a pálcás varázslatokra, így ha nem lesz nálunk a pálca, akkor sem leszünk védtelenek.*mintha rémlene valami hasonló, nem is tudom, valahogy régebbről, de most nem jut eszembe, úgyhogy maradok a tippelésnél, hiszen senki nem várja el, hogy tudjam, most vagyok itt először.*
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:14

*Gyors ellenőrzés, öltözés, pakolás és már is dobbantok pár házzal arrébb, ahol az óra lesz. Menet közben bundás mogyorót majszolok. Itt a vacsora ideje én, viszont még nem vagyok éhes, de jól esne valamit rágcsálni, ezért is eszegetek most így óra előtt. Belépve a terembe én vagyok az első, de nemsokára befut Jas és Electra is.*
- Sziasztok! *Köszönök vissza illedelmesen, majd a mogyorómat majszolom tovább, ami elfogy, így annak papírját máris a táskámba süllyesztem. Nyújtózkodok még egy kicsit, mire a tanár is megérkezik. Úgy tűnik nem csak én választottam mára a feketét. A tanár úr is sötét szerelésben jelenik meg. Külsőre nem tűnik barátságosnak, amit a sötét szín csak még tovább mélyít. Nem olyan lesz, mint a másik, Trystan. Teljesen egyértelmű nem is tudom miért ki külön a tisztelet adásra. Elvégre Ő a tanár, sokkal többet tud nálunk, miért ne adnánk meg neki a kellő tiszteletet? Nem nagyon értem, bár lehet, hogy azért, mert számomra ez teljesen természetes.*
- Mona Orphan, Exortus. *Ideje lassan átszoknom a Braxtonra elvileg az lenne a törvényes nevem. Az árvaházban rám aggatott megnevezést úgy is utálom, rossz szokás ezt használni.*
- Ez egy mágiával átszőtt tárgy lesz. *Nahát, még is az van, ami eszembe jutott. Tök meglepő és ez látszik is arcomon. Először a meglepetés, majd a felismerés suhan át. Nem részletezem jobban a dolgot, mert emlékszem az anyagra és velem ellentétben Electra most van itt először, így nem szeretném lelőni a poént. Amikor olyan anyagot veszünk, amire emlékszem mindig elönt a szégyen. Egyedül ezt bánom az évismétlésben, hogy ciki, hogy többet tudok és még is itt vagyok.*
Theodore Morderston
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:18

*A pontosság számomra is nagyon fontos dolog, tehát természetesen nem kések és ahogy észreveszem, jó pár diák érkezett meg a mai ereklyetan órára. Jól is teszik, hogyha komolyan veszik a tanulást, mivel bár érdekes a tantárgy, annyira nem nevezném egyszerűen, ehhez is egyfajta készsége kell, mint a mentál mágiához és az nincs meg mindenkiben sajnálatos módon. A bemutatkozásommal kezdem, majd ha ezt ők is megtették, már bele is vágunk az órába, így hangzik el első kérdésem is, melyre remélhetőleg mindenki megpróbál majd felelni és csak bízni merek abban, hogy nagy hülyeségek nem fognak elhangozni.*
- A válaszok mindenki szájából jól hangzottak el, csak a lényeget nem mondta senki. Azt, hogy ez egy ékszer, nem akármilyen tárgy. *mindig csakis ékszer lehet, jobb, hogyha az eszükbe vésik. Biccentek feléjük és bár érzékelem, hogy ez nem mindenkinek új, nekem ettől függetlenül még le kell adnom, ezért vagyok itt.*
- Ahogy azt már az előbb is elmondtam nektek, a varázstárgy segítségével képesek lesztek a pálcátok nélkül is harcolni, illetve megvédeni magatokat, viszont amit fontos leszögeznem, hogy fárasztóbb is lesz a használata és könnyebben merültök ki. Ennek ellenére sokszor jól jöhet, mondjuk ha a pálcátokat eltulajdonítják vagy eltörik, illetve néhány veszélyes helyzetben, amikor nincs idő a pálcamozdulatok elvégzésére. *kezdem is el egy kis bemelegítő szöveggel, hogy mindenki tökéletesen megértse, mikor is jó ez a tárgy, mi is a haszna, de hogy egyben veszélyes is a használata a kifáradás miatt.*
- Az ereklye még azért is hasznos, mert csak nagyon erős mágusok képesek megérezni a jelenlétüket, mások nem fogják tudni, hogy az az ékszer, ami rajtunk van, mire is képes, mivel egy ékszert fogunk megbűvölni a mai órán. Lehet ez bármilyen, medál, karkötő vagy fülbevaló is, a lényeg az, hogy a viselője magán tudja hordani, ne legyen nála nagyobb. Az anyaga és a típusa is mindegy, tehát bőven tudtok válogatni. *lassan mászkálni is kezdek a terembe, nem gyorsan, de ez számomra kellemes mellékcselekvés és így hagyok időt nekik is arra, hogy lejegyzeteljék mindazt, amit mondtam, mert nem hiszem, hogy mindent rögtön megjegyeznének.*
- Az nem számít, hogy a varázslatokat hányszor is alkalmazzuk majd, akármikor képesek leszünk használni az egy hét alatt, de nem szabad elfelejteni, hogy fárasztóbb lesz így varázsolni, mintha pálcával tennék, hamarabb legyengülünk, de a varázstárgy ereje nem fogy ki és nem is gyengül. A lélekseb viszont itt se maradhat el! Gyengébb varázslatok megtanítása esetén fél órás seb alakul ki, erősebb varázslatok esetén akár egy órán át is gyengék, rossz kedvűek lehetünk, de minél többször készítünk ilyen jellegű tárgyakat, annál ellenállóbbak leszünk. *tehát aki sűrűn használja a szabadidejében is az ereklyetant, gyakorolgat, fejlődik, annál a lélekseb is lerövidül, nem lesz olyan sokáig rossz kedvű és egy idő után képes lesz úgy kezelni ezt az utóhatást, mintha nem is történne vele semmi. Én már ilyen vagyok, és talán néhány év múlva akad olyan diák is, akik szintén hasonlóan lesznek ezzel a dologgal.*
- Egyszerre csak egy ilyen varázstárgy lehet a testükön, tehát két ilyen jellegű varázstárgy kizárja egymást és használhatatlanokká válnak. Mit gondoltok, bármilyen jellegű varázslatot meg tudunk tanítani ezeknek az ékszereknek? *kérdezek is rá kíváncsian, ezzel próbálva kideríteni, hogy vajon mindent tudnak-e vagy akad még esetleg nem túl tökéletes információ a lányok fejében.*
Electra Richter
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:31

*Néhány percem van csak a rajzolgatásra, de azalatt egész jól le tudom rajzolni Amerika körvonalát, aztán megérkezik a tanár. Elsőre nem tűnik annak a kedves, szórakozós típusnak, bár egy órán nem is kell szórakozni. Miután mi is bemutatkozunk, néhány szó következik az ereklyéről, amit ma tanulni fogunk, és elsősorban nekünk kell találgatnunk, mi lehet az. Ahogy látom, a lányok már tudják, miről van szó, úgy tűnik, én vagyok itt az egyetlen, aki elsőnek van itt, szóval most zöldfülűnek számítok. A válaszaink után azonnal elkezdődik a varázstárgy ismertetése, hogy miért jó, mire leszünk képesek vele, meg ehhez hasonlók. Miközben a tanár beszél, kinyitom a füzetet, és vázlatszerűen írni kezdem a dolgot. Nem részletesen, ahhoz nem tudok olyan gyorsan írni, csupán annyit írok le, amiből majd később le tudom írni részletesen az egészet. Ez egyfajta útmutató az óra utánra. Tehát a cím felírása után vázlatpontokba kezdem leírni a fontosabb dolgokat, már amikre emlékszem, amilyen tempóval mondja a tanár. Annyira nem gyors, de írni lassabban tud az ember, úgyhogy tényleg csak rövid vázlatra jut időm. A néhány fontos tudnivaló elmondása után újabb kérdés jön, amin először gondolkozom, ahogyan szoktam, nem vágom ki azonnal azt, ami az eszembe jut. A tollam végét rágcsálva töröm a fejem, tudom, hogy rossz szokás a toll rágcsálása, de így valahogy sokkal egyszerűbb a gondolkodás, megmondani nem tudom, hogy miért. Viszont hasznos, mert az agyam kerekei dolgoznak, hogy épkézláb választ csikarjanak ki magukból, így hamarosan lesz mit válaszolnom.*
- Hát, szerintem akármilyet nem, mert mondjuk egy rítust elég problémás lenne megtanítani az ékszernek, ahhoz kell egy csomó más cucc is, nem csak a pálca, és azt nem lehetne megoldani, meg semmi olyat szerintem, amihez a pálcán kívül kell valami más dolog is.*logikusnak tűnik, így elsőnek belegondolva, szóval szerintem annyira nem nagy hülyeség, de majd kiderül az igazság is, és akkor mindjárt okosabb leszek.*
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:33

* Bár ez nem igazán látszik arcomon mivel az évek alatt sikeresen eltulajdonítottam azt a képességet, hogy ne mutatkozzon meg minden arcomon, de izgatottan várom ezt az órát részint a tanerő miatt meg a kedvenc tantárgyam is. Ahogy megérkezik a férfi megtörténik a bemutatkozás, majd egy kérdés is elhangzik mire a kért módon felek, igaz utólag kiderül, hogy csak a lényegről feledkeztem el ahogy másik két lány is, mégpedig arról, hogy ez a bizony varázstárgy csak is egy ékszer lehet. Oda se neki, bár szerettem volna tökéletes választ adni ez mégsem jött össze, arra ügyeltem, hogy ne ragozzam túl a kérdést így hát el is feledkeztem lényegében a lényegről. Na sebaj, jegyzetfüzetemet felcsapom s ahogy megosztja velünk a tudnivalókat úgy jegyzek le pár fontos dolgot, nem sokat mivel a tavalyi irományom is megvan de talán jobban megmaradnak a dolgok ismét ha megint papírra vetődik. A lélekseb egy fontos dolog bár ez sosem szegte kedvem tavaly, hogy létrehozzak egy varázstárgyat hisz másnak kell elviselni morcosságom nem nekem, na meg edződni kell és akkor idővel nem fogjuk megérezni ezt a kellemetlen mellékhatást. Még pár dolgot leírom majd az újabb kérdést emésztve meg bíbelődök tollammal ujjaim közt ahogy figyelem Theodore sétálást, ha nem vágok senki szavába akkor felelek is.*
- Olyan varázslatokat nem lehet létrehozni amihez más anyagok szükségesek, mint például a vér és a homok. Szóval elvileg minden olyan támadó és védekező varázslatot lehet mihez csak a pálca kéne.* reményeim szerint jól emlékszem, bár az is lehet kavarok a sok anyag közt mi a fejemben van, három év tantárgya nem kevés szóval bárhol lehet hibázni én pedig hajlamos vagyok rá, tehát számolok azzal ha esetleg hülyeséget mondanék.*

Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:36

*Csajos óra a mai, de ez egyikünknek se jelent problémát. Harmadikra már igen csak megszoktuk, hogy be kell piszkítani a kezünket és igen gyakran agresszióhoz is folyamodni. Emlékszem elsőben még finnyás voltam és válogattam, volt bennem ellenállás most azonban nincs. Ha valaki rám támad az bűnhődik. Én fejemben tökéletesen működik a fogat-fogért elv. Azonban az óra pontosan hétkor a tanár úr megjelenésével kezdődik, így már is a varázstárgyak készítésének rejtelmeibe vetjük bele magunkat.*
~ Ékszer, hát persze! Hogy felejthettem el.~ *Korholom magamat és szinte azonnal beugrik, hogy én legutóbb gyűrűt csináltam és mivel most is az van a kezemen, így tuti megint az egyik bizsum lesz az áldozatom. Menet közben természetesen a tanárra is figyelek illetve szorgosan jegyzetelek, hisz ezt egy éve vettük és én se emlékszem mindenre. Ilyen például az, hogy használatakor nincs szükség a pálcamozdulatra. Amikor kitér arra, hogy az erős mágusok képesek megérezni a varázstárgyak jelenlétét kezem azonnal a mellkasomra simul, ahol a póló alatt megérzem a bőrömmel érintkező Clavium varázskulcsot. Mindig nálam van azóta a kaland óta és azóta is az aranyláncon függ.*
- A fáradság is változhat? Mert a lélekseb eltűnhet, alkalmazkodik hozzá szervezetünk. A fáradság is megszokható ebből a tényből kiindulva? *Teszem fel a bennem felmerülő kérdést. Egy nagyobb hatalommal rendelkezdő varázsló bizonyára nem érzi meg annyira, ha ugyanannyi erő távozik mint belőlem, de talán ez is egy idomítható állapot.*
- Nem, a vérrel kapcsolatos varázslatokat nem tudjuk megtanítani nekik. *Tudom, hogy van még valami, de nem jut eszembe. Az, hogy a toxit, a rítust illetve az egyéb kellékeket alkalmazó varázslatokat nem említem teljesen egyértelmű, hisz mi sem tudunk csak úgy elővarázsolni egy fiola bájitalt.*
Theodore Morderston
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:40

*Az ereklyetan fontossága az elmélet is, mert bár a tantárgy maga gyakorlatnak ad helyet, amint az adott varázstárgy elkészült, mégis fontos tudni, hogy mire jó, mi kell az elkészítéséhez, milyen a hatóideje és még ezer egy információ birtokába kell kerülnünk, hogy tökéletesen elsajátíthassuk a tárgy képességét. Viszont egy kis időre félbe leszek szakítva, mivel Monának kérdése van, így az exos lány felé fordulok, majd lassan biccentek.*
- Ahogy az emberi szervezet a fájdalmat is képes megszokni és átlépni rajta, úgy a fáradtságot is. *azt hittem, hogy ez egyértelmű, már csak a puszta tényekből kiindulva, de ha neki nem, akkor bizonyára jobb, hogy megkérdezte. Nemsokára meg is kapják tőlem az újabb kérdést, ami már annyira nem egyszerű, mint amilyen az előző volt, kíváncsi vagyok, hogy mennyire fogják kifejteni a választ. Kissé meg is lepődöm a nagy profizmuson, ide mintha tanítani se kellene be, így egy kisebb mosoly jelenik meg arcomon, majd lassan Jasmine felé fordulok, mivel ő mondta először a vért.*
- A válaszok majdnem tökéletesek voltak. Jasmine, nálad annyi hiba van, hogy a vér pont kívétel, tehát vérmágiát képesek vagytok megtanítani bizonyos keretek között az ékszernek. A vércsápokat nem, mivel ahhoz szó szerint a véretek kell, de a kivéreztetést és a véráram megrontását például igen, tehát így kell gondolkodnotok, hogy amihez nem kell közvetlenül a véretek, azokat meg tudjátok tanítani az ékszernek, amik pedig a véretekből állnak, azokat nem. *nem azért fejtem ki ilyen hosszan a választ, mert úgy érezném, hogy nem értik meg először, de tapasztalatból tudom, hogyha előhozok néhány példát a számukra, akkor könnyebb lesz a varázslat megértése.*
- A varázsékszer 5 db varázslatot lesz képes megtanulni, amelyet egy héten át használni is tudunk majd. A varázstárgy nem átruházható most sem, tehát csak nekünk fog engedelmeskedni és csak akkor, hogyha rajtunk van! Egy hét lejárta után viszont olyan lesz az ékszer, amilyen volt és ugyanaz az ékszer kétszer nem használható varázstárgykészítésre! Tehát a varázstárgy hatóideje pontosan 1 hét! *nem térek még rá rögtön az előbbi kérdésemre, előbb még ezt a pár dolgot tisztázom velük, majd jöhetnek a varázslatok is, amelyre remélhetőleg oda fognak figyelni, mert ha nem teszik, akkor annyi az ékszer mágiájának.*
- Az 5 varázslatot akkor kell megtanítani, amikor magunkra vesszük az ékszert és az első 5 varázslatot fogja megtanulni, ami kijön a pálcánkból. Ami még fontos, hogy csak olyan varázslatot tud majd megtanulni a varázstárgyunk, amit a pálcánk bocsájt ki, tehát rituáléval ne is akarjunk próbálkozni, illetve olyan jellegű varázslatokkal sem, amelyhez más hozzávaló is szükséges. Tehát olyan varázslatokat fog megtanulni, amelyhez nem szükséges semmi más, csak a mágus energiája, esetleg vére, tehát amihez föld kell, mint a terramágia, esetleg valamiféle kő vagy por, azok a varázslatok alapba kiestek. Az, hogy ez a varázslat milyen erősségű, egyáltalán nem számít, ahogy az sem, hogy védekező, támadó vagy csak egyszerű bűbájról van szó. *hangzik is el a teljes válasz, de Sideris szavaiból úgy érzem, hogy bár most mindenki úgy tesz, mintha értené, úgyis fognak hibázni. Elbeszélgettem kicsit a magiszterrel és tudtom szerint tavaly se voltak tökéletesek a diákok, hiába tisztázta velük már akkor is a varázstárgy varázslatait, na de majd most meglátjuk, hogy a lányok mennyire is lesznek ügyesek és mennyire figyelnek oda a szavaimra.*
- A varázslat elvégzéséhez szükségetek van egy-egy ékszerre is, és bár bizonyára itt is találnátok, én mindenkit szeretnék megkérni rá, hogy hozzon magának egyet. *zsebembe nyúlok és hat érmét veszek ki belőle, majd mindegyik lány elé lépek és ha felém nyújtják a kezüket, mindenki markába ejtek két darabot.*
- Ezek olyan zsupszkulcsok, amiket ti is tudtok használni, csak a célra kell gondolnotok. Logikusan egy zsupszkulcs egy útra jó, tehát menjetek egy tetszőleges helyszínre, hozzatok magatoknak egy ékszert, ami jó rátok és utána gyertek vissza. Ha kérhetem, akkor siessetek, mert nem érek rá egész este rátok várni. *mivel nőkből vannak, sejtem, hogy szeretnek nézelődni is, ezért inkább még most tisztázom velük azt, hogy ne válogassanak túl sokáig, azt majd inkább hagyják máskorra. Már előre bánom, hogy ezt találtam ki a számukra, ha tudom, hogy csak lányok lesznek az órámon, készültem volna ékszerekkel, de mivel még nem vagyok valami gyakorlott óraadó, így inkább tartom magam a tervemhez, talán nem csúszik bele hiba. Remélhetőleg mindenki el fog indulni és nemsokára vissza is térnek majd hozzám.*

//A hsz-t ide írjátok, de írjátok bele, hogy hova mentek, hogy szerzitek meg az ékszert, milyen ékszert és a hsz-etek vége az legyen, hogy visszatértek a terembe.//
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 21:57

* Emlékezetből próbálok meg helyes választ adni a feltett kérdésre, de milyen egyszerű lenne ha kissé előrébb lapoznék és bele lesnék ennek az anyagnak a jegyzetébe... De nem vagyok csaló így hát becsúszhat egy egy rossz felelet, ahogy most is, így mikor a férfi nevem szólít és kijavítja feleletem rá figyelve bólogatok aprókat jelezve, hogy bevésem az elhangzottakat.*
- Értem, köszönöm.* jegyzem is le ezt a fontos dolgot mert hát nem mindegy a dolog ahogy ezt ő is megemlítette. A továbbiakban további hasznos információk hangzanak el magukról a varázslatokról, jó pár tantárgyat ki lehet zárni alapból de így is marad rengeteg választék mivel felruházhatjuk ezt az ékszert, lehet válogatni bőven nem kell csüggedni ahogy nem is teszem s gondolatban közben már ezen az öt varázslaton agyalok, mert sejtem, hogy létre fogunk hozni egy ilyen varázstárgyat, mindig is van gyakorlati része egy órának. Ahogy padomhoz lép kitartom kacsóm melybe bele is kerül a két, egyszerű érme melyekről kiderül, hogy zsupszkulcsok s csak elég a helyszínre gondolni ahova szeretnénk jutni, mivel magunknak kell megszerezni a kívánt ékszert. Szerintem gyakorlottak vagyunk eléggé ahhoz, hogy tudjuk nincs idő a bámészkodásra és a felpróbálgatásra így csak megforgatom szemem és már a helyszínre is gondolok.*
~ Napkőháló. ~* nemes egyszerűséggel a szobámba megyek hol egyből a kis kincses ládikámhoz lépek, melyből egy ezüst gyűrűt veszek ki. Azt kívánta, hogy siessünk tehát nem áll szándékomban egy bezárt ékszerész üzletben kommandózni, hol bizonyára számtalan biztonsági berendezés tehet keresztbe szándékaim, így mikor ez megvan már a másik zsupszkulcsot veszem a kezembe és a teremre gondolok.*
~ Ereklyetan tanterem. ~* már meg is jelenek a padomnál hova egyenlőre vissza is csüccsenek, tényleg nem húztam el a dolgot tehát gyors voltam, így hát marad a várakozás a másik két lányra és az anyag folytatására.*

Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:00

*Máris túlvagyunk az első kérdésen. Ma mindannyian okosan szólunk hozzá bár az egyetlen igazi érdem Electráé, hiszen mi Jas-zal már végig hallgattuk ezt az órát. Azonban ez az anyag szerintem roppant érdekes, így izgatottan és kíváncsian várom, hogy mi is lesz a feladat. Menetközben azonban szorgalmasan jegyzetelek, sőt kérdezek is, mert nem szeretnék semmit elrontani. 5 db varázslat, pálcából, egy hét. Minden világos. Egy ékszer csak egyszer, egyenlőre tisztasor remélem a későbbiekben sem lesz katyvasz.
Azonban meglep az a tény, hogy el kell mennünk a teremből, ugyan is rajtam bőven van elég ékszer, sőt a többieknek is tudnék adni, de ha úgy érzi a tanár, hogy mennünk kell, akkor megyünk, teljesen mindegy. Miközben átveszem a két érmét, a helyszínen kezdek el agyalni. Először a szobám ugrik be, de ha már oda megyek ahova akarok, akkor szerezzünk be valami új kincset. Nem tudom mikor zár a Tetováló és Piercing szalon, ahova készülök, de remélem, hogy nincs ott senki. Kezembe fogom az egyik érmét, majd máris magam elé képzelem, pontosan megnevezve a helyet. Brunóval jártam ott először, itt varrattam a sárkányomat és voala meg is jöttem. Körbepillantok, de nem látok senkit, így gyorsan a küldök PC-k polca felé veszem az irányt, ahonnan egy vörös köves ezüst köldökdíszt el is csórok. Nem szép a lopás, de már olyan régen akartam egy ilyet. Most, viszont akkor nyomás vissza a terembe. Ismét a kezembe veszem a másik érmét. A varázslat működik, így egy húzás kíséretében máris a teremben találhatom magamat szemben Theodor tanárral.*
- Megvan! *Mutatom fel a kis ékszert, majd kabátomat szétzipzárazva, pólómat felhajtva rutinos mozdulatokkal veszem ki a sárga ékszert, hogy a piros, majd a helyére kerülhessen.*
Electra Richter
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:01

*Az anyag elég érdekes, és érdekesnek is tűnik, úgyhogy jegyzetelek, ahogy tudok, de mindent nem tudok leírni, ez majd későbbre marad, ha visszamegyek a szobába. A kérdésekből sincs hiány, dolgoztatni kell azokat a bizonyos kerekeket, és dolgoznak is, ahogy pedig hallgatom a tanár szavait, elég jól dolgoznak, mert jó választ adtam. Hát ennek örülök, igazán, jó tudni, hogy van némi tehetségem a logikához, mert ez az volt, szín tiszta logika. A következő dolgokat is úgy-ahogy leírom, csak a fontosabbnak tűnő dolgokat ragadva ki a szövegből, mert most nincs idő mélyenszántó elemzésekre és kilométer hosszú szövegekre. Közben persze próbálok mindent a fejembe is beleverni, mert egészen biztosan ki kell próbálnunk a gyakorlatban is, és nem szeretném elrontani. Mikor azt hallom, hogy magunknak kell hozni ékszert, kicsit elcsodálkozom, hiszen lányok vagyunk, biztos van mindnyájunkon ékszer, rajtam kapásból három is, de ha így akarja, hát így lesz. Mikor odalép hozzám Theodore, kinyújtom a kezemet, amibe így két kis érme pottyan. Amint meghallom, hogy bárhová mehetünk, egyből örülni kezdek, és miután végighallgatom az utasításokat, az egyik érmét használva már megyek is.*
~Párizs.~*természetes, hogy Párizs lesz az úti célom, imádom azt a várost, egyszer-kétszer már voltam is ott, és akkor is csodás dolgokat hoztam onnan, úgyhogy oda akarok menni. Lehet, hogy kicsit túlzásba viszem, de igazán lány vagyok, és szeretem a szép dolgokat, amilyeneket Párizsban kapni. Érzem, ahogy a zsupszkulcs fog, és elrepít, messze ki a teremből egészen Franciaországig, és ott ledob az egyik utcára. Valahogyna sikerül talpon maradnom, magam sem tudom, hogyan, és már itt állok Párizs egyik gyönyörű utcáján!*
- De jó!*lelkesem csapom össze a kezeimet, miközben körüljártatom a szememet egy ékszerbolt után kutatva. Párizsban nem olyan nehéz találni ilyeneket, úgyhogy elindulok valamerre, és nem telik bele pár perc, már találok is egyet. Sajnos órára nem szoktam hozni magammal pénzt, így nem tudok érte fizetni, de van más módszer is. És még szerencsém is van! A boltos ugyanis kinyitja az ajtót, hogy szellőzzön, elég elővigyázatlanul, így én előveszem a pálcámat, és egy gyönyörű medálra szegezem, ami egy szívet formáz.*
- Mobiliarbus.*egyszerű, de hatékony ige, és a medál már fel is száll a polcról, és lassan lebegni kezd kifelé. Mivel kicsi, így a tulaj nem veszi észre, a medál pedig szerencsésen landol a kezemben. Mosolyogva, izgatottan szemlélem meg a szerzeményemet, persze azért van egy cseppnyi bűntudatom a lopás miatt, de igazán szép ez a medál, megérte. Talán majd visszajövök, és hagyok itt a tulajnak pénzt, vagy valami. De ideje lenne visszamenni, úgyhogy kezembe fogom a másik érmét.*
~Mysterio, Ereklyetan terem.~*adom meg az úti célt, így megint érzem a húzást, ami az utazás kezdetét jelzi, és pár pillanat múlva a teremben kötök ki. Most nem sikerül a szerencsés érkezés, pont a padom mellett érkezve meg esek el. Morogva állok fel, és csüccsennek vissza a székbe, de nem tart sokáig a rossz kedvem, inkább szemlélni kezdem ezt a szép medált.*
Theodore Morderston
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:07

*Amint az ékszereket megszerezték a diákok és visszatértek hozzám, a tanterembe, már folytatom is az anyagot, hiszen a lényeg még csak most fog következni. Nem volt nehéz dolguk, senkinek se kellett szenvednie, csak megszereznie egy szimpatikus ékszert és visszajönni a terembe.*
- Mielőtt bemutatnám nektek a varázslatot, arra szeretnélek megkérni titeket, hogy találjátok ki azt az öt fajta varázslatot, amit ma megtanítotok az ékszereteknek. Ami fontos lenne, hogy legalább egy védekező varázslat is legyen az ötben, ugyanis a gyakorlati feladaton nem lesz nálatok pálca, az nélkül kell megbirkóznotok a dolgokkal, én közben elmondom a varázstárgy elkészítését, utána pedig ti jöttök. *tehát van idejük nyugodtan gondolkodni és csak remélni merem, hogy mindenki olyan varázslatokat talál majd ki, amiket az ékszernek meg lehet tanítani. Nem szívesen húznám az időt azzal, hogy ellenőrizgetem őket. *
- Fel kell húznunk az ékszert, majd meg kell vágnunk magunkat. Akár egy csepp vérünk is elegendő, amivel hozzá kell érnünk az ékszerhez, majd ez után kimondani egy varázsigét, ami nem más, mint a Silex Combibo! Ha ez megvan, akkor elővehetjük a pálcánkat és azt az 5 varázslatot egymás után el kell végezni, amire majd képes lesz a tárgy! Nem lehet kicserélni vagy módosítani, tehát a pálca által létrejött öt darab varázslatot fogja tudni magába szívni és úgymond megtanulni a tárgy! Ha kész vagyunk, akkor pedig ismét egy csepp vérünk szükséges, amolyan lezárásképpen. Tehát ismét egy csepp vér kell még a rajtunk lévő ékszerre és ez után érezzük meg a már ismert lélekseb hatását magunkon. Mint mondtam, minél sűrűbben készít valaki varázstárgyat, annál könnyebben uralja a lélekseb által okozott negatív hangulatot. *remélhetőleg mindenki megértette a feladatot, mivel nem valami bonyolult és ha már tiszta lesz számukra a dolog, akkor akár neki is láthatnak a varázslatoknak, én pedig közben tovább mesélek nekik, mivel akad még mit elmondanom, de remélhetőleg tudnak felém is koncentrálni.*
- Ha hibás varázslatot tanítanánk meg a varázstárgynak, akkor nem fog elkészülni, tehát a lélekseb fogja jelezni felénk, hogy mindent jól csináltunk-e. Ha nem érezzük a negatív hangulatot, akkor valamit vagy kihagytunk vagy elszúrtunk! Ami még fontos, hogy nem lehet kevesebb varázslatot létrehozni, se többet jelen esetben, tehát az ötnek meg kell, hogy legyen! *ez még azért fontos, tehát senki se állhat le ötnél kevesebbnél és ha rossz a varázslata, akkor nem fog semmi se történni, én viszont azért itt vagyok és figyelek rájuk, ha szükséges.*
- Az ereklye használatánál nem elég, ha nálunk van a tárgy, rajtunk is kell lenni és akkor fog működni… Egyszerűen koncentrálnunk kell az öt közül az egyik varázsigére és máris működésbe is lép a varázslat, tehát mentális úton irányíthatjuk ezeket a tárgyakat. *egyelőre nincs több mondanivalóm, csak annyi a dolgom, hogy figyelemmel kövessem a diákok varázslatait és ha kell, rájuk szóljak. Ez után viszont már jön a gyakorlat, így én magam is kíváncsi vagyok, hogy ki milyen jellegű varázslatokkal ruházza fel a kiválasztott ékszert.*

//Offba írjátok le, hogy melyik az az öt varázslat, amit megtanult az ereklyétek, hogy a gyakorlatnál könnyen visszanézhessétek és én is könnyen tudjam majd ellenőrizni. Tehát az offban szerepeljen a varázslat neve, a varázsige és pár szóban, hogy mire jó, köszi! Smile
Bocs a hsz késésért, csak vizsgára kellett jelentkeznem és 20:00-tól nyitották meg a jelentkezést és az most fontos volt. Very Happy //

Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:34

*Gyorsan meg is szerzi mindenki a maga kis ékszerét. Én azért közben a helyére illesztem a köldök piercinget. Meghallgatom az elkészítés folyamatát miközben az öt varázslaton gondolkodom. Igen csak végig kell gondolni, hogy mit is akarok használni, hisz párbajon lesz a sor méghozzá úgy, hogy a pálcám nem lesz nálam. Ez így kicsit necces lesz, de remélem, hogy a harchoz illetve a varázslathoz is jó igéket választottam. Csizmámból előveszem a kistőrt, ami mindig ott lapul, majd megszúrom hegyével az ujjamat. A kiserkenő egy cseppet már is az ékszerre kenem.*
- Silex Combibo. *Mondom ki a varázsigét, majd ezüstszínű pálcámért nyúlok, hogy megtanítsam neki azt az öt varázslatot, amit kigondoltam. Hátrább sétálok a többiektől ugyanis nem szeretném, hogyha valakit kicsapna egy áram.*
- Aeris velius. *Szegezem pálcámat az égnek mire már is létrejön a nemrég tanult védőbűbáj. Ugyan a pyromágiát jobban szeretem, de most ehhez volt kedvem. Második választásom a káoszvarjakra esett.*
- Grex mortem Avium. *Mondom ki az igét, miközben vállamra három köröcskét rajzolok, amiből kiszakadva létre is jönnek a varjak, viszont azok nem lesznek köztünk sokáig, mert a varázslatot gyorsan meg is szüntetem.*
- Fundumus Avium. *Rajzolom rá az X-et a mellkasomra. Viszont ha már eddig harmadikos varázslatot használtam, akkor haladjunk kronológiailag visszafele.*
- Visius Seronia. *Hangzik fel a Drainus-i hatalom varázsigéje. Pálcámat most Electrára szegeztem, de csak pár másodpercre, míg létrejön a varázsige, így reményeim szerintem észre se vette vagy ha igen, akkor csak minimális fájdalmat érzett. Már csak két varázslat van hátra. Nincs több másodikos varázslatom, így jöhetnek az elsősök.*
- Ex Orbalis. *Hajtom végre, majd zárás kép az ötödik.*
- Fatum Orbium. *Repül is a gömb a falnak miután megrajzoltam a kört és a közepénél elpöccintettem. A varázslatot egy csepp véremmel zárom le, így én végeztem is már, ha nem rontottam el semmit. A léleksebet ebben az esetben azonnal megérzem. Úgyérezem magam, mint akin átment egy úthenger. Nem túl kellemes, szerintem most jönne egy szél és könnyedén elrepíthetne.*

//1. Légburok- Aeris velius- Pajzsbűbáj
2. Káoszvarjak- Grex mortem Avium – támadó varázslat,
3. Destrukciós varázslat- Ex Orbalis- támadó varázslat
4. Drainus-i hatalom- Visius Seronia – kínzó varázslat
5. Árnygömb- Fatum orbium – támadó varázslat, égési sérüléseket okoz//
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:35

* Bár lenne itt miből válogatni ékszert, hisz a szekrények tele vannak mindenféle tárgyakkal mégis azt a feladatot kapjuk, hogy menjünk el és szerezzünk be egy ékszert mi majd kell az órához. Ahogy megkapom az érméket fel is használom az egyiket, így térek be szobámba, hogy saját ékszereim közül válasszak mi hamar meg is történik, így a másik érmével jutok vissza a tanterembe az ékszerrel egyetemben természetesen. Amint mindannyian visszatérünk folytatódik az óra, így lesz kérve már most, hogy gondolkodjunk el azon az öt varázslaton mit ma megtanítunk az ékszerünknek. Nekem nagyjából már megvan csak a védekezőn agyalok picit de még van egy kis időm, mert maga a varázslat létrehozása még nem hangzott el, mi ezután következik. Emlékszem arra, hogy nem valami bonyolult, nehézsége inkább a varázslatok kiválasztásában van, hisz ha akár egy is de nem megfelelő, nem fog működni az ékszer, így a léleksebet sem érezzük meg mi árulkodó a sikerességre nézve. Ahogy elhangzik a létrehozás módja én neki is kezdek az elkészítésnek, gyűrűs ujjamra felhúzom a gyűrűt és egy picit megvágom magam azért az egy csepp vérért.*
- Sectusempra!* próbálom úgy csinálni, hogy nagyobb kárt ne tegyek magamban mi sikerül is, tehát már rá is cseppentem a vért a gyűrűre, de a sebet még nem zárom be mivel alezásárhoz kell még egy kis vér. Pálcám a gyűrűre irányítom és már el is hangzik a szükséges varázsige mire jegyzet nélkül is emlékszem szerencsére mivel az utóbbi percekben nem igen körmöltem.*
- Silex Combibo!* ha ezzel megvagyok továbbra is az ékszerre tartom a pálcám, hogy az első varázsigém is elhangozzon mit szeretném ha tudna a varázstárgyam.*
- Avada Kedavra!* erős egy átok, de nem tudom mi fog rám várni szóval felkészült leszek akármi is fog történni.*
- Multus sanguis!* ez is egy kedvenc varázslat s bár lehet nem éppen szép halált hal az az illető kire ez a varázsige szál mégis gyakorta szeretem alkalmazni.*
- Sectumsempra!* hangzik el a harmadik varázsigém mi nem valami nehéz egy varázslat de mártöbbször jó cált szolgált.*
- Ego flammatum!* és az igen csak átgondolt védekező varázsige következik mi szintén az egyszerűbbek közül való de azt hiszem sok mindent meg lehet úszni vele.*
- Salvio hexia!* mivel kész vagyok így jön még egy csepp vérem az iménti sebemből majd magnetizáció segítségével gyógyítom meg magam, hogy aztán felemelve tekintetem jelezzem azt, hogy elkészültem. Izgatott vagyok ezt nem is tagadom, kíváncsi vagyok mit tartogat számunkra a tanár hisz az óra izgalmasabbik része csak most következik.*

// 1. Avada Kedavra -> Főben járó átkok egyike, halálos kimenetelű.
2. Multus sanguis -> Kivéreztetés.
3. Sectumsempra -> Kaszaboló átok, vágásokra jó.
4. Ego flammatum -> Öngyulladás, egy testrészen való mit tudom én xD gyulladásra, hőgenerálásra való...
5. Salvio hexia -> Védővarázs, védelmet nyújt külső támadások ellen //

Electra Richter
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:39

*Élvezem a kis kiruccanást Párizsba, csak az a kár, hogy sietni kell vissza, így elég kevés időm marad a nézelődésre, és így az első ékszert kell választanom, ami megtetszik. Pedig tudnék akár több időt is szánni a választásra, de így végül a szív alakú medál mellett döntök. Nem szeretek lopni, szóval szerintem később rendezem a tartozásom a bolt tulajdonosának, akié a medál volt, ne legyen már emiatt bűntudatom. De most, hogy megvan mindenkinek a választott ékszere, kezdődhet az elkészítés. Először is az öt varázslatot kell kitalálni, amit meg akarunk tanítani az ékszernek. Nehéz feladat, abból a rengeteg ismert varázslatból ötöt kiválasztani, de valahogy csak megbirkózom vele. Mikor a tanár befejezi annak ismertetését, hogyan kell elkészíteni a tárgyat, egyből neki is látok, még mielőtt elfelejteném az egészet, amit most hirtelen bele kellett gyömöszölnöm az agyamba. Szerencsére annyira nem rossz a memóriám, egyelőre még minden ami kell, benne van a fejemben, amíg elkészülök, talán benne is marad. El is kezdem, úgyhogy felteszem a nyakamba a medált, majd keresek valamit, amivel megvághatom magam. Mivel nem kell sok vér, fölösleges a pálcát használni erre, elég valami hegyes tárgy. Aha, megvan, a fülbevalóm! Néhányszor már használtam ilyen célra, amikor az kellett, ugyanis elég hegyes az a része, ahol bele kell szúrni a fülbe, ha erősen rányomom az ujjam, akkor felsérthetem vele. Ehhez nem kell kiszedni a fülemből, szóval így, látatlanban megfogom a fülbevalót, az ujjamat odaérintem a hegyes részéhez, majd jó erősen rányomom. Kellemetlen érzés, ahogy átszúrja a bőrt, de kiserken a vér, ahogyan azt kell. A véres ujjammal megfogom a medált, szegényke, most összevérzem, és most jöhet a varázsige.*
- Silex Combibo!*mondom ki az igét, és ha minden igaz, most kell elvégezni az öt varázslatot. Oké, szóval legyen benne egy védekező, a többi mindegy, rendben. Hamarosan ki is választom azt az öt varázslatot, amit meg akarok neki tanítani. Nem túl könnyűek, de ha a gyakorlatra gondolok, szerintem el kell majd mind.*
- Ignis velius.*az első a védekező varázslat, amire szükség lesz, ahogy a tanár is mondta.*
- Confusio formeorum.*igen hasznos varázslat, használtam már, és akkor bejött, úgyhogy szerintem most is hasznát fogom venni.*
- Fatum orbium.*elsős varázslat, de az egyik kedvencem, mert egyszerű és hatékony, gyorsan létre lehet hozni.*
- Sectumsempra!*szintén jó kis varázslat, bár nem túl szép.*
- Avada Kedavra!*ha esetleg nem lesz más választásom, mint gyilkolni. Mikor kész lesz, újra egy csepp vért kenek a medálra, hogy befejezzem az elkészítését, és ekkor megérzem a léleksebet, amiről a tanár is beszélt. Nem kellemes, utálom az ilyeneket, de talán ha sokat használom, elmúlik, mint a zsupszkulcsnál. Na de a tárgy kész van, úgyhogy készen állok én is.*

//Tűzburok, Ignis velius, egy percig védelmet nyújt a támadások ellen
Káoszfüst, Confusio formeorum, megzavarja az ellenfelet, ha tömeg ellen használjuk, egymás ellen fordulnak
Árnygömb, Fatum orbium, égési sérülést okoz az ellenfélnek
Kaszaboló átok, Sectumsempra, vágásokat ejt az ellenfél testén
Halálos átok, Avada Kedavra, azonnal végez az ellenféllel//

A hozzászólást Electra Richter összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 13 2013, 22:44-kor.
Theodore Morderston
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:42

//Electra, módosítsd kérlek a hsz-edet, mivel írtam, hogy terramágiát nem tudsz megtanítani az ékszernek, ugyanis a teremben sincsen föld, ami miatt végbemenne a varázslat, tehát az helyett keress gyorsan egy másik varázslatot, hogy dobhassam a hsz-em! //
Theodore Morderston
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 22:45

*Mivel elérkeztünk az óra gyakorlati részéhez, így meg is kérek mindenkit, hogy készítsék el a varázstárgyukat, méghozzá ha lehet, akkor hiba nélkül felruházva öt különféle varázslattal. Ha mindezzel sikeresen megvannak, akkor pedig a másik zsebembe nyúlok, ahonnan három kisebb méretű üveggolyót veszek elő és ismét a lányok felé indulok.*
- Most mindenki csak egy zsupszkulcsot kap és egy térképet. A feladatotok az, hogy a térkép segítségével megtaláljátok az elrejtett zsupszkulcsot és visszajussatok hozzám, a tanterembe. A zsupszkulcs egy gyönyörű nyakék lesz, tehát ha megvan, észre fogjátok venni. *ha elvették tőlem a golyókat, akkor a lapok közül is kap mindenki egyet, de természetesen különbözőt, ugyanis nem azonos helyre fognak menni és végül én nyújtom feléjük a kezemet.*
- Kérem a pálcáitokat! Ha végeztetek a feladatotokkal, visszakapjátok őket, de nem szeretném, hogyha bárki is csalna. *remélhetőleg ilyesmi meg se fordul a fejükben, így ha megkapom a pálcákat, akkor már pálcámat elő is veszem, mellyel egyet intek, és ennek hatására mindhárom zsupszkulcs működésbe lép, a három lány pedig eltűnik a tanteremből. Mona egy kihalt kórház elé kerül, Jasmine egy rég nem használt Pláza elé, míg Electra egy régi, romos kastély elé. A térkép szerint be kell menniük az adott helyekre, végig kell menni egy bizonyos útvonalon és már meg is lesz a keresett zsupszkulcs. A térkép könnyen értelmezhető a nők számára is, így nem lesz gondjuk, de ahogy haladnak, időről-időre megtámadják őket és egész út alatt összesen háromszor kerülnek összetűzésbe, tehát három különböző emberrel. Az ékszert kell használniuk, hogy védekezzenek és támadjanak is egyaránt, majd ha megtalálják a nyakéket és megfogják azt, vissza is jutnak a tanterembe. Ahogy megérkeznek, kíváncsian végig is nézek rajtuk, megpróbálva rájönni, hogy kinek milyen érzés is volt így harcolni és pálca nélkül megvédeni magát, majd mindenki felé oda is lebegtetem a saját varázspálcáját.*
- Nos gratulálok, ügyesek voltatok! Az óra viszont véget ért, az ékszert pedig egy hétig használhatjátok, hogyha szükségetek van rá. *a házikat azért még átnyújtom nekik – jegyzet nélkül -, tehát aki nem figyelt oda és készített jegyzetet, az mehet sajnálatos módon a könyvtárba.*
- Remélem, hogy minden világos volt, találkozunk a következő órán, viszlát! *indulok is el az ajtó felé és mivel akad még bőven dolgom, ezért nem maradok cseverészni, hanem távozom a tanteremből és vissza is térek a saját szobámba.*

//A feladat remélem érthető, de röviden leírva: az adott épület elé kerültök, be kell mennetek, kijátszani, ahogy a térképet olvasva haladtok és háromszor fognak megtámadni titeket, mindig csak egy ember. Ezeket írjátok bele és reálisan játsszátok ki, majd szerezzétek meg a nyakéket és ez után térjetek vissza a terembe.
A részvételt pedig köszönöm, remélem, hogy tetszett azért az óra, bár tudom, hogy izgibb lesz a számotokra (Éliast kívéve), ha már ismeretlen anyag lesz, de odáig még el kell jutnunk. Very Happy//

Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 23:21

*A varázslat sikeresen elkészül, így már is mindenki a saját kis ékszerével tündökölhet. Senki sem rontott, ami jó, mert tavaly voltak kavarodások, de most, hogy minden a helyén bele is kezdhetünk a nagy kalandba. Nem hiszem, hogy túl könnyű lesz a feladat, de a gyűrűk minket fizikailag meg fognak viselni, így túl bonyolultnak sem mondanám. Figyelmesen végig hallgatom az utasításokat, hisz szeretnék egyben visszatérni, majd a térkép és az üveggolyó átvételével új feladatom helyszínén találom magamat.
Egy kórház előtt landolok, de se neve, se fénye, poros és koszos, látszik, hogy kihalt. Fogalmam sincsen merre járhatok, de nálam a térkép és csak ez számít. Ahogy nézem, jó magasra kell mennem, de most először irány az első. Veszek egy mély levegőt és kezem automatikusan az oldalamra siklik, hogy pálcámat a kezembe vegyem, de nincs nálam, mert előtte a tanárnak adtam. Ugyan kicsit húztam a számat, de azért még is csak ott hagytam. Kicsit nehézkesen nyílik az ajtó, de azért bejutok. Egyből a recepcióval találom magam szembe. Az egész épületet ellepte a por és jó pár pókháló is látható. Néhány abrak betörve, berepedezve, székek felborogatva. Ismét a térképre pillantok, hogy akkor most jobbra vagy balra, de igazából egyik sem egy kicsit jobbralévő, de velem egyvonalban lévő lépcsőfeljárót kell keresnem, ami felvisz az elsőre. Citrin tekintetemet kémlelőn járatom körbe, de nem látok senkit, így viszonylag halk léptekkel elindulok, nem akarok a szükségesnél nagyobb zajt verni. Lépteim visszhangoznak az üres épületben és a port is felkavarom. Hátam mögül azonban zajra leszek figyelmes, azonnal a pajzsbűbájra gondolok, ami még pont időben jön létre körülöttem. Nem sok kellett, hogy betaláljon.*
- Ex orbalis. *Ugyan elég lenne gondolnom rá, de már annyira megszoktam, így nem csak, hogy mutatok az illetőre, de még a varázsigét is kimondom. Ennek ellenére a varázslat működik, így ellenfelemnek belül hallani, ahogy felrobban a tüdeje. Nem túl kellemes a hang és bizonyára nem túl fájdalommentes, de ha már megjelenésével rám hozta a frászt, akkor megérdemli. A tanár amúgy is letisztázta, hogy támadó szándékkal jönnek felénk. Most, hogy az első akadály megszűnt feljutok az első emeletre miután egy újabb ajtón benyitottam. Ezután az utam egy hosszú folyosón visz végig, aminek mind a két oldalán folyamatosan ajtók vannak. Biztos vagyok benne, hogy innen fog előbukkanni az egyik illető. Raktárból, kórteremből nem tudom melyik ajtó mit rejt. Vészjelzőm azonban működésbe lép, így már is egy újabb varázslatra koncentrálok. A káoszvarjak meg is jelennek mind a száz körülöttem nyüzsgök védve engem, miközben kb 45 támadásra kész. Ez a varázslat erősebb, mint amit eddig használtam. Egy pillanatra meg is torpanok, majd mély levegőt veszek. Nem, hiszem, hogy az ékszerrel ezt a varázslatot még egyszer létre tudnám hozni, a többire, viszont még képes vagyok.
Sejtésem, viszont beteljesült az egyik ajtó azonnal kivágódik, ahonnan már is egy varázslat csap ki felém. A varjaim azonnal egy fekete fallá alakulnak előttem, ugyan jó páran megszenvedték a támadást, de e z csak szükséges felesleg. A többiek azonnal támadásba lendülnek, és ott csípik, ahol tudják a rám támadó férfit. Kétségbeesetten próbál bezárkózni a terembe, de nincs, menekvés a varjak nem kegyelmeznek. Ugyan menet közben kiiktat még párat, de 80-90 madár ellen ő is tehetetlen.
Én viszont nem vesztem szem elől a célt és a térkép darabot a kezembe szorongatva fordulok az egyenes után jobbra. Szerintem egy zárt terembe kell majd mennem, méghozzá egy viszonylag nagyba úgyhogy én egy műtőre tippelek. Miután befordultam meg is látom a lengőajtót, ami enyhén még mozog. Ez számomra nem túl jel, hisz akkor az a következő ellenfél jele. Most is próbálok előrelátó lenni és menteni saját bőrömet, így magam helyett egy árnygömböt küldök előre. Ami lendületénél és erejénél fogva kivágja az ajtót, miközben kiéget belőle egy darabot, majd a falnak csapodva eltűnik. Egy hangos, Hé! kiáltás lesz varázslat jutalma, azonban varjaim is végeztek. Meglepően kevesen vannak kb 30 darabra tippelek. Sietősen előre repülnek megtámadva az utolsó még látatlan ellenfelet. Ő azonban tudja, mit kezdjen velük, azonnal tűzzel támad a dögökre. Én sem maradok le soká, így míg ő a madarakkal van, elfoglalva én könnyedén vetem be utolsó varázslatomat. Nem adja könnyen meg magát, érzem, ahogy küzd, de a fájdalom elől Ő sem menekülhet. A madaraim elpusztultak, így viszont, hogy ez az alak is a földre kerül vérző arccal könnyedén, de lényegesen kimerülten szerezhetem meg a tényleg szép ékszert.*
- Hu bakker. *Térek vissza a terembe. Nem gondoltam volna, hogy így kifogok merülni, de ez durva. Mint akinek kivonták az összes cukrot a szervezetéből.*
- Köszönöm az órát. *Veszem át a pálcám a házit és ha kell még az ékszert is visszaadom. Nem tudom, hogy fogok így bulizni, remélem pár koktél és helyre állok. Kifele menet még egy hatalmasat ásítok.*

//Köszönöm az órát tetszett és nem kell aggódni annyi mindent nem jegyeztem meg, ráadásul így is, hogy ismertem izgalmas volt az óra Very Happy//
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   Szer. Márc. 13 2013, 23:24

* Amint a varázstárgy elkészítése kerül szóba a főbb információk után neki is állok az elkészítésnek. Szépen sorba haladok nem felejtve el semmit, nem először készítem el tehát elvárom magamtól is, hogy sikerüljön. Az ige elhangzik, a vér rácsöppen a gyűrűmre majd az öt általam kiválasztott varázslat varázsigéje is elhangzik s végül újra egy csepp vér. Érzem, hogy a lélekseb munkálkodik tehát sikerrel járok na meg a férfi sem szólt közbe tehát minden oké, minek jelen pillanatban nem igen tudok örülni. A kedvem igen csak megcsappant így mikor a biztonság kedvéért elkéri a pálcánkat egyszerűen leteszem az asztalra, sért, hogy azt feltételezi, hogy magammal viszem a gyakorlati részre és csalok, de ezt nem teszem szóvá bár pillantásom igen csak gyilkoló jellegbe megy át. Az üveggolyó nálam akár csak a térkép, attól sem repdesek, hogy Jonest kell játszanom de hát nincs más választásom, amint a húzást megérzem és a pláza elé érkezem mi nem igen használatos már állapotát tekintve, vetek egy pillantást a térképre.*
- Cöh... mintha debil lennék.* nyugtázom azt a piros vonalat mi jelzi az útirányt, mintha hülye lennék a térképről való olvasáshoz annyira egyértelmű a jelzés meg minden más rajta, így hamar össze is gyűröm és eldobom, mivel memorizáltam az útvonalat. Reflex szerűen nyúlok a pálcám után oda ahol lennie kéne majd saját magam hülyeségére forgatom meg szemem és indulok el a bejárat felé. Az ajtó könnyen mozdítható bár kissé nyikorog de bejutok és meg is indulok a mozdulatlan mozgólépcső felé min fel kell jutnom. Barnaságaim közben a belső üzleteket mérik fel, szana szét minden, üvegek betörve, székek, asztalok felfordulva, néhány hasznavehetetlen áru is megfordul itt ott, látszik az egészen, hogy a csövesek már jártak itt és amit tudtak azt vittek. Lépkedve fölfelé pillantásom már a lépcsősor végére siklik, hol egy fekete ballonkabátos fazon bukkan elő, kezében pálcával melyet rám szegez.*
- Petrificus totalus!* hangzik el varázsigéje mi igen csak ledermesztene jó időre mi alatt ki tudja mit csinálhatna velem de ezt megelőzve aktivizálom varázsgyűrűm.*
~ Salvio hexia! ~* mentesítem magam a sérüléstől mert bár nem követendő varázslatot használ, csak nem fogok a mélybe ugrani és nyakam törni.*
~ Ego flammatum! ~* alkalmazom is az egyik roppant kellemetlen támadásra való varázslatom, hogy aztán az térdéhez kapva rogyjon össze. Sietősebbre veszem a lépteim s amint felérek azonnal felkapom pálcáját mit úgy ahogy van kettétörök majd figyelmem rá irányul ahogy izzadságcseppes képével sziszegi felém a szavakat.*
- Te kis szemét! Hogy csináltad?* hangzik el a kérdés mi elárulja számomra, hogy nem túl erős mágus. Válaszul az arcára lépek s ott hagyom kerülve egyet, hogy még feljebb jussak. Mielőtt még újra megmásznám az elém táruló lépcsősort hirtelen kezeket érzek a nyakamon mihez azonnal odakapok s próbálok szabadulni. Nem voltam túl elővigyázatos így észrevétlenül ér a támadásomtól, melytől bárhogy próbálok, nem tudok szabadulni. Marom a manus kezét, vergődök előtte de csak nem megy, így mielőtt még túl késő lenne gondolok egy varázslatra.*
~ Avada Kedavra! ~* szerencsémre mentális úton elég magára a varázslatra gondolni mert hogy megszólalni most nem tudnék az hét szentség. Az menten meg is hal és elterül mögöttem míg én levegő után kapkodva görnyedek meg kicsit köhögve, megszorongatott nyakam tapogatva melyen fehér bőrömön ott éktelenkedik az érintése. Összeszedve magam haladok tovább fel a második emeletre hol először elővigyázatosságból tekintek körbe, nem érzékelek semmit így elindulok jobbra amerre a piros nyílt vezetett a térképen s meglepetésemre egy valaha ékszerbolt előtt kötök ki, ezt sugallja a címertábla. Már lépnék be mikor - nem tudom honnan - de robbanás talál mellettem a földbemitől repülök is pár métert s fülem is zúgni kezd a majdhogynem közvetlen robbanástól, így hunyorogva, nehézkesen nyitom szemem s pislogok magam elé, valahogy a hányinger is megkörnyékez. Ahogy felállok s körbenézek tekintetem a felettem lévő utolsó emeletre siklik, hol egy nő áll, vörös hosszú haja legalábbis arról árulkodik, hogy nemembeli, de tisztán nem látom őt, messze is van meg a robbanás is valamelyest kárt tett bennem.*
- Ha így hát így.* sziszegem mert egy nő társamtól ezt nem vártam volna, tehát már az általam oly kedvelt varázsigére gondolok melyben nem lesz köszönete.*
- Multus sanguis!* azonnal megered orra vére ahogy fülén, száján és lyukain is, valószínűleg tudja mi érte mert ahogy a testén végbemenő vérzéseket érzékeli némi gondolkodás után leveti magát a mélybe. Megvonva vállam lépek be az üzletbe s kutatom fel a nyakéket mi nem olyan egyszerű s már már adnám is fel, mikor meglelem egy kisebb szekrénybe. Megfogva azt már meg is érzem a húzást, így azzal a kezembe érkezem vissza tanterembe, hol a tanári asztal felé sétálva helyezem azt le, nekem bizony az nem kell. A házit elveszem s félbehajtva azt sétálok vissza asztalomhoz hol a lapok közé tűzöm azt s felkapva visszakapott pálcám egy bólintás kíséretében távozzam, már illemszerűségre most semmi kedvem. Visszatérek a szobámba és egy jóleső zuhany után bezuhanok az ágyamba, jól fog esni egy kis alvás.*

// Köszi, jó kis óra volt, engem cseppet sem zavar, hogy ismerős az anyag mert így nem érzem magam sík hülyének és meg is értem, szal nem mindenki HP rajongó így sok nekem a homály de ezt te is tudod, szóval nekem ez így tökéletes. Very Happy //

A hozzászólást Jasmine Miels összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 15 2013, 17:46-kor.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Ereklyetan terem   

Ereklyetan terem
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Elhagyatott edzőterem
» Edzőterem
» Meditációs terem