Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték

HomePortalCalendarGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Keywords
Vezetőség
Latest topics
» Szobát szeretnék
Hétf. Ápr. 04 2016, 17:38 by Sideris Valbraith

» Mystral kikötője - A rév
Csüt. Aug. 14 2014, 13:51 by Wilhelm Jager

» Mystral parkja
Vas. Aug. 10 2014, 00:43 by Sophia Winterfors

» Karakterkép igénylés
Csüt. Júl. 31 2014, 12:39 by Annabella Cullins

» Az életre kelt szoba
Pént. Júl. 25 2014, 14:42 by Fekete Ambrus

» Titkok erdeje
Hétf. Júl. 21 2014, 21:54 by Naomi Teigneux

» Párizs
Hétf. Júl. 21 2014, 02:56 by Nil Moriarty

» Játékrahívás
Szomb. Júl. 19 2014, 21:12 by Sideris Valbraith

» The Devil Within
Szomb. Júl. 19 2014, 20:44 by Sideris Valbraith

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Pént. Jún. 29 2012, 19:26-kor volt itt.
Szeptember 2018
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistics
Összesen 789 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Perselus Piton

Jelenleg összesen 167013 hozzászólás olvasható. in 1079 subjects
Másik oldalunk
Top posting users this week

Share | 

A Toxicum-terem

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter

Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

TémanyitásTárgy: A Toxicum-terem   Szer. Jan. 02 2013, 13:39

Nem messze a Trófeateremtől egyik ajtón pergamenre írt fekete betűk hirdetik: Toxicum. Ha úgy gondolod, köze lehet a toxicologiához, akkor közel jársz a helyes válaszhoz, ugyanis ez az a tanterem, ahol a mérgekről szóló órákat tartják. Belépve méretes üres teremben találod magad. Vaskos oszlopok tartják a magas, boltíves mennyezetet, az ablakok alatt egy sorban asztalok vannak, szemben a fal mellett bezárt szekrények, bennük üstök és egyéb kellékek.

Amikor nincs óra, a terem középső része teljesen üres, ha pedig éppen zajlik a tanítás, akkor megtelik üstökkel, diákok kavargatnak párolgó főzeteket, amelyeknek nem túl egészséges füstje felfele száll, aztán eltűnik a boltozat rejtekeiben. A terem végében kisebb emelvény van, rajta katedra, mögötte méretes fekete tábla, és egy rejtekajtó, ami csak órák alkalmával nyílik meg, máskor hiába is keresnéd. Mögötte található a szertár, ahol minden hozzávaló szekrényekbe elzárva található meg.

Ahhoz, hogy legyőzd a félelmed, rá kell ébredned, hogy nincs menekvés attól, amitől rettegsz. Fel kell szívnod önmagadba. Élj vele! Ízleld meg! Értsd meg! És kerekedj felül rajta!
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Jelige : Guitarhero
Hozzászólások száma : 1513
Csatlakozás : 2012. Nov. 06.
Kor : 24

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 20:23

*Már bőven elmúlt hat óra, lehet össze kéne szednem magam az órára, valami toxikológia lesz ma, vagy mi a szösz, na majd jól megtanulunk főzni, de ez még a jövő zenéje. Inkább használatba veszem a sziszegő szappant, aztán egy gyors öltözködés következik, és mivel nincs tervem óra utánra, ezért csak az egyetlen fehér pólóm van rajtam "Sex, Drugs & Rock n' Roll" felirattal, egy szakadt farmer, amit az övem tart a helyén, és a tornacipőm. Természetesen a káros szenvedélyem most is velem van, akárcsak a pálcám és a késem. Beletúrok a hajamba, aztán el is indulok a Nyugati toronyból egészen a második emeletre, de aztán rájövök, hogy az elsőn lesz az én helyem, így homlokomra csapva fordulok vissza, hogy megcélozzam a mai óra termét. Egy szinttel lejjebb hamar meg is találom a helyem, és reménykedem abban benyitáskor, hogy a szokásos helyem még szabad, de megdöbbenésemre ez nem így van. Csak egy sor padot látok, hát nem az igazi, de legyen, beülök a sor közepére, innen jó a kilátás az ablakon át, na meg a termet is tökéletesen belátom, és nem is vagyok kiszorítva a szélére. Egy üres széket rakok még magam elé, hogy feltehessem a lábaim, majd bevágom a szokásos óra előtti lazaságot: kis fütyörészés egy ismerős dallamra, meg szórakozok közben a piercingemmel, mindezt persze csukott szemmel valószínűleg addig, amíg érkezik valaki utánam.*
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus

Hozzászólások száma : 187
Csatlakozás : 2012. Nov. 13.

Rangok
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 20:35

* Izgatottan készülődöm első Toxicológia órámra, amit az új tanárok egyike fog tartani. Öltözékemnek egy fekete bőrnadrágot és egy zöld félvállas pólót választok, majd felhúzom fekete bakancsom. A hajamat felfogom, szemeimet kihúzom, nyakamba pedig családi címeres medálom kerül. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az óra, hogy mennyire lesz érdekes. Nagyon érdekelnek a mérgek, egy-két dolgot tudok róluk, természetesen megfordultam párszor a könyvtárban, hogy keressek a témával kapcsolatos könyvet, mivel amit magammal hoztam, azt már nem is egyszer olvastam el. Felkapom fekte jegyzetfüzetem és tollam, a pálcámat ráfektetem a füzetre majd elhagyom a szobát. Nem sietek, van elég időm, most nem vagyok késésben. Pár perc múlva megtalálom a termet és be is lépek.*
- Szia Slash, látom, te is korán érkeztél. *köszöntöm a fiút, aki csak egyedül van bent a teremben, majd gyorsan körülnézve látom, hogy csak egy padsor van, így leülök a srác előtti padba, majd gyorsan lepakolom a cuccaimat.*
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Hozzászólások száma : 106
Csatlakozás : 2012. Dec. 27.

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 20:40

*Toxicum-terem és toxicológia... nem hangzik úgy, mint a halotti mágia, árnymágia, vagy misztikus lények ismerete, s nem ítélek rögtön, hiszen elméletileg mérgekről lesz szó, mi azért közel áll hozzám, nem tartom túl hasznosnak a tárgyat. Kétlem, hogy jó leszek belőle. Persze ez függ az anyagtól, a tanártól, a kedvemtől, affinitásomtól, de még a többi diáktól is. Most nem ítélkezem, hiába rettegek attól, hogy nem tudok főzni, egyszerűen, határozottan vonulok a terem felé, figyelmen kívül hagyva környezetemet. Nem telik sok időbe, meg is érkezem, úgy nyitok be, a majdnem üres teremben, s akinek tekintete rám talál, annak biccentek, a többiekkel nem foglalkozom. Amint látom, Slash is itt van, de egy mogorva pillantásnál nem vetek rá többet. Igazából nem ismerem őt, nem mutatkozott be szépen, azonban nem csak negatív tényt lehet róla említeni.*
~ Oda ülnek, te... bár a manók tisztítanak, van elég hely, csak nem akar majd valaki a lábára ülni. ~ *gondolkodom el, hogy vajon szóljak-e neki, ismételt taplósága miatt, viszont nem látom most értelmét, a fütyülés pedig nem kifejezetten zavar, míg nem hangos, amúgy sem ismerem a dallamot. Részemről a középső sorba ülök le, de jó távol a fiútól, füzetemet és író eszközömet magam elé helyezem, majd kényelmesen dőlök hátra a széken, és fonom össze ujjaimat az ölemben. Nem tudom ki tartja, kik jönnek, milyen lesz, bár bizonyára vonok majd le következtetést. Öltözékem most is a szokásos, fekete edzőcipő, sötétkék farmer, és fekete pulóver, melynek kapucnija fejembe húzva, az alól kandikálnak ki hosszú tincseim. Unalmam közben pálcámat húzom elő, és kezdem el forgatni ujjaim között, úgy, mint más a dobütőt, csak én nem csapkodok vele eszetlenül. Miával való vitám óta fásult vagyok, nem is érdekel igazán a világ, csak vagyok benne, néha nem árt eltűnni egy kis időre.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Jelige : Az utolsó római
Hozzászólások száma : 450
Csatlakozás : 2012. Jun. 12.
Kor : 22
Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 20:53

*A visszarázódással már Lucius egész jól áll. Olyannyira, hogy a mai órán is megjelenik. Nem is probléma igazán, hiszen az első félévben még nem volt az iskola diákja, ezeken az órákon nem is volt ott, bár valamelyest pótolta őket anno. Amióta visszatért, most lesz az első alkalom, hogy ismét beül a padba, bár eddig is foglalkozott a tanulással, de az elmúlt három hét inkább fizikai feladatokat tartogatott számára mivel kíméletlen edzésprogramot állított magának össze. A mai napjának jó része is ezzel ment el, futás, úszás, konditerem és étkezések. Amint mindennel végzett jött a frissítő zuhany és összeszedte bőr táskájába a felszerelését. Pennák, pergamenek a jegyzeteléshez amik egy zöld mappába kerültek, meg a szükséges apróságok mind-mind a táskába kerültek. Öltözetet ezután választott és öltött. Fekete bőrcipő és fekete farmer hozzá pedig narancsszín ing egy fekete mellénnyel. A fésülködést megkísérelte, de mivel haja valamelyest önálló életet él, így úgy áll, ahogy akar. Ezt követően pedig még időben indult el a terem felé, hiszen azt soha nem fogja elfelejteni, hogy késett el élete első órájáról. Pörgős szituáció lett, annyi biztos. Most már tudja merre vannak a termek, így megfelelő időben ér a Toxicum-teremhez, aminek ajtaján nem is habozik benyitni. Odabent már több diák is van, így mindenkienk köszön belépésekor egyetemesen.*
-Szép jó estét! *egy intéssel is megtoldja a köszönést, majd gyorsan hely után néz. A középső sor mellett dönt végül, ahol egy lány már ül. Sőt nem csak abba a sorba, hanem a lány mellé is ül, bal kéz felől.*
Alaric Alsgaard
Tanár
Tanár

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás : 2012. Dec. 15.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Toxicológia tanár
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:00

*Lassan, de biztosan elérkezett az idő, amikor a Mysterio egyik új tanárának, Alaricnak is meg kell tartani az első óráját, méghozzá a legifjabb korosztály számára. Az nem talány, hogy mit fog tanítani, hisz Toxicológia tanárnak hívták ide, neki pedig ráadásul egy olyan posztot kell most betöltenie, amit igen régóta nem tanított már idősebb ember, csak tanársegédek. Ez az iskola ráadásul új kihívás elé is állítja a svéd férfit, mert bár korábban a Dumstrangban is tanított, a Mysterio szintén egy igen nagy név, ráadásul két korábbi tanítványa is vezeti ezt az iskolát. Kissé furcsa most ez a helyzet, hogy lényegében a régi tanítványai az új főnökei, de nem zavarja különösebben a dolog. Arra viszont őszintén kíváncsi, hogy milyen diákok járnak ide, s nagyon reméli, hogy tényleg merőben mások, mint azok, akiket Odessában tanított. Mondjuk egy hatalmas különbség rögtön akad, ez egy feketemágus képző, míg az a közelében sem járt. Miközben készülődik a férfi, folyamatosan ilyen gondolatok járnak a fejében. A tanítástól nem tart, nagy rutinja van már benne, de a fegyelmezetlen diákokokra nem vágyik. Végül pár perccel hét előtt hagyja el lakosztályát, s indul meg az első emeleten található Toxicum felé. Párszor már körbejárta az iskolát, így gond nélkül talál oda a megfelelő teremhez, ahová pontosan érkezve nyit be. A diákok ha felé pillantanak, egy idősebb, magas, hosszú hajú férfit láthatnak, fekete talárban, ami a fejére van húzva. Néma csendben, kissé komor arccal sétál végig a termen a férfi, egyenesen a katedráig lépdelve, ahol végül a diákok felé fordul, s végig is hordozza rajtuk tekintetét. Pár másodpercig csak némán figyeli még őket, de végül megszólal.*
-Üdvözlök mindenkit! A nevem Alaric Alsgaard, én vagyok az új Toxicológia tanár. Mielőtt maguk is bemutatkoznának, szeretném leszögezni, hogy nem tűröm az órámon a fegyelmezetlenséget. Elvárom, hogy aki bejön az órára, az ide is figyeljen és normálisan csinálja a feladatát. *szögezi le hamar, kissé hűvösen még az elején az alapszabályokat, majd int egyet a diákok felé.*
-És most hadd halljam, kit hogy hívnak és melyik ház diákja? *remélhetőleg mindenki normálisan fog felelni neki, s nem kezdenek el egyesek már most keménylegényt játszani, de persze a férfinek erre az esetre is megvannak a maga módszerei. Ha viszont mindenki felelt neki, ismét ő veszi át a szót.*
-A mai alkalommal még semmilyen főzetet nem fogunk készíteni, ma a toxicológia elméleti alapjait vesszük át. Nem a legkönnyebb téma, tehát erősen ajánlott jegyzetelni. De mielőtt bármit is mesélnék, lássuk, maguk mennyire jártasak a témában. Ki tudná nekem pontosan meghatározni, hogy mit nevezünk mérgeknek? Esetleg valaki még azt is tudja, hogy ki volt Paracelsus? *kérdi végigpillantva a diákok arcán, remélve, hogy nem csak bambulást fog viszont látni a kérdések hallatán, hanem próbálkozni is fognak páran, s talán valaki még jól is felel.*
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:14

*Egyáltalán nincs jó kedvem, bár inkább fásult, üres volnék, mint dühös, lehangolt. Pont a közép érték, amire már azt is lehet mondani, hogy mivel nem véglet, nincs is... remélem, hogy bár az óra neve és várható anyaga nem kelti fel érdeklődésemet, ettől függetlenül talán lesz rá lehetőség, hogy ha csak két órára, de képes lesz kirángatni az éber álomból. Ennek érdekében indulok meg, ügyet sem vetve az iskolára, vagy a diákokra, egyszerűen visz a lábam, így az alapvető felszereléssel érkezem meg a terembe, futó pillantást vetve társaimra. Slash Slash marad, nincs mit tenni, a vörös lány elég lelkes, bár kissé érdekes teremtés, és a csendes érkező sráctól sem dobom magam hanyatt. Túl sok az elvárás? Hol egy jellem, hol van valaki, akitől számíthatok valamire? Én és a rögtönzött számítás... végre viszont nyílik az ajtó, majd a termetből ítélve felnőtt érkezik, tehát tekintetem már rá is talál, ahogyan hátra fordulok, úgy követem végig szememmel némán, majd kutatom tekintetét, míg nem szólal meg. Tetszik. Tetszik, mert komoly, tetszik, mert vén, az pedig hordozza magában a tudást, s bár talán kicsit hóbortos lesz az öreg, de esetleg szerethető... kiderül. Egyszerű az első kérdés, nem is várok senki másra, ha kell, bele is vágok a többiek szavába.*
- Freya Andersen, Inflatus. *jelentem ki csengő, tiszta hangon, de egyáltalán nem emelet hangerővel, viszont érzékelhető bárki számára. Türelmesen ülök, ki is nyitom füzetemet, mert engem nem zavar az elméleti óra sem: bármit tűrök, ami hasznos, az én malmomra hatja a vizet. A kérdésére rögtön el is gondolkodok... igen, erről már hallottam, mert biológiából is vannak alapvető ismereteim, bár kétlem, hogy ilyen egyszerű volna.*
- Talán bonyolultabb, főleg mágia terén, de alapvetően bármi lehet méreg, egyszerűen a dózistól, adagtól függ, hogy miképpen hat a szervezetre. Első sorban persze romboló hatása van, nem pozitív. A név pedig nem ismerős, de bizonyára a témához kötődik, talán tett valami felfedezést, vagy lefektetett valami alapelvet. *adom meg a választ, tőlem telhetően érthetően, pontosan és lényegre törően. Kíváncsi vagyok, hogy a többiek mit felelnek, ezért kezdek el alapvető adatokat jegyzetelni, sőt... még azt is, ki mit válaszol. Szeretem-e betegesen figyelemmel kísérni a környezetem? Igen.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:15

*A mai nap egy új lépcsőfokot tesz meg az iskolai életbe rázódásban: újra órára megy. Ráadásul toxicológia, ami háza egyik tárgya sőt szülei foglalkozásával is kapcsolatban áll így mindenképp várakozással tekint az óra elé. Épp ezért nem is késlekedik, időben érkezik a terembe, ahol az egyik lány mellett cuccol le a középső sorban. Ideális hely. Szépen ki is pakolja író esközeit az asztalra, nem hinné, hogy másra komolyabb szüksége lenne egyelőre az első órán. Valamelyest tapasztalat. Majd hamarost érkezik a tanár is. Ez picit meglepi Luciust, hiszen eddig javarészt tanársegédekkel volt órája, árnymágiából volt csak az, hogy a szaktanár tartotta az órát. Sebaj, ez csak jobb lehet. Viszont a tanár elég titokzatosnak tűnik, nem sok semmit tud így Lucius elsőre leszűrni, csak akkor, amikor végre szembe fordul velük és végigfuttatja tekintetét a diákságon. Megtörténik a bemutatkozás és az alap játékszabályok, amire Lucius nagyon halványan bólint.* ~Helyes, nem is ide való az olyan, ahol veszélyes anyagokkal is dolgozik az ember...~ *de nem áll meg itt a dolog, hiszen kérdéseket is kapnak. Elsőként a bemutatkozás.*
-Lucius Rufinus vagyok tanár úr, Exortus ház. *mutatkozik be tömören, amikor rá kerül a sor a kértek szerint. Majd hallgatja a többiek bemutatkozása után Alaric további szavait. Igen, nem meglepő, hogy elméleti rendezéssel kezdenek és egyet ért a tanárral, amikor pótolta az anyagokat, az órai jelenlét hiányában nem volt könnyű dolga. De jön két újabb kérdés is. Ő kezével jelentkezik is s ha szót kap, úgy válaszol.*
-A méreg olyan anyag, ami valmilyen módon kárt tesz az adott szervezetben. *próbálta velősen definiálni a dolgot, bár kicsit túl lakonikus is lett tán. Viszont a második kérdést se hagyja ki.*
-Paracelsus a kora újkorban élt polihisztor tudósok egyike volt. Az alkímia volt a fő szakterülete, magnum opus-a is erről született, bár tudtommal, -mint az alkimistáknál általában-, főleg szimbolikus kifejezésekkel írja le az egyes szubsztanciákat és folyamatokat. *igyekezett kimerítő és összefoglaló lenni, amennyire lehetett. Nyilván hosszan lehetne ódákat zengeni, de az óra jellege miatt talán ez lehet a legfontosabb.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:16

*Ez az óra sem kezdődik másképp, mint a többi, szokás szerint érkezek elsőnek, hogy enyém legyen a számomra legmegfelelőbb hely, és miután megvan, belazolok a tanár érkezéséig. Sophie érkezik utánam, aki előttem foglal helyet.*
- Szia, én mindig! *Válaszolok neki, tovább folytatva a tevékenységem, majd mikor ismét nyílik az ajtó, megint nyílik a szemem is, így pillantom meg Freyát, aki nem is köszön, milyen jellemző. Mogorva tekintetét csak egy ravasz mosollyal viszonozom, aztán nem is foglalkozok vele többet, végül pedig befut a negyedik diák is, akit viszont nem ismerek.*
- Csáo. *Köszönök neki én is, kevésbé formálisan, de ha már itt tartunk, akkor egy ilyen inges-mellényes úrfitól általában elvárom, hogy kezet fogjon a teremben lévő srácokkal, jelen esetben velem, de ha nem, hát nem. Hétkor betoppan a tanbá is, aki számomra egy új arc, mondjuk nekem mindegyik tanár, de ha jól emlékszem, akkor Sideris többek közt őt is bemutatta a karácsonyi bálon, mint új tanár. Komoly arca van a fazonnak, homlokán is látszik, hogy nem egy nyugalmas életet tudhat maga mögött.*
- Tiszteletem! Igenis..*Köszöntöm lazán, miután ő is minket, és szavaira a lábammal helyre is rúgom a kényelmi igényeimet kiszolgáló széket. Kaptam már néhány ajánlatot, mint órai tesztalany, így nem akarok egy újabb listára felkerülni. Na de bemutatkozni is kéne, de sajnos csak röviden.*
- Slash Daniels az Inflásoktól. *Hangzik ismét a válasz, eddig lelkes vagyok, de nem tart sokáig, csak addig, amíg meghallom, hogy jegyzetelni is kéne, de persze, hogy a szobában hagytam az all-in füzetet, ezért az előttem ülőt bököm meg a mutatóujjammal.*
- Figyu, nincs egy lapod meg egy fölös tollad? Tudod, elkérték a manók és nem adták vissza a trógerek.. *Szólok is Sophie-hoz, persze hangomon hallhatja, hogy a manós sztori nem komoly, de valamivel kell színesíteni az órát, ha tényleg csak olyan kemény elmélet lesz ma, és nem fogunk összedobni valami finomat, pedig úgy megnéztem volna, ahogy Freya hajszíne átvált lángoló vörösre, aztán szenes feketére..*
- Hát a méreg az olyan cucc, amit ha elfogyasztunk, akkor betegségre számíthatunk, rosszabb esetben halálra.*Válaszolom meg az egyik kérdést, a névről viszont halvány lila gőzöm sincs, megismételni se tudnám.*
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:17

*Nyugodtan üldögélek a teremben, az érkezőknek csak egy biccentéssel köszönök. Ahogy elnézem Freya megint itt van, remélem most nem lesz annyira idegesítő, mint a spirituális ismeretek órán. Valahogy majd csak kibírom vele ezt az órát is. Pár perc múlva megérkezik a tanár is, én pedig csendben figyelem, ahogy elsétál a katedráig. Nem hallottam semmit sem egyik új tanárról sem, de ahogy elnézem, elég szigorú lehet. Engem nem érdekel, hogy hogyan tanít, érdekelnek a mérgek, szóval kíváncsian figyelem, majd a bemutatkozásra kerül a sor.*
- Sophie Black, Exortus. *felelem gyorsan, mikor csend van, nem szeretnék senki szavába se vágni. *
- Persze, tessék. *nyújtok át egy lapot és egy tollat, mázli, hogy kettőt hoztam belőle. Hamarosan megkapjuk az első kérdést, amin egy kicsit elgondolkodom. *
- A mérgek olyan növényből, állatból és egyéb összetevőből álló főzetek, amely segítségével emberekre tudunk hatni, befolyásolhatjuk őket vagy az életére törhetünk. Paracelsus pedig egy svájci alkimista, aki szerint minden dolog méreg, csak a mennyiségtől függ. *felelem egy kis gondolkodás után. Nem esik nehezemre válaszolni, de nem szerettem volna hülyeséget mondani. Azt hiszem megérte órákat üldögélni a könyvtárban, csak azért, hogy keressek pár könyvet.*
Alaric Alsgaard
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:24

*Megérkezése után rögtön a tanári katedrához sétál a férfi, ahol aztán a diákok felé fordul, majd be is mutatkozik. A legalapvetőbb dolgot, a fegyelmet már most elvárja a diákoktól, s erre külön fel is hívja a figyelmüket, majd végül tőlük is kér egy bemutatkozást, hisz jóformán senkit nem ismer ebben az iskolában, Siderist és Demient leszámítva. Jó lenne legalább az órán tudni néhány nebuló nevét, ha konkrétan nem is fog mindenkit megjegyezni. Amikor viszont ezzel is megvannak, máris rátér az órai anyagra, hisz elég sok elméleti anyag vár ma rájuk, ideje hát belevetniük magukat, ha még ma végezni akarnak. Mesélés helyett viszont először ő kérdez, kíváncsi, melyik diák mennyire mozog otthonosan ezen a területen. Egyesével odafordul mindenki felé, Luciusnál egy aprót biccent is, ahogy Sophie szavait hallva is. Amikor pedig már mindenki felelt, akkor ő maga is visszaveszi a szót.*
-Paracelsus valóban egy svájci férfi volt, aki többek között az orvostudomány, az alkímia és az okkultizmus területein mozgott otthonosan. Az ő szájából ered az a mondás, ami tökéletesen jellemzi a Toxicológiát. Minden dolog méreg, ha önmagában nem is az; csupán a mennyiség teszi, hogy egy anyag nem méreg. *rövid időre elhallgat, hogy aki akarja, le tudja jegyzetelni a híres mondást, majd végül rátér a másik kérdésére is, hogy mik is azok a mérgek.*
-Méregnek nevezünk minden olyan anyagot, amely az élő szervezettel érintkezve abban károsodást, betegséget, esetleg halált idéz elő. Kémiai szempontból minden méreg, ami a lejátszódó folyamatokat zavarja, végbemenetelüket lassítja, vagy éppen megakadályozza. Biológiailag illetve az orvostudományban megkülönböztetnek kémiai és biológiai mérgeket, toxinokat. Kémiai méreg az, ami a bélfalon, vagy bőrön át felszívódva fejti ki hatását. Toxin, vagy biológiai méreg, ami valamely természetes folyamat során jön létre, és ezen belül beszélni kell venomokról, amelyek harapás, szúrás által kerülnek az áldozatba szervezetébe. *ismét egy kis szünetet tart az anyag ismertetésében, s remélhetőleg mindenki serényen jegyzetelget, mivel túl sokat nem vár, máris beszél tovább.*
-Köznyelvben a méreg szót gyakran használják minden olyan veszélyes anyagra, amelynek romboló, rákkeltő, mutagén vagy környezetszennyező hatása van. Természetesen csoportosítva is vannak ezek az anyagok. Hat csoportra bontjuk a mérgeket, az első csoport pedig a támadáspont szerinti osztályozás. Van valakinek ötlete, hogy ez mit jelent vagy mik tartoznak ide? *tesz fel egy újabb kérdést a diákság felé, hátha ezt is meg tudják válaszolni, ha már az előzőekre többé-kevésbé jó megoldásokat hallhatott.*
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:35

*Türelmesen, bár kedvetlenül várom az óra kezdetét, s egyáltalán nem figyelek másra, egészen addig, míg meg nem érezik a tanár. Ekkor ébredek, mérem fel, és tetszik amit látok - persze nem külsőre kell érteni, hanem a viselkedés -, mivel mindenem a fegyelem, a hasznon, ő pedig pontosan ilyen látszatot kelt. Ezért követem minden lépését tekintetemmel, majd mutatkozok be, ahogyan azt kéri, s végül hallom is, hogy rögtön tőlünk kérdez, amint a szabályokat fekteti le. Slash nagy sajnálatomra most nem hordja a nagy arcot, ezért nem is kap, persze az óra végéig ez még változhat, és talán még meg is mérgezhetjük egymást. Ez sajnos azonban hiú remény, mert elméleti lesz az anyag, ezért hát jegyzetelésbe kezdek, míg választ adok, és tulajdonképpen... miért ne mérgezhetném meg? Ki akadályoz meg? Senki. Mia bizonyosan pipa lenne, ha nem tudná ledugni Slash torkán a nyelvét, mert az folyamatosan öklendezne, de annyi baj legyen, rosszabb már nem lehet a kapcsolatunk. Teljesen el is kalandozom, ilyen gondolatok közepette, aztán eszmélek, hogy írni kéne, ezért kezdek el serényen, logikusan jegyzetelni, most sietve, de tőlem telhetően maximalista módon.*
~ Remélem, hogy a mérgek készítésénél ezeket nem fogja számon kérni. Érdekesség, megtanulom, de nem ezért jöttem... persze azzal is lehet ölni, ha lenyomom a papírt a torkán, de egy lötty talán hatásosabb. ~ *meredek magam elé, majd ismét fejemet rázom meg. Freya, szedd össze magad! Mi ütött beléd? Foglalkozz magaddal, ne mással! Ennek szellemében cselekszem, és először érteni próbálom amit hallok, aztán magamnak fogalmazni át, hogy le is üljön az információ, csak aztán jegyzem meg a jegyzetelés segítségével. Ebből a végtelen körforgásból szakít ki egy kérdés, de amint értelmezem a szót, egyszerűnek hat.*
- Támadáspont. Szerintem azt jelentheti, hogy a szervezet melyik részét veszi támadás alá, hol fejti ki a hatását, hol rombol, talán még az is ide tartozik, mit okoz, de nem valószínű. *remélem, hogy helyes a megfejtés, mert bár van még tippem, a hol jut be a szervezetbe kezdetű mondat, ám azt nem látom ide pontosan illőnek, az talán másik csoport... nem baj, így okul az ember, ezért kezdek el figyelni, rá függesztve a tekintetem. Szép szavak, talán majd segítenek is, én aztán nem riadok meg az elmélettől.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:40

*Lucius pont időben ér be a terembe: néhány diák már bent van, de a tanár még nem. Van ideje lepakolni és így előkészülni az órához, mire megérkezik a tanár. Tehát idén nem tanársegéd, hanem igazi tanár fogja vinni a tárgyat. Ennek mindenképp örül. S az első benyomásai is pozitívak: a tárgyat megillető komolysággal szólal meg Alaric és Lucius ilyen téren amúgy is értékeli a fegyelmet. De a tanár kérdésekkel fordul feléjük. Szép sorban be is mutatkoznak s Lucius is megtanulja így a többiek nevét, mert az évfolyam picit még idegen neki. Annyi baj legyen... De tárgyi jellegű kérdéseket is kapnak, amikre szintén válaszol Lucius a tanár biccentése alapján nem is oly rosszul. Meg hallott kicsit gyatrább dolgokat is a többiektől, bár azért az jó arány, hogy négyből ketten ismerik Paracelsust. De jön az anyag, így Lucius nem elmélkedhet, szorgalmasan rója macskakaparás betűit, jegyzetelve a tanár szavait. Ezek alap tételek így kénytelen szó szerint leírni, még rövidíteni se fog, majd csak később ezek alapján. A mondóka végén viszont újabb kérdés várja a diákságot, amire Freya válaszol elsőként s ez egybevág valamelyest Lucius gondolataival, így hirtelen nem is tudja mit tehetne még hozzá.*
-Támadáspont szerint szerintem külső és belső alkalmazásúra lehet a mérgeket bontani. *nyög ki végül valamit, amivel csak nem mond orbitális hülyeséget, de egy próbát megér a dolog.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:41

*Az óra kezdetét is veszi, és sajnos nem kínál sok izgalmat, hisz a tanbá bejelentése szerint az első inkább elméleti óra. Na de ez van, úgyhogy ennek fényében próbálkozok ráhangolódni a dolgokra, kezdve azzal, hogy szerzek egy lapot meg egy tollat Sophie-tól, hogy aztán nekiessek a végeláthatatlan jegyzetelésnek.*
- Kösz drága, megmentettél egy órányi szenvedéstől. *Súgom oda az előttem ülőnek, majd válaszadás után el is kezdek írogatni. Többszöri elhangzás után megmarad az ürge neve, akiről szó van az elején, de okkultizmus? Miivan?! Na mindegy, azért leírom, de most már tényleg be kéne szereznem egy feketemágia-slash szótárt.*
- Okkultizmus? Az mit is takar? *Kérdezek rá a dologra azért, biztos ami biztos, eddig nem tettem ezeket, de meguntam azt, hogy a könyvtárban töltsem a drága időmet, miközben fura könyvekben kereshetem a még furább fogalmakat.*
~Persze, hogyne.. Nekem senki se mondja, hogy a Jack meg a Marlboro méreg.~ Morfondírozok magamban, hisz épp ez az, hogy nélkülük érzem rosszul magam. De jegyzetelésem nem marad félbe, főleg, hogy ismételten egy kisregényt hallhatunk felolvasva, de én próbálom minél rövidebben összegezni a dolgokat, kiszűrni a lényege, hisz ez a jegyzetelés lényege, vagy mi a szösz. Ismét szembetalálkozok a dolgok túlbonyolításával, szegény mérgeket minek kell ennyiféleképpen variálni? Bár ha ezt megkérdezném, akkor nem biztos, hogy a számomra megfelelő választ kapnám meg, így inkább kicsit agyalok a tanár kérdésén.*
- Hát egyes mérgek hatópontjai...Tehát egy gyógyszer nyilván belülről hat, míg egy kígyóméreg, vagy egyes drogok külső elváltozást is okozhatnak. *Na nem azért mondom, mert tapasztaltam, hisz keményebb drogokat nem nagyon próbáltam, én csak eladom őket, nem fogyasztom.*
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:44

* Végre itt vagyok első toxicológia órámon, már nagyon vártam ezt a napot. Nem vagyunk sokan az órán, de ez engem nem zavar, nem a létszám a lényeg, hanem a részvétel. Lassan megérkezik a tanár is, aki szigorúnak tűnik, de eddig ki nem volt az? Az alapszabályok leszögezését a bemutatkozás követi. Látok egy új arcot is az órán, de inkább a feltett kérdéssel foglalkozom, nem pedig az évfolyamtársaimmal. Egy rövid gondolkodás után már válaszolok is a kérdésre, remélve, hogy jó választ adok. Kinyitom a jegyzetfüzetem, már készülök is a jegyzetelésre, de jelenleg csak a mondást írom le, semmi mást, ki tudja, lehet, hogy valahol szükségem lesz rá. Pár perc szünet után a tanár újabb magyarázásba kezd én pedig serényen jegyzetelek, remélve, hogy a többiek is így tesznek, bár Slashből kinézem azt, hogy nem ír valami sokat. Egy újabb kérdést kapunk én pedig rögtön válaszolok is rá.*
- Támadáspont szerint lehet idegméreg, ami a központi idegrendszerre hat és ilyen például a kígyóméreg. *felelem gyorsan, de tudom, hogy van még több fajta is itt, de csak ez az egy jut eszembe, talán a többiek tudják.*
Alaric Alsgaard
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 21:51

*Úgy tűnik, hogy ide valóban értelmesebb diákok járnak, mint az előző iskolába, ahol Alaric tanított. Bár nem mindenkinek a stílusa megnyerő a férfi számára, amíg nem pofátlan valaki, ennyit még képes elnézni a férfi, persze csak akkor, ha mindez normális keretek között zajlik, s nem veszi az illető túl lazára a figurát. Egyelőre azonban még mindenki normálisan felel, amennyire tud a kérdéseire, így hát végül a svéd férfi is kifejti bővebben, hogy pontosan mit is kéne tudniuk a diákoknak. A mai óra tömény elmélet lesz, tehát nem árt jegyzetelni sem, Alaric pedig már magyarázza is a dolgokat, olyan tempót diktálva, hogy aki figyel, az le tudja írni a dolgokat, de aki másfelé kalandozik, az le fog maradni, ez viszont őt cseppet sem érdekli. Amikor viszont letisztázta ezt az alapfogalmat, s azt, hogy ki is az a bizonyos Paracelsus, már rá is térne a mérgek csoportosítására, de az egyik srác egy furcsa kérdéssel áll elő, s Alaric arcán is látszik, hogy meglepi ez a kérdés.*
-Remélem ezt nem komolyan kérdezte Daniels. Egy feketemágus képzőbe jár, és egy olyan alap dolgot nem tud, hogy mi az az okkultizmus? Javaslom, hogy sürgősen térjen be a könyvtárba az óra után, de akár a fehérmágus iskolák listáját is átnézheti. *veti oda neki komoran, mivel ilyesmire azért nem gondolt, hogy felmerülhet, mint kérdés. A fenébe is, ez az egyik legsötétebb nevű feketemágus képző, és van olyan, aki nem tudja, mi az az okkultizmus? Szégyenletes. Nem is hajlandó válaszolni erre a kérdésre a tanár, inkább csak visszatér a tananyaghoz, tehát a mérgek csoportosításához. Ez egy hosszabb rész lesz, így nem is hadarja le egyszerre az egészet, inkább csoportról csoportra halad, hogy mindent megérthessenek a nebulók. A támadáspont szerinti csoportosítás az első, így most erre kérdez rá a férfi, s hallgatja is a diákok szavait, s most Fraya felé biccent egyet. Az ötletek végighallgatása után pedig máris magyarázni kezdi a pontos csoportosítást.*
-Ebbe a csoportba tartozik az idegméreg, ami a központi idegrendszerre hat, pillanatok alatt lebénítja a szervezetet, ilyen például a kígyóméreg. *kezdi, miközben a táblához lép, s fel is rajzol egy ábrát, hat elágazással, s az első alatt elkezdi felírni, hogy mit tartozik oda.*
-Szintén ide tartozik a sejtméreg, ez a szervezet valamennyi sejtjét károsítja. Gondolom ezzel már mindannyian találkoztak, ilyen ugyanis az alkohol. Hogy ne távolodjunk el a témától, a másnaposságért felelős méreg az enzimbénító méreg, ami a szervezet működéséhez szükséges enzimek valamelyikét bénítja, például az acetaldehid. *miközben magyaráz, folyamatosan írja a táblára is a dolgokat, így ha valaki nem értené valamelyik szót, az onnan is leolvashatja, tehát most nem fog senki lemaradni.*
-Szintén ismerős lehet az immunrendszerre ható méreg, ami annak működését gátolja, legyengítve az egész szervezetet. Ide a nikotin tartozik például. A vérméreg a vér festékanyagaihoz kötődve vagy az oxigénszállítást, vagy a véralvadást gátolja, ilyen a szén-monoxid. Az utolsó ide tartozó méreg pedig az izomméreg, például a muszkarin, ami a a harántcsíkolt izmok sejtjeit károsítja. *fejti ki immár a teljes csoportot, mindenre példát is mondva, hisz így lesz teljes a kép, majd mikor ezzel végzett, a második csoporthoz is húz egy strigulát.*
-A második csoport a szervezetbe jutás módja szerinti. Itt négyet különböztetünk meg. Talán nem olyan nagy ördöngősség maguktól is rájönni, hogy mi ez a négy alcsoport. *szól ismét a kis csoporthoz, s bizony nem is kezdi el sorolni, inkább csak vár, hogy a diákok tegyék meg mindezt, hisz ha logikusan belegondolnak a csoport nevébe, akkor ők is ki tudják találni a négy lehetőséget.*
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:03

*Hiába nem rémiszt meg, elméleti ez az óra, ezért már előre érzem, hogy bár gyakorlott vagyok a koncentrálás, tanulás terén, ettől függetlenül fáradni fog majd kezem, és pihentetnem kell, mert sokat írunk. Én lelkiismeretes vagyok, és biztosan van, aki nem jegyzetel, nem figyel, nem veszi komolyan, én nem volnék ez. Nekem muszáj, ha úgy érzem ezt kell tenni, ez a szabály, és még jól is járok vele, mert hasznomra van, főleg egy érdekes tanárral. Alap mindenhova kell, ezért írok tehát serényen, fáradhatatlanul. Szinte csak erre koncentrálok, bár azért a többi diák viselkedését is figyelem, továbbra sem köti le senki érdeklődésem hosszú távon, nem kiemelkedőek... mikor azonban kérdés csapja meg fülemet, kíváncsian tekintek fel, mert bár én nyilván tudom a szó jelentését, van, aki ezzel nincs tisztában. Pár elképzelésem van erről az ifjúról, viselkedés, öltözködés, mind-mind meghatározó, azonban ez még engem is meglepetésként ér. Ez olyan, mintha valaki úgy akarna számolni, hogy nem ismeri a számokat. Nevetséges, ezért csak halkan horkantok fel, röviden rázom meg fejemet, elégedett mosollyal szám sarkában. Inkább tovább írok, próbálva értelmesen tölteni az órát, s mivel erre időt is ad a tanár nincs gond, sem a le-és megjegyzéssel, sem az átrágással, bár biztos vagyok benne, hogy még át kell néznem párszor, finomítanom a nyers jegyzetet, és a könyvtár is segítségemre lesz. Van időm, amúgy sincs most senki, akit én érdekelnék, tehát egyedül olvashatok, és évfolyamot is léphetek. Nyilván nem fog megállítani, hogy akkor Miával kéne órákat látogatni. Szobatársak vagyunk, de ettől még nem alszom a folyosón. A kérdés előtt fújok is ki egy kis levegőt, lazán rázom le csuklómat, míg hátra is dőlök. Valahogyan fárasztó azért, tehát nem tudhatom az egészet... csak pár csoport jut eszembe.*
- Talán bőrön juthat be, nyálkahártyán, és lélegzettel. Nem vagyok benne biztos... de ez is valami. *gondolkodom el hangosan, bár túl sokat nem rágom a kérdésen magamat, mert amúgy is kapok majd helyes feleletet, és nem létszükséglet. Nem arról beszél, hogy miképpen ejtsem ki az igét, vagy hogyan hadonásszak a pálcával, tehát egyelőre nem érint konkrétan, majd csak ha már mérgeket készítünk... akkor kell elő venni az ismereteket.*
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:03

* A tanár érkezése után Slash rögtön segítséget kér tőlem, mivel nem hozott se papírt, se tollat. Én szerencsére mindkettőt tudok adni, így nem kell egész órán szenvednie.*
- Legközelebb azért, hozz is magaddal valamit jó? *kérdezem tőle, remélve, hogy több ilyen nem fog előfordulni, mivel, remélem, hogy a fiú most csak véletlenül nem hozott magával. Rögtön érkezik az első kérdés, amire felelek is, a biccentést látva, gondolom, hogy valamilyen szinten jól válaszoltam. A jegyzetfüzetem már nyitva is áll, én pedig serényen jegyzetelek, nem csak pontokban, hanem érhetően, bőven, mivel nem akarok mástól jegyzetet kérni, mert az enyém hiányos. Úgy látom Slashnek nem a jegyzete a hiányos, hanem a tudása, ezért egy lapra gyorsan lefirkantom azt, hogy a természetfeletti erőkkel és a szellemvilággal kapcsolatos ismeretek összefoglaló elnevezése, majd ha a tanár nem figyel, észrevétlenül hátranyújtom a lapot, remélve, hogy elég lesz ez a fiú számára, nem szeretnék regényt írni, és közben jegyzetelni is kell. A következő kérdésre is válaszolok, majd mikor a tanár elkezd beszélni, én rögtön írom is, de ahogy felnézek, látom, hogy a táblára is felkerül ez az egész, szóval senki sem fog lemaradni.*
- Szájon át, az emésztőrendszeren keresztül, a bőrön keresztül, a légző rendszeren keresztül, vagy egyéb módon. *felelem egy rövid gondolkodás után, de szerintem ez az egyik legkönnyebben kikövetkeztethető szempont, bár nem tudom, hogy a többiek, hogy gondolják.
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:06

*Az óra dinamikusan halad, elméleti az anyag, amit le kell adni, hiszen ez lesz mindennek az alapja s épp ezért megfelelő iramot tart a tanár, hogy tudjanak jegyzetelni, amit Lucius szorgosan meg is tesz, de haladjanak is. Persze a kérdések se maradnak ki, de egy diáktól is érkezik kérdés. Lucius is meglepődik a dolgon.* ~Pont az Inflatus háztagja kérdezi?~ *amennyire tudja, bizonyos tekintetben annak a háznak komoly sötétség a védjegye, amiben ez alap fogalom szinte, de hát látott már itt karón varjút, olyan diákokat, akik még az iskolába kerülésig nem is varázsoltak például. Ahogy halad az óra, idegen kifejezések is előkerülnek, de ezekkel a fiúnak momentán nincs gondja így a tábla felé nem igen kell pillantania. Ahogy ír, aprókat biccent is magában, hogy oké, erre emlékszik, vagy találkozott már a dologgal. Az alkoholnál még picit el is mosolyodik de igyekszik az emlékeket kizárni, hogy az órára koncentrálhasson. Erre szükség is van, hiszen újabb kérdést kapnak, amire Lucius nem is rest válaszolni.*
-Belégzés útján, a bőrön keresztül, szájon át és nyálkahártya talán. *emlékeit összeszedve válaszolt kis homlokráncolással kísérve, majd figyeli a többiek válaszát is.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:09

*Hála Sophie-nak, lapom meg tollam van, így tudok írogatni azért amit kell, inkább az alap dolgokat.*
- Igyekszem, most kiment a fejemből..*Abba is hagyom a dumát, de egy valami fura ezen az órán.. Azt már megszoktam, hogy a fele kínai, de valami hiányzik..áhh, meg is van, egy kis feszültség, az mindig szokott lenni, most meg nincs. Viszont akad itt is egy dolog, amit nem értek, és hangot is adok neki, de a válasz nem túl kielégítő.*
- Gondoltam az alapképzésben benne vannak az alapfogalmak is, ha már itt tartunk. Én meg igyekszek, de a társadalmi hátterem nem épp arra szolgált ezidáig, hogy ilyen alapfogalmakkal tisztában legyek.*Lehet, hogy nem kéne, de én mégis kiállok magamért határozottan. Egy jó tanárnak nem kéne ilyenek felkapni a vizet, főleg, hogy ennyi energiával el is árulhatta volna nekem, hogy mi a szösz az az okkultizmus. Na de mindegy is, ilyeneken nem húzom fel magam, csupán csak a véleményem mondtam el, na meg azt, hogy nem vagyok egy tipikus aranyvérű gyerek, aki eddigi életét magántanárokkal töltötte, meg hasonlók. Na mindegy, ma akkor éljenek a stréberek, én pedig jegyzetelek tovább, kis ideig magamba fordulva. Elhallgatom az előadást a mérgekről, majd a sejtmérgeknél mosolyodok el, igen, van tapasztalatom, talán több is, mint a három diáknak együtt véve. Áthaladunk még az immunrendszerre ható mérgeken, meg a szervezetbe jutás szerintieken is, de hallgatagságom még mindig tart, persze azért sejtem, hogy mikről van szó, mondjuk szájon át bejutás, belégzés, hasonlók. Az viszont jó pont a tanbánál, hogy valami ábrát rajzol a táblára, így könnyebben megjegyzem a dolgokat, ha van mihez kötni, mint ha csak sorok és sorok követnék egymást.*
Alaric Alsgaard
Tanár
Tanár

Rangok
Ház:
Évfolyam:

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:23

*Mivel ez még csak az első óra, így mielőtt bármilyen főzetnek nekiállnának a diákok, nem árt tisztázni, hogy mik is azok a mérgek, valamint azt is, hogy melyik miként hat a szervezetre. Ezzel kapcsolatban még nem is zavarná Alaricot, ha bárki kérdezne, na de az a kérdés, amit Slash tesz fel, őszintén megdöbbenti. Nem is hajlandó neki felelni, de úgy tűnik, hogy ahelyett, hogy a srác meghúzná magát, inkább visszafelesel.*
-Az okkultizmus fogalmának elmesélése nem szerves része a toxicológiának. De ha ennyire nincs tisztában az alapokkal, szívesen szólok az érdekében Demiennek, ha már az ő házát... ékesíti. *feleli hűvös hangon a srácnak, az utolsó szóban pedig erőteljesen kiérződik, hogy épp az ellentétét gondolja a szó jelentésének. Nagyon úgy néz ki, hogy megvan az első delikvens, akivel a későbbiek során még gondjai akadhatnak az órán, de ő majd megneveli a fiút, ezen nem múlik. Na de sok az anyag mára, így Alaric nem is húzza az időt, tempósan halad, de azért mindenre kitér, példákat is említ, hogy mindenkinek tiszta legyen a dolog, ne maradjanak kérdések. Azért, hogy a lassabb, vagy figyelmetlenebb diákok se maradjanak le teljesen, a táblára is felrajzolja a csoportosítást, pár szóban fel is írva, amiket mond, de nem annyira kifejtve, mint ahogy előadja, tehát a figyelem nem lankadhat. Most viszont, hogy átvették az első csoportot, ideje rátérni a másodikra is, hiszen nem kevesebb, mint hat van belőlük, és még ma a lista végére kell érni. A második csoport viszont kis logikázással kitalálható, így ahelyett, hogy rögtön a férfi árulná el az alcsoportokat, inkább a diákok felé tekint, tőlük várva a remélhetőleg jó megoldásokat. Végül azért keze ismét megindul a táblán, s fel is kerül a csoportbontás.*
-Szájon át vagy emésztőcsatornán keresztül juthat a szervezetbe például az arzén, míg a kénsav a kültakarón keresztül. A légzőrendszeren keresztüli a harmadik, ilyen a szén-monoxid, az utolsó lehetőség pedig az egyéb módon, például anyatejjel, a méhlepényen vagy a nyálkahártyán keresztül a szervezetbe jutó méreg, mint mondjuk az alkálilúg. *immár a második csoport is teljessé vált, ideje ismét tovább haladni, jöhet a harmadik.*
-A következő csoport az eredet szerinti bontás. Ez szintén négy alcsoportot tartalmaz. A növényi eredetűek, vagyis alkaloidák csoportjába tartozik a nadragulyakivonat. Állati eredetű, tehát méregmirigyből származó a kígyóméreg. Lehet még ásványi, mint az arzén, és szintetikus, ezek a kábítószerek. *fejti ki, rövid ideig ismét elhallgatva, de tényleg csak picit, majd már rá is tér az újabb csoportra.*
-A negyedik csoport a kémiai jelleg szerint választja szét a mérgeket, itt lehet szervez vagy szervetlen. Az ötödik csoportba halmazállapot szerint kell válogatni. Az arzén a szilárd csoport tagja, a savak természetesen folyékonyak, míg a szén-monoxid légnemű. *hamar felkerül ez a két csoport is a táblára, hisz ezek igazán rövidek és könnyűek voltak, így rátérhetnek az utolsóra.*
-A hatodik csoportba a hatásmechanizmusuk alapján soroljuk a mérgeket. Ez így talán még nem mond sokat, de ha felsorolom a három alcsoportot, talán már maguk is tudnak ötletelni, hogy mik is azok a szummációs hatású, kumulatív hatású és koncentrációs hatású mérgek. *ezek a szavak is a helyükre kerülnek az ágrajzban a táblán, majd a férfi leteszi a krétát, leporolja tenyerét, majd kezeit mellkasa előtt kersztbefűzve fordul a diákság felé, ismét arra sarkallva őket, hogy megmozgassák picit az agyukat.*
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:34

*Óh, igen. Tudom én, hogy Slash nem bír magával, ami nem zavar, mert kellemes pihenő csuklómnak és szórakoztató is a száraz anyag közben. Ami az óra elején még késik, az a végén nem múlik, s bár nyilván nem olyan kategória Alaric, mint Sideris, így nincs is látványos hatás, azért érezhető, hogy ők ketten nem lesznek barátok. Részemről ezzel nincs gond, konkrétan nem érint, bár jól esik szórakozni, s az is megfordul fejemben, hogy én oktatom ki a másikat, inkább nem szólok, mert a végén még én szakítanám meg a beszélgetést. Megszakad az magától is, ezért írunk tovább, és nekünk kell felelni, ami nem is hoz olyan sok helytelen választ részemről, azért van mit tanulni, így haladunk tovább és tovább, miközben szorgosan jegyzetelek. Amint érzékelem, a további csoportok egész egyszerűek, legalább ennek a megértésével nem lesz gond, egyszerűen le kell írni, majd ismételni, s nem csak én teszem ezt, hanem a tanár is, mi meglepő, de pozitív tulajdonság. Persze a kérdés nem maradhat el, viszont első körben idegesen nyelek egyet, mert semmit nem mond a három szó... Rendben Freya, értelmezd. Szummációs... koncentrációs. Biztos a jelentéshez van köze. Mivel előbbiből csak sejtésem van, ezért inkább utóbbit ragadom meg, hiszen hiába tudom, dereng egy-két jelentés, valahogyan nem jön ötlet ilyen részről a szummációs szóra.*
- Koncentrációs... egy bizonyos koncentrációban jelenik meg a hatása? *kérdezem bizonytalanul, mert mondjuk ez bármelyik méregre igaz... Lényegtelen, viszont kíváncsi vagyok a másik két megoldásra is, mert ez hiányosság részemről, ami sürgősen pótolva lesz. Szerencsére érzem ám, hogy nincs sok már jegyzetelni való, ezért míg a többiek válaszolnak - vagy próbálkoznak azzal -, addig gyorsan át is futom, itt-ott javítok, persze fél füllel figyelve.*
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:37

*Bár elméleti óra ez az első, engem azért még nagyon is érdekel, nem tudom, hogy a többiek, hogy vannak ezzel, de nem is nagyon érdekel. Inkább a tanárra figyelek, bár még Slashnek is kellett adnom papírt és tollat, valamint az első kérdés után segítettem rajta, mivel nem értett egy szavat. Nagyjából ismerem a fiút, de ezt azért nem nézném ki belőle, hogy egy ilyen szavat nem ismer, de nem vagyok gonosz, ezért mikor a tanár nem figyel, átnyújtok neki egy lapot, amire röviden leírtam a szó jelentését. Nem szeretném, ha az első órán konfliktusa lenne a tanárral, de nem ez lenne az első eset, de szerintem nem is az utolsó. A második kérdés már a felosztással kapcsolatos, én pedig próbálok helyesen válaszolni. A következő szempont nagyon könnyen kikövetkeztethető, legalábbis nekem. A felosztás többi részét nem kérdezi meg a tanár, hanem csak elmondja, de persze a táblára is felkerül ezzel könnyítve meg a jegyzetelést. Az utolsó csoportnál viszont megint kérdést kapunk, és pár furcsa szót, amik közül csak kettőt hallottam, a harmadikról semmit sem tudok, még a könyvekben sem olvastam róla, lehet, hogy átsiklottam felette.*
- A kumulatív hatásúak elraktározódnak a szervezetben, és mennyisége minden bevitel után növekszik. *felelem egy kis gondolkodás után és miután leírtam a tábláról a dolgokat lerakom a tollat.*
- A koncentrációs hatásúak pedig egy bizonyos mennyiség alatt nem fejtik ki hatásukat. *pár perc gondolkodás után ez is eszembe jut, de a harmadikról még nem is hallottam.*
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:42

*Megy a kérdezz-felelek a jegyzetelés mellett s volt éppenséggel szituáció változás is, amikor Lucius egyik évfolyamtársa, Slash kérdezett. Ez csodálkozást váltott ki a tanárból, de Lucius is elgondolkodott magában picit, hogy miért is lehet ez... Slash megdja a magyarázatot, így Lucius megérti, hogy mi is a dolog oka, ugyan akkor belül arra is gondol, hogy bizony nem a legbölcsebb módon reagálta le a szituációt, de végül is a másik biztos igaztalannak érezte az egészet és azt bizony nem sok ember szenvedheti, komoly hideg fej kell egy-egy ilyen esetben, hogy az ember helyesen cselekedjen. De az intermezzo ellenére az óra megy tovább. Újabb kérdést válaszolnak meg, -nagyjából hasonlóan-, a diákok, majd Alaric tovább fejtegeti a csoportokat, újabb s újabb ábrákat róva a táblára, amiket Lucius szorgalmasan le is körmöl. Ismerősek neki a dolgok, a példák is mind, beugranak emlékek, de ezeket rendszerint igyekszik félretolni. Pedig milyen jó is volt tavaly... nem, erre nem is gondol inkább, most majd megoldja, hogy forduljon a kocka. Ehhez pedig szorgalom kell, itt az órán is, így tovább figyel a tanárra. Az utolsó csoport is sorra kerül, ahol ismét a diákoké a terep. Kapnak pár idegen szót s ezekkel kell valamit kezdeniük. Lucius már szinte hallja, hogyan forognak fejében a fogaskerekek, amint a korábban tanultakat igyekszik felszínre hozni.*
-A szummációs hatású mérgeknél, ha jól emlékszem minden dózis hozzájárul a károsodáshoz, amit az első adag okozott, tehát a hatás úgymond összeadódik. *igen, a szumma kifejezésből ezt könnyű volt logikusan levezetni. A többit pedig már elmondta a két lány.*
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus

Rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   Hétf. Feb. 18 2013, 22:42

*Most először nem vagyok elégedett az oktatással, nem értem, hogy miért nem lehetne elmagyarázni pár szóban a dolgok jelentését, úgyhogy ki is állok magamért.*
- Valószínűleg jobban járnék..*Mormogom magamban aztán Sophie felé pillantok, aki lopva hátraad egy cetlit. Először nem tudom, hogy miről van szó, aztán miután látom, hogy az a bizonyos fogalom van rajta, megköszönöm neki, végre egy normális ember a teremben rajtam kívül. Szerintem ő az az ember, akivel ha néha nem is vagyunk egy véleményen, de jóban leszünk a jövő folyamán. Az óra megy tovább természetesen, és lemaradni sem akarok, mert még a tanács ellenére sincs kedvem ma a könyvtárban gubbasztani, egy kiadós alvás kell nekem csak. A kérdés hallatán egyelőre még csak kussolok a korábbi hatások miatt, de azért az kiderül, hogy ami a fejemben összeáll, az helyes, és elég, ha ezt én tudom. Végigírom a hat csoportot is, de nem szóról szóra, az nekem lehetetlen, kottát tudok gyorsan írni, de ilyesmiket, amik kevésbé foglalkoztatnak, már kevésbé. Na meg tök egyértelmű dolgok is, szóval nem kell ezt túlbonyolítani, meg lehet érteni egyszerűen is. Bár a teremben van, aki erre is képtelen, legalábbis erre következtetek abból, hogy valaki nagyon szorgosan jegyzetel, mily meglepő tőle.. A végén ismét három dolgot kéne megválaszolni, micsoda telhetetlenség. Kettő nálam kilőve, marad a koncentrációs, ami nagyjából világos a számomra.*
- Függ a töménységtől. Meg a mennyiségtől. *Válaszolok tömören, de ismét lazán a korábbi esettől függetlenül. Befejezem a tábla lemásolását is, ami lényegesebben barátságosabb, mint a sok szöveg.*
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   

A Toxicum-terem
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Elhagyatott edzőterem
» Edzőterem
» Meditációs terem