Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 Iskolai kikötő

Go down 
+79
Zaine Warhurst
Mathis Boll
Demien.R.Cornwlade
Lisa Renfield
Aristarkh Y. Zhukov
Lucius Rufinus
Elton Ricci Dixon
Rachel Williams
Gabriel Perez
Brian Valentine
Mona Braxton
Luka Dubois
Aideen Garadex
Katherine d'Argenta
Havasi Zoárd
Marcus Mccannt
Wera A. Flinders
Valgrad Aagheim
Gabriel Farell
Laura Lillien Larsen
Jessica Turner
Christian LeNoire
Alinox Ingren
Scott Reid
Corina Watson
Raiden Carvex
Vixilien Sandanez
Krishana Quinn
Serafina Damiana
Kyle Brensley
Varg Yrjanfrost
Michelle Norton
Elisaveta Varlock
Andrew Palmers
Hecate Lunadea
Diana Gray
Solange Borealis
Illya Imbecairwen
Octavia Blackwood
Zoey Fleming
Noah Cromwell
Mordana Liward
Sairus Macrain
Zoé Calylas
Lynessa Loharn
Vanessa Smith
Isabella Bartolo
Sideris Valbraith
Josh Barker
Nathaniel Cornwlade
Iantha Reaver
Damien Warell
Selene Tompson
Ruby Rose Re
Scott Renfield
Hunyadi Péter
Daphne Alucard
Dominic Mildor
Caleb Valerious
Zaria McBlade
Aventhis Johnson
Lilith Corivan
Lucius Benedict Fenris
Faith Craven
Jane Swan
Mordred Wasimir
Alexi Solsagan
Leila Hunt
Theodora Hendrick
Ryan Bourton
Aysha Darkblood
Catherine Waters
Azaria Daraghi
Victor Alexandrov
Nil Moriarty
Takoda Turner
Troy Clayton
Jasmine Miels
Mesélő
83 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24
SzerzőÜzenet
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus
Lucius Rufinus


Jelige : Az utolsó római
Hozzászólások száma : 450
Csatlakozás : 2012. Jun. 12.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Kobra háló
Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-02-14, 4:21 am

//NRT: Lucius és Lis - 2013.01.21.//

*Lucius megkapja a maga adagját, ami kijárt neki jogosan. Ezt a fejmosást nem kerülhette el és nem is akarta, tudatában volt ennek. Nem menekül, vállalja a felelősséget, készségesen elismeri. Ez egy koravén vonás nála, de eddig nem jellemezte, ez egyértelműen az elmúlt hetek hozadéka, hogy ezt megtanulta. Eddig mindig talált valami mást, amire teljes mértékben rákenhette a dolgot, most már ő is komoly faktor, ha hibáról és rosszul elsült dolgokról van szó. A probléma máshol van az egészben. Mert ez a hozzáállás egy dolog, viszont az már hiba részéről, hogy régebbi önmagának egy darabjához akar ragaszkodni, azt használni, de az apátia ebben nem segítheti ki. Most kell megértenie, hogy az passzív eszköz inkább, védelem, nem pedig kontrollálható eszköz. Saját kárán tanul.*
-Inkább hagyjuk...*mormogja az orra alatt és legyint. Eddig nem mondta el a másiknak gyermekded konfliktusát, ami megoldatlan maradt. Most meg már mindegy. És újabb hibáira világítanak rá, amikkel tisztában volt. Azt próbálta meg elmagyarázni, hogy mit gondolt és hogy az miért volt téves, de Lis szavai valamelyest frappánsan foglalják össze azt, amit tennie kellett volna, ahelyett amit elmagyarázott. De ezt utólag könnyű. Az akkori gondolatok és érzések nem ezt diktálták, feladott egy el se kezdett küzdelmet akkor. Az is baj, hogy a lány most se érti teljesen. Sajnos Lucius picit gyári hibás: megvan az ára bizonyos tehetségeinek és sok pozitív vonásának. Az egyik a furcsa kifejező képesség. Lehetőleg valami művész kéne, aki visszafejti szavait és tolmácsol néha, mert képekben és hasonlatokban gondolkodik sokszor, meg zenében. Érzéseket és mély belső tartalmakat nem is tud ezek nélkül kifejezni.*-Igazad van. *jegyzi meg lakonikusan, hiszen ezen nem nagyon tud mit ragozni és nem is kell, ennyi is elég bőven. De ez csak vihar előtti csend, mert először Lis, majd az ő részéről szabadulnak el az indulatok. Lucius egyébként is egy időzített bomba volt, most robbant.*-Hát nem születtem gondolatolvasónak a kupoláját! Mi értelme beszélni, ha nem azt fejezi ki, amit akar a beszélő? Ennyi! *és tényleg, meg is indul ő is kifele. Esze ágában nincs megtenni amit mondott. Amikor kimondja is tudja, de az biztos, hogy egyéb hülyeségre azért nyitott. De valamit mondania kellett, valamit tennie kellett, hogy megőrizzen valamennyi önkontrollt. Ez a kitörés kellett, hogy kicsit helyre billenjen. És nem éri oly váratlanul, hogy Lis megpróbál lekeverni neki egyet. A beszélgetés ereje óta várja, minden idegszála ki volt erre is hegyezve és a belső reflexeket semmi nem kezdte ki, ez olyan, mint a biciklizés. Nem lehet egyszerűen megütni. A jobbról közeledő kéz elől hátra átlósan tér ki bal lábának csúszó lépésével, jobb tenyerének éle pedig Lis csuklóján hárít lefelé térítve el az ütést. A lány ebből nem érezhetett semmi rosszat, mivel óvatos volt még így is. Ehhez nem kellett nagy erő és a tenyerének külső oldala puha párnás. Alkarral és kemény mozdulattal más lett volna a helyzet...*
-Azt próbálom! De ha le se vezethetem a feszültséget, akkor legfeljebb még jobban becsavarodok...*mondja Lis próbálkozására. Sose volt ő teljesen normális. Egy ember, akit antagonisztikus ellentétek feszítenek és tartanak mozgásban sosem kiszámítható. Belül az indulat és a tűz egyre csillapodik, illetve kezdi más átvenni a helyét, de ehhez magányra van szüksége, abszolút magányra.*
-Ilyen vagyok és még sokmilyen! Ezer és ezer arcom van mint mindenkinek. A régi sosem leszek. Ezt mondtam pár hónapja is: folyton változunk. De ha rátalálok az új önmagamra, majd kiderül mi lesz. *zárja Lucius is gondolatsorát. Lis hoppanál, ő pedig szépen elviteti magát a szigetre. Szüksége van a természetre, a természetes zajokra. Semmit nem alszik, csak egy arra megfelelő sziklás részen üldögél vagy épp fekszik. Fizikailag kimerítő és nem túl egészséges, de el kell viselnie. Reggelre ha nem is új ember,de tudja mit kell tennie. Kezdetét veheti a komoly önsanyargató edzésprogram. Nincs alkohol, jó adag húsok és gyümölcs, úszás és futás lehetőleg odakint, de az uszoda is belefér, na meg a konditerem. A szervezetének szüksége van rá a két hónap kiesés után, és a fizikai fáradtság és fájdalom pedig kizárják tudatából az önsajnálatot és a gyengeséget. A kemény munka növeli az önbecsülését, segít büszkeségének helyreállításában. Hozzá még összeszedi a megfelelő olvasmányt, ami távol tartja az ingoványoktól és más gondolkozni valót ad. A többit pedig az időre kell bíznia, de így sikeres lesz, tudja. Hogy Lissel mi lesz? Erre nem talált megfelelő választ. Ez előtt az este előtt is komoly sebek voltak köztük, de most ezek mélyebbek lettek. Nem tudja, hogy ezzel tud-e mit kezdeni majd. Egyedül semmi esetre, abban biztos. mert ez csak két emberrel működik. De belekezdenie egyedül kéne majd. Hogyan? Az idő ebben is segíthet.*

//Köszönöm én is.//
Vissza az elejére Go down
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter
Demien.R.Cornwlade


Hozzászólások száma : 8123
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Ott, ahol sose számítanál rá.....

Rangok
Ház: Inflatus - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-02-26, 2:49 am

//Agash. A hozzászólásodat én töröltem. Pmben ha minden igaz meg is magyaráztam miért Smile //
Vissza az elejére Go down
https://mysterio.hungarianforum.net
Rachel Williams
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Rachel Williams


Hozzászólások száma : 366
Csatlakozás : 2012. Jun. 08.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Jáspis háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-03-24, 10:24 pm

//NRT: Mathis és Rachel – 2013.03.24.//


*Nem is tudom, valahogy üresnek érzem most magam és nincs kedvem az ég világon semmihez se. Talán ez is az oka annak, hogy kijöttem ide, a kikötőbe és az egyik nagyobb sziklán ücsörögve lógatom lábaimat a víz felé, de bele azért természetesen nem érve. Megfázni nem szeretnék, de jól esik a friss levegő, segít gondolkodnom, hiszen annyi minden kavarog most a fejemben. Egyébként teljesen tiszta vagyok, nem ittam, nem drogoztam, de sajnos még csak nem is ettem ma, pedig kellene, nagyon is, de nem vagyok éhes. Öltözetem egyébként olyan, mint mindig, nem áll túl szép és új darabokról, de rajtam mégse mutatnak rosszul. Fekete nadrág, sportcipő, fekete pulóver és egy sötétbarna színű kabát van rajtam, mely a derekamig ér, hosszú, barna tincseim pedig most azt súrolják a szélnek hála. Szép, barna szemeim üresen merednek a sötét óceán felé, és némi smink is található pofimon, de nem túl sok, éppen annyi, hogy kiemelje szemeimet. Nem fogok leadni és sokáig síránkozni, tényleg nem, meg szeretném találni a helyem, boldog lenni és ezért csakis én tehetek. Egyelőre ma még csak maradok itt, de holnaptól egy új Rachel köszönti majd a reggelt. Na nem fogok teljesen kifordulni önmagamból, de némi változás rám férne, tényleg túlságosan leadtam, ahogy egész eddigi életem során, ideje változtatni ezen.*
Vissza az elejére Go down
Mathis Boll
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Mathis Boll


Iskolai kikötő - Page 24 Szombilisztika
Hozzászólások száma : 415
Csatlakozás : 2011. Nov. 22.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Jupiter háló
Üzenet : Ha hagyod, hogy csak úgy megtörténjenek a dolgok, akkor megtörténnek. És jól alakulnak.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-03-24, 11:32 pm

//NRT - Rachel és Mathis - 2013.03.24.//

* Csak egy röpke sétára vágyom a mai este, kivételesen ismét famulusom társaságában teszem ezt. Mással amúgy se igazán tölthetném az időmet, és amúgy is úgy érzem, jobb nekem a magány.. vagy talán ellátogatok ismét arra a bizonyos helyre, a szépséges vámpírlány társasága végett. Jó rég nem láttam már, és bár mazochista hajlamokra vall az, adnám én a vérem önként és dalolva, a végtelenségig mégsem tehetek ilyesmit. Okosabb is volna kerülni, és talán ismét így teszek, Eligor éppenséggel amúgy sem zárta a szívébe.. persze nem igen ő az, aki számít jelenleg. Mindegy is, csak jussak ki innen, ebből a zárt térből, méghozzá a szép ősmadarat követve, ki jó pár méterrel előttem, örömteli vijjogásokkal jelzi boldogságát a szabadság miatt. Mosolyogva követem őt egész az óriási bejáratig, ahonnan már érzem is a kinti hűs időt, s nem is vagyok rest összébb húzni nyakamon szokásos szürke sálam, na meg a szövetkabátot is, mely alatt csak egy fekete, ezüst csíkos ing pihen, ezen pedig egy fekete pulóver. Sötét farmerom, s bőrcipőm is pont passzol jelen külsőmhöz, kezeim pedig végül zsebeimbe kerülnek, de a távolban már látom a kicsinyke alakot, aki felé szépen el is röppen a madárka, pár másodpercre meg is állapodik előtte a levegőben, majd engem, és ezzel őt is ott hagyva tovaszáll a messzeségbe. *
- Szépen vagyunk.. * morcogom a nagyobb sziklák felé érkezve, de mivel a révész még nem igen van erre, így röviden mérlegelve a helyzetet lassítok le a barnaság mögött, ki minden bizonnyal már kiszúrt magának, famulusom tett róla. * - Most nézd meg, hát nem itt hagyott? Ennyit a háláról, hogy így vigyázok rá.. de mondd csak, nincs kedved sétálni? A partnerem éppen most hagyott faképnél. * téved immáron az általam birtokolt zöld szempár a törpe irányába, s végül még kezem is felé nyújtom. *
- Egyébként Mathis vagyok, itteni diák, és nem valami szép lányokat zaklató idióta, még mielőtt meggondolatlanul nem élnél az egyébként visszautasíthatatlan ajánlatommal. * mosolygok rá helyes vonásaimmal, nincsen rossz kedvem azért, és alapjáraton is békés természet vagyok, az ideg csak ritkán jár felém, tehát ezért is nyitok.. na meg mert szociálisabbnak kéne lennem, ez pedig most a csúcsok csúcsa, rövid úton túl is teljesítettem magam. *
Vissza az elejére Go down
Rachel Williams
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Rachel Williams


Hozzászólások száma : 366
Csatlakozás : 2012. Jun. 08.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Jáspis háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-03-25, 2:10 pm

//NRT: Mathis és Rachel – 2013.03.24.//


*Őszintén szólva nem igazán foglalkozom azzal, hogy ki merre is megy most, tehát hogy diákok jönnek a révésszel, majd térnek be a Mysterio épületébe, illetve onnan sétálnak kifelé, egyáltalán nem hat meg. Ha valaki kíváncsi rám, majd úgyis megtalál, eléggé látható helyen ücsörgöm, úgy hiszem, de valamiért mégis abban reménykedem, hogy az este nyugodtan telik majd, egyedül maradok még úgy egy órát, aztán utána visszamászok a toronyba, hogy nyugovóra térjek. A helyzet viszont az, hogy mindez nem így történik, mivel nemsokára egy nagyobb méretű madárféleség repül elém és néz velem farkasszemet, én pedig hirtelen sikkantok fel és dőlök is hátrébb, két kezemmel támaszkodva meg a hideg sziklán, úgy pislogok az állatra, ki nemsokára már el is tűnik és magam mögött hallom meg a következő hangot, így barna szemeim felfelé is tekintenek az ismeretlen fiú irányába. *
- Öhm, ő a te famulusod esetleg? Miféle állat? Még sose láttam ilyet. *harapok ajkamba kíváncsian érdeklődve tőle, hogyha már így megszólított, majd nemsokára már egy kis sétára hív, ami őszintén meglep. Nem szoktak így viselkedni velem, így a felém nyújtott kézre tekintek, majd lassan belehelyezem kicsinyke mancsomat és engedem, hogy felhúzzon, mert hát így értelmeztem a jelzését.*
- Hát nem is tudom, nem terveztem, hogy átmegyek a szigetre… *kezdek is bele, de aztán kezem elveszem az övéből, majd a másik szemeibe tekintek és kissé elmosolyodom a bemutatkozást követő szavain.*
- Én pedig Rachel, aki nem is vágyik jelenleg ilyen jellegű pasik társaságára. *ismerem is be, mert most már nem fogok én senkit se keresni, tehát meg se nézem úgy magamnak ezt a fiút, megmaradok csak a tisztes távolságban, így a biztosabb.*
- Amúgy merre szeretnél menni? Talán még megbeszélhetjük, hogy veled tartsak. *kérdezek is rá kíváncsian, miközben az öreg révész felé nézek, ki éppen a pipájára gyújt rá, tehát láthatóan ráér fuvarozni minket, ha gyorsan döntünk, tehát még csak várni se kell rá.*
Vissza az elejére Go down
Mathis Boll
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Mathis Boll


Iskolai kikötő - Page 24 Szombilisztika
Hozzászólások száma : 415
Csatlakozás : 2011. Nov. 22.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Jupiter háló
Üzenet : Ha hagyod, hogy csak úgy megtörténjenek a dolgok, akkor megtörténnek. És jól alakulnak.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-03-25, 8:11 pm

//NRT - Rachel és Mathis - 2013.03.24.//

* Röpke ötlet most ez, hogy egy ideig kint tengessem az időm, a sulin kívül, és igazság szerint belül már azt is vágyom, nem kicsit, hogy végre kint élhessek a Campus területén. Nem kell már sokat várnom erre, és hát egyéb dolgok is kavarognak helyes fejemben, de mégis céltalan lődörgés lesz ebből, úgy hiszem. S állatom is meg lehet kergülve kissé, nem igen szokott szomszédolni senkinél, de most mégis megteszi, engem ott hagyva, hogy ezzel a szívbajt hozza a sziklán ücsörgő felé. Lépteim meg is szaporázom a jelenetre, de láthatóan bele se pottyan a vízbe a leányzó, így nem igen ijedezem én sem tovább, csupán csak szokatlanul közvetlen szavaimmal térek oda hozzá. *
- Igen, a neve Eligor, és egy ősmadár, pontosabban Archaeopteryx. Elég különleges jelenség itt és kicsit.. ódivatú. * mosolygom orrom alatt, végül felé is fordulok immár, hogy ha ez a jómadár ilyen szépen lerázott, legyek már egy kicsit tökös és találjam fel magam, amennyire lehetséges. Ezt is teszem, szokatlan módon azonnal sétára invitálom a barnát, így kezem is felé nyújtom, s bár első sorban a bemutatkozás végett, de mégis hagyom, segítsenek erős ujjaim neki a felkelésben. *
- Mmm, ha nincs kedved, nem szükséges, de gondoltam ha már van hasznos, legyen némi kellemes is benne. * forgatom szavaimat olyan illendősen, ahogyan azt szüleimtől tanultam, jó fiú vagyok, amire még szavaimmal is felhívom a figyelmet. Nem akarok én semmi rosszat, még mielőtt félreértené szándékaimat, szavaiból ítélve nem is biztos, hogy érdekelném, ha az általam elmondott jellemet képviselném. *
- Erre talán még korai lenne rákérdeznem, de biztos igazad van. * ráncolom össze szemöldökeimet, hogy aztán kezem vissza kerüljön eredeti helyére, tehát a jó meleg zsebbe, felém intézett kérdésére pedig vállam vonjam némi gondolkodást követően pislogva Seol irányába. * - Hát, azon agyaltam, például az erdő elég szép ilyenkor, esetleg a park. Aztán ha az étterem nyitva lesz, még benéznék valami meleg italra, és szerintem itt ki is merült a mérhetetlenül izgalmas esti program. * vigyorodom el végül mondandómat követően, rajta függ, akar-e csatlakozni, s ha megteszi, örömmel venném, de ha nem, akkor sincs gond, folytatom egyedül utam, és talán idővel ez az áruló madár is visszaszáll hozzám. *
Vissza az elejére Go down
Rachel Williams
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Rachel Williams


Hozzászólások száma : 366
Csatlakozás : 2012. Jun. 08.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Jáspis háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-03-28, 2:08 pm

//NRT: Mathis és Rachel – 2013.03.24.//


*Én csak nyugodtan szerettem volna üldögélni idekint, a friss levegőn, de ahogy ez a madár elém került, hát egyértelművé vált a számomra, hogy ennyit a magányról, ugyanis gazdája is megtalál engem, de olyan furcsa, van valami más a viselkedésében, mint amit az eddigi emberektől megszoktam itt, a Mysterioban. Igen, hallottam már az aranyvérűekről, de azok közül se viselkedik mindenki másképp, mindegy, majd kiderül, hogy milyen társaság, de amikor meghallom, hogy ódivatúnak titulálja kis kedvencét, csak egy kisebb mosollyal arcomon rázom meg fejem.*
- Szerintem inkább csak különleges, ódivatú biztosan nem, mivel több ilyen… izé, ősmadarat még eddig nem láttam. Szóval ő akkor egy dinó? *pislogok rá aprókat, ezzel is mutatva meg magam, tehát hogy mennyire kis műveletlen és butuska vagyok, de mivel nem vagyok teljesen biztos a gondolataimban, ezért inkább rákérdezek, majd megmondja ő a tutit. Mivel viszont kezét felém nyújtja és én ülök, ő meg áll, ezért egyértelműnek veszem, hogy fel szeretne segíteni és amint ez megtörténik, a bemutatkozásunk is kezdetét veszi, melyet egy invitálás követ.*
- Öhm, hogy mi? Bocs, de nem értem, hogy mit mondasz, olyan furcsán beszélsz. *pislogok is hozzá, mert nem vágom, hogy mi hasznos és kellemes? Már miért lenne hasznos az, hogyha vele tartok? Vagy én keveredtem meg? Áh, nem értem én ezt a fiút, de remélem, hogy fog még máshogy is beszélni, mert nem szeretném folyamatosan hülyének érezni magam és jelenleg kezd ilyen lenni a helyzet. Meglehet még, hogy vele tartok, de ahhoz tudnom kéne az úti célt is, ami hamarosan kiderül ám, így emelem fel fejem, láthatóan elgondolkodva a sötét ég felé.*
- Az erdő jól hangzik… *kezdek bele, majd visszatalálnak barnaságaim egyébként nagyon is helyes pofijára.* - De az étterembe én tuti nem megyek veled, nincs egy vasam se, szóval a séta jöhet. Viszont akkor gyere, mert itt a révész, nehogy nekem elhúzzon. *kapom is el csuklóját, így kezdem el magammal húzni az öreg felé, kinek már integetek is, hogy el ne menjen. Persze nem távozik, megvár minket, így ahogy a ladikhoz érünk, eleresztem Mathist, majd már be is csüccsenek a csónakba.*
- Amúgy hogy-hogy elhívtál magaddal? Még csak nem is ismersz, te így szoktál ismerkedni? *elég egyszerű a szóhasználatom, de a lényeget bizonyára érteni fogja, tehát továbbra is arcát figyelgetem, talán zavaróan is, de nincs bennem semmi hátsó szándék se, csak érdekesnek tűnik a szememben.*
Vissza az elejére Go down
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus
Zaine Warhurst


Hozzászólások száma : 430
Csatlakozás : 2012. Jul. 29.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-06-14, 10:59 pm

//NRT: Zaine és Élias egyik karaktere - 2013.06.14.//



*Jamaica az én otthonom, ezért természetes számomra a tenger közelsége, jelen esetben azonban óceán áll rendelkezésre. Lévén, hogy sok különbség nem fedezhető fel részemről, ritka rituálémat itt is lehet tartani, nem is muszáj messze az iskolától, vagy csendes, forgalommentes helyen. Ezért állok most a kikötőben, a révész sehol, bár ha itt lenne se mennék át feltétlen. Rengeteg vámpír leselkedik ránk a másik oldalon, a boltok zárva vannak - nem veszek akkor se, ha nyitva volna, hisz nincs pénzem -, az emberek kihaltak az utcáról, így tehát egyedül a természet maradna nekem, ami érdekes volna, ám arra most nincs szükségem. Pontosabban van, csak másik formában: az óceán emlékeztet hazámra. Egészen a part végén állok, a sziklák csücskén, s nem is zavartatom magam az engem cibáló orkánban, vagy a hűvös levegő marásában, a sötétség karmában. Nem fázom, hiába volnék melegebb időjáráshoz szokva. Lábamon fehér, szakad tornacipőm található, elég mocskos állapotban, fentebb kopott, sötétkék farmerom, melyet szakadt fekete övem tart rajtam, felül pedig nyűtt fehér pólómat takarja az elegáns kabát, melyet Daphnének köszönhetek. Ruháim állapota talán nem új, nem minőségi, esetleg divatos darabokat hordok, ellenben koszos nem vagyok, barnásabb bőröm most szépen olvad be az éjszaka sötétjébe, ahogy szélfútta, kócos hajam is, ami egészen jól áll, amolyan lezser stílusban, főleg a finom borostával arcomon. Nem hordok kiegészítőt, vagy bármilyen más szépészeti terméket, még pénzt sem a zsebemben, egyedül övemen lóg a pálcám. Hm... Daphne. Önzetlenül és ismeretlenül segített rajtam, nem állítom, hogy ettől rögtön jó ember, de a szememben pozitív benyomást tett, s igazából jó volna újra látni őt. Jó volna barátkozni, hiszen már azért haladok, de ez nem elég, én szeretem az embereket és az emberi társaságot, közelséget. Most azonban egyedül akarok lenni, a gondolataimban. Inkább emlékek ezek, emlékek a hazámról, mert honvágyam van.*
Vissza az elejére Go down
Electra Richter
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Electra Richter


Jelige : A humorista
Hozzászólások száma : 231
Csatlakozás : 2011. Oct. 10.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Hematit háló
Üzenet : Élek, s hogy meddig, nem tudom,
meghalok, bár nem akarom,
megyek, s egész utam titok,
csoda, hogy jókedvű vagyok.



Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-06-18, 10:44 am

//NRT: Zaine és Electra - 2013. 06. 14.//


*Jó kedvem van ma este - milyen meglepetés -, és úgy döntök, hogy kimegyek levegőzni. Nyár van, meleg, bár este annyira nem, de ha vannak csillagok az égen, akkor megéri kimenni, bármilyen az idő. A csillagokat nézni mindig jó elfoglaltság, ha látszanak egyáltalán, de itt egész biztosan látszanak. Szépen öltözöm fel, de kicsit rétegesen, ha meg mégis jó idő van, majd leveszem a rétegeket. Ezek pedig egy kék farmer, kedvenc csillogós Párizs felsőm, amit egyenesen Párizsból hoztam, a fölött vékony cipzáros fekete-pink pulóver, meg egy színes nyári sál, azaz inkább kendő. És bár a kendő eltakarja, a nyakláncom is a nyakamban lóg, két csillagos fülbevalóm pedig a fülemben leng. Körmeimen szimpla kék körömlakk, most nem díszítettem túl, szőke hajam pedig kiengedve. Ideje lenne levágatni, eléggé megnőtt, már majdnem a hátam közepéig ér, ilyenkor nyáron pedig nem jó a hosszú haj, csak melegít. Vannak egyéb kiegészítőim is, például a pálcám a derekamnál, de pénzt vagy egyebet nem hoztam, nem tervezek vásárolni, vagy bulizni menni. Lábaimon egyébként  vajszínű szandál, szóval színes és vidám vagyok. Kell is, mert az éjszaka nem tűnik annak, viszont amikor kilépek, látom a csillagokat.*
   - ... a horizonton túl csak te meg én. Csak súgd meg, csak bújj még...*énekelve és dúdolva egyik kedvenc dalomat közelítem meg a kikötőt, ahol alapjáraton a révész szokott várni, hogy átvigye azokat, akik át akarnak menni, de én most csak a víznél szeretném a csillagokat nézni, szóval nem lesz szükségem a szolgálataira. Közelebb érve látom, hogy áll ott valaki, de ez miért is tartana vissza attól, hogy odamenjek, szeretek beszélgetni. Továbbra is dúdolva érek oda, úgyhogy a srác már messziről is észrevehet, ha akar, nekem viszont oda kell érnem, hogy lássam, ki az. Amint megpillantom az arcát, felismerem, pedig régen találkoztunk, és akkor is sötét volt, de szerencsére jó a memóriám.*

- A srác, aki tartozik nekem. Szia. Mi újság?*ha így jobban belegondolok, lehet rossz nevet társítok az archoz, ezért egyelőre inkább nem szólítanám úgy, hátha rosszat mondok, az meg gáz lenne. Azért remélem, nem veszi észre, és hogy van kedve esetleg beszélgetni, vagy hasonló, mert ha én ismerőssel összefutok, nehéz lerázni.*

 
Vissza az elejére Go down
Zaine Warhurst
Diák Exortus
Diák Exortus
Zaine Warhurst


Hozzászólások száma : 430
Csatlakozás : 2012. Jul. 29.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-06-18, 3:00 pm

//NRT: Zaine - Electra, 2013.06.14.//


*Rettentő a csend, még akkor is, ha nem mondható teljesen némának a környezetem. Nem, mert a szél lágyan süvít, néha zúg fel, ahogy a hullámok is nedvesen hánykolódnak, ugrálnak a sziklákra. Rengeteg hatás ér, a nyáresti illatok, a hideg fuvallat, a sötétben ezernyi apró lámpaként csillogó csillagok, és a sós levegő ízét is szinte számban érzem. Szeretem a természetet, ilyenkor úgy érzem, én is a része vagyok. A tökéletes harmóniába azonban egy hang kúszik lassan, de élesen be, én pedig arcom dühös grimaszba rándulásával pördülök meg lábamon. Mikor viszont sikerül kivennem a másik alakját, körvonalait, s agyamig is eljutnak arcának vonásai, magamba fojtom az indulatos szavakat, melyeket hozzá akarok vágni.*
- Előre közlöm, hogy szívesen látlak, de ide nem illik az ének. *sóhajtok azért fel komolyan, mert nem szeretném, ha ide jönne, és a kornyikálást kéne hallgatnom. Nem arról van szó, hogy borzalmas a hangja, vagy nem hallottam rosszabbat, hanem arról, hogy ennek nem itt és most van az ideje számomra. A hely mindenkié, de én voltam itt előbb, azt hiszem, jogos a kérésem. Természetesen felismerem, ám mikor a szavait hallom, először arcom meglepődöttre vált, majd pedig szégyenlősen sütöm le szememet.*
- Hát azóta nem találkoztunk, elég elfoglalt voltam, és nem egy házban járunk. Mi... mivel is tartozom? *kacagok fel röviden és zavartan. Nem emlékszem már, de mintha valami süteménnyel lógnék neki... nekem kéne csinálnom? Hát... talán jobban járna, ha nem én csinálnám meg. Arra viszont egyáltalán nem emlékszem, miért is van tartozásom, én mit kaptam cserébe, ezt azonban nem említem meg. Mint látom ő se veszi nagyon a szívére, hiszen érdeklődi kezd felőlem, melyet mély nyugalommal nyugtázok.*
- Hát... semmi különös. *kezdem a szokásos hárítással, majd arcom a föld s a víz felé fordul gondolkodó, szomorkás kifejezéssel.* - Haladok azt hiszem a tanulásban, már másodikos vagyok, és kezdek barátkozni is, de még mindig nem érzem az igazinak. *tekintek most az égre, kerülve a pillantását. Nem, nem fogom neki elmondani, hogy igazából mi bánt engem, mi nem igazi barátság, s ezért gyorsan terelni is kezdek, egy erőltetett, remegő mosollyal szám szélén.*
- Veled? Átmentél te is? Rég nem találkoztunk, mesélhetnél, neked biztosan izgalmasabb az életed. *mondom neki, s közben azon gondolkodom, meddig fogunk itt állni. Semmi kedvem a szigetre menni, ellenben hamarosan talán fázni kezdhetünk, s akkor esetleg be fogom adni a derekamat, hogy összeüssek neki valami vigaszdíjat a konyhában. Ez viszont egyelőre még nem opció, ahhoz pár mondatnak el kell szállnia egymás felé.*
Vissza az elejére Go down
Electra Richter
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Electra Richter


Jelige : A humorista
Hozzászólások száma : 231
Csatlakozás : 2011. Oct. 10.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Hematit háló
Üzenet : Élek, s hogy meddig, nem tudom,
meghalok, bár nem akarom,
megyek, s egész utam titok,
csoda, hogy jókedvű vagyok.



Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2013-06-20, 11:09 am

//NRT: Zaine és Electra - 2013. 06. 14.//


*Jókedvűen dalolászva érek ki az iskola kapuján, majd haladok tovább a kikötőig. Átutazást nem tervezek, de víznél sokkal élvezetesebb nézni az eget. A dalom egyébként illik is ide, a távoli horizont, ugyebár, ami szintén benne van a dalban. Közelebb érve egy fiú sziluettjét pillantom meg, de megyek tovább, nagy ez a hely, elférünk mindketten, sőt, lehet még beszélgetni is tudok majd. A srác aztán megfordul, és felém intézett szavaira egy pillanatra megállok, abbahagyom a dúdolást, majd odaérve mellé megállok.*
- Vagy nem tetszik neked a hangom, vagy rossz kedved van.*állapítom meg, de faggatózni nem fogok, egyszer találkoztunk eddig, s bár én igen közvetlen típus vagyok, más emberek nem értékelik annyira, ha egyből magándolgokba ütöm az orrom. Na de azért bármelyik opció is legyen, én vidáman köszönök neki. Mosolyogva figyelem mentegetőzését, nem azért hoztam én fel a tartozást, hogy kellemetlen legyen, és annyira nem fontos az a süti, nem halok bele, ha nem kapom meg.*
- Nem olyan nagy dolog. Csak egy süti. Ha jól emlékszem, epres. És neked kell csinálnod.*kacsintok rá vidáman, nem vagyok tisztában sütési tudományával, szóval lehet olyan rossz, hogy az már felér a méreggel, de bevállalom, ha egyszer én kértem. Hogy ne csak a sütiről legyen szó, érdeklődni kezdek felőle, hiszen rég volt már az a találkozás.*
- Szuper. Ügyes vagy. Akkor már famulusod is van. Mit választottál?*érdeklődök kedvesen, direkt nem említve azt a bánatos pillantást. Komolyan, én vagyok a diszkrétség mintapéldánya! Bár lehet, hogy nem fogom sokáig tartani magam ehhez, nem szeretem, ha az emberek szomorúak a társaságomban.*
- Á, szintén semmi különös. Igen, már harmadikos vagyok, magamat is rendesen meglepve vele. De az életem koránt sem olyan hú de izgalmas.*forgatom a szemem az utolsó pár szónál, majd fejemet felemelve az égre pillantok. Nagyon szép, mint általában. Imádom a nyári estéket.*
- Izgalmasabbá kéne tenni. Esetleg valami ötlet? Mindent fogadok, bármilyen butaság is legyen.*nézek rá kíváncsian, hátha van valami ötlet a tarsolyában, ha meg nincs, akkor gondolkozzon. Ha az ember gondolkozik, kevesebbet gondol arra, ami elszomorítja. Mert bár szeretnék segíteni, annak ellenére, hogy még csak egyszer találkoztunk, nem tudom, mi a baj. Hát igen, én már csak ilyen vagyok. A segítőkészségem miatt más dolgába ütöm az orrom. De nem baj, amíg ez nem látszik.*
Vissza az elejére Go down
Una McCarthy
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Una McCarthy


Hozzászólások száma : 51
Csatlakozás : 2014. Jan. 20.
Kor : 28
Tartózkodási hely : Holdkő háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-01-29, 3:04 pm

/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

*Az étkezőből egyenesen ide jövök; egyik kezemben még mindig ott van a szalvétába tekert szendvics, amit ebéd gyanánt akartam elfogyasztani, de miután megint kitört odabent a harc két „alfahím” között, úgy döntöttem, inkább a friss levegőt választom. Nem félek attól, hogy megsérülök vagy ilyesmi, de nagyon unom már a céltalan vitákat arról, hogy ki a jobb ebben vagy abban, kinek befolyásosabb a családja vagy hogy ki a jobb aranyvérű... Amúgy is át kell mennem Seolra, mindegy, hogy mikor indulok. A révészt egyelőre sehol sem látom, és bár nem vagyok egy türelmetlen alkat, azért jobban örülnék, hogy nem ebben a szeles hidegben kellene itt ácsorognom. Terepre tervezett öltözék van rajtam: barna vadászbakancs, egy kissé már viseltes, kényelmes farmer és szürke polárpulcsi. Télikabát helyett csak egy sötétszürke dzseki van rajtam, nem pont ilyen időbe való, de sokkal könnyebben mozgok benne, ez pedig most többet számít. Vállamon keresztben átvetetve egy fekete szövettáska van, egyelőre csak a varázspálcám van benne, amit viszont elő is veszek, ha már boszorkány vagyok, legalább ne fagyoskodjak itt.*
- Aestus. *Mondom is ki a varázsigét, miközben magamra mutatok a pálcámmal, és pár másodpercen belül már érzem is a hatását. Igen, így már sokkal jobb, nem fázom, úgyhogy miután elteszem a pálcát neki is állok, hogy szépen nyugodtan kivégezzem a szendvicset. Megint pénzszűkében vagyok, de ha minden jól megy, akkor estére nem kevés összegnek lehetek a boldog tulaja. Csak jönne már a révész.*
Vissza az elejére Go down
Dareia Yrjanfrost
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Dareia Yrjanfrost


Iskolai kikötő - Page 24 Kalandor
Hozzászólások száma : 107
Csatlakozás : 2010. May. 16.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-01-31, 10:59 pm


/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

Bár már egy jó ideje nem itt lakik, azért van némi dolga erre felé még az egyetemistáknak is. Arról hogy mit keresett itt a suliban tanuló Yrjanfrost nemzedék fiatalabb példánya ne is essék több szó. Legyen annyi elég, hogy a könyvtár környékén akadt némi időtöltése, és jó pár óráig ez el is tartott. Ezért talán nem is furcsa az a felszabadult, és vidám arckifejezés amivel gyors, szinte már cserfesnek mondható járással szedi a lépcsőket, néha néha át is ugorva egy fokot. Na igen végre kész van a dolgával, ennek pedig láthatóan örül, s ezután mi a célja? Maga se tudja, de úgy gondolja egy kis lazítás igazán ráférne, az pedig csakis valahol lent Seolon fog megtörténni. Nem mintha nem szeretné ezt a sulit, de mióta egyetemista Mystralt és a szigetet jobban megszerette. Nemsokára már ki is érkezik a kikötőbe, s indul meg a hely felé, ahol ha minden igaz a révész felveszi a szigetre induló diákságot, már ha erre jár. Öltözete nem mondhatni túl melegnek, egy fekete nyitott hosszú, bokáig érő bőrkabátot visel, alatta kötött pulcsit, alsó részét pedig egy csinos bőrnaci fedi el, aminek szára alaposan be is van simítva 20 soros bakancsába. A lábbeli kopogása már messziről hallatszik, de ha Una nem néz hátra, akkor bizony ő lesz előbb észre véve, ugyanis Dareia szinte azonnal felismeri a másikat, amint kilép az épület ajtaján.
- Szia. Hát te? Régen nem láttalak ,mi újság? Azt hittem már elvesztél.  - Kérdez rá egy széles mosollyal, amint a másik mellé ér, miközben kezeit kinyújtóztatja, majd megigazítja a hátán elterülő táskát, amibe a könyvtárból meglovasított könyvek találhatóak, s pár napig ki sem veszi őket. Úgy érzi a tanulás még ráér, az utóbbi napokban úgy is eléggé meghajtotta a dolgokat.
- Egész jó időnk van nemde? Az öreg meg ahogy látom már megint késik - Na igen, lehet mindketten máshogy érzékelik az időjárást, de Dareia norvég létére egyáltalán nem fázik. A révészre tett megjegyzés pedig csak kicsit hat morcosnak, valójában most egész jó kedve van a lánynak.
Vissza az elejére Go down
Una McCarthy
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Una McCarthy


Hozzászólások száma : 51
Csatlakozás : 2014. Jan. 20.
Kor : 28
Tartózkodási hely : Holdkő háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-02-01, 8:03 pm

/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

*Nem igen számítok társaságra, ha valaki mégis erre jár, akkor kevés az esély rá, hogy meg is szólítson. Nem mintha nagyon bánnám a dolgot. Amíg eszegetek és várom a révészt érkezik még két diák, de kölcsönösen levegőnek nézzük egymást. Lassan elfogy a szendvics, a szalvétát a zsebembe tűröm, és mivel most már tényleg nincs jobb dolgom, kezdek kicsit türelmetlen lenni a várakozás miatt. Nem foglalkozom a cipőkopogással, amit magam mögött hallok, nyilván csak még egy diák, akit figyelmen kívül lehet hagyni… de egy pillanat alatt megváltozik a véleményem és a hangulatom is, mikor meghallom az ismerős hangot. A rajtam oly ritkán látható, őszinte mosoly kúszik az arcomra, ahogy hátrafordulok.*
- Nem veszek én el olyan könnyen. *Mintha nem én lettem volna az, aki az első itt töltött hetében vagy tucatszor eltévedt a kastélyban, a környékről már nem is beszélve. De az már rég volt.* - Szia. Jó látni. *Dareia egyike azon kevés embereknek, akikkel képes vagyok szót érteni, és hálás is vagyok neki, amiért annak idején nem hagyott magamra az első két mondatom után.*
- Még mindig nagyon furcsa elképzeléseid vannak a jó időről. *Mosolygok tovább, hiszen nem gondolom komolyan, nem bántani akarom, pontosan tudom, hogy tényleg semmi baja az ilyen idővel. Kicsit azért irigylem érte, én soha nem tudtam hozzászokni a hideghez; mielőtt ide kerültem mindig próbáltam elkerülni, hogy ilyen időben ki kelljen menni, de akkoriban nem érdekelt senkit, hogy mennyire fázom. Ma már szerencsére áthidalhatom a problémát egy egyszerű bűbájjal. De Dareia kérdezett is tőlem, szóval válaszolhatnék is.*
- Egyébként nincs semmi különös, lefoglalt a tanulás meg a vizsgák. *Vonok vállat, nincs ezen mit túlmagyarázni, gondolom, hogy neki is ismerős a helyzet. Ez is egy olyan időszak volt, amikor semmiért sem adtam volna ki a kezemből a tankönyveket, és jaj volt annak, aki meg mert zavarni.* - Az erdőbe megyek, a patikus megint talált valamit, amit be kellene gyűjteni neki. De legalább fizet érte. *Biztos bevételt jelent nekem az az öreg, mert tényleg mindent elhisz az állítólagos gyógynövényekről meg egyebekről, és nem is lehet meggyőzni az ellenkezőjéről, amíg ki nem próbál mindent. Bemutatnom nem nagyon kell, meséltem már róla nem is egyszer a másik lánynak, főleg, ha segítségre volt szükségem.*
- De inkább te mesélj, történt valami említésre méltó? *Érdeklődöm is, valószínűleg ő többet tudna mesélni, mint én. Közben végre feltűnik a révész is, bár most, hogy végre társaságom is akadt, nem is olyan sürgős átjutnom.*

Vissza az elejére Go down
Dareia Yrjanfrost
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Dareia Yrjanfrost


Iskolai kikötő - Page 24 Kalandor
Hozzászólások száma : 107
Csatlakozás : 2010. May. 16.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-02-04, 10:43 pm

\\NRT Dareia és Una, 2014.01.29.\\

Mivel az itteni dolgait befejezte, ideje egy kis kikapcsolódásra, azt azonban már nem itt a kastélyban kívánja megtenni, így indulva kifele a révész felé találkozik egy ismerőssel, akit már elég régen nem látott, így még szép hogy üdvözli. Meglehet ha egyedül lenne itt nem sokat szórakozna a marcona révész megvárásával, hanem egészen egyszerűen hopponálással oldaná meg a helyzetet, de így miért is ne? A válaszra csak egy kisebb mosolyt ejt, de nem igazán reagálja túl a dolgokat, azonban az időnél és a másik kijelentésénél már azért felnevet. Na igen nem mindenki nézi úgy a dolgokat ahogy ő, de végülis egy északitól mit várjon az ember?
- Miért, neked talán nincs kedvedre ? Egészséges északi időjárás, én ebben éltem le csaknem 16 évet - Így talán már a másik is értheti hogy miért is fura az ő elképzelése arról a bizonyos időről. A lány hangja egyébként még talán kicsit cserfesnek is hat, ahogy ezt meséli, bár nem tudja mondta e már a másiknak ezt, de ha nem hát most elárulta neki. Természetesen a kérdésre adott válaszra is figyel, egy nyugodt mosollyal, miközben tekintete a másik arcára is vetül.
- Az mindenkit le szokott. De ha minden igaz egy év múlva neked is vége az első három évnek nemde? Majd csak túlesel rajta - Nem igazán szokott embereket bátorítani, így ha a szavai nem vidítják fel a másikat hát arról már nem ő tehet. Tudja milyen elvégre ő is végig szenvedte ezeket az éveket, most már mióta egyetemista viszont kissé könnyebbnek érez bizonyos időszakokat. Na persze ez nem jelenti hogy nincsenek olyan hetek amikor alig alszik mert fel kéne készülnie valamiből.
- Gondolkoztál rajta hogy utána merre tovább? - Teszi fel a nagy kérdést, egy vállrántással karöltve, mikor viszont hallja merre megy a másik kicsit meglepődik, de azon nyomban el is mosolyodik.
- Patikus ?- Na igen ez neki új, bár lehet a lány szójátékból mondta, így elsőre nem tudja kiről van szó. Anno volt olyan ember aki elküldött különböző növényekért embereket, de az elég messze állt ettől a jelzőtől. A lány gyanítja is hogy miért? Ha így hívta volna valaki nos.... hát annak nem lett volna a helyében, na de mindegy is, elvégre őt is érik kérdések.
- Azt hiszem annyi se mint neked, nem mintha sokat meséltél volna -  Vigyorodik el, de aztán rögtön folytatja is.
- Tanulás, kikapcs, néha néha elutazok ide oda ha már tudok hopponálni de az igazat megvallva már hiányzik hogy kirúgjak valakivel a hámból -Na igen, bár nem túl nagy különc ezzel szemben nem sok ismerőse van, de nem úgy tűnik mintha ez olyannyira zavarná őt.
Vissza az elejére Go down
Una McCarthy
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Una McCarthy


Hozzászólások száma : 51
Csatlakozás : 2014. Jan. 20.
Kor : 28
Tartózkodási hely : Holdkő háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-02-13, 4:07 pm

/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

*Örülök neki, hogy Dareia útja éppen erre vezet, mert azért én is szeretek olyan emberekkel beszélni, akiket érdekel, amit mondok. Nem vagyok meglepve rajta, hogy cseppet sem fázik, sőt, még tetszik is neki az időjárás, hiszen tudom, hogy honnan származik.*
- Hasonlóban éltem én is, szerintem pont ezért szeretem jobban a szikrázó napsütést és a meleget. *Soha nem voltam kibékülve az ír éghajlattal, utálom a hideget, Dareia szülőhazájában is szerintem csak az első télig lenne velem gond, mert biztosan megfagynék. De hagyjuk is az időjárást, beszélhetünk másról is, így kerül szóba, hogy kit és mi foglalt le az elmúlt időszakban. Az iskolai tevékenység mindenkinél ugyanúgy jelen van, az lenne a csoda, ha valakit nem temetnének maguk alá a könyvek egyszer-kétszer, főleg a vizsgák idején. Én mindig is szívesen tanultam, és előbb fogom magam beásni a tanulmányokba, mint hogy céltalanul bolyongjak valami felesleges kaland után epekedve. Természetesen néha azért nekem is kell a szórakozás, csak nincs rá igényem olyan sokszor, mint általában másoknak. A tanulással kapcsolatban pedig fel is merülnek még kérdések.*
- Ha minden igaz? Én egy év múlva biztos, hogy egyetemista leszek. *Jelentem is ki egy széles mosollyal és némi tettetett magabiztossággal, hiszen addig még bármi történhet, de ettől függetlenül a terveim még ezek. Soha nem gondoltam, hogy elég lesz az a három év, igenis megcélzom az egyetemet.* - Azt hiszem, hogy ha összejön, akkor a Cruoris szakra megyek. De meg kell mondanom neked, nem volt könnyű választás. *Hiszen mindegyik szakirány tetszik, de mégis csak választani kell, így talán az a legjobb nekem, ha ezen az úton haladok tovább.*
- A későbbiekre viszont még nincsenek terveim. Az a baj, hogy túl sok dolog érdekel, és egyszerre szeretnék belevágni mindenbe. *Bizony, hajt a lelkesedés, de én is tudom, hogy ez teljesen járhatatlan út, előbb-utóbb úgy is meg kell találnom, hogy mi az, ami leginkább érdekel. De addig remélhetőleg van még pár évem, úgyhogy nem most kezdek el aggodalmaskodni, az csak növelné a bizonytalanságomat.* - Te tudod már, hogy az egyetem után merre tovább? *Tudom én, hogy kalandor szakra jár, de ennél több részletet nem ismerek, erről a témáról nem igen beszéltünk még. Megemlítem neki, hogy most hova tartok, túlzottan lelkes ugyan nem vagyok, de szükségem van a pénzre és végül is nem tűnik túl nehéz feladatnak, amivel megbíztak, bár úgy látom Dareia nem tudja pontosan, hogy kiről is beszélek. Lehet, hogy még nem is volt szerencséje ahhoz az emberhez.*
- Tudod, az a szakállas öreg Mystralban, aki mindig rá akar sózni valamit azokra, akiket sikerül elkapnia egy pillanatra. Nem tudom kiejteni az igazi nevét, úgyhogy ő csak a patikus. *Nem tudom, hogy így mennyire lesz ismerős a másiknak, végül is szerencséje van, ha még nem találkozott az öreggel. De inkább rá terelném a szót, hátha izgalmasabb dolgokról is mesélhet, bár a válasz alapján most neki is inkább eseménytelen az élete.
- Sajnos nem igazán tudok miről mesélni, tényleg unalmas most az életem. *Mentegetőzök egy bocsánatkérő mosollyal.* - De azt hiszem nekem sem ártana kicsit kirúgni a hámból, ahogy mondtad. Szóval ha megfelelő társaság vagyok és ráérünk mindketten, akkor majd mehetünk is. *Most már én is vigyorgok, tényleg nem fog ártani ha végre mást is csinálok a tanuláson meg a hobbikon kívül, mielőtt lassan olyan leszek, mint egy kókadt penészvirág. Talán nekem sem ártana kicsit utazgatni. Közben végre megérkezik a révész is, nem szólok semmit a késés miatt, felesleges is lenne, szerintem nem nagyon érdekli.*
- Erről a szórakozásról jutott eszembe, tudsz valami jó helyet a Pokol szája klubon kívül? *Kérdezem, miután végre mindenki beszállt a csónakba és elindulunk a túlpart felé. Halkan beszélek, nem azért mert bármit is titkolni kellene, de nem szeretem, ha a címzetten kívül mások is hallják, hogy miről beszélek éppen.* - Nekem kezd kicsit unalmas lenni, mintha mindig ugyanazok az arcok lennének ott. *Nem mintha olyan sokat jártam volna ott, de mégis ez az érzésem vele kapcsolatban. Arról nem is beszélve, hogy az a tömeg úgy leszívja az ember energiáit, hogy utána napokig nem akarok társaságot magam köré.*


A hozzászólást Una McCarthy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-02-24, 12:51 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Dareia Yrjanfrost
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Dareia Yrjanfrost


Iskolai kikötő - Page 24 Kalandor
Hozzászólások száma : 107
Csatlakozás : 2010. May. 16.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-02-16, 12:34 am


/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./


Az időjárásos témára már csak vállat von a lány. Sejti hogy ebben a témában nincsenek közös nevezőn, de hát talán ez is a normális dolog. Az egyetemről is szó esik, hiszen jól tudja ám Dareia is hogy a barátnője nemsokára szintúgy oda fog járni, cirka caccka egy év múlva. A másik szavaira azonban kissé fel is nevet néhány apró bólintással kísérve a szavait.
- Nem is tudtam hogy ennyire magabiztos tudsz lenni ha tanulásról van szó. De remélem hogy tényleg így lesz. - Jó persze ismeri már valamennyire a másikat, de valahogy a tanulás nem volt nagy téma köztük, talán éppen azért mert témának se jó az ilyen, nemhogy elfoglaltságnak. Ennek apropóján nem is akar nagyon leragadni ennél a témánál, inkább csak arra kíváncsi hogy Una-nak miféle tervei vannak a jövőre nézve.
- Nocsak, szóval Cruoris szak. Pedig már azt hittem, talán jössz kalandor szakra, akkor legalább többször össze futnánk. Ami meg a terveket illeti, ha sok minden érdekel, nem hinném hogy probléma lenne, ha mindennel ami érdekel megpróbálkoznál, végülis időd van rá vagy nincs? - Nem tudja hogy a másik hogy érzi itt magát, távol a hazájától, egy olyan helyen ami még veszélyesnek is mondható, de talán nemsokára választ kap a másiktól. Una kérdésére végül pár pillanatig csak csendben néz maga elé, végül megvonva a vállait, picit el is mosolyodik.
- Talán körbe járom a világot és keresni fogom a bajt, de az is lehet elsajátítok még egy szakot még nem döntöttem el. Kicsit érdekelne milyen is az az élet amikor már teljesen a saját lábamon kell élnem - Na igen, kettős érzések, mert megszerette ezt a helyet is, talán jobban mint azt képzelni merte volna valaha is, másrészről azonban vonzza valami, hogy világot lásson, sok helyen megforduljon és kalandos élete legyen. A patikus viszont felkelti a figyelmét így még szép hogy rákérdez a dologra, de ezek szerint nem az áll a háttérben amire gondol.
- Így most nem ugrik be, szóval nekem újat mondtál, de ahogy hallom a szavaidból nem igazán mehet neki az üzlet. A "házalókat" amúgy sem bírom. Ezek szerint másodállásba egy ilyennek dolgozol? - vonja meg a vállát némi mosoly keretében. A további szavakra nem igazán mond semmit, csak akkor nevet fel amikor társaságról van szó.
- Ha nem lennél az hidd el már messze járnék, nem ok nélkül vártam meg veled a révészt sem, mikor amikor tudok hopponálva átkelhettem volna - Mondja vidáman a másik felé jelezve, hogy köszöni neki nincs gondja a lány társaságával. A másik ezt tudhatja is, hiszen Dareia eléggé nyílt véleményt mond mindenről, és nem igazán beszél hátulról mellbe. Időközben már a túlpart felé tartanak, ahol érdekes kérdésvetül fel a lány felé, s kis elgondolkozás után meg is rázza a fejét.
- Hát nézzük csak, ha nem akarsz elmenni valahova vidékre kikapcsolódni akkor nem hinném. A fogadó elég zűrös hely, a van valami teázós hely is de gondolom az túl nyugodt, illetve van valami klubbféle a város szélén de a híresztelések szerint ott meg azok a vérszívók tanyáznak. Gyanítom ha oda mennél barátkozni hamar alulról szagolnád az ibolyát, de mi az hogy túl unalmas? - Kérdezi kissé meghökkenve, persze meglehet hogy vannak akik hamar megunják azt a helyet de nem ismerte akkora party arcnak a barátnőjét hogy már ennyire unná a helyét.
- De ha akarod tarthatnánk valami csajos tombolós napot, nem kell ahhoz itt ülnünk mint tyúk a tojáson, leugorhatnánk egy két napra valahova külföldre, mondjuk Hawaira, vagy Vegasba, hogy ne panaszkodj hogy befagy a feneked, és lenne mit felfedezni is - mondja kissé piszkálódva a másiknak, miközben Vet egy sunyi, mosolyt is hozzá.
Vissza az elejére Go down
Una McCarthy
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Una McCarthy


Hozzászólások száma : 51
Csatlakozás : 2014. Jan. 20.
Kor : 28
Tartózkodási hely : Holdkő háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-02-18, 2:56 am

/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

*Nem nagyon beszélgettünk még a tanulással kapcsolatos dolgokról, hiszen nem ez a világ legizgisebb témája. Én természetesen szeretném tovább folytatni a tanulmányaimat, és mindent meg is teszek az ügy érdekében, de annyira azért nem vagyok magabiztos, mint ahogy azt most mutatom. Hálásan Dareiára mosolygok, én is nagyon remélem, hogy összejönnek ezen irányú terveim.*
- A kalandor szak is eszembe jutott, akárcsak a többi, de mégis csak választani kellett egyet közülük. De ha mindennel próbálkoznék, ami érdekel, azt hiszem, még hatvan évesen is az itteni padokat koptatnám. *Nem mintha lennének terveim az iskola utáni időkre, de mégse legyek én itt a legöregebb diák. Érdekelnének viszont Dareia iskola utáni tervei is, és nem is kell csalódnom benne, én is úgy gondoltam róla, hogy egy darabig nem igen akar majd egyhelyben ülni. Azon mosolygok, hogy úgy tűnik, nem csak én vagyok az, aki nem csak egy szakirányt végezne el szívesen, az önálló élet meg úgyis érdekli már az ilyen korú fiatalokat. Ráadásul a családtól is függetlenedni lehet, ez csak jó lehet; bár nem nagyon tudom, hogy a másik lány milyen kapcsolatban van a családjával, nem igen akartam erről kérdezősködni, féltem, hogy akkor nekem is mesélni kellene a saját díszes rokonságomról. Megemlítem még, hogy éppen merre tartok, és szóba kerül, hogy kinek a megbízásából; Dareia jól látja a helyzetet, valóban nem igen megy az öregnek az üzlet, de addig ez engem nem érint, amíg van pénze kifizetni.*
- Azért ha egyszer mégis összefutsz vele, légyszi ne átkozd meg, nekem most még jól jön, hogy segítségre van szüksége. *Nevetek is, mert tényleg simán el tudom képzelni a helyzetet.* - Dolgozom én bárkinek, aki megfizeti. *Legyintek is, mert ilyen téren aztán nem vagyok válogatós, csak amennyire kell. De végül csak előkerül, hogy mindkettőnk élete kicsit eseménytelenül zajlik mostanában. Az enyém nem is csoda, nem sokat teszek azért, hogy történjen is valami említésre méltó, de néha azért nekem is hiányzik a tömény szórakozás. Jól esik, amit Dareia mond, végül is én is tudom, hogy ha nem akarna nem lenne itt, de akkor is jó hallani, hogy valakinek számít az ember társasága. Viszont ha szórakozni mennénk, akkor én nem mystrali célt képzelek, kicsit unom, hogy szinte mindig csak ugyanazokkal az emberekkel lehet összefutni.*
- Ha vámpírok közé mennék, az nem barátkozás céljából lenne. *Mondom is nevetne, mert nekem ugyan eszemben nincs pont velük haverkodni. Ettől függetlenül érdekelne a tanyájuk, nagyon is, de majd máskor.* - Úgy értettem a túl unalmasat, hogy már mindenhol voltam, ami Mystralban jelenleg érdekel. *Próbálom is magyarázni a dolgot; tényleg nem vagyok egy bulizós alkat, de egy helyre általában csak egyszer teszem be a lábam, ritka az, ami másodsor is képes érdekesnek tűnni. A csajos tombolós napban persze én is benne lennék, még győzködni sem kellene és a másik lány ötlete is nagyon tetszik. Hawaii szigetén ugyan nem sokat tombolnék, magamat ismerve csak fetrengenék a meleg homokban a napon, de a másik lehetséges úti cél nagyon is felkelti az érdeklődésemet.*
- Most hogy így mondod, én szívesen megnéznék egy-két kaszinót. *Ó, még bankot is szívesen robbantanék, de ezt nem említem meg, nem akarom, hogy a másik túl anyagiasnak tartson. De az a város tényleg tele van olyan lehetőségekkel, amiknek én nem nagyon tudnék nemet mondani.* - Mikor indulunk? *Kész, engem teljesen felvillanyozott az ötlet, képes lennék akár most útra kelni, de sajnos még nem lehet. Azért remélem, hogy Dareia nem csak poénból mondta az egészet, ha mégis, akkor kénytelen leszek rábeszélni, hogy mégis menjünk.*
Vissza az elejére Go down
Dareia Yrjanfrost
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Dareia Yrjanfrost


Iskolai kikötő - Page 24 Kalandor
Hozzászólások száma : 107
Csatlakozás : 2010. May. 16.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-02-28, 12:37 am

/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

-Meglehet hogy elég furán néznél ki 60 éves fejjel, de szerintem kiérdemelnéd a „legokosabb diák” címet az is biztos – Nevet felszabadultan a másik szavain. Meg kell hagyni tényleg egzotikus látványnak lehetne nevezni Una-t öregdiákként, de talán ennyire azért nem kerül sor még ilyesmire. Ezután szó esik a jövőről és bizony kiderül hogy DAreia szeretné látni a világot, de talán ezen nem is kell csodálkozni, hisz mindig is kalandvágyó leányzó volt, és úgy tűnik még mindig nem gyógyult be a feje lágya ebből a szempontból.  A másik lány meg annak a kuruzslónak dolgozik, na még ilyet, lehet legszívesebben megátkozná az ilyen öreg kecskéket, de hallgat barátnője kérésére, így inkább csak kissé duzzogva csóválja meg a fejét.
- Nem értem mit eszel azon a fickón és a munkáin, de ha egyszer csőbe húz valamiért ne hozzám gyere panaszkodni – Mondja már most figyelmeztetve Una-t bár tény ha jönne panaszkodni úgy is meghallgatná, és ezt jól tudja a másik is. A témáknak azonban még koránt sincs vége,  bár egy közös nevező talán lehet most bennük jelenleg. Túl nyugodt az élet, nem történik semmi említésre méltó, és ezt bizony hamar orvosolni kéne. Láthatóan mindkét lánynak megvannak a maga elképzelései. Una vámpíros szavaira viszont Dareia csak megrántja a vállát.
-Nekem különösebb bajom nincs velük, ameddig nem az én véremet akarják szívni, nem kötnek belém az utcán, vagy nem akarnak megkínozni és megölni. Igazából nem ismerek közülük egyet sem, de igazából nem is érdekelnek, az a klub jó távol van innen, gondolom nem is véletlenül .Ritkán vegyülhetnek csak a magunk fajtákkal,  sokan bizonyára nem tudják milyen lehet az a hely. – Feleli kissé elgondolkozva, és bár fura mód szereti a kalandokat, láthatóan ez a dolog nem igazán érdekli.  Lehet azért mert nem kedveli a vámpírokat, vagy csak már túlságosan megszokta azt hogy itt ólálkodnak a környéken.  Tovább hallgatva a másikat viszont az a bizonyos mosoly kezd egyre szélesebb lenni Dareia pofiján.
- Hát ezt csak úgy orvosolhatjuk, ha kicsit elhúzunk innen – Feleli amolyan félvállról, pedig neki megvannak ám a tervei, maximum még nem közölte a másikkal. Nemsokára azonban ez is megtörténik, így hadarja el ötleteit Unanak, figyelve rá, hogy vajon mennyire keltette fel érdeklődését a leányzónak?
- Azokat nem nézni kell, nameg……  Lehet ott csinálni más őrültségeket is. Egy ideje már próbáltam elcsábítani oda Vargot is de a srác fülig szerelmes, a rokonokra pedig már ideje sincs – Feleli mosolyogva, s tekintetéből érezhető hogy már kitervelt valamit csupán az a kérdés még hogy mit.
- Mondjuk mit szólnál hozzá, ha gyors elhúzunk a szakházba átöltözök, felkészülök az estére és utána? Addig legalább megnézheted az én kis birodalmamat? – Kérdezi meg a másiktól, remélhetőleg ez a válasz tetszeni fog a lánynak is.
Vissza az elejére Go down
Una McCarthy
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Una McCarthy


Hozzászólások száma : 51
Csatlakozás : 2014. Jan. 20.
Kor : 28
Tartózkodási hely : Holdkő háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-03-08, 1:04 am

/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

*Van egy olyan érzésem, hogy ha még mindig itt lennék vénasszonyként, akkor nem csak a legokosabb diák címét kapnám meg. Nincsenek még komolyabb terveim a jövőmet illetően, de még úgyis van pár évem eldönteni, hogy mi legyen. Nekem is megfordult a fejemben, hogy világot is lehetne látni, de annyira már ismerem magamat, hogy tudjam, csak addig érdekes egy idegen város vagy ország, amíg meg nem érkezem oda és utána maximum még néhány óráig. Bezzeg egy régi könyvtár vagy levéltár, azokban akár heteket is el tudnék tölteni. Ahogy beszélgetünk szóba kerül, hogy miért is hagyom hátra egy kis időre a kastélyt, Dareia véleménye pedig cseppet sem lep meg, az utolsó mondatán pedig csak mosolygok. Nem szokásom panaszkodni, bár ha mégis rám törne a vágy, hogy nyavalyogjak, akkor a szavai ellenére tudom, hogy hozzá fordulhatok. Amúgy ha az öreg nem tartaná magát a megállapodásunkhoz, nem panaszkodnék, csak rövid úton megtanítanám rá, hogy engem senki nem verhet át. Nagyon úgy tűnik, hogy nem csak az én életem telik most eseménytelenül, de szerencsére akad társaságom, aki szintén unatkozik, így nem kell egyedül kotlanom a kérdésen, hogy akkor mit is csináljak. Még azok az átkozott vámpírok is szóba kerülnek, és osztom a másik lány véleményét; amíg úgy tesznek a közelemben, mintha nem is léteznének, addig én sem zavartatom magamat. Annyira. Miután elmagyarázom, hogy miért is tartom most éppen unalmasnak Mystralt, már jön is Dareia teljesen logikus következtetése, ami után felvont szemöldökkel, érdeklődve nézek rá, amíg felsorolja, hogy szerinte merre is tudnánk lelépni egy kicsit.*
- Én sem csak nézelődésre gondoltam, ha már odamegyek. *Nevetek fel, érdekes is lenne, ha csak azért mennék, hogy aztán hatalmas szemeket meregetve sétáljak körbe, mint valami vidéki parasztlány, aki életében nem látott még neonfényt. Dareia mondatának többi részére viszont csak elhúzom a számat.* - Gondolom. Mindenki szerelmes… szerencsére, így legalább van indokod, hogy velem menj Vegasba. *Meg tudom ám ragadni én is a lényeget. Egyébként kellőképpen fellelkesít az ötlet, és ha épp nem lenne más dolgom, akkor én lennék az, aki megpróbálná rábeszélni a másikat, hogy induljunk azonnal.*
- Végül is, az erdő nem fut el. *Csak nem kell sokáig győzködni magamat arról, hogy hagyjam a fenébe a gyűjtögetést, és élvezetesebb dolgokra koncentráljak.* - De előtte muszáj lesz nekem is átöltözni. Ha így akarnék besétálni valahova, még hátra zavarnának a szolgálati bejárathoz, hogy legyek kedves kivinni a szemetet… vagy valami hasonló. *Tény, hogy nem éppen úgy vagyok öltözve, mint aki kaszinóba készül, legfeljebb, mint egy lepukkant alkalmazott, de szerencsére ez könnyen orvosolható. Idő közben átérünk a révésszel, én pedig olyan lelkesen ugrok ki, mintha egy halom ajándék várna a szárazföldön.*
- Jó neked, hogy végre saját szobád lehet. Engem megőrjítenek a szobatársaim. Néhány hete az egyiket sikerült elnémítanom két napra, azóta azért nem ugrálnak annyit… de még mindig jelen vannak. *Csak hogy panaszkodjak egy sort valamiről. Nem tagadtam soha, hogy jobb szeretem az egyedüllétet, de ezt nem kell túlragoznom, Dareia úgyis tudja már. Szeretnék már én is egy kis „saját birodalmat”. Már csak néhány hónap… de az iménti kis kitérő után csak visszatérnek a gondolataim Vegashoz.* - Mit gondolsz, vannak varázslók a biztonsági emberek között? *Szinte biztos vagyok benne, hogy a válasz igen, de jó az ilyesmit előre tudni. Szerintem nem kell titkolnom, hogy ha lehetőséget látok némi „könnyű nyeremény” megszerzésére, hát nem fogom majd vissza magam. Csak majd jó lenne nem lebukni.*
Vissza az elejére Go down
Dareia Yrjanfrost
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Dareia Yrjanfrost


Iskolai kikötő - Page 24 Kalandor
Hozzászólások száma : 107
Csatlakozás : 2010. May. 16.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-03-23, 3:14 pm


/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

Elég hamar felvetül az ötlet mit is kéne tenni, a célpont pedig nem más mint Vegas. Valószínűleg ott biztos kikapcsolódás vár majd rájuk, lévén az örök szórakozás városáról van szó, ahol éjjel, nappal meg nem áll az élet. Kaszinók kaszinók hátán, és valószínűleg elegendő "őrült" más hely is megtalálható ott , hogy picit elfelejtsék az itteni gondokat. A lány még hozzáfűz némi infót, de amikor a szájhúzás megtörténik Una részéről csak felnevet.
- Ja mondhatjuk így is, de engem egy cseppet sem zavar. Tudod nekem jól áll a szingliség. Amúgy meg nem kell nekem indok hogy elhívjalak. Bírjuk egymást vagy nem? Akkor meg az ilyen természetes - Kacsint a másik felé, láthatóan őt még ez a szerelem nevű őrület nem kerítette a hatalmába, csak élvezni akarja az életet, erre pedig minden lehetősége megvan, s most már társ is akivel elmehet.
- Szerintem se, helyette körbe nézünk a betondzsungelben - Mondja megrántva vállait a leányzó, miközben hallgatja tovább, az elég viccesre sikerült hasonlatot a másiktól. Persze nem is azt gondolta, hogy itt és most fogják magukat, aztán elhúzzák a csíkot. Egy kis előkészület azért kell, aztán már mehetnek is, legalábbis terv szerint most ez áll a lány fejében.
- Amilyen őrült az a város még az is lehet azt hinnék, te vagy a Show egyik része. Egy olyan városban ahol az Enterprise csillaghajón is lehet esküvőt rendezni, ahol a pap egy csillagflottás főtiszt szerintem bárminek nézhetik az embert- Mondja nevetve, persze ha a másik úgy dönt, márpedig miért ne döntene úgy, hogy átöltözik akkor nem tartja vissza. Amikor a szobatársakról esik szó, csak kissé kérdőn néz a másikra.
- Mit csinált az a szegény lány hogy ilyesmire vetemedtél ? - Kérdezi, próbálva leküzdeni a mosolyt az arcáról. Amennyire ismeri Una-t sejti hogy a lány is örülne az olyan körülményeknek amiben most ő van, de ezt hallja is a másiktól
- Nekem a többed magammal való lakás se volt rossz, de tény így jobban szeretem én is. Ha egyetemista leszel már te is élhetsz így csak türelem kell és hogy ne bukj meg. - Rántja meg a vállát, viszont ekkor jön egy másik kérdés, ami a varázslókat illeti. Egy kis gondolkodás után végül Dareia csak megcsóválja a fejét.
-Nem tudom, biztos nem csak a muglikat vonzza Vegas, de az is tény hogy szerintem egy varázsló ritkán megy el varázstalan munkát vállalni, már csak amiatt is mert, muglik között tudod hogy nem éppen a legjobb varázsolni. Erre majd jó lesz nekünk is figyelnünk - Mondja, picit elgondolkozva, miközben már a mólón állnak, na de akkor ideje lenne dönteni.
- Nos, akkor szeretnél most jönni? VAgy valamikor később? Mert ha igen akkor azt javaslom menjünk készüljünk fel, aztán mondjuk egy óra múlva találkozzunk a főutcán, már ha benne vagy -Indítványozza a másik felé , ötletét, az már megint más kérdés hogy Una-nak megfelel e. Mindegy Dareia eléggé rugalmas abban ami az ilyen dolgokat illeti, szóval felőle bármelyik opció lehet.
Vissza az elejére Go down
Una McCarthy
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Una McCarthy


Hozzászólások száma : 51
Csatlakozás : 2014. Jan. 20.
Kor : 28
Tartózkodási hely : Holdkő háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-04-04, 9:26 am

/NRT Dareia és Una, 2014.01.29./

*Engem sem kell sokat győzködni, hogy csak úgy átruccanjak Vegasba, mert ha már az embernek lehetősége van rá, miért is ne. Persze nem csak maga a város vagy a csillogása vonz, nem, a kaszinók azok, amik engem a legjobban érdekelnek, és a rengeteg lehetőség, amit tartogatnak. Már nem is érdekel, ami miatt eredetileg eljöttem a kastélyból, elhalaszthatom egy vagy két nappal a gyűjtögetést. Szóvá teszem, hogy annak azért örülök, hogy Dareia rám gondolt társaságként, és örömmel veszem tudomásul, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki úgy érzi, hogy nagyon is jól megvan holmi szerelem nélkül. Így azért máris nem tűnök olyan abnormálisnak a saját szememben. Olyan lelkes vagyok, hogy képes lennék rohanni, és meg sem állni Vegasig, de nem csak a másik lánynak lenne még dolga előtte, nekem sem ártana valami elfogadható külsőt varázsolni magamnak. Elhiszem, hogy Dareianak igaza van, és abszolút nem foglalkozna senki a kinézetemmel, de még sem szeretnék ilyen szakadtan odaállítani. Talán tényleg nem tűnnék ki a tömegből, de inkább nem kockáztatom a dolgot. Hallottam én is az ilyen esküvőkről, amikhez tulajdonképpen csak egy engedély kell, és ha akarja az ember, bármikor összeházasodhat két perc alatt a választottjával, bár el sem tudom képzelni, hogy milyen lehet mindez egy csillaghajónak berendezett kápolnában. Igazából magát az Enterprise-t sem tudom, hogy milyen, mert hiába vagyok sárvérű, az ilyen kultuszfilmek sajnos kimaradtak az életemből – nagyanyám a pokolra is átkozott volna, ha ilyesmit mertem volna nézni - és azóta sem pótoltam be a dolgot. Szóba kerül Dareia saját szobája is, és nem fogom tagadni, hogy mennyire vágyom már én is egyre, már ez is önmagában vonzó az egyetemben. Nem vagyok rosszban a szobatársaimmal, de annyira más a személyiségünk, hogy az elmúlt évek alatt sem tudtam megszokni őket, az pedig nem titok, hogy miért átkoztam meg az egyiküket nemrég.*
- Folyamatosan csak beszélt, de tényleg be nem állt a szája, ha kifogyott egy témából, akkor rögtön talált másikat. *Magyarázom is, hogy miért is kapta a két napos némítást. Nem nagy dolog, nem tudom, hogy rajtam kívül ez hány embert is zavarna, de nálam elszakadt az a bizonyos cérna.* - Persze nem mindig csinálja ezt, de akkor nagyon rájött a dumálhatnék, nekem pedig nem volt türelmem hozzá. *Tömören ennyi a lényeg, azzal pedig nyilván nem mondok újat, hogy bárkit megátkozok, ha elveszítem a türelmemet, nem ez volt az első eset. De majd az egyetemen legalább nem kell ilyesmivel foglalkoznom, ha csendben és egyedül akarok lenni, akkor csak magamra zárom a szobaajtót és kész. Felvont szemöldökkel nézek a másikra, mert hát rólam olyasmit feltételezni, hogy esetleg megbukhatok? Na, ott lenne vége a világnak. De Vegas most jobban leköti a gondolataimat, ezért is térek vissza a témához, mikor már a kikötőben vagyunk. Érdekelne, hogy vajon kik állhatnak alkalmazásban a kaszinókban, Dareia válaszát hallva pedig szélesen elvigyorodok.*
- Ne aggódj, senki nem fogja észrevenni, ha esetleg valamelyikünk varázsolni akarna. *Ki más akarna, természetesen én, és ezért is érdekelne, hogy a biztonságiak szempontjából mire lehet számítani. No nem fogok eszement módjára hadonászni a varázspálcámmal, igazából csak egy-két bűbájt szeretnék majd bevetni. Nem tudom, hogy ténylegesen hány varázsló dolgozhat ott, de ha mágus létemre lenne egy kaszinóm (mert miért ne lehetnének ők is tulajok), én biztosan alkalmaznék párat, hogy észrevegyék, amit a muglik nem ismerhetnek fel. De ez úgyis majd csak ott fog kiderülni.*
- Elintézek még gyorsan valamit, meg beszerzek pár cuccot, és mehetünk is. *Ha fiatalabb lennék, képes lennék egy helyben toporogni az izgatottságtól, hogy induljunk már.* - Egy óra múlva találkozunk! *Szinte meg sem várom a választ, már rohanok is, nem köszönök el, minek, nemsokára úgyis találkozunk, addig viszont beszerzem, ami kelleni fog. Azt hiszem, egy kicsit most tényleg be vagyok sózva, mintha még életemben nem jártam volna Vegasban… tényleg nem jártam.*
Vissza az elejére Go down
Dazira Merzeus
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Dazira Merzeus


Hozzászólások száma : 35
Csatlakozás : 2014. Apr. 07.
Kor : 27

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-04-08, 12:26 am

//NRT - Dazira és Demien - 2014.04.07.//

~ Már látom a partvonalat kirajzolódni... megérkeztem végre!~
A révész lassan megállt s a lány  könnyedén leszállt a kis hajóról, ami idáig elhozta. Az időjárás nem éppen neki kedvezett  haját össze- visszaborzolta a szél.
-Remek...aj,  ez a szélfújás, de legalább a látvány az szemet gyönyörködtető .- motyogta magában s mély levegőt vett , majd lassacskán kifújta.  Megállt még kicsit nézelődni, mert eddig sohasem látta az óceánt ily közelről. ~Bárcsak itt lenne a bátyám...Miket beszélek ? Még csak most jöttem és már máris hiányolom? Na, nem! Ezt nem. Most ha tudná megint önelégülten vigyorogna a képembe mondván: "Én megmondtam, hogy pótolhatatlan társaság vagyok." Annyira unom, de annyira, hogy már szinte hiányzik, hogy nincs kit unni.~ Dazira nehezen mutatja ki érzelmeit így még önmagának sem ismerné be azt a tényt, hogy mindennél jobban szereti a bátyját Ejslant.
-Soha nem érek oda, ha így haladok. - a bejárón végigsétálva megtorpant majd felpillantott. Egy kissé rideg külsejű kastély tárult szeme elé mely különös érzést keltett benne. Csak ott állt dermedten a fekete kapu előtt szinte a lélegzete is leállt. Fülsértő nyikorgás törte meg a csendet s kinyílt a kapu mintha csak azt várná, hogy belépjen rajta.
~Igazán megolajozhatnák, fülsiketítő. Lehet ez a titkos fegyver ~ gondolta sandán mosolyogva. Az ajtón belépvén egy hatalmas folyosó kínálkozik felé számtalan úti lehetőséggel.
-Huha ez nagyon, nagy. - csendesült el ~Merre menjek, egyáltalán kit keressek? Na, mindegy majd improvizálok, ahogy szoktam. Nem! Maradok itt , ez egy ajtó szóval, ha bemész, ki is kell jönnöd . Az a legjobb, ha itt maradok .Megvárom, míg valaki kifelé halad , majd letámadom , hogy igazítson útba...aztán meg mehet dolgára. ~ ekkor lepakolta bőröndjét s nyugodtan ráült. Elkényelmeskedve várta, hogy valaki végre arra járjon.
-Na mi az? Nem jön senki? Hm de ez a főbejárat ennek kellene a legforgalmasabb résznek lenni.. Mindegy várok. Ahogy mondják:"türelem rózsát terem".

Vissza az elejére Go down
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter
Demien.R.Cornwlade


Hozzászólások száma : 8123
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Ott, ahol sose számítanál rá.....

Rangok
Ház: Inflatus - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-04-09, 2:34 pm


//NRT - Dazira és Demien - 2014.04.07.//

Nem kell túl sokat várnia a lánynak, és bár az épület tényleg szokatlanul üresnek tűnik ebben az órában, néha a látszat bizony csal.
- A forgalom mértéke relatív fogalom - Hallatszik egy hűvös hang a lépcsők felől, és nemsokára a félhomályból egy magas alak körvonalazódik ki, aki a lány felé veszi az útját. Magas 180-190 centi karcsú fiatalos alkat. Fekete nadrágot visel hozzá illő szintén fekete inget, ami fölé egy talár is került, mely szintén hasonló árnyalatban pompázik csupán a nyaki résznél vehető észre egy vékonyka ezüstcsík díszítés képen. Nem kell már sokat várnia a másiknak, mire a férfi oda ér, hogy aztán úgy egy méterre megállva tőle köszöntse is. Arca nem árul el túl sok mindent, de megjelenése itt ezen a helyen közelsem tűnik véletlennek, és arcán is látszik hogy mintha tudná kihez is beszél.
- Gondolom Merzeus kisasszonyhoz van szerencsém - Kezd bele miközben egy halvány, alig észrevehető sötét mosoly jelenik meg az arcán, miközben kezeit összekulcsolja a háta mögött.
- A nevem Demien Cornwlade, az inflatus ház magisztere, és azért jöttem hogy segítsek önnek az eligazodásban intézményünk falai között - Ezalatt akár értheti azt is rögtön, hogy megmutatja neki a szobáját, lévén el kell a segítség minden újnak.
- Gondolom fárasztó út áll maga mögött, amondó vagyok hogy megmutatom a lakóhelyét, jöjjön. - Mondja és ha a másik készen áll, nyugodt tekintetét elfordítja a másikról, majd lassan megfordulva el is indul a lépcső felé, természetesen mindezt csak akkor teszi, ha a lány már felzárkózott mellé, lévén nem az a célja hogy lerázza a másikat. Egyenlőre nem mond semmit, csupán csendbe burkolódzva halad előre, hagyva hogy ha a másiknak esetleg valami kérdése lenne, nyugodtan tegye csak fel.
Vissza az elejére Go down
https://mysterio.hungarianforum.net
Dazira Merzeus
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Dazira Merzeus


Hozzászólások száma : 35
Csatlakozás : 2014. Apr. 07.
Kor : 27

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime2014-04-09, 4:13 pm

//NRT - Dazira és Demien - 2014.04.07.//

A várakozás meghozta gyümölcsét. A lépcsők felől egy ismeretlen férfi bukkant fel talpig feketében. ~Hm végre valaki~ Az alak egyre  közelebb haladt aztán különös nyugodt hangon megszólította a lányt, mintha ismerte volna.
Dazira tekintetét a férfire szegezte majd magabiztos, önelégült hangon megszólat:
- Üdvözlöm! Igen jól gondolja, Dazira Merzeus vagyok!-  s tovább hallgatja az ismeretlen férfi mondandóját.  Türelmesen meg várja, míg az bemutatkozik, majd újból mondandójába kezd:
-Hm.. hmm, hmm – sejtelmes hümmögés hagyta el ajkát aztán tüzetesebben is szemügyre vette ismeretlent.  
-Szóval Ön az inflatus ház magisztere? Hm, ez felettébb érdekes . Azt hittem egy egyszerű diák jön majd elém , de nem .Egyből a magiszterem fogadott . –szólalt meg önelégült hangon.
-Minden diákot Ön fogad?- haját ujja köré sodorta s igéző tekintetet vetve a férfire folytatván
-Vagy érezhetem magam kivételes esetnek? – ekkor csalfán elmosolyodott, megragadta bőröndjét indulásra készen .
-Meg mutathatja a szobámat. Ön szinte gondolatolvasó uram, kissé fáradt vagyok.  –felelte cinikus hangon aztán lépten, nyomon követte magiszterét igyekezet felzárkózni mellé.  
~Furcsa ez az új hely , remélem, megszokom. ~ - Most jut, eszembe a bejárati ajtót igazán megolajozhatnák fülsértő, ahogy nyikorog.  Ja és még valami, a szobámmal kapcsolatosan. Nem vagyok, túl nagy társaságkedvelő remélem nem lesz sok szobatársam.-~ Persze ha még is majd megszokom, muszáj lesz.~.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Iskolai kikötő - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Iskolai kikötő   Iskolai kikötő - Page 24 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Iskolai kikötő
Vissza az elejére 
24 / 24 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: A kastély :: Aula-
Ugrás: