Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
Belső kert - Page 23 I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
Belső kert - Page 23 I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
Belső kert - Page 23 I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
Belső kert - Page 23 I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
Belső kert - Page 23 I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 Belső kert

Go down 
+62
Slash Daniels
Jackelyn McKinney
Josephine Moore
Cornelia Brown
Zaine Warhurst
Aristarkh Y. Zhukov
Naomi Teigneux
Héderváry Fruzsina
Lucius Rufinus
Luka Dubois
Sideris Valbraith
Ashi Angel
Athalie Rapace
Dareia Yrjanfrost
Electra Richter
Gabriel Perez
Brian Valentine
Patrick Davis
Mathis Boll
Vixilien Sandanez
Thomas Gledhill
Élias Adachi
Brianne Layton
Alinox Ingren
Sophia Lerenz
Corina Watson
Fekete Ambrus
Serafina Damiana
Varg Yrjanfrost
Krishana Quinn
Raiden Carvex
Lucas Doroven
Nil Moriarty
Elisaveta Varlock
Havasi Zoárd
Zoé Calylas
Mona Braxton
Zoey Fleming
Nathaniel Cornwlade
Axel Knoxville
Meriel Scott
Ariane Wolnoth
Khillrix Anxor
Aysha Darkblood
Marcus Mccannt
Hecate Lunadea
Vladislav Kerensky
Caleb Valerious
Hunyadi Péter
Lisa Renfield
Dimitrij Volodya
Octavia Blackwood
Diana Gray
Troy Clayton
Jasmine Miels
Connor Diamond
Illya Imbecairwen
Iantha Reaver
Scott Renfield
Miroslav Volodya
Jane Swan
Lucius Benedict Fenris
66 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23
SzerzőÜzenet
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Slash Daniels


Jelige : Guitarhero
Hozzászólások száma : 1513
Csatlakozás : 2012. Nov. 06.
Kor : 29
Tartózkodási hely : RagnaROCK Háló

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-02-19, 10:30 pm

//NRT-Illya és Slash-2012.02.04.//


*Morgolódok magamban a húr elszakadása miatt, elég rosszkor történik mindez, na de majd csak megoldom valahogy. Illyát viszont kérődre vonom a nyugodtsága miatt, amit ő energiatakarékosságnak hív, de számomra így is érthetetlen a dolog.*
- Nem szabad azzal takarékoskodni..*Vágok vissza mosolyogva felé, miután már kapom is az ajánlatot egy új húrra, bár fogalmam sincs, hogyan akarja összehozni, nem füllik a fogam az ötlethez továbbra sem, hisz tényleg nem ő csinálná meg, hanem egy valószínűleg bolti húrt hívogatna le a szobájából, de kétlem, hogy nekem való lenne.*
- Jó, nem értek én a varázsláshoz.. Tudok csinálni jó nagy káoszt, meg felgyújtani a környéket, de azt nagyon. Amúgy meg elég szűk látókörű vagyok, ami a húrokat illeti, szóval csak Gibson márkában utazok, és abból sem mindegy, hogy milyen..*Igen, én már csak ilyen válogatós vagyok, hogyha gitárról és a hozzá tartozó dolgokról van szó. Oké, hogy tudok gitározni, de ehhez szükségem van a legjobb dolgokra is, és ez alól a húr sem kivétel, nem akarok mindenféle dolgot összeválogatni, márka hű vagyok.*
- Te olyan kis aranyos lánynak tűnsz, vágod, akinek sok lenne az én öt százalék energiám, nem sértésnek szántam az előbb.. *Helyrerakom a dolgokat, mert szerintem kicsit félreértelmezte a dolgokat, de előfordul az ilyen, hogy nem tudok normálisan beszélni, ha beittam egy kicsit, meg be is szívtam. De ha ezt is tisztázzuk, akkor tovább érdeklődnék a zenét illetően.*
- Nocsak, jó elfoglaltság amúgy.. *Szóval önszántából kezdte, az a legjobb.*
- Őőő, nem. 11 éves kölyök voltam, egyedül a nagyvárosban, és hát kellett valami kikapcsolódás, ami mostanra az életemmé vált..*Még hogy seprűvel..többször fogtam gitárt, mint seprűt, az tuti. Na meg apám mellett elfelejthettem volna az ilyesmi dolgokat, mint a zenélés, de nem én tehetek arról, hogy eltűnt.*
- És mondd, milyen ott a finnek felé? *Kérdezem meg, miközben már mellette ülök. Eléggé foglalkoztat az utazás, bár nem sok tapasztalatom van, hiszen Los Angeles megyéből ki se mozdultam soha.*
Vissza az elejére Go down
Illya Imbecairwen
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Illya Imbecairwen


Hozzászólások száma : 1187
Csatlakozás : 2010. Sep. 26.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Loki háló

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-02-21, 6:30 pm

//NRT-Illya és Slash-2012.02.04.//



*Hamar ütközik a két fiatal vérmérséklete. Nem mintha Illya nem tudna pattogni, ha akar, bárkinek szétrúgja a hátsóját bármikor, sőt még mozogni is hajlandó, ha egy kosárlabdát adnak a kezébe, de azért nem viszi túlzásba a dolgot. A fiú szavaira legyint egyet vigyorogva.*
-Áá, inkább pihenek, mielőtt elfáradnék. *Közben felajánlja, hogy kerít húrt Slashnek, de hát ha nem, hát nem. Ahhoz képest, hogy milyen laza gyereknek tudja adni magát, úgy tűnik van egy kissé sznob oldala is. Előfordul az ilyesmi. Legalább több marad a lánynak.*
-Hogy te mennyire paradox vagy... *jegyzi meg fejcsóválva, s tovább nem is foglalkozva a dologgal. Jobban leköti, hogy sértésnek vegye amit Slash mond és ezen nem javít még a magyarázat sem, mert ettől csak rosszabb lesz. Ő meg az aranyos. Egy nagy, pamacsos macskát lehet aranyosnak hívni, de őt nem. De már elég erősen be van tompulva, így aztán nem ugrik neki a fiúnak, hanem csak röhögve hátradől.*
-És ha te azt tudnád, hogy mekkorát tévedsz! *Semlegesebb vizekre eveznek inkább, s a zene jobbnak tűnik, mint az, hogy ő aranyos e, így hajlandó egy keveset elárulni a másiknak, hogy miként is csöppent ő ebbe bele. Nem viszi túlzásba, de hát nem is nagyon kérdezett bele a másik, így valószínűleg a kíváncsiságát sikerült kielégíteni. A seprűs hasonlat viszont nem jön át a másiknak, neki pedig nincs kedve most még meg is magyarázni, úgyhogy csak bólint egyet, már amennyire hátrahajtott fejjel tud. Mire Slash újra megszólal, már egy hajrázással előre is dől, mert ő lassan távozni fog.*
-Hát... elég hideg. De jó a zene. *vigyorodik el a mondat végére, s feláll. Füttyent egyet madarának, aki még mindig némi sértődöttséggel, de odaröppen gazdája alkarjára, aki a fiúra pillant.*
-Most mi eltesszük magunkat holnapra. Majd még keress meg. *mosolyodik el, s egy halvány integetéssel besétál a kastélyba, hogy ködös álomra hajtsa sötét kis buksiját.*


//Köszi a játékot ^^//
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 187
Csatlakozás : 2012. Nov. 13.
Tartózkodási hely : Jácint háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-02-21, 8:50 pm

//NRT: Sophie és Isleen: 2013.02.21.//

* Nem tudom, hogy merre mehetnék, a szobámban nem akarok lenni, a klubhelyiség pedig túl zajos számomra. Talán az iskolában találok egy nyugodt helyet. Igen, ez lesz a legjobb ötlet. Keresek magamnak valami normális ruhát, mivel nem akarok melegítőben elindulni. Végül egy fekete feszülős nadrágra esik a választásom és egy sötétzöld félvállas pólóra. Nem szándékozok kimenni szóval egy fekete magassarkú cipőre esik a választásom. A hajamat felfogom, majd nyakamba kerül a családi címeres medálom. Nem sminkelem ki magam, mivel nem látom értelmét. Egy táskába belerakom a könyvet, amit olvasni szeretnék, majd lassú léptekkel indulok el. Nem tudom, hogy hova is mehetnék, csak céltalanul bolyongok, végül az alagsorban egy különös ajtó előtt állok meg. Nem emlékszem rá, hogy jártam itt, nem tudom, hogy mit rejt az ajtó. Kíváncsian lépek be, és érdeklődve nézek körül. Nagyon tetszik ez a hely, nem gondoltam volna, hogy a suliban, van egy ilyen kert. Gyönyörködve indulok befelé, nagyon békés hely, erre vágyok most, nem pedig a nyüzsgés. Elindulok az egyik pad felé, ahova leülök, majd előveszem a könyvemet és azt kezdem el lapozgatni.*
Vissza az elejére Go down
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Slash Daniels


Jelige : Guitarhero
Hozzászólások száma : 1513
Csatlakozás : 2012. Nov. 06.
Kor : 29
Tartózkodási hely : RagnaROCK Háló

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-02-22, 8:27 pm

//NRT-Illya és Slash-2012.02.04.//


*Nem nagyon értünk egyet abban, hogy mennyi energiával érdemes élni, ő a pihenős fajta ahogy látom, meg szavai is erre utalnak, de nekem nem fekszik az olyan életforma, hisz a pörgés az életem alapja, anélkül unalmasabb lenne.*
- Hát te.. nagyon kész vagy. *Rázom meg a fejem nevetve, holtpontra jutunk ebben a témában, úgyhogy nem is mondok már rá semmi lényegeset, na meg mert nem is tudnék, talán józanul sem hozzászólni a dolgokhoz. Közben egy húrral is meg leszek kínálva, de nem élek a lehetőséggel még úgy sem, hogy valódi húrokról van szó. Ez van, válogatós vagyok zenei téren. Egyébként sem vallom magam igénytelennek, mert nem vagyok az, de általában nem foglalkoztatnak az élet egyéb dolgai annyira, mint a gitározás művészete.*
- Hát, biztos.. ha te mondod! *Vonok vállat, ha ez a véleménye, nekem aztán mindegy. Engem sosem hat meg más ember véleménye, nem is igazán foglalkozok velük, nem sértődök meg rajtuk, de ez Illyára nem mondható el, mivel rosszindulat mentes dumámon mintha megsértődne egy kicsit..*
- Lehet, de hát még alig ismerlek. De vágod, bocs, ha megsértettelek. *Azért elnézést kérek tőle, hogy legyen tiszta, aztán nem akarok többet dumálni a szituról, a végén még jobban belefolynék a dolgokba, aztán nehezebb lenne kimenteni a jó híremet, már ha van...na hogyne lenne! Jobban érdekel az, hogy hogyan keveredett össze a gitárral, amit meg is tudok, és persze rólam is szó van, na de felsül a seprűs elméletével, nem jön be a tippje. Engem még érdekel a helyzet a finneknél is, mert konkrétan már csak ilyen dolgokra van agyam, hogy mit csinálnak a finnek...valószínűleg megadóztatják a Mikulást, vagy hasonlók.*
- Akkor oda nem megyek.. Mész is? *Mert ha igen, akkor vele tartok egy darabig, aztán szerintem lecsapódok az aulánál, mert nem egy helyre megyünk. Ő valószínűleg a szobájába, én meg L.A.-be.*
- Jól van, veled tartok én is egy darabig..*Összeszedem én is magam, aztán irány felfele, először valószínűleg az aula, ahol el is köszönök.*
- Na én leléptem, majd tuti ütközünk. Neveld meg azt a madarat! Na jóéjt! *Aztán már lépek is fel a lépcsőkön egész a teleport szobáig, hogy a MOD házban tölthessem az éjszakát.*

//Köszöntem Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Isleen Ladon
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Isleen Ladon


Hozzászólások száma : 60
Csatlakozás : 2010. Dec. 24.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Borostyán háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-02-23, 7:02 pm

//NRT: Sophie és Isleen: 2013.02.21.//

*Isleen miután eléggé aktívan töltötte a délelőttjét, úgy gondolta, hogy éppen itt lenne az ideje egy kis kikapcsolódásnak, így felnyalábolta az egyik éppen olvasott könyvét, aztán nekivágott, hogy olvasásra alkalmas helyet keressen a kastély falain belül. Még két évvel ezelőtt, amikor utoljára járt az iskolában, volt már itt, ezen a furcsa helyen. Akkor nem igazán tetszett neki, mert azért kissé hátborzongatónak találta. Igaz, hogy anyja boszorkány volt, mégis inkább mugli módra éltek otthon, így aztán a mágia ilyen szintű felhasználása egy kissé kiborította. De most, két évvel később, miután olyan sok minden megváltozott az életében, egészen lenyűgözőnek találja. Ami először eszébe jut, az az, hogy ez a hely olyan, mint a kávén a tejszínhab. Az egyik legfinomabb része a kávénak, de önmagában nem ér sokat. Ezzel a hellyel is így van valahogy, az iskola hatalmas méretei, hideg falai és ridegsége miatt érzi azt, hogy ez a hely tényleg szép.
Amikor elindul az egyik kis kövezett úton, eléggé ormótlannak érzi magát, főleg, hogy léptei olyan erőszakosan hatolnak a nyugodt csendbe. Még mindig túrázáshoz van öltözve ugyanis, kék farmer, a nem túl szoros fajtából, egy piros póló, fölötte pedig a kapucnis fekete felsője. És persze a bakancsa. Haját összekötötte még délelőtt, és azóta sem volt kedve kibontani, így sokkal praktikusabb, ha olvasni készül az ember.
Éppen azon tanakodik, hogy hová telepedjen-e le, amikor megpillant egy üresnek tűnő padot egy nagy fa alatt, ami szimpatikusnak tűnik számára. Amikor melléje ér, csak akkor látja, hogy a pad másik oldala már foglalt, de ő ezt a fától nem láthatta jól.
A lány is éppen egy könyvet tart a kezében, ami máris arra készteti Isleent, hogy jobb kedvre derüljön. Megpróbálja félretenni olykor morcos énjét, és mivel a ma délelőtti események amúgy is eléggé kikészítették, úgy dönt, megpróbálkozik egy kis beszélgetéssel. Különben is, mióta megérkezett (két napja), azóta jóformán senkivel sem váltott egy szót sem, csupán a szobatársaival ismerkedett össze. Még haza sem telefonált, mert hát egyelőre nincsen túl sok mondanivalója. Semmi kedve anyja felesleges kérdéseit hallgatni, Ryuu pedig talán éppen egy előadáson ül az egyetemen, így őt sem igazán meri zavarni, a többiekhez otthon pedig semmi kedve. Röviden mondva tehát úgy érzi, hogy egy kis szocializációra van szüksége. Gyorsan dönt tehát, megszaporázza lépteit, majd amikor odaért, megáll az olvasó lány előtt.*
- Szia, Isleen vagyok. Leülhetek ide? *Kérdezi, halvány mosollyal az arcán. Kissé megemeli a jobb kezében tartott könyvét is, hogy a padon ülő lány is lássa, hogy ő is olvasni érkezett a belső kertbe.*
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 187
Csatlakozás : 2012. Nov. 13.
Tartózkodási hely : Jácint háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-02-24, 9:08 pm

//NRT: Sophie és Isleen: 2013.02.21.//

*Nyugalmas, békés helyre vágyom, épp ezért indulok útnak. A szobámban nem szeretnék lenni, töltöttem ott már elég időt, a klubhelyiség pedig túl zajos számomra. Nem tudom mi ütött belém, hogy menekülök a nyüzsgés elől, de most mégis ezt teszem. Lételemem a pörgés, legyen körülöttem valaki, akivel beszélgethetek, de a mai napon pont az ellenkezőjét szeretném. Lassú léptekkel haladok, nem tudom, hogy hova is mehetnék. Az alagsorban egy furcsa ajtó előtt állok meg. Nem tudom, hogy pontosan mióta vagyok itt, de ezt az ajtót még nem láttam. Lehet, hogy elkerülte figyelmemet. Kíváncsian lépek be, hogy mit is rejt az ajtó, de rögtön meg is tudom. Egy gyönyörű kertet. Nem gondoltam volna, hogy a kastélyban találok egy belső kertet. Nagyon tetszik a hely, pont ilyet kerestem. Olyan mintha a szabadban lennék, és úgy tűnik, hogy rajtam kívül nincs itt senki sem. Lassan elindulok az egyik pad felé, de félúton megállok az egyik pataknál, hogy ott körbefordulva gyönyörködjek a helyben. Miután jól megnéztem magamnak a helyek újból elindulok a pad felé, de most már nem állok meg, hanem leülök és előkeresem könyvemet. Változtatásképpen nem a mérgekről szól, hanem a misztikus lényekről. Nem számítok társaságra, bár arra mikor lehet számítani? Nagyon belemerülök a könyvbe, így nem hallom a lány közeledését, csak a szavai jutnak el az agyamig, és egy kis fáziskéséssel felelek csak kérdésére.*
- Szia, Sophie vagyok. Persze, leülhetsz. *felelem mosolyogva, miközben felpillantok a lányra. Egy ideje már itt vagyok, a legtöbb diákot már ismerem, persze a többséget csak látásból, de őt még nem láttam itt. Lehet, hogy csak elkerülte figyelmemet, vagy az is lehet, hogy új diák.*
- Új vagy? Nem emlékszem, hogy láttalak volna a suliban. *kérdezem a lánytól érdeklődve, remélve, hogy tudunk beszélni, és, hogy nem érdekli őt annyira a könyv. Igaz, hogy én is olvasni jöttem, de szeretek ismerkedni.*
Vissza az elejére Go down
Isleen Ladon
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Isleen Ladon


Hozzászólások száma : 60
Csatlakozás : 2010. Dec. 24.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Borostyán háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-02-25, 1:05 am

//NRT: Sophie és Isleen: 2013.02.21.//

*Isleen a mai nap jó hangulatban van, vagy az is lehet, hogy a belső kert kellemes melege miatt jókedvű. Mindenesetre reménykedik, hogy a padon ülő lány is normálisnak fogja öt találni, mert mostanában nem igen tudott kitenni magáért a szociális kapcsolatai terén. Otthon is csak morgott mindenkivel az utóbbi hetekben, mert túl ideges volt a visszatérése miatt. Most tehát itt az ideje, hogy elővegye a kedvesebb énjét, és kapcsolatokat építsen.*
- Köszönöm. *Válaszolja egy halvány mosollyal, majd gyorsan lehuppan a pad szabad végére. A kezében szorongatott könyvet pedig az ölébe veszi,. Közben újra elismétli magában Sophie nevét, bízva abban, hogy így nagyobb az esély annak megjegyzésére. Gondolt már arra, hogy utána kellene néznie a könyvtárban, van-e valami bűbáj, ami segít a megismert emberek nevét a fejben tartani, hiszen biztosan nem Isleen az első ember, akinek gondjai vannak ezzel.
Miután helyet foglalt a padon, a lányra pillant, de őszintén bevallva, leginkább a könyv érdekli, amit az a kezében tart. Kissé megszállott lett a könyvek iránt, főleg az utóbbi két évben, amikor is a legnehezebb időszakokon a könyvek segítették át. Valamiféle tankönyvnek, vagy szakirodalomnak véli a címe és a kötése alapján, így a lány eléggé megbízhatónak tűnik számára a tanulás terén. Meg hát különben sem ismer még senkit, így úgy dönt, vesztenivalója nincsen.*
- Megkérdezhetem, hányadikos vagy? Mert ha elsős, akkor esetleg segíthetnél nekem... Lemaradtam pár óráról, és szeretnék valakitől jegyzeteket kapni. *Rámosolyog a lányra, remélve, hogy esetleg ő maga tud segíteni, vagy ajánl valaki mást.*
- Igen, nemrég érkeztem, csupán két napja. *A kérdésre válaszolva egyelőre ennyit mond magáról és nem is említi a visszatérést. Majd ha később szóba kerül a téma, akkor is elég lesz róla beszélnie. Még nem igazán tisztázta le magában a dolgokat sem a két évvel ezelőtti távozása, sem a mostani visszatérése ügyén. Abban bízik, hogy bőven lesz még erre ideje, főleg, hogy most az új környezet talán segít neki átgondolni minden problémáját.*
- Kissé felfedeztem odakint a dolgokat, de aztán inkább a kastély falai közé vágytam. Egész jó ez a hely, nem? *Közben újra körbepillant, és szemrevételezi a kert növényeit. Most kap csak észbe, hogy egészen meleg van itt, így lehúzza a pulcsija cipzárját, majd le is veszi azt magáról és az ölébe teríti a könyve alá.*
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 187
Csatlakozás : 2012. Nov. 13.
Tartózkodási hely : Jácint háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2013-03-02, 9:36 pm

//NRT: Sophie és Isleen: 2013.02.21.//

* Nagyon jó a kedvem, de mégis magányra vágyom, ezért indulok el egy könyvvel együtt az iskola falain belül, valami békés hely után kutatva. Találok is egy gyönyörű kertet, eszembe se jutott, hogy az iskola falain belül belső kert is van. Meglepetésemre nem vagyok egyedül, aki ezt a helyet választja. Kérdésére egy kis késéssel felelek, nem értem minek kérdezi meg, nyugodtan leülhet, nem harapok.*
- Csak nyugodtan, nem vagyok pszichopata tömeggyilkos. *felelem vigyorogva, nevével több, mint valószínű, hogy gondjaim lesznek. Nem tudom, hogy honnan jött, még a neve alapján sem tudom kikövetkeztetni. Vannak az iskolában cifrább nevek is, de ez is gondot fog okozni. Mindegy valahogy majd csak megjegyzem. Közben a könyvemet lapozgatom, nem tudom, hogy múltkor hol hagytam abba. Francba, miért nem jelöltem be az oldalt? Mindig elhagyom a könyvjelzőimet, de persze állandóan akkor kerül elő, mikor nem lenne rá szükségem. Jellemző. Nem tudom, hogy ő mit olvas, nem látom a könyv címét. *
- Elsős vagyok, szívesen segítek. Melyik jegyzetek kellenének? *kérdezem tőle kíváncsian, ilyen a jellemem, ha kell, segítek. Nem szeretem, ha szomorúak az emberek körülöttem, lételemem a pörgés.*
- Már be is rendezkedtél, vagy csak szünetet tartasz? Nekem két hét kellett, hogy mindennek megtaláljam a helyét. *mondom neki mosolyogva, próbálok érthetően beszélni, ha nagyon jó a kedvem, előfordul velem, hogy hadarok, de remélem, hogy akkor szólni fog.*
- Én is így vagyok vele, ez a hely nagyon tetszik, olyan mintha a szabadban lennénk. *felelem neki mosolyogva, miközben körbepillantok a kertben. Valami hiányzik, és már tudom is, hogy mi.*
- Avis! *mondom ki érthetően a varázsigét, majd a pálcámból madarak röppennek ki. Ez kell nekem, madárcsicsergés.*
- Amúgy honnan is jöttél? A nevedből nem tudom kikövetkeztetni. *fordulok a lány felé, miközben az egyik madár a kezemre száll. Sokkal több élet van így a kertben, mint előtte.*
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-01-19, 2:58 am

/NRT Galina, Hugo, 2014.01.19./

*Nem igen tudok aludni, ezért is döntöttem úgy egy fél órája, hogy inkább ténfergek kicsit a folyosókon, majd keresek valami olyan helyet, ami kicsit lenyugtat. Elég régen jártam erre, hiszen ha a természet közelségére vágytam, csak kisétáltam a kastélyból, most viszont kivételesen nem hiányzik a hideg, ezért is kötöttem ki itt. Szokásomtól eltérően most minden fekete rajtam; a vékony talpú sportcipő, a nadrág és a rövid ujjú póló is. A hajam, mint mindig, most is kibontva omlik a hátamra. A varázspálcám a farzsebemben van, hiába gondolom úgy, hogy semmi szükség nem lesz rá, jobb, ha mindig nálam van. Mikor elindultam a hálóból nem nagyon törődtem azzal, hogy kifejezetten csinos legyek, nem számítok rá, hogy bárkivel is összefutnék. Szombat este van, ilyenkor úgyis mindenki lelép bulizni, vagy valami hasonló. Ahogy belépek az ajtón, szinte rögtön érzem azt a nyugalmat, ami olyankor kerít a hatalmába, mikor abszolút semmi sem érdekel, és most szükségem is van erre. Nem hiszem, hogy bárki lenne itt, de igazán körbe se nézek, csak elindulok a kővel kirakott úton. Lassan sétálok, hiszen hova rohanjak, kissé meg is feledkezem magamról és nekiállok orosz dalokat dúdolgatni. Kiválasztok egy padot és letelepszem, kényelmesen elhelyezkedek, mint aki jól végezte dolgát, hol a cipőimet és a kis köveket nézegetem, hol az elvarázsolt mennyezetet.*
Vissza az elejére Go down
Hugo O'Quintin
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Hugo O'Quintin


Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás : 2013. Jan. 01.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-01-21, 12:34 am

/NRT Galina, Hugo, 2014.01.19./


*Nálam nem ritka, ha éjszaka, magányosan kószálok az ódon kastély falai között, esetleg Mystral környékén. Nem rajongok az emberek iránt, kifejezetten gyűlölöm őket, s ezért tartok fenn olyan rejteket magam számára, ahol nem zavar senki. Most is erre tartok, egészen higgadt állapotom révén lassú, ráérős léptekkel. Öltözékem most fekete edzőcipő, farmernadrág és mellény, mely alatt szintén fekete alapon fehér koponyát ábrázoló kép található. Kócos, éjszínű tincseim nem látszanak, mert kapucnit húztam fejemre, de fehér bőröm így is kontrasztot képez. Kezeim lezseren pihennek zsebeim mélyén, ahol pénz lapul, illetve bal oldalt pálca. Nyakamon lóg ezüst ékszerem, melyben számomra értékes kép lapul, de ezen kívül nincsen rajtam kiegészítő.*
- Vonaton egy őrült, melléje egy őr ült. Örült az őrült, hogy mellette egy őr ült. *danászok csendesen, az orrom alatt, s így nyitok be óvatosan a szinte otthonként ismerős helyre. Egészen nyugodtan sétálok, szinte hangtalanul, mint aki lopakodik, ám ez nem szándékos. A következő pillanat azonban dermedt döbbenetbe taszít: ül valaki a helyemen, és láthatóan unatkozik... ő is dúdol.*
- Miért olyan érdekes a lábad? Talán szép? Megnézhetem? *kekeckedem, ám hangom őszintén kíváncsi, s úgy lépek közelebb hozzá, egészen melléje ülve, szinte hozzá simulva. Ez az én helyem, tehát ide ülök, akkor is, ha mellé, netán rá kell telepednem. Érdeklődve tekintek fel arcára, majd szemeim szőke haja felé fordulnak, végül férfiasan mérem végig, de egy szót sem szólok.*
- Orosz vagy? Taníts meg a dalra, és én tanítok neked egy mondókát, amit a más gyerekek találtak ki rám. *közlöm vele, de ez nem kérés, kérdés, felszólítás... egyszerű közlés, s most türelmesen várok. Elég érdekes a gyermekkorom, főleg azért, mert... áh, nem is szeretek rá emlékezni, viszont néha kell, és nincsen mit titkolnom. Én ez vagyok, ha így nem kellek senkinek, úgy sem fogok, ha titok eredeti személyiségem.*
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-01-21, 11:28 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Az ilyen éjjeli kis sétáimban eddig azt szerettem, hogy mindenki békén hagyott. Ha találkoztam is valakivel, annak volt jobb dolga is, mint egyetlen pillanatra is velem foglalkozni. Különös módon még én sem érzem ilyenkor a kényszert, hogy bárkibe belekössek, ha alkalom adódik rá. Ismerem már azt a néhány helyet a kastélyban, ahol kicsit magában lehet az, aki akar, ezért is jövök a kertbe. Szándékom az lenne, hogy végre ne járassam az agyam felesleges és elkerülhetetlen dolgokon, ezért kezdek bele a dúdolgatásba, olyankor úgyis csak a dallamra figyelek. Egyáltalán nem számítok társaságra, és az idegen hang olyan hirtelen rángat vissza a valóságba, hogy még össze is rezzenek tőle. Meglepetten nézek fel, közben próbálom értelmezni a kérdést.*
- Mi? Nem… csak elbambultam… *Válaszolom kicsit révetegen, de ahogy leül mellém rögtön magamhoz is térek. Nem vagyok hozzászokva ilyen közelséghez idegenektől, láttam ugyan már ezt a srácot néhányszor, de egyetlen szót sem beszéltem vele, most meg csak úgy belemászik az aurámba.* - Van még néhány szabad pad. *Jegyzem meg, miközben végigmér; nem szeretem, ha ezt ilyen feltűnően teszik, de nem vagyok hajlandó arrébb menni, én voltam itt előbb. Találnék még mondanivalót a számára, de megelőz vele. A nemzetiségemre vonatkozó kérdésére csak bólintok, nem kérdezem meg, hogy honnan tudja, végül is nem nehéz rájönni. Nincs olyan kemény akcentusom, mint a legtöbb orosznak, de ha valaki figyel, az meghallja, vagy talán a dalt ismerte fel, amelyiket éppen dúdolgattam, hiszen a dallama elég közismert. Jobban érdekel viszont a mondandója második fele, vagyis inkább meglep vele, nem találkoztam még olyan emberrel, aki ilyesmit kért volna tőlem.*
- Mi értelme lenne? *Nem mintha fontos, egyéb elfoglaltságaim lennének. Nem beszélek vele durván, csak egy egyszerű kérdés, nem sértés, de érdekelne, hogy ez hogy jutott eszébe. Nem tűnik olyasvalakinek, aki unalmában szovjet dalokat akarna énekelgetni.*
- Hogy szól a mondóka? *Kíváncsivá tett, ilyesmit akkor találnak ki a gyerekek a másikra, ha gúnyolódni akarnak, nem? Akkor miért szeretné, hogy még többen ismerjék? De egyelőre nem akarom letámadni minden kérdésemmel, csak kezeimet az ölemben nyugtatva nézek rá, hátha választ is kapok.*

Vissza az elejére Go down
Hugo O'Quintin
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Hugo O'Quintin


Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás : 2013. Jan. 01.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-01-25, 2:29 am

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./


*Különös, hogy az emberek engem nem értenek, de én sem őket. Kinél az igazság? Szerintem nálam, bár igazán az sem érdekelne, ha ez nem így volna. Szerintem gyakran nem én volnék őrült, hanem ők, főleg az, aki átlagos, és az is marad. Nem képesek különlegességem méltósággal viselni, ezért kiáltanak ki veszélyesnek, elmebetegnek, holott egyszerűen más vagyok, különc... talán jobb.*
- Megérte bámulni a lábad? *kérdezek vissza, ragaszkodva a témához, s remélem, zavarba tudom hozni a különös kérdésemmel. Imádom, ha az emberek zavarodottan reagálnak, mert olyankor jelenik meg személyiségük rejtett oldala, az, amire részemről nem kíváncsiak, én viszont szórakozássá tettem, hogy ezt kutassam.*
- Tényleg? Nahát, éles szemed van. Látod, egy gonddal kevesebb. Kitűnő megállapítás, van még pad, gondolom az intelligencia szinted is magasan az egekben, ugye? Persze, ha szeretnél, átülhetsz a helyemről egy nem foglalt padra... *nézek rá és gúnyolódom vele. Most komolyan... nyilván értem, hogy engem szeretne ott látni, nem magát, de esetemben ez fordítva van, szóval... Ahogyan azonban szemügyre veszem, ki is szúrom származását, s tudom, hogy anno a jó Napóleon bicskája is bennük tört meg. Ne aggódj Napóleon bácsi, most megfizetem a franciák tartozását!*
- Kell, hogy értelme legyen? Ti emberek miért kizárólag értelem alapján működtök... még az érzelmeket is bizonyos értelemnek tudjátok be?! *csóválom meg fejemet sóhajtva. Látom azonban, hogy nem utasít vissza, tehát mosoly kúszik arcomra, s mivel benne van a játékba, kezdeti ellenszenvem, lenézésem is egyetlen pillanat alatt foszlik szerte. Természetesen akármikor vissza is térhet, de ez már a lányon múlik, az pedig kifejezetten kellemetlen lenne, ha kattannék...*
- Vonaton egy őrült, melléje egy őr ült. Örült az őrült, hogy mellette egy őr ült. *mondom hát el neki a mondókát, s meg is ismétlem egyszer lassan, valami... őrült csillogással a szememben. Elborult mosolyomból talán érzékelni lehet, hogy valóban rólam szól a mondóka, de én kíváncsi vagyok, mit fog reagálni. Azért persze a tartozását is be fogom rajta hajtani, tehát egyik kezemmel a fülemet pöckölöm meg, mint aki hallgatni szeretne valamit, s közelebb is hajolok hozzá, egészen a szájához, hogy jól halljam... ezzel jelezve, Ő következik.*
- Mi a neved úttörő? Mi a rangod? *teszem azért fel a kérdést közben, hiszen ez fontos, tudnom kell hogyan szólíthatom, s átvitt értelemben az évfolyamára is kérdezek. Annyira nem figyelem az embereket, tehát az sem tűnne fel, ha pont egy évfolyamba járnánk... lehet, hogy nem is tűnhetne fel, mert esetleg keveset látni. Most viszont itt a lehetőség az ismerkedésre, én pedig nem szalasztom el az alkalmat, hogy kellemetlenkedjek, kiéljem magamat.*
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-01-26, 4:13 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Hozzászoktam már, hogy néha furcsa emberekkel és kérdésekkel találkozom ebben a kastélyban, ezért nem is érzem szükségét annak, hogy sürgősen arrébb álljak, mikor megjelenik a srác. Nem nagyon akarok vele beszélgetésbe bonyolódni, de szemmel láthatóan őt ez nem igazán érdekli.*
- Igen. *Közlöm is vele a tömény válaszomat, mert őszintén, egy ilyen kérdésre mit lehetne mondani? Remélem, hogy sikerült kielégíteni minden kíváncsiságát, de persze muszáj leülnie is, mintha bárki hívta volna. Talán nem tűnt fel neki a tény, hogy van itt még szabad pad bőven, ezért is hívom fel a figyelmét a dologra, a válasza viszont cseppet sem tetszik. Az nem érdekel, hogy mennyire vonja kétségbe az értelmi képességeimet, nem ő az első, aki ilyet tesz. Még hogy az ő helye… kiszolgálás szigorúan érkezési sorrendben, ahogy a mondás is tartja, tehát nem érdekel, hogy mit gondol, eszemben sincs arrébb menni. De sajnos neki sem, mert talál más témát, amit felhozhat. Soha nem kérte tőlem senki, hogy bármit is tanítsak, pláne nem olyasmit, aminek köze van az oroszokhoz. Nem is nagyon látom az értelmét, ezért is kérdezek rá és megint csak nem mindennapi választ kapok.*
- Mi emberek? Te talán nem az vagy? *Végignézek rajta, nekem nagyon is halandónak tűnik, akkor miért helyezi magát a körön kívülre?* - Mindenki tudja, hogy az értelemnek semmi köze az érzelmekhez. *Azt hiszem ez megint egy közhely, de ettől még igaz. Úgy látom, ez a srác szereti magát másnak hinni, mint a többiek, pedig ha tudná, hány hozzá hasonló lélek van itt. De ez talán nem is érdekli. Viszont engem ért a megtiszteltetés, hogy a társasága lehessek, és mivel úgy látom felesleges is lenne azzal próbálkoznom, hogy elzavarjam, inkább belemegyek a kis játékába. Nem nagyon áll szándékomban szovjet dalokat tanítani, de a mondóka mégis érdekelne, és el is mondja nekem, ahogy ígérte. Először nem tudom, hogy mit gondoljak, de igazából nem lep meg. A gyerekek kegyetlenek, főleg ha olyannal találkoznak, aki különbözik tőlük, de ez még nem jelenti azt, hogy hazugság lenne egy-egy ilyen kis mondóka. A fiú arckifejezéséről nem is beszélve. Talán tényleg itt lenne az ideje keresni egy másik padot. Vagy másik emeletet.*
- Gondolom, hogy az őr már kevésbé volt boldog. *Nem tudom eldönteni, hogy szánjam-e vagy sem, de mivel ő is túlélte a gyerekkort és itt van, nincs szüksége rá, hogy bárki sajnálja. Simán el tudom képzelni, hogy őrültnek tartották. Viszont kezd zavaróan közel kerülni hozzám, ezért is teszem a vállára a kezem, hogy egy határozott mozdulattal, de nem durván, eltoljam magamtól. Kissé furán beszél, nem igen hallottam még magamra az úttörő kifejezést, pedig nem egyszer előfordult már, hogy a nemzetiségem miatt aggattak rám ilyen vagy olyan megnevezést.*
- Galina vagyok, másodéves. *Szerintem idáig az se nagyon tűnt fel neki, hogy egy iskolába járunk, de nem fogok ezen megsértődni, valami azt súgja, hogy másokkal is pontosan így van. Nem kérdezek vissza, hogy mi a neve, az arckifejezésemből szerintem lejön neki is, arra várok, hogy ő is bemutatkozzon.*
- Miért akarsz olyan szöveget megtanulni, amit nem is értesz? *Nem akarok visszalépni a kis egyezségünktől, de nem is adom fel, hogy kicsikarjak belőle valami válaszfélét, mielőtt hosszú perceket töltenék azzal, hogy újra és újra elismételjek neki egy szöveget, hogy megtanulhassa, ha már ennyire akarja.*
Vissza az elejére Go down
Hugo O'Quintin
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Hugo O'Quintin


Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás : 2013. Jan. 01.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-02-02, 2:48 am

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./


*Áh, imádom, ha zavaró jelenlétem és viselkedésem, tehát nem, nem hagyom annyiban a témát, s akkor is, ha hülye választ adott, hülye választ is kap. Valahogy úgy érzem, muszáj hergelnem őt, s ennek talán van rejtett oka, értelme is. Velem nem foglalkozik senki, tőlem félnek, engem kerülnek, pedig én valahol társaságra vágyom, és így hívom fel magamra a figyelmet...*
- Értem, tehát érdekes volt a lábad... mi érdekes van benne, mutasd csak! *mutatok rá, s ha nem emeli fel, hát akkor én fogom oda nyúlni, hogy vizsgálgatni kezdjem. A következő téma azonban belső monológot hoz elő belőlem, ami hamarosan kint is hangzik, s mint látom, azonnal rá is érez, hogy miért furcsa a szöveg. Hát igen, még nem ismer, de majd fog...*
- Furcsa ez a kérdés, mert én embernek tartom magam, de mások nem feltétlen. Mi vagyok én akkor? *kérdezek rá, s azt már válaszra se méltatom, hogy ő mit gondol az értelem és érzelem kapcsolatáról, hiszen előbb fejtettem ki véleményemet, ehhez nincs mit hozzá fűzni. A mondóka is sorra kerül, s mint látom, észleli a helyzetet, mikor viszont az őr kerül szóba, mosolyra húzódik ajkam.*
- Talán, de nem sokáig. Meghalt. *vonom meg a vállam. Nem bővítem ezt ki, majd kérdez, ha szeretne. A bemutatkozás ideje is itt van, így hallhatom meg a nevét, s valóban, orosz, ahogyan azt sejtettem. Nyilván az én nevemre kíváncsi, és nem is zárkózom el a ki nem mondott kérdés elől.*
- Hugo. *mutatkozom be, hiszen ő is csak a keresztnevét használta, akkor én sem fogom a teljes nevem mondani, ami esetleg teljesen képet adhatna származásomról. Érdekes kérdést tesz viszont fel, amire egyszerűen egy mosoly szökik arcomra, kissé gúnyos, de egyáltalán nem olyan elvetemült, mint előbb, inkább természetes.*
- Majd akkor te elmondod, mit jelent. *zárom itt le a témát, és várom is, hogy teljesítse a rá eső részt, ezt kíváncsian várakozó tekintetemből láthatja. Közben azonban olyan történik, amire nem számítok, mert halk sziszegést hallok, s aztán egy új hangot, ami sem tőlem, sem a lánytól nem származhat.*
- Hugo... kit bosszantassz már megint? *sziszeg az új famulusom, aki bizonyára engem keres, hogy ide tévedt, s ha Galina látni szeretné, ki beszél, akkor bizony a földre kell pillantania, ami nem is árt neki, mert a kígyó hamarosan az ő lábán fog feltekeregni, egészen hozzám. Nem bántja a lányt, ha az sem bántja őt.*
- Galinát. Galina, ő itt Sziszifusz, Sziszifusz, ő itt Galina. *felelem, de nem is beszélek tovább, csak kíváncsian figyelem őket, mert most, hogy nyakam köré mászik az állat, mint egy nyaklánc, a figyelme bizony a szőke hajú lány felé fordul, ám előtte még felém szisszen egyet, s rám nyújtja nyelvét.*
- Mondtam már, hogy mász nevet találj ki nekem, mert ez egyeneszen szértő. *szólal meg a beszédhibás kígyóm, én pedig először halk kuncogásba, majd röhögésbe török ki, s ő sértődötten vonul odébb, a padon csúszva közelebb a lány felé, majd egyelőre mellette tekeredik össze, és úgy vár.*
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-02-02, 10:47 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Látom már, hogy csak bosszantani akar a srác, de ezt nem fogja elérni, viselkedésével ugyanis inkább csak zavarba ejt, mint hogy feldühítsen. Még azt hittem, hogy az én ismerkedési módszereim furcsák… Na de szeretnék már túllépni a témán, mert egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele.*
- Nincs benne semmi érdekes, hagyj már! *Hessegetem is el magamtól, nem éppen szelíd módon, ha tovább piszkál, esküszöm, hogy megátkozom. Szerencsére azért talál más témát is, vagyis hogy szeretne orosz dalt tanulni, de nem értem, minek. A válaszában megfog, ahogy fogalmaz, fel is kelti vele az érdeklődésemet, de természetesen nem igen kapok kielégítő választ; lassan nem is várom el tőle. Megállom, hogy végignézzek rajta, mintha csak valami árulkodó jelet keresnék, hogy nem ember.*
- Nekem annak tűnsz. Mások minek tartanak akkor? *Kérdezek is rá, ha már feldobta a témát, akkor bizony kérdezni fogok, amíg hajlandó válaszolni. Sőt, talán még utána is, általában nem zavartatom magam olyan apróságon, hogy valaki akar-e válaszolni vagy sem.* - Embernek tartod magad, mégis úgy beszélsz, mintha nem tartoznál közéjük. *Jegyzem még meg, visszatérve kicsit az alap koncepcióhoz, hiszen ő maga fogalmazott úgy, „ti emberek”. Miután elmondja a mondókát, egyértelművé válik, hogy nem egy átlagosan normális emberrel találkoztam már megint, de az ilyesmi eddig sem zavart, nem most fogok hát elfutni. A mondóka világos, mégis vagy tucatnyi kérdésem lenne vele kapcsolatban. Azt ugyan nem tudom, miért is árul el ilyesmit magáról, de egyelőre nem is fogok sok logikát keresni.*
- Csak az őr halt meg? *Kérdezem némi hallgatás után. Először inkább azt kérdeztem volna, hogy minek volt szükség rá, hogy őr legyen mellette, de azt hiszem ez kezd egyértelművé válni. Mégis, egy kósza gondolaton kívül továbbra sem érzem úgy, hogy más helyen kellene elfoglaltságot keresni magamnak. Eljutunk a bemutatkozásig, végre megtudhatom az ő nevét is, és általában ilyenkor automatikusan jön az udvarias „örülök, hogy találkoztunk”, de még nem igazán sikerült eldöntenem, hogy örülök-e vagy sem. Inkább teszek még egy kísérletet arra, hogy megtudjam, miért is akar annyira tőlem tanulni. Egyenes választ persze megint nem kapok, de azzal sem vitatkozhatok, amit mond; végül is elmagyarázhatom, hogy miről is szól a dal. Jó, legyen, ha ennyire szeretné. Már éppen nekiállnék, hogy végigmondjam neki a Polyuska Polye első pár sorát, mikor meghallom a sziszegést, és nem sokkal utána az idegen hangot is. A földre nézve veszem észre a kígyót, az ösztöneim azt súgják, hogy nagyon gyorsan menjek arrébb, de inkább az eszemre hallgatok; annyit még én is tudok, hogy az ilyen állatok pont a kapkodást nem szeretik, és olyankor támadnak. Nyugton maradok tehát, bár ez annyira nem is esik nehezemre, akkor sem, mikor a kígyó, pont az én lábamat használja mászókának, hogy feljusson a padra. Nyilván Hugo famulusa, de még soha nem láttam ilyen fajta kígyót. A tüskéivel olyan, mint egy cuki kis sárkány, csak lábak nélkül. Legszívesebben megfognám, hogy én tegyem fel a padra, ne erőltesse már magát azzal, hogy másszon, de nem hiszem, hogy szereti, ha fogdossák. Megtudhatom a nevét is, bár most annyira nem figyelek Hugora, sokkal jobban leköt a famulusa. Le sem veszem róla a szemem, egészen addig, amíg a fiú nyaka körül nem talál magának helyet, akkor viszont a tekintetem visszakúszik Hugo arcára. Egyelőre nem szólok, mégsem akarok beledumálni a kis beszélgetésükbe… szegény Sziszifusz, szép gazdája van, mondhatom.*
- Figyelembe vehetnéd, hogy mit szeretne. *Jegyzem meg halkan Hugonak, mikor a famulus mellettem telepszik le, ő pedig majd megszakad a röhögéstől. Fura ez a srác, nagyon fura.*  
Vissza az elejére Go down
Hugo O'Quintin
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Hugo O'Quintin


Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás : 2013. Jan. 01.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-03-01, 9:33 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Egyszerre érdekes, röhejes és szánalmas, ahogyan az emberi faj viselkedni képes különböző helyzetekben, különböző érzelmi és értelmi nyomás alatt. Imádom ezt szemlélni, pont ezért működöm most így a lánnyal szemben, s láthatóan nem tetszik neki, de ez engem csupán szórakoztat, így egy finom, alig látható, halvány mosoly jelenik meg arcomon, ami viszont elégedettséget tükröz.*
- Biztos? Mi lenne, ha lehúznád a nadrágod, és megnézném? *kérdezek rá igen pimaszul. Persze valójában nem érdekel a lány teste, de amíg a kedvemre tesz, akaratlanul is, addig nincs baj... ha kattanok, akkor lesz. Azért fel-fel tűnik neki idő közben, hogy egész érdekes ember vagyok, a szó nem feltétlen pozitív értelmében, így kérdez többet és többet, miután különös módon szavakba öntöm gondolataimat.*
- Démonnak. Őrültnek. *felelem egyszerűen, magam elé meredve, s bár eleinte úgy tűnhet, hogy ezt a titulust én nem szeretem, sőt, ezt a szerepet sem, utána gonoszkás mosoly húzódik lassan szám szélére. Erőteljesen ellentétes a kép, de ismernie kéne ahhoz, hogy ezt bővebben értelmezni tudja. Engem pedig... senki nem ismer.*
- Mondd... mi az ember? Ember vagyok? Biológiai értelemben igen... de, akkor leszek-e ember, ha annak tartom magam, vagy akkor, ha mások annak tartanak? *nézek rá, s szerintem ez érdekes, mély kérdés, de látszik rajtam, hogy inkább költői, és nem szándékozom ezen elmélkedni... ha meg is tettem, akkor azt már régen és rengeteget, ezért felesleges ezt erőltetni most. Róla pedig ilyen téren nem tudok nyilatkozni. Hamarosan másik témára térünk át, s látom rajta, hogy nem rémül meg... talán már találkozott olyannal, mint én.*
- Nem emlékszem már. *biggyesztem le ajkamat pár másodperc néma, szinte színjátékszerű gondolkodás után. Kitérő válasz, vagy nem... döntse el maga, még én sem tudom. Most jönne az ő része, a dal, viszont ezt famulusom zavarja meg. Feszült figyelemmel kísérem végig a jelenetet, amíg a kígyó érkezik, és mohón vizsgálom a lány erre adott reakcióját, ám... van benne valami olyan higgadt nyugalom, ami szinte már szó szerint forralja az agyam. Kattanhatnék, de még előtte szól közbe a famulus, ami már vidor perceket idéz elő részemről.*
- Óh, jaj... ne mondd, hogy állatvédő vagy. Szeretnéd? Megtarthatod, nekem nem kell ilyen hassszontalan fajzat. *sziszegve nyújtom ki a nyelvemet az éppen halálra sértődő famulusomra. Nyilván nem gondolom komolyan, de ezt a lány nem láthatja, ezt csupán az én kígyóm tudja, aki viszont olyan szinten vágja be a durcát, hogy válaszra sem méltat, inkább sziszegve bújik közelebb a lányhoz.*
- Tanítsd meg neki a szép kis éneket, de ne legyen benne sok s betű... különben nagy gondok lehetnek, bár úgy tudom, az oroszok azért használják ám azt a hangot. *gonoszkodom ismét, s már kíváncsi is leszek a dalra. Remélem, hogy neki áll, és meg fogja tanítani a kígyót rá, mert ha nem teszi, hát nekem kell szórakoztatnom magam, de kétlem, hogy tetszene az a lánynak.*
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-03-13, 1:05 am

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

- Mi lenne, ha egyszerűen elhinnéd, hogy nincs rajta semmi érdekes? *Nézek is rá nyugodtan, nem fogom hagyni, hogy felbosszantson, nyilvánvaló, hogy csak ezért csinálja. Nem érdekel a pimaszsága, na nem azért, mert naponta mondanák nekem, hogy dobjam már le a nadrágom, egyszerűen csak nem akarok tudomást venni most erről. Amúgy meg, van a különben formás lábaimnál egyéb téma is, amiről beszélhetünk, mert azt nem tagadom, hogy a srác felkelti az érdeklődésemet. Mintha nem sikerült volna még magának sem eldöntenie, hogy embernek tartsa-e magát, vagy sem. Nem lepnek meg a jelzők, amiket elmondása alapján ráaggattak, ezen a helyen szerintem kevés olyan humanoid van, akit ne illettek volna hasonlókkal, és ahogy nézem, Hugot sem zavarja a dolog. Ez a „mikor vagy mitől vagyunk emberek” téma még érdekes is lehetne, de látom rajta, hogy igazából nem vár választ tőlem, ezért nem is fogok nagyon belemélyedni a dologba.*
- Nem tudom. *Őszinte vagyok, eddig ezen tényleg nem gondolkodtam, bár elsőre azt a választ vágnám rá, hogy mégis kit érdekel mások véleménye. A tömeg szemében az emberek azok, akik szépek és jók, ezzel ki is zárva a körből sokakat… minket is.* - Az vagy, aminek tartod magad. Ember, démon, őrült, vagy mindhárom. *Legalább választéka is van. Tudom, hogy nem ilyen egyszerű a dolog, de szerintem már rég eldöntötte, hogy hova is sorolja magát, és nem hinném, hogy mások véleményére adna. Igaza is van. Érdekelne ám más is, amit még mesélhetne nekem, de sajnos nem egy bőbeszédű alak, így szinte mindent úgy kell kihúznom belőle. Nem baj, zaklatok én bárkit a kérdéseimmel, amíg hagyja, ő sem lesz kivétel.*
- Tényleg nem? *Csalódottan nézek rá, mert valóban érdekelt volna, hogy mi is történt pontosan azon a vonaton. Talán csak nem akarja elmondani, végül is, nem sok közöm van hozzá. Csak nem akar békén hagyni vele, hogy megtanítsak neki egy dalt, és ha már eddig elviselte a faggatózásomat, ennyit talán én is megtehetek neki. A famulusa megjelenése viszont eltereli a figyelmemet, egész szép kis állat; méregmániámnak köszönhetően elég sok hüllőt ismerek, de ez a fajta eddig kimaradt. Ahogy a lábamon végigkúszva feljut a padra, eszembe jut, hogy biztosan elég erős mérge lehet… na nem mintha szeretném, hogy belém marjon. Nem igazán értem, hogy Hugo mit talál olyan baromi poénosnak, a megjegyzésemre adott válasza után pedig már biztos vagyok benne, hogy nem is beszél komolyan. Fura humora van, meg kell hagyni.*
- Szeretném, de úgy sem adnád nekem. *Vonom is meg a vállam, mert azt tényleg ne akarja már elhitetni velem, hogy csak úgy odadobná a kis jószágot akárkinek. Még hogy haszontalan… nyilván nem annak alkotta. Amikor nekem kellett megteremteni a famulusomat, eszembe jutott a kígyó is, de számomra kevésbé lett volna hasznos. Most meg már ne is neki, hanem Sziszifusznak tanítsam meg a dalt… nagyszerű...*
- Ne aggódj, Sziszifusz. Az oroszok is csak annyira használják, mint bárki más. *Jegyzem meg az s hangokkal kapcsolatban; végül is tök mindegy, a famulus úgy sem boldogul velük, akkor nem mindegy, mennyi van egy mondatban? Dúdolgatni kezdem a megfelelő dallamot, közben megint az úton heverő kis kavicsokat nézegetem, majd elkezdek énekelni is, onnantól viszont már semmire sem figyelek magam körül. Gondolataimban odahaza vagyok Szibériában, bár a dal szövege nem magáról, az én gyönyörű Oroszországomról szól, mégis nekem szinte egyet jelent vele. Többször is elismétlem az első két versszakot, utána viszont annyira elmerülök az emlékeimben, hogy megállás nélkül haladok végig mind a hat strófán. Honvágyam van, szeretnék visszamenni néhány napra. De mielőtt még nagyon magával ránthatna az érzés, visszatérek a jelenbe, talán jobb is lenne, ha Hugora is figyelnék; rég megtanultam már, hogy itt nem lehet tudni, kire és mikor jön rá az öt perc, akkor pedig jobb, ha nem ábrándozik az ember. Abbahagyom az énekelgetést, és újra a mellettem ülő srácra nézek.*
- Hová vitt volna az a vonat? *Arra még csak emlékszik? Megint egy hirtelen témaváltás a részemről, vagyis visszatérés egy néhány perccel ezelőtti beszélgetéshez. Valamiért tényleg többet szeretnék tudni róla, és végül is, ezek csak kérdések. Ha zavarja, majd szól, hogy hagyjam békén vagy itt hagy. Addig viszont megpróbálom kielégíteni a kíváncsiságomat.*
Vissza az elejére Go down
Hugo O'Quintin
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Hugo O'Quintin


Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás : 2013. Jan. 01.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-03-30, 10:39 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Én aztán tudom, hogy az átlagos emberen, nincs semmi érdekes. Ennek ellenére, én nem volnék átlagos ember, így akarva-akaratlanul is olyat veszek észre, vagy olyat látok bele egy-egy tulajdonságba, eseménybe, ami nincs ott, vagy akár amit nem is illene. Pontosan ezért nem tartanak normálisnak... de lehet-e így kitaszítani valakit csupán azért, mert mást és máshogy lát?*
- Hát... egyelőre elhiszem. Akkor viszont, melyik testrészed a legérdekesebb? *kérdezek rá, s ha valaki hallja, talán azt hiszi, gúnyolódom, esetleg éppen perverz gondolatok járnak a fejemben, de egyikről sincs szó. Őszintén kíváncsi vagyok, mit gondol magáról ilyen téren, mert van pár kérdés, amik bár egyszerűek, az emberek egyáltalán nem gondolkodnak el rajtuk. Mint hallom, van ám véleménye, s szépen képes tartani a lépést, az én őrült tempómmal, ami gondolataimat illeti, s ezt enyhe mosollyal fogadom. Talán nem is tudja, min mosolygok...*
- Te minek tartasz? *teszem fel a kérdést, s azt már meg sem jegyzem, hogy szerintem egyszerre három nem lehetek, csupán egyszerre egy. Amint látom, elég érdeklődő is. Ez valóban különös, mert általában messze kerülnek el engem az emberek, ha érzékelik, hogy nem olyan vagyok, mint ők. Persze kivétel mindig akad, de ez a lány, mintha célzottan és provokatívan azt az énemet próbálná előhozni, vagy arra volna kíváncsi, amitől más irtózik.*
- Emlékszem, de nem árulom el. Nincs miért. Adj okot, és elárulom. *vigyorgok, s most sem tudom, mit is kérnék. Ezt neki kell kitalálni. Rettentő nehéz, hiszen nem ismer, ám szerintem nem fogja erre venni a fáradtságot... annyira nyilván nem érdekli a történet, hogy ezért gondolkodjon és tegyen. Sziszifusz megjelenése old valamit a fekete hangulaton, főleg beszédhibája miatt, s ismét döbbenten tapasztalom, hogy meg sem rezdül a lány, sőt, mintha érdekelné a kígyó.*
- Szeretnéd? Talán szereted a kígyókat? Hova jársz te? *kérdezek rá, s logikám talán érthető a kérdések sorrendjéből. Nyilván ő is tudja, hogy felesleges lenne neki adnom, elvégre ez az állat hozzám hű, nem máshoz, én teremtettem, más nem igazán bánhat vele. Akkor sem, ha még beszélni és beszélgetni próbál, ámbár hiába, a kígyó láthatóan engem néz, s direkt nem szólal meg. Nem szeretné, ha ismét röhögésben törnék ki. A dal viszont most következik, így elcsendesedem, s komolyan, figyelmesen hallgatom az előadást. Nyilván nem a világ legjobb énekesével van dolgom, de engem nem ez érdekel, inkább az, amit közben átél a lány, s mikor szinte ámulatból ébredve tekint rám, akkor szólalok meg.*
- Biztos neked is van történeted... aki így el tud merülni valamiben, annak van élet a háta mögött, hogy legyen fantáziája, vagy egy hely, ahova menekülhet. Téged is nyilván vitt valahová a dal. *kerülöm ki ezzel a kérdését, de láthatóan hallom, s talán sejti, ha válaszol, akkor majd én is fogok. Egyelőre... nem, egyelőre neki kell nyitnia, én nem árulok el semmit. Nem elég érdekes a személyisége ahhoz, de talán ez hamarosan változik, abból, amit látok.*
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-04-04, 2:39 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Ez a srác aztán tud ragaszkodni egyes témákhoz, nem zavarja, ha a beszélgetőpartner egyértelműen tovább lépne, de végül is nem hibáztathatom érte, én pont ugyanezt csinálom néha másokkal. Tehát nem fogom hagyni, hogy felbosszantson, akkor sem, ha ez lenne a célja, de végül csak sikerül úgy ahogy lezárni a dolgot, bár a téma még marad egy kicsit. Érdekes kérdései vannak, az már biztos, másoktól még nem hallottam ilyesmit, sőt még én se nagyon gondolkodtam el a dolgon, mert hát eszembe se jutott. A saját véleményem szerint nincs rajtam semmi olyan, ami túl érdekes lehetne, inkább mondhatnám, hogy az egész testem úgy ahogy van érdektelen és unalmas. De ha mást kérdeznék (amit soha nem tennék), nyilván személytől függő lenne a válasz, már ha lenne egyáltalán. Nyilván az a legérdekesebb, ami legjobban érdekel másokat, nem?*
- Fogalmam sincs. *Más választ erre aztán nem tudok adni, de ha már ilyen kérdései vannak, akkor ő sem ússza meg.* - Szerinted rajtad mi a legérdekesebb? *Dobom is vissza a kérdést, mert tényleg érdekelne a válasza, ami remélem nem egy újabb kérdés lesz. Nem érdekel, hogy a kis beszélgetésünk mennyire tűnik perverznek, nem flörtölni akarok a másikkal, tehát nem erről van szó. Nem igazán örültem neki, hogy az egész kertben pont mellettem kellett helyet találnia, de lassan kezdem úgy érezni, hogy végül is nem gond, ritkán hallhat az ember ilyen kérdéseket. De jön egy újabb „szerinted-szerintem” téma is, amiből végül az kerekedik ki, hogy minek is tartom.*
- Embernek. Mi másnak? *Úgy mondom neki, mintha ez teljesen magától értetődő lenne. De mit számít neki az én véleményem? Nem is ismerem annyira, hogy komolyan nyilatkozhassak róla. A válaszaiból egyértelmű, hogy őt is besorolták már mindenhova, azt viszont még nem sikerült eldöntenem, hogy ennek örül-e vagy sem. Elég nehezen igazodom ki rajta… vagyis csak próbálok kiigazodni rajta.* - Azt mondtad, hogy te is annak tartod magad, mégis mintha nem zavarna, hogy mások őrültnek vagy démonnak neveznek. Tetszik neked, ha ilyesmit mondanak rólad? *Nekem legalább is ez jön le róla, de persze nincs kizárva, hogy totálisan félreértek mindent, amit mond és amit tesz. Nem mintha nagyon megkönnyítené a dolgomat. Más talán már magára hagyta volna, talán ő is azt szeretné, hogy hagyjam békén és menjek már a „helyéről”, de az a helyzet, hogy minél furcsábban viselkedik, engem annál jobban érdekel. Kíváncsi vagyok és próbálom faggatni arról a vonatról és az ott történt eseményekről, de úgy látom, ő is inkább csak kérdezni szeret, válaszolni már nem annyira. Nem tudok neki külön okot adni arra, hogy miért válaszoljon, mert ezek szerint a tömény érdeklődés nem elég. Egy csalódott sóhajjal dőlök a pad támlájának, és kivételesen képes vagyok befogni a számat, na nem azért, mert azon gondolkodnék, hogy mit ajánlhatnék a válaszért cserébe. Semmi nincs, ami szerintem őt érdekelné. Hát mindegy, ha nem akarja elárulni, akkor nem piszkálom tovább. Akár néma csendben is ücsöröghetnénk egymás mellett tovább, de a famulus megjelenése újabb beszédtémát ad. Nem félek az állattól, annak ellenére, hogy én is jól látom, mérges kígyó, talán valami viperaféle. Elsőre nem értem, hogy Hugo miért nevezi haszontalannak, de aztán csak leesik, hogy úgy sem beszél komolyan. Szép is lenne, ha csak úgy odaadná bárki idegennek a famulusát, de ha ez lehetséges is lenne, én biztos nem mondanék nemet.*
- Miért ne szerethetném őket? *Most aztán rajtam a sor, hogy kicsit értetlenül nézzek a másikra. Nincs nekem bajom egy állattal sem, azokat pedig külön szeretem, amiknek felhasználható mérgük van. De ezt nem fogom neki most elrészletezni, hisz nincs abban semmi extra, ha valaki rá van kattanva a méregkeverésre. Na de áttérek most már arra a bizonyos dalra, éneklés közben viszont automatikusan Szibériához kúsznak a gondolataim. Egy idő után már nem is figyelek a szövegre sem, de nem is kell, pontosan ismerem, kizárt, hogy elrontsam. Bár ha elrontanám, akkor sem venné észre senki. De nem akarom hagyni, hogy nagyon magukkal rántsanak az emlékek, ezért visszatérek megint a vonathoz, mert csak nem akarom vele békén hagyni a másikat. Az eddigi kérdéseimre nem nagyon akart válaszolni, tehát találok neki újabbat, de persze megint kitér a válasz elől. Ennyire észrevehető volt rajtam, hogy a gondolataim elkalandoztak, miközben énekeltem? Nyilván, végül is nem is akartam titkolni a dolgot.*
- Nekem is, mint bárki másnak, aki ide jár. *Szerintem nem nagyon tudna olyan diákot mutatni, akinek ne lehetne mesélni valója, egy kis sajátosan sötét sztorija, vagy szép emlékei az otthonáról, amiket elmondhatna, ha akarna. Az én életem sem csak arról szólt odahaza, hogy fel kellett nőni, nem volt minden tökéletes és olyan, amit egy gyerek megérdemelne, megvannak a magam kis véres titkai. De nem hiszem, hogy ezek érdekelnék Hugot, ezért most kissé bizonytalanul nézek rá, úgy beszél, mintha valami kis cserét szeretne.*
- Ha mesélek neked, te is mesélsz nekem? *Kérdezek végül rá, nem fogok ezen agyalni tovább, és jobb szeretem ha egyenes válaszokat kapok, arról nem is beszélve, hogy ha meglepetésemre mégis érdekli valami, akkor szeretném tudni azt is, hogy pontosan mi.*
Vissza az elejére Go down
Hugo O'Quintin
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Hugo O'Quintin


Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás : 2013. Jan. 01.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-04-04, 9:58 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Nem is tudom, talán rég nem volt már olyan ember, aki nem kérdezett, illetve nem kérdőjelezett meg engem, hanem egyszerűen elfogadott, és úgy állt hozzám, mint bárki máshoz, kíváncsian, vagy ha volt is véleménye, akkor megtartotta magának. Azt veszem észre, hogy ez a lány pont ilyen, s ez valahol... hm, nem is hogy "jól" esik, hanem érdekesen hat, meglepő, talán kényelmetlen is.*
- Szerinted mi egy férfi legérdekesebb testrésze? *kérdezek most már rá pimaszul, mert ha eddig nem volt semmi hátsószándékom, akkor most igen, félreérthető a mondat, mert már nekem is felkelti figyelmem, hogy miről beszélünk. Az is érdekes, ahogy teljesen egyértelműen válaszolgat a kérdéseimre, bár olyan sokat nem mond, lényegre tör, egyszerű.*
- Ne nézz így, ez nem olyan egyértelmű, hogy mi vagyok, vagy te minek tartanál, mint amilyennek hiszed. Persze már azt is megszoktam, hogy nem mindenki, illetve általában senki nem adja ezt a választ, pár velem töltött perc után... *válaszolok most bővebben. A beszélgetés némileg megakad, jobban szólva más vizekre terelődik, mikor famulusom megjelenik, s most láthatóan ő az, aki nem érti azt, ami számomra egyértelmű, így csak szinte gúnyos mosollyal vizsgálgatom, mint valami aranyos kis butuska lányt.*
- A kígyókat általában nem szeretik az emberek, főleg nem azokat, akiknek mérgük van. *magyarázom meg neki, de ehhez talán nincs mit hozzátenni. Most viszont jön, ami először volt témánk, az éneklés, és csöndesen, érdeklődve, tisztelettudóan hallgatom végig, de nem is a dal az, ami megfog közben, hanem inkább a lány arckifejezése. Rá is kérdezek, de láthatóan nem csak én adok kitérő választ egy-egy téma alól, hanem ő is.*
- Igen. *felelem a kérdésére némi csönd után, amit viszont most teszek, az meglepő lehet a számára. Felállok.* - Szedd össze a gondolataidat, ha legközelebb találkozunk, akkor érdekeset mondj, és akkor én is azt felelek. Most viszont megyek... *mondom neki, de ezzel intek is. Mennem kell, úgy érzem. Nem vagyok rá kész, hogy ilyen hirtelen mondjak neki bármit is, és úgy gondolom, hogy nem fog változni a hozzáállása: meglepően nyugodt, kíváncsi, szinte kutakodó, emberszámba vesz, ami számomra szokatlan, szinte félelmetes, és ezzel meg kell birkóznom, ezen gondolkodnom kell. Elvégre... őrült vagyok, nem ostoba. Nekem is vannak elveim, és én igencsak védem magam, az pedig, hogy a váratlan szituációkat én kreálom, szinte klisé, de ebből egyértelmű, hogy ha nem én teszem, de ilyen helyzetbe kerülök, azt nem viselem jól. Ezzel pedig egy szó nélkül távozok is, ám az állat marad. Galina játszhat vele, ha akar... aztán Sziszifusz is csatlakozik majd hozzám kis idő múlva.*
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime2014-04-07, 2:01 pm

/NRT Galina, Hugo 2014.01.19./

*Eszembe sem jut, hogy bárkit is meglepnék az örökös kérdezősködésemmel, egyszerűen ilyen vagyok, abbahagyom akkor, ha valakinek nem tetszik és szól érte (vagy még akkor se). Nem fogom titkolni a kíváncsiságomat, miért tenném? Legfeljebb nem kapok választ. Azt azért sejtettem, hogy ez az indításnak bedobott téma valahol némi perverz hangot is kap majd, nem mintha eddig ez ne lett volna jelen, de úgy tűnt, hogy nem csak én hagyom figyelmen kívül. A pimaszkodás miatt most sem fogok megsértődni, helyette továbbra is csak őszintén válaszolok.*
- Attól függ, hogy melyik férfiről van szó. *Magabiztosan mondom egy vállrándítás kíséretében, mert valóban így is gondolom; persze pontosan tudom, hogy mire utal, de tényleg azt gondolja, hogy mindegyikükön az a legérdekesebb? Vagy tényleg így van, és megint bennem van a hiba? De erről a dologról most végképp nem óhajtok beszélni, tehát le is zárhatjuk végre. Kicsit belezavar ebbe az ember-démon-őrült témába, mert nem igazán értem, hogy mit is akar mondani… vagyis értem, csak rajta nem tudok kiigazodni, és úgy tűnik, hogy a válaszom is rossz, bármennyire igaz, miszerint egyértelműen embernek látom. A véleményem ugyan nem fog változni, ezt meg is mondanám, de csendben maradok, miután elmondja, hogy ritkán hall olyan választ, mint az enyém. Közölném szívesen, hogy nyilván rossz embereket kérdezett eddig, de ki a fene mondja, hogy én viszont azok között vagyok, akiket érdemes kérdezni? Valahol kicsit szánom, de eszemben sincs ezt kimutatni neki. Nem gondolnám, hogy ennyire furcsa, ha valaki szereti a kígyókat, persze ő nem tudhatja rólam, hogy pont a mérgük miatt vagyok annyira odáig értük. Attól nem félek, hogy megmarnak, megtörtént már, amitől pedig megtanultam, hogy óvatosabb legyek. Nem érdekel, hogy megint úgy beszél velem, mintha csak egy buta szőkével lenne dolga, hisz nem ismer, nem tudja ő sem, hogy mit miért mondok.*
- Az emberek általában nem a lényeget veszik észre. *Újabb vállvonás részemről, mert nem érdekel, hogy „általában” mit szeretnek mások. Csak a félelem szülte véleményüket hangoztatják, ha mérges kígyókról van szó… vagy éppen másokról. De nem fogom ezt bővebben kifejteni most, úgy érzem,  felesleges lenne. Sziszifusz megjelenése után viszont már tényleg nem halogathatom tovább az énektudásom bemutatását, ami végül is nem rossz, de most sajnos az én elmém kerül olyan helyre, ahonnan muszáj visszarángatni a valóságba. Nem tudtam, hogy ilyen feltűnően elmerültem a emlékeimben, de Hugo szavaiból ítélve pontosan az arcomra volt írva minden. Mesélhetnék neki, de ugyan mit mondhatnék, amit elég érdekesnek találna? Kitérek tehát a konkrét válasz elől, helyette ajánlom a szokásos „mesélj és mesélek én is” cserét, de őszintén szólva nem hinném, hogy érdekli az ajánlat. Ezért is lepődöm meg annyira, mikor elfogadja, és leplezni sem tudnám, milyen lelkes leszek, de a mosolyom azonnal lehervad, mikor feláll mellőlem. Nem válaszolok, csak nézem, ahogy eltűnik a látóteremből; nincs azon meglepődni valóm, hogy megint kissé hirtelen hagynak magamra, de legalább azt nem mondta, hogy hagyjam békén, vagy valami hasonló. Sőt, ha összefutunk még beszélgetni is hajlandó lenne újra… ha betartja, amit mondott, akkor érdekes társalgás is lehetne. Sziszifusz még mindig itt van mellettem, de most nem piszkálom, nem sokára úgyis megy, vagyis kúszik a gazdája után. Érdekes, Hugo már a második, aki azon van meglepődve, hogy emberszámba veszem. Nem vagyok ostoba, én is látom, mi az, amitől mások inkább menekülnek, de én akkor sem vagyok hajlandó elfutni… akár tetszik az illetőknek, akár nem.*


/Köszi a játékot Smile /
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Belső kert - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Belső kert   Belső kert - Page 23 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Belső kert
Vissza az elejére 
23 / 23 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23
 Similar topics
-
» Udvar és kert

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: A kastély :: Alagsor-
Ugrás: