Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 A Toxicum-terem

Go down 
+2
Slash Daniels
Lucius Benedict Fenris
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Alaric Alsgaard
Tanár
Tanár
Alaric Alsgaard


Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás : 2012. Dec. 15.

Rangok
Ház:
Betöltött poszt: Toxicológia tanár
Évfolyam:

A Toxicum-terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitime2013-02-18, 10:50 pm

*Szerencsére ahogy telik az idő, s közeleg az óra vége, úgy fogyatkozik az anyag is. Elég sok információt osztott már meg a férfi a diákokkal, amik között szerencsére volt számukra ismerős is, de jócskán akadt újdonság is. Immár a csoportosításon is átrágták magukat, ami azért még mindig fent van a táblán, ha netán valaki lassabb lett volna, akkor be tudja hozni lemaradását, s még le tud írni mindent. Az utolsó csoportosítást viszont nem fejti ki teljesen a svéd férfi, csak az alcsoportokat árulja el, azok jelentését a diákoktól várja, s bár ez már talán egy nehezebb kérdés, mivel idegen szavakkal kell boldogulni, talán egyesek elbírnak a feladattal. Sophie válaszol a legjobban, így ismét felé biccent a férfi. Mindenesetre azért ő is kifejti a dolgokat, így miután a csuklók pihentek egy kicsit a gonodolkozás alatt, most ismét serceghetnek azok a tollak.*
-A szummációs hatású anyagoknál a dózis nagysága nem bír jelentőséggel, a szervezetbe kerülve lebomlik, majd kiürül, de ez idő alatt visszafordíthatatlan károsodásokat okoz, többszöri szervezetbe jutás esetén a hatások összeadódnak. Ide tartozik a nikotin. A kumulatív hatású anyagok lraktározódnak a szervezetben, és minden újabb bevitel után nő a mennyiségük, majd egy küszöbszint elérése után kifejtik mérgező hatásukat. Ilyen az ólom. A koncentrációs hatású mérgek a jellemző küszöbszint alatt nem fejtik ki hatásukat, idővel kiürülnek. Ide az egyes mérgező gombákban található gyromitrin tartozik. *most aztán már tényleg a lista végére értek, immár mindent tudhatnak a diákok a mérgek csoportosításáról. Az óra azonban még nem ért véget, hiába reménykednek a fiatalok, Alaric tehát máris folytatja.*
-Most, hogy már tisztáztuk, hogy mik azok a mérgek és miként csoportosítjuk őket, térjünk rá magára a mérgezésre is. *szemeit végighordozza ismét a diákokon, arcáról viszont nem olvasható le semmi. Se az, hogy netán sajnálná őket, hogy ennyit kell jegyzetelni, se az, hogy még mennyi körmölés vár rájuk. Ugyanolyan hangon folytatja, ahogy eddig is, de majdcsak a végére érnek.*
-A mérgezésnek két fajtájáról beszélhetünk, az akut más néven heveny mérgezésről, illetve a krónikus vagy idült mérgezésről. Akut mérgezésről beszélünk, ha az áldozat csak egyszer vagy csak rövid időre érintkezett a toxikus hatású anyaggal, és ennek következtében alakult ki szervezetében mérgezés. Krónikus mérgezésről van szó, ha a mérgezés a mérgező anyaggal való hosszútávú,folyamatos, vagy ismételt érintkezés következtében alakul ki, az élőlénynél csak fokozatosan, vagy hosszú latens időszak után jelentkeznek mérgezési tünetek. Általában krónikus mérgezés akkor fordul elő, ha bizonyos anyagok felhalmozódnak a szervezetben, mint például a higany, vagy az ólom. Tünetei sokszor eltérnek azoktól, amelyek hasonló anyaggal való találkozást követő akut mérgezésnél jelentkeznek. *amint a mondat végére ér, a tanári asztal mögé lép, kihúz egy fiókot, majd pár papírlappal a kezében megindul a diákok felé, s azokat elkezdi kiosztani nekik.*
-Egyes mérgek érintése, vagy beszívása egészségkárosodást, vagy azonnali halált is okozhat, mint például az idegmérgek, amelyek másodpercek alatt béníthatják le a szervezetet. Ezeket akár egy papírlapon keresztül is a másik szervezetébe juttathatjuk... *pillant fel a fiatalok szemeibe, de hamar hozzáfűzi.*
-De ne aggódjanak, ezek csak a házi feladatok. Az óra véget ért. A legközelebbi órára igyekezzenek a fejükbe vésni, amit ma vettünk, mert akkor elkészítünk egy főzetet is. *azért pár bíztató szót is szól a nebulókhoz a jövőre vonatkozóan, nehogy azt higgyék, hogy csak elméletről lesz itt szó, hisz a következő óra már izgalmasabb lesz.*
-Remélem legközelebb is itt lesznek. Viszlát! *azzal búcsút is int a diákságnak, s maga mögött hagyva őket hagyja el a tantermet, s tér vissza lakosztályába. Bár itt is van egy nagyszájú srác, de még mindig sokkal normálisabb volt a légkör, mint az ukrajnai iskolában. Eddig mindenképp pozitív Alaric számára az itteni tanítás, remélhetőleg ez így is marad.*

//Köszönöm, hogy eljöttetek a mai órára, remélem élveztétek! Smile//
Vissza az elejére Go down
Lucius Rufinus
Diák Exortus
Diák Exortus
Lucius Rufinus


Jelige : Az utolsó római
Hozzászólások száma : 450
Csatlakozás : 2012. Jun. 12.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Kobra háló
Üzenet : "Senki nem múlt felül sem jótettekben barátaim iránt, sem rosszban ellenségeimmel szemben." írta egy ősöm sírkövére. Én is ehhez tartom magam!

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

A Toxicum-terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitime2013-02-18, 11:06 pm

*Ahogy a tanár ígérte, az óra valóban tömör, de ugye erre szükség van és Lucius nem is bánja. Jó végre elmagyarázva is hallani, nem csak olvasni, Így jobban meg tudja tanulni. Jegyzetel is rendesen becsülettel, mert a későbbiekben még igen praktikus lehet a jegyzet. Egy jó jegyzetből nem csak tanulni lehet ám... ennek értéke van, hiszen lesz még fejfájás azoknak, akiknek nincs, vagy rossz s akkor mit csinálnak majd? Könyvtáraznak, vagy kérnek kölcsön jegyzetet, ami sokkal praktikusabb. És itt jön Luciu a képbe: ő bizony szívesen bocsátja mások rendelkezésére a jegyzetét, noha koránt sem kompenzáció nélkül. Ez egy jó biznisz: a kölcsönző magas minőséget kap, ha az olvashatóságot nem számítjuk, Lucius pedig a megegyezés szerint valmit, mivel pénzt nem fogad el, de szívességet és alkoholt annál inkább. De végigveszik szépen az anyagot s a csoportosításból már csak egy van hátra, ami újabb kérdéssel jár. Lucius válaszol is, ahogy tud. Hát felejtett, annyi biztos, de most megtanulja újra. A gödörből mászott így is ki, ennyi már nem számít neki sokat. Tovább jegyzetel, majd újabb téma jön, a mérgezések típusai. Ezt pedig papírok osztása következik, miközben a tanár igen bizalomgerjesztő dolgokat mond. Hát Lucius nem lenne meglepve, ha bemelegítésként valami apró kellemetlenség lenne a papíron, épp nem idegen az iskolától, viszolnt Alaric megnyugtatja őket, hogy ez csak a házi.*
~De egynek nem lett volna rossz...~ *gondolja magában Lucius a mérgezéssel kapcsolatban. A Rózsa neve jut eszébe erről hirtelen, de nem elmélkedhet rajta sokat, mert Alaric most fejezi be mondókáját s a zárást se szalasztja el a fiú. Bólint, hogy igen, meg lesz tanulva a dolog. Az óra véget ér.*
-Viszont látásra! *köszön el a tanártól, majd gyorsan pakol, minden a táskába kerül az asztalról. A többieknek is int, miután felállt helyéről.*
-Sziasztok! *köszön el s elhagyja a termet, bár a két lányt maga elé engedi távozásnál. Először valami vacsora után néz, mert már kicsit korog a gyomra.*


//Köszi szépen az órát! Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Freya Andersen
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Freya Andersen


Hozzászólások száma : 106
Csatlakozás : 2012. Dec. 27.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

A Toxicum-terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitime2013-02-18, 11:07 pm

*Biztosan nem az időérzékem, hiszen nem vagyok még hozzá szokva a Mysterios órák idejéhez, azonban az anyag fogyatkozása jelzi számomra, hogy végéhez közeledik az óra. Telik a lap, telik az idő, jó pár információ elhangzik, melyeket én lelkiismeretesen jegyzetelek le, pont nekem való precíz módon, szépen pontokba szedve, logikusan, gyöngy betűimmel, hiába kell sietnem. Tulajdonképpen hiába elmélet, nem zavar különösebben, mindig kitartó voltam, ez csak a javamat szolgálja, nincs problémám azzal, ha éppen nem ugrálok, sőt, talán jobban is szeretem nem bemocskolni a kezem ilyen téren... ha kell magolok, ha kell írok, tanulok. Van, ami nehéz számomra, ezt értelmezi, átfogalmazni kell, s a tanuló szóba, könyvtár, vagy akár másik diák is segíthet majd nekem - mert bár senkit nem ismerek, Miát büszkeségből sem fogom felkeresni -, az egyszerűbb információk viszont logikusak, egyértelműek, nem is mind újdonság, ezért azzal nem akad probléma, ellenben a rend kedvéért jegyzem le. Akad egy kis fennakadás, de ez csak szórakoztató, nyilván történik ilyen, ha Perjel itt van, meg sem lep, elégedettséggel tölt el, míg pihenek, nem csak a kérdések közben, melyen a fejemet töröm, hiszen váltakozik nehézségük, hanem a szórakoztató párbeszéd is segít. Az óra végére már egy utolsó hajrá jön részemről, mikor a mérgezésre térünk rá, s amint végez, úgy nyúlok a házi feladatért, de amikor a mondat jön, hirtelen kapom vissza a kezem. Direkt csinálja, tudom én, ezért csóválom meg fejemet, de egy kis mosoly bujkál szám sarkában, mert pozitív a kis játék számomra, tehát végül bátran veszem el tőle, s tekintek végig tartalmas jegyzetemen, elégedetten állapítva meg, hogy bár nehéz óra volt, de hasznos, és ez a lényeg. Szépen helyezem a lapot füzetembe, majd csukom azt be, és rakom rá tollamat, aztán egy biccentéssel köszönök el a tanártól, mást viszont már nem méltatok figyelemre, nem érdemlik meg, emelet fővel indulok ki, hogy magam mögött hagyjam a termet, azonnal a szobámba térve vissza. Nem nézem át rögtön a feladatokat, kell egy kis pihenés, majd csak utána ellenőrzök, és készülök a nap végéhez.*


//Köszöntem az órát, nagyon érdekel volt az új tanárral, főleg a jelleme miatt. Ez elég száraz anyag, de attól még jó volt, nem túl nehéz, nem túl egyszerű, de pihentető, szóval kíváncsi leszek a többi órára, főleg, hogy milyen gyakorlati feladatot eszel majd ki Alaric! Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Diák Exortus
Diák Exortus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 187
Csatlakozás : 2012. Nov. 13.
Tartózkodási hely : Jácint háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

A Toxicum-terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitime2013-02-18, 11:11 pm

* Nagyon érdekel az óra, szeretnék minél több dolgot leírni, ami nagyjából sikerül is. Slash értelmetlensége egy kisebb konfliktushoz vezet, de már megszoktam, hogy nem képes csendben ülni és figyelni a tanárra. Nem, ő inkább még visszaszól neki, nem könnyítve meg ezzel a férfi dolgát. A rövid vita után már folytatódik is az óra, én pedig újból jegyzetelni kezdek. A csuklóm az már fáj, de én csendben jegyzetelek, remélve, hogy valamikor tudok szünetet tartani. Szerencsére mikor a felosztás végéhez érünk, kapunk egy kérdést, amit a kezem is örömmel fogad. A kérdésre egy rövid gondolkodás után válaszolok, majd érdeklődve hallgatom a többiek véleményét. Amikor azt hinném, hogy mára ennyi volt az óra, de a tanár megint magyarázni kezd, én pedig halkan felnyögök, de azért lassan jegyzetelni kezdek. A kezem már nagyon fáj, nem szoktam hozzá az ilyen sok íráshoz, és egy kicsit gyors a tempó is számomra, de sebaj, már kibírom. A mérgezésről esik szó, én pedig csak pontokban írom le, amit a tanár mond, már nem érdekel, hogy hiányos lesz a jegyzet, vagy nem, engem csak az érdekel, hogy minél előbb befejezhessem az írást. Kíváncsian figyelem, ahogy a tanár az asztal mögé lép, és kiemel valamilyen papírt onnan. Mi lehet az? A szavait hallva csak gyanúsan méregetem a papírlapokat, de mikor megtudom, hogy csak a házi. Elveszem a lapot, belerakom a jegyzetfüzetbe. Örömmel hallom, hogy jövő órán már főzetet fogunk készíteni, lesz egy kis izgalom is akkor, nem csak jegyzetelés. Gyorsan felkapom a cuccaimat, majd kilépek a tanteremből, egyenesen a Keleti főtorony felé indulok, pontosabban a szobám felé, hogy végre ledőlhessek, és végre pihentethessem a kezemet ennyi írás után.*

//Köszi az órát, nagyon tetszett, bár kicsit sok volt az elmélet, de már várom a kövi órát! Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Slash Daniels
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Slash Daniels


Jelige : Guitarhero
Hozzászólások száma : 1513
Csatlakozás : 2012. Nov. 06.
Kor : 29
Tartózkodási hely : RagnaROCK Háló

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

A Toxicum-terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitime2013-02-18, 11:23 pm

*Igencsak nagyszerű, hogy diáktársamtól kellett segítséget kapnom egy órán, de mindez lezajlik, úgyhogy fáraszthatom is tovább a kezem a gyors írással. Az elején kerülöm a válaszadást, de aztán csak mondok én is valamit, de ez a tanár most vagy kinézett magának, vagy csak szimplán nem jó, amit beszélek, de nem is érdekel már, többre tartom a nyugalmam, minthogy ilyeneken felhúzzam magam. Leírogatom még a szummációs, komulatív, és koncentrációs dolgokat.*
~Ez mind szép és jó, de én már kutyulni akarok..~*Gondolkodok magamban, nem nekem való ez a sok elmélet, gyakorlatias ember vagyok. De még mindig nincs vége a dolgoknak, pedig már lassan betelik a lapom is, és akkor be fog állni az ülősztrájk, pontosabban hallgatói funkcióra kapcsolok, talán jobban megjegyezném a dolgokat. Közben már fordulnak meg a fejemben bizonyos dolgok, amivel lehetne színesíteni a következő órákat, de azokat majd improvizálom. Megismerkedünk a mérgezések fajtáival is, majd amikor a papírlapot kezdi osztogatni, felcsillan a szemem, ilyenkor általában vége van az órának. "Poénján" nem igazán tudok nevetni, szoktam én azért jobbakat produkálni, szóval csak a jegyzetekkel együtt összehajtom, aztán elsüllyesztem a farzsebemben.*
- Naná, csak azért is! Viszlát! *Köszönök el, majd feltornászom magam a helyemről, és nyújtózok egyet, hogy elsétálhassak vissza a szobámba.*
- Na szevasztok! *Intek is feléjük, Sophiera pedig mosolygok is, elvégre ő megérdemli, aztán a terv szerint lépek le.*

//Köszi az órát, jó volt a száraz anyag ellenére is Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Toxicum-terem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Toxicum-terem   A Toxicum-terem - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Toxicum-terem
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ereklyetan terem
» Metamorf mágia terem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: A kastély :: Első Emelet-
Ugrás: