Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
Leírás és szabályzat I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
Leírás és szabályzat I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
Leírás és szabályzat I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
Leírás és szabályzat I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
Leírás és szabályzat I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 Leírás és szabályzat

Go down 
SzerzőÜzenet
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Leírás és szabályzat Empty
TémanyitásTárgy: Leírás és szabályzat   Leírás és szabályzat I_icon_minitime2013-06-13, 2:02 pm

Mit gondolok rólad?


Mit is takar ez a fórumrész?
Arra gondoltam, hogy most már nagyon sok usernek több karaktere van, így időnként az emlékezetünk is romolhat, nem feltétlen emlékszünk minden játékra, főleg így évek távlatában. Ezért jó lenne rögzíteni valahol a karakterek viszonyát (persze nem kötelező élni a lehetőséggel, csak annak, aki szeretne). Az NRT-s játékok megszaporodása végett egy játék akár hetekig is elhúzódhat, így még kevésbé lehet megjegyezni feltétlenül minden karakteri viszonyt, ezért is agyaltam ki ezt a témát.
Azt még most kikötném itt, hogy ez csakis a karakterekre vonatkozik, tehát semmiféle useres véleményt nem szeretnénk itt olvasni, ahogy sértődést se az esetleges negatív karakteres véleményektől. Nem muszáj használni ezt a fajta lehetőséget, de aki használja, az reálisan írjon más karakterekhez, ne csak a pozitívakat, hanem úgy, ahogy a karakter vélekedik a másik karakterről.
Tehát ezzel a fórumrésszel egy olyan lehetőségnek adunk teret, ahol a karakterek véleményt mondhatnak a másik karakterről, így user is bármikor visszanézheti ezt. Az a karakter, akinek beírják a véleményt, nem fog tudni róla, csak az adott user mosolyoghat a helyzeten, ha úgy alakul, de nem játszhatja azt ki játékban, hogy például tud a titkos hódolójáról azért, mert a másik user beírta a karakterével azt, amit eddig rejtegetett játékban. :)Szóval maradjunk a reális játéknál, ami ott elhangzik, arról nem tud a másik.


Szabályzat:
- Minden karakterrel létre lehet hozni új témát és a téma szövegrészéhez nem kötelező semmi extrát se beírni. Pár szót ugyebár kell, hogy elfogadja a fórum az új téma nyitását, de lehet ez akár egy idézet, ami illik a karakterhez, esetleg egy másik kép a karakterünkről vagy amit az adott user szeretne. A lényeg az, hogy rövid legyen és szép, tehát ne csicsázzuk túl a dolgokat. :)Lehet akár jellembeli leírás is, tehát tényleg rátok van bízva a dolog.
- Az ember véleménye változhat, tehát ha egy éve azt írtuk volna, hogy utálják egymást a karakterek, de később ez átváltott szerelemre, akkor lehet új hsz-t is írni természetesen, de akkor a régit töröljük ki. Mivel erre csak moderátorok és adminisztrátorok képesek, így kérjetek meg valakit, hogy törölje ki a régi hsz-t, mert már egy új is ott van és egy topicban egy karaktertől két hsz ne legyen! Mindig csak a legfrissebb, ami érvényben van. (Azért ezt figyelni fogják az adminok és a modik is, de ne ránk hagyjátok ezt a munkát, hanem erre ti magatok figyeljetek oda.)
- Válaszolási lehetőség: nincs. Szóval itt nem offoljuk végig a témát, max useresbe lehet írni véleményt, hogy XY ezen meglepődött vagy PÜ-ben, skypon átbeszélni, tehát mindegy, hogy hol, de egy ilyen témánál csak vélemények legyenek, semmi más, így nem lesz több tíz oldal és mindig csak a lényeg lesz ott. Smile
- Csakis normális, játékos véleményt írjatok egymáshoz, ne direkt megbántás legyen a célja a dolognak!
- Mindegy, hogy mit emeltek ki, lehet ez szerelem, gyűlölet vagy egy kaland alapján szerzett tapasztalat, tehát teljesen mindegy, hogy ki miről is ír, de annyi lenne a lényeg, hogy azt röviden fogalmazza meg. Tehát ne regényeket írjatok, csak pár mondatban legyen leírva az, hogy a karakter mit gondol a másik karakterről, hogy mindenki nyugodtan végig tudja olvasni és ne legyen nagy sóhajtozás, hogy milyen regény érkezett. :)Nincs minimum megszabva, de azért pár mondat legyen, ne csak két szóban írjatok valamit, mert az ilyesmi törölve lesz. Tehát logikusan belegondoltok, hogy miként is lenne jó a dolog. Smile
- E/1 – mivel a karakter írja a véleményt a másik karakterről, ezért E/1-be fogalmazzátok meg ezeket.
- Bármilyen játékos karakterrel létre lehet hozni itt témát, tehát magiszter, tanár, vámpír, lakos... senki sincs kizárva.


Példák:
- Tegyük fel, hogy Sairus létrehozott egy ilyen témát magának, én pedig Nymphadorával írok neki véleményt. Ez mondjuk így néz ki:
„Emlékszel arra, amikor még először találkoztunk? Majdnem megöltél engem… szembeállítottál a halállal, amelytől egészen addig egy picikét sem féltem. Azóta utáltalak, de ez az utálat idővel megváltozott, vonzódás lett belőle, majd pedig eltávolodás. Őszintén remélem, hogy valamikor ismét közelebb engedsz majd magadhoz, szeretnék a barátod lenni, bár belül félek, hogy te nem így érzel. „

- Egy másik példával élve: Mona nyitott egy ilyen témát és én Raidennel írok hozzá véleményt:
„Régen nagyon szerettem a társaságodban lenni és úgy érzem, hogy barátok is voltunk, de én többet akartam. Féltem ezt kijelenteni neked, csak apró utalásokat tettem, de mindhiába, te nem érzékelted vagy nem akartad elfogadni a tényt, hogy én mit érzek. Mindenesetre egy idő után felhagytam a reménytelen próbálkozással és inkább a taszítást választottam. Kerültelek, már nem tekintettem rád barátként és most, hogy a tanárod lettem… összezavarodtam. Szeretném ismét visszakapni a régi időket – de csakis a barátságodra értem ezt -, mivel idő közben megtaláltam a szerelmet és most már képes lennék ténylegesen barátként tekinteni rád, csak az a baj, hogy nem tudom, hogy ehhez hogy kezdjek hozzá. Kár, hogy te magadtól soha nem keresel.”

- És egy harmadik példa: Zaine-nek van egy ilyen témája és én Rachellel írok róla véleményt:
„Amikor a bálon odajöttél hozzám és elkezdtél flörtölni velem, eleinte azt hittem, hogy csak egy nyomulós srác vagy a sok közül, de ez után beszélgettünk és azt kell mondjam, hogy életem egyik legcsodálatosabb estéje volt. De ez után… egy ideig nem futottunk össze, egészen az ominózus napig. Csúnyán összekaptunk, pedig minden olyan jól indult, kölcsönösen megbántottuk egymást és én ezt őszintén szólva egy kicsikét bánom. Jó lenne ismét összefutni, és örülnék, hogyha meg tudnánk beszélni ezt az egészet. Te egy kicsit magamra emlékeztetsz, talán még barátok is lehetnénk.”

Vissza az elejére Go down
 
Leírás és szabályzat
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szabályzat
» Szabályzat
» Multi szabályzat
» Szabályzat - Elolvasása kötelező!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: Közösség :: Mit gondolok rólad?-
Ugrás: