Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 Useres beszélgetések

Go down 
+15
Laura Lillien Larsen
Laurana Darkblade
Varg Yrjanfrost
Jasmine Miels
Illya Imbecairwen
Zaine Warhurst
Galina Sergeevna Ivanova
Aristarkh Y. Zhukov
Lucius Benedict Fenris
Alinox Ingren
Lucius Rufinus
Demien.R.Cornwlade
Mona Braxton
Axel Knoxville
Sideris Valbraith
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Aristarkh Y. Zhukov
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris
Aristarkh Y. Zhukov


Jelige : Pimasz ruszki
Hozzászólások száma : 2154
Csatlakozás : 2011. Dec. 15.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Calypso háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Sentinel, Árnymágia tanársegéd
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-02, 7:25 pm

Hm, hát eléggé kihalt lett az oldal, ezért engedtessék meg, hogy most ne Sidre reagáljak fölöttem, hanem felvessek egy új témát. Very Happy

A napokban elég sokat gondolkodom azon, hogy miért halt ki ennyire a Mysterio. Tulajdonképpen van rá több magyarázat, de őszintén szólva, ha lehetséges, én mindenkitől hallani szeretném a saját verzióját, és itt nem az adminisztrátorokról beszélek elsősorban. Ez nem számonkérés vagy bármi, kétlem, hogy lenne hozzá jogom, egyszerűen kíváncsi vagyok, mert a Mysterio számomra is fontos, rengeteg munkája volt benne gyakorlatilag mindenkinek, aki valaha aktívan játszott, legyen az oldalépítés, vagy karakterfejlesztés terén, és ezért bánt, hogy így bomlik a közös alkotásunk. Ez azért érdekes, mert szerintem, ha feltárjuk az okokat, megoldhatjuk a problémákat is.

Szóval, ha van akinek fontos az oldal még rajtam kívül, megtenné, hogy válaszol pár kérdésre, vagy leírja a gondolatait, esetleg szól egy játékosnak, akit ismer még magán kívül és itt játszott, hogy ő is nézzen fel ide? A kérdések amiket felteszek, csak útmutató jellegűek, nem kell mindent megválaszolni részletesen, egy-egy témában csak a gondolataitokra vagyok kíváncsi, nagyjából a részletkérdések alapján.

1. A magam részéről úgy gondolom, hogy az utóbbi időben rengeteg változás ment végbe, szerintem a legtöbb pozitívnak kiáltható ki, de az biztos, hogy mindegyik azért történt - könnyítések -, mert ilyen üres az oldal. Egyszerűen jelenthetjük ki, hogy nem használtak visszacsalogatás tekintetében.

Miért? Nem tetszenek, vagy esetleg módosítani kéne rajtuk valamit? Mást kéne bevezetni, másra van ötlet/igény? Itt elsősorban a szabályzatra gondolok - multi, játékmód, lehetőségek (NJK karakter) -, szóval ilyen témában ha átnéznétek a dolgokat, az segítene.

2. A másik kérdésem a lehetőségekhez kapcsolódna. Rengeteg ilyen kihasználatlanul marad, és nem feltétlen értem miért. Anno az egész az órára járásokkal kezdődött.

Unalmasak lettek az órák, vagy más fajta órákat láttatok volna szívesen? Nem tetszett az Egyetem? Nem szeretnétek többször végigülni ugyanazt az órát? Bonyolultak az új anyagok, vagy esetleg nem érzitek, hogy mire lenne jó, miért hasznos beülni az órára és megtanulni azt egy karakterrel? Járnátok órákra, ha ismét indulnának?

Mi van a párbajszakkörrel? Az érdekel valakit még esetleg? Miért maradt abba, érdeklődés hiánya, vagy nem tetszett benne valami, nem tetszett a rendszere, hosszú volt, nem volt elég izgalmas?

Bár házi írás terén rengeteg változtatás történt, de ott se nagyon aktív már senki. Ennek is kíváncsi lennék az okára. Unalmasak, más módon szeretnétek írni őket, vagy egyszerűen nem köt már le senkit? Milyen változtatást lehetne eszközölni a házikban, hogy írjatok, szeretnétek olyat esetleg, ami nagyobb hatással van a karakterekre?

Hát a mesék? Milyen kalandok érdekelnének titeket, összetettebbek, egyszerűbbek, személyesebbek, nagyobb közönséget megmozgatóbbak, esetleg egy naposok, több részletben lemeséltek, kíváncsi lennék a témára, hogy inkább gondolkodtatóbb, vagy harcos, vagy egyáltalán a mesékről mik a gondolataitok. Mi tetszett, mi nem? Ha lenne mese, jönne valaki?

Akar még valaki sentinel, vagy tanársegéd lenni? Ezek a posztok igen szórakoztatóak, azért nincs tolongás irántuk, mert nem érdekel senkit, vagy mert a követelmények nem tetszenek?

3. Az persze egy dolog, hogy az új rendszerek nem csalogattak vissza senkit, és a lehetőségek se nagyon vannak kihasználva, ám ez nem feltétlen ok rá, hogy ne játsszon az ember. Azt szerintem mindenki elismeri, hogy már régen nincs annyi játék, mint anno volt.

Miért? Nincsen ösztönzés, és ezért esetleg kevesebb a játék? Nem ér rá a kedvenc játszótárs, és más felé nem nyittok? Esetleg nem tetszik valakinek az NRT, és RT-re nem mindenki kapható, vagy fordítva? Nem igen látjátok, hogy mi értelme játszani, vagy a programok, lehetőségek kihasználása nélkül a játékok csak súlytalanul lógnak a levegőben, hiszen igazi nagy karakterfejlődést - órák, mesék, házik - e nélkül nehéz eszközölni.

4. Nem igazán értem, mi az oka annak, hogy kihalt az oldal, persze van rá több teóriám is. Az egyik az, hogy már nem igazán érdekel senkit a Harry Potteres, varázslatos világ. A másik az, hogy tömegeffektus van, ha nem játszik a másik nyolc ember, akkor a maradék kettő se játszik egymással, aki tudna. A harmadik pedig az, hogy mindenki az új oldalon játszik, vagy inkább az köti le a figyelmét.

Melyik az igaz? Szerintem ez inkább mindenkinél személyes, és ez nem számonkérés, ne felejtsétek el, egyszerűen kíváncsi vagyok rá, hátha meg lehet oldani a dolgot.

5. Az utolsó és legfontosabb, talán az összes kérdést egybe foglaló, hogy mit lehetne tenni az oldalért, ami fellendítené. Gondolkodjatok el az összes kérdésen, mi tetszik, mi nem tetszik, szerintetek mi jó így, mit kéne módosítani, legyen az bármilyen témában - szabályzat, lehetőségek -, kíváncsi vagyok új ötletekre, de felőlem akár sérelmeket is fel lehet hozni, ha van ilyen. A lényeg, hogy kibeszéljük, mi az oka az oldal ürességének, és hogyan lehetne ezt megszüntetni.

Köszönöm annak aki válaszol, én remélem, hogy ez hasznos párbeszéd lesz, de főként őszinte, és tartalmas. Még egyszer: én senkit nem kérek számon, és kizártnak tartom, hogy ha leírjátok a gondolataitokat, akkor bárki nektek támadna ezért. Én úgy gondolom, mi egy közösség vagyunk itt, családias hangulatban, egy baráti társaság, akik találkozókra járnak, és azzal, hogy darabokra esik az oldal, mi is darabokra esünk, ez pedig nekem nem tetszik. Elismerem, hogy a játékosok között nem mindenkinél egyenlő szoros a kapcsolat, talán vannak olyanok, akik nem is szeretik egymást, de mit ettől leszünk egy nagyobb csapat, és inkább látom így magunkat, mint sehogy, mert esetleg kihal az oldal. Őrülnék, ha lehetne tenni valamit az ügy érdekében. Smile
Vissza az elejére Go down
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Jasmine Miels


Hozzászólások száma : 6833
Csatlakozás : 2010. Feb. 08.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Napkő-háló / Budapest
Üzenet : Ha valaki belép az életedbe, hagyd. Köszöntsd, bárki is az, élvezd, amit hoz, még ha csak rövid időre is. Ha menni akar, engedd. Értsd meg, hogy a távozása nem tőled függ, egyszerűen eljött az ideje...

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-04, 12:10 pm

Hát Helló Mindenki! ( Már aki látja )

Gondolom furi, hogy megint itt és hogy én reagálok elsőként erre a témára de van mondandóm bőven ezzel kapcsolatban még ha nem is pontokba szedve fog ez megérkezni tőlem. Ott kezdeném, hogy magam is szomorúan látom, hogy mennyire kihalt az oldal miről őszintén szólva sosem gondoltam volna, hogy eljut idáig de gondolom ennek is megvan az oka, de én csak az én verziómat tudom megosztani veletek - kit és mennyire érdekel azt nem tudom - mi java részt igen magánjellegű de ha nem osztom meg veletek megértésre sem talál a dolog és az eltűnésem miértjére sem tudok akkor válaszolni. Tehát akkor innentől kezdve csak az olvassa akit tényleg érdekel Smile

Merőben a lényeg és ami miatt ténylegesen úgy érzem hogy valami rika kevés időm van, az a meló miatt van. Hónapok óta 8 és fél órában dolgozok mi kitolódik 9-re is akár, rohadtul fáradt vagyok a fél 5-ös keléstől így délután körülbelül úgy érzem magam mint egy mosott k.k., 4 körül rohanás a mostanra már iskolás gyerkőcért kivel hozzáteszem van gondom bőven, a napi további része a gyakorlásról szól, a másnapra való készülődésről... Normális esetben... Az utóbbi két hónapban viszont nem gyenge szivatásban volt részem a drága főnököm részéről kit úgy tűnik kicsit felpaprikáztam még augusztusban így a bosszúja egészen idáig, novemberig tartott. Állandóan délutános voltam, így negyed 12 körül érek haza este  mi szintén nem nyerő számomra mert reggel fél 7kor ismét kelnem kell hogy elvigyem a gyerkőcöt iskolába, tehát miután ez megvolt általában visszafeküdtem aludni, hogy bírjam szusszal. Lehet nem nagy dolog 8 órában dolgozni engem mégis megterhel mind fizikailag mind lelkileg mert a körülmények és a benti csípkelődések, bosszúskodások, szivatások fáradttá és kimerültté tettek szóval az életem körülbelül az alvásról és a melóról szól. Hozzáteszem a gyerekkel sem találkozok ezekben a napokban csak annyira hogy elvigyem őt, hétvégente pedig az apjánál van. A párommal sem találkozok ezekben a napokban mert fixen dolgozik reggeltől este fél 6ig és ha ne adj isten van erőm egy fél napra arra, hogy elmenjünk valahova, kimozdulni akkor bizony megindulunk és nem a gép előtt lopjuk a napot, mit hozzá teszem ha együtt vagyunk, vagy ha adódik együtt töltött hétvége akkor csak percekre jövünk fel felkukkantani, hogy mi a helyzet és kb ennyi. Eleinte ugye randizgatás ésatöbbi mivel lépésről lépésre haladtam vele a gyerek miatt tehát akkor sem voltam itthon. Én szeretem ezt az oldalt és rohadtul sajnálom hogy idáig jutott de ha az ember úgy érzi, hogy levegőt is alig képes venni akkor nem az lesz neki az első, hogy leüljön játszani mi még így is időigényes, hogy NRT formában zajlik, a hszek hosszúak s ha tényleg igényes hozzászólást akarok küldeni akkor az 10-20 perc alatt nem fog összejönni... A tvben is alig tudok valamit nézni, magamra sincs időm néha s lehet ebben én is hibás vagyok, rosszul alakítom a szabadidőmet de ha fáradt vagyok akkor igazából semmire sem vagyok képes. :/ Lényegében ennyi, a gyerek, a párom és a meló telíti ki az életem jelenleg, költözés elött állunk mi 1-2 hónap múlva lesz esedékes ha az ünnepek lezajlanak mi szintén nem lesz könnyű menet több szempontból sem de ez már tényleg a mi bajunk. Smile
Azért egy két pontra reagálok Tarkh pontjaiból bár ha valaki tényleg átérzi picit a fentebb írtakat akkor a nagyjára meg is van a válasz.

Órára járás - Nekem itthon mindig is gondot okozott ez, ritka volt mikor nyugton részt tudtam venni rajtuk, a gyerekkel kapcsolatos esti teendőkkel ütközött akár 6-kor akár 7-kor kezdődött, ha előbb akkor belecsúszott ha később akkor sokáig tartott, de azért általában igyekeztem részt venni rajtuk mert szerettem őket. 6-an lakunk, valakinek mindig van mondandója a másiknak, tökre nem érdeklik hogy te éppen mit csinálsz, balhézás ésatöbbi. Mivel én kb 1 részt láttam a HP-ből így nagyon nem is értettem sok mindent, agyba főbe kellett néha magyaráznia Drága Sidnek, én úgy gondolom picit nehéz volt egyes szakon az óraanyag.

Házi - Azért nagyjából a 3 évből 2-őt aktívan töltöttem, néha úgy éreztem teljesen kiégtem ötletileg, nem akartam hogy hajazzon egy régebbi házira vagy máséra de párszor azért így is előfordult. Első nekem a játék volt így ez a rész háttérbe szorult...

Párbajszakkör, Mese - Mindkettőt rettentően szerettem, én inkább a kalandosat, véreset mint az elgondolkodtatósat de ez is ugye még NRT formában még időigényesebb visszanézni mindenki hszét, lereagálni stb...

Összességében ha valakinek kevés az ideje akkor mindegy milyen pozitív és kedvező változások lépnek érvénybe ha magára az oldalra nincs ideje, nekem első a magánélet és az, hogy elég időt tölthessek azzal a két fiúcskával kit szeretek még akkor is ha ez azzal járt hogy teljesen háttérbe szorult számomra a játék, mi hiányzik rettenetesen nem véletlenül lépegettem fel néha, de ez van. Sad
Ökhm és ha már így belemerültünk azért akkor már szóvá teszem az oldalon kialakult klikkesedést. Oké, tény, hogy nem kell mindenkinek játszani mindenkivel és nem is kell mindenkit szeretni de akár egy játékhelyzet akár egy useres nézeteltérés az utóbbi időben roppantúl befolyásolta szerintem a játékokat mit egy idő után azért megun az ember és inkább tesz az egészre, nem játszik és még sorolhatnám ennek következményeit, páran azért felfoghatnák, hogy ez egy játék és egyes játékokban nincs semmiféle bosszú. Lehet nem a legtökéletesebben fogalmaztam és nem is világos hogy mire gondolok de akkor ez az én gondolatom marad... :)Az új oldal pedig vonzó, kecsegtető, hatott szerintem sokaknál az újdonság varázsa, de mivel nem ismerem annyira az oldalt így erről bővebben nem igazán tudok nyilatkozni.

Ennyi lettem volna..
Vissza az elejére Go down
Axel Knoxville
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris
Axel Knoxville


Useres beszélgetések - Page 4 Aurorvadasz
Jelige : Vámpírvadász
Hozzászólások száma : 7501
Csatlakozás : 2010. Dec. 25.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Aurorvadász szakház
Üzenet : Ha lemondunk a vágyainkról, épp azt tagadjuk meg, ami emberré tesz.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-04, 6:29 pm

én is ide találtam, el is olvastam mindkettőtök irományát, mindkettőt meg is értem, és egyet is értek velük, a ti nézőpontotok szerint (: és akkor én is írnék, bár nem olyan hosszan, mint ti, de nyilván nem hagyom reag nélkül ezt az okos felvetést, mert tényleg annak tartom.

én nem szeretném túlságosan sokat magyarázkodni amiatt, hogy miért is nem játszom, elvégre ha azt mondom, maximálisan nincs időm, hazudok, mivel néha-néha tudok írni hsz-t az új oldalra is, szóval ami nyilvánvaló, azt nem tagadom le. ahogy meglett az új, nekem jó volt a váltás, úgy éreztem, kicsit kinőttem ebből a varázslós világból, hiába imádom a karaktereimet, más karaktereket, a játékokat, attól teljesen függetlenül, hogy őszintén semmi gondom nincsen az oldallal, sem külsőre, sem tartalomra, sem színvonalra, sem pedig az itt játszókra való tekintettel. érezni akartam azt, hogy ez is hiányzik, hogy ide is pötyögnék, annak ellenére, valóban lefoglal a suli és valóban háttérbe szorult ez a hobbi részemről is, és amúgy groteszk, de ma pont úgy léptem be ide a fórumra, hogy dobok egy hsz-t játékra híváshoz, ha valakinek van kedve, akkor szívesen pötyögnék. lehet, hogy rövidet, vagy hetente vagy két hetente egyet, ami tudom, hogy kevés, de ennyit tudok ajánlani, kész. nekem sosem a szj volt az első, ezt eddig is tudtátok, és most sem az, sajnos, pedig sokszor szívesen belemenekülnék, de valami mindig visszaránt az életbe, és annak úgy is kell lennie. szóval ha ezt megírtam, megyek is oda, hiába érzem úgy, hogy nem feltétlenül lesz sok jelentkező (: a fejlesztések szuperek, imádtam azt a három évet, amíg még nem volt egyetem, az egyetemet is szerettem, és szeretem is, de részemről kicsit ki kellett lépni ebből a világból.

maximálisan egyet értek Jas utolsó bekezdésével, mintha a számból vetted volna ki a szavakat! nem is fűznék hozzá semmit igazán.

nagyon jó közösség alakult itt ki, és még mindig tartom azt, hogy akadnak itt barátaim is. gondolom ha ezt elolvassa valaki, nem biztos, hogy egyet ért ezzel, ellenben én továbbra is így gondolom, de mindenki változik, én is, amit pedig normális dolognak tartok, amellett, hogy senki sem tökéletes, és hogy a barátságról sokszor, sok emberrel más fogalmunk van.

köszönöm Tarkh, hogy felvetetted ezt, és mindenkinek, aki elolvas majd engem is. és buzdítom a népet, hogy reagáljatok, valóban nem kényszer, de remek a felvetés, úgyhogy hajrá! (:
Vissza az elejére Go down
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter
Demien.R.Cornwlade


Hozzászólások száma : 8123
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Ott, ahol sose számítanál rá.....

Rangok
Ház: Inflatus - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-06, 1:59 am

Igazából egy ideig nem akartam írni, mert nem akartam két sorral lerázni a dolgokat, össze szedni azokat amik már munkálkodnak bennem egy ideje, maximum nem vetettem  nyilvánosság elég a gondolataimat.

Ez hogy felvetetted ezt a dolgot, szép és jó is, komolyan mondom, mert érdekes téma tekintve, hogy régen mennyire aktívak voltunk most pedig már csak árnyéka vagyunk ennek.  A kérdéseknél ha nem gond nem megyek bele, mert én egészen máshogy nézem ezt az egészet. Kezdjük ott, hogy amikor ez az egész indult, még mindannyian teljesen más életet éltünk, ami legfőképpen abba nyílvánult meg, hogy 1. Sokkal több időnk volt. 2: sokkal kevesebb felelősségünk a való életben. Ez az egész nem hangzik olyan nagy dolognak, hogy ekkora változásokat kelljen okoznia, de szerintem ez a legfőbb oka ennek, pontosabban ennek a két pontnak a változása. Az évek elteltével, sok minden történt, valakik csak úgy elmentek, valakinek az  „élet tett keresztbe”. Nem véletlen írtam gondolat jelekkel, lévén nem teljesen negatív ennek az egésznek az értelme. Azt akarom ezzel mondani, hogy ahogy telt az idő sok minden változott. A legtöbben már főiskolára, egyetemre járnak, vagy éppen, mint Jas, vagy mondhatom akár magamat is dolgoznak, és emellett a magánéleti dolgokat sem szabad elfelejteni, lévén ahogy már a többiek is mondták, a virtuális téren kívül is van egy élet, amit ha akar az ember ha nem élni kell : ) Ugye itt volt pár olyan kérdés amit felhoztál, órák, párbajszakkör, mesék stb. Ez régen nagyon jól működött éppen azért mert volt rá időnk, és ami még fontosabb a játékosok nagy részének is volt. Most viszont nincs. Nem tudom ki hogy van ezzel, de én magamon is észre vettem hogy ahogy telt az idő, a dolgaim többek lettek, az időm kevesebb és ahogy építettük fel ezt a régen még igazán otthonos és aktív kis birodalmat, a munka csak több lett vele .  Nem kell félre érteni én szerettem rajta dolgozni, főleg mesékkel, ugyanis a mai napig imádok mesélni, viszont egy idő után be kell látni hogy nem megy minden olyan könnyedén, mint azelőtt. Egy idő után a munka túl sok lett az oldallal, az aktivitás is hanyatlani kezdett, ami érthető hiszen minden változik, az emberek, és az emberek ideje is.  Na és persze itt jön szóba a másik oldal, ami ha kimondjuk ha nem még jobban rátette a bélyegét. Kellett nekünk /nekem is a változás, egy kis fellélegzés, és egy olyan hely ahol nem feltétlen adminok hanem játékosok is vagyunk. És őszíntén szólva én alkotó típus vagyok. Mindig feldob ha valami újat hozhatok létre, és mivel szeretem is a vámpír – vérfarkas alapú játékokat azt hiszem nem titok hogy ott jóval aktívabb vagyok, és arra, hogy miért a fenti sorok azt hiszem meg is adják a választ.. Véleményem szerint ha nem lett volna akkor is hasonló véget ér a dolog, de tény ami tény a másik oldal kevésbé szív el annyi energiát mint anno ez, bár tény meglehet soha nem is lesznek olyan szép emlékeim onnan mint innen, ki tudja.    

Szóval összegezve a dolgokat, az egésznek az oka egyszerű, még ha nem is vidám: Az idő az oka. Elteltek azok az évek amikor ráértünk 2-3 órákat foglalkozni egy anyag előkészítésével, és ez csak 1 kis apró része az egésznek amit annó mi nagyon régen bevállaltunk. De gondolom ezt nem kell részletezni, sokatok átlátta a dolgot, akik egyszer voltak a fentebbi fórumtáblákban. Egyszerűen már nem megy, és bár ne hidd hogy nem csak neked rossz látni így a dolgokat, de én amondó vagyok hogy el kell fogadni azt, hogy így ebben a formában már semmi nem lesz olyan mint régen. Ami a kapcsolatokat illeti, én máshogy látom a dolgokat. Lehet hogy itt ismerte meg a csapat jó része egymást, és helyenként születtek barátságok, és össze kovácsolódtunk. De hogy ez így marad e vagy sem az már nem az oldaltól, hanem magától az emberektől függ. Nem egy oldal dönti el, hogy mi marad meg vagy mi nem hanem saját magunk, ha nem foglalkozunk a másikkal, oldallal oldal nélkül is szétesik egy kapcsolat,  és én úgy érzem hogy egy bizonyos távolodás már elkezdődött, már jó idővel ezelőtt. A probléma az hogy hiába várjuk hogy egy játék, vagy egy oldal összehozza az emberi kapcsolatokat, ez nincs így, ahogy megtartani se fogja soha. Arra csak mi emberek vagyunk képesek. Nem támadok senkit, magamban is érzem ezt az érzést, a távolodást, szar de sajnos várható volt, vádolni pedig hülyeség lenne érte bárkit.

Végszónak: Lehet kicsit negatívnak, vagy túlságosan olyan „végszagúnak” tűnik ez az iromány, igazából szerintem én se ezt akartam leírni de van hogy néha írás közben jönnek ki az ilyesmik. Egy biztos: Az oldal marad, játék is lesz rajta, hogy idővel fellendül e igazából erre jelenleg nem nagyon tudom a választ. Magam részéről szeretném, de nem abban a formában amilyen régen volt. Ahhoz azt hiszem soha nem lesz már annyi időm, viszont az is biztos hogy maradni fog és ez biztos (*elvégre ő regisztrálta be anno 2009be*), mert azt tudom hogy nagyon sok szép emlék köt ide amit nem akarok elfelejteni, ismeretségek,  emberek, karakterek,  játékok, mesék egy egy dolog megvitatása, vagy a közös hülyülések, és főként az hogy miként is voltunk részesei ennek a közel 4 évnek, és miként alkottunk akkor egy egészet Smile
Vissza az elejére Go down
https://mysterio.hungarianforum.net
Illya Imbecairwen
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Illya Imbecairwen


Hozzászólások száma : 1187
Csatlakozás : 2010. Sep. 26.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Loki háló

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-07, 11:23 pm

Hát, akkor én is megjövök. Én se két napja vagyok itt, az biztos (Sidék első évfordulóján jöttem, hihi Very Happy) Valójában az én dolgaimat is már leírták fentebb. Tavaly is már kezdett látszani, de idén szakot váltottam és kőkeményen elkezdtem tanulni. Néha ez sem elég, ami elég szívás, de ez van, ezt kell szaeretni. A napom körülbelül olyan tartalmas, mint amilyenek Jas-é, csak más formában. Én elmegyek suliba, hazajövök, (az út egy-egy óra)tanulok este 8ig. Este nyolckor fáradtan beesek a skype elé, hogy beszélgessek egy kicsit a párommal és utána bezuhanok az ágyba aludni. Persze ha találkozunk, akkor is hasonlóan néz ki, csak akkor nem beszélgetünk skype-on.
Én szeretem ezt az oldalt és szeretem azokat az embereket, akiket itt megismertem. Igyekszem helytállni, összeszedni a pontjaimat, habár a magisztereknek sem van feltétlenül úgy idejük, vagy ötletük, hogy akkorra kapjak házit, amikor nekem is jó. Ettől függetlenül igyekszem megoldani. Igyekszem a játékaimban jelen lenni, ahogy azok is, akikkel játszom, de ők is elvannak a dolgaikkal. Mona, akivel a legtöbbet játszom... hát már nem is tudom, mióta megy egy játékunk, mert ő is itt van Pesten jelenleg és tanul, mint a güzü (legalábbis melegen ajánlom neki!)
Szeretném persze én is, ha több időm lenne, de amellett, hogy suliba járok, próbálom kicsit felépíteni lassanként az életemet is, tervezek, dolgozok rajta, vagy bármi. Ha pedig nagy ritkán egy szabad délutánom akad, akkor inkább elmegyek találkozni a barátaimmal, akik szintén nem látnak, mert annyit tanulok. Ezt csak azért tettem hozzá, hogy lássátok, hogy nem csak veletek vagyok ilyen.

A másik oldal. Szerintem felesleges hasonlítgatni, mert különbözőek. Szerintem ez jó, mert legalább az ember válogathat, hogy milyen hangulata van. Én személy szerint mondjuk nem amiatt hanyagolom a mysteriot, nekem ott már hónapok óta ül a félkész karakterlap, mert még mindig nem tudtam befejezni az ET-m. Voltak más helyek is, ahová hívtak ilyen-olyan oknál fogva (állítólag jó pasi vagyok xD), és a mostani ínségees időkben még mindig nem érdekel, hogy velük mi van. Ha van alkalmam írni, először ide nézek fel, hogy kellek e valahová éppen, reagoltak e. Mert máshol nincsenek meg ugyanazok az emberek és emlékek, amik itt és ők úgysem fognak hozzám ragaszkodni. Lehet, hogy itt se, de van egy illúziója a dolognak legalább xD (Demien, ne sírj)

Én azt hiszem, nagyjából ennyi.
Vissza az elejére Go down
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-08, 2:31 pm

Én csak a háziadásra reagálnék Illya. Very HappyÉn mindig odafigyelek erre, hogyha vki tőlem kér házit, azt hamar ki is adjam, szóval én itt felmentést érzek ez alól. Very Happy Amúgy ha vmelyik magiszter sokáig várat, az is lehet, hogy vmiért nem vette észre, h kértél házit vagy hogy elfelejtette, tehát ilyenkor te is írhatsz az illetőnek egy üzit, hogy megsürgethesd. Smile

Reagot nem írok, mert a játékosok vannak most megkérdezve, max ha majd többen reagáltak, akkor egy hosszabb véleményt írok én is. Smile
Vissza az elejére Go down
Illya Imbecairwen
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Illya Imbecairwen


Hozzászólások száma : 1187
Csatlakozás : 2010. Sep. 26.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Loki háló

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-08, 11:50 pm

Ó mi ezt megbeszéltük, de mint ezt én is írtam, feltételezem, hogy nektek is megvan a magatok ezer dolga, és maximálisan átérzem, mert nekem is van bőven. Még a blogomat is zárnom kellett kb egy hónapja a suli miatt :S
De sorry, ha bárki sértésnek vette, nem annak szántam xD Igazából pont az ellenkezőjét próbáltam kinyögni, mert akiről szó van, az számomra fontos ember Very Happy (habár számomra itt igen sokan fontosak xD). Igazából én valahol érzek jót abban, h elfoglaltak vagyunk. Nem azért, mert nem játszunk, hiszen szeretek itt lenni, de csak ha belegondolok, hogy anno én Dianával itt volt, hogy elkezdtem egy játékot reggel és este 10kor vettük észre, hogy reggel óta játszunk... jól éreztük magunkat, de valljuk be, ott lehet egy kis bibi, ha valaki ennyire ráér. Én részemről örülök, hogy most úgy tűnik, sínen van az életem, habár rettenetesen fáradt vagyok.
Fura azért kicsit nekem is. Gimis voltam, amikor elkezdtem itt játszani és szinte már el sem tudom képzelni, hogy akkor honnan volt nekem annyi időm itt lenni. Hiányzik azért. Itt van a kedvenc karakterem (nem titok, hogy Illya már lassan majdnem életem szerelme), itt ismertem meg a legjobb barátomat és felfedeztem, hogy emberfeletti képességem van türelem terén az emberekkel szemben, nem túl könnyű lefárasztani.
Jobb játékos is lettem itt, mert ez volt az első hely, ahol végre ha valamit rosszul csináltam, nem két szóban leszúrtak, hanem kaptam útmutatást. És hát igen, még mindig szövöm a terveimet Sideris étterméről Very Happy Azt meg fogom nyitni egyszer Very Happy
Én úgy gondolom, hogy a Mysterio lelke még él, csupán most egy kicsit fáradt és majd ha kipihente magát és túlesett egy uborkapakoláson, meg egy finom reggelin, akkor visszarázódnak a dolgok. Ha pedig nem... nos, ha valahová szép emlékek kötnek, akkor megérte az egész. De szerintem nem kell még világvégét beharangozni.
Vissza az elejére Go down
Alinox Ingren
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus
Alinox Ingren


Useres beszélgetések - Page 4 Exortus
Hozzászólások száma : 8589
Csatlakozás : 2011. Apr. 05.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Exortus szakház

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2013-11-19, 8:33 pm

Kicsit ugyan megkésve, de én is reagálnék ehhez a témához.

Én se vagyok túl aktív mostanában, az idejét nem tudom, mikor volt játékom ezen az oldalon utoljára. Az egyik oka az, hogy az Árnykrónikák kicsit jobban tetszik a Mysterio-nál, talán pont azért, amit előttem már Rose kifejtett, hogy kicsit kinőttnek érzem magam a varázslós világból. Ne értsetek félre, szeretem a Mysterio-t, mert bár nem ez volt az első szerepjátékos oldal, ahol játszottam, mégis hamar megszerettem, mert a vezetőség szuper, a közösség is, az oldal remekül fel van építve, sok a lehetőség stb... Szeretem az itteni karaktereimet, a meséket, az órákat, a házikat meg minden, de mégis, ha van lehetőségem, a másik oldalon keresek inkább játéklehetőséget, bár tény, hogy ott is lassan haladós játékokat tudok csak mostanában bevállalni, ezt lentebb kifejtem.

A másik oka (és a főbb oka) annak, hogy nem játszok sokat, az, hogy mint azt legtöbbet tudjátok, idén kezdtem az egyetemet, ami teljesen más világ, mint a középiskola. Az első hetek arról szóltak, hogy megismerjem az egyetemet, a koleszos életet, és Pécset, ami teljesen új város volt számomra, kapcsolatokat építettem ki, és az sem titok, hogy eleinte nem tanultam, hanem eljárogattuk szórakozni a barátokkal. Ennek most iszom meg a levét, mert mindjárt vizsgaidőszak, és kb. minden tantárgyból nullán állok, amit most rettentő gyorsan be kell pótolnom, szóval ha vége az óráimnak, akkor tanulok, gyakorlok a gyakos óráimra, stb. Ha éppen engedélyezek magamnak kis pihenőt, akkor is inkább találkozok itteni barátokkal, mert mostanában többször mondtam le egy kocsmai látogatást, mondván, hogy tanulnom kell.

Mikor úgy érzem, hogy belefáradtam már az aznapi tanulásba, utána ritkán van agyam még hszt is pötyögni, de bevallom, hiányzik az, hogy kicsit kimeneküljek a valós világból, mert a családomban sincs minden rendben, amiatt is szarul vagyok néha, de ezt nem részletezném, ez az én problémám.

Összességében nem akarom én húzni az időt, egyrészt mert vár a mikroökonómia rejtelme, másrészt pedig a lényeget azt hiszem leírtam így ami elsőre eszembe jutott, még ha kicsit kusza is lett, amiért bocsánatot is kérek ezúton. Azt hiszem ennyi.
Vissza az elejére Go down
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-06, 9:53 pm

No, akkor ahogy írtam a híreknél is, az évfolyamlépéssel kapcsolatos dolgokat most már elkezdhetitek intézgetni. Smile A híreket olvassátok el mindenképpen, illetve azokat is, amiket írtam a hírben, meg a sok-sok változást, hogy mindenki képben legyen! Smile
Vissza az elejére Go down
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-24, 11:29 pm

Mivel most már fogalmam sincs, hogy ki az, aki szeretne még aktívan játszani a Mysterion, ezért feltenném a nagy kérdést a játék egyeztetéses topicokkal kapcsolatban, hogy kik azok, akiknek hagyjam ott a topicját? Aki nem válaszol, azét logikusan archiválni fogom, aztán ha visszatér, majd visszateszem. :)Ha vki pedig szeretné, hogy visszategyem, és csak az archivban van a témája, az is írjon ide és visszahelyezem majd neki. :)Februárig várok ezzel is, ahogy az évfolyamlépéssel, addig hogyha nem válaszol, annak archiválva lesz ideiglenesen a játék egyeztetése.
Örülnék azért, ha nem húznátok ki a dolgot jan. utolsó napjáig, mivel csak pár szót elég, ha ide írtok, tehát szerintem ez tőlem se nagy kérés. ^^ Na meg, remélem, hogy minél többen reagálni fogtok majd, mert örülnék, hogyha szépen visszatérnétek, hiszen jó kis csapat voltunk annak idején is. Smile

(A kérdés a facebook csoportban is fel lett téve, tehát elég logikusan 1 usernek csak 1 helyre reagálnia. )


A hozzászólást Sideris Valbraith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-01-24, 11:36 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Aristarkh Y. Zhukov
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris
Aristarkh Y. Zhukov


Jelige : Pimasz ruszki
Hozzászólások száma : 2154
Csatlakozás : 2011. Dec. 15.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Calypso háló

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Sentinel, Árnymágia tanársegéd
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-24, 11:35 pm

Szerintem egyértelmű, hogy én szeretném megtartani azt a topicot. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-25, 2:07 am

Az enyém is maradhat.
Vissza az elejére Go down
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-27, 2:05 am

Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-27, 2:09 am

Némelyik nagyon komoly! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Varg Yrjanfrost
Egyetemista Inflatus
Egyetemista Inflatus
Varg Yrjanfrost


Useres beszélgetések - Page 4 Demonologus
Hozzászólások száma : 1181
Csatlakozás : 2010. Jan. 19.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-27, 2:12 am

Komoly Very Happy
Vissza az elejére Go down
Alinox Ingren
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus
Alinox Ingren


Useres beszélgetések - Page 4 Exortus
Hozzászólások száma : 8589
Csatlakozás : 2011. Apr. 05.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Exortus szakház

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-27, 9:27 pm

tök jóók Very Happy
Vissza az elejére Go down
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus
Mona Braxton


Useres beszélgetések - Page 4 Elemista
Jelige : Szőke Ciklon
Hozzászólások száma : 4182
Csatlakozás : 2010. Dec. 20.
Kor : 31

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-31, 11:30 pm

Mivel körünkben mindneki gépfüggő, ezért úgy gondoltam ez mindenkinek tetszeni fog Very Happy

Vissza az elejére Go down
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-01-31, 11:35 pm

Jáj, ez fájt. XD De jó. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Axel Knoxville
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris
Axel Knoxville


Useres beszélgetések - Page 4 Aurorvadasz
Jelige : Vámpírvadász
Hozzászólások száma : 7501
Csatlakozás : 2010. Dec. 25.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Aurorvadász szakház
Üzenet : Ha lemondunk a vágyainkról, épp azt tagadjuk meg, ami emberré tesz.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-02-01, 12:18 pm

haha. a kajás is remek, de ez a wc papíros ez kegyetlen Very Happy sőt, tökéletes. néminemű társadalomkritikával egyetemben. amúgy erről nekem teljesen az jut eszembe, hogy mikor kicsi voltam, kezdtük a bakelittel, még azon hallgattam a Süsüt, meg az ABBA-t Razz aztán jöttek a kazetták, idővel CD-k, videokazik, stb. most meg, így majdnem huszonnégy év elteltével már a telefonom kb helyettem is beszél, és ha én nem teszek róla, a gyerekem azt sem fogja tudni, mi az a bakelit. jó kis technikai robbanáson mentünk keresztül (:
Vissza az elejére Go down
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-02-01, 12:57 pm

Igen, ezen néha én is elgondolkodom, hogy milyen durva a fejlődés... és mi lesz megint 10 év múlva...
Vissza az elejére Go down
Laurana Darkblade
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Laurana Darkblade


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás : 2013. Nov. 20.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-02-01, 1:18 pm

Nekem ez évek óta problémám. Igen, az én gyerekkoromban játszótérre jártunk, meg olvastunk, manapság már egy 3 éves kisgyerek is simán lehet kocka. Én nem hagyom, hogy az életemet ennyire befolyásolja a technika, viszont mások szerint akkor meg lemaradok. De miért kell terminátort csinálni a világból, hogy már a gépekre leszünk teljesen utalva. Borzasztó.Sad
Vissza az elejére Go down
Laura Lillien Larsen
Egyetemista Cruoris
Egyetemista Cruoris
Laura Lillien Larsen


Useres beszélgetések - Page 4 Orvvadasz
Hozzászólások száma : 270
Csatlakozás : 2011. Sep. 25.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Rubin háló
Üzenet : 'Ami nem pusztít el, megerősít engem.'

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-02-01, 1:27 pm

igen amúgy, ez egy marha érdekes dolog. van egy csoporttársam MSc-n, egy 30-as évei végén járó apuka, ugye már dolgozik, meg minden, és most született meg a kisfiuk, egy durván fél éve. és épp ez volt a téma, amit fentebb leírtam, mire ő ugyanezt reagálta, hogy az ő gyerekének muszáj lesz ebben felnőnie, ő fogja a kezébe adni az ilyen kütyüket, stb-t, mert lemarad, ahogyan te is mondtad. megtehetik, én értem. meg azt is, hogy miért mondja, de nekem ez nagyon furi Smile persze kinek ez, kinek az. csak valahogy nekem olyan nem jó látni, hogy itthon is a kicsik, unokaöcséim, ügyesebbek az ilyen cuccok kezelésében, mint bárki más. arról kell az esti mese, mert telefonról nézni a youtube-ot a legjobb, a tapis hatezerméternagy tv már nem is elég. szal fura. én nem sok mindenbe akarok beleszólni a gyerekemnél, majd idővel, ha oda jutok, de ezt úgy korlátoznám, valamilyen szinten. ne maradjon el, de ne is függjön. vajon lehet olyat ebben, hogy arany közép?
Vissza az elejére Go down
Courtney Treat
Diák Exortus
Diák Exortus
Courtney Treat


Hozzászólások száma : 16
Csatlakozás : 2014. Jan. 31.
Kor : 28

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-02-01, 1:30 pm

Az a baj, hogy szerintem az arany középút valahogy esélytelen, mert a végén úgyis a szülő lesz a gonosz. :S Attól is függ persze, hogy nevel, de elég nehéz ezt előre eldönteni, hogy hogyan is lesz, meg a gyerek hogy áll hozzá. Ez a tipikus, hogy ha a Misikének is van, akkor nekem is kell, és ha nem kap, akkor te vagy a szemét, ha még több mindent neki nem lehet, még szemetebb vagy és nem fogja megérteni a logikai magyarázatot. Szóval amíg minden szülő máshogy nevel és a gyerek 3 éves korától már kötelezően közösségbe jár, addig... Szóval ez nehéz. ^^
Vissza az elejére Go down
Axel Knoxville
Sentinel Cruoris
Sentinel Cruoris
Axel Knoxville


Useres beszélgetések - Page 4 Aurorvadasz
Jelige : Vámpírvadász
Hozzászólások száma : 7501
Csatlakozás : 2010. Dec. 25.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Aurorvadász szakház
Üzenet : Ha lemondunk a vágyainkról, épp azt tagadjuk meg, ami emberré tesz.

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-02-01, 2:28 pm

na igen. ez is teljesen igaz, ez rengeteget húz a dolgon. hát, én még nem tartok ott, szóval van idő ezen agyalni, meg hát igen. ahogy alakul, abban az adott helyzetben Smile
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime2014-02-01, 2:45 pm

Én tuti nem fogom neki hagyni, hogy már 5 évesen telefonnal szaladgáljon meg állandóan gépezzen stb... Legyek akkor én a szemét szülő, de nem fogom ilyen nyomoronc cyberkölöknek nevelni, mint ahogy egyesek teszik. Komolyan, már ez előtt kb 6-7 évvel is rosszul voltam, mikor megláttam egyik ismerősömnél, hogy a kb térdemig érő gyerek a fején a bazinagy fejhallgatóval ül a gépnél és lopakodik a dzsungelben, hogy mesterlövészként irtsa a népet. És persze rögtön ment a hiszti, mikor oda akartunk ülni, amíg megír nekem egy dvd-t az illető. Pedig akkoriban még végképp távol állt tőlem az apaság. Kétlem, hogy azért, mert egy gyerek nem tud már pár éves korában folyamatosan gépeken lógni, akkor az annyira elmaradna, mi is mindent meg tudtunk tanulni, ami érdekelt. Legyen meg szépen mindennek a maga ideje. Szerintem amúgy szörnyű az az irány, amerre halad ez a világ, bár engem is érdekelnek a webes dolgok, de az, hogy lassan minden gépekkel működik és sokan már egy társaságban sem tudják elrakni a telefonjaikat... csak annyit lehet hozzáfűzni: üdv Skynet!
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Ajánlott tartalom





Useres beszélgetések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Useres beszélgetések   Useres beszélgetések - Page 4 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Useres beszélgetések
Vissza az elejére 
4 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Useres információk

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: Közösség :: Közösségi fórum-
Ugrás: