Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)

Go down 
+5
Mona Braxton
Dazira Merzeus
Galina Sergeevna Ivanova
Alinox Ingren
Sideris Valbraith
9 posters
SzerzőÜzenet
Sideris Valbraith
Magiszter
Magiszter
Sideris Valbraith


Hozzászólások száma : 29041
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Pécs / Északi főtorony
Üzenet :
A láthatatlan sebek felemésztik a lelkemet.
Még most is a sötétség mélyén élek, nem tudok nem rá gondolni.
Vöröslő reszketéssel érnek véget az álmok, mikor találkozunk, sorsunk megváltozik.


Rangok
Ház: Cruoris - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-09, 12:14 pm

Sziasztok! Smile

Már egy ideje fel akartam tenni nektek ezt a kérdést, és most jutottam el odáig, hogy le is írjam.
Van nálunk ugyebár NRT-s játéknál az a szabályzat, hogy a hsz előtt offban jelezzétek, hogy kik játszanak és mikor kezdődött a játék, így mindenkinek könnyebben visszakövethető ez az egész, de azt tapasztaltam, hogy az újaknak ez nehézséget okoz, majdnem mindenkinél szólni kell, hogy módosítsa a hsz-ét, illetve volt, aki mondta, hogy nem is szereti ezt a dolgot. Ennek akkor volt nagyobb jelentősége, amikor még RT játékok is folytak a fórumon, de mostanra már kb. teljesen átálltunk NRT-re, hiszen egyre kevesebb minden játékos ideje, és akkor írunk, amikor időnk és kedvünk van.

Tehát a nagy kérdés az lenne, hogy mit gondoltok, maradjon ez az NRT-s off a hsz-ek elején vagy töröljük el az egészet és maradjanak csak a hsz-ek, offok nélkül simán?

Kérek mindenkit, hogy ossza meg velünk a véleményét ezzel kapcsolatban, mivel a többség döntése alapján fog eldőlni az, hogy megszüntetjük-e vagy maradni fog-e ez a szabály. Szóval fontos az, hogy ti mit gondoltok. :)Természetesen csak azok véleménye számít, aki ténylegesen játszik is az oldalon, aki csak  néha belépeget, de nem csinál semmit, az övét sajnos nem fogjuk figyelembe venni, hiszen a játékosok döntése alapján kell, hogy eldőljön, mi is legyen. :)Az adminok is bátran szavazzanak, hiszen mi is játékosok vagyunk, én viszont csak a végén írom le a véleményemet, mert nem szeretnék senkit se befolyásolni. Smile(Aki nem akar indokolni, az válaszoljon akár csak pár szóval, szóval nem kötelező a véleménykifejtés, csak annak, aki szeretné.)
A topicot egyébként archiválom, miután megszületett a döntés, illetve a döntés az Árnykrónikákra is érvényes lesz. Ott nem indítok külön szavazatot, mert csak pár user van ott, aki itt nem játszik.

Akik arra szavaznak, hogy maradjon a szabály:
- Alinox Ingren
- Galina Sergeevna Ivanova
- Dazira Merzeus
- Mona Braxton
- Lucius Benedict Fenris
- Ruby Rose Re

Akik a szabály eltörlésére szavaznak:
- Colette Blackbourne


A hozzászólást Sideris Valbraith összesen 7 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-04-10, 11:08 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Alinox Ingren
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus
Alinox Ingren


Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Exortus
Hozzászólások száma : 8589
Csatlakozás : 2011. Apr. 05.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Exortus szakház

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-09, 12:20 pm

Nekem igazából szinte mindegy, de én inkább húzók afelé, hogy maradjon meg az off, mert számomra jobban átlátható, hogy ott van, hogy kik játszanak, valamint a kezdés dátuma. Utóbbi azért is jó, mert akkor vissza tudjuk követni könnyen, hogy mikor kezdődött a játék, nem kell legelső hszt megkeresni, és ott megnézni a dátumot. Szóval így ezt jobban átgondolva, szerintem maradjon a jelenlegi helyzet, de ha a többség a szabálymódosítás mellett dönt, ám legyen Smile
Vissza az elejére Go down
Galina Sergeevna Ivanova
Diák Exortus
Diák Exortus
Galina Sergeevna Ivanova


Hozzászólások száma : 173
Csatlakozás : 2013. Mar. 21.
Kor : 27
Tartózkodási hely : Dália háló

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 2. évfolyamos diák

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-09, 12:38 pm

Alinox véleményével értek egyet, nekem is mindegy, de azért azt a pár szót nem olyan nagy erőfeszítés odaírni a hsz elé.
Vissza az elejére Go down
Dazira Merzeus
Diák Inflatus
Diák Inflatus
Dazira Merzeus


Hozzászólások száma : 35
Csatlakozás : 2014. Apr. 07.
Kor : 27

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 1. évfolyamos diák

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-09, 1:59 pm

Szerintem is maradjon , most hogy már tudom miért kell így könnyebb.
Vissza az elejére Go down
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus
Mona Braxton


Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Elemista
Jelige : Szőke Ciklon
Hozzászólások száma : 4182
Csatlakozás : 2010. Dec. 20.
Kor : 31

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-09, 3:34 pm

Az én véleményem is megegyezik az előttem szólókéval. Megkönnyíti a játék átláthatóságát és ha egy helyen több játék is van, akkor látom, hogy ki kivel játszik. A dátum is szerintem fontos, hogy kell a kezdeti megjelölés, meg így legalább tudjuk milyen régóta játszunk, hogy meddig lehet még húzni stb.

Ezek az érveim mellette, illetve az újakhoz is egy két mondat.

Mielőtt bereggelünk egy oldalra, szerintem mindenki megnézi, hogy milyen szabályok is vannak erre. Ez minden oldalnál más, de gyorsan tanulható illetve teljesen egyértelmű szerintem, hogy mit is kéne oda írni, illetve a többi játékostól is tud lenni. Úgyhogy én amondó vagyok, hogy az újjak alkalmazkodjanak a rendszerhez és nem fordítva.
Nem hiszem, hogy a megértés okoz nehézséget inkább a figyelmetlenség ennek az oka.
Vissza az elejére Go down
Demien.R.Cornwlade
Magiszter
Magiszter
Demien.R.Cornwlade


Hozzászólások száma : 8123
Csatlakozás : 2009. Nov. 22.
Tartózkodási hely : Ott, ahol sose számítanál rá.....

Rangok
Ház: Inflatus - Házvezető
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-09, 4:08 pm

Na akkor most elmondom én is a véleményemet, és meg fogtok lepődni azt hiszem én vagyok az első aki nem ért mindenben egyet. Én viszont tartózkodok a szavazástól lévén nekem igazából mindegy, és ez csak egyéni szubjektív véleményezés, szóval senkinek a véleményével nincs gondom, mindannyian máshogy látjuk. Na de akkor én

Kontra:

Ki - kivel játszik: Ennek ugye több nézőpontja is lehet. Én pl akár ki írom akár nem akkor is tudom hogy kivel játszok, ha mellettem 3 pár játszik egymás mellett lévén logikusan csak nem fogok X-re reagálni ha Y-nal játszok. Very Happy(Ezt egyébként tapasztalatból mondom )

Idő kiírása:

Ez hogy meddig húzzuk vagy nem nálam a játéktól függ. Ha totálisan unom a játékot én lezárom 2 hsz után ha pedig nagyon élvezem lehet akkor is 1-2 hét alatt végzek, csak maximum sokkal több reagot írok. Persze nálam ez kicsit bonyibb lévén nincs időm, de csak szimbolizálni akartam ezzel a példával azt hogy szerintem egy játékba nem a kezdés dátuma fog számítani pl abban hogy meddig játszom, én pl igazából az offot nem is figyelem egyszerűen copy paste amikor játszok, mert nem is érdekel mióta "húzódik" a dolog, mikor kezdtük stb Smile


Pro: Én egyedül abban látom az előnyt, hogy ha pl valaki szereti olvasni mások játékát, akkor az így könnyen tudja párosítani azt hogy kivel folyt a játék teszem azt akkor ha 1 helyszínen nem csak 1 hanem teszem azt 2-3 pár játszik, azonban mivel itt általában figyelünk arra hogy ne lébecoljanak a párok 1 helyen igazából részemről ez is olyan szubjektív vélemény csak, lévén a probléma nem áll fent hogy keveredés lenne a párokból, csak ha mégis ez itt előny lenne. Smile

Igazából szerintem az offoknak maximum mesén van nagyobb értelme lévén ott több ember van 1 légtérbe alakulnak kissebb nagyobb csapatok akiket így egyszerűbb átlátni de sima játéknál nem találom se előnyös, se hátrányos dolognak.
Vissza az elejére Go down
https://mysterio.hungarianforum.net
Colette Blackbourne
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Colette Blackbourne


Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Elemista
Hozzászólások száma : 45
Csatlakozás : 2014. Apr. 06.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-10, 9:26 pm

Én azt mondom legyen szabálymódosítás. Very Happy
Teljesen felesleges az egész, aki akarja az úgyis vissza tudja keresni, aki meg nem az nem. Very Happy
Nekem soha a büdös életbe nem lesz időm időn belülire, ezért marad csak az IK időzóna, tehát.. igen.. Very Happy Meg amúgy is ^^ Már szinte mindenhol így van, más oldalakon is. Very Happy
Persze lehet nincs jogom beleszólni, igencsak újonc vagyok még! x3
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-10, 10:57 pm

Én szintén az off megtartása mellett szavazok, ahogy már fentebb írták, leginkább az átláthatóság és a visszakövethetőség miatt. Szerintem se nehéz egy a plusz kis sort odabiggyeszteni, és egyetértek abban Monával, hogy nem egy oldalnak és annak szabályzatának kell az új játékosokhoz alkalmazkodnia, hanem fordítva. Ezzel senkit nem akarok bántani, de akinek egy ilyen plusz sor a legnagyobb szívfájdalma, s mondjuk emiatt nem hajlandó játszani, az magára vessen, de nekem speciel hasznos ez a "funkció", már csak azért is, mert míg anno RT-s időkben kevésbé volt átjátszás egymáson, most ha valakik pont ugyanott játszanak, akkor legalább az offból kikövetkeztethető, hogy ki kinek írt reagot, még ha valaki utólag is akar mondjuk becsatlakozni a játékba. Lényeg a lényeg: +1 a maradás mellett.
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Ruby Rose Re
Egyetemista Inflatus
Egyetemista Inflatus
Ruby Rose Re


Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Csatamagus
Jelige : Kígyóbűvölő
Hozzászólások száma : 2644
Csatlakozás : 2009. Dec. 31.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Csatamágus szakház
Üzenet : A tökéletes boldogság talán kis kellemetlenségek tükrében mutatkozik meg.

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime2014-04-10, 11:07 pm

egyértelműen arra szavazok, hogy maradjon, bár néha én magam is vagyok olyan süsü, hogy miután elküldöm a hsz-t jövök rá, lemaradt. de! szerintem hatalmas katyvasz lenne a hsz-ekből, ha eltűnnének az offok. ez egyetlen dologgal lenne kiküszöbölhető, ha minden egyes játékhoz (pároshoz, ha úgy tetszik), külön topic lenne. de annak meg megint nem látom értelmét, sok a macera, bár átláthatóbb, de akkor sem. maradjon az off, nincs több hozzáfűzni valóm! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)   Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!) I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Legyen szabálymódosítás? (döntsük el együtt!)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: Közösség :: Közösségi fórum-
Ugrás: