Mysterio Feketemágus képző
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mysterio Feketemágus képző

Fórum alapú szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Szobát szeretnék
Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitimeby Sideris Valbraith 2016-04-04, 5:38 pm

» Mystral kikötője - A rév
Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitimeby Wilhelm Jager 2014-08-14, 1:51 pm

» Mystral parkja
Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitimeby Sophia Winterfors 2014-08-10, 12:43 am

» Karakterkép igénylés
Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitimeby Annabella Cullins 2014-07-31, 12:39 pm

» Az életre kelt szoba
Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitimeby Fekete Ambrus 2014-07-25, 2:42 pm

Vezetőség
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) 2024-02-02, 10:49 am-kor volt itt.
Másik oldalunk

 

 Pusztítástan tanterem

Go down 
+4
Jasmine Miels
Raiden Carvex
Mona Braxton
Lucius Benedict Fenris
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Jasmine Miels
Diák Cruoris
Diák Cruoris
Jasmine Miels


Hozzászólások száma : 6833
Csatlakozás : 2010. Feb. 08.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Napkő-háló / Budapest
Üzenet : Ha valaki belép az életedbe, hagyd. Köszöntsd, bárki is az, élvezd, amit hoz, még ha csak rövid időre is. Ha menni akar, engedd. Értsd meg, hogy a távozása nem tőled függ, egyszerűen eljött az ideje...

Rangok
Ház: Cruoris
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: 3. évfolyamos diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-04, 11:03 pm

* Azért mindenre én sem emlékszem így hát el is fedve a burok létrehozásának hatásának következményét meglepetten sikkantok fel kissé ahogy repülök pár métert bele a tóba,mire igazán nem számítottam de hát oda se neki. Kikászálódok a vízből s visszasétálok a sráchoz, ügyelve már arra, hogy ne menjek hozzá túl közel, nem igazán szívlelném ha villámcsapások érnének, noha alapjáraton nem szoktam sekinek sem a nyakára mászni. Elhangzik pár kérdés s mivel időközben beugrik ez az s mivel a tűzburok volt annó a vizsgaanyagom így megadom a választ és csak egészen picit vétek már ami a varázslat időtartamát illeti. Azért jó, hogy ennyi minden megmaradt, nem néztem utána az anyagnak és nem is kértem kölcsön senkitől, azzal nem mennék semmire ha előtte bevágnám az elméletet és mellemet feszítve vágnám rá a választ mindenre tökéletesen, saját magamnak kell megállnom a helyem, amúgy sem vagyok egy csaló. További információk hangzanak el kissé bővítetten osztva meg velünk az imént elhangzottakat, olykor bólintok is s testsúlyomat is áthelyezem egyik lábamról a másikra mivel így kényelmes, amúgy sem vagyok egy szobor. Minden világos, tehát nem lesz kérdésem így mikor a gyakorlati rész következik hozzá lépek és vállára helyezem kezem kíváncsian várva mit is tartogat még számunkra. A hoppanálás megtörténik mi pedig egy homokos partra érkezünk mi egy kisebb szigetre hasonlít mivel víz vesz körbe minket. Ám ahogykörbenézek látom a mozgolódást a túlparton mi nincs túl messze de azért több járást igényel mint a bólya megkerülése. Ezen picit izgulni kezdek főleg, hogy a fiú ki is adja a feladatot így míg őt hallgatom leveszem ismét cipőm és zoknim, hogy az első varázslatnak neki is eshessek. Jobb lábam avíz felszínére kerül, pálcám pedig a lábfejemre irányul.*
- Aqua ingressus!* hangzik el az első varázsige s következik az ismételt várakozás, nem tudom sikerrel járok e hisz nem is olyan rég hajtottam ezt végre, minden esetre némi idő eltelte után lépek rá a vízre s kezdem meg utam a nép felé, nem sietve, kocentrálva, semmi kedvem a vízben kötni ki. Igaz igen csak foglalkoztat az, hogy ki s mi fog rám támadni de nem hagyom, hogy ez most befolyásolja a mostani varázslatom, így jutok ki a part szélére hol ismét a lábikóm lesz célbavéve pálcámmal.*
- No aqua!* hogy a cipőmmel mi lesz azt nem tudom, a kastélyból még vissza is kell térnem a Mysterioba s mivel nem tudok hoppanálni és zsupszkulcs sincs nálam így érdekes lesz, a felfázás tuti lesz. Pár lépést téve meg leszek figyelmes arra, hogy két fickó szúr ki magának kezükben pálcával s nem is tétlenkednek soká, azonnal rám támadnak.*
- Salvio hexia!* alkalmazom ezt a védővarázs varázslatot mivel egyszerre kétfelé nem tudok szakadni így ezt tartom alegésszerűbbnek. Minden esetre engem sem kell félteni, övembe dugva pálcámat keresztezem kezeimet X alakban mellkasom előtt s ahogy akoncentrációm megtörténik ki is ejtem a varázsigét.*
- Ignis pilas!* rántom is szét kezeim melyek lángokba borultak így felváltva dobálom a labdákat feléjük minden reményme szerint legalább egyszer találva mindkettőt. Mivel ez egy árulkodó lépést igényel így minden bizonnyal számítottak erre s védve magukat hozzák létre a tűzburkot mi pompásan nyelik el labdáim.*
- Ennyivel azért nem adom fel!* tárom most az ég felé kezeim melyben természetesen ott a pálca s Raidenhez hasonló módon.*
- Aeris velius!* kiáltom el az igét mire a burok körbe is vesz s bizony a két fazon hátra is lökődik kissé de én ennyivel nem érem be, már indulok is meg feléjük, hogy olyan közel kerüljek hozzájuk hogy megérezzék a rázást, mit el is érek s ezt addig csinálom újra és újra abban a két percben míg fennáll a varázslat míg nem inkább eliszkolnak. Apró mosollyal jutalmazom magam s visszafordulok a többiek felé kik talán szintén sikerrel járnak s ha így van a tanársegéd fiú is cstlkozik hozzánk, hogy felajánlva testét ismét megragadhassuk és elhoppanáljunk vele a kastélyba hol az óra kezdetét vette. Elveszek egy házit s bizony azért megnézem azt a bizonyos jegyzetet mi valóban ott van, így hát annyit szerintem megérdemel, hogy ezt megköszönjem.*
- Köszi, jól fog jönni!* sétálok vissza a padomhoz hol belebújok a kabátomba és újra elvégzem a testfelmelegítő varázslatot mivel időközben az elsőnek megszűnt a hatása és bizony ezt azonnal megérzem. Szép látványt nyújthatok kabátban és csupasz lábbal de nem fogom ezt felróni a srácnak, elköszönök hát mindenkitől.*
- Sziasztok!* hagyom el a termet s a kastélyt hogy aztán ügyelve arra hova lépek visszatérjek a suliba, bár hiába minden óvatosság azért így is megviseli lábikóim a sok sok kavics, kő és miegymás.*

// Örülök, hogy végre összejött az óra, az összevont hsz pedig kicsit se gond, ígyekszem majd jöni de hát ez sajnos nem rajtam múlik. Sad Az órát élveztem, tetszett nagyon szóval pöpec Very Happy És Raiden jön egy cipővel mindenkinek xD //

Vissza az elejére Go down
Mona Braxton
Sentinel Exortus
Sentinel Exortus
Mona Braxton


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Jelige : Szőke Ciklon
Hozzászólások száma : 4182
Csatlakozás : 2010. Dec. 20.
Kor : 31

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Sentinel
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-04, 11:06 pm

*Még sem felejtettem olyan sokat, mint godnoltam. Legalább is ebből a tantárgyból meg metamorfból. Nekrobl, viszont egyetlen kérdésre se tudnám megadni a választ. Bevallom őszintén azt se tudom milyen anyagokat vettünk azon az áron. Gondolataim, azonban nem kalandozhatnak el, mert az elméleti ismertetés után ismét a gyakorlaté a főszerep. Kíváncsi vagyok milyen feladatot talált ki nekünk a tanársegéd, ezért is lépek oda minden gondolkodás nélkül, hogy új helyszínünkre hopponálhassunk.
Megérkezve egy kis szigeten kötünk ki. Egyértelmű, hogy az első feladat az átsétálás. Reméltem, hogy nem valami harc közbeni futós atrakció lesz, mert akkor számomra az úszás garantált. Messze van a talpam, ahhoz, hogy ennyire magabiztos legyek. A sétának, viszont hátránya a mezítláb császkálás, így ismét vehetem le bakancsom. A zoknikat alaposan elrejtem a cipő orrába, majd a fűzőket összekötve a vállamra dobom surranómat. Eszemben sincsen megválni tőle. Én is a cipőim elválaszthatatlanok vagyunk.*
- Aqua ingressus. *Mutatok is lábfejemre, majd a sűrűsödést érezve szépen elkezdek a part felé botorkálni. Továbbra sem vagyok túl magabiztos a vízen járás nem lesz az erősségem, de idén talán sikerül kellő képen begyakorolnom. Lopva menet közben a part felé lesek, hogy nem e akar rám támadni valaki, de nem jön veszély, így kellő szárazsággal végig is érek.*
- Non aqua. *Szüntetem meg a varázslatot, majd pár lépést megtéve és bakancsomat a földre dobva rám is támad az arra felé sétálok barnahajú ikerpár. Szép lányok meg kell hagyni, de nem túl vendégszeretők.*
- Ex Orbalis! *Röpül is az első, amit a második azonnal követ.*
- Visius Seronia! *Nem semmi, kapásból erős és kegyetlen varázslatok. Eszem ágában sincs itt meghalni vagy vörös könnyeket sírni, így már is a mai anyag védőpajzsát vetem be.*
- Aeris velius! *Mutat az ég felé a pálcám, miközben behunyt szemmel koncentrálok a varázslat létrehozása érdekében, ugyanis nem szeretném a véletlenre bízni. A burok létre is jön. Villámok most nem keletkeznek, mert a lányok messzebb állnak, de hátra veti őket, ami nekem bőven elég ahhoz, hogy felkészüljek a következő varázslatra. Pálcámat már is arra a csajra fordítom, aki az elsős varázslatot küldte felém. Szemet szemért, fogat fogért.*
- Imperio. *Ikrek örökké, jóban és rosszban. Nem hiszek a vér kötelez elvben, de ha ketten ezek már ennyire jóban vannak. Természetesen a félkör sem marad el, ami szükséges a varázslathoz, de ha már ilyen jól elvagyok, akkor nézzük fordítva, hogy működik a varázslat.*
- Ex Orbalis! *Fordul saját testvére ellen a pálca. Az elkerekedett szemekkel pillant testvérére, azonban a varázslat nem jön össze, úgy tűnik az életben tartás akaratereje nagyobb a leányzóban, mint képzeltem. Egy kis ellenállás. Sebaj, akkor majd én.*
- Ex Orbaluis! *És, hogy kicsit drámaibb legyen a helyzet elképzelem, sőt látom is, ahogy a leányzó felrobban. Erről a varázslatról, mind az első óra tapasztalta jut eszembe, ahol Demien könnyű szerrel csinálta ki zombiát.*
- Ne! *Sikítja a másik, majd tajtékzó dühvel kezdi el rám szórni az átkokat. Van olyan is, amit nem ismerek vagy csak egyszerűen nem értem mint mond, mindegy is, ideje megújítani a pajzsom.*
- Aeris velius! *Mutatok ismét az ég felé, koncentrálva, hogy létre is jöjjön. Szerencsémre ez ismételten bekövetkezik bár érzem, hogy fáradok. A leányzó azonban nem adja fel egyre csak támad és szórja az átkokat rést keresve a pajzson. Menet közben azonban apró lépésekkel halad felém, így én ezt a kis rést meg is szüntetem. Már is egy méteren belül van, ezért azonnal megismerkedik a villámok erejével. A földra terül miközben hajában még finoman cikáznak az áramok. Eleinte még megpróbál felállni, majd végleg kiterül. Nem hallt meg csak ájulásig kiütöttem.*
- Jó ez a vari. *Miután a burok elmúlt Raiden is megjelenik, aki visszarepít minket a suliba átadva a házikat.*
- Köszönöm az órát remek volt! *Veszem el a lapot, majd gondosan elpakolva ismét a fiú felé fordulok, de látszólag siet, így nem tartom fel, bár beszélni szerettem volna vele, de talán majd máskor, de ha már mindenki így elment, akkor ideje, hogy én is hazamenjek.*
//Köszönöm az órát nekem tetszett! Élveztem minden percét annak ellenére, hogy ismertem a varázslatot. De ez csak az elején lesz én sem emlékszem mindenre. Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-11, 8:15 pm

//Bocsi srácok, de holnapra nekem melóhelyre kell tanulnom fontos dolgokat, így a mai órát átcsúsztatom péntekre, az akkori terramágia pedig jövő hétre kerül át. Sajnálom, ha valaki készült mára, de én is csak ma tudtam meg a dolgot.//
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Mordred Wasimir
TS Inflatus
TS Inflatus
Mordred Wasimir


Pusztítástan tanterem - Page 2 Aurorvadasz
Hozzászólások száma : 1139
Csatlakozás : 2009. Dec. 17.
Üzenet : "A éjszaka sötétsége lassan elhatalmasodott rajta és mint sötét árnyak, körülfonta testét. Rémítően gyönyörű lett tőle, mint egy bukott angyal."

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Tiltott mágia tanársegéd
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 8:28 pm

*Mivel egy olyan tárgyból lesz ma óra, amit a fiú is felvett, így nem kétséges a jelenléte sem a mai alkalomkor. Nem telik bele sok idő, hogy elkészüljön, tehát egy frissítő zuhanyt vegyen, illetve felöltözzön, s már útnak is indul az aurorvadász szakházból. Famulusa most sincs vele, lévén nem sok értelmét látja, hogy elvigye, na meg Samael szabad lélek, nem kéne hogy csinálja feleslegesen a felhajtást. A szakházból kilépve hopponálva közelíti meg a termet, ezzel lecsökkentve az időt, amit egyébként a sétálás elvett volna. Nem mintha lusta lenne, egyszerűen most ezt tartotta jobb megoldásnak. Innen már csak pár pillanat, hogy a terembe érkezzen, ahol aztán körbe néz, kik is jelentek meg a mai alkalomkor.*
~Remélem nem én leszek egyedül összezárva a proffal…~*húzza el komor ajkait, na nem mintha baja lenne Mr Fenrissel leszámítva a múltban lévő incidenseket, de azért reméli, hogy más is tiszteletét teszi ezen az órán, főleg mivel ez már egyetemi oktatás. Ruházata szokásos komorságát idézi, egy fekete bőrnadrágot visel, hozzá illő fekete inggel, ami felett egy hosszú bokáig érő bőrkabát helyezkedik el, haja pedig kiengedve omlik el a vállain. Mikor megérkezik már nem is tesz mást, minthogy addig ameddig a tanerő megérkezik, elfoglal egy számára nyugodt helyet, majd komor tekintettel hátra dőlve, néha néha az ajtó fele pillantva várja a magisztert. *
Vissza az elejére Go down
Azaria Daraghi
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Azaria Daraghi


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Jelige : Cicaszemű
Hozzászólások száma : 734
Csatlakozás : 2010. Jan. 30.
Kor : 30
Üzenet : Ha folyton csak a múltra koncentrálsz, sose fogod észrevenni azt, ami vár rád.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 8:31 pm

*Iszonyatosan izgulok, hogy ismét egy egyetemista óra következik és mivel a rítusmágia nagyon tetszett, szinte biztos vagyok benne, hogy Lucius se fog csalódást okozni nekem. Nagyon kedvelem a férfit, hiszen sokat köszönhetek neki és szerintem remeg magiszter is, talán az ő tanításának köszönhető az, hogy az Elemista szakot választottam magamnak. Úgy érzem, hogy tökéletes helyem van itt, minek mennék máshova? Gyorsan kezdek el készülődni, hogy tökéletesen útra kész lehessek, így egy fekete, több zsebes nadrágot kapok magamra, melynek oldalára egy szép lánc kerül, lábaimat bakancsomba bújtatom, felülre pedig a fekete pólómra egy fekete, kötött pulóver kerül, egy kicsinyke kivágással. Hajam kifésülöm, szép, cica szemeimet kisminkelem és már csak a pálcám van vissza, amit a helyére is teszek. A piercingek is a helyén, tehát tökéletes az összhatás, már csak Vulpixtól kell elköszönnöm, így amikor az édes róka odasétál hozzám, karjaimba is zárom.*
- Nemsokára jövök, csak tudod, órám van. Szóval vigyázz a szobára. *simogatom is meg buksiját, majd megnyalja kezemet és ezzel enged is el. Nem akarok hoppanálni, így gyalog hagyom el a szobámat, majd pedig az Elemista szakházat is, hogy az Elemek birodalmához sétálhassak, ott pedig már a jól ismert úton haladok fel, egészen a Pusztítástan tanteremig, ahova hamar be is térek. Felmérve a helyet látom is meg, hogy nem vagyok egyedül.*
- Szia. Jó hamar érkeztél. *köszöntöm is egy apró mosollyal arcomon, de többet nem mondok neki, csak előre sétálok, hogy valamelyik első padban foglalhassak helyet. Nem akarok hátra ülni, szeretnék figyelni, azért tanulok a Mysterioban, így csak akkor fordulok hátra, hogyha újabb diák jön, hogy köszönthessem őt is.*
Vissza az elejére Go down
Wera A. Flinders
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Wera A. Flinders


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Hozzászólások száma : 696
Csatlakozás : 2010. May. 30.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Elemista szakház
Üzenet :
Mondj igent. Akkor is, ha belehalsz a félelembe, akkor is, ha aztán megbánod, mert azt is csak bánnád életed végéig, ha nemet mondanál.


Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 8:44 pm

* Nekem is ott a helyem a mai pusztítástanon, iszonyúan vártam már, hogy végre ismét rám kerüljön a sor, tehát hogy újra koptathassam az iskolapadot. Lucius órái eddig egész pöpecek voltak, tehát nem hinném, hogy a mai napon rendhagyó módon unalmas órákat fogunk együtt tölteni. Dudorászva, ám kicsit mégis kapkodósan készülök össze: sötét farmerbe bújtatom lábaimat, melyek végét tornacipőimbe gyömöszölöm, hogy aztán a nagy sietségben egy sötétzöld színű pólót húzzak még magamra, amire pedig egy fekete belebújós pulcsi kerül. Hajam kiengedve, tiszta kóc és hullám, szóval csak a szokásos, no meg némi feketés smink, nem divatolni megyek most, de azért kinézni mégis ki kéne valahogy. S mivel azt hiszem, ha gyaloglásra adnám most fejem, tuti elkésnék, így inkább a biztos érkezést választva hoppanálok ki szobámból pálcámmal ujjaim között egész az Elemek birodalma elé, az épület előtti kis hídra közvetlenül. *
- Brr.. nincs valami meleg. * rezzenek is össze, nem öltöztem túl melegen, és most már így este felé kezd lehűlni az idő, így szedem inkább tappancsaimat, s kerülök is bentebb, hogy az ismert úton el is jussak, olykor cseppnyi futólépésben a tanteremig. Tök rég jártam erre, fura is, de végre ismét itt, és ahogy látom, még csak nem is egyedül. Szuper! *
- Sziasztok! * mosolygom a bent lévőkre, főként Azaria irányába integetek, hisz szaktársak vagyunk, összefutunk azért olykor a házikónkban, így arrafelé is csüccsenek le, hozzá közelebb, tehát előrébb. Dumálunk mi eleget, így csak ledobom magam, úgyis hamarosan kezdődik az óra, inkább rá kéne hangolódni agyilag, de a fenébe is.. van ám, ami elvonja figyelmem agyban, szóval áh, van még időm nekem hétig, tudom én, tudom én. *
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:00 pm

*A hét utolsó hétköznapján ismét elérkezett egy tanóra ideje, méghozzá most az egyetemistáknak. Pontosabban csak egy részüknek, azoknak, akik felvették a Pusztítástant a továbbiakban is, hisz Lucius ma azt fog nekik tartani. Ez lesz az első alkalom ebből a tárgyból, így Lucius kíváncsian várja, hogy kiket fog ma látni az Elemek birodalmában. Nem a legjobb az idő, ami talán okot ad egyeseknek a lógásra, de azok magukra vessenek, ők nem fogják ismerni az anyagot. Ez már más rendszer, mint az első három évfolyam volt, itt aki nem jelenik meg az órán, az bizony lemarad, és nem is tudja pótolni a tudást, tehát megéri nem lustának lenni. Pontosan hétkor fel is tűnik a kis kastélyban a férfi fekete nadrágban és ingben, majd be is nyit a Pusztítástan terembe, ahol gyorsan körbepillant a megjelent diákokon, majd a tanári asztalhoz sétál.*
-Üdvözöllek benneteket az első Pusztítástan órán. Ahogy az harmadikban is volt, ezen az órán vegyesen ismerhettek majd meg légmágiás, vízmágiás, illetve összetett elemi mágiás varázslatokat. *kezd bele az órába rögtön Lucius, majd máris folytatja.*
-Mivel a tavalyi év végén csupa összetett varázslatot vettünk, így mára ismét egy-egy mágiaágból hoztam nektek tanulnivalót. Kezdjük is a sort egy víz elemű varázslattal. Sokféleképpen el lehet tenni valakit láb alól, s mindezt lehet gyorsan, kíméletesen, vagy lassan, kegyetlenül is tenni. Ez persze néha egyénfüggő, hogy kinek mi milyen, de a legtöbb ember egyetért abban, hogy a fulladásos halál az egyik legrosszabb. Ezzel a varázslattal pedig éppen ezt vagyunk képesek okozni, de nem úgy, hogy valakinek a fejét a víz alá nyomjuk. Várom az ötleteket, hogy így elsőre ki mire gondol, ki hogyan okozná a fulladást. *mesél picit tovább, miközben lassan sétálgat, de szavai végén megáll, s a nebulók felé pillant, hogy látszódjon, hogy rájuk figyel.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Azaria Daraghi
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Azaria Daraghi


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Jelige : Cicaszemű
Hozzászólások száma : 734
Csatlakozás : 2010. Jan. 30.
Kor : 30
Üzenet : Ha folyton csak a múltra koncentrálsz, sose fogod észrevenni azt, ami vár rád.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:05 pm

*Ahogy az idő közeledik a hét órához, úgy Wera is betoppan, kinek kedvesen integetek is, hiszen jóban lettünk a lánnyal, főleg azóta, hogy egy szakházba is járunk. Az idő viszont nagyon gyorsan halad, így nemsokára Lucius is megérkezik a maga elegáns viseletében, így apró mosoly jelenik meg szép arcomon és már viszonzom is neki a köszöntést.*
- Jó napot! *egy aprócska biccentés, majd ez után már oda is figyelek minden egyes szavára. Kíváncsi vagyok, hogy ma mit is fogunk tanulni és picikét sem bánom, hogy két elemből fogunk megtanulni egy-egy varázslatot és nem pedig egy összetettet, abból tényleg volt elég.*
~ Szuper! ~ *most már csak azt kéne megtudnunk, hogy mik is lesznek ma, de nem kérdésként hangzik ez el, hanem a magiszter be is vezeti a mai első varázslatunkat, amely képes megfujtani egy embert, de hogy pontosan ezt mi módon is teszi, azt nekünk kellene kitalálnunk.*
- Talán a tüdejét megtelíti vízzel, így az illető megfullad. *próbálkozom is egy tippel, de azt nem tudom még, hogy jól is gondolom-e vagy sem. Kissé meglep, hogy ismét ilyen jellegű varázslatot tanulunk, hiszen már két levegős fulladásos átkot már tanultunk, egyet def-off-ból, egyet tiltottból, de hát ő tudja, biztosan megvan az oka rá, hogy ezt adja le nekünk most. Mindenesetre nem szeretem az ilyen fojtogatásokat, belegondolni is szörnyű, hogy az ember mit él át ez alatt, de hát meg kell tanulnunk, szóval nincs mese. Türelmesen várakozom tehát, hogy kiderüljön a varázslat pontos mibenléte, hátha megcáfolják gondolataimat.*
Vissza az elejére Go down
Wera A. Flinders
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Wera A. Flinders


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Hozzászólások száma : 696
Csatlakozás : 2010. May. 30.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Elemista szakház
Üzenet :
Mondj igent. Akkor is, ha belehalsz a félelembe, akkor is, ha aztán megbánod, mert azt is csak bánnád életed végéig, ha nemet mondanál.


Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:10 pm

* A mai nap újra különleges, eddig is kíváncsian vártam ezt az órát, de most, hogy már itt vagyok, még inkább izgulásba vált át gyermeteg kíváncsiságom. S még talán magamra is segítettem ezzel a viszonylag kései érkezéssel, mivel szerencsére egyre kevesebb idő van az óra kezdetéig, mely akkor, mikor szükséges, be is következik. *
~ Komolyan irigylem a pontosságukat. ~ * pillantok hátra a bejárat irányába, amint eljut fülemig némi léptek zaja, s ahogy szemeim elé kerül a magiszter, pofimon kedves mosoly terül szét, és egy kisebb biccentéssel még köszönök is neki. *
- Jó estét! * üdvözlöm ahogy épp gondolom, és ahogy hallom, most sem igen fogunk eltérni a már jól megszokott menetrendtől: víz és levegő, levegő és víz, együtt és külön.. nyamm, micsoda ínyenc tárgy ez, kérem szépen! Sok-sok érdekes és annál hasznosabb dolog, és ma, mivel tovább fűzi gondolatát, már meg is tudhatjuk, ismét két okosságot próbál majd fejünkbe tuszkolni a fiatal férfi. *
~ Víz? Talán kegyetlenebb is, mint a levegő. ~ * fut át buksimon a gondolat, a jegyzetelésről lévén, hogy már rég leszoktam, évek óta csak könyveket bújok, ha épp szükséges, most éppen minden szaván Luciusnak csüngök, ahogyan kell, így gondolom hát végig ezt a fulladásos dolgot. Na de megszólalni is meg kéne, nem pedig kukán ücsörögni, szóval ha épp nem beszél senki, az én nyelvem is megered. *
- Nos, eszembe jutott az így hirtelen, hogy az emberi szervezetben lévő vizet használjuk fel erre. Mondjuk nem kivonjuk és úgy, mert az alapból kiszáradással jár, de mondjuk annak segítségével belső víztelítettséget okozhatunk a sejtekben, és az egész testben. Szóval szerintem nem kívülről fogjuk a vizet a szervezetbe juttatni, hanem belülről.. vagy valami ilyesmi. * magyarázom saját elképzelésem, és hát ki tudja, mennyire lövök mellé, de egyelőre ez most az, mi eszembe ötlött. *
Vissza az elejére Go down
Mordred Wasimir
TS Inflatus
TS Inflatus
Mordred Wasimir


Pusztítástan tanterem - Page 2 Aurorvadasz
Hozzászólások száma : 1139
Csatlakozás : 2009. Dec. 17.
Üzenet : "A éjszaka sötétsége lassan elhatalmasodott rajta és mint sötét árnyak, körülfonta testét. Rémítően gyönyörű lett tőle, mint egy bukott angyal."

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Tiltott mágia tanársegéd
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:10 pm

*A fiú, tekintete mivel mindvégig az ajtón csüng, így nem kérdéses hogy észre veszi, az érkezőt, aki nem más elsőre mint Azaria, akinek nyugodt, hűvös hangon vissza is köszön. Talán a lány már sejtheti hogy nem éppen az a mosolygós fajta ez a fiú, így nem fog csodlákozni.*
-Szia.. Valóban, de mivel eddig semmit sem csináltam, azt a semmittevést itt is tudom folytatni míg az óra el nem kezdődik.*feleli egy alapos biccentéssel, sötét szemeit a lányra szegezve. Egy sziával még köszön az utána érkező vörös hajú csajnak is, végül szótlanul dől hátra ismételten az ülőhelyén egészen addig, míg a magiszter meg nem érkezik. Szerencsére az idő gyorsan telik, így nemsokára Mr Fenris is látható lesz a teremben.szerencsére a férfi nem szokott sokáig húzni semmit , így nemsokára bele is vágnak az órába, ahogy az lenni szokott, a férfi kis felvezetője után már fel is tesz egy kérdést. Az inflatusos srác, pár percig nem felel, csupán csak tekintetét a férfi fele irányítja, miközben elgondolkozik a lehetséges válaszon. Na igen ez már egyetemi szint, nem éppen a legegyszerűbb még a kérdések terén sem, erre készült is, így előbb jól meggondolja mit is akar mondani, mielőtt valóban bele kezdene. Néha néha a többiek fele néz, figyelve vajon ők mit is felelnek, végül amikor nem szól bele senki szavába, ő maga is elmondja a saját véleményét.*
-Én valami olyasmire gondolok, hogy az illető tüdejét töltjük meg vízzel, ez okozhat részleges fulladozást is, illetve teljes fulladást, és elég kegyetlennek is lehet nevezni.*mondja egy fura félmosollyal, látszólag élvezi amiről beszél, de ezen nincs is mit csodálkozni, ez a srác élete folyamán ilyen volt, persze ettől még egyáltalán nem biztos hogy igaza van.*
-Gondolom a tüdőben lévő víz mennyiségét lehet növelni, így amikor levegőt akar venni, csupán csak víz jön, nem kap oxigént, meghal, úgy ahogy azok akiket kihúzunk a víz alól és ha nem teszünk valamit a tüdejükben lévő víz végül kinyírja őket.*fűzi össze a mellkasa előtt a kezeit. Ő erre tud gondolni, de hogy valójában mi is a helyes válasz azt csak Mr Fenris tudhatja.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:21 pm

*Ma sem váratja meg a diákokat a férfi, pontosan érkezik, mint mindig, majd máris a katedrához sétál, ahol szintén nem húzza sokáig az időt, rögtön belekezd az órába. Egyelőre azonban nem árul el túl sok dolgot, kíváncsi rá, hogy a fiatalok mit gondolhatnak pár információmorzsából így az év elején, hisz régen volt már, hogy szimpla vízmágiát vettek, ki tudja, ki mennyit felejtett. Nem dobja viszont őket mély vízbe, így tényleg csak érdeklődő jellegű a kérdés, tehát senkit nem fog megenni, ha nem mond jó választ. Először Azaria szólal meg, így a lány felé fordul, s szájhúzásán látszik, hogy picit vacilál.*
-Nem teljesen úgy, ahogy te gondolod, de végülis igen. *feleli neki, majd a következő felszólaló, Wera felé fordul, de csak megrázza a fejét.*
-Nem ilyesmire gondoltam. *szól a másik lányhoz is, majd ahogy hallja, Mordred is hasonlóan gondolkozik, mint Azaria, így rá most külön nem felel már, inkább elmondja a megoldást.*
-Bár maguk az ötletek jók, de egyikőtök sem találta el azt, amire gondoltam. Na de akkor lássuk is, hogy mi lenne az. *köszörüli meg kicsit torkát, majd ismét lassú sétába kezd, most visszafelé, mint amerre az előbb ment.*
-A Fullasztó vízgömb átok segítségével egy vízgömböt varázsolunk az ellenfelünk feje köré, mintha egy vízzel teli akváriumot húznánk a fejére, aminek köszönhetően pár perc alatt az illető megfulladhat. *ebből a mondatából azonnal kiderül a mai első anyag címe, s némi információ is róla, ez viszont még bőven nem elég ahhoz, hogy a diákok el is sajátítsák a varázslatot, tehát nem is marad csendben sokáig.*
-Ehhez a varázslathoz nincs külső vízforrásra szükségünk, mint mondjuk a jéggránáthoz, így bármikor bárhol tudjuk alkalmazni. Ha viszont sikeresen alkalmazzuk a varázslatot, egy vízgömb indul meg sebesen ellenfelünk felé, ami végül teljesen körbeveszi a fejét. A fulladás gyorsasága több mindentől függhet. Ha valakit teljes meglepetésként ér a dolog, s megpróbál a gömbön belül lélegezni, annál gyorsabb a hatás, mint annál, aki tudja, hogy víz alatt nem érdemes levegőt venni. *pillant Azaria-ra egy rövid időre, hisz most értheti, hogy miért mondta Lucius, hogy nem teljesen úgy működik a dolog, ahogy azt a lány gondolta, de nem is volt teljesen helytelen, amit mondott.*
-Másrészről viszont az az ember sem fogja túlélni levegővétel nélkül, tehát az sem megoldás az átok ellen. De mégis van módszer a túlélésre. Szerintetek mi lehet az? *áll meg ismét egy kérdés erejéig, s egyelőre örülhetnek a diákok, hisz most senkin nem mutatta be a varázslatot a férfi, csak kérdéseket kaptak... bár ki tudja, mi lesz még később.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Azaria Daraghi
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Azaria Daraghi


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Jelige : Cicaszemű
Hozzászólások száma : 734
Csatlakozás : 2010. Jan. 30.
Kor : 30
Üzenet : Ha folyton csak a múltra koncentrálsz, sose fogod észrevenni azt, ami vár rád.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:26 pm

*A magiszter szavai számomra egy értelmes ötletet szülnek, másra nem igazán tudok gondolni, de hamarosan kiderül, hogy rosszul gondolom mindezt, így egyre kíváncsibb vagyok, hogy vajon miről is lesz szó ma. Amikor viszont meghallom, hogy mi fog történni, szinte látom is szemeim előtt a jelenetet, most pont Luciusnál, hogy miként hat ez a varázsige.*
- Hű, ez durván nézhet ki. *pislogok is aprókat, mivel tényleg szép lehet, bár hatalmas szenvedés az számára, aki átéli a dolgokat. Türelmesen végig is hallgatom mindazon információkat, amiket Lucius megoszt velünk, majd végül egy kérdés is megfogalmazódik bennem, amit valószínűleg elmondana, de így biztosabb.*
- És ha hozzáér a fején lévő vízgömbhöz az, akin az átok van, akkor csak áthalad rajta a keze és vizes lesz vagy mi fog történni? *kérdezek is rá, majd ha válaszolt, már az ő kérdését hallgatom, de nem vágom rá rögtön az ötletemet, inkább előbb átrágom magamban kissé a dolgot, amint pedig tisztázom magamban, már felelek is.*
- Talán ha megtámadja azt, aki megátkozta, akkor kizökkenti a varázslót a koncentrációból és megússza a vízet. Gondolom koncentrálni kell végig a varázslatra… Szóval ha azt támadjuk, aki minket támadt, akkor megmenekülhetünk vagy ha elhoppanálunk talán a helyről, bár nem tudom, hogy akkor rajtunk marad-e ez a gömb. *gondolkodom is el hangosan, szóval ezer meg egy ötletem lenne, de most csak ezeket mondom inkább, aztán majd kiderül, hogy jól gondolkodtam-e.*
Vissza az elejére Go down
Wera A. Flinders
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Wera A. Flinders


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Hozzászólások száma : 696
Csatlakozás : 2010. May. 30.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Elemista szakház
Üzenet :
Mondj igent. Akkor is, ha belehalsz a félelembe, akkor is, ha aztán megbánod, mert azt is csak bánnád életed végéig, ha nemet mondanál.


Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:30 pm

* Az óra kezdetét veszi, s ahogyan az megszokható volt eddig is, máris belecsapunk a lecsóba, csak semmi lazsálás. S már most érdekesen hangzik a dolog, pedig ennyiből igen egyszerűnek tűnik, én mégis agyalni kezdek, méghozzá hangosan, így fejtve ki véleményemet. Nagyon úgy fest viszont, egyikünk sem talált megfelelő mértékben, ám picit se csüggedve vonom meg vállam Lucius reakciójára, majd lesz ez még jobb is, de legalább akkora szamárságot nem mondtam. Viszont most már azért csak érdekelne, mi ez a nagy titkolózás, elég kevés volt ez az info, sőt, de így, ahogy elhangzik a varázslat neve, egy apró sóhajjal konstatálom, jóval egyszerűbb lett volna így. Ebből azért már több mindenre tudok asszociálni hirtelen, egyértelműen egy gömbre, pontosan valami olyasmire, amit ő maga is szépen leír nekünk, kinézetre mi is az, ami a mostani tananyagként szolgál számunkra. *
~ Azért ez a pár perc sántít.. de talán csak félre mondta, mondjuk másodpercre gondolhatott. ~ * agyalok folyamatosan, sok ám az, hogy percek, szerintem egy normális ember tüdeje nem bír annyit. Na de nem szólalok meg inkább, csak hallgatózom, és talán jobb is, hiszen a fulladás idejéről is szót ejt, ami esetenként változó, teljesen indokoltnak tartom a miértet is. Ám kérdése elgondolkodtató, szóval itt az ideje ismét belelendülni. *
- Gondolom kivédeni igen nehézkes, főleg, ha meglepetésszerűen ér minket a dolog, szóval esetleg mentálisan képesek vagyunk megszakítani a varázslatot? Valahogy megtörni, vagy visszafordítani? Mondjuk azt se lehet könnyű éppenséggel. * tárom eléjük gondolataimat ismét, kíváncsian várva a tényleges igazságot, az lesz a biztos megoldás, semmi kétség. *
Vissza az elejére Go down
Mordred Wasimir
TS Inflatus
TS Inflatus
Mordred Wasimir


Pusztítástan tanterem - Page 2 Aurorvadasz
Hozzászólások száma : 1139
Csatlakozás : 2009. Dec. 17.
Üzenet : "A éjszaka sötétsége lassan elhatalmasodott rajta és mint sötét árnyak, körülfonta testét. Rémítően gyönyörű lett tőle, mint egy bukott angyal."

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Tiltott mágia tanársegéd
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:33 pm

*Az óra elkezdődik, és a professzor már fel is teszi az idei első kérdést. Meg kell hagyni fogós, így nem megy azonnal a válasz adás, jelentősen át kell gondolni, mit akar mondani az ember, de végül Mordred is sózra nyitva a száját elmondja a maga véleményét. Úgy tűnik a fekete hajú Exortusos lánnyal egy húron pendülnek a témát illetően, így csupán egy komoly pillantást vet a másik felé, mikor a professzor lereagálja a válaszokat. Látszólag senki nem találta el, s nemsokára már Mordred is megtudja hogy miért, ugyanis Mr Fenris röviden , tömören el is mondja a varázslat hatását. Meg kell hagyni így elképzelve egész vicces jelenség lehet egy ember, egy vízbúrával a fején, de ha beleképzeli magát a helyzetbe lehet Mordred se nevetne. Így csupán csak egy hűvös mosoly jelenik meg az arcán, ami pillanatokon belül távozik is. A fontosabb információkat próbálja elraktározni magában.*
~Legalább nem vagyunk megkötve azzal hogy kell hozzá víz.. Veszélyes varázslat meg kell hagyni..~*vonja le a következtetést, miközben jobban előre dőlve figyelmét most már az óra felé irányítja. Tetszik neki az átok, bizonyára elég sokmindenre lehet használni, így jó lesz oda figyelni ha meg is akarja jegyezni egyből, bár ettől nem tart nem áll hülyegyerek hírében, és ezt tudja is magáról.*
-Ez a varázslat mindenki ellen használható, akinek levegőre van szüksége? Úgy értem, emberek, démonok, vagy varázslények ilyesmi?*kérdezi, komor vissza fogott hangon, kíváncsi tekintetét a professzorra irányítva. Lehet erre kitér még a férfi, de úgy gondolja, jobb ha minden információt elraktároz, ami érdekli, nem később kéne beégni vele. Viszont nemsokára még egy kérdés érkezik amire választ kéne adni, ez már valamivel nehezebbnek is tűnik, mint az ezelőtti, de megpróbál rá választ adni.*
-Gondolom valamilyen módon meg kéne próbálni elpusztítani a gömböt, vagy ha azt nem is a vizet ami benne van, felforralni, hogy elpárologjon.. De nem jut eszembe olyan varázslat amivel ilyen hamar ilyen meleget tudnánk kellteni, hogy egy akváriumnyi vizet elpárologtassunk. Talán a tüzes érintéssel, vagy megpróbáljuk magakadályozni hogy a varázslat létre jöjjön.*rántja meg a vállát, látszik, hogy nem igazán van a helyzet magaslatán, persze mondhatta volna a hopponálást is, de kétli hogy a helyváltoztatástól az átok megszűnne.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:47 pm

*Ideje ismét egy kis vízzel kapcsolatos varázslatra oktatni a fiatalokat, így hát az Exortus ház feje magyarázni is kezd a Fullasztó vízgömbről, elárulva ezzel annak hatásosságát, s működési elvét. Ahogy az viszont lenni szokott, általában van megoldás a varázslatokra, hogy ne öljenek azonnal, bár van néhány, aminek éppen az a célja. Ebből viszont még ki lehet menekülni, feltéve, ha valaki tudja a módját. Azariának viszont akad egy kérdése, így még mielőtt erre a menekülési módra rákérdezhetne a férfi, inkább felel a kérdésre.*
-Nem. Ilyenkor a vízgömb külseje szilárdabb, mintha csak a víz alá nyúlnánk, olyan mintha egy burokban lenne a víz. *feleli, s így talán már könnyebb a lánynak is elképzelni a dolgot. Bár egy szimpla vízgömbről van szó, átlátszó is, de mégis, mintha tényleg egy gömb alakú akváriumot húznánk a másik fél fejére. Mordrednek is akad azonban kérdése, így most a fiúra pillant.*
-Szerintem minden megfullad tőle, aminek levegő kell, bár gondoltam ez egyértelmű, de igen, úgy van, ahogy mondod. *most, hogy ez is tisztázva lett, akkor ő is felteszi kérdését, s a válaszokra ismét egyesével kitér.*
-Nem kell folyamatosan koncentrálni, elég létrehozni a varázslatot, utána az már önmagától teszi a dolgát. *fordul először Azaria felé, majd jöhet Wera is.*
-Nem, egyik sem. Ez nem mentális dolog, csak létrehozod a vízgömböt, mint mondjuk egy árnygömböt. *csóválja meg fejét a nemleges válasz mellé, majd jöhet az egyetlen srác, Mordred.*
-Te jó felé tapogatózol, bár ha szó szerint azt kéne csinálni, amit mondasz, akkor konkrétan megfőznéd a saját fejed. Arról nem is beszélve, hogy egy vízgömbbel a fejeden már nem nagyon fogod létrehozni a tüzes érintést. *húzódik félmosolyra ajka, de aztán végül elárulja a helyes megoldást.*
-Az egyetlen hatásos módszer, a tűz, illetve valami izzó tárgy. Egy fáklyát a gömbnek szorítva ugyanis képesek vagyunk elpárologtatni a vízgömböt, de erre egy izzó kardél is alkalmas lehet, csak azzal nehezebb a dolgunk. Mint mondtam, ilyenkor a gömb külseje szilárdabb. Ezt kell ilyenkor átégetni ahhoz, hogy megmenekülhessünk. A tűz tehát a gyorsabb megoldás, de nem az egyetlen. Mindez viszont még mindig nehéz feladat lehet, hisz a gömbbel a fejünkön nem tudunk varázsszavakat kiejteni, így ha nincs a közelünkben tűz vagy izzó holmi, akkor továbbra is életveszélyben vagyunk. Hiába hoppanálunk el ugyanis, a gömb a fejünkön marad, s bár lehet, hogy valahol máshol találunk egy égő fáklyát, de azt használni már lehet, hogy nem tudjuk, előbb megfulladunk. *biccent egy aprót szavai mellé, majd egyet sóhajt.*
-Mielőtt elmondom, hogyan is kell létrehozni és tovább haladunk, még tippeljétek meg, hogy mennyi idő lehet kiszabadulni a különböző módszerekkel. *nem fog már sok szót fecsérelni erre a varázslatra, legalábbis elméleti szinten, de azért picit még érdeklődik, mielőtt haladnának tovább.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Azaria Daraghi
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Azaria Daraghi


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Jelige : Cicaszemű
Hozzászólások száma : 734
Csatlakozás : 2010. Jan. 30.
Kor : 30
Üzenet : Ha folyton csak a múltra koncentrálsz, sose fogod észrevenni azt, ami vár rád.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:53 pm

*Lucius elég sok kérdést kap, hiszen ez egy olyan érdekes varázslat, ami sok kérdést vet fel bennünk, nem lehet ezt megúszni. Így hallgatom hát a többieket is, majd pedig a válaszokat és végül mi következünk, hogy valami okosat mondjunk. Mordred szavaira azért picit felkuncogok, mert tényleg érdekes, hogy felforralná saját magát, meg hogy a varázsigét hogy ejtené ki, ha vízben van a feje, de hát ő ezek szerint már csak ilyen. Mindenesetre kíváncsi vagyok az igazi válaszra, így amikor megtudjuk, meglepetten pislogok a férfi felé, mert hát erre én speciel egyáltalán nem gondoltam.*
- Hűha, ez így tök jó dolog, mert ha például van velünk valaki, akivel jó a viszonyunk, telepatikusan megkérhetjük, hogy segítsen. *fejtem is ki a véleményemet és bár tudom, hogy ez nem volt kérdés és hogy néha igazán befoghatnám a számat, mégse teszem, szóval ez van. A lényeg az, hogy el is gondolkodom a különféle szabadulási módokon, majd végül már jön is felénk az újabb kérdés,méghozzá az időt érintve.*
- Hát, mivel a varázslat pár perc alatt öl maximum, így szerintem 10 másodperc alatt mondjuk, tehát mindenhogyan megviselne minket valamennyire a támadás, hiszen a levegővételünket akadályozták meg. *fejtem is ki szépen a véleményemet, aztán majd kiderül nemsokára, hogy jól gondoltam-e vagy sem. Mondjuk több időre semmiképpen se gondolnék, de a többiek felelete is érdekelne.*
Vissza az elejére Go down
Wera A. Flinders
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Wera A. Flinders


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Hozzászólások száma : 696
Csatlakozás : 2010. May. 30.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Elemista szakház
Üzenet :
Mondj igent. Akkor is, ha belehalsz a félelembe, akkor is, ha aztán megbánod, mert azt is csak bánnád életed végéig, ha nemet mondanál.


Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 9:56 pm

* Szóba kerül most már az is, hogy hogyan is lehet kibújni a varázslat alól, de még mielőtt erre térünk, Azariának akad egy érdekes kérdése. Erre már én is érdeklődve figyelek, pontosabban a válaszra, mert mondjuk nem tudni, ez mennyire fontos, de talán nem hanyagolandó dolog. A reakcióból ítélve nagyon úgy tűnik, a szó szoros értelmében egy akváriumszerűség lesz a fej körül, hát nem akarnék elé állni, az is biztos.. s most, hogy erre is fény derült, mennyiben tér el a gömb külső és belső része egymástól, jöhet a lényegesebb dolog. Hát, ismét mellé lőttem, én értem, hogy árnygömb, meg minden, de akkor is. Valami kibúvó csak van, nyilván nem véletlenül kérdezi. S bár Mordred variációja kissé bizarrnak tűnt első hallásra, a magiszter most mintha mégis neki adna igazat, mármint egy részét értve a varázslatnak. Forralni nem kell, de a tűz a kulcs az egészben. *
~ Talán csak azért nem jutott eszembe, mert a víz oltja a tüzet általában.. ~ * vonom fel szemöldökeimet, nos tényleg az utolsó tippjeim között szerepelt volna ez a variáció, de így most már mintha kissé tisztulna a dolog. *
- Szóval akkor mégis lényeges a külső burok. * jegyzem meg félhangosan, inkább magamnak, mint kifelé, ezt jó tudni, na meg a fáklyát is megjegyzem és azt is, követő varázslat, tehát nem szabadulunk tőle mondjuk helyváltoztatás által. *
- Szerintem maximum pár másodperc. Mondjuk 10-20, többre nem tippelnék, mivel az ember tüdeje ilyen hirtelen, stresszhelyzetben szerintem reálisan ennyit bírhat.. vagy még ennyit sem. * mondom el a magamét, de most már kipróbálnám, vagy inkább jöhetne a következő.. egyelőre csak kamillázok, hiába vagyok olyan nagyon tettre kész. *
Vissza az elejére Go down
Mordred Wasimir
TS Inflatus
TS Inflatus
Mordred Wasimir


Pusztítástan tanterem - Page 2 Aurorvadasz
Hozzászólások száma : 1139
Csatlakozás : 2009. Dec. 17.
Üzenet : "A éjszaka sötétsége lassan elhatalmasodott rajta és mint sötét árnyak, körülfonta testét. Rémítően gyönyörű lett tőle, mint egy bukott angyal."

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Tiltott mágia tanársegéd
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:00 pm

*Figyeli, a többiek kérdését is a férfi felé, hiszen mindenből lehet tanulni, főleg hogy a magiszter készségesen meg is adja azokat a válaszokat, amelyek közül pár még a fiút is érdekli.*
-Csupán csak biztosra akartam menni, vannak varázslatok amik emberekre jók csak, vannak amik másra is.*magyarázza meg röviden, miért is kérdezte. Aztán már jön is a kérdés, ami a szabadulást vitatott megbeszélni, persze Mordrednek is megvan a maga válasza, mely a magiszter szerint közel van, de mégsem teljesen helyes, a hozzá fűzött szavakra, és mosolyra, csupán csak komor arccal néz vissza a magiszterre. Úgy tűnik Mordred nem a humor embere, bár ezt talán eddig is elégszer bizonyította. Azért örül, hogy valamelyest bele talált a dologba, még ha közel sem tökéletesen, bár ez arcán nem látszik. Inkább csak ismételten hátra dőlve hallgatja a további szavakat.*
-Van benne valami...*Reagálja le a fejlefőzéses dolgot, na de több szót nem is fűz hozzá, hiszen igaza van a férfinek, inkább a helyes választ hallgatja, ami végre elmondja, miképpen is lehet kiszabadulni, ennek a kellemesnek, cseppet sem nevezhető csapdából. A tűz nem lepi meg, ő is erre gondolt , csupán nem erre a formájára. Nem baj legalább már ezt is tudja, így ha mag akadályozni nem is tud egy ilyen támadást, legalább megszűntetni lesz némi esélye, bár ha egy mód van rá, nem szeretné, hagyni hogy idáig fajuljon bárkivel a gondja. Érezhető , hogy a létrehozásról fognak nemsokára beszélni, ám Lucius még egy felvezető kérdést tesz fel, mely igencsak fontos lehet a "megátkozott" szemszögéből, erre azonban már hamar érkezik a válasz a fiútól is.*
-Szerintem maximum húsz-harminc másodperc.. Kétlem hogy hosszabb lenne, lévén visszatartani a levegőt, sem lehet sokkal hosszabban, ha tovább tartana értelmetlen hogy kiszabadulunk, de közben megfulladunk mert nem jut oxigén az agyunkba.*szegezi rá tekintetét a magiszterre, s mondja el a véleményét, remélhetőleg nem tévedve sokat.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:15 pm

*Szerencsére azok a diákok, akik eljutnak az egyetemig, már nem szoktak csendben maradni az órán, hanem válaszolnak a kérdésekre, sőt, még kérdeznek is önállóan, ahogy azt most is teszik többen is. Ennek örül is a férfi, persze csak addig, míg nem teljesen egyértelmű dolgokra kérdeznek rá folyton, de most jókat kérdeztek. Viszont ő maga is egyre többet árul el erről a varázslatról, így kiderül, hogy bár nem egyszerű dolog, de ki lehet menekülni a gömbből a fulladás előtt. Mindez visznot azért nem egyszerű, mert egy elég rövid időintervallum áll az áldozat rendelkezésére, így bár lehet, hogy tudja, hogy tudna kiszabadulni, de ideje már nem lesz rá. Azaria viszont ismét okos dolgot mond, így büszkén bólint felé magisztere.*
-Ahogy mondod. A telepátia nagyon jól jöhet ilyenkor, de persze egy megfelelő személy is kell akkor mellénk. *büszke erre a lányra a férfi, hisz okos dolgokat szokott hozzáfűzni az óráihoz, ráadásul még Exortusos is, szóval... Valóban betartja, amit még annak idején ígért, mikor új szemekhez juttatta a férfi, mintatanuló, nála legalábbis biztosan. Most viszont ismét egy kérdéssel fordul felé és a többiek felé is a férfi, de ahogy a feleleteket hallja, kicsit megcsóválja a fejét.*
-Mint mondtam, van különbség, hogy tűzzel, vagy csak egy izzó valamivel esünk a vízgömbnek. Így nem jó válasz, hogy 10-20 másodperc, mert eltérő mindkettőnél. Magával a tűzzel nagyjából 10-15 másodpercig kell a gömböt égetni, hogy elpárologjon, míg egy sima izzó fa vagy fémdarabbal akár fél perc is lehet ez az idő. *fejti ki akkor ő a választ úgy, hogy mindkét módra rátér, de aztán már folytatja is.*
-A varázslat ellen védekezni erősebb védővarázslatokkal, illetve gyors helyváltoztatással lehet, mint pl a hoppanálás. Ha viszont már a fejünkön van a gömb, akkor ugye nem megyünk sokra utóbbival, vagy legalábbis visszük magunkkal. *ismétli meg az utolsó szavait, majd nincs más hátra, mint maga a létrehozás.*
-A szükséges ige a Suffoco orbium, a pálcánkkal pedig az ellenfelünk feje felé mutatunk, majd az óramutató járásával megegyező irányba egy kört rajzolunk. Fontos, hogy a varázsigét csak azután ejtjük ki, hogy a kört megrajzoltuk, különben nem fog semmi történni. *ezzel teljessé vált a Fullasztó vízgömb anyaga, Lucius tehát össze is csapja tenyereit.*
-Kipróbálni majd éles helyzetben lesz alkalmatok, ideje rátérni a második anyagra, ez pedig a széllel lesz kapcsolatos. Irány az emelet. *int fejével a lépcsősor felé, s ahogy azt már megszokhatták a diákok, most ismét ott lesz a második anyag elmagyarázva. Amint felérnek, a férfi ki is nyitja a torony falát, ahol most igencsak hűvös levegő jön be, de ha ez nem tetszik valakinek, könnyen tehet ellene. Most viszont ahelyett, hogy magyarázásba kezdene a magiszter közelebb inti magához a diákokat, majd az erdős terület felé fordul, X alakba teszi maga előtt kezeit, majd széthúzza azokat, s kitartott mutató- és középső ujjakkal varázsolni kezd.*
-Ventus fervens. *ejti ki az igét még a mozdulat előtt, mire a partnál előre odakészített madárijesztő rövid időn belül miszlikké lesz szabdalva. Ezután leereszti kezeit, majd a diákság felé fordul.*
-Ez a légmágiás varázslat egy alap varázslathoz hasonlítható a legjobban, csak sokkal erősebb nála. Ez a varázslat nem más, mint a Sectumsempra, ugyanis a Szélpengékkel ugyanúgy kaszabolással támadunk ellenfelünkre, annyi különbséggel, hogy még súlyosabb sebeket okozunk vele, ráadásul a Sectumsemprával ellentétben ez folyamatosan fenntartható, amíg mi akarjuk. Persze nem csak ebben különbözik. Hadd halljam, ti mire gondoltok még? *dönti oldalra picit a fejét, kíváncsian tekintve a három fiatal szemeibe, próbálva kitalálni, hogy mire gondolnak, még mielőtt kimondanák az ötleteiket.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Azaria Daraghi
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Azaria Daraghi


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Jelige : Cicaszemű
Hozzászólások száma : 734
Csatlakozás : 2010. Jan. 30.
Kor : 30
Üzenet : Ha folyton csak a múltra koncentrálsz, sose fogod észrevenni azt, ami vár rád.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:22 pm

*Eléggé érdekesnek tűnik ez a mai varázslat, és a kinézete is izgalmas lehet, tehát alig várom, hogy megnézhessem, hogyan is fest mindez valójában. Mindenesetre akad hozzáfűzni valóm is a dolgokhoz, így nemsokára a telepátiával jövök elő, amely láthatóan tetszik is Luciusnak, így cseppet el is pirulok azon a, hogy rám tekint, majd végül megpróbálok felelni is a kérdésére, de jól hallhatóan egyáltalán nem válaszoltunk jól, így csak megjegyzem a válaszokat, majd miután minden mást elmond ezzel a vízgömbbel kapcsolatban, már jön is a következő varázsige, ugyanis akad még anyag, az idő pedig gyorsan megy, de szerencsére élvezem az órát, ahogy szinte mindegyiket, amelyeket Lucius tart. Jó is az egyetem, ahol csak azokat a tárgyakat vesszük fel, amelyek érdekelnek minket és szerintem a magisztereknek is öröm, hogy akik megjelennek az óráikon, nem díszből, kötelességből jelennek meg. Mivel most felmegyünk a felső szintre, így kitolom a székemet, majd lassan megindulok Luciust követve felfelé, ahol a hűvös levegő azonnal meg is csapja testemet. Nem hisztizek a hideg ellen, csak türelmesen várom, hogy mi is fog történni, így figyelem a magisztert, majd pedig a madárijesztőt a távolban, mely nemsokára darabokra is kerül.*
~ Azta! ~ *nem rossz, főleg, hogy ilyen messziről hajtotta mindezt végre a férfi. A varázslathoz nemsokára már több információ is társul, én pedig aprókat bólogatok, jelezve, hogy értem ám a dolgokat, majd végül válaszolok is.*
- Szerintem abban biztosan különbözik, hogy pálca nem szükséges hozzá és nem kell közel se lenni az ellenfélhez, csak látnunk kell, ha minden igaz. Gondolom a támadó erő is befolyásolható, hogy mennyire akarjuk éles pengékkel szétcincálni az ellenfelet. *mondok is el pár ötletet, de egyelőre nem vagyok biztos magamban, ma ahhoz túl sokat hibáztam, hogy ilyesmiben biztos legyek.*
Vissza az elejére Go down
Wera A. Flinders
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Wera A. Flinders


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Hozzászólások száma : 696
Csatlakozás : 2010. May. 30.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Elemista szakház
Üzenet :
Mondj igent. Akkor is, ha belehalsz a félelembe, akkor is, ha aztán megbánod, mert azt is csak bánnád életed végéig, ha nemet mondanál.


Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:27 pm

* Szaktársam penge a mai órán, úgy tűnik, így még felőlem is kap egy elismerő pillantást, hiába nem biztos, hogy felém figyel, de Azaria jó arc, bírom, szóval megérdemli. És ennyi nem oda figyelés nekem is jár, ettől még nem vesztem el a fonalat a vízgömb témája felől. Így a telepátiát is jó észben tartani, viszont ha már időtartam, akkor én se fogok megkukulni, ennyi mindenkinek megy.. csak úgy tűnik, tévesen, hiszen azt valahogy nagyon ügyesen sikerült figyelmen kívül hagynunk, van tűz, meg izzó tárgy, s ezek kettője nem igen hasonlóak egymáshoz hasznosság terén. Logikus éppen az érvelés, és valamilyen szinten közel jártunk, de nem eléggé. *
~ Jellemző. ~ * sóhajtozom cseppet, de inkább figyelni kéne, hisz most kerül ismertetésre csak a lényeg. Maga az ige és a létre hozás folyamata egy igen fontos dolog, én pedig koncentrálok, és vizualizálom is az egész jelenséget: így tanulok, kreatív az agyam, s így sokkal könnyebb megjegyeznem még hallás után is mindent. *
~ Suffoco orbium.. suffoco orbium. ~ *ismételgetem azért magamban, nem árt némi gyors memorizálás sem, és ezt is teszem addig, míg fel nem érünk egész az emeletig, hisz most következik végre egy újabb gyakorlati anyag, némi bemutatóval egybe kötve. Ám ez a hideg, ami beáramlik egy röpke testmelegítésre sarkall: *
- Aestus! * oldom is meg magam felé irányítva a pálcát, tehát én fázni nem fogok többet, és bizony figyelem is a magiszter tetteit, melyek cseppet hasonlóak a tűzgömb létrehozásához.. ugyanakkor a hatása azon a bizonyos távoli madárijesztőn elég rettenetes, és cseppet másféle, amolyan.. kaszaboló átok jellegű, ahogy azt említi is. *
- Hát, a látottak alapján jóval hatásosabb, és sok ilyen pengét hozunk létre, gondolom. Mondjuk a kaszaboló átok is tud halálos lenni, ha ügyesek vagyunk, de ez egyértelműen durvább, sokkal. Na meg a puszta kezünkkel végezzük a varázslatot, legalábbis nem láttam, hogy pálcát használt volna. És talán meglepetésszerűbb is az egész jelenség. * közlöm a számomra elsőként egyértelmű különbségeket, de a többiek válasza is érdekel, ők vajon mire gondolhatnak eltérés alatt. *
Vissza az elejére Go down
Mordred Wasimir
TS Inflatus
TS Inflatus
Mordred Wasimir


Pusztítástan tanterem - Page 2 Aurorvadasz
Hozzászólások száma : 1139
Csatlakozás : 2009. Dec. 17.
Üzenet : "A éjszaka sötétsége lassan elhatalmasodott rajta és mint sötét árnyak, körülfonta testét. Rémítően gyönyörű lett tőle, mint egy bukott angyal."

Rangok
Ház: Inflatus
Betöltött poszt: Tiltott mágia tanársegéd
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:29 pm

*Még beszélnek pár dolgot az anyagról, elhangzanak érdekes, és minden bizonnyal fontos információk is, amit a fiú megjegyez. Nincs szüksége papírra, eddig se nagyon jegyzetelt soha, csak amit muszáj, úgy is megjegyzi az ilyesmiket, eddig legalábbis jó feje volt a tanultakhoz, evvel ő maga is tisztában van. Azonban ahogy haladnak ennek az anyagnak a vége felé, úgy jön az utolsó kérdés is ami a megszűntetés idejéről szól. Nagyjából végülis eltalálta, ami nem nagy dolog lévén a fulladáshoz sem kell sok idő, így a megszűntetéshez bizonyára elég kevesebb idő is. Ezen túllendülve a férfi el is mondja a varázslat létrehozásának titkát, ami így első hallásra nem tűnik olyan nehéznek.*
~Én csak azt nem értem, hogy így hogy hogy nem fő szét a fejünk?~*dönti oldalra a fejét, mélyen elgondolkozva miközben a magiszter vizslatja, de úgy gondolja nem hátráltatja az órát a kérdéseivel, hiszen ami fontos arra már megkapták a választ, inkább utat enged annak, hogy tovább folytassák a mai órát, így indul el a többiekkel ha minden igaz , az emelet felé. A hideg levegő egyáltalán nem zavarja Mordredet, sőt mondhatni élvezi, hogy végre valami frissesség csapja meg az arcát. Sötét szemeit előre meresztve várja, hogy a férfi ismételten magyarázásba kezdjen. Ehelyett azonban úgy tűnik rögtön a cselekvésé a főszerep, s egy ige elhangzása után, már csak azt veszi észre, hogy a parton lévő madárijesztő szó szerint darabokra lesz szabdalva.*
-Nem mondom hatásos bemutató.. Ugyan így működik az emberi hússal is?*kérdezi egy fura mosollyal a magiszter felé, bár erre nem vár választ, lévén ő is tudja nem madárijesztők ellen találnak ki varázslatokat, hanem húsvér emberek ellen. A szavakra azonban elmosolyodik, valami ilyesmire számított, na úgy tűnik számára megvan a nap varázsigéje. Ez már tetszk neki.*
-Egyszerű, mivel a szél bemehet minden hova, légutak, orr, szemek stb, olyan helyekre ahová a Sectumsempra nem biztos hogy befér. Továbbá gondolom nagyobb felületen is támadhat., előlről, hátulról, oldalról, szóval nem egy meghatározott irányból, így a pajszok egy része gondolom hatástalan ellene, kivéve talán azok nem amik az egész testünket védik, mint a tűz vagy a légburok. Illetve ahogy látom elég hozzá a két kezünk.*válaszolja magabiztos hangon, miközben tekintetével a magisztert figyeli.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Benedict Fenris
Magiszter
Magiszter
Lucius Benedict Fenris


Hozzászólások száma : 16256
Csatlakozás : 2010. Mar. 05.
Tartózkodási hely : Északi főtorony

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Magiszter
Évfolyam: -

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:43 pm

*Mivel a mai első anyagot már teljesen kivesézték, mindent elmondott a férfi, amit csak akart, ráadásul a diákok plusz kérdésekkel is kiegészítették mondandóját, elvileg már minden tiszta nekik ahhoz, hogy tovább haladhassanak, immár a második anyagra, ami a Szélpengék nevet viseli. Mivel azonban eddig sokat beszéltek, de nem varázsoltak még semmit, így ezt az anyagot egy kis bemutatóval kezdi a férfi, így aprítva fel egy madárijesztőt, ami után azért elárulja, hogy mit is fongnak ma még venni. A lényegi információt hamar elárulja, hogy mihez lehet leginkább hasonlítani ezt a varázslatot, de aztán máris a diákok felé fordul egy kérdéssel, hisz értelemszerűen nem csak ennyiben különbözik az anyag az alap varázslattól. Először ismét a cicaszemű lány felel, így hát újfent felé fordul Lucius.*
-Helyes megállapítások. *bólogat aprókat, mivel semmi kivetnivalót nem talált a lányka szavaiban, így már tovább is fordul a másik lányka felé, s biccent egyet felé is. Ezután Mordred is felel, az ő válaszára viszont picit megcsóválja a fejét.*
-Ezek nem olyan kis pengék, hogy a testnyílásokon hatoljanak be, ugyanúgy hat, mint az említett kaszaboló átok. A többi viszont nagyjából jó volt. *biccent egyet neki is, majd pár másodpercnyi szünet után folytatja.*
-Azokon kívül, amit már elmondtatok, még ebben is különbözik a varázslat. *azzal ismét a külvilág felé fordul a magiszter, kezeit X alakba helyezi, s az igét is újra kimondja.*
-Ventus fervens. *ujjaival most az egyik fenyőre mutat, amit a szélpengék meg is tépáznak, de aztán két kezét távolabb húzza egymástól, mire a megtépett fenyő körüli néhány örökzöldek is gyorsan meg lesznek tépázva, csak úgy hullanak a kisebb-nagyobb ágak, míg a férfi le nem ereszti kezeit.*
-Ez a varázslat nem csak egy ember ellen hatásos, hanem akár egy csapat ellen is, méghozzá úgy, hogy akkor szélesebbre tárjuk kezeink távolságát, nem csak egy embernyire. Mivel pálca nem szükséges a varázslathoz, így némileg fárasztóbb a használata, de ereje miatt megéri a dolog. Ha sokáig támadunk így valakire, akkor ugyanis nem csak mély vágásokat okozhatunk neki, amiben elvérezhet, hanem egyenesen darabokra szabdalhatjuk. A hatás mindaddig fennáll, míg kezeinkkel az adott illető vagy illetők felé mutatunk, csak akkor szűnik meg, ha leeresztjük azokat. *egy rövid szünetet tart, hogy mindenki értelmezhesse és megjegyezhesse szavait, majd rátér a védekezésre is.*
-A Szélpengék ellen csak a Légburokkal lehet védekezni, illetve arrébb hoppanálással, de az még mindig könnyen kijátszható, hisz a varázslat folyamatosan fenntartható, így csak ismét a másik felé kell fordulnunk, hogy újra őt támadjuk. *most már Mordred is értheti, miért csak nagyjából volt jó a válasza, mivel a tűzburok most nem megfelelő. Előfordulnak olykor kiskapuk még az általában szinte mindent kivédő varázslatoknál is, ez is egy ilyen.*
-Gyertek, próbáljátok ki egyszer, aztán indulunk. Vár ma rátok egy fontos feladat. *ha a hármas is a terem széléhez sétál, Lucius ismét elmondja, mit hogyan is csináljanak.*
-A varázsige tehát a Ventus fervens. Pálcamozdulat ugye nem szükséges a varázslathoz, elég csupán magunk előtt X alakba tenni kezünket, hasonlóan, mint a Tűzlabdáknál, majd miután kimondtuk az igét, kezeinket széthúzzuk. Fontos, hogy csak a mutató- és középső ujjunk maradjon kinyújtva mindkét kezünkön, ezzel jelöljük ki az ellenséget. Azt se feledjétek, hogy mindkét kezünkkel az adott irányba kell mutatni. Rajta! *egyértelmű, hogy nem egymást kell szétcincálniuk a diákoknak, hanem egy fát, vagy egyéb dolgot, amin kipróbálhatják most ezt a varázslatot, s remélhetőleg még Mordred sem egy szerencsétlen mystrali lakoson fog gyakorolni, ha már nincs konkrét célpont kinevezve.*
Vissza az elejére Go down
http://filminfo.weboldala.net/
Wera A. Flinders
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Wera A. Flinders


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Hozzászólások száma : 696
Csatlakozás : 2010. May. 30.
Kor : 30
Tartózkodási hely : Elemista szakház
Üzenet :
Mondj igent. Akkor is, ha belehalsz a félelembe, akkor is, ha aztán megbánod, mert azt is csak bánnád életed végéig, ha nemet mondanál.


Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:52 pm

* Sikeresen kitárgyaltuk az első varázslatot, én pedig amit tudtam, s ami olyan nagyon lényegesnek mondható, el is raktároztam buksimban, hogy most már kint ácsoroghassunk a levegőn, továbbra is az épület belső részében, ugyanakkor mégis kifelé lesz bemutatva a gyakorlat, szokás szerint. Tetszetős egy varázslat, igen hatásos és hasznos lehet bizonyos esetekben, s így még jobb is, hogy egy kicsit gyakorlatiasba mentünk át, már kezdett picit túl sok lenni az elmélet. Reagálok is a fiatal férfi felénk intézett kérdésére, ahogyan részemről az megy, tehát mondom azt, ami tőlem telik, s belül cseppet reménykedem, jó volna végre némi sikert is elérni ma, nem lehetek formában ezek szerint. Szép zöld szemeim tehát nem csak diáktársaim felé figyelnek, de végre Lucius képét is megtalálják, ki felém is bólint egyet, jajj de jó végre, ezek szerint mégsem vagyok reménytelen. Igazán remek, bár örömömben azért nem fogok ugrándozásba kezdeni, inkább figyelek, már majdhogynem durván feszülten, hisz jó sok minden kerül most ismét terítékre a szélpengékről is, majd még egy újabb bemutatót is láthatunk, s ez is magyarázat sok mindenre. *
~ Több célpont, és az ujjainkkal jelöljük ki. Sokáig fenntartható és halálos. Remek. ~ * összegzem magamban derűsen, s el is hallgatom még őt egy darabig, de végül minket szólít, így kintebb is sétálok, természetesen helyet hagyva a többieknek, van elég hármunknak. Egyik farzsebembe szúrom pálcám, majd X-be helyezem szépen magam előtt kezeimet, de még mielőtt bármit tennék, célpontul választom amellett a bizonyos madárijesztő melletti területet, méghozzá egy onnan élesen, elég magadra kiemelkedő fát, és környezetét. *
- Ventus fervens. * ejtem ki az igét, természetesen koncentrálni is annyira teszem, amennyire szükséges. Eddig nem volt gondom ezzel a mágiaággal, s remélhetőleg most se lesz, tehát szépen szét is húzom kezeimet magam előtt, a megfelelő ujjakat hagyva elől, tehát a mutatókat és a középsőket, melyek afelé a magas fa felé irányulnak.. s amely másodpercekkel később szépen szétszabdalódni látszik, mint az imént Lucius mutatványa után az ő területe. De nem érem be ennyivel, halvány mosoly kúszik pofimra, s szét is húzom még jobban kezeimet egymástól, picit lentebb is mutatva, tehát az alacsonyabb növényzet irányába, hogy most azt tépázzam egy darabon. S ha már elég, szépen le is eresztem karjaimat, szerintem ezzel nem lesz gondom élesben sem, reméljük a legjobbakat. *
Vissza az elejére Go down
Azaria Daraghi
Egyetemista Exortus
Egyetemista Exortus
Azaria Daraghi


Pusztítástan tanterem - Page 2 Elemista
Jelige : Cicaszemű
Hozzászólások száma : 734
Csatlakozás : 2010. Jan. 30.
Kor : 30
Üzenet : Ha folyton csak a múltra koncentrálsz, sose fogod észrevenni azt, ami vár rád.

Rangok
Ház: Exortus
Betöltött poszt: Diák
Évfolyam: Egyetemista diák

Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime2013-03-15, 10:54 pm

*Az óra nem telik túl gyorsan, és bár szeretem a magiszter óráit, én is kipróbálnám már magam a gyakorlatba, mert ez a kérdezz-felelek dolog már picikét sok. Mindenesetre felelek neki, ahogy a többiek is, majd végül már meg is látjuk a különbséget, méghozzá azt, hogy a varázslat segítségével akár egy kész csapat ellen is képesek vagyunk támadni.*
- Gondolom csapatnál megoszlik az ellenfélre jutó kaszabolások száma, szóval nem lesz olyan erejű, mintha egy embert támadnánk vele. *remélem, hogy nem gondolom rosszul, ezért is mondom most ezen szavakat, de ez után már kíváncsian hallgatom is tovább, hogy még mire képes, illetve azt, hogy mivel is védhető ki a varázslat. Érdekes, hogy így le van koncentrálva a légburokra, meg a hoppanálásra, de érthető, hiszen légmágia ez is, ahogy a pajzs is, így csak biccentek és már meg is indulok felfelé, egészen oda a terem széléhez.*
~ Tényleg kipróbálhatjuk? Végre! ~ *nagyon szeretném már a dolgot, szóval izgatottan lépek oda a férfi közelébe, majd X-be teszem kezeimet is. Mivel minden világos, ezért kinézek magamnak én is egy fát, amely elég távol van, de azért normális látótávolságban és ahogy az előbb azt a férfi tette, úgy én is kimondom a varázsigét.*
- Ventus fervens! *majd jöhet a kezeim széthúzása is, ahogy egy másik fát is belevonok a varázslatba, tehát két nem örökzöldet támadok így, miközben kezeim az adott irányokba mutatnak, ahogy azt kell. *ujjaim hatására az ágak törni kezdenek, majd pedig az egész növény kezd tönkremenni, méghozzá mind a kettő, így jelennek meg csúnya, mély vágások rajta, én pedig jó pár másodperc után eresztem csak le kezeimet, ezzel szüntetve meg a varázslatot.*
- Nem semmi… *jegyzem is meg halkan motyogva magam elé, majd fordulok ismét Lucius felé, mivel úgy hiszem, hogy most már a gyakorlati feladatunk jön. Kezdek fáradni, remélem, hogy azért menni fog.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Pusztítástan tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pusztítástan tanterem   Pusztítástan tanterem - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Pusztítástan tanterem
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Rítusmágia tanterem
» Pyromágia tanterem
» Terramágia tanterem
» Káoszmágia tanterem
» Démonológia tanterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mysterio Feketemágus képző :: Seol sziget :: Iskolához tartozó területek :: Elemek birodalma-
Ugrás: